Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady 2010-07-27

Magalena Bienia opowiada o jej sukcesach w MLM

Nadający: Kamil Cebulski

Magda od 6 lat zajmuje się Orfilame, gdzie od zwykłej konsultantki do poziomu dyrektora doszła w ciągu roku, a obecnie posiada bardzo rozbudowaną strukturę.

KOMENTARZE

Marcin 2010-07-28

Kamilu - zmień opis audycji bo jest kosmicznie zakręcony:)  
"Magda [..]] doszła do poziomu dyrektora, a obecnie posiada bardzo rozbudowaa strukturę"

Remol 2010-07-28

Łoł, wyjątkowo szybko audycja przedsiębiorcza dodana w formie empetrójki. Liczę na to, że to będzie standard (:

Tailor 2010-07-28

Każdy kobiecy głos w Kontestacji jest na wagę złota, bo jakoś tak homoseksualnie się zrobiło lekko, sami faceci prawie.

Tailor 2010-07-28

PS: "dołączam" się mówi, nie "dołanczam", ale luz Kamilu i Magdo, z połowa Polaków popełnia ten błąd.

Kamil Cebulski 2010-07-28

@Tailor 
Ale tylko takim osobnikom jak ty to przeszkadza. Pod Toruniem zamiast tak mówią "jo", na ślasku zamiast gdzie to "kaj" to i inne regionalizmy się zdarzają. 
@Remol 
Standardu z tego nie będzie, to zależy od mojej czasowości po audycji.

Bartosz H. 2010-07-28

Witam, Kamil sory za wczoraj, coś mi mikrofon nawalił, dzisiaj już jest ok. Pozdro

Vince 2010-07-28

Super, że w końcu poruszyliście ten temat. Byłem na szkoleniu z MLM i właśnie chciałem zaproponować taki temat. Szkoda, ze nie udało mi się znaleźć trochę czasu i posłuchać na żywo, to bym zadzwonił.

Tailor 2010-07-28

Kamil: To nie jest żaden regionalizm osobniku, tylko zwyczajny błąd. Na tej samej zasadzie nie mówi się "wziełem" tylko "wziąłem" i "poszedłem" a nie "poszłem".

wierny słuchacz 2010-07-28

Tailor - Kamil nie jest perfekcjonistą, i (pewnie na szczęście) takimi błędami sobie głowy nie zaprząta.

Kamil Cebulski 2010-07-28

@Tailor  
Tylko w Twoim świecie i w Twoim otoczeniu, zapraszam do mnie na wieś gdzie mówi się "pojszłem". Wykształcić się i zwracać wszystkim dookoła uwagę o pierdoły to bardzo dobry sposób podnoszenia samooceny i do zaistnienia, daj sobie spokój. 
@Bartosz 
Trudno :) trzymaj sie

Tailor 2010-07-28

Kamil: Skoro od razu zareagowałeś na krytykę nerwowo, bo znalazł się jeden człowiek, który nie jest tobą zachwycony, to możesz sobie spokojnie darować pisanie "Twoim" dużą literą. To oznaka szacunku do drugiej osoby, a skoro od razu są takie ataki personalne i gadanie o samoocenie, moim świecie, to wygląda to sztucznie. Po co mnie zapraszasz do siebie na wieś, skoro jesteś nie uprzejmy? Chyba, że to, że u ciebie mówi się "pojszłem" miało czegoś dowieść? 
 
A tak serio, to poprawność językową mam w zasadzie w dupie, podobnie jak 99% mojego otoczenia, chciałem tylko zobaczyć jak boski Kamilek radzi sobie z krytyką :) Okazuje się, że w tym temacie jesteś na poziomie nastolatka, któremu buzują hormony :) Zero dystansu, od razu wysuwamy wszystkie działa i do ataku... Widać, że z "podnoszeniem własnej samooceny" nie masz żadnych problemów :)

Tailor 2010-07-28

"nieuprzejmy" powinno być oczywiście łącznie :->

Kamil Cebulski 2010-07-28

@tailor 
Się rozpisałeś. I kto tu emocjonalnie na krytyke zareagowal :). Na moje gdybyś to miał w dupie to nawet byś tego nie zauważył. Teraz muszę cię nawet nazwać hipokrytą. Wszystkiego dobrego.

Tailor 2010-07-28

@Kamil: Faktycznie, aż 13 linijek tekstu, masakra... Ty za to krótko i bez sensu znowu... Napisałem, że "W ZASADZIE mam to w dupie", w praktyce oznacza to tylko tyle, że sam mówię "wziąłem" ale nie poprawiam kogoś, kto mówi "wziełem". Tutaj zrobiłem wyjątek, ale nie widzę w tym hipokryzji, raczej mały podstęp o czym pisałem zresztą wcześniej. Obnażyłem tylko to, co widać też i w twoich audycjach, czyli przekonanie o swojej nieomylności, brak umiejętności dialogu i odporności na krytykę. Twój współprowadzący Jan Fijor jest pod tym względem jeszcze lepszy, w dodatku potrafi np. mówić 20 minut bez przerwy o tym samym, nie dopuszczając innych do głosu, ale po co, przecież wszyscy wiecznie się mylą we wszystkim... Przestańcie być tacy jednostronni, bo się ciężko słucha... Jak jeszcze dojdą problemy techniczne jak dzisiaj to całkiem dramat. Nie zdrabniaj też tak ciągle imion swoich rozmówców, chyba sam nie przepadasz, kiedy ktoś do ciebie mówi Kamilku?

Pioterek 2010-07-29

Mi się podobają audycje, a w szczególności Janka Fijora. Pobudzają moje szare komórki i dają kopa na następnych parę dni. Warto pamiętać, że w tych audycjach liczą się informacje przedsiębiorcze, a nie poprawna polszczyzna. Nie musimy robić Miodkowi konkurencji. 
 
I tak szczerze .. gdyby nie JF i niektóre audycje KC, to bym tu rzadko zaglądał. 
 
pS.: Ciekawe, czy Tailor sam się plusuje ..

Mateusz z Kanady 2010-07-29

Pioterek, to sa duzi chlopcy (chociaz zapezeni jak male dziewczynki) oni sobie poradza bez poklaskiwania.

STiL85 2010-07-29

Dziekuje bardzo za poruszenie tego tematu o ktory prosilem jakis czas temu. Pozdrawiam i życze wielu sukcesow wszystkim sluchacza.

STiL85 2010-07-29

@Tailor 
Cale zycie bedziesz sie pierdolami zajmowal ? spróbuj lepiej znaleźć osobę która ci za te bezużyteczne narzekania chociaż grosz zapłaci :)

STiL85 2010-07-29

@Kamil 
Dziwię się że dajesz się wciągać w tak głupie dyskusje , ale to chyba przez twoje dobre chęci pomagania innym ;] ( każdy widzi to co chce )  
ps. sory za spam a teraz mogę się wziąć za odsłuchanie kolejnej audycji

Kamil Cebulski 2010-07-29

@all 
Dzięki za miłe słowa. 
@Stil85 
Z tego samego powodu dla którego nie zapraszam gości na chat i sam go nie czytam. Przykładowo, jak była audycja z Elą Wojdyłą (welness-spa) było na chacie pytanie czy "jaja też depiluje". Wstyd jak cholera. Podobnie wstyd mi, że Tailor komplementuje gościa tylko ze względu na to że jest kobietą bo jest homoseksualnie w radiu.

Tom 2010-07-29

@Tailor 
Daj spokój, wprowadzasz niemiłą atmosferę.

Tailor 2010-07-29

@All: Mogliście przynajmniej poczekać z tym wiadrem wazeliny, jeden zimny prysznic dobrze by zrobił waszym idolom na rozdmuchane ego. A tak, będą przekonani jeszcze bardziej o swojej doskonałości i znowu zaczniecie się wzajemnie miziać pytką po szyjce. 
 
@Piotrek: A to ty może ty z trzech różnych komputerów wykopałeś wpis kolegi o tym, że mu się mikrofon zepsuł? Za to tam gdzie napisałem, że "podłanczam" to nie regionalizm, tylko błąd - kciuki w dół :)) To mówi wszystko.

Tailor 2010-07-29

@STiL85: No widzę właśnie, że dla ciebie to pierdoły, bo też robisz błędy. Odmieniamy: "słuchaczom" a nie "słuchaczą".

Adam 2010-07-29

@Tailor  
Przecież w tych audycjach nie chodzi o to by mówić pięknym językiem, tylko o to by pokazać jak można wziąć się do roboty bez wielkich pieniędzy na starcie. Po to są goście zapraszani aby powiedzieli o tym jak zaczynali, co sprawiało im problem, w czym znajdowali motywacje. Tu nie chodzi o formę, ale o treść. A jak wolisz formę to słuchaj sobie RMF czy ZET bo tam dużo mówią, mają ładne głosy, poprawną polszczyznę, ale z tego co tam plotą nic sensownego nie da się wyciągnąć. Dlatego ja wolę słuchać Kamila i Jana Fijora, bo mimo, że zdarzy im się zająknąć, wymsknie im się jakieś brzydkie słowo, to ich audycje pobudzają do działania. Sam dzięki nim jakiś cel sobie w życiu obrałem i teraz powoli, ale jednak do niego idę. Łatwo nie jest, ale jest. 
Pozdrawiam i jak coś ci się nie podoba to idź stąd.

Tailor 2010-07-29

@Adam: Liczy się głównie treść, ale forma też. Jedno nie wyklucza drugiego. O brzydkich wyrazach i zająknięciach nic nie pisałem, zwróciłem tylko uwagę na jeden błąd, co wywołało od razu gniew Kamila.  
 
Nie rozumiem tylko po co to debilne ostatnie zdanie "pozdrawiam i jak coś ci się nie podoba to idź stąd", 5 letni brat ci dopisał na końcu?

Tailor 2010-07-29

@Kamil: Brak spójności w twojej postawie. Zdecyduj, czy jesteś luzakiem nie stroniącym od ostrych słów i nie przejmującym się niczym, czy dobrze wychowanym, wrażliwym intelektualistą, którego żenują pytania o depilację jaj.

STiL85 2010-07-29

@Tailor 
"@STiL85: No widzę właśnie, że dla ciebie to pierdoły, bo też robisz błędy. Odmieniamy: "słuchaczom" a nie "słuchaczą"." 
 
Jestem dyslektykiem i nie zwracam raczej uwagi na pisownie czy logike zdan. Przypuszczam ,że takie problemy jak ja mam z jezykiem polskim ty masz z matematyka, czy czymkolwiek innym bo wkoncu kazdy z nas ma jakas ulomnos mniejsza lub wieksza. Ty nie umisz zrozumiec naszych bledow a ja nie umialem zrozumiec dlaczego w sredniej szkole kazano mi zdawac mature z jezyka polskiego a nie z matematyki. Wkoncu jezykiem rodziny nie wyżywie (ukonczone technikum). 
 
@Tailor 
"@All: Mogliście przynajmniej poczekać z tym wiadrem wazeliny, jeden zimny prysznic dobrze by zrobił waszym idolom na rozdmuchane ego. A tak, będą przekonani jeszcze bardziej o swojej doskonałości i znowu zaczniecie się wzajemnie miziać pytką po szyjce." 
 
Ja osobiscie czuje sie obrazony i nie widze powodów by podejmowac z toba jakiekolwiek dyskusje

KPK 2010-07-29

Zapraszam do podpisania petycji na: 
www.dlug.koliber.org

Claude mOnet 2010-07-29

@Tailor 
 
Oczywiście masz racje, że trzeba używać języka poprawnie. 
 
Jednak jako praktyk (podcaster,radiowiec amator) powiem Ci, że bardzo trudno się mówi nagrywając coś np. w radiu, czy podcaście (sam popełniam błędy, których normalnie nie robię). Popełnia się wtedy o 50% błędów językowych więcej, a nawet takie, których by się nie popełniło. 
Z czego to wynika? Na pewno ze stresu, ale i czegoś jeszcze, do czego nie doszedłem (np. w wystąpieniach publicznych stres jest często większy, a mniej błędów językowych się popełnia). Może to wynika też z braku kontaktu wzrokowego z odbiorcami? 
 
Dopiero po latach praktyki radio/podcastowej można się nauczyć poprawnego mówienia w audycjach radiowych. Tą umiejętność posiada np. p. Jan Fijor.

Tailor 2010-07-29

@STiL85 
"Jestem dyslektykiem i nie zwracam raczej uwagi na pisownie czy logike zdan. " 
 
Nie sądzę abyś był dyslektykiem, po pierwsze dlatego, że innych błędów, oprócz wspomnianego nie zrobiłeś. Po drugie: dziś masa ludzi zasłania się rzekomą dysleksją nie wiedząc nawet, że powinni raczej mówić o dysortografii. Po trzecie, znam prawdziwego dyslektyka i widzę jak on pisze, to trochę inaczej wygląda :) Po czwarte: kłopoty z końcówkami "ą" i "om" to bardzo powszechna przypadłość w naszym społeczeństwie, widać to nawet po politykach. 
 
@STiL85 
"Ja osobiscie czuje sie obrazony i nie widze powodów by podejmowac z toba jakiekolwiek dyskusje" 
 
Proszę bardzo. A sformułowanie "miziać się pytką po szyjce" pochodzi ze znanego komiksu Wilq. Autor wyśmiewał się wtedy z atmosfery kółka wzajemnej adoracji panującej na konwencie komiksowym. Powinniście się cieszyć, że jest jedna osoba, która się z tego wyłamuje, dzięki temu nie będzie tak mdło i jednostronnie.

Tailor 2010-07-29

@Claude mOnet 
 
Rozumiem, ale w tym przypadku chodzi bardziej o reakcję na wytknięcie błędu i klimat tego forum. Sam z siebie nie ciągnąłbym tego tematu. Nie sądzę też aby Kamil mówił inaczej poza audycją, sam zresztą twierdził na początku, że to nie błąd, więc... A Jan Fijor faktycznie mówi poprawnie i często ciekawie, ale mógłby trochę skracać. To jest następny "skill" do nauczenia się, i nie ma co się od razu obrażać i dawać kciuki w dół, kiedy ktoś o tym wspomni.

Mateusz z Kanady 2010-07-29

@ Kamil: chat jest dostepny dla kazdego, wiec wstyd za glupie komnetaze przypadkowego dupka jest strata czasa. A Tailora pierwszy post byl blazensko wesolkowaty a nie wredny, wulgarny czy chamski.... No a potem zaczeliscie sie nawzajem nakrecac jak jedenastoletnie dziewczynki przezywajace pierwszy okres.  
 
Za to Taylor ma racje ze sfora przytakujacych ci kazelkow jest patetyczna. Klucicie sie o nic ale za to kazelki maja okazje do zadeklarowania swojej lojalnosci.

KPK 2010-07-29

@ Mateusz z Kanady: 
To smutne, ale coś jest w tej kolektywności... 
Nikt nie dał minusa mojej poprzedniej wypowiedzi, zanim sam się nie zminusowałem :)

Słuchacz 2010-07-30

Kamilu jak to się dzieje ,że kiedy są inni goście w Twoich audycjach ,np w Tej z Panią Magdą i dzwonią słuchacze nie ma żadnych problemów w komunikacji,a gość nie jest rozłączany natomiast kiedy jesteś z Panem Janem przy telefonach słuchaczy Pan Janek jest notorycznie ,,wyrzucany'' poza audycję ?

Remol 2010-07-30

Taki ciąg komentarzy z powodu źle wymawianej końcówki...

lxlxlx 2010-08-01

@REASUMUJĄC 
 
Na myśl przychodzi jedno sformułowanie, ale utrzymując się w konwencji tej dyskusji. Kamil, nie obraź się. 
 
A, oto i one :) 
 
Wieśniak, który zdobył sukces, ale chociaż nie będąc wieśniakami, odnieście taki sukces jak Kamil :)

Tailor 2010-08-01

Ja się czuję wieśniakiem mentalnie. Konserwatywne raczej poglądy, trochę nie modne ubrania, upodobanie do natury, ciszy... A prawdą jest, że np. pracownicy ze wsi są lepsi.

Martin 2010-08-02

Tailor, Kamil ma rację - czepiasz się o pierdoły. 
Są różne rodzaje krytyki, a różnią się od siebie celem. Są tacy, co chcą naprawiać i budować, dlatego krytykują. Są tacy co chcą się pokazać - bo wiadomo, że na tle 100 spokojnych jednego wrzeszczącego widać od razu. 
 
Taki typ Leppera. 
 
Jak chcesz pomóc i mieć uznanie innych, to weź i poszukaj prawdziwych problemów, a potem wymyśl jak je rozwiązać. My tu nie jesteśmy zadufanymi w sobie Michnikami, którzy uwierzyli w swoją nieomylność - tylko ludźmi, którzy od cholery pracują z pasji i wiary w to co robią, wbrew przeciwnościom z każdej strony. 
 
A doświadczenie pokazuje, że takie duperele językowe nie są żadnym problemem. Korwin-Mikke mówi za szybko, Michnik i Owsiak się jąkają, a Tusk źle wymawia "r" - czy kogoś z nich to zdyskwalifikowało w oczach słuchaczy, czytelników i wyborców? 
 
Dlatego mówię, że takie rzeczy to są pierdoły. Zwracanie komuś na to uwagę świadczy nie o odwadze, tylko o małostkowości. 
 
A jeżeli naprawdę uważasz, że warto takie tematy poruszać, to dużo lepszym sposobem jest zadzwonić podczas audycji i powiedzieć wprost w czym problem. Uniknie się kwasów, niedomówień i innych takich. 
 
Kiedy ja nazywałem Tuska za próbę wprowadzenia cenzury w internecie, to robiłem to wprost i zgłosiłem się na spotkanie z nim. Nie spotkał się ze mną - jako jednym z nielicznych. Ale takie rzeczy pokazują różnicę miedzy zachowywaniem się jak mężczyzna, a chowaniem się, uciekaniem i kombinowaniem jak tu się wyłgać od konfrontacji. 
 
Więc wszystkich, którzy mają coś do powiedzenia, zapraszamy do audycji - tam jest miejsce na takie rozmowy. Od poniedziałku do piątku o 21 na żywo.

Tailor 2010-08-02

Przecież to wy zrobiliście z tego wielką aferę, mój pierwszy post posiadał 2 linijki, i nawet dopisałem, aby się nie przejmować, bo wielu ten błąd popełnia. Dodałem to, bo wiedziałem, że tu sporo delikatnych dziewczynek. Nie dam się ustawić do konta nawet Tobie i będę krytykował od tej pory jeszcze mocniej, częściej i już bez pojednawczych dopisków. Mogę zadzwonić dzisiaj do audycji i powtórzyć to samo na antenie, jeśli poczujesz się dzięki temu lepiej.  
 
>Jak chcesz pomóc i mieć uznanie innych, to weź i poszukaj prawdziwych problemów, a potem wymyśl jak je rozwiązać. [...] 
 
Często to robię, nie widzę więc problemu. A z tymi przeciwnościami i trudem to miałem się wzruszyć czy co? :) 
 
>A doświadczenie pokazuje, że takie duperele językowe nie są żadnym problemem. Korwin-Mikke mówi za szybko, Michnik i Owsiak się jąkają, a Tusk źle wymawia "r" 
 
Mówimy o poprawnym mówieniu czy wadach wymowy? 
 
>Dlatego mówię, że takie rzeczy to są pierdoły. Zwracanie komuś na to uwagę świadczy nie o odwadze, tylko o małostkowości.  
 
Piszę to po raz trzeci - głównym zamiarem było sprawdzenie jak sobie radzicie z krytyką. Jakąkolwiek. Po drugie to Kamil jako pierwszy zaczął mieć jakieś problemy, a ja po prostu nie dam się ani zastraszyć, ani ugłaskać, ani zagadać. Ale niech Ci będzie, jestem małostkowy, okrutny i nie doceniam Waszej ciężkiej pracy :) 
 
>A jeżeli naprawdę uważasz, że warto takie tematy poruszać, to dużo lepszym sposobem jest zadzwonić podczas audycji i powiedzieć wprost w czym problem. Uniknie się kwasów, niedomówień i innych takich.  
 
Dlaczego antena jest lepszym miejscem, nie rozumiem? Po proszę konkretny argument. Czy coś było dwuznaczne albo nie jasne w tym co napisałem? Trzeba najpierw pozdrowić wszystkich zanim się delikatnie skrytykuje, jak w Radiu Maryja, czy co...  
 
>Kiedy ja nazywałem Tuska za próbę wprowadzenia cenzury w internecie, to robiłem to wprost i zgłosiłem się na spotkanie z nim. Nie spotkał się ze mną - jako jednym z nielicznych. Ale takie rzeczy pokazują różnicę miedzy zachowywaniem się jak mężczyzna, a chowaniem się, uciekaniem i kombinowaniem jak tu się wyłgać od konfrontacji.  
 
Czy to ma jakiś związek z tematem lub moją osobą, czy tylko chciałeś się pochwalić? Zapraszasz do dzwonienia do audycji, więc może chodzi o brak odwagi u mnie. Nie ma problemu, mogę to samo powiedzieć na antenie jeśli to ma czegoś dowieść.

Claude mOnet 2010-08-02

@Taylor 
 
No to pokaż, że nie jesteś tą "dziewczynką" i powiedz to na antenie. Miej odwagę. Anonimowo każdy jest silny... 
No chyba, że nie masz honoru i słowa rzucasz na wiatr... 
 
Ja nie krytykuję sposobu wysławiania się prowadzących, bo sam podcast nagrywam i wiem jak jest trudno poprawnie mówić w radiu/podcastach (mi się także nie udaje). 
Poza tym, jeśli zwracam uwagę to tylko tete-a-tete, a nie szczeniacko, czyli anonimowo...

Tailor 2010-08-02

No i powiedziałem to samo na antenie i nie anonimowo... mi bez różnicy. Tailor nie Taylor.

Claude mOnet 2010-08-03

@Tailor 
 
Gratuluję odwagi. Ja nikomu nic nie wytykam, więc wolę zostać anonimowy (zajmuję się spiskami, więc spróbuj zrozumieć dlaczego :). Wielu Kontestatorów mnie poznało osobiście, więc wiedzą kim jestem. 
 
Widzisz są 2 rodzaje krytyk: konstruktywna i negatywna. Ja odebrałem tą krytykę Twoją jako negatywną. Dlaczego? Bo niewiele wnosi, a może mocno urazić "cennego" prowadzącego w radiu Kontestacja. 
 
Możesz uważać, że tworzę koterię plus dodatnią (czyli towarzystwo wzajemnej adoracji), ale mnie to nie obchodzi. 
 
Obchodzi mnie tylko to, że przez taką krytykę jak Twoja, czy to Kamil Cebulski, czy Martin, czy inny prowadzący mógł by zrezygnować, a co gorsza mogło by nie być Kontestacji w ogóle. Zauważ, że bardzo łatwo mogliby się zająć innymi rzeczami zamiast dzielić się z nami cenną wiedzą i informacjami. 
 
Zapraszam Ciebie i inne "marudy" na stronę mojego podcastu Teoria Chaosu, tam możesz krytykować mój podcast do woli (bardzo bym się ucieszył z tego powodu, bo niestety mam niemalże w 100% pozytywne komentarze i to bez praktycznie żadnej moderacji).

Tailor 2010-08-03

Przecież Kamil czy Martin mają masę pochwał właściwie z każdej strony, poza tym przez ten jeden wpis w obronie Kamila stanęli fani. Nie sądzę aby z powodu nawet kilku tego typu uwag-opinii chłopaki zrezygnowali. Moje podcasty na razie idą do śmietnika wszystkie, bo wychodzą syfiaste, z kolei na wykopie dostaje po 0 wykopów nawet i zero komentarzy... Tym by się można załamać :) 
 
Nie skumałem, że to Ty prowadzisz tego podcasta kurde. Zacny jest, tylko stronka... hmm... jakby to powiedzieć, żeby nie urazić... ;-D

Claude mOnet 2010-08-03

@Tailor 
 
Mam ciekawą propozycję dla Ciebie. Ale napisz mi maila (np. z mojej 'chaotycznej" strony), bo niestety Twojego e-maila nie mogę znaleźć. 
 
Dzięki za odpowiedź.

Doro-ta 2010-08-05

Zaluje, ze nie sluchalam tej audycji na zywo. Z pewnoscia zadzwonilabym bo mam pytanie dotyczace MLM, które mnie nurtuje. Wiec pisze je tutaj. 
 
Zastanawiam sie dlaczego przy szkoleniu dystrybutorów MLM i promocji tego biznesu zawsze wiekszy nacisk kladzie sie na zapisywanie ludzi do sieci a mniejszy na bezposrednia sprzedaz produktów. Mówi sie, ze nalezy jak najwiecej ludzi wciagnac a nie jak najwiecej sprzedac. Dystrybutorzy dzielacy sie swym doswiadczeniem opowiadaja duzo o budowaniu struktury a o sprzedazy bardzo malutko.  
 
Zrozumiale jest dla mnie, ze to dzieki obszernej strukturze wypracowuje sie pasywny dochód. To prawda. Ale paradoksalne jest to, ze te pieniazki wchodza do struktury dzieki sprzedazy produktów a nie samego zapisania nowego dystrybutora. Struktura musi sprzedawac by zarabiac. 
 
Dystrybutor, który jest up-line juz nie sprzedaje a jedynie zapisuje pod siebie nowych ludzi. Promujac ten system mówi im glównie, ze tez maja zapisywac bo to da najwiekszy dochód. 
 
Jednak zalózmy sobie, osoba pomysli sobie, ze "ja nie musze sprzedawac, a jedynie wciagne ludzi, którzy beda zarabiac na sprzedarzy". Zaklada, ze oni beda sprzedawac za niego. Tymczasem ludzie z jego down-line mysla tak samo, bo tak ich szkolono - czesciej skupiaja sie na budowaniu struktury a na sprzedazy niewiele. Wiec jak wplywaja do nich pieniadze? 
 
Czy mniejsze zaangazowanie w sama przedaz nie doprowadzi do powstawania tzw "martwej struktury"? 
 
Najpierw zastnawiajac sie nad tym myslalam, ze przesadzam. To na pewno musi jakos dzialac? Jednak zauwazylam w sieci wypowiedzi osób, które takze zwracaja uwage na ten problem. 
 
Na jednym z blogów obejrzalam wywiad z naczelnym NetworkMagazyn Maciejem Maciejewskim.  
blip.tv 
Zaluje, ze nie sluchalam tej audycji na zywo. Z pewnoscia zadzwonilabym bo mam pytanie dotyczace MLM, które mnie nurtuje. Wiec pisze je tutaj. 
 
Zastanawiam sie dlaczego przy szkoleniu dystrybutorów MLM i promocji tego biznesu zawsze wiekszy nacisk kladzie sie na zapisywanie ludzi do sieci a mniejszy na bezposrednia sprzedaz produktów. Mówi sie, ze nalezy jak najwiecej ludzi wciagnac a nie jak najwiecej sprzedac. Dystrybutorzy dzielacy sie swym doswiadczeniem opowiadaja duzo o budowaniu struktury a o sprzedazy bardzo malutko.  
 
Zrozumiale jest dla mnie, ze to dzieki obszernej strukturze wypracowuje sie pasywny dochód. To prawda. Ale paradoksalne jest to, ze te pieniazki wchodza do struktury dzieki sprzedazy produktów a nie samego zapisania nowego dystrybutora. Struktura musi sprzedawac by zarabiac. 
 
Dystrybutor, który jest up-line juz nie sprzedaje a jedynie zapisuje pod siebie nowych ludzi. Promujac ten system mówi im glównie, ze tez maja zapisywac bo to da najwiekszy dochód. 
 
Jednak zalózmy sobie, osoba pomysli sobie, ze "ja nie musze sprzedawac, a jedynie wciagne ludzi, którzy beda zarabiac na sprzedarzy". Zaklada, ze oni beda sprzedawac za niego. Tymczasem ludzie z jego down-line mysla tak samo, bo tak ich szkolono - czesciej skupiaja sie na budowaniu struktury a na sprzedazy niewiele. Wiec jak wplywaja do nich pieniadze? 
 
Czy mniejsze zaangazowanie w sama przedaz nie doprowadzi do powstawania tzw "martwej struktury"? 
 
Najpierw zastnawiajac sie nad tym myslalam, ze przesadzam. To na pewno musi jakos dzialac? Jednak zauwazylam w sieci wypowiedzi osób, które takze zwracaja uwage na ten problem. 
 
Na jednym z blogów obejrzalam wywiad z naczelnym NetworkMagazyn Maciejem Maciejewskim.  
blip.tv 
Polecam! 
 
Powiedzial on takie zdanie: 
"Zawsze musi byc sprzedaz" 
 
Powiedzial on takie zdanie: 
"Musi byc produkt lub usluga i MUSI byc sprzedaz"

Dodaj komentarz...

Kamil Cebulski

Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce.

W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.

Prowadzi audycję na żywo Świat Kamila C., w którym przeprowadza wywiady z biznesmenami.

Medale:

Prowokator miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Firma patentowa - Dawid Pijanka |#558 (1) - 4 miesiące temu
Byłem na Gender Fluid Poly Party (2) - ponad rok temu
O świętach #2 Tad Witkowicz (1) - 2 lata temu


Otwarcie Roku 2018/2019 (1) - 2 lata temuWojciech Siryk - Namzalezy.pl (4) - 3 lata temuMarta Marzec - Mój Dietetyk (1) - 4 lata temuGrzegorz Myszor- JakZagrac.pl (3) - 4 lata temuAdam Sulimski - Ekolog relacji (2) - 4 lata temuTomasz Grzelak - People Helper (1) - 4 lata temu
Religia vs Bezpieczeństwo (8) - 5 lat temuPatryk Borowski - Edengrad (3) - 6 lat temu


Biznes z PASJĄ - Q&A | # 02 (5) - 6 lat temu

Fundacja - Q&A | # 01 (3) - 6 lat temu


Damian Redmer - Rozwojowiec (6) - 7 lat temu
Maciek Gudan (3) - 7 lat temu

Kamil Kosior (14) - 7 lat temu
Sprawdzanie pomysłu na handel (11) - 8 lat temu

Z kasą fiskalną na wakacje (1) - 8 lat temu
Rusza ASBIRO w UK (5) - 8 lat temuJak schować majątek? (31) - 8 lat temu
Adam i firma turystyczna (13) - 8 lat temu


Łukasz Harazim - Klaun Hary (9) - 8 lat temu


Irena Borucka - Survival (15) - 9 lat temu


Tomasz Dąbrowski - Poligrafia (10) - 9 lat temu


Błażej Kozioł (6) - 9 lat temu
Marek Oko - odnawianie kamienic (12) - 10 lat temu
Krawiec, co szył reklamy (9) - 10 lat temu
Kamil, kobiety i sukces (8) - 10 lat temu

SKC#7 - Piotr Mazurowski (8) - 11 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

poradnik jak założyć firmę - - 20.00
borówka amerykańska wysoka sadzonki borówki - - 20.00
Sklep Colway - - 20.00
Wylewki samopoziomujące Mińsk mazowiecki,... - - 20.00
PROPOLIS UK - - 20.00
Borówka amerykańska sadzonki - - 20.00
Praca dodatkowa i dorywcza przez internet w... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt