Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (7)
3 dni temu
Unikaj szpitali
Zaczyna brakować miejsc dla chorych. Nielogiczne zakazy. Czerwona vs żółta strefa. Zamknięte szkoły. Nadawanie nielegalne? Jawne zarobki w TVP? Nowy pomysł na ławki. Bieszczady bez 5G....
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Analiza rynku nieruchomości - Maciej bis |#560
Maciej Bis Analityk rynku nieruchomości. Posiada doświadczenie psychologiczne. Przez 6 lat pracował jako trener umiejętności psychospołecznych. Obecnie pomaga klientom zarobić i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Proste zwierciadło 2013-01-16

PrzeGoście

Nadający: Krzysztof Maczyński

Artur Dziambor contra plures, feat. Kardashian

KOMENTARZE

Kamil 2013-01-16

Pan Kardaszewski potrzebuje lekarza.

DaKar 2013-01-16

Dobrze, że ostatecznie wrzuciliście. Bardzo ciekawa dyskusja.

Филипп 2013-01-16

Dlaczego pan?? W kontestacji mieliśmy sobie mówić na ty, zresztą tak się przyjęło zwracać do siebie w internecie.

lukaszkrzysztof 2013-01-16

Wytrzymałem 10 minut. Ja pierdykam, idę robić małpi, niehumanistyczny biznes.

adamwroo 2013-01-16

Dyskusja ciekawa, ale nie byłem w stanie wysłuchać do końca... Pan doktor jest po prostu niemożliwy... 
 
Obraża ludzi, którzy wg jego mniemania nie są humanistami i porównuje ich do zwierząt. Żąda finansowania humanistów przez państwo, przy czym nie wiem, kim jest dla niego 'prawdziwy' humanista, oprócz jego samego. 
 
Najlepszym zdaniem wypowiedzianym przez pana doktora, była odpowiedź na pytanie, ilu humanistów państwo ma sponsorować. Odpowiedź: tylu, ilu ich jest :P Ciekawe jak będą wyglądały testy, czy ktoś jest prawdziwym humanistą, no chyba, że sponsorowany będzie każdy, kto się zgłosi :) Obawiam się jednak, że szybko liczba 'humanistów', przekroczyłaby liczbę "nie-humanistów" :P 
 
Pan doktor powiedział też, że płaciłby na utrzymanie prezesa pozaparlamentarnego ugrupowania, mimo że się z nim nie zgadza. Przecież to jest genialny sposób na rozwiązanie problemu bezrobocia, każdy bezrobotny zakłada jednoosobową partię, o dowolnym programie i jako jej prezes żąda dofinansowania od państwa. Tylko znowu liczba tych "prezesów" mogłaby przekroczyć pracujących, jak ich pan doktor nazywa, "roboli" :P 
 
I jeszcze pytanie na koniec: od kiedy państwo wspiera humanistów? czy myśliciele starożytni byli opłacani z podatków? Oczywiście, że nie. I jakoś sobie wtedy radzili, a dzisiaj pomimo darmowych szkół, mnóstwa posad dla humanistów, jakoś nie widzi się wysypu wybitnych jednostek, a jedynie stada żerujących na państwie "humanistów" żądających więcej, jak pan Kardaszewski.

Polecam posłuchać Kel'Thuza 2013-01-16

"czy myśliciele starożytni byli opłacani z podatków" 
 
Arystoteles miał stadko niewolników, Platona i Sokratesa utrzymywano zaś z budżetów ich polis. TWÓJ ARGUMENT JEST INWALIDĄ.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2013-01-16

Nie czytałem jeszcze ostatniego, najdłuższego komentarza. Ale ja nie o tym. Chciałem tylko dodać, że, choć starałem się, żeby te 2 odcinki trafiły do archiwum w tym samym czasie, to jednak na wspomniane we wstępie Geeky Afterparty 2012 z 13 stycznia jeszcze trochę przyjdzie poczekać (może, w optymistycznym wariancie, będzie do 23:00).

adamwroo 2013-01-16

@Polecam posłuchać Kel'Thuza 
Nie ma to jak wziąć z dłuższej wypowiedzi jedno zdanie i nie zgodzić się z nim, podając niczym niepoparte argumenty. 
 
Wyszukane na szybko: 
www.magisterninja.pl 
"(...) Znany on jest z ukucia pojęcia miłość platońska, czyli miłość pomiędzy dwoma osobnikami tej samej płci, którą dzisiaj nazwalibyśmy przyjaźnią. Utrzymywał się z prowadzenia szkoły." 
 
pl.wikipedia.org 
"(...) W Atenach żył według głoszonych przez siebie zasad - wolności od dóbr materialnych (ubóstwa) i panujących norm społecznych. Według opisów Diogenesa Laertiosa chodził w łachmanach, mieszkał w beczce, a potrzeby fizjologiczne załatwiał na ulicy. Wierzył, że pomimo oporu ludzi, należy ich skłonić do głoszonych przez siebie zasad. Jedną z tych zasad była całkowita niezależność od otoczenia i samowystarczalność." 
 
mises.org 
"Socrates seized every opportunity to boast of his poverty and to idealize the supposed virtues of the totalitarian state of Sparta, which at that time represented ideals opposed to those of Athens. In fact, in his defense speech, he outrages the jury by proclaiming that his services to the state of Athens were so many that instead of being tried, he should receive a life pension paid for by everyone (in the form of food financed by the city for the duration of his life!)." 
tłumaczenie google translate + moje poprawki: 
"Sokrates chwytał się każdej okazji, aby pochwalić się swoim ubóstwem i idealizować rzekome cnoty państwa totalitarnego Sparty, która w tym czasie reprezentowała ideały przeciwne do tych w Atenach. W rzeczywistości, w swojej mowie obronnej, oburza jury, ogłaszając, że jego usług dla państwa Ateny było tak wiele, że zamiast sądzenia, powinien otrzymać dożywotnią emeryturę, opłacaną przez wszystkich (w postaci żywności finansowanej przez miasto na czas trwania jego życia!)"

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-17

Poniewaz ostatnim razem wylecialem (dla symetrii) za ton komentarzy w tym temacie www.kontestacja.com to juz sie nie bede szerzej wypowiadal. Z takim sie nie dyskutuje, takich sie nie promoje, takim nie daje sie czasu na antenie, takich nalezy osmieszyc, wykpic, sprowokowac az im piana na pysk wylezie (mission accomplished last time) lub traktowac zgodnie z metodami jakie oni wobec innych postuluja... Ostania rzecza jaka nalezy robic to wdawac sie z takimi w polemike i przez to legitimizowac ich punkt widzenia.

Barrett 2013-01-17

@ Doktorze Jacku Kardaszewski 
 
Znam przykład człowieka, który duma nad rzeczywistością i robi na tym całkiem niezłe pieniądze www.michalkiewicz.pl  
 
Jest istotny powód, dla którego należałoby ograniczać władzę (a tym samym redystrybucję) jak tylko się da. Został omówiony w poniższym filmie dokumentalnym (proszę zwrócić uwagę na eksperyment stanfordzki w kontekście całości): 
 
www.kontestacja.com

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-17

@ Barrett: Michalkiewicz jest czasami podbny to Kardaszewkiego - tez nienawidzi Zydow.

NJNorbert 2013-01-18

Jedno co mial racjie doktorek to w takiej wersji audycja jest duzo ciekawsza dla ucha mimo slabszej jakosci nagrania

zib 2013-01-24

Pan Kardaszewski zapomina że np. Kartezjusz był wielkim i matematykiem i filozofem, a Arystoteles w zasadzie stworzył logikę ( dział matematyki). Są ludzie którzy łączą talenty humanistyczne z naukami ścisłymi, a to znaczy że podział na humanistów i "całą resztę" jest pozorny i raczej ukrywa kompleksy pewnych pseudoelit. 
Każdy może chcieć żeby go dofinansować, od żebraka po bankrutujące koncerny ( jak widać humaniści też uporczywie reanimują ideę dofinansowywania) , ale jak to mówią "pies szczeka, karawana idzie dalej".  
A parafrazując słowa gościa względem Św. Pawła- Pan Kardaszewski nie jest tu żadnym autorytetem.

aligator 2013-01-25

Bardzo fajnie, że Kardaszewski bierze udział w audycjach!

aligator 2013-01-25

Chciałbym usłyszeć dyskusję Kardaszewski - Fijor :) Choć boję się, że szybko by się skończyła :)

kontestatornia 2013-02-01

To jest psychicznie chory człowiek który myli przyczyny ze skutkami dlatego nazwał się siebie psychiatrą zamiast psycholem. Zresztą co tu więcej mówić wystarczy posłuchać i przekonać się że to karzeł intelektualny a jego poziom to mądrości żuli spod sklepu z alkoholem.

Ostatni Europejczyk 2013-02-02

Wiecie co, ja akurat się cieszę, że pan Kardaszewski istnieje. Naprawdę, to wielce szczęśliwy przypadek, że ruch wolnościowy w Polsce ma takiego przeciwnika. Przecież on wygląda na psychola jeszcze gorszego od J. Korwina Mikke. 
 
W każdej dyskusji Kardaszewski kontra Libertarianin. publiczność weźmie stronę wolnościowca. Z czysto emocjonalnych przyczyn.

Arek 2013-02-13

Ciężko rozmawia się z socjalistami. Uświadomiłem to sobie najbardziej po ponownym przeczytaniu książki Henrego Hazlita "Ekonomia w jednej lekcji". Socjalista rzuci jakieś puste hasełko, półprawdę (np. sprawiedliwa płaca za pracę), a na przeanalizowanie tego, rozprawienie się ze wszystkimi kłamstwami na ten temat i wyjaśnienie w jaki sposób nierynkowa pensja będzie szkodliwa dla całej populacji potrzeba przynajmniej 30 minut...

Marcin 2013-02-14

Kiedy następna audycja? Udało się zaprosić prof. Kwaśnickiego?

Marcin 2013-02-15

Propozycje gości: Witold Kwaśnicki, Jan Piński (o nowym "Uważam Rze" i nakręcić go na bardziej wolnościowych autorów), Adam Gmurczyk (prezes NOP-u, do zaorania oczywiście), Krzysztof Bosak (o Ruchu Narodowym), Marian Kowalski (tak samo jak wyżej, świetny mówca, do tego z wolnościowym zacięciem), Grzegorz Braun, Rafał Ziemkiewicz, Mateusz Machaj (Instytut Misesa), Mikołaj Barczentewicz (FOR, o studiowaniu na Oxfordzie, prawie i libertarianizmie), Tomasz Sommer (Najwyższy Czas), Jacek Sierpiński (o Partii Libertariańskiej), Przemysław Wipler (do zaorania PiS-u), Michał Jaros (do zaorania PO), Jerzy Wasiukiewicz, Marcin Chludziński (Fundacja Republikańska), Jakub Kulesza (nowy prezes KoLibra)

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-02-18

@Narcin: Braun i Ziemkiewicz goscili niedawno w Konserwie. Jak jestes zainteresowany to wywiady sa do sciagniecia.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2013-03-03

@ja (7): A jednak PPKT się wciął tuż przede mnie. ;-P 
 
@aligator (15): Dobry pomysł! 
 
@Marcin (19, 20): Jak zasugerowałem na początku, odsyłając do Gc (www.kontestacja.com spodziewana jest przerwa o nieokreślonej długości. Aczkolwiek do wielu spośród wymienionych były przymiarki, a w niektórych przypadkach rozmowy dotyczące zaproszenia.

sylwan112 2013-06-01

Gość tej audycji, Jacek K., łamał żebra swojej matce. Link do artykułu: nasygnale.pl

Dodaj komentarz...

Krzysztof Maczyński

Krzysztof Maczyński, Homo sapiens

Inne audycje tego autora:

Granice wolności słowa - 6 miesięcy temu


Kto i jak korzysta na ZAiKSie (1) - ponad rok temu
Karta smoleńska (1) - 3 lata temu

Więcej audycji...


Marks miał rację! (2) - 3 lata temu


Wanderlust i nasz gust - 3 lata temu


Egzotyczny kraj: Finlandia (2) - 3 lata temuWalentynkowo o płci i seksie (12) - 4 lata temu


Czy Hugo jest oszustem? (12) - 4 lata temu


Prasówka z dobrych źródeł (2) - 4 lata temu


Wróżenie ze szklanej kuli (4) - 4 lata temuOdcinek piekielny (6) - 5 lata temu

Trudne rozmowy na temat aborcji (16) - 5 lata temu


Politycy i pedofilia (5) - 5 lata temuJak bardzo Nowoczesna? (4) - 5 lat temu


Jak Żydzi robią biznes (5) - 5 lat temu

Prohibicja to śmierć (7) - 6 lat temu
Anarchia! (14) - 6 lat temuPolicjantka lubi gaz (1) - 7 lat temu

Kto gardzi Lechem Kaczyńskim? (11) - 8 lat temu

PrzeGoście (23) - 8 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Przemo - - 15.00
Kordian - - 15.00
scav - - 35.00
Mgd - - 10.00
Magda - - 10.00
Mgd - - 10.00
Mgd - - 10.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt