Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
4 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
4 dni temu
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2010-07-14

O wakacjach, biznesie wakacyjnym i jak zwykle ekonomii

Nadający: Jan Fijor

Dzisiaj audycja bardziej na luzie, wakacyjna. Rozmawiamy o pracy wakacyjnej, o podróżach oraz o długach, kredytach i ekonomii.

KOMENTARZE

Syn Kastrata 2010-07-15

Zasada „niech każdy robi to, co robi najlepiej” niezbyt mi się podoba. Po pierwsze zasada ta nie uwzględnia talentu do robienia czegoś złego. Przykładem może być osoba silna i pozbawiona skrupuł, czyli mająca predyspozycje do bycia mordercą, lub osoba bardzo zwinna i niepozorna, czyli mająca predyspozycje do bycia mordercą. Jednocześnie kojarzy mi się tego typu zasada z hodowaniem ludzi w „Nowym Wspaniałym Świecie”, by byli odpowiedni do odpowiednich zadań, oraz z testami w USA przewidującymi karierę dziecka.  
 
Choć oczywiście zasada specjalizacji jest bardzo piękna i bardzo konserwatywna. Przecież nikt inny jak Saint-Simon, Comte, Maistre, aż do Maurrasa najbardziej promowali tą ideę we Francji. Oczywiście bardziej promując korporacjonizm niż leseferyzm, ale jaka pięknie antydemokratyczna. 
 
Ciekawi mnie ta informacja o plażach? Z czego wynika, że plaże równoleżnikowe są lepsze od południkowych? To przypadek czy istnieje jakaś zasada kierująca tym faktem?  
 
Nie podoba mi się rozdawanie ulotek. Nie dość, że miasto jest od nich zaśmiecone i muszę płacić na MPO przez tą radosną działalność, to jeśli chodzi o ulotki o treści nieobyczajnej wbrew mojej woli są mi w ten sposób pokazywane. Radzę wszystkim szukać pracy w innych miejscach. Praca powinna mieć jakiś etos. Praca powinna być powodem do dumy. Jeśli praca może być powodem wstydu i wyrzutów sumienia należy jej unikać.  
 
Czy ta działalność związana z fakturami w wyniku której osiągnął pan wraz z swoimi kolegami była legalna? Czy zarobek był przynajmniej adekwatny do wykonanej pracy?  
 
Nie lepiej nazwać milionerem kogoś kto posiada majątek dający milion (w danej walucie). Tak pisze się w książkach historycznych. Jak czytam zawsze opisując majątek mówi się ile zysku daje on rocznie. Dom to taki mało majątkowy majątek o ile nie mieszkamy w insuli. :>

jan M Fijor 2010-07-15

My tu rozmawiamy o dzialalnosci gospdoarczej, przedsiębiorczej, a nie przestępczej. Robienie zła nie może być dobre. Nie mozna najlepiej mordować czy gwałcić. 
Co do plaż, to wyraziłem swoje spostrzżenie. Nie prowadziłem badań, ale wydaje mi się, że równoleżnikowe plaże rozkładają się harmonijniej ze względu na to, iż tworzą się w zgdozie z ruchem Ziemi. 
Działalność w spółdzielni studenckiej była legalna, wystawiane dokumenty też, czego dowodem było chociażby uzyskanie dochodu. W warunkach socjaloizmu mechanizmu cenowego nie było, trudno więc odpowiedzaieć na pytanie, czy praca była adekwatna do płacy. Cena pracy nie zależy od ilości włożonego weń wysiłku, lecz od jej wartości. W przeciwnym razie ludzie pracowaliby bardzo powoli, żeby więcej zarobić.  
Co to znaczy: majątek dający milion? Czy obraz Leonarda da Vinci wart 10 mln dolarów daje majątek? Milioner, to ktoś kto posiada majątek wartości miliona dolarów. Czyli taki, za który inni zapłacą milion dolarów.  
 
Ukłony

Luke 2010-07-15

Syn Kastrata napisał: 
"Zasada „niech każdy robi to, co robi najlepiej” niezbyt mi się podoba. Po pierwsze zasada ta nie uwzględnia talentu do robienia czegoś złego. Przykładem może być osoba silna i pozbawiona skrupuł, czyli mająca predyspozycje do bycia mordercą, lub osoba bardzo zwinna i niepozorna, czyli mająca predyspozycje do bycia mordercą. Jednocześnie kojarzy mi się tego typu zasada z hodowaniem ludzi w „Nowym Wspaniałym Świecie”, by byli odpowiedni do odpowiednich zadań, oraz z testami w USA przewidującymi karierę dziecka." 
 
Taki dżings jak odnajdywanie predyspozycji ma ogromny sens jeśli stosowany oddolnie. I o ile testy są fachowe, na naprawde wysokim poziomie (polecam test gallupa).  
 
W brew pozorom, mało kto jest w pełni świadomy swoich mocnych stron, zwłaszcza w świecie gdy media mówią młodym ludziom kim mają być w przyszłości zeby mieć +10 do lansu. A jeśli znasz swoje "talenty" i mocne strony, możesz nimi zarządzać, rozwijać je, byc piekielnie skuteczny. 
 
Korwin trochę o tym mówił swojego czasu posługując się takim przykładem:  
Jest 2 sportowców, chłopaki ważą po 60kg i 120kg. 2 kluby sportowe oferują się nimi zająć: klub postępowy i reakcyjny.  
Klub postępowy proponuje wyrównać obu zawodników dla przyklądu - wagowo i umiejetnościowo itp, będą ważyć po 90kg. 
Klub reakcyjny zaś planuje skupić się na mocnych stronach obu zawodników i jeszcze bardziej podnieść nierówności między nimi. Tego chudego zrobić jeszcze szybszym zwinniejszym, może lżejszym - a napakowanego napompować jeszcze bardziej i zrobić z niego jeszcze większego siłacza. 
 
Poszli naszczęście do 2 klubu i tak mamy Małysza i Pudziana xD 
 
Pzdr

Syn Kastrata 2010-07-15

@Jan M Fijor: 
 
1). W takim razie trzeba przynajmniej tą zasadę rozwinąć i ustalić jakie kryterium dobra przyjąć. Jednak osobiście wolałbym by ludzie kierowali się powołaniem. Jakąś misją. Pan jest tutaj bardzo dobrym przykładem. Jest pan zaangażowany społecznie i czuje misję by zmieniać polskie społeczeństwo. Może w np. handlu nieruchomościami zarobiłby pan znacznie więcej szczególnie że uzyskał pan swego czasu renomę w tej branży jak wspominał pan Cebulski. Podejrzewam, że gdyby pan w tamtej chwili całkowicie poświęcił się tej jednaj dziedzinie i nigdy nie występował w "Sprawie dla Reportera!", nigdy nie chodził na dyskusję wraz z panem Michalkiewiczem i JKM, gdyby nigdy nie uczyłby pan nikogo przedsiębiorczości, nigdy nie wystąpiłby pan w radiu, a na pewno nie Kontestacji byłby pan bogatszy niż obecnie, byłby pan powszechnie szanowanym specjalistą i otaczałby pana wielki respekt, a nie często widziana w komentarzach pod pana artykułami pogarda. Jednak, ani zysk, ani respekt nie są nawet w połowie tak ważne jak misja. Może się mylę, ale wydaje mi się, że wydaje pan książki, przychodzi tutaj, bo ma pan poczucie misji i jest pan misjonarzem kapitalizmu!  
 
2). Z tą działalnością studencką jest ciekawa sprawa. Tak wielka zależność od księgowania! Łał! Gdzie można przeczytać o tym szerzej? Zapisał pan jakieś wspomnienia z tej działalności i na czym ona polegała? Bardzo chętnie bym szerzej o niej poczytał. 
 
 
3). Obraz może dać jakiś zysk tylko gdy jest np. pokazywany w jakiejś galerii. Taka galeria jest już jakimś pewnym zyskiem rocznym. Tak samo pole które się dzierżawi daje określony majątek. Podobnie akcje dają zysk z działalności przedsiębiorstwa, a posiadanie gór złota nie daje zysku. One po prostu są można na ich szczyt wrzucić jeszcze kilka złotych denarów lub uszczknąć kilka. Nie jest to instytucjonalnie trwałe. Prawdziwym majątkiem jest coś co samo z siebie generuje wartość. Firma, latyfundia, jakiś przywilej, jakiś urząd jeśli jest dziedziczny, ale nie daje zysku coś co jest nośnikiem wartości jak obraz, antyk, złoto, srebro, diament, korona. To że są wahania między różnymi nośnikami wartości nie może być pojmowane jako uzyskiwanie przez nie zysku. Po prostu nośniki ze sobą konkurują. Jedna są bardziej ryzykowne jak "antyki", ale stale drożeją, a inne są mniej ryzykowne, ale tracą na wartości jak srebro, czy szybciej tracą na wartości jak dolar, a nawet w mgnieniu oka tracą na wartości jak dolar Zimbabwe. Tak liczono majątek w Rzymie w czasach cenzusu rycerskiego i senatorskiego. 
 
Luke: 
 
Jestem radykalnie przeciwny patrzeniu na predyspozycje. Człowiek nie powinien pozwolić się sobie pokonać i ograniczać się do talentów. Co to za wolność? Dla mnie wolność do wybrania tego do czego się najlepiej pasuje jest marną wolnością. Człowiek wolny musi pokonać system, społeczeństwo i siebie. Właśnie z tego powodu uwielbiam zakonników, ascetów itp. ci ludzie wygrali z instynktami. Uwielbiam paraolimpijczyków itd.  
 
To jest przykład wolności. Mimo tylu przeciwności zrobić coś co wydaje się niemożliwe.  
 
Zersztą jest to jakieś uprzedmiotowienie człowieka wobec społeczeństwa. Nawet jeśli ktoś będzie marnym w tym co chce robić, to w końcu przez ciężką pracę będzie stawał się coraz lepszy i będzie szczęśliwszy niż gdyby osiągnął nawet większy sukces, ale znacznie mniej wysilając się.

Luke 2010-07-15

@ Syn Kastrata 
 
Ależ zgadzamy się w 99% albo w 100%. Czemu? Z prostego powodu - bo masz wolność stawiać czoła takim wyzwaniom jakie lubisz/chcesz/sprawiają Ci szczęście. 
 
Wszystko jest opcja a nie dogmatem. (A wedle zasad cybernetiki, kto ma więcej opcji ten wygrywa bo jest najbardziej elastyczny. - co też jest opcją) 
 
Podążanie za predyspozycjami to nie nakaz a możliwość. Sam jestem tu gdzie jestem bo wiele moich słabych stron zamieniłem w mocne (Kiedyś byłem najbardziej nieśmiałym gościem w kosmosie a dzisiaj występuje przed ludźmi i mam z tego radochę). 
 
Tak z zarządzania lecąc, gdy wiesz co chcesz osiągnąć i masz świadomość swoich zasobów, możesz nimi zarządzać aby odnieść swój cel. Nie można zarządzać zasobami o których się nie wie. 
 
Po prostu są ludzie na świecie którzy poświęcili swoje życie aby coś zbadać i mówią "hej, to działa - jak chcesz to spróbuj i będzie Ci łatwiej". Jak nie chcesz to nie : D

jan M Fijor 2010-07-15

Kastracie mily, przecież to ty decydujesz, co jest dla ciebie najlepsze. Nie ważne, czy nazwiesz to misją, powołaniem czy talentem. Dobre jest to co służy innym bo wtedy służy także i tobie. 
Zadzwoń kiedyś do radia, pogadamy na żywo. 
 
Powodzenia

jan M Fijor 2010-07-15

I jeszcze jedno, ilość pieniądzy nie świadczy o szczęściu. Ważne jest tez dobre samopoczucie, wolny czas, słowem satysfakcja z życia. czego rzecz jasna wszystkim zyczę. 
 
pozdr

Mateusz z Kanady 2010-07-15

Bardzo ladnie na poczatku nagrania pan Janek wytlumaczyl to co po angielsku nazywa sie Comparative Advantage. Jest to oczywiscie podstawowym argumentem za wolnym handlem miedzynarodowym a przeciwko taryfom i clom. 
 
A w nawiazaniu do Adama Smitha "On the wealth of Nations", bardzo polecam tlumaczenie na dzisiejszy jezyk angielki ksiazki Smitha czyli "P.J. O'Rourke on the Wealth of Nations." Ksiazka w swietny sposob tlumaczy mysli Smitha i w odroznieniu od oryginalu jest latwa do zrozumienia i czytania w autobusie. P.J. to znany humorysta piszacy dla gazet samochodowych, Playboya i autor ksiazek "Eat the Rich," "Parliament of Whores," "Give War a Chance" i innych.

Paweł 2010-07-16

Czy tylko u mnie początek audycji jest ucięty? I czy tylko u mnie ściągany plik nie ma 63 MB?

Syn Kastrata 2010-07-16

Nie dla mnie. Co jest najlepsze dla wspólnot których jestem członkiem. Nie szerzmy egoizmu. Bardzo fajny wykład dał kiedyś Jesus Huerta de Soto Ballester w którym jako ideał kapitalisty przedstawił Matkę Teresę. Osobę która działała dla swoich wspólnot kierując się misją.

jan M Fijor 2010-07-16

Synu Kastrata, kapitalista to czlowiek kierujący się misją zaspokajania ludzkich potrzeb. Czy tak pan to rozumie? de Soto nie mowil, ze sw. Teresda jest japitalista, lecz ze kapitalisci sa jak Matka Teresa.  
Co wedlug pana jest egoizmem? 
 
Uklony

Syn Kastrata 2010-07-17

Według mnie niezależnie w jakie będziemy bawić się nazwy to człowiek wolny zawsze jest człowiekiem realizującym misję.  
 
Misja jest efektem współczucia, lub troski o wspólnotę do której się należy, z tego powodu świat jest rodzino-centryczny. 
 
Egoizm jest kierowaniem się zasadą największego Dobra własnego, podczas gdy powinno nam zawsze chodzić o dobro wspólnoty (rodziny, miasta, parafii, Kościoła, narodu), lub o działanie bezinteresowne wynikające z współczucia innym.

Jed 2010-07-17

do Łukasza co dzwonil: 
podroze i praca idealnie laczy program Work&Travel. Jak bedziesz juz na studiach to zachecam. Oczywiscie jako typowy polaczek zrezygnowalem z czesci poswieconej podrozy (wiecej w kieszeni) pozdr

Thigrand 2010-07-20

Kastrat: Zostalo udowodnione, ze najlepiej jest dzialac dla najwyzszego dobra swojego i cudzego jednoczesnie. A ograniczanie sie do wyrozniania siebie lub innych w takim dazeniu zazwyczaj jest mniej korzystne dla wszystkich.

jan M Fijor 2010-07-21

Egoizm syna Kstrata polega na tym, ze on chce aby było tak, jak on chce. Niestety, to też jest myślenie o własnym interesie. Kelner nie pkdaje nam obiadu dlatego, że pełni misję, lecz dlatego, że chce zarobić na obiad dla siebie i rodziny. Działa na włanś rzecz, realizując nasz interes.  
Innej misji nie ma, chyba że w sferze nadprzyrodzonej, ale na tej sie nie znam. 
 
Pozdrówko

Syn Kastrata 2010-09-18

Nie zgadzam się z panem. Nie wiem gdzie zostało udowodnione że najlepiej działać we własnym interesie. Nie wiem jak działałaby armia gdyby żołnierze kierowaliby się taką zasadą.  
 
Mnie mój interes dość mało obchodzi.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Nie kupuj baryłek ropy (tylko alkoholu) (28) - 11 miesięcy temu


Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 11 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 11 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 11 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - ponad rok temu

Jak się bogacić? (18) - ponad rok temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - 2 lata temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 3 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 5 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 5 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lat temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lat temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 7 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 8 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 8 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 8 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 9 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 10 lat temu

Portugalia (17) - 10 lat temu

Wy ćwoki (15) - 10 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 10 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 11 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 11 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 11 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 11 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

rolety dako nowy sącz - - 20.00
Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt