Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne
dziś
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
6 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Proste zwierciadło 2012-12-01

Z wolnościowym politykiem bez wspominania o Hitlerze - rozmowa z Bartoszem Józwiakiem

Nadający: Krzysztof Maczyński

Opinie prezesa UPR dotyczące obecnej i przyszłej sytuacji w segmencie sceny politycznej zajmowanym przez ludzi dążących do wolności.

KOMENTARZE

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-12-01

- Mojsze, czemu tyle słuchasz tej KonteStacji? 
- A, bo to bardzo koszerny odcinek! 
:-D 
 
W końcu podałem numer tylko raz na początku :P. A, no i oczywiście JKM i Robert Gwiazdowski odwrotnie: pierwszy był w wakacje, drugi 4 kwietnia. 
 
Nie obiecywałem żadnych linków, ale możliwe, że wczorajszy gość podrzuci do rzeczy, o których mówił. Jak chcecie ode mnie, to się dopominajcie. :-D 
 
Powtórka będzie 7 XII, a po niej, jeśli chcecie, afterparty. 
 
I jeszcze pytanie do Was: chcecie piosenki w środku, czy jednak przenieść na koniec? Wszyscy inni prowadzący już z nich zrezygnowali, a Wy dawno się nie domagaliście (przynajmniej nie zauważyłem), nawet gdy Hugonowi zdarza się przekraczać 3h. Wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje, jak również zaschłe gardła, ssące żołądki i nadęte pęcherze, oraz daje wytchnienie dla uszu i koncentracji (Wam i gościom, a także mi). Ale może wolicie o te kilka minut dłużej jednym ciągiem słuchać rozmowy?

Awilod 2012-12-01

P. Józwiak mówi, że ceni p.Brauna za prawdę prosto z mostu, i za specjalne radykalizowanie wypowiedzi w celu odniesienia efektu. Chciałbym zauważyć, że to samo robi p. JKM. Coś mi się zdaje, że mamy do czynienia z takim "nie bo nie".

Филипп 2012-12-01

Może być tak, że w nagraniu nie ma, mi osobiście nie przeszkadza.

Филипп 2012-12-01

A moje zdanie co do UPR po wywiadzie, że jest to ta sama jakość co KNP, tylko bardziej konserwatywna, i podobnie jak Prawica RP nie wyjdzie z cienia, to środowisko jest już zagospodarowanie przez PiS. Jakichś sukcesów, to mogli by oni spodziewać się, gdy PiS upadnie. Potrzeba nam czegoś całkiem nowego.

Marcin Banach 2012-12-01

Zabawny pan coś tam plótł o chrześcijaństwie i dekalogu a 9 (8 dla katolików) przykazanie łamał aż miło.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-12-01

Филипп, co do 3., to jeśli nikt inny się nie wypowie, będziesz reprezentował 100% ;-P. A inicjatywą całkiem nową jest wspomniana w tym i poprzednim odcinku Partia Libertariańska - masz o niej jakieś zdanie? 
 
Marcinie Banachu, takie zarzuty to wypada podeprzeć konkretami. Zrobisz to? 
A numer 8 przypisują temu przykazaniu nie tylko katolicy, ale także prawosławni i część protestantów. Żydzi natomiast mają je pod 9, a to dlatego, że jako pierwsze liczą pouczenie wstępne „Słuchaj, Izraelu”.

LordBlick 2012-12-02

1. Moje skrzywienie techniczne krzyczy: 
- "Wyłącz dźwięki w skype podczas audycji" 
- "Odseparuj konwersacje z gościem od 'anteny' w sensie oddzielnego suwaka (np. druga karta dźwiękowa)" 
- "Co za szum, co za hałas" - rozumiem, że słaba parametry, ale nagranie da się odszumić... 
- Nie ma potrzeby tłumaczyć się z każdego kroku realizacji audycji np. przypadkowego rozłączenia. 
2. Promowanie UPR bez Korwina ? W "gównoźródlanym" nurcie nie zauważyłem wzmianki... 
"Każdy orientujący się" na (scenie)ściemie politycznej... Ze świecą takiego szukać - reszta zna tylko partie parlamentarne. 
3. Co do wiary w sukces internetowy, to w przypadku UPR mogło być inaczej - młodsze pokolenie jest inaczej organizujące się. 
4. Rozdrobnienie partii wolnościowych to paradoks - każdy definiuje swoja wolność inaczej... 
5. Wprowadzenie do piosenki trwało dłużej niż jej połowa. Nadmierne cytowanie i nawiązywanie do poprzednich audycji w moim mniemaniu obnaża słabo wytrenowany warsztat dziennikarski. Prowadzący zbytnio usiłuje podświadomie podkreślić swoją działalność, przez co audycja staje się momentami nudna. Wykaz poprzednich audycji jest na swoim miejscu, a słuchających wystarczy o tym poinformować na początku i/lub końcu bez wdawania się w treść. Dobry dziennikarz dobrze się czuje w relacji z gościem i emocje z tej rozmowy budują popularność audycji. 
6. Pytania z chata można podawać bez podawania nicka, gdyż zauważyłem, że zajmuje to prowadzącemu zbyt dużo czasu, który można wykorzystać bardziej ad meritum.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-12-02

@LordBlick (7): Dzięki za konstruktywną krytykę, z której dużą częścią się zgadzam. Tym bardziej, że ten odcinek prowadziłem zdecydowanie bardziej zmęczony niż większość dotychczasowych, więc sam zauważyłem, że to się odbiło. Odniosę się do wybranych rzeczy. 
ad 1. Dźwięki ja mam wyłączone. Gość niekoniecznie. Odseparuję po przeinstalowaniu systemu. Szumom winny Skype, który się pogorszył w tym roku - są one ciężkie do usunięcia. Tłumaczyć, że te 2 razy to były rozłączenia, musiałem dlatego, że na antenie było słychać więcej czegoś budzącego wątpliwość, co w postprodukcji wyciąłem. 
ad 5. Wprowadzenie było wydłużone za sprawą połączenia z odniesieniem się do Rona Paula, do czego po piosence nawiązałem, zadając pytanie - zabieg celowy. Że w tym odcinku za dużo wspominałem o istnieniu wcześniejszych (a też było to zamierzone, z paru względów), to wezmę pod uwagę, żeby częściowo unikać. Ale nie całkowicie, bo różni ludzie tego słuchają (czasem trafiając tylko na ten 1 odcinek, np. dowiadując się o nim od gościa), nie tylko hard userzy, jak Ty, którzy dobrze to wiedzą, więc ich nudzi. 
ad 6. Ludzie przeważnie lubią usłyszeć swojego nicka na antenie. Do wyciśnięcia więcej z meritum bardziej się przyczyni krok, ku któremu się skłaniam, żeby piosenką kończyć (wtedy mogę już zdjąć gościa z anteny i nie angażować go czasowo do jej końca).

Marcin 2012-12-02

ByteEater, byłaby szansa, żebyś zaprosił do audycji prof. Witolda Kwaśnickiego z Uniwersytetu Wrocławskiego? To chyba jedyny (albo jeden z niewielu) profesor akademicki ekonomii będący zwolennikiem austriackiej szkoły ekonomii, wywiadów nie ma z nim żadnych, w ogóle jest mało znany nawet w "internecie wolnościowym". Można byłoby pogadać o świecie akademickim od "naszej" strony, o studentach, poziomie studiów, o poglądach ekonomistów na wyższych uczelniach, no i o samej austriackiej szkole ekonomii. Podaję link do strony profesora: kwasnicki.prawo.uni.wroc.pl

-Blacha 2012-12-03

Podpisuje się pod pomysłem zaproszenia Witolda Kwaśniewskiego. 
Politycznych gości było w tej audycji już chyba wystarczajaco dużo może pora na kogoś kto ma szersze spojrzenia na sprawę wolności i ekonomii..... 
ByteEater dolicz mój głos aprobaty dla pomysłu kolegi Marcina .

Jacek_vel_Blacha 2012-12-03

sorry Witolda Kwaśnickiego ;-)

Lord Ondrii 2012-12-03

Ja też chętnie posłucham prof. Witolda Kwaśnickiego :)

Wiktor 2012-12-03

Przestałem słuchać w drugiej minucie kiedy padł zwrot: "stowarzyszenie katolickie dziennikarzy".

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-12-07

@Marcin, Blacha, Lord Ondii: Jak widać, vox populi jest mocny, więc, choć sądzę, że powszechnie znany nie jest, to jednak wśród Was, którzy słuchacie tej audycji, na tyle, że wypada go w takim razie uznać za VIP-a i zaprosić. A że za duży udział mają tu politycy, to się zgadzam. Planuję urozmaicenie. Ale nie bójcie się, Dody raczej nie będzie ;-P. 
 
@Wiktor (13): A Martin był jako dziennikarz na paradzie homoseksualistów. Przekonujemy do wolności wszystkich, gdzie się da.

Ninja 2012-12-09

Też się dopisuję. Profesur i to zwolennik ASK jak najbardziej :)

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-12-24

Następny odcinek będzie 29 XII o 20 z Jerzym Gorzelikiem.

Dodaj komentarz...

Krzysztof Maczyński

Krzysztof Maczyński, Homo sapiens

Inne audycje tego autora:

Granice wolności słowa - 8 miesięcy temu


Kto i jak korzysta na ZAiKSie (1) - ponad rok temu
Karta smoleńska (1) - 3 lata temu

Więcej audycji...


Marks miał rację! (2) - 3 lata temu


Wanderlust i nasz gust - 4 lata temu


Egzotyczny kraj: Finlandia (2) - 4 lata temuWalentynkowo o płci i seksie (12) - 4 lata temu


Czy Hugo jest oszustem? (12) - 5 lata temu


Prasówka z dobrych źródeł (2) - 5 lata temu


Wróżenie ze szklanej kuli (4) - 5 lata temuOdcinek piekielny (6) - 5 lata temu

Trudne rozmowy na temat aborcji (16) - 5 lata temu


Politycy i pedofilia (5) - 5 lata temuJak bardzo Nowoczesna? (4) - 5 lat temu


Jak Żydzi robią biznes (5) - 6 lat temu

Prohibicja to śmierć (7) - 6 lat temu
Anarchia! (14) - 6 lat temuPolicjantka lubi gaz (1) - 7 lat temu

Kto gardzi Lechem Kaczyńskim? (11) - 8 lat temu

PrzeGoście (23) - 8 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Przemo - - 15.00
Kordian - - 15.00
scav - - 35.00
Mgd - - 10.00
Magda - - 10.00
Mgd - - 10.00
Mgd - - 10.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt