Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
przedwczoraj
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
dziś
Sprzedaż online - Basia piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2013-01-22

Dlaczego nie warto emigrować do Anglii?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

A tak naprawdę 3 godziny o wadach emigracji. By nie było tak zielono. Nomen Omen. Czy wyleczymy się na wyspach, ile zaplacimy za ubezpieczenie, czemu tyle śmieci na ulicach i co z tą pogodą... Na te i inne pytania odpowie nasz gość Darek Bigaj, zawodowy kucharz, który od ponad pół dekady siedzi w UK.

KOMENTARZE

Don Camilo 2013-01-22

Oto minusy, których nie wymieniono w audycji: 
- fuszerka budowlana: zimne domy (ich ogrzewanie non-stop kosztuje majątek); POLSCY BUDOWLAŃCY - DO DZIEŁA! 
- łazienki na jedną melodię: brak gniazdek elektrycznych, oddzielne krany do zimnej i gorącej wody (brak trzeciego - na letnią :)); 
- prawo chroni rozrabiaków i pijaków (mimo, iż bycie pijanym w miejscu publ. jest nielegalne) - ochroniarz nie ma prawa wyrzucić zaćpanego, zachlanego gościa - jak coś mu się stanie to ochroniarz traci licencję - POLACY, NIE ZAKADAJCIE KNAJP NA WYSPACH; 
- zakaz posiadania broni: nawet pneumatycznej, nawet gazu pieprzowego; 
- ciągły brak swobody w zakresie obrony koniecznej; masz w domu włamywacza - nie możesz go zbytnio uszkodzić (do niedawna całkowity zakaz bronienia się). 
- monopol państwa na obowiązkowy przegląd techniczny samochodu; (w Polsce można posmarować majstrowi i przyłoży pieczątkę); 
- uwaga na historię chorób!!! Nie można skutecznie żądać wymazania informacji ze swojej historii chorobowej, przez co nie jedna osoba nie została przyjęta do pracy. Chcesz pracować w chemikaliach a miałeś problem ze skórą? Lecz się w Polsce. 
- decydując się na sex z przypadkowo wyrwaną, pijaną panną stoisz w trudnej pozycji jeśli ta oskarży cię o gwałt; POLAKU - NIE SWAWOL Z BYLE KIM/CZYM!!!

Don Camilo 2013-01-22

Długo ale ciekawie.

Tomkiewicz 2013-01-22

Co takie słabe oceny i mało medali?  
 
Wydanie Główne o Anglii, to kandydat do Audycji Roku 2013! :) 
Byłoby 10/10, ale przez jeden telefon, który mnie ... zamęczył po prostu, daję 9/10.  
 
ps: U Angoli siedziałem tylko miesiąc, ale z wielu powodów nigdy bym się tam nie osiedlił. Najważniejszy z nich? Klimat.

Barrett 2013-01-22

To legendarna audycja, którą kiedyś dodacie do składanki "Best-of". 
 
Jakby sytuacja nie była beznadziejna to na razie nic nie przesłania podstawowego plusu tego kraju - że można być w UK, nie będąc w UK ;).

Martin 2013-01-22

Bo medale są co miesiąc. Trzeba się cały miesiąc starać. 
 
E, do dupy ten gość. Don Camilo powiedział więcej sensownych i konkretnych minusów w komentarzu wyżej niż tamten przez godzinę. 
 
Będzie o tej biednej Anglii w czwartek znowu u mnie. Ale nie tylko o Anglii i nie tylko o wadach. Bardziej o tym jak oceniamy zalety i wady i dlaczego widzimy akurat te, a nie inne. Oraz o tym jak bardzo współczynnik fiutowości oceniającego przenosi się na jego oceny. 
 
I kogo warto słuchać, a kogo olać.

evilClown 2013-01-22

no Martin, czekamy więc :)

Marcin 2013-01-22

Fajna audycja, choć przyznaje że najciekawsza była historia z początku, o Karmelitach:) 
 
Ciekawe są te wady, ale akurat jedzenie wbrew pozorm nie jest takie złe i można kupić dobry chleb, oczywiście nie w Tesco:) 
A middle-class je raczej tosty z marmoladą (z pomarańczy) i płatki z mlekiem na śniadanie niż bekon [można tu dyskutować co jest bardziej szkodliwe] 
 
Bardzo dużo wad i różnic wynika z tego, że Anglia to społeczeństwo klasowe. Coś co dla przeciętnego Polaka w wieku studenckim, jest tylko jakąś abstrakcją z podręcznika. 
Społeczeństwo klasowe to nawet nie tyle, że jest rozwarstwienie majątkowe (bo takie też widzialem w USA, bardzo skorelowane z rasą, więc nie robiło aż takiego wrażenia), ale majątkowe, kulturowe i językowe. W Polsce namiastką tego jest porównanie popegeerowskiej wsi z Poznaniem czy Krakowem (niezniszczone wojną duże miasto z uniwersytetem). Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze niekontynentalna mentalność Anglików opisana świetnie przez Mackiewicza w "Londyniszcze" (bo we Francji, czy Niemczech jest trochę bliżej Polski kulturowo). No i postęp, emigranci, byłe imperium kolonialne.  
 
To wszystko sprawia, że nasz przeciętny gastarbaiter z Polski [a jeśli jest kontestatorem, wtedy jest zdecydowanie nieprzeciętny], jeśli pracuje w zawodach "low-middle class", czyli za tą minimalną krajową, może trochę więcej - jest człowiekiem z innej bajki niż jego angielscy współpracownicy. Polak na ogół jest tu poniżej swoich kwalifikacji, a poza tym jest i tak kimś mocno zdeterminowanym, skoro wyjechał do pracy za granicę [selekcja pozytywna], z drugiej strony w przypadku Anglika jest to selekcja negatywna, bo w kraju bez wojen, które potrzebowało ludzi do kierowania połową świata, z którego w USA/Kanadzie/Australii przyjomowali z otwartymi rękami, jeśli ciągle jesteś nisko w hierarchi społecznej i nie jesteś emigrantem, to coś tu nie gra. 
 
W Londynie [Oxfrod, Cambridge, Edynburg] jest troche inaczej, bo to też są kierunki migracji wewnętrznej w UK. 
 
Znani mi emigranci z Polski, którzy robią karierę jako "wyższa klasa srednia", spotykają się z Anglikami z zupełnie innej bajki [nawet ich angielskie dziewczyny są ładne i inteligentne] - nawet w moim przypadku middle-middle-class :) anglicy z którymi się stykam w pracy i na osiedlu nie odstaja od "inteligenckiego Krakowa" czy "korporacyjnej Warszawy". 
 
 
Ale żeby nie brzmiało to jak pochwała, to jeśli człowiek trafi w tą niższą klasę, zapomni o swoch ambicjach i da się uwieść brytyjskiemu socjałowi, to przepadł jak śliwka w kompot [o tym mówił zarówno Gość, jak i Maciej B] 
 
PS 
A koleje, nie tyle są dobre/kiepskie/szybkie/wolne/drogie tylko przepełnione. Większość istotnych lini w Anglii zostało wybudowanych w połowie XIXw, z niskimi tunelami [nie ma piętrowych pociągów!!], krętymi zakrętami i krótkimi peronami. I teraz wszystkie okołolondyńskie (ale nie tylko) linie są zapchane, nie tyle bo koleje nie puszczają składów, ale ponieważ pociągi nie mogą jeździć po torach częściej niż powiedzmy 3 minuty. Model biznesowy jest taki, że koleje są prywatne (powiedzmy oligopol) ale infrastruktura jest państwowa, i ponieważ budżet leży i kwiczy ciężko jest sfinansować te inwestycje - zaczyna się coś robić w kierunku HS2, ale to pieśń przyszłości.

Martin 2013-01-22

O! I to jest komentarz lepszy niż cała audycja.

Jacek, Dania 2013-01-22

@Martin 
 
Jak można w radiu ktorego jest się wspołzałożycielem napisać że gość tego radia "był do dupy"? Naprawdę, istnieje poziom poniżej którego nie powinno sie schodzić, nawet w radiu internetowym. To już zwykłe chamstwo. 
 
A gość mówił ciekawie i ja się sporo dowiedziałem o Anglii. Audycja zdecydowanie ponadprzeciętna.

Mirek 2013-01-22

Nie zgadzam sie co do ubezpieczen, za Jaguara z 2007 roku wartosc pojazdu (bo to wplywa na ubezpieczenie) okolo £10k rocznie place £1300, wiek 28lat prowo jazdy zdlaem 3 lata temu w anglii, ubezpieczenie jest 'comprehensive' czyli najwyzsza opcja ze wszystkim. Zona za rok ubezpieczenia (2 lata prawko i 2 lata znizek) na smarta w tym miesiacu zaplacila £728 wiec nie jest tak tragicznie.

KIRK 2013-01-22

Najwieksza wada emigracji to jest: 
1. Niemoznosc porozumiewania sie w ojczystym jezyku na codzien. 
2. Tesknota do ziemi ojczystej, ktora czy tego chcesz czy nie jest Tobie bliska bo to tam wlasnie jako dzieciak zdzierales kolana bawiac sie w chowanego - tam paliles pierwsze papierosu z kolegami z podstawowki, tam chodziles z ukochana dziewczyna na pierwsze romantyczne spacery, tam pierwszy raz sie pocalowales, tam poznales wszystkich swoicj przyjaciol i wreszcie tam mieszka cala twoja rodzina. 
To w Polsce sa towje korzenie o ktorych nigdy nie zapomnisz, a jesli nawet kiedys uda ci sie zapomniec to bedziesz czlowiekiem bez wlasnej histori... czlowiekiem z nikad.

Barrett 2013-01-22

@Jacek, Dania 
 
Bo to jest Martinowy test na poczucie dystansu do samego siebie ;)

MISTIC 2013-01-22

Super audycja natomiast z ta pogoda to chyba np w Norfolk czyli wschodnia Anglia to tam tak bardzo nie pada i jest calkiem spoko, a wrazenie mam takie ze chyba jednak warto tam emigrowac :)

darek 2013-01-22

To ja chyba mieszkam w innej Anglii. Po wysłuchaniu audycji jestem zaskoczony, że tu jest tak źle a ja nic o tym nie wiem.

Eliah z Glasgow 2013-01-23

Dlaczego wszyscy piszą tylko Anglia, Anglia .....nawet w tytule audycji jest Anglia. A gdzie Szkocja, Walia tam też jest mnóstwo Polaków.... nie wspomnę o Irlandii Płn...czuję się zdyskryminowany. ;-)

Don Camilo 2013-01-23

O - jeszcze jedna, istotna wada, której nie opisałem w komentarzu nr 1: 
- odpowiedzialność zbiorowa stosowana przez banki: jeśli próbujesz wziąć kredyt, a pod twoim adresem mieszkał w przeszłości osobnik, który nie wywiązywał się ze spłaty kredytu, nie regulował rzetelnie rachunków za telefon itp., możesz spodziewać się odmowy tegoż kredytu. Nawet jeśli o istnieniu owego nierzetelnego dłużnika nic ci nie wiadomo. 
 
Co do komentarza Marcina (nr 7): 
Nie odnoszę się do Anglii ale do Ulsteru, w którym mieszkam. Tak tutaj również podział klasowy jest ewidentny. Świadczę usługi wszystkim warstwom/klasom społecznym i wystarczy mi akcent, bądź knajpa z której dany osobnik wychodzi, by z łatwością zidentyfikować jego status. Wierzcie mi, welfarestate nie niweluje, a pogłębia te różnice (ukuto tu nawet pojęcie "welfare/benefit trap" - decydując się na trwałą pomoc ze strony państwa popada się w bardzo głębokie od niego uzależnienie). Kontrastuje to z obrazem, jaki zaobserwowałem w Stanach - tam nigdy nie wiadomo, czy idący ulicą brudas w dziurawej, wymiętej koszuli to "bum" czy właściciel 10 domów. W znacznie bardziej ceremonialnym brytyjskim społeczeństwie różnice klasowe po prostu walą po oczach.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-23

Pelna zgoda co do tego co powiedzial Don Camilio. Do jego listy chcialem dodac Orwelowska polityczna poprawnosc, nie przestrzeganie ktorej bardzo latwo moze zniszczyc czlowiekowi kariere.  
 
“oddzielne krany do zimnej i gorącej wod” 
 
Ile razy bylem w UK tyle razy zastanawialem sie czy temu spoleczenstwu brakuje jakiegos chromozomu? To jest rozwiazanie podobne do komunitycznych aluminiowych garnkow i srubokretow ze stali miekkiej.  
 
No i oczywiscie problemem jest najazd i kolonizacja ze strony wyznawcow proroka pedofila: www.telegraph.co.uk

Emper 2013-01-23

Jako inżynier nie mogę się wręcz nadziwić z jakim uporem Anglicy nadal montują dwa krany, kiedy dawno cała Europa przekonała się do lepszego rozwiązania. Na pocieszenie trzeba przyznać, że sprytny zawsze sobie poradzi: 
 
www.rozenek.com 
www.rozenek.com

Dorin 2013-01-23

Martin, jak jesteś zazdrosny że wystąpiłem u Huga a nie u ciebie to napisz prośbę, podanie, życiorys, dodaj dwa znaczki skarbowe i czekaj na rozpatrzenie prośby przez dwa miesiące. A tak na serio. Mówiłem na początku że nie jestem ekspertem tylko człowiekiem który już trochę żyje w Anglii i poruszałem tematy z własnego doświadczenia. Mówiłem wiele razy się nie zgadzasz -Bardzo dobrze, najważniejsze mieć swoją własną opinie. Ale pisanie o kimś że jest głupi, nie jest miłe. Chociaż ja się nie obrażam bo nauczyciele w szkole gorzej do mnie mówili :)

Sebastian 2013-01-23

Mam pytanie odnosnie dwoch kranow, nie mozna sobie zamontowac zwyklej baterii z mieszaczem oraz zlewu przystosowanego do takiej baterii? Sa jakies przepisy zabraniajace takich przerobek?

stefan 2013-01-23

Martinowi gość podpadł chyba już na początku dlatego, że należał do zakonu katolickiego. A jak wiadomo, Martin dość alergicznie reaguje na wszystko co ma dopisek "katolicki".

Kamil 2013-01-23

Bardzo fajny gosc i super audycja. 
Dla mnie najwieksza wada jest klimat , brak slonca. Druga wada jest socjalizm, benefity i wysokie podatki. Posrawiam z Glasgow:)

Martin 2013-01-23

Jak wiadomo jestem wielbłądem. 
Ale od niedawna. Dawniej byłem Smokiem Wawelskim. 
 
"Jak można w radiu ktorego jest się wspołzałożycielem napisać że gość tego radia był do dupy" - hej, no właśnie po to mam radio, żebym wreszcie mógł mówić co myślę. Freedom, baby! 
 
Taki sens radia i takie też ujemne strony wolności słowa. Że jedno ci się podoba, drugie nie, a czasem ci działa coś na nerwy. I to jest to o co mi chodzi: forum do prawdziwej rozmowy, bez odcinania głosu tym, z kim się nie zgadzasz. 
 
A że ktoś uważa, żem chamem i alergikiem mentalnym - toć właśnie mnie cieszy. Bo choć to może ciut personalne, ale nie szkodzi, bo ilustruje koncepcję, o którą chodzi. Żeby mógł to co myśli powiedzieć głośno. Póki oczywiście krzywdy nie wyrządza (np. agresją, zamierzonym sprawianiem bólu, poniżaniem itd). 
 
E tam, Dorin, Hugo ma gości innych niż ja. I bardzo pięknie. Na tym polega unikalna koncepcja Kontestacji - mamy wspólną misję (więcej wolności, odpowiedzialności jednostki, przedsiębiorczości) ale poza tym każdy mówi co chce i jak chce. Konkurujemy między sobą. 
 
Jako komentujący jestem tu takim samym gościem jak każdy inny. 
 
I mimo tych różnic jesteśmy razem, na jednym forum. 
 
Mam nadzieję, że ludzie obserwując nas, zobaczą jak budująca jest kooperacja oparta na wolności, różnorodności i niezależności, zamiast na podporządkowaniu, jednomyślności i posłuszeństwie. Wolność się sprawdza, tak uważam. I życie mi to nieustannie potwierdza. Jak dotąd.

Tomkiewicz 2013-01-23

Martin, a co tak bardzo wyprowadziło Twoją Wysokość z równowagi?  
 
Słuszna gadka o nachalnym i przymusowym wręcz promowaniu lubiących bańkę odbytu tej samej płci? 
Słuszna gadka o fatalnym klimacie? 
Słuszna gadka o ludziach, po wielu latach nie umiejących się nauczyć języka kraju, w którym żyją? 
Słuszna gadka o syfie na ulicach i zapijaczonych w beton ludziach? 
Bardzo intrygująca hipoteza o ograniczonym koktajlu genetycznym, mającym spowodować zniekształcenia fizyczne u wyspiarzy? 
 
Czy to wszystko lub cokolwiek z tego mogło spowodować, że pojechałeś po gościu personalnie?? Pytam się akurat Ciebie, bo byłeś pierwszy do walenia w bęben kultury, upominając innych o to, co dokładnie sam robisz. Kelthuz wyjechał z "knypkiem", ty z gościem "do dupy". Jakaś istotna różnica?  
 
ps: Konkurencja? Tak ma wyglądać? No to może ją z czymś pomyliłeś, tak jak notorycznie myli się tu i nie tylko tu kapitalizm z korpokracją.  
 
ps2: He he, jedno mnie ciekawi bardzo. Czy przez choćby chwilę Hugon pomyślał, że jajca by Ci urwał za taką "konkurencję".

mrolo 2013-01-23

"od ponad pół dekady siedzi w UK." - nie prościej napisać "ponad pięć lat"?

Tomkiewicz 2013-01-23

To jeszcze jeden minus z Wysp. Niegdyś go bardzo ceniłem. 
 
wiadomosci.onet.pl 
 
Mam propozycję dla tego buca-depopulatora. Niech wyciągnie gnat i strzeli sobie w łeb, skoro świat jest przeludniony. Niech da przyklad! Czemu inni? Czemu nie on?  
Wredny jaszczur łże w żywe oczy o braku żywności, podczas gdy mamy nadwyżki dosłownie wszystkiego, a etatystyczna korpokracja i banda globalistów robi wszystko, by w Afryca była chujnia.  
 
Tak więc sir, do dzieła! Mądrzejszy daje przykład!

Barrett 2013-01-23

@24 
 
Eee tam, w "innym radiu" słyszałem niejednokrotnie dosadniejsze bluzgi i nikt się nie obraził ;).

Jacek, Dania 2013-01-23

@Tomkiewicz 
 
Widzialem tego newsa dzisiaj i mało sie nie zagotowalem. A my, w ramach protestu przeciwko idiotyzmowi przeludnienia planujemy czworkę dzieci. Projekt zrealizowany na razie w 25% ale prace trwają :) 
 
Ciekawe jest spojrzenie ludzi z NZ i AUS na UK, zawsze jest to dla mnie ciekawy kontrast gdy jestem na Antypodach. Oni patrzą na Brytoli jak na zsocjalizowanych dziwaków pełnych politpoprawności - "United Kingdom of Nonsense". I co ciekawe, zdają sobie sprawę, że polityka UK nie prowadzi w dobrą stronę - np. chwalą się że kiedyś 3 dolary NZD miały siłę nabywczą 1 funta, a teraz wystarczą 2 dolary.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-23

"Niech wyciągnie gnat i strzeli sobie w łeb, skoro świat jest przeludniony." 
 
Po pierwsze posiadania broni w UK jest nielegalne wiec ganata nie wyciagnie. 
Po drugie jak tylko jakis kretyn strzela sobie w leb to natychmiast podnosi sie skowyt ze wszytkim co maja depresje trzeba skonfiskowac bron.  
Ergo zgadzam sie z sentymentami ale nie z metoda. Niech skoczy pod autobus/tramwaj/pociag (tylko nie pod prywatny samochod) wedlug lewackiej logiki bedziemy mogli wtedy winic publiczny transport and nie bron.

Dorin 2013-01-24

Martin - Dlatego że jesteś szczery ja też będę. Nie słucham twojego programu bo mi się nie podoba. Ale dlatego lubię kontestacje że nie muszę cię słuchać jeżeli nie chce :) 
 
Powodzenia z Audycją o Anglii :D

Damian 2013-01-24

A jak tam jest z dostaniem się do innych specjalistów typu nie wiem okulista? Bardzo mnie to ciekawi czy okuliści w UK to też tacy partacze jak dentyści i ile czeka się na wizytę do publicznego okulisty (w pl jest to od 3 do 6 miesięcy).

Pawinho 2013-01-24

Co do tych kobiet z wysp to oprocz tego ze puszczaja im hamulce po alko to fakt.Co do urody to chyba problemem jest to ze w Polsce dla przykladu kobiety staraja sie maskowac niedoskonalości a na Wyspach bezstresowe wychowanie doprowadzilo do tego ze nie ma sie co przejmować wylewajacym tłuszczem na boki wiec "laski" śmigaja w przykrótkich bluzeczkach.Na ulicach widac różnice gdy widzi sie dziewczyny z Polski czy Litwy a Rosjanki to już wogóle elegentki,co martwi to to że z roku na rok polskie dziewczyny biorą przykład z Brytyjek. 
 
Co do poprawności politycznej to jak najbardziej sie zgadzam,w czasie ostatnich mistrzostw Europy w piłce nożnej jacyś kibice z wysp zachwalali to że Polacy pozbawieni sa tej przypadłości.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-25

Sorry ale na prawde nie wydaje mi ze tylko dziewczynom z wysp chamulce puszczaja po alkocholu. W Tym temacie to raczej Brytyjki sie niewiele roznia od nie Brytyjek.  
 
A jezeli chodzi o troche tluszczyku to... preferences are intrinsic. Ja tam wole Christine Hendricks od Kristen Hendrickson. :p

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-25

lub od Amandy Hendrick...

kontestatornia 2013-01-25

Niedawno leciał w TV film Idiokracja. Film z 2006 roku o dalekiej przeszłości w której ludzie są odmóżdzeni do tego stopnia że tylko jedzą, srają i oddają się prymitywnym rozrywkom. Nie potrafią liczyć, czytać a lekarze umieją jedynie obsługiwać komputery które diagnozują choroby. Film w prawdzie kat. B ale wizja jest przerażająca i co gorsza jak widać wcale nie taka odległa.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-25

Film to Idiocracy? Klasyk.

Jaroslaw 2013-01-25

7 @ Marcin 
 
Nie zrozumialem do konca twojego watku z tym systemem klasowym. Mnie sie wydawalo ze Angole sa podzieleni na bezrobotnych, working-class (roboli), -lower, - middle, - upper class, czy menagerkow wyzszej pozycji i mniejszych pomagierow, supervisorow i inne kanalie. Klas jako takich nie ma.. w tradycyjnym tego slowa znaczeniu i mozna zmieniac pozycje spoleczna w zaleznosci od zasobnosci konta, nie baczac na urodzenie.  
 
Mentalnosc Anglikow jest twarda- wyspiarska (zmaganie sie z przyroda), troche orginalna (lewostronny ruch drogowy), troche flegmatyczna.. troche pragmatyczna. Wszystko zebrane do kupy daje obraz ludzi mocna stapajacych po ziemi i swiadomych swoich celow.  
 
Rzeczywiscie, zgadzam sie z toba ze my jestesmy dla Anglosasow z innej bajki, Europa Wschodnia, KGB, oswojone wilki etc

DonKichol 2013-01-25

Te osobne krany są niby dla oszczędności wody - żeby nie myć się pod bieżącą (bo się oparzysz albo zmarzniesz), tylko nalać trochę ciepłej i zimnej do umywalki i dopiero w niej się umyć. Cóż, wystarczy kupić specjalny wężyk łączący i nici z całej idei. :)

Skład 2013-01-28

Hahha najwieksza beka: 
 
dochodpodstawowy.pl 
 
w TOK FM podkasty wpisac do wyszukiwarki OSTATNIO DODANE jest wyaid z tym gosciem co to promuje: 
 
www.tok.fm 
mp3 pod tytulem: 
O dochodzie gwarantowanym dyskutowali: prof. Ryszard Szarfenberg i Jan Dzierzgowski 
 
Hhaha, zrobcie z nim wywiad w wydaniu glownym!!!!!!!!!!!!!! Blagam

teryasic 2013-01-28

Bardzo ciekawa audycja. Przyjemnie się słuchało. Zwłaszcza, że wszystko opowiadane piękną polszczyzną. Gość super. 
 
Dlaczego ludzie chcą wracać do Polski na emeryturę? Bo najlepiej człowiek czuje się u siebie. To naprawdę nie jest wszystko jedno czy się jest tu czy tam. Tam zawsze jest się obcym. 
 
Jedyne co mi się nie podobało w całej audycji, to złośliwe, antyklerykalne komentarze prowadzącego. W stylu "palikociarskim" - takie trochę "Fakty i Mity".

teryasic 2013-01-28

Skład: nie słuchaj TOK FM, bo od tego szare komórki zanikają. I mózg się lasuje. Jak od Ym-Ca Ym-Ca w samochodzie.

Dorota 2013-04-08

50 funtów to nie jest 10 godzin pracy za najniższą krajową, minimalna wynosi teraz 6.19/h (brutto) więc za 10h mamy 61.90 funtów...5 funtów na godzinę to było daawno temu proszę pana ;]

Niki_Nik 2013-04-29

Ten koleś gada i gada i przez pół godziny nic nie powiedział.

Maya 2013-09-03

Oj tam, byłam w Anglii i potwierdzam, co mówił gość, a audycja fajna, bo z humorem, i wcale nie nudna :) 
 
Pozdrawiam 
 
PS. Wyspy Brytyjskie to chyba ostatnie miejsce na świecie, w którym chciałabym mieszkać na stałe ;)

ajcatsetnok 2016-01-04

zalosna strona kontrolowana przez jedna wlasciwa partie

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:

90% Kontestacji będzie zaorane (1) - przedwczoraj


Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 tygodnie temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 4 tygodnie temu

Unikaj szpitali (7) - 5 tygodni temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 7 tygodni temu

Nauczyciele uciekają (6) - 8 tygodni temuNiskie podatki już były (15) - 3 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 3 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 4 miesiące temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 4 miesiące temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 4 miesiące temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 5 miesiące temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 5 miesiące temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 5 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 5 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 6 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 6 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 6 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 6 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 7 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 7 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 7 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 7 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 8 miesięcy temu


Jestem na kwarantannie! (1) - 8 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 8 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 9 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 9 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 9 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 10 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 10 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 10 miesięcy temu


Bezpłatna komunikacja może być droga (4) - 11 miesięcy temu


Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - 11 miesięcy temu

Idzie drożyzna (2) - 11 miesięcy temu

Polacy nie zasługują na prywatność? (1) - 11 miesięcy temu

Muzeum z najwyższej półki (1) - 11 miesięcy temu

WK nareszcie wchodzi na giełdę! - 11 miesięcy temu

Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - ponad rok temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - ponad rok temu

Kiedy można zabić intruza? - ponad rok temu

Magiczne szable i tarcze (1) - ponad rok temu


Kto zaorał Hugo? - ponad rok temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 2 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 2 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 2 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 2 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 3 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 3 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 4 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 5 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 5 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 5 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 6 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 6 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 7 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 7 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 8 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 8 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 9 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 9 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 9 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 10 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00
Przemyslaw Teterycz - - 20.00
Blog technologiczny Wirtualny wojownik - - 20.00
wypełnianie płatnych ankiet na eankiety.pl - - 20.00
Agencja pracy Gorzów - Praca jako opiekun... - - 20.00
wypożyczalnia samochodów victoria nowy sącz - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt