Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
przedwczoraj
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Myśleć jak przedsiębiorca
3 dni temu
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady 2013-01-04

Kamil w Afryce: Zalewanie ławy w Lindzie

Nadający: Kamil Cebulski

Minął pierwszy dzień budowy i zapraszam do obejrzenia materiału, który nagrałem na placu robót, gdzie nasi wolontariusze, mimo słońca dzielnie dotrzymywały tempa zaprawionych ciężką pracą mieszkańcom Lindy.

KOMENTARZE

Barrett 2013-01-04

Stary, niedługo ktoś wyda twoje filmiki na DVD jako szkolenie dla budowlańców - genialne ;).

Bezimienny 2013-01-04

To drzewo to rododendron :P

Marriusz 2013-01-04

Prowadzenie taczki to jak jazda na rowerze:-).Jak ktoś ma problem ze stabilnością to proponuję na początek celowo szerzej stawiać nogi a problem zniknie :-) 
Metoda mieszania betonu na "kupie"-stosie jest znana w Polsce. 
Mnie jeszcze uczono tego w szkole;-) 
Myślę a nawet wiem że jeszcze czasem jest wykorzystywana w Polsce przy mniej odpowiedzialnych przedsięwzięciach tam gdzie zorganizowanie betoniarki,prądu itd więcej czasu zabierze niż umieszanie kupki betonu.Widać że tubylcy są dosyć sprawni. 
Kamilu Ty budujesz szkołę a tubylcy tylko przychodzą do pracy więc się nie dziw że nie zawsze pomyślą o skutkach swych poczynań szczególnie wtedy gdy płacisz za czas pracy a nie za zadanie:-))(typowe zachowanie znane także z Polski-chodzi o majstra) Niema w tym zwykle żadnej złej woli tylko podświadome działanie niezmotywowane efektem .Wielokrotnie na budowie widziałem takie zapędy by przesypywać z kupki na kupkę.Ważne by było widać że się pracuje a że nieefektywnie to pracownik zatrudniony na godzinę ma to zwykle w nosie (kiedyś -ale to jeszcze za komuny było-miałem pracownika który na większej budowie próbował udawać że pracuje chodząc z dechą pod pachą po całej budowie-ale to był szczególny przypadek).Natychmiast się to zmienia gdy zapłata jest za dzieło tylko wtedy trzeba pilnować by wykonawca nie pomijał technologii,i wykonał pracę dokładnie a na końcu posprzątał po sobie(często widzę próby udawania że pozostawione resztki i śmieci zostawiła inna ekipa(bo sprzątanie kosztuje a nie przynosi dochodu) 
od razu powiem że nie ma najlepszej metody zatrudniania .Ja na przykład widziałem jak dla pomniejszenia kosztów wykopano w piasku!! wykop przy ścianie małego budynku(wielkości garażu) na głębokość poniżej poziomu ław przekraczającą wysokość budynku na dodatek nie tylko wzdłuż całej ściany ale długość wykopu z każdej strony była po kilka metrów .W każdej chwili cały budynek mógł wjechać do wykopu .Na dodatek w tym dole pracowali ludzie murujący piwnice. 
Tam takich problemów pewnie nie będzie ale i tak trzeba pilnować. 
Załóżcie instalacje podziemne (kanalizacja) przed wylaniem wylewki pod posadzkę żeby potem nie kuć. 
 
Pozdrawiam i powodzenia 
 
Ps. 
Myśleliście o fotowoltaice? 
Na przykład 8 paneli to 1-2 kilowatów.Warto sprawdzić jakie są przepisy lokalne ,czy można się przyłączyć do sieci żeby dostarczać prąd w dzień a odbierać nocą. 
(sorry jeśli to wszystko brzmi jak "wujek dobra rada"ale wiem że czasem człowiek po prostu nie pomyśli o możliwych rozwiązaniach)

vapaus 2013-01-04

Ciekaw jestem trwałosci tego fundamentu, wylewanie betonu bezposrednio do wykopu bez zabezpieczenia jakąkolwiek folią to w polskich warunkach gwałt na sztuce budowlanej. 
Wiązanie betonu bedzie bardzo utrudnione w momencie gdy całą woda z niego wsiąknie do ziemi

Marriusz 2013-01-04

@Vapaus 
To jest dokładnie takie budowanie jak w Polsce przed 30-40 laty. 
Można się przejść i popatrzeć co się dzieje.Ściany będą prawdopodobnie trochę pękać po jakimś czasie i nic poza tym. 
Oni nie budują wieżowca tylko parterówkę. 
A ławy powinni nawilżać.

Kamil Cebulski 2013-01-04

Ławy nawilżać nie trzeba, w nocy pada spokojnie przez 6 godzin dziennie :) ziemia wilgotna jak jasna cholera. 
A wierzowca rzeczywiście nie murujemy, nawet stropu nie będzie :) Dzięki wielkie a komentarze. 
Właśnie wróciłem z budowy 2/3 ławy za nami.

Kamil Cebulski 2013-01-04

Prąd ze złońca jest drogi. Misjonarze z Lusaki, tam gdzie mieszka Jacek zaczeli hodować kury, bazując na energii z baterii słonecznych. Trochę zarobili, ale jak przyszło wymienić akumulatory ... to cały zysk poszedł z dymem.

darek 2013-01-04

Ja mam dom na działce postawiony tą techniką. Stoi już ze 20 parę lat bez problemu. Zaprawa była robiona ręcznie, bo wtedy nie było jeszcze tam prądu.  
Sporo było roboty i u nas trochę chłodniej jest. 
Tam może być problem z tynkowaniem, bo za szybko woda wyparuje - trzeba może jakoś folią przykryć.

mineral 2013-01-04

Dlaczego nie zebraliście ziemi roślinnej? Przecież to grozi rozwojem grzybów w budynku i nieprzyjemnym zapachem.

Antoni od zaopatrywania dentystów. 2013-01-04

Kamil! SUPER. Jakbym tam był. Pierwszy film to ile co kosztuje i ile kto zarabia- ten na Twojej stronie,a drugi ten filmik - jak pracuje się na Czarnym Lądzie. Mięśnie są tańsze niż prąd. Wiesz, czytałem Kapuścińskiego, ale dopiero te filmiki uzmysłowiły mi jak to wygląda na prawdę. Zaczynam wierzyć w... dobro człowieka. POZDRO Antoni od dentystów

Marriusz 2013-01-04

Kamil  
Ja mówię o zestawie do podłączenia do sieci bez akumulatorów jeśli jest taka możliwość prawna.Zestaw 2kW w Polsce kosztuje ok 15 tys zł.jakby dobrze poszukać to za ok.10 tys też by się dało coś kupić. 
Nie wiem jak to się w Afryce opłaca . 
Ma to działać co najmniej 20 lat. 
Pozdrawiam

darek 2013-01-04

Kamil zostanie polskim Davidem Livingstonem.

rafiq93 2013-01-04

Tylko ze 30-40 lat temu lano raczej monolitycznie fundament wiekszy nacisk był na grunt a w przypadku ław cały ciezar budynku przejdzie własnie na nie 
W kazdym badz razie wielki szacuneczek za waszą robote

Kamil Cebulski 2013-01-04

@Mineral 
Lokalsi wiedzą jak budować. NIe możemy im się wtrącać zabardzo i tak wiele naszych sugestii "kupili". Poatym jaki grzyb? tutaj to zjawisko nie występuje. Byłem zaledwie w kilku chatach lokalsów, ale grzyba więcej jest u mnie w mieszzkaniu niż u nich. 
Odnośnie prądu to się dowiem.

Darek 2013-01-04

Ja bym wycial drzewo przed wykopem lawy fundamnetowej. Wyciecie drzewa po jest ok ale znowu proba wyrwania korzeni moze uszkodzic fundament i jest mozliwe ze zacznie osiadac, to oczywiscie zalezy od rodzaju gruntu.

Hoss 2013-01-05

Świetne to jest! Życzę powodzenia!

Góry pieniędzy - to ciekawszy temat 2013-01-05

Czy tam w okolicy jest problem z kamieniami ? Wszystkie fundamenty jakie pomagałem zalewałeć w Polsce były wypełniane najpierw kamieniami o różnej wielkośći, najpierw największe a pomiędzy nimi mniejsze. Potem się dopiero wlewało w to rzadki beton żeby zespolił kamienie. W skład betonu też często wchodzi grys żwir i drobny grys. Wszytko po to żeby było szybciej i taniej (mniej potrzeba betonu, a koszt cementu i trudność zdobycia) Chyba że tam nie można nazbierać kamieni samemu w okolicy i koszt ich zakupu/transportu byłby zbyt duży...

Góry pieniędzy - to ciekawszy temat 2013-01-05

P.S. 
Kto mi ustawia taki dziwny 'nikname' ? Dlaczego ma możliwości podania imienia podczas dodawania komentarza na stonie ? (używami Win7 + IE9)

Kamil Cebulski 2013-01-05

Tutaj raczej nie widać nigdzie takich kamieni. WIerzcie mi oni w recyklingu są bardzo dobrzy. Zamiast desek po któych można jeździć taczkami, dostaliśmy drzwi z drewnianą futryną, rozbroiliśmy je i po tym jeździmy :)

Kreator z koczowiska :) 2013-01-06

Ale fundamenty zalewajcie pod wszystkimi ścianami nośnymi, bo ściana bez fundamentu ani słup nie ustoi :). Po obwodzie ściany najważniejsze, ale te w środku usztywniają cały interes. Rysunek w PDF jest w emailu u Jacka od ładnych paru dni. 
 
Powodzenia z robotą i pogody!

Dodaj komentarz...

Kamil Cebulski

Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce.

W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.

Prowadzi audycję na żywo Świat Kamila C., w którym przeprowadza wywiady z biznesmenami.

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Byłem na Gender Fluid Poly Party (2) - ponad rok temu
O świętach #5 Jan Kubań - ponad rok temu


O świętach #4 Jan Fijor - ponad rok temu

O świętach #3 Piotr Motyl - ponad rok temu

O świętach #2 Tad Witkowicz (1) - ponad rok temu

O świętach z Jackiem Gniadkiem (2) - ponad rok temu

Otwarcie Roku 2018/2019 (1) - 2 lata temuWojciech Siryk - Namzalezy.pl (4) - 3 lata temuMarta Marzec - Mój Dietetyk (1) - 4 lata temuGrzegorz Myszor- JakZagrac.pl (3) - 4 lata temuAdam Sulimski - Ekolog relacji (2) - 4 lata temuTomasz Grzelak - People Helper (1) - 4 lata temu
Religia vs Bezpieczeństwo (8) - 5 lat temuPatryk Borowski - Edengrad (3) - 6 lat temu


Biznes z PASJĄ - Q&A | # 02 (5) - 6 lat temu

Fundacja - Q&A | # 01 (3) - 6 lat temu


Damian Redmer - Rozwojowiec (6) - 7 lat temu
Maciek Gudan (3) - 7 lat temu

Kamil Kosior (14) - 7 lat temu
Sprawdzanie pomysłu na handel (11) - 8 lat temu

Z kasą fiskalną na wakacje (1) - 8 lat temu
Rusza ASBIRO w UK (5) - 8 lat temuJak schować majątek? (31) - 8 lat temu
Adam i firma turystyczna (13) - 8 lat temu


Łukasz Harazim - Klaun Hary (9) - 8 lat temu


Irena Borucka - Survival (15) - 9 lat temu


Tomasz Dąbrowski - Poligrafia (10) - 9 lat temu


Błażej Kozioł (6) - 9 lat temu
Marek Oko - odnawianie kamienic (12) - 10 lat temu
Krawiec, co szył reklamy (9) - 10 lat temu
Kamil, kobiety i sukces (8) - 10 lat temu

SKC#7 - Piotr Mazurowski (8) - 11 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

poradnik jak założyć firmę - - 20.00
borówka amerykańska wysoka sadzonki borówki - - 20.00
Sklep Colway - - 20.00
Wylewki samopoziomujące Mińsk mazowiecki,... - - 20.00
PROPOLIS UK - - 20.00
Borówka amerykańska sadzonki - - 20.00
Praca dodatkowa i dorywcza przez internet w... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt