Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne
przedwczoraj
Czy Wiedźmin jest polski?
670 tys. pozwoli odpowiedzieć na to kluczowe pytanie. Przywłaszczenie kulturowe. Czy kapitał ma narodowość. Tarcza 2.1 - czyli dlaczego rząd znowu wspiera wielki biznes. Czy można...
Myśleć jak przedsiębiorca
przedwczoraj
O PROSTYM SPOSOBIE POZYSKIWANIA KAPITAŁU.
Rynek crowdfundingu udziałowego rośnie w siłę̨. W roku 2019 zainwestowano na nim ponad 40 mln zł., zaś́ w tym roku, mimo pandemii, już ponad 35 mln zł. Dzieje się tak, ponieważ...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-12-11

Kornel Morawiecki w Konserwie

Nadający:

Szef Solidarności Walczącej, Kornel Morawiecki, przedstawia swe poglądy na dzisiejszą rzeczywistość. Sugeruje nad czym winien się zastanowić dzisiejszy świat. Wspomina też swą działalność.

KOMENTARZE

Marcin Banach 2012-12-11

Gość mówił jak jakiś członek demokraci.pl czy innej unii wolności.

Jabollissimus 2012-12-11

Zapraszam na naszego fejsa: https://www.facebook.com

Cokeman 2012-12-12

Pan Morawiecki dobrze gada. Problemem nie jest produkcja lecz dystrybucja. Z kolei komuny nie ma i jest konglomerat wladzy finansowej, medialnej nad polityczna. Ograniczenie sektora finansowego i medialnego oraz kwestia dystrybucji to wlasnie powrót do socjalizmu. Fajnie, że zapraszacie takich ludzi. 
 
Socjalizm tak - wypaczenia nie! 
 
W kwestii 1968 i inwazji na Czechosłowację to zginelo tam mniej ludzi niz u nas 2 lata pozniej. A Czechów nalezalo poskromić bo inaczej wlazłyby tam szkopy i układ Cyrankiewicz-Brandt byłby niemożliwy.

Jabollissimus 2012-12-12

Cokeman, gadasz kompletne głupoty. Zastanawianie się nad dystrybucją nie jest powrotem do socjalizmu. A przemoc wobec Czechów nie była warunkiem do paktu o nieagresji. 
To co gadasz jest całkowicie bez sensu. Oczywiście wymyślisz jakiś nowy sofizmat - wywód pozornie logiczny.

Martin 2012-12-12

Gada kompletne głupoty, że zapraszacie socjalistów? :-)

LordBlick 2012-12-12

A może chodzi o to samo, tylko jedna i druga strona inaczej to nazywają ? ;)

Cokeman 2012-12-12

Ale jakby szwaby mialy w rekach Czechy to myslisz ze bylaby wola na uznanie granicy na Nysie i Odrze w 1970? Gomułka wiedział co robi. 
 
Jabol - w audycji mowiles ze ogarniasz marksizm, keynesizm i szkole austriacka. Gdybys ogarnial to bys wiedzial ze w ekonomii wolnorynkowej problem dystrybucji nie istnieje bo rzekomo wszystko zalatwia produkcja i wymiana czyli rynek. A to panu Kornelowi nie wsmak szczegolnie jesli chodzi o sektor medialny i finansowy. 
 
W ogole ta cala wasza zabawa z "precz z komuna" jest juz tak bekowa ze zapraszacie czlowieka ktory chyb z komuna najbardziej walczyl i wam mowi ze komuny nie ma ale wy nadal swoje. 
 
Martin :-)

Kreator z koczowiska :) 2012-12-12

Kto chce może pomóc wykopać na wykopie 
 
www.wykop.pl 
 
pozdrawiamy słuchaczy!

Jan Kiel 2012-12-12

No, ja tam z Morawieckim miałem styczność tylko w "Młodzież kontra", gdzie gadał jakieś około-socjalistyczne brednie o edukacji, i Dobromir Sośnierz z KNP go zaorał; oraz słyszałem, że był w "Solidarności" - ale to nie jest żaden plus, towarzysz Bolek też był.A zresztą, co to za prawicowiec, co popiera związki zawodowe? :D

Cokeman 2012-12-12

Jan Kiel - porównujesz cwela Bolka do człowieka z zasadami Pana Morawieckiego. Poziom kretynizmu u korwinistów przekracza wszelki absurd. I to nawet taki lewak jak ja czuje sie tym zdegustowany. 
 
Co z tymi związkami. Zwolennicy korporacjonizmu jak np Chesteron i cała ta 3 droga też popiera zwiazki zawodowe a najlepiej cechy i gildie. KNP to nie jedyna prawica.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2012-12-13

Cokeman, mam dla ciebie wezwanie: sproboj napisac piec postow pod rzad nie podkreslajac ze jestes lewakiem. Dasz rade?

Rodzina Radia Kontestacja 2012-12-13

O ludzie... ale mnie ten Pan Kornel rozczula... 
Duże Dziecko. 
 
A Jobollissimus wygląda jak opozycjonista z lat 70. :D

Rodzina Radia Kontestacja 2012-12-13

komuniści mają jeden problem: 
chcieliby woźnicę zaprzęgnąć do wozu, 
ale żaden z nich s********ów nie umie powozić. 
 
niedługo dojdzie do tego,  
że taksówkarz będzie zobowiązany 
wozić ze sobą kontrolera ze zrzeszenia,  
policjanta i urzędnika skarbowego, 
ponadto będzie musiał ich utrzymać  
i zapewnić im odzież roboczą... 
problem w tym, że nie będzie miał miejsca,  
dla pasażerów... 
 
PRECZ Z KOMUNĄ!

Rodzina Radia Kontestacja 2012-12-13

Solidarność Walcząca była tak niebezpieczna, iż szefem jej wrocławskiego koła był ubek Schetyna... śmiech na sali i oklaski!

zib 2012-12-13

"bezinteresownie walczyć o swoje" ... uśmiałem się.

LordBlick 2012-12-13

Dla prowadzącego, nomen, omen studenta, idea płacenia studentom mogła wydać się miła dla ucha... Oczywiście to nie socjalizm, no jakże bym śmiał...

Jabollissimus 2012-12-13

Kapitalizm Zachodu stał się kapitalizmem korporacjonistycznym lub państwowym (socjaldemokracja to de facto socjalizm). I dalej się patologizuje. Acta, gmo, wzrost biurokracji, patologie systemu bankowego i jego powiązań z państwem, pozornie sprzeczne nihilizm i konsumpcjonizm w kulturze - a jest to ułamek przykładów. 
Zbrodniczy socjalizm Wschodu zbankrutował, i całe szczęście. Ale nie pozbył się ekspansjonistycznych zapędów (które wszak były dawniejsze). Kraje, które szły "trzecią drogą" też de facto szły drogą socjalistyczną. Jugosławia się krwawo rozpadła, a Indie, Brazylia mają duże problemy społeczne. 
Obecny kryzys obnaża to. Można kontynuować patologie, które odczłowieczają nasz Zachód. A można spróbować zredefiniować pewne wartości i szukać nowej drogi Wolności. 
Pan Kornel to widzi i próbuje znaleźć rozwiązań problemów, które dopiero się "wykluwają". Gdy unaocznią się nam do końca - może być już bardzo trudno problemy owe naprawić.  
Zapewne nie zgadzamy się w wielu konkretach, ale nie zdążyłem podrążyć, na ile są to różnice punktów widzenia, a na ile różnego nazywania spraw. Mogę bez żadnej wątpliwości rzec, iż czuć w osobistym kontakcie z p. Kornelem siłę charakteru.

Jabollissimus 2012-12-13

Panowie, patrzycie na sprawę bardzo płytko. Ograniczacie się wyłącznie do ekonomii, kiedy zagadnienia były rozważane na płaszczyźnie filozoficznej wręcz. Trzeba to zauważyć. 
Starczy. Mądrej głowie dość dwie słowie.

LordBlick 2012-12-14

No to małe trolo - czy udałby się z tym człowiekiem wywiad ?: 
www.youtube.com

Kreator z koczowiska :) 2012-12-16

Można było podrążyć te ekonomię i by było jasne o co chodzi i jak to jest z poglądami gościa... 
 
W jednym momencie Pan Kornel wspomniał, że walczyli o wolność słowa, wolny rynek, koniec układów partyjnych (w innym miejscu). Mógłbym to wszystko zrozumieć, jeśli popatrzy się na XIX wiek i porówna do współczesnych firm -gigantów, które z wolnym rynkiem nic wspólnego nie mają, bo działają równie absurdalnie jak państwo. Ale lek przed mechanizacją? 
 
Nie rozumiem lęku przed nadmiarem produktów i automatyzacją produkcji. Nie sama produkcja jest w gospodarce. Co więcej walutą przyszłości będą może roboty, i może dojść do sytuacji jeszcze dalszej niż przewidywania Kornela Morawieckiego, że ludzie będą pracować głównie intelektualnie. Oczywiście nadal będzie rękodzieło, wytwórczość ręczna /tak samo jak teraz są: eko-rolnictwo czy rzemiosło artystyczne, konserwacja istniejących starych mebli, samochodów, budynków. Dorobek ludzkości (o ile żaden idiota nie dojdzie do władzy i nie będzie go niszczył) ROŚNIE. 
Coraz więcej stanowisk będzie zabierał w faktycznie rynkowej gospodarce system naprawiania i konserwacji tego co już jest. Tak się dzieje w krajach z długoletnimi tradycjami rynkowymi. To jedna z teorii jeśli zaczniemy robić porządek w UE i Polsce. 
 
Socjalizm może poprowadzić gospodarkę zupełnie inaczej i pozwolimy dziedzictwu ruchomemu i nieruchomemu jak za PRL się zniszczyć (nie kiwnąc palcem przy jego zadbaniu), albo będziemy bezczelnie pomagać mu niszczeć jak w Legnicy czy Słupsku! PRL niszczył głównie albo nic nie robił by ratować dorobek poprzednich Epok, ludzie się tego nauczyli i teraz nikt nie zastanawia się niszcząc dorobek PRL ze złośliwości na ogół i braku analizy. 
 
Dziwi mnie, że praca intelektualna ma być opłacana, jeśli nie daje wymiernych korzyści innym. Człowiek studiuje by w przyszłości mieć z tego pieniądze (po studiach), płacenie za studiowanie jest dziwne, może tak robić prywatnie filantrop, dla którego to jest wartością, ale żeby cały system kształcenia płacił za sam fakt nauki jest nielogiczne dla mnie. 
 
Ja powiedzmy jestem za stypendiami naukowymi dla mających dobre i najlepsze wyniki w nauce natomiast zlikwidował bym całkowicie stypendia socjalne, które i tak dostają ci, którym się one nie należą, bo wykazują prawie zerowy dochód jak dzieci przedsiębiorców w Polsce! 
 
Nie wiem co Pan Kornel miał na myśli mówiąc o zniszczeniu zasobów wypracowanych za PRL. Same popłuczyny PRL, postkomuna, karierowicze doprowadzili do upadku naszych cementowni, cukrowni, dużych firm przewozowych, stoczni. Przecież w rynkowych realiach nikt by nie sprzedał 95% cukrowni w ręce niemieckich holdingów, które wbrew rynkowi je zamknęły. 
 
Fiat zwalnia pracowników w Polsce, ponieważ związki zawodowe we Włoszech wytargowały, że gorsi i drożsi pracownicy Włoscy mają produkować a gdzieś trzeba zamknąć linie produkcyjną wypadło na Polskę.. Jak temu przeciwdziałać, właśnie poprzez więcej wolnego rynku. Jak ktoś działa wbrew rynkowi - mądra władza powinna go wywalić z kraju po prostu i sprzedać te fabrykę, skoro jest państwowa w znacznym stopniu - Koreańcom albo Japończykom. Czy Toyota rezygnuje z produkcji w Kolinie (Czechy)? Nie, bo toyota mimo bycia molochem, bardziej myśli rynkowo niż Fiat czy Opel. Likwiduje fabryki tam gdzie za drogo się produkuje. W Tychach i Bielsku produkujemy lepiej i taniej niż we Włoszech, więc dochodzi do absurdów. Skoro jakaś firma tak postępuje powinno się na wolnym rynku zerwać współpracę z nią i wybrać konkurencyjną firmę. 
 
Jeśli faktycznie chcemy wolnego rynku trzeba zachęcać do inwestowania w Polsce Japonię/Tajwan/Koreę PD i Hindusów a nie zachodnich lewaków. To jest rozwiązanie problemu niszczenia firm w Polsce i dużych prywatyzowanych molochów. Niedługo będziemy musieli importować cukier a kiedyś produkowaliśmy go prawie 200% naszych potrzeb. To nie jest rynkowe działanie zabijanie kury znoszącej złote jajka, albo przyjmowanie limitów durnego CO, jak nasz prąd jest produkowany z węgla. MYŚLEĆ MYŚLEĆ w tych władzach idioci europejscy. 
 
Wracając jeszcze do żalu za majątkiem po PRL. Nie byłbym aż tak rozczulony. Mnie irytuje sytuacja w przemyśle betonowym, cukrowniczym czy stoczniowym, gdzie celowo działano na szkodę RYNKU i ruinowano sprzedając w ustawione ręce całe branże. 
Natomiast nie żal mi zupełnie upadających hut będących daleko od dostaw produktów czy kopalń budowanych w miejscach które się do tego nie nadają, podobnie jak nie żal mi zupełnie PGRów i socjalnego budownictwa. PRL był szkodliwy i nie dopuszczając do ustawiania przetargów, tworzenia sztucznych monopoli za którymi stoi państwo i urzędnik takie cukrownie kupią różni producenci i część z nich zlikwiduje je a część doprowadzi do sprawnego funkcjonowania. Wystarczy zastosować rynkowe metody i unikać sprzedaży wszystkiego co mamy w jedne łapska. Zarówno w Polsce jak i w Europie mamy uczciwych biznesmenów i prezesów, którzy jak coś kupują, to po to by funkcjonowało i będą walczyć jak szef Malmy o to by utrzymać firmę, która może przynosić kokosy!

Kreator z koczowiska :) 2012-12-16

teraz filozoficznie bo trzeba uzupełnić trochę... 
 
Czy ładny, ale stary rozpadający się dom, w którym się wychowały pokolenia twojej rodziny sprzedasz byle komu, jeśli za podobne pieniądze kupi go ktoś gotowy doprowadzić go przynajmniej częściowo do stanu sprzed lat? Podobnie jest z dużymi firmami (zwłaszcza z tradycjami sięgającymi przed PRL) takich firm nie sprzedaje się tylko patrząc na cene dawaną, takie firmy sprzedaje się za cenę i zgodę kupującego na odpowiednią restrukturyzację. W Polsce tego się nie egzekwuje, niektóre rozwiązania podpowiada nam południowy sąsiad Czechy. Tam nie tylko rozsądniej prywatyzowano pilnując dotrzymywania umów, ale popatrzmy jak wyglądają centra starych miast. Właściciele dbają o swoje budynki zwłaszcza te z historią bo to jest dziedzictwo to ma ogromną niewymierną wartość (może nawet rynkową w przyszłości, jak turystyka będzie bardziej rozwinięta). Czemu Polacy nie szanują tego co mają, efekty niedbalstwa widać jak pójdziemy po mieście w Czechach a po mieście w Polsce.

Jabollissimus 2012-12-16

Czechom wychodzi. Czechy zrobiły opcję zerową... ;>

bochma 2012-12-17

Dyskusja w komentarzach o wiele ciekawsza, niż rozmowa ze związkowcem:( Nuuuda i tyle:(:(:(

Jabollissimus 2012-12-18

Przecież SW nie była związkiem zawodowym!

szym 2012-12-23

Jabollissimus! bardzo lubię Twoje audycję ale proszę, nie zapraszaj komunistów!!!!

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 4 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lata temu

Ludobójstwo - film - 5 lata temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 6 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 6 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 6 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 6 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 8 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 8 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 8 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 8 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 9 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 9 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 9 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 10 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt