Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-11-20

Ziemkiewicz: Polska dla Polaków... wszystkich!

Nadający:

Polska jest nam potrzebna. Jesteśmy w próżni tożsamościowej. Musimy się wziąć do pracy, jak dawni endecy, by ją odzyskać. Polska dla Polaków... wszystkich! To się nam opłaci!

KOMENTARZE

Jaroslaw 2012-11-20

Cadyk Ziemkiewicz raczej przypomina "Koszmarny sen endeka, któremu się śni, że sam siebie obrzezał, wyssał i sam siebie ubił rytualnie — na macę *." Tadeusz Zelenski. 
 
Razem z Michnikiem pasowalyby bardziej do Rady Pomocy Zydom tzw. Zegoty ze wzgledu na wady wymowy, jeden sie jąka drugi ma problem ze slynnym "r". 
 
Czyzby Michnik, Michalkiewicz, Ziemkiewicz leczyli swoje kompleksy probujac dorownac Romanowi Dmowskiemu ..Ten ostatni byl doktorem nauk, znal 9 jezykow i sam tlumaczyl swoje przemowienia na angielski i francuski; i naszym bohaterom jest do niego daleko.

sprae 2012-11-20

Dziękuję za audycję. Warto posłuchać :-)

karpii 2012-11-20

Kwestia sekciarstwa na prawicy, a szczególnie w PiS-e niestety występuje. Dlatego zżymam się, kiedy pomyślę że mam głosować na Kaczyńskiego, a i pan Ziemkiewicz miał okazję się to tym przekonać, kiedy na antenie Radia Maryja ośmielił się skrytykować prezesa. Zaraz zaczęły wydzwaniać telefony, że Jarosław jest wspaniały, kochany i jest jedyną nadzieją Narodu. 
Ale występuje też takie sekciarstwo wokół JKM. 
 
Ps. Jabollissimus - audycja jest kiepsko zmontowana. Przy pierwszym utworze muzycznym jest nagłe przyśpieszenie, a później zamiast utworu jest kilkuminutowa dziura.

Jabollissimus 2012-11-20

@3?! O matko, nie wiem co się stało. Sprawdzę w takim razie, co się stało.

Jabollissimus 2012-11-20

@3, zupełnie nie wiem, co się wtedy stało. Teraz jest już chyba dobrze. Wędruje jeszcze raz na serwer.

Grzegorz 2012-11-20

Ej, a ja myślałem że to takie awangardowe utwory ;) Nie montuj Jabol na trzeźwo ;) 
Audycja ciekawa, szkoda że na martwo bo masa pytań się nasuwa. Jak RAZ na konserwowe przywitanie odpowiedział "Teraz i zawsze" parsknąłem śmiechem na ulicy. Mam nadzieję że jeszcze nas odwiedzi.

LordBlick 2012-11-20

Jabollissimus, w drugiej wersji od 21:23 jest również przyśpieszenie samej piosenki o ulicach al'a Chip'n Dale. 
@Jarosław: poziom komentarzy odnoszących się do osoby, a nie opinii, uważam za żenująco niski, niedojrzały do dyskusji i agresywny. Potrafisz w ogóle odnieść się do konkretnych wypowiedzi czy w ogóle nie słuchałeś nagrania i tylko sobie tam coś pod nosem snujesz ?

LordBlick 2012-11-20

42:44 do 47:03 - muzyka perfekcyjna, czyli cisza... ;) 
A "przecz z komuną" to chyba raczej powinno być "precz z cwaniakami pod przykrywką komunizmu", bo narodowa demokracja to też jest "community".

ALAN 2012-11-20

Czy jest gdzieś w internecie udostępniony utwór Piekarczyka, który został wpleciony w audycję około 21 minuty?

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-11-21

Re 7: Pod nozem snuje, jak zwykle bez sensu i nie na temat. To dla niego jest norma.

Jaroslaw 2012-11-21

@ 7 
To ty mi podaj argumenty dla ktorych R.Ziemkiewicz mialby byc glosem i twarza jakies tam endecji. Czy jest to jakas kontynuacja endecji z przedwojnia, czy tez cos nowego ? 
 
Nie lubie glupot ale lubie paradoksy. Ziemkiewicz z tego co wiem potrafi poslugiwac sie umyslem. A tu cos takiego - endek? Hucpa !

Rodzina Radia Kontestacja 2012-11-21

@Jaroslaw - popisałeś się jak żaba chujem...

Jabollissimus 2012-11-21

No to serwer nie przyjął poprawek. :/

Jaroslaw 2012-11-21

@ Jak zaba, argumenty ?

kantorek 2012-11-21

Konserwa - słuchać, głosować wygrywać!!! Audycja miesiąca.

Martin 2012-11-21

Techniczna uwaga: przeniosłem wam tutaj poprawiony plik. Żeby nie tracić dyskusji dodając audycję na nowo.

michal 2012-11-21

Znam trochę poglądy pana Ziemkiewicza, może za słabo. Społeczeństwo obywatelskie, wolności obywatelskie, gospodarcze itd. To wszsystko świetne idee, ale nie rozumiem nic z łączenia ich z nacjonalizmem. To wolne państwo ma być narodowe, czy ludzie sami od siebie mają w jakiś sposób represjonować "niepolaków"? Do mnie bardziej trafia hasło "Polska dla ludzi" i dlatego z narodowcami nigdy nie będzie mi po drodze. I niech mi ktoś powie czy tylko należę do motłochu czy może już jestem pańszczyźnianym cwaniakiem?

Jabollissimus 2012-11-21

@16, dzięki za naprawę! ;)

Kreator z koczowiska :) 2012-11-21

Te super tolerancyjne społeczeństwa zachodu gdy się dzieje źle są tak samo zaściankowe i uprzedzone jak my. Z resztą w komentarzu nawet ktoś się odniósł, że zawsze obcy jest obywatelem drugiej kategorii jak sąsiedzi tracą prace i szukają winnych. 
 
Znamy to z XIX, XX i tego wieku. Po to mamy kraj by tu czuć się wolni i nie płacić podatków i być u siebie. I niestety ale minimum państwowości musi być i lepiej by była otwarta na SWOJEGO obywatela niż na interes Rosjii, UE albo Berlina. 
 
Ja wiele razy to mówiłem, że państwo powinno się odwalić od większości instytucji zdrowotnych, społecznych i emerytalnych i zostawić sobie wojsko, policje, sądy i siły reagowania na kataklizmy. Natomiast jak jest zagrożenie wewnętrzne być bezwzględne i silne. Obecnie jesteśmy słabi wewnętrznie, zewnętrznie i dodatkowo jako biedne społeczeństwo.

Kreator z koczowiska :) 2012-11-21

PS. I co najważniejsze - trzeba zachęcać ludzi do działania. Ludzie boją się zmian a zmiany są dobre i nie zmiany w stylu kochajmy dziwadła - ale zmiany w stylu mam oszczędności mądrze zainwestuje, mam czas idę na manifestacje albo rozwijam hobby, chce mieć gdzie wypoczywać kupuje działkę itd. Nie bać się zmian. A system i tak upadnie a to co się nauczycie albo kupicie trwałego (jeśli wam oczywiście nie ukradną) jest wasze na długo.

sprae 2012-11-21

Michał: RAZ często sugeruje, że kapitał ma narodowość. Wydaje mi się, że wnioskuje to na zasadach wspólnoty (kolegom/rodzinie/krajanom się świństw nie robi).  
Cokolwiek to znaczy, jak dla mnie jest też błędną ideą, prowadząca do narodowych monopoli/oligopoli i narodowego socjalizmu.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-11-21

Re 21: Znaczy np Reagan czy Thatcher to faszysci? Tak?

Jaroslaw 2012-11-21

@ 20 
Kreator ty jako konserwatysta, tak jak Wasz gosc red. R.Ziemkiewicz, nie mozesz nawolywac do zmian.  
 
Konserwa to jest utrwalanie tego co jest, pielegnowanie tradycji, niezminnych wartosci.  
 
Nie wiem na ile konserwatysci czuja sie narodowcami lecz swiat narodowcow jawi sie mnie prosty jak drut. 
 
"Bog, honor, ojczyzna"  
 
Najlepsza religja jest chrzescijanstwo w wersji katolickiej, najwieksza zgnilizna sa pederasci, najwiekszym patriota wszechczasow jest Roman Dmowski etc

sprae 2012-11-21

Tego nie napisałem. Napisałem tylko moją tezę, która mówi do czego może prowadzić nieracjonalne faworyzowanie na podstawie dziwnych przesłanek narodowych. 
 
Nie zmienia to faktu, że ludzie faworyzują firmy kolegów/znajomych, rodzime produkty i inne w których powiązane są jakieś uczucia (obszar tolerancji). Naród jest tu tylko jakimś składnikiem, a nie domeną.

Kreator z koczowiska :) 2012-11-21

Jarosław - masz wypaczoną wizje świata chyba. 
 
Większość endeków, konserwatystów i tym podobnych w historii było za nowoczesnością technologiczną a tradycją kulturową. Większość inżynierów w II RP była w środowiskach narodowych i konserwatywnych. 
 
Co to przeszkadza, że mam rower z duraluminium i kevlaru jak sobie wyznaje poglądy sprzed 100 lat i mi to pasuje w czym jest problem. Wole tradycyjne wartości + nowoczesną technike zwłaszcza ułatwiającą nam życie bo o to w tym chodzi zamiast nowoczesność w stylu ZSRR -> zerwanie z wartościami i przerzucanie widłami gnoju przez milion osób by wykopać kawałek kanału. Połowa po drodze zginie wiwat tow. Stalin. 
 
PS. Kanał panamski budowano ponad 20 lat z tego póki próbowano ograniczać koszty i stosować siłe robotników g... wychodziło. Jak Amerykanie przejęli patronat to zastosowali nowoczesne leki do wali z malarią i chorobami tropikalnymi (jak na owe lata) i sprowadzili parowe koparki i wykonali resztę robót w 14-15 miesięcy. Chyba socjalistami ci fachowcy nie byli jak starali się minimalizować skutki dziesiątkujących od lat pracowników choroby. 
Chodzi mi w tej dygresji o to, że nie cel uświęca środki tylko trzeba osiągać cel optymalnie i nie poświęcać się bezmyślnie. Czasem trzeba czasu i stania w miejscu by jak wszystko się cofa w rozwoju dać świadectwo, że można żyć inaczej.

Jabollissimus 2012-11-22

Zapraszam też na naszego fejsa: https://www.facebook.com

Jaroslaw 2012-11-22

@25 
 
Mysle ze twoj wywod jest chybiony bowiem postep technologiczny nie ma nic wspolnego z opcja polityczna, swiatopogladowa, a tym bardziej z poszanowaniem prawa naturalnego. 
 
Nikt nie dba o to czy kanal panamski zbudowali republikanie, demokraci czy zielone ludki wazne jest ze wspolnym wysilkiem narodow on w koncu zostal przekopany.

Hugon Okrutnik 2012-11-22

Mam problem z polską prawicą. RAZ mówił o braku jedności, a mi brak odcieni, kolorów. Ucieszyłem się, gdy na rynku ukazało się "Uważam Rze" , liczyłem na ciekawe czytadło stanowiące kontrę dla zdominowanej lewacką ideologią prasy. Długo nie wytrzymałem. Przeczytałem jeden numer, przeczytałem wszystkie. Już wiem, że Tusk jest zły i na niego nie zagłosuje (jak nie głosowałem do tej pory), ale co dalej? Dlaczego wszystko musi być takie wrzeszczące, ujawniające, pompatyczne, opozycyjne,, WielkoPolskie? Ja chciałbym poczytać o świecie i ludziach bez napinania, bez pulsującej żyłki na skroni z punktu widzenia prawej strony. Dlaczego nie ma wersji light? Przydałby się ktoś na kształt Hołowni. Fundamenty zostają te same, tylko język pojawia się bardziej gładki.

Martin 2012-11-22

O, dobrze powiedziane, Okrutniku.

sprae 2012-11-22

Okrutnik: Jak to mówią w pewnym radiu "Jak się nie podoba to sobie sam załóż" ;-) 
Oni założyli sobie gazetkę, żeby zarabiać bo taka forma najlepiej się sprzedaje, a nie żeby się miziać.

LordBlick 2012-11-23

Zalinkuję, jak rozumiem RAZ-a: www.kontestacja.com

Филипп 2012-11-23

Całkiem dobra audycja, liczę na odwiedziny w Gościu miesiąca.

sprae 2012-11-23

Lord: Rzeczywiście ładnie to podsumowałeś

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-11-25

Филипп, dobry pomysł - możliwe, ale po dłuższym odstępie. RAZ tutaj gościł, bo ustaliłem z chłopakami, biorąc pod uwagę racje za tym, żeby go wzięli teraz. A np. Robert Winnicki był w Konserwie (www.kontestacja.com prawie rok po występie u mnie jako drugi gość miesiąca (www.kontestacja.com Tymczasem ja zapraszam w piątek o 20 na Bartosza Jóźwiaka!

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-11-25

Jabol, Kreator tylko wy nie zapraszajcie Kardaszewskiego (... chyba ze na strzelnice).

marek 2012-12-01

Internauta Jaroslaw przedstawia Dmowskiego w pozytywnym swietle (te jezyki!), a martwi sie tym, ze jego idee propaguja, afirmuja znani publicysci. Paranoja!

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 5 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lat temu

Ludobójstwo - film - 5 lat temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 7 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 7 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 7 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 7 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 9 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 9 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 9 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 9 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 10 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 10 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 10 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 10 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt