Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2012-11-26

Czy na taką partię czekamy?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Gościem jest Maciej Dudek, współtwórca Partii Libertariańskiej, która jeszcze nie powstała. Ale ma na to spore szanse. Znajdziecie ją na stronie: Facebook.com/partialibertarianska

KOMENTARZE

Hiena 2012-11-26

Nie było nic o Hitlerze! brawo!

CD 2012-11-27

Wyjątkowo słuchałem na żywo i chciałem zadzwonić. Zauważyłem jednak, że na razie można oczekiwać głównie odpowiedzi "wiem, że nic nie wiem". Mam nadzieję, że gość zostanie zaproszony ponownie gdy już ustalony zostanie program i strategia działania.

Orish 2012-11-27

Dwa plusy i dwa minusy. Niestety minusy dużo poważniejsze. 
 
Plusy: 
1. Widać starania o budowanie pewnego wizerunku przyjaznego ludziom, bez agresji, bez wdeptywania na grząskie tematy. Dobry marketing. 
2. Cieszy pewien realizm na to, co będzie po ewentualnym przejęciu władzy - nie tak jak w przypadku Korwina "likwidujemy to, tamto i wszystko się poprawi". 
 
Minusy: 
1. Brak lidera... Nie, nie chodzi mi o szefa, a o lidera właśnie. Kogoś, kto by pociągnął inicjatywę. To naprawdę nie musi być znana osobistość. Zresztą przypuszczam, że nawet takie osoby jak Sierpiński czy Miąsik ludziom spoza środowiska niewiele mówią, więc i tak każdy będzie musiał startować od zera i wyrabiać swoją markę. 
2. Nie rozumiem do końca idei tworzenia partii libertariańskiej. Znaczy - zrozumiałe jest dla mnie to, że libertarianie chcą partii, która będzie ich jednoczyła. Ale pod względem politycznym nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie, ponieważ partia mająca w nazwie tak radykalne idee w stosunku do stanu zastanego (i nie ma co się łudzić, że ludzie nie wiedzą, co to libertarianizm - konkurenci polityczni już o to zadbają, w razie zagrożenia ich pozycji oczywiście) nigdy nie zdobędzie władzy w Polsce. A skoro i tak na początku potrzebne są raczej dość ostrożne reformy, chociażby ze względu na sam system emerytalny, lepszym pomysłem byłaby partia liberalna, nie libertariańska. I sojuszników więcej, i mniej radykalne idee. Dopiero po wprowadzeniu większej wolności libertarianizm straci na swoim radykalizmie i więcej ludzi może się do niego przekonać.

Tler 2012-11-27

Czeka ich ciężka praca od podstaw - ale ona kiedyś zostanie doceniona: "życie krótkie, chwała wieczna!".

Michal 2012-11-27

"[...]lepszym pomysłem byłaby partia liberalna[...]" - partie liberalne juz byly, chociazby takie PO oglaszalo wszem i wobec, ze jest partia liberalna i pozniej skompromitowalo te idee.  
 
Moim zdaniem dobrze, ze powstaje ugrupowanie gloszace hasla wolnosciowe. Partia ta powstaje, jak rozumiem, dla idei a nie dla obietnicy, ze bedzie rzadzic w najblizszym czasie. Idea libertarianska jest warta propagowania i mysle, ze dobrze, ze ma taka forme a nie inna.  
 
Na polskiej scenie politycznej jest miejsce dla klasyczno-liberalnej partii i te osoby, ktorym nie odpowiada partia libertarianska, moga przeciez probowac ja zalozyc. Oby dzialala z lepszym skutkiem niz PL i nie kompromitowala idei liberalnej jak PO.

aNDRZEJ 2012-11-27

Co do pomysłu z 76 minuty o zrobieniu akcji kontrującej kampanię związków zawodowych to myślę że jest to bardzo dobry pomysł. Nie ma u nas nikogo kto mógłby podjąć polemikę ze związkowcami i tu jest nasza szansa. Możnaby się skoncentrować na pokazaniu ludziom że tam gdzie usztywnia się rynek pracy - bezrobocie wśród młodych osiąga 50% (Hiszpania). Co Wy na to żeby zacząć od manifestacji przeciw bezrobociu młodych? Trzeba się poorganizować w KontestKlubach.

Lutzky 2012-11-27

Hugo, proponuję za tydzień rozmowę z tą partią: db.org.pl To również jest ciekawa alternatywa chociażby dlatego, że nie poróżnia lewicy i prawicy. Taka partia ma dużą szansę zaistnienia wg mnie.

Hugo 2012-11-27

ad 6. 
Ale to nie byl pomysl na akcje, tylko rzucenie "by cos zrobic". Jak masz pomysl co, to wal.

Hugo 2012-11-27

ad 7. 
Eee.... nic o podatkach i nic o przedsiębiorcach. Jakoś partia, która pomija najważniejszy element ukladanki średnio nadaje się na merytoryczna rozmowe.

Barrett 2012-11-27

Prowokacyjne pytanie do gościa Macieja. Może trochę w stylu doktora Kardaszewskiego: 
 
Jak uniknąć gigantycznej kompromitacji związanej z prywatyzacją, tak jak to było w Jugosławii? 
 
Więcej w najbliższych pięciu minutach materiału: 
www.youtube.com

CD 2012-11-27

Ja to widzę tak: 
 
1. Celem partii libertariańskiej powinno być głoszenie wolnościowych poglądów, a obecność w sejmie to najlepszy sposób by dotrzeć do mas. 
 
2. Ogólnie dobrym pomysłem jest robienie kontrmanifestacji. Wówczas też jest duża szansa by przebić się do mediów.

Lutzky 2012-11-27

@9 
Można merytorycznie rozmawiać o systemie wyborczym i wpływie społeczeństwa na politykę. Ale jak Cię to nie interesuje to ok. Rozmawiajmy po raz 100 o tym samym :)

Orish 2012-11-27

@5 
Ja tylko mówię, dlaczego PL nie ma szans wygrać wyborów, dla tych, co się łudzą, że ma. A chyba to jest celem każdej partii politycznej.

LordBlick 2012-11-27

Orish, czyżbyś już miał jakieś doświadczenie w zakładaniu partii ? No bo chyba z własnego doświadczenia takie wnioski ?

Barrett 2012-11-27

Markenting polityczny w Polsce - jak to się robi: 
 
www.wykop.pl

LesbijskaMewa666 2012-11-27

Przychodzi klient do sklepu obuwniczego "U LordaBlicka", mierzy pierwszą parę... 
- "Uch, Panie, coś chyba niedopasowane te buty".  
 
- "Ciekawe jak ty byś zrobił!" - rzeknie wnet właściciel 
- "Czyżbyś już miał jakieś doświadczenie w robieniu butów? No bo chyba własnego doświadczenia te wnioski?" - krzyczy zaraz, nie doczekawszy się odpowiedzi :-D

dudi 2012-11-28

Przyznam, że zaskoczyła mnie ta cała inicjatywa PL. Brakowało mi właśnie opcji wolnościowej zarówno w kwestiach gospodarczych, jak i obyczajowych (KNP to straszne konserwy, jakby nie patrzeć).  
Oprawę graficzną mają rzeczywiście przyjemną, zwłaszcza te infografiki. Jestem pełen nadziei, aczkolwiek znając socjalistyczną mentalność wielu Polaków (do tego po przeciwnej stronie barykady stanie wiele konserw, narodowców itp.), będzie mocno pod górkę i pod wiatr ;) Ale życzę powodzenia! Mój podpis i głos mają pewny.

Eryk 2012-11-28

Link do strony na Facebooku: 
facebook.com/partialibertarianska

andp 2012-11-28

subwencja? Jak to nie wiecie? Jak to się zastanowicie? albo idea wolności i własności albo hmm aa to drugie albo już mamy.  
Proszę jeszcze raz przeczytać wstęp do Manifestu libertariańskiego M. Rothbarda.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-11-28

Dr Kardaszewski strikes back: www.facebook.com www.facebook.com

Barrett 2012-11-29

Czekamy aż doktor Kardaszewski zarecytuje na antenie całą swoją książkę, żeby żaden korwinista nie mógł zabrać głosu ;).

luckyluke 2012-11-29

Cześć. Ja wiem, że ludzie nie przepadają za niekonstruktywną krytyką, szczególnie w przypadku ruchu, który mam tak małe znaczenie polityczne. 
 
i pewnie podobne głosy padały na przeróżnych forach dyskusyjnych związanych z ruchem wolnościowym, libertarianizmem itp. 
 
ale.. 
 
 
Zapoznajcie się proszę z nagraniami Stefana Molyneux na temat partii, głosowania, działań politycznych i tym podobnych. 
np. z tym: www.youtube.com 
albo przeczytajcie jego książkę "How (not) to achieve freedom". 
 
Ja podzielam jego poglądy, w skrócie: droga polityczna do wolności nie działa. Jest nieefektywna. Przecież mamy w zastrzęsienie dowodów na to. W biznesie jest taka zasada, prawda (?), że jeśli dana strategia długo nie przynosi rezultatów to w końcu się z niej rezygnuje. Ruch libertariański w stanach zjednoczonych ma już prawie pół wieku. Szczytem jego osiągnięć była tegoroczna wielka porażka Rona Paula. Ludzie zawiedzeni latami agitowania politycznego, raz jeszcze po raz ostatni wyrwali się z politycznego marazmu i takiej mobilizacji jak w tegorocznych wyborach ruch libertariański na świecie jeszcze nie widział. Miliony dolarów zebrane na kampanię, tysiące godzin pracy w wolontariacie, i jaki był efekt? spodziewany: wygrał Romney, kandydat mainstreamu.  
 
Dlatego też uważam, że zaczynać w Polsce Partię Libertariańską nie ma sensu. Ile czasu i energii trzeba by wlać w to przedsięwzięcie, żeby wprowadzić w ogóle na scene polityczną, żeby w ogóle ktoś o niej kiedyś wspomniał. Żeby miała taką renomę jak dzisiaj Polska Partia Pracy albo Zieloni. A ile więcej energii zabierze kampania. I czy naprawdę łudzicie się, że tak radykalna partia wejdzie do sejmu? Niech wejdzie, jak ruch palikota ostatnio. Mają 10%. Ile udało im się zdziałać? 
 
Droga polityczna do wolności to marnowanie energii i pieniędzy, które można by przeznaczyć na dużo bardziej efektywne działania, które przyniosą nam wolność, może nie jutro, ale stopniowo świat będzie się stawać lepszy, a zmiany będą zauważalne.  
 
Nie wiem czy wynika to z samej natury tego pomysłu, chcieć zaprowadzić wolność poprzez organizację która sama właśnie jest wcielem najgorszego zniewolania. Może tak jak mówi Molyneux, po prostu, dlatego że nie wchodzi się w szeregi mafii, żeby ją "od środka" zsabotażować i stopniowo, tak że nikt nie będzie wiedział kiedy, przekształcić ją w organizację charytatywną. Albo lepiej, zmienić Ku Klux Klan w obrońców praw mniejszości etnicznych. 
 
W każdym razie dowodów na nieskuteczność takiego działania każdy z nas ma po nos. W zasadzie cała rzeczywistość polityczna jaka nas otacza to tylko dowody na niestuteczność takiego działania. 
 
Dlatego uważam, że do wolności nie tą drogą. 
 
A jaką? 
 
Ilu ludzi tyle pomysłów, rusz głową i może coś się znajdzie.

Jaroslaw 2012-11-29

W USA jest okolo 100 malych partii lokalnych, i niech beda i w Polsce.. 
 
Zdziwilo mnie troche ze gosc na pytanie prowadzacego- jak zarklamowalbys partie na ulicy nie potrafil odpowiedziec. 
 
Nie twierdze ze jest to latwe.. Ale partia libertarianska kojarzy mnie z szerokim wzajemnym poszanowaniem wolnosci osobistych, z mocno ograniczona ingerencja panstwa. 
 
W kwestii politycznej: anty - podatkowa, przeciwko-dofinansowywaniu, pacyfistyczna, antypanstwowa..

LesbijskaMewa666 2012-11-29

Dlaczego niby ludzie mieliby nie lubić niekonstruktywnej krytyki? W tym cała frajda - przesłuchać sobie audycję i potem w komentarzach zapoznać się z alternatywnym (przeciwnym) punktem widzenia. To produkuje dodatkowy, darmowy „content”.  
 
A nie lubieć to mogą co najwyżej mali ludzie, świadomi tego, że są mali i świadomi tego, iż przez własne mentalne ograniczenia nigdy pewnego poziomu nie przeskoczą. 
 
I swoją drogą - jakie jest stanowisko PL w sprawie państwowej rejestracji patentów?

Grabix 2012-11-29

Była mowa o tej akcji anty-anty-umów-śmieciowych. I żeby wymyślić inną nazwę. Ja proponuję: 
- umowy odciążone 
- umowy uwolnione 
- umowy oswobodzone 
- umowy swobodne 
Albo po prostu: 
- tańsze umowy 
- umowy korzystne ;) 
 
I należy też w czasie akcji i dyskusji powtarzać słowa (chyba) Martina, że tak naprawdę to umowa o pracę jest śmieciowa, bo połowa pieniędzy, które się na niej zarabia idzie do śmieci.

dudi 2012-11-30

Co ciekawe, libertarianizm pojawia się od czasu do czasu w mainstreamowych mediach. Z merytoryką bywa różnie, chociażby w tym artykule Newsweeka, gdzie za polskiego przedstawiciela libertarianizmu uznano Korwina :/ www.newsweek.pl Ale generalnie tekst warty uwagi.  
A tutaj inny artykuł (z wyborczej!), o tym, jak to Somalia radzi sobie bez państwa next.gazeta.pl

nikodem 2012-12-01

Na tematy trudne i kontrowersyjne (jak aborcja) proponuję postawę w stylu: "jakby to od nas zależało, urządzilibyśmy referendum - niech ludzie zdecydują". W ogóle referendum to dobry wynalazek, bo można zawsze zasłonić się hasłem "mamy demokrację - większość tak postanowiła", a można je przeprowadzać tanio przy okazji wyborów do cyrku. Biorąc pod uagę, że obecny rząd ma głęboko w czarnej dziurze wyborców, nowa partia może budować swój wizerunek na tym, że będzie o wszystko pytać obywateli, zwłaszcza w kwestiach obyczajowych, nie związanych z gospodarką, bo bez sensu jest pytać obywateli o coś na czym się nie znają.

Bezimienny 2012-12-02

Audycje Hugo - NAJLEPSZE DO BIEGANIA link: www.endomondo.com ;) 
pozdrawiam i życzę powodzenia nowej partii!

Eryk 2012-12-02

Oficjalna strona partii: partialibertarianska.org

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:
Premier znowu bredzi (2) - 3 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 5 tygodni temu

Czy to już komunizm? (2) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 7 tygodni temu

90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 8 tygodni temu

Państwo przepłaca za celebrytów? (1) - 2 miesiące temu

Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 3 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 5 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 7 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 8 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 10 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 10 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu


Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu


Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 6 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu


AgenTomasz mówi całą prawdę (49) - 10 lat temu

Ile zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00
Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt