Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
3 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2013-01-11

Jak zostać wielokrotnie aresztowanym w ciągu kilku dni

Nadający: Jan Fijor

Dziś audycja dla wytrwałych. Internet w kraju za Wielką Wodą nie dociera do domu Janka. Ale jeśli się przełamiecie, usłyszycie o iście kafkowskich przypadkach rodem z USA. Czyli, jak zostać aresztowanym za nic, co powoduje kolejne aresztowania.

KOMENTARZE

Olo 2013-01-11

W Californi wsadzają ludzi do puszki za jeżdzenie po pijaku ? :)

Tomasz 2013-01-11

no i super, super ameryka, super prawo :) skoro tam jest komunizm, w PL jest komunizm, to gdzie szukać wolności? (oprócz Anglii)

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-11

Chyba zartujesz w UK komuna jest gorsza niz w Obamalandzie. Zapraszam do Kanady, chyba obecnie najmniej zwarjowanego anglojezycznego kraju na ziemi.

Batou 2013-01-12

...no to Janek odkrył Amerykę ze swoim podejrzeniem że biznes nie zawsze działa czysto i wykorzystuje np. organizacje ekologiczne do swoich czysto komercyjnych celów :)

UK student 2013-01-12

Potwierdzam, siedze w UK juz prawie 7 lat. W PL skonczylem tylko 1-sza gim. (7klasa). W anglii skonczylerm juz dwie szkoly teraz studjuje na uniwersycie. Socjal tu jest straszny, pszypadki ludzi ktorzy (NIE) szukaja pracy aby zdobyc zasilek jest ogromny (w miescie w ktorym mieszkam Hull), sam jako studen wiem ze kazdy student z rodzin biedniejszych (aka .incoome nizej jak 30k funtow) dostaje 7k funtow grantow (bez- zwrotnych) od rzadu + 7k kredytu na zycie (ktory tez zapewnia rzad). Do tego dochodzi koszt czesnego w szkole. Szkoje mnie suma $$ wydawanych w UK tylko na edukacje... a matolow mam na studjach takich ze hej !! Pozdro 
PS. Chemii sie ucze :)

KapitalizmGłupcze 2013-01-12

Dzięki Janku, ale odpowiedziałeś tylko na połowę mojego pytania. Oto druga część : " Jeśli tak to w jaki sposób czy przez licytacje jak proponuje choćby KNP czy może poprzez uwłaszczenie pracowników co proponuje Partia Libertariańska, albo jeszcze w inny sposób?" Niektórzy z Partii Libertariańskiej powołują się na Rothbarda i uważają że pracownicy przedsiębiorstw państwowych mają prawo własności do tych przedsiębiorstw na zasadzie zagospodarowania. Oto mi głównie chodzi czy popierasz pomysł uwłaszczenia pracowników. Jeśli tak to dlaczego? Jeśli nie to w jaki sposób przeprowadzić prywatyzacje?

Paweł 2013-01-12

Nie było tak źle z tą jakością - pierwsze 10 minut kiepskie, ale później łącza się rozgrzały najwyraźniej;) Dobrze, że udało się w elegancki sposób uniknąć telefonu Blachy - ten chłop chyba musi zawsze i wszędzie z każdym się dzielić swoimi blaszanymi myślami.... może byście mu odpalili jakiś czas "antenowy" na własne audycje? Tak między 1:00 a 4:00 w nocy najlepiej.

Michał Łabuś 2013-01-12

@1 
www.heritage.org 
www.freetheworld.com 
 
@2 
W Kanadzie jest za zimno, by uznać ten kraj za dobry do życia.:) 
 
W UK jest duży socjal i ogromny dług publiczny, które wymuszają duże podatki, ale jeśli chodzi o ilość regulacji i biurokracji to chyba nie jest tak źle? Oprócz tego UKIP jest na fali wznoszącej, a GOP w sporym regresie, więc według mnie w najbliższych latach to w UK powinno być mniej niewoli niż w USA.

darek 2013-01-12

Niepotrzebnie pan panie Janku jechał do Kalifornii - to stolica lewactwa, New Age, Hollywood i tym podobne. 
Niech pan się ewakuuje do Wolnej Republiki Texas.

floow 2013-01-12

Genialny byłby reportaż z Hen Hampshire - jest tam projekt libertariańskiego stanu, byłbo by to dość ciekawe.

floow 2013-01-12

New Hampshire *

Barrett 2013-01-12

Przyjeżdżajcie do Polski, tutaj jest raj:  
 
biznes.onet.pl

Łukasz G 2013-01-12

@Tomasz - W Nowej Zelandii nie ma komunizmu, jednak jest to kolonia angielska

MarcinB 2013-01-12

Dwa tysiące lat temu ludzie dostali proste i jasne wskazówki od fajnego kolesia a ciągle starają się coś nowego wymyślić. Przyjeżdżajcie do Polski tutaj będzie po prostu dobrze.

darek 2013-01-12

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma

kobza 2013-01-12

Panie Janku, a czy ta agentka od nieruchomości, mówiąc, że powinno się postawić człowieka na pierwszym miejscu, nie przemawia czasem ustami styranego człowieka pracy, któremu liberalizm kojarzy się własnie z tym wszystkim co najgorsze - koroporacjonizm, korupcja, rozrost biurokracji, wyzysk pracowniczy, kryzys? 
 
Tak ostatnio do mnie dochodzi, że liberalizm to taka troche utopia - jak wyeliminować ten element PANSTWA? Wolny rynek tak naprawde nigdy nie istniał i nie bedzie istanił, dopoki wkracza element panstwa, a panstwo wkracza zawsze! i stwarza dogodne warunki biznesowe wszędzie tam GDZIE SA DUZE PIENIĄDZE. Maluczcy mogą oblizywać się najwyzej firmą wielkości mikro, małą, bardzo rzadko srednią - giganci finansowi PRZEJMUJĄ CAŁE RYNKI.  
 
Nie jest prawdą, że lepszy biznes wypiera gorszy - wieksze pieniadze wypierają mniejsze!  
 
Libertarianie szczycą się, ze to chciwość jest motorem napędzającym rynek, ale chciwość to takze motor napędzający coraz większe panstwo z jego elementami kontroli. Kazdy kij ma dwa konce. GMO czy celowe postarzanie produktow, czy tuszowanie katalizmu ekologicznego w Zatoce Meksykanskiej itd. itp. to także wypadkowa tej "chciwości".  
 
Do prowadzącego - inteligentne pytanie z tym aby Janek zatelefonowal do Polski, szczegolnie z polskiej kom. buahahahahahaha.

jan M Fijor 2013-01-12

To nie chodzi o to, ze tu jest tak, jak opowiadam. Tu chodzi o to, do czego prowadzi nieokilznany rozrost instytucji panstwa, ktore ma obywatli chronic. sama ochrona staje sie zagrozeniem. i to wlasnie chce pokazac. Nie ma dobrego panstwa. Nawet wtedy, gdy robi ono ludziom dobrze. pozdr 
jmf

kobza 2013-01-12

Jestem przeciwna rozrostowi panstwa, w panstwie widze niestety element ucisku zwykłej klasy pracującej i uprzywilejowanie pewnych grup z kapitałem. Chodzi mi o to, ze mam wątpliwości, czy wolny rynek pozostawiony sam sobie nie staje się wlasnie takim kolejnym "panstwem", gdzie reszta robi na małą garstkę tych przy kapitale.  
 
Sam Pan zaznaczył i wielu wielkich liberalinych ekonomistow, ze celem człowieka jest wzrost - ale proszę pamiętac, ze wzrost napędzany jest przez chciwość, egoizm. Jesli człowiek ma mozliwość isc na kroty to pojdzie, jesli moze wydymac kogos, to to zrobi. Slawek Muturi tak zachwala angielski rynek nieruchomosci, tymczasem tutaj jest taki sam syf jak w Polsce mimo tej liberalności. Usługi są na kiepskim poziomie, agenci wprowadzają w bład itd.  
 
Ok ja sie zgadzam z zalozeniami liberalizmu, popieram je, chciałabym aby bylo dobrze dla wszystkich ale... jesli wiem w jakich warunkach pracują ludzie w fabrykach w Chinach dla Apple czy innych gigantow, jesli wiem, ze 5gwiazdkowe hotele po prostu wyciarają sie swoimi sprzątaczkami, czy firmy farmaceutyczne ktore dla wiekszego zysku wypuszczają dziadostwo na rynek czy przeprowadzają kurewskie eksperymenty na zwierzętach, falszują wyniki badan oraz GMO, gdzie giganci zmieniają sobie malutką sekwencje w DNA aby wypuszic na rynek rzekomo nowy rodzaj owoca itp aby móc go potem opatentowac, już nawet nie chce wpsominac o przemyslowych ubojniach zwierząt, z mięsem, ktore z roku na rok jest coraz gorszej jakosci. Cały "kapitalizm" zagania marketingiem ludzi jak bydło do sklepów, toniemy w smieciach, z ktorymi nota bene nie ma co zrobic. Juz nawet nie mowie jakie to ma skutki dla srodowiska, bo o tym zaden "egoista" nie mysli. Organizacje ekologiczne to kolejny moloch, ktory robi biznes.  
 
Pan mowi, nie moze byc tak, aby zwierzę bylo wazniejsze od czlowieka. Ja Panu powiem, ze tak nie jest i co więcej, nigdy tak nie bylo. Zwierzęta traktujemy tak jak siebie - zywy inwentarz z ktorym mozemy zrobic co nam się zywnie podoba. Przepraszam, giganci finansowi mogą zrobic co sie zywnie podoba.  
 
Dla kasy i "wzrostu" zabija się słonie dla ich kieł, gotuje we wrzątku "owoce morza" i wiele wiele innych smutnych rzeczy.

Łukasz 2013-01-13

Ogromna prośba z mojej strony dla słuchaczy: 
Czy ktoś z Was wie gdzie mogę znaleźć ten filmik z Panem Fijorem? 
 
www.wykop.pl

Łukasz 2013-01-13

P.S. Powyższy filmik pochodził z bloga AmazingVictory, który już nie istnieje.

Tomkiewicz 2013-01-13

Janek napisał: 
"Nie ma dobrego panstwa. Nawet wtedy, gdy robi ono ludziom dobrze" 
 
Amen.

Barrett 2013-01-13

@18 kobza 
 
Wielu chińczyków jeszcze zarabia mało (chociaż parytet siły nabywczej per capita to średnio połowa polskiego, więc nie jest źle), bo ich praca jest mało innowacyjna. Olbrzymia konkurencja pracy wśród składaczy smartphonów siłą rzeczy powoduje niską płacę (nie podoba się - znamy 1000 takich pospolitych roboli jak ty, którzy z pocałowaniem ręki się zgodzą na nasze warunki).  
 
Niska płaca to cena za brak oryginalności i awersję do ryzyka, przedsiębiorczości. 
 
Alternatywą dla nich jest głodowanie i śmierć przed 40-tką na farmie. Więc ta praca w fabryce to zbawienie. Mam nadzieję, że w tym kraju nastąpi jak najszybciej robotyzacja, która wymusi na tych tchórzach z fabryk trochę przedsiębiorczego podejścia ;). Chiny mają wielki potencjał demograficzny, który się marnuje w tak prozaiczny sposób jak stanie 12 godzin przy taśmie montażowej.  
 
Jedynym sposobem na wyrównanie płac jest socjalizm, który jak wiemy był nieudanym eksperymentem (dziesiątki milionów ofiar tego systemu potwierdziłoby - gdyby żyli). 
 
Wielki Głód na Ukrainie za Stalina: 
 
www.youtube.com

Jaroslaw 2013-01-13

"Ja walcze, ja tancze " ... trzymaj sie Jan Fijor na tej obczyznie. 
Najwazniejsze zebys umial tanczyc, play up the game, trzeba umiec sie dostosowac ,...

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-13

“Chiny mają wielki potencjał demograficzny” 
 
Ehmmm, sorry ale jezeli juz to siedza na bombie demograficznej, dzieki limitowi jednego dziecka na rodzine niedlugo nie bedzie mial kto sie opiekowac staruszkami. A dzieki selektywnym aborcjom w Chinach przypada wiecej chlopa na jedna babe niz gdziekowlwiek indziej na swiecie. Tak to jest potencjal tyle ze ... na niezla rozpierduche. Chinczycy takie lubia, nie raz mordowali sie w dziesiatkach milionow.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-13

Re 8: Wybaczcie ze kontynuje off topic ale, Michal w krytyce UK chodzilo mi o (1) Wszechobecna zamordystyczna polityczna poprawnosc, nigdzie indziej chyba nie jest az tak patologicznie w tym temacie (2) kompletnie rozbrojone spoleczenstwo i drakonske kary za przciwstawianie sie bandytom (3) Absolutnie niefunkcjonujaca sluzba zdrowia (ok nie ewenement na skale europejska, ale nawet w Kanadzie panstwowa sluzba zdrowia funkcjonuje o niebo lepiej, a raczej o niebo mniej zle). (4) polityczne spectrum daleko na lewo od polnocno amerykanskiego. W Stanach walka trwa nadal i jeszczed lugo bedzie trwala, w UK juz dawno walka sie skonczyla i Hubalczycy z UKIP niewiele zdzialaja (a szkoda).

Barrett 2013-01-13
sprae 2013-01-13

Żeby nie było tyle biadolenia na USA pooglądajcie sobie coś :-) 
 
youtu.be

sprae 2013-01-13

A Janek niech się przeprowadzi do Hew Hampshire :) 
www.nowagazetaslaska.eu

Barrett 2013-01-13

@27 Miałem to wrzucić, co nie zmienia faktu, że w każdym stanie byłoby to możliwe.

Barrett 2013-01-13

*że NIE w każdym stanie byłoby to możliwe

Michał Łabuś 2013-01-13

@25 Co do politycznej poprawności i rozbrojenia społeczeństwa się z Tobą oczywiście zgadzam, że pod tym względem w USA jest wyraźnie mniej źle. Nie wiem jak wygląda efektywność służby zdrowia. Ja mówiłem głównie przez pryzmat wolności gospodarczej. Po za tym kompletnie nie wierzę, że Republikanie w 2016 roku wystawią kogoś sensownego. Według mnie będzie będzie to jakiś klon Obamy w wersji light. USA się skończyło i już nie wróci. A co do UK to kto według Ciebie będzie zbijał kapitał polityczny na rosnących nastrojach antyunijnych jeśli nie partyzanci z UKIP? 
Tak czy siak i tak uważam, że długoterminowo bardziej opłaci się życie w Polsce, a nie na jakiś emigracjach, więc to dyskusja czysto teoretyczna.:) 
 
www.youtube.com 
Pan Kolonko wbił szpilę Jankowi. Ciekaw jestem czy będzie riposta w środowej audycji?

sprae 2013-01-13

Barrett: To oczywiste, na tym polega konkurowanie. Jedni są lepsi, a inni gorsi dla nas. Ale ludzie mają różne rodzaje charakteru i jak zrobisz wszystko takie samo to nikt nie będzie się czuł dobrze. Tak jak mamy to w Europie.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-13

Michal, prezydent to nie wszystko. Walka toczy sie na wielu poziomach. I tak, na gorze republikanie poniesli kleske. Wszystko postawili na wybory prezydenckie i nadal sie nie do konca otrzasneli. Ale, im nizej tym lepiej. Im nizej tym wieksze znaczenie tea partry. Wielu w izbie reprezentatnow (gdzie wiekszosc maja republikanie) i nie jeden senator sa daleko na prawo niz ich republikanscy poprzednicy, do tego gubernatorzy jak Walker czy Perry, parlamenty stanowe etc. Po czesci wlasnie dzieki wewnetrznej wojnie wsrod republikanow demokraci odnosza sukcesy. Poza tym sam narod jest daleko bardziej w prawo niz w UK.  
 
Kogo wystawia na prezydenta? Rubio, Jindal, Christie, Paul (licze ze Rubio, Christie nie znosze)? To wszystko nowa gwardia. Nie ma praktycznie starych establishmentowcow wsrod potencjalnych kandydatow.

kobza 2013-01-14

Michale Łabus długoterminowo to sie napewno nie bedzie opłacało żyć w Polsce, której rząd bezdyskusyjnie zaakceptował ustawę o wprowadzeniu trasgenicznego ziemniaka i innych domian roslin. Wyeliminowana róznorodność gatunkowa i skażona biologicznie gleba napewno nie utrzyma cie w zdrowiu. 
 
W ogole co to za gadka, czy rząd jest bardziej na prawo czy na lewo - rząd idzie tam gdzie jest KASA! W gruncie rzeczy poglądy polityków nie mają znaczenia.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-14

Oczywiscie ze poglady politykow maja znaczenie, i oczywiscie ze robi roznice czy np wygral Ogabe czy Romeney. To robi roznice znacznie wieksza niz jakis tam ziemniak.

NJNorbert 2013-01-14

Witam 
 
Mieszkam od kilkunastu lat w stanie New Jersey kiedys kumpel z pracy opowiedzial swoja historie 
Po kilku latach malzenstwa zona zaczela przystawiac mu rogi, po jakims czasie chlopak wyczail cala sytulacjie po przylapaniu jej tym zona odrazu zglosila pobicie , znecanie nad nia i corka itp . Dostal zakaz zblizania do rodziny domu oraz kontaktu z corka az do rozwiazania sprawy w sadzie. W sadzie oczywiscie przegral z dobrym( czytaj drogim ) adwokatem swojej za ktorego i tak on placil poniwaz zona ma prawo do obrony ale nie miala kasy na niego. Po wyroku z jego winny poniosl mnostwo kosztow przez rok dostal zakaz widzenia corki i dozor kuratora rodzinnego ktory go kontrolowal aby wydac decyzje czy moze sie widywac z corka. Po roku dostal mozliwosc widywania sie z dzieckiem 2 razy w miesiacu po 2 doby przyczym termin ustala matka , na szczescie w tym dogadal sie z nia byly to 2 weekendy . Za pierwszym razem zaraz po zapukaniu do drzwi zjawila sie policja i aresztowala Go , zona zadzwonila na 911 (policja) zaraz gdy podjechal pod dom i stwierdzila ze jest agresywny i jej grozi . Oczywiscie corki nie zobaczyl i tak bylo klika nastepnych razow , wkoncu za kolejnym interwencja lokalni policjanci ktorzy juz go znali i mniej wiecej widzieli co jest grane podpowiedzieli mu aby za kazdym razem gdy probuje odebrac dzieciaka niech zadzwoni na policjie ze obawia sie swojej zony i prosi o interwencie-escorte policji. W ten sposob po 1,5 roku zobaczyl swoja corke 
Pzdr

NJNorbert 2013-01-14

@janfior 
Co do twojego telefonu to T-Mobile to najgorszy padalec w US jesli chodzi mapy zasiegu,servis i jakosc  
Poprostu to wszedzie dziala do dupy nie tylko w CA 
Verizon ma najlepszy servis

fuks 2013-01-14

@19 Łukasz 
 
Nie wiem o który materiał dokładnie Ci chodzi, ale z blogu Amazing Victory mam wystąpienie Janka pt. "6 mitów o milionerach - Jan Fijor obala je po kolei" - jakbyś był zainteresowany to napisz tu: [email protected]

kobza 2013-01-14

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista! 
 
Co ty człowieku wiesz o swiecie? Dla ciebie podstawa wyzywienia, gleba jest mniej wazna niż jakiś tam kukiełkowy prezydent, z kukiełowym rządem?  
 
Kompletny ignorant!

kobza 2013-01-14

NJNorbert jakoś nie wierze w te historyjski. Tak jak ta historyjska która przedstawiał pan Jan, tego ciemnego artysty, który rzekomo jezdził na nieważnym prawku.  
 
Jak swiat swiatem, ludzie mają tendencje do umniejszania swoich przewinien - wystarczy pogadac z wiezniaki ZK, aby się o tym przekonac - i myślę, że ten gość po prostu czegoś niedopowiedział panu Jankowi, postawił siebie w swietle ofiary, wyolbrzymił.  
 
Zreszta nie ma podstaw aby w to wierzyć, jest to informacja podana z ust do ust, pewnie przekształcona pod drodze.

Jed 2013-01-14

@36 NJNorbert 
nie wierze ale na wszelki wypadek stwierdzam ze straszna z niej suka ;)

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-14

Masz racje kobza, nie ma co sie przejmowac lewackim ideologiem u steru najwiekszej ekonomi na swiecie, rozbrajajacym spoleczenstwo i socjalizujacym sluzbe zdrowia, licza sie kartofelki.  
 
P.S. Takich historii jak ta ktora przedstawil Norbert jest niestety duzo. Mozesz wierzyc lub nie ale na tym kontynencie biurwy (niezbyt zainteresowane gleba) rutynowo rujnuja rodziny, promuja kult samotnej matki i wykanczaja ojcow. To wlasnie wstrod ojcow odseparowanych przez panstwo od dzieci jest najwiecej bankructs i smaobojstw. No coz, nie ma to wiele wspolnego z kartofelkami wiec pewnie nie wazne.

Ninja 2013-01-14

To tu jeszcze dorzucę na dokładkę o kolejnym: AT&T 
www.spidersweb.pl 
 
Też pizdziec 
 
"No co zrobić, jesteśmy w Ameryce, lubimy tu sobie komplikować wszystko 
 
- mówi konsultant z rozbrajającą szczerością."

kobza 2013-01-14

Wiesz, nie bede ci wyjaśniała o co chodzi z ziemniakami, z ziemią, bo ty nawet tego ogólnie nie łapiesz.  
 
"Biurwy rutynowo rujnują rodziny" - co ty bierzesz? Tez to chce:) 
 
Ogarnij się i zacznij szanować innych, nawet tych, ktorzy mają inne poglądy, zyją inaczej. Nie nazywaj kobiet "biurwami" - jakim trzeba byc prostakiem aby takich nazw używać?

Marriusz 2013-01-14

Kobza 
a w to wierzysz 
www.tvn24.pl 
czy to też zmyślona historyjka ?

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-14

Slonko, nie zakladaj ze wiesz co ja jestem w stanie ogarnac, zwlaszcza ze sama wyraznie nie masz za bardzo czym sie popisywac. Biurwa jest okreslesniem znanym w Kontestacji www.youtube.com i nie idnosi sie generalnie do kobiet tylko do biurokratow obu plci. Wiec nie wyglupiaj sie, nie obuzaj sie na sile tylko jeszcze raz przeczytaj to co napisalem.

NJNorbert 2013-01-15

Powiem wam ze kto Tu byl chwile wie o czym mowie , 
Dziecko , kobieta ,zwierzatka a pozniej dopiero twoje racjie i tlumaczenia. W US zone to trzeba miec przedewszystkim madra poniewaz uroda nie zawsze idzie w parze z rozumem, a gdy cos sie przytrafi w zyciu , to twoja pani zabiera WSZYSTKO !!! 
Taki kraj panowie 
@kobza  
Odnosnie Janka opowiesci to jest calkowicie realna . 
Ja jakies 4 lata temu jechalem bez aktualnego kwtu ktory potwierdza ze masz ubespieczony samochod ( dodam ze auto bylo ubespieczone nie mialem przy sobie aktualnego kwitka) Dostalem mandat , o 4 rano wysadzi mnie z fury nastepnie ja odholowano na parking ( za obie uslugi dobrze policzyli) samochod oddaja po okazaniu na komisarjacie aktualnego ubespieczenia i oplaceniu holowania i parking 
Takze o przygody i koszty nie latwo  
Pzdr

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-15

Kobza, twierdzisz ze np to www.politico.com tez nie bedzie mialo konsekwencji?

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-15

"Dziecko , kobieta ,zwierzatka ..." 
Pedaly, aborcjonisci, muzulmanie, muzyni 
"...a pozniej dopiero twoje racjie i tlumaczenia." 
Fixed that for ya :p

kobza 2013-01-15

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista, a ty okreslenie biurwa uzyles szczegolnie do kobiet - ale pewnei pamięć ci nie domaga,a "słonkiem", to se możesz nazwać swoją matkę, siostrę, córkę, partnerkę - nie mnie! 
Niestety za dużo w stanie ogarnąć to ty nie jesteś, po twoich wpisach to wyraznie widac.  
 
Co do wzruszającej historii gościa ktory dostał 30 lat za najprawdopodobniej za gwałt lub brutalne molestwanie dziewczynki to się w sumie nie dziwie. Jak dziecku leci krew z tyłka to się z nim czym predzej na pogotowie jedzie, a nie kąpie!  
 
Zresztą, nie bądzcie naiwni - bo z tej afery robicie sprawe przeciwko Polakom - dziewczynka napewno przeszła wiele badań psychologicznych i to idzie określić czy wydarzylo się coś złego, dziecko takie rzeczy sygnalizuje! 5latką tak po prostu krew z odbytu nie leci. Badania lekarskie napewno wskazały co jest przyczyną. Nikt nie dostaje 30 lat za nic!  
 
"Dziecko, kobieta, zwierzątka..." - lol!!! Oczywiscie "mądry" dodał pedały, aborcjonisci, muzłumanie itd - a potem mowią na swiecie, ze Polacy to rasisci, wschodnia wiocha. Tyć tu aż bije po oczach niechęć do pewnych grup społecznych i do... zwierząt. Jesli tzn libertarianie skłądają się z takim ewenementów jak Mateusz_Imperialista...., nie powinno dziwić, że to jest margines myśli społecznej - przynajmniej w praktyce, bo w terorii to połowa ludzkości opowiada się za tymi szczytnymi ideami!

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-15

Rozczulajace jest twoje politycznie poprawne oburzenie polaczone z kompletnym brakiem wiedzy i tanimi retorycznymi sztuczkami.. Trolujesz slonko.

Barrett 2013-01-15

 
 
@kobza: 
 
Może biurwa to trochę nie po chrześcijańsku, ale wielu ludzi z KS uważa to określenie za adekwatne. Biurwa to: 
 
a) ktoś kto nic pożytecznego nie produkuje 
b) kto nierzadko kradnie pieniądze ludziom, którzy produkują coś pożytecznego 
b) żyjąc przy tym z pieniędzy ukradzionych ludziom którzy produkują coś pożytecznego 
 
Czy taka osoba nie zasługuje na ostracyzm? Złodziej, przydupas, menda - te piękne słowa się troszkę opatrzyły, biurwa brzmi świeżej ;).

kobza 2013-01-16

Meteusz_Imperialista brakiem wiedzy to narazie popisałeś się ty!  
Polityczne poprawne oburzenie mylisz i mieszasz ze zdrowym rozsądkiem.  
 
A ty co Barrett, obrońca uciśnionych czy jak? Czy z tobą nt biurwy rozmawiałam?  
Lol, nie po chrzescijansku, a może nie po islamsku, buddyjsku? 
Mozesz sobie uwazać, ze określenie jest adekwatne, co nie znaczy, że nie jest prostackie. Jeśli to nie jest prostactwo, to ja wymiękam - po prostu pokazuje to Twoją i tego drugiego dziwoląga klasę.  
 
Kraść, to co najwyżej kardnie rząd, urzędnik jest ręką wykonawczą - w ogole poplątanie z pomieszaniem co wypisujesz, skrótowe myślenie dla przeczkolaków. Rece opadają. Ile ty masz lat - 15?

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-16

Jeszcze raz do tej obuzonej co lubi byc dmuchana przez facetow w krotkich spodniczkach.  
 
Po pierwsze. Slonko, zapeniam cie ze to co powiedzialem odnosilo sie do biurw zdefiniowych powyzej a nie do kobiet generalnie. Wierz mi lub nie, twoja brocha. Natomiast prosze sztucznie sie obuzaj, to na nikim nie robi wrazenia. Zdaj sobie rowniez sprawe ze gdybym chcial powiedziec cos niegrzecznego lub politycznie nie poprawnego o kobietach (np zasugerowac ze reagujesz histerycznie bo przezywasz okres czy cos podobnego) to bym to zrobil i bym sie tego nie wypieral. Ok? Dotarlo?  
 
Po drugie: zaloze sie ze wiem znacznie wiecej w temacie politycznej poprawnosci i dyskryminacji na tym kontynencie od ciebie. To co powiedzialem nie bylo obraza owych grop czy tez wyrazeniem niecheci do nich. To bylo oskarzeniem wobec politycznie poprawnych biurw regularnie dyskryminijacych jedne gropy i promujacych drugie. Dochodzi do takich patologi ze ostanio nawet niektore biurwy to zauwazaja, np, pare dni temu sedzia sadu najwyzszego w Ontario jednoznacznie oskarzyl policje (biurwy mundurowe) wlasnie o takie dzialanie. Przyklady jakie podalem: aborcjonisci, pedaly, muzulmanie byly przykladami jakie podal ow sedzia. Zapomnialem dodac tzw Indian i zwiazki zawodowe ktorym wszystko w Ontario wolno. Ktokolwiek kto mieszka tutaj i nie ma klapek na oczach zdaje sobie sparawe zarowno z samowoli biurewskiej jak i z nierownego traktowania przez panstwo.  
 
Po trzecie: nie jestem Polakiem, jestem Kandyjczykiem, wiec sie slonko nie obawaiaj co sobie ktos pomysli o tobie bo uslyszal o moich pogladach.  
 
Po czwarte w sprawie Texasu spekulujesz bez jakichkolwiek zrodel. Sprawa byla wielokrotnie omawiana. Zamiast informowac z ambony ze na pewno to czy tamto prosze daj dowody. 
 
“Kraść, to co najwyżej kardnie rząd, urzędnik jest ręką wykonawczą” 
Sorry w Norymberdze nie dzialalo i nie dziala nadal. A poza tym to twierdzisz ze biurwy to zywkle automaty i ze od sposobu w jaki wykonuja swoje obowiazki i ich uznaniowosci nic nie zalezy?

Marriusz 2013-01-16

Kobza  
GŁUPOTY piszesz.zgodnie z tym co piszesz należałoby skazywać za molestowanie wszystkie przybrane matki kąpiące chłopców. 
Ja tę sprawę pamiętam a Ty poszukaj sobie w necie to może się jeszcze dowiesz że mieszkasz w dzikim kraju bez cywilizacji. 
(takie słowa padały na sali rozpraw) 
Ale po za tym muszę powiedzieć że takie bezduszne potraktowanie całej sytuacji ze stwierdzeniami typu"na pewno" "za gwałt" "nikt nie dostaje 30 lat..." "nie bądźcie naiwni" świadczy o tym że niezła biurwa musi z ciebie być.To jest właśnie to podejście.Jak skazali tzn prawo zadziałało czyli jest winny.Koniec kropka i komuś życie zmarnowali .Tak naprawdę ZA DARMO.Nikogo nie zgwałcił nikogo nie molestował.Sam jak na spowiedzi podczas wywiadu w szpitalu opowiedział jak myje dzieci.(może nieumiejętnie,moze Kobza wie lepiej jak to się robi) 
Facet siedzi bo matka ani żona go nie nauczyła że ma myć dzieciak jakakolwiek szmatą a nie gołą ręką. 
Kobza biurwa to biurwa i biurwą może być zarówno kobieta jak i mężczyzna ,ale generalnie chodzi o podejście do stosowania przepisów .

kobza 2013-01-16

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista - jesteś zwykłym twardogłowym chamem. Potem taka dzicz wyjezdza na budowe do Kanady i wyrabia nam opinie.  
 
Do Marriusz - nie sledze sprawy Polaka skazanego za molestowanie. Powtarzam - jak dziecku coś się dzieje, szczególnie tak mełemu jak tej dziewczynce, to się BEZZWŁOCZNIE jedzie z nią na pogotowie. NIE MYJE! Kurwa mac! I nie chodzi tylko o to, ze on umył ją ręką, zapewne dziewczynka miałą slady. Bo uwierz lub nie, ale gwałt pozostawia ślady na ciele. Nawet u dorosłych.  
 
Mam to w 4 literach czy na sali wyciągali fakt, ze on jest Polakiem czy nie (swoją drogą co to za argument, uwazasz ze sąd do przyjął? Zartujesz sobie chyba), w takich sytuacjach patrzy się na dobro dziecka - a tutaj coś ewidentnie było nie tak-DOCIERA? Pewnie nie. To ci objaśnie - dziewczynka najprawdopodobniej została przez niego zgwałcona palcem lub jakimś narzędziem. Co tu ma do rzeczy ze on jest Polakiem? Jesli uwazasz, ze on jest niewinny, to podaj wiarygodne ku temu przesłanki?  
 
Uważam, ze slepo go bronisz tylko dlatego, ze gosc jest Polakiem.

kobza 2013-01-16

To, ze uwazam, że nieprzyzwoicie nazywać kobiety czy kogokolwiek biurwami, nie oznacza wcale ze sama jestem urzędnikiem.

Marriusz 2013-01-16

Kobza  
To prześledź bo znowu BZDURY piszesz .I znowu wykazałaś mentalność skończonej biurwy.A ja znam kobietę która straciła błonę trenując jako dziewczynka lekkoatletykę.Tak .To jest możliwe. 
A w sprawie o której napisałem dziecko przewróciło się na rowerze 
a krwawić zaczęło w kąpieli i dlatego pojechali do szpitala.Natomiast dziewczynka była badana i lekarz nie stwierdził gwałtu. 
Jedyną podstawą do wyroku było mycie dziecka bez rękawiczki gołą ręką.Uznano to za barbarzyństwo i molestowanie seksualne.A z tego co pamiętam inwektywy pod adresem kraju pochodzenia były w odpowiedzi na tłumaczenie że w Polsce jest to normalne i nie było żadnego podtekstu seksualnego. 
Nie wiem ile masz lat.Z twych wypowiedzi wynika że jesteś młodą osobą i nie pamiętasz już że za komuny nie można było kupić tu żadnych gąbek,specjalnych rękawiczek ani niczego takiego.Tak samo jak naczynia tak i ciało myło się gołą ręką. 
Nie było w tym nic dziwnego(wiele osób robi tak nadal).Dlatego wierzę że ten gość po prostu nie zdawał sobie sprawy że to co robi będzie uznane za przestępstwo. 
O jakich przesłankach piszesz skoro sprawa jest zbadana przez sąd znana i dokładnie wiadomo za co facet dostał 30 lat.I właśnie to jest tak bulwersujące że można w taki sposób w majestacie tzw.prawa krzywdzić ludzi. 
A poza tym.Kim ty jesteś że nie dopuszczasz myśli że facet może widzieć dziewczynkę czy umyć ją i nie czuć do niej pociągu seksualnego.Jaką sieczkę masz w głowie że zakładasz z góry że skoro gość żył razem z jej matką i tworzyli rodzinę to na pewno musiał ją zgwałcić. 
To wraz z twoim oburzeniem i wypowiedziami wcześniejszymi pozwala mi sądzić że reprezentujesz albo kompletną niedojrzałość albo kompletne dno moralne. 
A opowiadanie że ślepo bronię bo to Polak to już kompletne pomieszanie z poplątaniem. 
Jest na odwrót.Dlatego że to Polak to w ogóle wiemy o tej sprawie i tyle.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-16

Slonko, jak ktos kto rzuca kurwami na publicznym forum to moze niekoniecznie powinien sie obrazac na chamstwo innych? A w ogole to strasznie sie ekscytujesz – pewnie powodem jest brak kartofelkow w twojej diecie?  
 
Tak czy inaczej zapewniam cie ze nie wyjechalem do Kanady na budowe (nie zeby bylo cos w tym zlego – oh ten biurwiarski elityzm i pogarda) i ze wiekszosc zycia spedzilem w tym kraju. Rozmawiajac ze mna, przecietny Kanadyjczyk nie ma pojecia ze rozmawia z Polakiem. Za to nie raz zdaza mi sie widziec rozchisteryzowane permannentnie pokrzywdzone Polki drace ryja na temat na ktory nie maja zielonego pojecia “bo one swoje wiedza”. Sounds familiar? One to dopiero robia Polakom renome.  
 
Reszte wytlumaczyl Marrius (gratuluje cierpliwosci) wiec nie bede powtarzal. Zamiast leniwie informowac co na pewno bylo poczytaj troche na ten temat. Wiadomosci jest sporo.  
 
To zreszta nie jest wcale odizolowany przypadek, biurwy bardzo lubia porywac dzieci pod pretekstem ratowania ich przed przemoca. A jak sie potem okaze ze przemocy nie bylo, ze na darmo rodzina cierpiala, ze na darmo dziecko byly psychicznie torturowane przez owe biurwy to trudno. Wszystko dla dobra dzieic i biurwy sa legalnie nietykalne.

Barrett 2013-01-17

@kobza:  
 
"Kraść, to co najwyżej kradnie rząd, urzędnik jest ręką wykonawczą." 
 
To tak, jakby napisać że kat z Guantanamo nie katuje ludzi, bo to tylko ręka wykonawcza rządu.  
 
Myślę, że "moralność najemnika" to niebezpieczne sformułowanie. Sprawia, że odpowiedzialność egzekutora rozmywa się pod przykrywką zleceniodawcy.  
 
Stosując wspomniany przez CB pogląd szerzej okaże się, że żołnierz nie morduje ludzi, bo jest tylko kukiełką Armii Stanów Zjednoczonych.  
 
Dla mnie jest mordercą. Chce mi się rzygać po tym, co żołnierze USA zrobili w Iraku. Nie uznaję moralności najemnika, dla mnie to jednostka która trzyma karabin jest winna, a nie jakieś płynne "US Army".  
 
PS: Jesteś trochę obrażalska, ale i tak to sukces, że jeszcze tu jesteś po prowokacji Mateusza z Kanady ;). Twoja krytyka jest zawsze mile widziana.

Artur S 2013-01-17

Panowie, pamiętajcię, że Europa jest kobietą.. Dlatego apeluję o mniej niepotrzebnych męskich ambicji. 
 
 
:))

kobza 2013-01-17

oj matko, nie wiedziałam, ze takie poruszenie będzie. lol 
Artur S co ma do rzeczy fakt, ze ja jestem kobitą? Jeśli to jest argument w sporze na to, ze nie mam racji, to powodzenia, ale napewno logika nie jest tym, czym taki delikwent z wybujałą "męską ambicją" dysponuje. Zamienia się to, w takie kwiatki jakimi obrzucał mnie prymityw Mateusz_Imperialista, bo z braku dobrych argumentów, każde wytarcie sobie tyłka drugą osobą jest dobre. 
 
Marriusz, tak jak napisałam wcześniej - nie znam tej sprawy dobrze, nie sledzilam jej, srednio mnie interesuje. Dla mnie orzeczenie sądu jest bardziej wiarygodne, niż jakies krzyki oburzonego na forum. Kumasz? Napisałeś, że dziewczynka zaczynała krwawić w kąpieli, hmm, tzn, że gość kąpał 5 letnią dziewczynkę, dotykając ją w intymne miejsca - uważasz,że to było konieczne? 5 latka sorry, ale wydaje mi się, ze jest na tyle duża, że sama potrafi się umyć, ubrać - można jej pomóc, asystować jej np w kąpieli, ale nie można jej wyręczać.  
 
"A poza tym.Kim ty jesteś że nie dopuszczasz myśli że facet może widzieć dziewczynkę czy umyć ją i nie czuć do niej pociągu seksualnego.Jaką sieczkę masz w głowie że zakładasz z góry że skoro gość żył razem z jej matką i tworzyli rodzinę to na pewno musiał ją zgwałcić." 
 
hehe, coś zbyt osobiście podchodzisz do sprawy.  
Nigdzie nie napisałam, że każdy męzczyzna wychowujący nie swoje dziecko to pedofil, czytaj ze zrozumieniem na drugi raz, nie wyciągaj wniosków nad wyrost.  
Co ma piernik do wiatraka, ze jakas dziewyna straciła błone trenując sport? Ręce opadają!  
 
Barrett - ok, mogę się z tobą zgodzić, ale nie porównuj pracy urzędników, która nota bene robi więcej krzywd niż pożytku, do zadań najemników czy zawodowych zołnierzy. Mam dokładnie taki sam stosunek do żołnierzy jak i ty! 
 
Dziwoląga z Kanady nawet nie czytam, bo to nie jest zaden prowokator tylko zwykły ordynarny cham.

Artur S 2013-01-17

Droga Kobzo, 
 
Słowa, które przytoczyłem powyżej nie sa moimi slowami. To sa słynne na Kontestacji słowa pewnej kobiety. Ważniejsze od sensu wypowiedzi jest reakcją, którą wywołuja i podejście osoby, które je wypowiedziała. Jakoś bardzo mi pasują do tej dyskusji. 
 
Pozdrawiam

Antoni od zaopatrywania dentystów. 2013-01-17

Janku! USA jest takim Rzymem. Rzym obiecywał pracę i chleb, ale tylko dla obywateli, bo miał wystarczającą ilość niewolników. Ameryka też jest takim współczesnym Rzymem, ale idzie w populizm. Doxa Słomski pokazał kiedyś Amerykanów bez pracy żyjących w obleśnych namiotach. Tak się składa, że jestem co roku w Pekinie. Te ulice wybudowane na Olimpiadę 2008 były pustawe,dziś pękają w szwach. Obama może podać rękę Wałęsie bo hołdują teorii jednakowych żołądków. W Europie za klapa w tyłek też można iść do więzienia,a dzieciak staje się sierotą...Antoni od dentystów.

Barrett 2013-01-17

@kobza 
 
Widzę podobieństwo między żołnierzem, a urzędnikiem. Uważam, że obecnie w Polsce toczy się "cicha wojna" ze swoimi "cichymi zbrodniami". 
 
Według oficjalnych statystyk w Polsce więcej ludzi ginie w następstwie zakażeń w szpitalach, niż wypadkach samochodowych. Nawet tragiczna służba zdrowia w USA powoduje wieloktotnie mniej takich przypadków względem liczby ludności: 
 
www.wprost.pl 
 
Niestety dla nas, budżet to jeden połączony organizm. Służba zdrowia i insfrastruktura cierpią z powodu rozbudowanej administracji. Zaczyna to przypominać sytuację w obozach jenieckich 2 WŚ i wojny koreańskiej, gdzie zginęło wielu ludzi z powodu braku środków na utrzymanie ich przy życiu, po wszelkie środku pompowano w główny front walki. 
 
Dlatego uważam ostracyzm urzędników za słuszny. Nawet tak skrajny. Są takie sytuacje, kiedy dobre maniery trzeba schować do kieszeni. I nieważne jaka jest płeć oprawcy.

kobza 2013-01-18

Ok Barrett, jakkolwiek nie podoba mi się słowa "biurwa", przekonales mnie! Urzenicy są niczym rak, ktory toczy chory organizm. Pytanie w kieszeni kogo, poza opodatkowanym ludzmi, siedzi rząd?

Marriusz 2013-02-24

Odnośnie sprawy o której pisałem okazuje się że pan Rafał Pietrzak 
został zwolniony po szesnastu latach po odbyciu połowy kary i obecnie jest już w Polsce.We wtorek o 16.30 w TVN w raporcie specjalnym będzie z nim wywiad.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu


Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 10 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt