Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
4 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
4 dni temu
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-12-09

To już chyba ostatni montaż w 2012 roku

Nadający:

KOMENTARZE

mrolo 2012-12-09

Oglądam Twoje filmidła by odnaleźć granicę. 
Granicę bezsensu publikacji wszystkim wszystkiego. 
Cały czas przekraczasz tą granice, będę kontrolował jak daleko. 
Wiem, że myślisz o sobie jestem fajny, najgorsze że wielu co to ogląda się z Tobą zgadza. Przykre.

Marriusz 2012-12-09

Gratulacje! 
Niezły" babiniec" teraz masz:-)

Marriusz 2012-12-09

@mrolo 
"będę kontrolował" 
UUU -to już poważna sprawa-" Bienert pod kontrolą" 
 
"Wiem, że myślisz o sobie jestem fajny" 
Też widzę że Maciej ma w sobie dużo poczucia akceptacji dla siebie samego.Wbrew pozorom sztuka samoakceptacji nie jest taka prosta szczególnie żyjąc w kraju w którym co chwile spotykasz się z krytyką polegającą na irracjonalnej negacji wszystkiego co się robi bo komuś się to nie podoba, Bardzo ważne jest uświadomienie sobie takiego faktu i "odgrodzenia" się od takich ludzi bo w przeciwnym razie stają się oni "wampirami" wysysającymi z nas pozytywną energię tacy ludzie są klasyfikowani do kategorii osób toksycznych.Z takimi ludźmi staramy się nie przebywać ,nie kontaktować. 
Maciej wyjechał z kraju "dziadów".gdzie wampiryzm jest szczególnie rozbudowany ale czasem jakiś wampir chce go dopaść przez internet. 
 
"najgorsze że wielu co to ogląda się z Tobą zgadza" 
To raczej pozytywne stwierdzenie w którym kolega wampir zauważa że odstaje od wielu oglądających.Może w następnym kroku zastanowi się nad sobą? 
" Przykre." 
Nie to nie jest przykre to jest fajne że ludzie oglądający uśmiechniętego Macieja w duchu mówią sobie TAK fajny gość i jeszcze ma tyle odwagi by pokazywać swoje życie. 
Maciej jest osobą posiadającą w sobie wiele pozytywnej energii z którą dzieli się z innymi.Pozytywna energia jest jedną z tych rzeczy której przybywa podczas dzielenia się nią .Z takimi osobami chce się przebywać.Takich przyciągamy do siebie nie odgradzamy się od nich bo wpływają pozytywnie na naszą psychikę. 
Nie ma w tym nic przykrego. 
Jest to na pewno zjawisko pozytywne  
 
Pozdrawiam wszystkie wampiry -nie warto się znęcać nad sobą samym bo to Was zabija i na pewno nie rozwija.

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-12-09

Fajny filmik o gospodarce Niemiec https://www.youtube.com

Marcin 2012-12-09

Elizabeth? To Niemioszki nie pozwalają dawać odpowiednika polskiego typu Elżbieta (oczywiście "z" zamiast polskiego "ż")? Może i tak, choć moim subiektywnym zdaniem zawsze trąciło to tandetą, gdzie cała polska rodzina ma polskie imiona a tu nagle wyskakuje się z jakimś Brajanem czy Dżesiką. Oczywiście nic mi do cudzego imienia, każdy może się tytułować jak chce, tym bardziej jak się mieszka w cudzym kraju (znacznie ułatwia to codzienne jak i administracyjne życie) ale jeśli przepis tego nie zabrania przechodzenie do innej "rodziny imion" jest dla mnie: a) przejawem zakompleksienia rodziców b) chęcią wywyższenia się "na siłę". A żeby mnie tu zaraz fanatycy nie zaatakowali to powiem, że sam mam rodzinę chociażby i w Niemczech i zdarzyło się siostrze szwagra dać imię z niemiecka, a innej nawet z turecka z tym, że pierwsze imię jest polskie (bez naszych znaków) i nikt z tego powodu w Niemczech nie robi nikomu zarzutów. Jeśli czujesz się Niemcem pozmieniaj wszystkim imiona, jeśli masz gdzieś polską przeszłość i polskie dziadostwo odetnij się od tego, ale jeśli czujesz jakąś więź z rodzinnym krajem kontynuuj imienne tradycje twoich dziadów. Może powiem jeszcze o sobie, że sam będąc w Anglii z Marcina stałem się Martinem lecz wszystkim i tak zawsze przedstawiałem się z polską, a oni sami robili sobie "podmiankę". Podobnie z moim wujem mieszkającym tam o 30 lat, w dowodzie ma Tomasz, w urzędach mówią do niego Tomas a wśród znajomych jest Tomem. Czy jest sens silić się na obce formy? 
No nic, idę do bed'a się sleepnąć.

LordBlick 2012-12-09

Hmmm... Polecam szukać własnego poczucia wartości w byciu życzliwym dla innych, a nie we wbijaniu szpilek.

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-12-09

Martin czy tam Marcin "Oczywiście nic mi do cudzego imienia" bądź człowieku konsekwentny inaczej do niczego nie dojdziesz.

Tomek 2012-12-09

Gratulacje! Masz teraz pięcioosobową komórkę społeczną:-) Moja siostra kiedy pierwszy raz rodziła w Niemczech była pod wrażeniem standardu opieki np. kilka dań do wyboru na obiad. Po wyjściu ze szpitala pielęgniarka przychodziła do domu pomagać i doradzać jak najlepiej opiekować się małym dzieckiem.

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-12-09

ad 5 weź się człowieku dobrze sleepnij bo to chyba brak snu powoduje różne negatywne skutki na umysle. Co Cię obchodzi czyjeś imię ,albo mnie Twoje czy Twojego wujka.  
Jak już się wyśpisz to zadaj sobie pytanie: jakim idiotą jest osoba ,która dyskutuje o czyiś imionach.

Marcin 2012-12-10

Why so serious? To już zwykłego pytania nie można zadać, jak nie chcesz nie odpowiadaj ale mnie nie obrażaj, bo nie ma podstaw ani sensu...

Frank Sobotka 2012-12-10

Pytanie: jakim idiotą jest osoba, która pisze tu tyle komentarzy, ba!, wrzuca własne audycje, a nie potrafi normalnie, jak człowiek stawiać przecinków? Pytanie: ile książek, ile tekstu pisanego, ta osoba faktycznie w życiu widziała na oczy? 
 
A w dyskusji o imieniu oczywiście nie ma niczego niekonsekwentnego - sam też nie widziałbym powodu, by komentować, czy ściślej - wyśmiewać się, dopóki, dopóty ktoś nie uczyniłby tego (dobrowolną, własną decyzją dorosłego człowika) sprawą publiczną. Tu jest ta magiczna granica.

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-12-10

Frank i Marcin a w UK Martin Jeśli chodzi o normy moralne to albo je uznaje i stosuje albo nie. Tu nie ma miejsca na "ogólnie to uważam ,że nie wtrącanie się w to kto jaki imię daje swoim dzieciom jest nie na miejscu ,ale jak mi się chcę to zrobię wyjątek". Takie wybiórcza moralność znana jest mi z komuny ,pracownicy w PRL jak się ich spytano czy kradzież jest zła czy dobra to chórem zgodnie odpowiadali że zła ,ale codziennie robili choć jeden wyjątek i coś tam się ukradło. Brak stosowania reguł jest domeną dzieci i niedojrzałych osobowości. 
 
Liczę ,że już zrozumieliście dlaczego tak serio odpowiadam. Łamanie podstawowych norm uważam na nie na miejscu bez względu na to jak sobie to tłumaczysz. W tym temacie sprawa chyba jest jasna? Przynajmniej dla mnie.

LesbijskaMewa666 2012-12-10

Z Panem Szanownym Prowadzącym dyskutować nie ma sensu, bo po prostu nie jest wart tych słów. I jego „polemiki” tym bardziej.  
 
Miałem swego czasu okazję przekonać się o tym, popełniwszy komentarz pod jedną z audycji. W odpowiedzi dowiedziałem się jedynie, że skompromitowałem się wiedzą - na pytanie, którą, w jaki sposób i gdzie, do dziś nie dostąpiłem przyjemności otrzymania odpowiedzi :-). Patrząc po reszcie radosnej twórczości Pana Macieja, to raczej norma niż wyjątek.

Tomasz 2012-12-11

Pan Maciej jest nadal Polakiem, czy tego chce czy nie, więc przyjmijcie jego polskie wady, skąd ten brak tolerancji :) przecież i Polacy są w europie z niej znani. Osobiście nic nie mam do Pana Macieja, lubię i nie lubię go za kilka faktów, ale to co lubię to ta pozytywna zazdrość, życzę mu i sobie jak najlepiej :) Powodzenia!

Dodaj komentarz...


Maciej Bienert - Dumny ojciec i szczęśliwy mąż, a poza tym pedagog z 11. letnim stażem. Zajmuje się zwykle wieloma rzeczami na raz. Od 3 lat mieszka w Niemczech w raz z rodziną.

Kiedyś urzędnik. Od 11 lat przedsiębiorca wolnorynkowiec, prowadzący działalność z sukcesami i nierzadko porażkami. 35 lat życia nauczyło go, że warto się uczyć i ciężko pracować, ale przede wszystkim być wiernym wartościom i ideom, które wyznaje.

W wieku 31 lat zrozumiał, że w życiu nie chodzi o to żeby siebie "odnaleźć" tylko siebie tworzyć. Po ukończeniu wielu szkół, kursów i uczelni, podjął się kolejnego wyzwania: prowadzenia audycji w Kontestacji.

Prowadzi wiele stron internetowych między innymi:

bienert.biz
care24.pl
deutschland-jobs.eu
fenster.bienert.biz
jazdawde.pl

Inne audycje tego autora:

Niemiecka tarcza antykryzysowa (3) - 10 miesięcy temu

Nieruchomości w Niemczech cz.1 (1) - ponad rok temu

Ile tracimy na dotacjach UE? (3) - ponad rok temu

Spór o kler (7) - 2 lata temu

Powrót po 9 latach (3) - 3 lata temuWięcej audycji...Konflikt Polska - Izrael (1) - 3 lata temuUbóstwo w Niemczech - 3 lata temu

O przetargach - 4 lata temu

Idę na studia (2) - 4 lata temuPlany na 2017 (1) - 4 lata temu

Niemiecka szkoła (5) - 4 lata temu

Pozytywne efekty 500+ (4) - 4 lata temu
Przemoc, mobbing i nękanie (2) - 4 lata temuEmerytury w Niemczech (2) - 4 lata temu


Wakacyjny nastrój (2) - 5 lata temu

Terror w Monachium - 5 lata temu

Jakie są dzisiejsze Niemcy? (1) - 5 lata temu

Terror w Monachium - 5 lata temu


Audycja niedokończona - 5 lata temu

Co łączy wp.pl i Zyklon B (1) - 5 lata temu
Niemcy państwem bezprawia? (3) - 5 lata temu
Polskie materace dla Niemców (7) - 5 lata temuKochajmy się wszyscy! (1) - 5 lata temu


Maćkowa codzienność - 5 lat temu

Maciek ma problemy... (1) - 5 lat temu


Komentarz Maćka... (1) - 5 lat temu
Kto jest lepszym "Polakiem"? (2) - 5 lat temu


Nasza nowa siedziba (5) - 5 lat temuJakich klientów unikać? (2) - 6 lat temu


Wspomnień czas (1) - 6 lat temuCo tu produkować? (4) - 6 lat temu
50 tys. VAT Maćka (1) - 6 lat temu

Okna z Polski (1) - 6 lat temu

Przewaga LTD nad GmbH - 6 lat temu


Dokąd emigrowałby Maciek? (1) - 6 lat temu

Fitblogerka w Kontestacji (1) - 6 lat temu


Niemiecka indoktrynacja (2) - 6 lat temu


O budownictwie w Niemczech (4) - 6 lat temuBytowska policja w akcji (3) - 6 lat temu

Maciej o nazizmie - 6 lat temu

Policja bytowska w akcji (1) - 6 lat temu


Socjal w Niemczech (16) - 6 lat temu

A co, jak przyjdzie kryzys? (1) - 6 lat temu

Maciej nie lubi Mercedesów! (1) - 6 lat temu


Niemcy moich marzeń (5) - 7 lat temu


Niemcy o Polakach... (7) - 7 lat temu

Policjantka lubi gaz - 7 lat temu

Delegacja to nie emigracja (3) - 7 lat temuDrutexomania (3) - 7 lat temu
Mała firma, a cieszy - 7 lat temu
MLM i inne tematy (10) - 7 lat temu
Czy czeka nas drugi Hitler? (2) - 7 lat temu


Rozmowy o emigracji c.d. (1) - 7 lat temuRozmowy o emigracji - 8 lat temu


Zostanę miliarderem! (9) - 8 lat temu

O walucie Euro - 8 lat temu

Okna i nie tylko... (5) - 8 lat temu


Polska: pierwsze wrażenie (41) - 8 lat temu

Rozbijemy układ! (7) - 8 lat temu

Za Odrą zapłacisz bykowe (1) - 8 lat temu


Układ zamkniętych okien (5) - 8 lat temu


Nie otwierajcie firm w Polsce (25) - 8 lat temu


Odwiedziny z Lichtensteinu (4) - 8 lat temu

Czy warto kupić dom w Anglii? (15) - 8 lat temu


Ciemne strony emigracji (7) - 8 lat temuO interesie Maćka (3) - 8 lat temuWybuchowy Klient (1) - 8 lat temuMaciej ujawnia swój sekret (19) - 8 lat temu


Dziś o życiu w Norwegii (15) - 8 lat temu

Gdzie tanio tankować... (19) - 8 lat temu


Wywiad z Marią i Tomkiem (11) - 8 lat temu


Pierwsza reklamacja (1) - 8 lat temu


Figielka o pracy w UK (9) - 8 lat temu


Polaku uśmiechaj się (11) - 8 lat temu

Wywiad z raperem Junior ER (16) - 8 lat temu
Samochód dojechał - 9 lat temu


Jak działa gospodarka? (5) - 9 lat temu

Pytania do emigrantów (10) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Fotowoltaika nowy sącz, nowy targ,... - - 20.00
Sklep colway Kolagen - - 20.00
Ubezpieczenia na życie nowy sącz - - 20.00
Jak wysłać fax do Niemiec - - 30.00
Nieruchomości Hiszpania - Torrevieja... - - 20.00
zarabianie przez internet - - 20.00
Praca w sieci przez internet - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt