Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (6)
5 dni temu
Pomagał bez zgody stosownych organów!
Cezary opowiada jak próbował walczyć z wirusem. Nowe regulacje. Czy rząd ma zawsze racje? Zus trzeba płacić. Termin wyboprów wciąż aktualny! Nocna zmiana kodeksu wyborczego. Głosowanie...
Myśleć jak przedsiębiorca
przedwczoraj
Czy relacje to nasze nasze największe aktywa?
Przygotowując tę audycję, zastanawiałem się czy poruszać kolejny raz temat ważności relacji w biznesie. Jednak wątek ten naturalnie wpisuje się w nasze codzienne życie, a mając na uwadze...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2013-01-22

Dlaczego nie warto emigrować do Anglii?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

A tak naprawdę 3 godziny o wadach emigracji. By nie było tak zielono. Nomen Omen. Czy wyleczymy się na wyspach, ile zaplacimy za ubezpieczenie, czemu tyle śmieci na ulicach i co z tą pogodą... Na te i inne pytania odpowie nasz gość Darek Bigaj, zawodowy kucharz, który od ponad pół dekady siedzi w UK.

KOMENTARZE

Don Camilo 2013-01-22

Oto minusy, których nie wymieniono w audycji: 
- fuszerka budowlana: zimne domy (ich ogrzewanie non-stop kosztuje majątek); POLSCY BUDOWLAŃCY - DO DZIEŁA! 
- łazienki na jedną melodię: brak gniazdek elektrycznych, oddzielne krany do zimnej i gorącej wody (brak trzeciego - na letnią :)); 
- prawo chroni rozrabiaków i pijaków (mimo, iż bycie pijanym w miejscu publ. jest nielegalne) - ochroniarz nie ma prawa wyrzucić zaćpanego, zachlanego gościa - jak coś mu się stanie to ochroniarz traci licencję - POLACY, NIE ZAKADAJCIE KNAJP NA WYSPACH; 
- zakaz posiadania broni: nawet pneumatycznej, nawet gazu pieprzowego; 
- ciągły brak swobody w zakresie obrony koniecznej; masz w domu włamywacza - nie możesz go zbytnio uszkodzić (do niedawna całkowity zakaz bronienia się). 
- monopol państwa na obowiązkowy przegląd techniczny samochodu; (w Polsce można posmarować majstrowi i przyłoży pieczątkę); 
- uwaga na historię chorób!!! Nie można skutecznie żądać wymazania informacji ze swojej historii chorobowej, przez co nie jedna osoba nie została przyjęta do pracy. Chcesz pracować w chemikaliach a miałeś problem ze skórą? Lecz się w Polsce. 
- decydując się na sex z przypadkowo wyrwaną, pijaną panną stoisz w trudnej pozycji jeśli ta oskarży cię o gwałt; POLAKU - NIE SWAWOL Z BYLE KIM/CZYM!!!

Don Camilo 2013-01-22

Długo ale ciekawie.

Tomkiewicz 2013-01-22

Co takie słabe oceny i mało medali?  
 
Wydanie Główne o Anglii, to kandydat do Audycji Roku 2013! :) 
Byłoby 10/10, ale przez jeden telefon, który mnie ... zamęczył po prostu, daję 9/10.  
 
ps: U Angoli siedziałem tylko miesiąc, ale z wielu powodów nigdy bym się tam nie osiedlił. Najważniejszy z nich? Klimat.

Barrett 2013-01-22

To legendarna audycja, którą kiedyś dodacie do składanki "Best-of". 
 
Jakby sytuacja nie była beznadziejna to na razie nic nie przesłania podstawowego plusu tego kraju - że można być w UK, nie będąc w UK ;).

Martin 2013-01-22

Bo medale są co miesiąc. Trzeba się cały miesiąc starać. 
 
E, do dupy ten gość. Don Camilo powiedział więcej sensownych i konkretnych minusów w komentarzu wyżej niż tamten przez godzinę. 
 
Będzie o tej biednej Anglii w czwartek znowu u mnie. Ale nie tylko o Anglii i nie tylko o wadach. Bardziej o tym jak oceniamy zalety i wady i dlaczego widzimy akurat te, a nie inne. Oraz o tym jak bardzo współczynnik fiutowości oceniającego przenosi się na jego oceny. 
 
I kogo warto słuchać, a kogo olać.

evilClown 2013-01-22

no Martin, czekamy więc :)

Marcin 2013-01-22

Fajna audycja, choć przyznaje że najciekawsza była historia z początku, o Karmelitach:) 
 
Ciekawe są te wady, ale akurat jedzenie wbrew pozorm nie jest takie złe i można kupić dobry chleb, oczywiście nie w Tesco:) 
A middle-class je raczej tosty z marmoladą (z pomarańczy) i płatki z mlekiem na śniadanie niż bekon [można tu dyskutować co jest bardziej szkodliwe] 
 
Bardzo dużo wad i różnic wynika z tego, że Anglia to społeczeństwo klasowe. Coś co dla przeciętnego Polaka w wieku studenckim, jest tylko jakąś abstrakcją z podręcznika. 
Społeczeństwo klasowe to nawet nie tyle, że jest rozwarstwienie majątkowe (bo takie też widzialem w USA, bardzo skorelowane z rasą, więc nie robiło aż takiego wrażenia), ale majątkowe, kulturowe i językowe. W Polsce namiastką tego jest porównanie popegeerowskiej wsi z Poznaniem czy Krakowem (niezniszczone wojną duże miasto z uniwersytetem). Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze niekontynentalna mentalność Anglików opisana świetnie przez Mackiewicza w "Londyniszcze" (bo we Francji, czy Niemczech jest trochę bliżej Polski kulturowo). No i postęp, emigranci, byłe imperium kolonialne.  
 
To wszystko sprawia, że nasz przeciętny gastarbaiter z Polski [a jeśli jest kontestatorem, wtedy jest zdecydowanie nieprzeciętny], jeśli pracuje w zawodach "low-middle class", czyli za tą minimalną krajową, może trochę więcej - jest człowiekiem z innej bajki niż jego angielscy współpracownicy. Polak na ogół jest tu poniżej swoich kwalifikacji, a poza tym jest i tak kimś mocno zdeterminowanym, skoro wyjechał do pracy za granicę [selekcja pozytywna], z drugiej strony w przypadku Anglika jest to selekcja negatywna, bo w kraju bez wojen, które potrzebowało ludzi do kierowania połową świata, z którego w USA/Kanadzie/Australii przyjomowali z otwartymi rękami, jeśli ciągle jesteś nisko w hierarchi społecznej i nie jesteś emigrantem, to coś tu nie gra. 
 
W Londynie [Oxfrod, Cambridge, Edynburg] jest troche inaczej, bo to też są kierunki migracji wewnętrznej w UK. 
 
Znani mi emigranci z Polski, którzy robią karierę jako "wyższa klasa srednia", spotykają się z Anglikami z zupełnie innej bajki [nawet ich angielskie dziewczyny są ładne i inteligentne] - nawet w moim przypadku middle-middle-class :) anglicy z którymi się stykam w pracy i na osiedlu nie odstaja od "inteligenckiego Krakowa" czy "korporacyjnej Warszawy". 
 
 
Ale żeby nie brzmiało to jak pochwała, to jeśli człowiek trafi w tą niższą klasę, zapomni o swoch ambicjach i da się uwieść brytyjskiemu socjałowi, to przepadł jak śliwka w kompot [o tym mówił zarówno Gość, jak i Maciej B] 
 
PS 
A koleje, nie tyle są dobre/kiepskie/szybkie/wolne/drogie tylko przepełnione. Większość istotnych lini w Anglii zostało wybudowanych w połowie XIXw, z niskimi tunelami [nie ma piętrowych pociągów!!], krętymi zakrętami i krótkimi peronami. I teraz wszystkie okołolondyńskie (ale nie tylko) linie są zapchane, nie tyle bo koleje nie puszczają składów, ale ponieważ pociągi nie mogą jeździć po torach częściej niż powiedzmy 3 minuty. Model biznesowy jest taki, że koleje są prywatne (powiedzmy oligopol) ale infrastruktura jest państwowa, i ponieważ budżet leży i kwiczy ciężko jest sfinansować te inwestycje - zaczyna się coś robić w kierunku HS2, ale to pieśń przyszłości.

Martin 2013-01-22

O! I to jest komentarz lepszy niż cała audycja.

Jacek, Dania 2013-01-22

@Martin 
 
Jak można w radiu ktorego jest się wspołzałożycielem napisać że gość tego radia "był do dupy"? Naprawdę, istnieje poziom poniżej którego nie powinno sie schodzić, nawet w radiu internetowym. To już zwykłe chamstwo. 
 
A gość mówił ciekawie i ja się sporo dowiedziałem o Anglii. Audycja zdecydowanie ponadprzeciętna.

Mirek 2013-01-22

Nie zgadzam sie co do ubezpieczen, za Jaguara z 2007 roku wartosc pojazdu (bo to wplywa na ubezpieczenie) okolo £10k rocznie place £1300, wiek 28lat prowo jazdy zdlaem 3 lata temu w anglii, ubezpieczenie jest 'comprehensive' czyli najwyzsza opcja ze wszystkim. Zona za rok ubezpieczenia (2 lata prawko i 2 lata znizek) na smarta w tym miesiacu zaplacila £728 wiec nie jest tak tragicznie.

KIRK 2013-01-22

Najwieksza wada emigracji to jest: 
1. Niemoznosc porozumiewania sie w ojczystym jezyku na codzien. 
2. Tesknota do ziemi ojczystej, ktora czy tego chcesz czy nie jest Tobie bliska bo to tam wlasnie jako dzieciak zdzierales kolana bawiac sie w chowanego - tam paliles pierwsze papierosu z kolegami z podstawowki, tam chodziles z ukochana dziewczyna na pierwsze romantyczne spacery, tam pierwszy raz sie pocalowales, tam poznales wszystkich swoicj przyjaciol i wreszcie tam mieszka cala twoja rodzina. 
To w Polsce sa towje korzenie o ktorych nigdy nie zapomnisz, a jesli nawet kiedys uda ci sie zapomniec to bedziesz czlowiekiem bez wlasnej histori... czlowiekiem z nikad.

Barrett 2013-01-22

@Jacek, Dania 
 
Bo to jest Martinowy test na poczucie dystansu do samego siebie ;)

MISTIC 2013-01-22

Super audycja natomiast z ta pogoda to chyba np w Norfolk czyli wschodnia Anglia to tam tak bardzo nie pada i jest calkiem spoko, a wrazenie mam takie ze chyba jednak warto tam emigrowac :)

darek 2013-01-22

To ja chyba mieszkam w innej Anglii. Po wysłuchaniu audycji jestem zaskoczony, że tu jest tak źle a ja nic o tym nie wiem.

Eliah z Glasgow 2013-01-23

Dlaczego wszyscy piszą tylko Anglia, Anglia .....nawet w tytule audycji jest Anglia. A gdzie Szkocja, Walia tam też jest mnóstwo Polaków.... nie wspomnę o Irlandii Płn...czuję się zdyskryminowany. ;-)

Don Camilo 2013-01-23

O - jeszcze jedna, istotna wada, której nie opisałem w komentarzu nr 1: 
- odpowiedzialność zbiorowa stosowana przez banki: jeśli próbujesz wziąć kredyt, a pod twoim adresem mieszkał w przeszłości osobnik, który nie wywiązywał się ze spłaty kredytu, nie regulował rzetelnie rachunków za telefon itp., możesz spodziewać się odmowy tegoż kredytu. Nawet jeśli o istnieniu owego nierzetelnego dłużnika nic ci nie wiadomo. 
 
Co do komentarza Marcina (nr 7): 
Nie odnoszę się do Anglii ale do Ulsteru, w którym mieszkam. Tak tutaj również podział klasowy jest ewidentny. Świadczę usługi wszystkim warstwom/klasom społecznym i wystarczy mi akcent, bądź knajpa z której dany osobnik wychodzi, by z łatwością zidentyfikować jego status. Wierzcie mi, welfarestate nie niweluje, a pogłębia te różnice (ukuto tu nawet pojęcie "welfare/benefit trap" - decydując się na trwałą pomoc ze strony państwa popada się w bardzo głębokie od niego uzależnienie). Kontrastuje to z obrazem, jaki zaobserwowałem w Stanach - tam nigdy nie wiadomo, czy idący ulicą brudas w dziurawej, wymiętej koszuli to "bum" czy właściciel 10 domów. W znacznie bardziej ceremonialnym brytyjskim społeczeństwie różnice klasowe po prostu walą po oczach.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-23

Pelna zgoda co do tego co powiedzial Don Camilio. Do jego listy chcialem dodac Orwelowska polityczna poprawnosc, nie przestrzeganie ktorej bardzo latwo moze zniszczyc czlowiekowi kariere.  
 
“oddzielne krany do zimnej i gorącej wod” 
 
Ile razy bylem w UK tyle razy zastanawialem sie czy temu spoleczenstwu brakuje jakiegos chromozomu? To jest rozwiazanie podobne do komunitycznych aluminiowych garnkow i srubokretow ze stali miekkiej.  
 
No i oczywiscie problemem jest najazd i kolonizacja ze strony wyznawcow proroka pedofila: www.telegraph.co.uk

Emper 2013-01-23

Jako inżynier nie mogę się wręcz nadziwić z jakim uporem Anglicy nadal montują dwa krany, kiedy dawno cała Europa przekonała się do lepszego rozwiązania. Na pocieszenie trzeba przyznać, że sprytny zawsze sobie poradzi: 
 
www.rozenek.com 
www.rozenek.com

Dorin 2013-01-23

Martin, jak jesteś zazdrosny że wystąpiłem u Huga a nie u ciebie to napisz prośbę, podanie, życiorys, dodaj dwa znaczki skarbowe i czekaj na rozpatrzenie prośby przez dwa miesiące. A tak na serio. Mówiłem na początku że nie jestem ekspertem tylko człowiekiem który już trochę żyje w Anglii i poruszałem tematy z własnego doświadczenia. Mówiłem wiele razy się nie zgadzasz -Bardzo dobrze, najważniejsze mieć swoją własną opinie. Ale pisanie o kimś że jest głupi, nie jest miłe. Chociaż ja się nie obrażam bo nauczyciele w szkole gorzej do mnie mówili :)

Sebastian 2013-01-23

Mam pytanie odnosnie dwoch kranow, nie mozna sobie zamontowac zwyklej baterii z mieszaczem oraz zlewu przystosowanego do takiej baterii? Sa jakies przepisy zabraniajace takich przerobek?

stefan 2013-01-23

Martinowi gość podpadł chyba już na początku dlatego, że należał do zakonu katolickiego. A jak wiadomo, Martin dość alergicznie reaguje na wszystko co ma dopisek "katolicki".

Kamil 2013-01-23

Bardzo fajny gosc i super audycja. 
Dla mnie najwieksza wada jest klimat , brak slonca. Druga wada jest socjalizm, benefity i wysokie podatki. Posrawiam z Glasgow:)

Martin 2013-01-23

Jak wiadomo jestem wielbłądem. 
Ale od niedawna. Dawniej byłem Smokiem Wawelskim. 
 
"Jak można w radiu ktorego jest się wspołzałożycielem napisać że gość tego radia był do dupy" - hej, no właśnie po to mam radio, żebym wreszcie mógł mówić co myślę. Freedom, baby! 
 
Taki sens radia i takie też ujemne strony wolności słowa. Że jedno ci się podoba, drugie nie, a czasem ci działa coś na nerwy. I to jest to o co mi chodzi: forum do prawdziwej rozmowy, bez odcinania głosu tym, z kim się nie zgadzasz. 
 
A że ktoś uważa, żem chamem i alergikiem mentalnym - toć właśnie mnie cieszy. Bo choć to może ciut personalne, ale nie szkodzi, bo ilustruje koncepcję, o którą chodzi. Żeby mógł to co myśli powiedzieć głośno. Póki oczywiście krzywdy nie wyrządza (np. agresją, zamierzonym sprawianiem bólu, poniżaniem itd). 
 
E tam, Dorin, Hugo ma gości innych niż ja. I bardzo pięknie. Na tym polega unikalna koncepcja Kontestacji - mamy wspólną misję (więcej wolności, odpowiedzialności jednostki, przedsiębiorczości) ale poza tym każdy mówi co chce i jak chce. Konkurujemy między sobą. 
 
Jako komentujący jestem tu takim samym gościem jak każdy inny. 
 
I mimo tych różnic jesteśmy razem, na jednym forum. 
 
Mam nadzieję, że ludzie obserwując nas, zobaczą jak budująca jest kooperacja oparta na wolności, różnorodności i niezależności, zamiast na podporządkowaniu, jednomyślności i posłuszeństwie. Wolność się sprawdza, tak uważam. I życie mi to nieustannie potwierdza. Jak dotąd.

Tomkiewicz 2013-01-23

Martin, a co tak bardzo wyprowadziło Twoją Wysokość z równowagi?  
 
Słuszna gadka o nachalnym i przymusowym wręcz promowaniu lubiących bańkę odbytu tej samej płci? 
Słuszna gadka o fatalnym klimacie? 
Słuszna gadka o ludziach, po wielu latach nie umiejących się nauczyć języka kraju, w którym żyją? 
Słuszna gadka o syfie na ulicach i zapijaczonych w beton ludziach? 
Bardzo intrygująca hipoteza o ograniczonym koktajlu genetycznym, mającym spowodować zniekształcenia fizyczne u wyspiarzy? 
 
Czy to wszystko lub cokolwiek z tego mogło spowodować, że pojechałeś po gościu personalnie?? Pytam się akurat Ciebie, bo byłeś pierwszy do walenia w bęben kultury, upominając innych o to, co dokładnie sam robisz. Kelthuz wyjechał z "knypkiem", ty z gościem "do dupy". Jakaś istotna różnica?  
 
ps: Konkurencja? Tak ma wyglądać? No to może ją z czymś pomyliłeś, tak jak notorycznie myli się tu i nie tylko tu kapitalizm z korpokracją.  
 
ps2: He he, jedno mnie ciekawi bardzo. Czy przez choćby chwilę Hugon pomyślał, że jajca by Ci urwał za taką "konkurencję".

mrolo 2013-01-23

"od ponad pół dekady siedzi w UK." - nie prościej napisać "ponad pięć lat"?

Tomkiewicz 2013-01-23

To jeszcze jeden minus z Wysp. Niegdyś go bardzo ceniłem. 
 
wiadomosci.onet.pl 
 
Mam propozycję dla tego buca-depopulatora. Niech wyciągnie gnat i strzeli sobie w łeb, skoro świat jest przeludniony. Niech da przyklad! Czemu inni? Czemu nie on?  
Wredny jaszczur łże w żywe oczy o braku żywności, podczas gdy mamy nadwyżki dosłownie wszystkiego, a etatystyczna korpokracja i banda globalistów robi wszystko, by w Afryca była chujnia.  
 
Tak więc sir, do dzieła! Mądrzejszy daje przykład!

Barrett 2013-01-23

@24 
 
Eee tam, w "innym radiu" słyszałem niejednokrotnie dosadniejsze bluzgi i nikt się nie obraził ;).

Jacek, Dania 2013-01-23

@Tomkiewicz 
 
Widzialem tego newsa dzisiaj i mało sie nie zagotowalem. A my, w ramach protestu przeciwko idiotyzmowi przeludnienia planujemy czworkę dzieci. Projekt zrealizowany na razie w 25% ale prace trwają :) 
 
Ciekawe jest spojrzenie ludzi z NZ i AUS na UK, zawsze jest to dla mnie ciekawy kontrast gdy jestem na Antypodach. Oni patrzą na Brytoli jak na zsocjalizowanych dziwaków pełnych politpoprawności - "United Kingdom of Nonsense". I co ciekawe, zdają sobie sprawę, że polityka UK nie prowadzi w dobrą stronę - np. chwalą się że kiedyś 3 dolary NZD miały siłę nabywczą 1 funta, a teraz wystarczą 2 dolary.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-23

"Niech wyciągnie gnat i strzeli sobie w łeb, skoro świat jest przeludniony." 
 
Po pierwsze posiadania broni w UK jest nielegalne wiec ganata nie wyciagnie. 
Po drugie jak tylko jakis kretyn strzela sobie w leb to natychmiast podnosi sie skowyt ze wszytkim co maja depresje trzeba skonfiskowac bron.  
Ergo zgadzam sie z sentymentami ale nie z metoda. Niech skoczy pod autobus/tramwaj/pociag (tylko nie pod prywatny samochod) wedlug lewackiej logiki bedziemy mogli wtedy winic publiczny transport and nie bron.

Dorin 2013-01-24

Martin - Dlatego że jesteś szczery ja też będę. Nie słucham twojego programu bo mi się nie podoba. Ale dlatego lubię kontestacje że nie muszę cię słuchać jeżeli nie chce :) 
 
Powodzenia z Audycją o Anglii :D

Damian 2013-01-24

A jak tam jest z dostaniem się do innych specjalistów typu nie wiem okulista? Bardzo mnie to ciekawi czy okuliści w UK to też tacy partacze jak dentyści i ile czeka się na wizytę do publicznego okulisty (w pl jest to od 3 do 6 miesięcy).

Pawinho 2013-01-24

Co do tych kobiet z wysp to oprocz tego ze puszczaja im hamulce po alko to fakt.Co do urody to chyba problemem jest to ze w Polsce dla przykladu kobiety staraja sie maskowac niedoskonalości a na Wyspach bezstresowe wychowanie doprowadzilo do tego ze nie ma sie co przejmować wylewajacym tłuszczem na boki wiec "laski" śmigaja w przykrótkich bluzeczkach.Na ulicach widac różnice gdy widzi sie dziewczyny z Polski czy Litwy a Rosjanki to już wogóle elegentki,co martwi to to że z roku na rok polskie dziewczyny biorą przykład z Brytyjek. 
 
Co do poprawności politycznej to jak najbardziej sie zgadzam,w czasie ostatnich mistrzostw Europy w piłce nożnej jacyś kibice z wysp zachwalali to że Polacy pozbawieni sa tej przypadłości.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-25

Sorry ale na prawde nie wydaje mi ze tylko dziewczynom z wysp chamulce puszczaja po alkocholu. W Tym temacie to raczej Brytyjki sie niewiele roznia od nie Brytyjek.  
 
A jezeli chodzi o troche tluszczyku to... preferences are intrinsic. Ja tam wole Christine Hendricks od Kristen Hendrickson. :p

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-25

lub od Amandy Hendrick...

kontestatornia 2013-01-25

Niedawno leciał w TV film Idiokracja. Film z 2006 roku o dalekiej przeszłości w której ludzie są odmóżdzeni do tego stopnia że tylko jedzą, srają i oddają się prymitywnym rozrywkom. Nie potrafią liczyć, czytać a lekarze umieją jedynie obsługiwać komputery które diagnozują choroby. Film w prawdzie kat. B ale wizja jest przerażająca i co gorsza jak widać wcale nie taka odległa.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-25

Film to Idiocracy? Klasyk.

Jaroslaw 2013-01-25

7 @ Marcin 
 
Nie zrozumialem do konca twojego watku z tym systemem klasowym. Mnie sie wydawalo ze Angole sa podzieleni na bezrobotnych, working-class (roboli), -lower, - middle, - upper class, czy menagerkow wyzszej pozycji i mniejszych pomagierow, supervisorow i inne kanalie. Klas jako takich nie ma.. w tradycyjnym tego slowa znaczeniu i mozna zmieniac pozycje spoleczna w zaleznosci od zasobnosci konta, nie baczac na urodzenie.  
 
Mentalnosc Anglikow jest twarda- wyspiarska (zmaganie sie z przyroda), troche orginalna (lewostronny ruch drogowy), troche flegmatyczna.. troche pragmatyczna. Wszystko zebrane do kupy daje obraz ludzi mocna stapajacych po ziemi i swiadomych swoich celow.  
 
Rzeczywiscie, zgadzam sie z toba ze my jestesmy dla Anglosasow z innej bajki, Europa Wschodnia, KGB, oswojone wilki etc

DonKichol 2013-01-25

Te osobne krany są niby dla oszczędności wody - żeby nie myć się pod bieżącą (bo się oparzysz albo zmarzniesz), tylko nalać trochę ciepłej i zimnej do umywalki i dopiero w niej się umyć. Cóż, wystarczy kupić specjalny wężyk łączący i nici z całej idei. :)

Skład 2013-01-28

Hahha najwieksza beka: 
 
dochodpodstawowy.pl 
 
w TOK FM podkasty wpisac do wyszukiwarki OSTATNIO DODANE jest wyaid z tym gosciem co to promuje: 
 
www.tok.fm 
mp3 pod tytulem: 
O dochodzie gwarantowanym dyskutowali: prof. Ryszard Szarfenberg i Jan Dzierzgowski 
 
Hhaha, zrobcie z nim wywiad w wydaniu glownym!!!!!!!!!!!!!! Blagam

teryasic 2013-01-28

Bardzo ciekawa audycja. Przyjemnie się słuchało. Zwłaszcza, że wszystko opowiadane piękną polszczyzną. Gość super. 
 
Dlaczego ludzie chcą wracać do Polski na emeryturę? Bo najlepiej człowiek czuje się u siebie. To naprawdę nie jest wszystko jedno czy się jest tu czy tam. Tam zawsze jest się obcym. 
 
Jedyne co mi się nie podobało w całej audycji, to złośliwe, antyklerykalne komentarze prowadzącego. W stylu "palikociarskim" - takie trochę "Fakty i Mity".

teryasic 2013-01-28

Skład: nie słuchaj TOK FM, bo od tego szare komórki zanikają. I mózg się lasuje. Jak od Ym-Ca Ym-Ca w samochodzie.

Dorota 2013-04-08

50 funtów to nie jest 10 godzin pracy za najniższą krajową, minimalna wynosi teraz 6.19/h (brutto) więc za 10h mamy 61.90 funtów...5 funtów na godzinę to było daawno temu proszę pana ;]

Niki_Nik 2013-04-29

Ten koleś gada i gada i przez pół godziny nic nie powiedział.

Maya 2013-09-03

Oj tam, byłam w Anglii i potwierdzam, co mówił gość, a audycja fajna, bo z humorem, i wcale nie nudna :) 
 
Pozdrawiam 
 
PS. Wyspy Brytyjskie to chyba ostatnie miejsce na świecie, w którym chciałabym mieszkać na stałe ;)

ajcatsetnok 2016-01-04

zalosna strona kontrolowana przez jedna wlasciwa partie

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Program miesiąca
srebrny

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:


Jestem na kwarantannie! (1) - 12 dni temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 3 tygodnie temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 4 tygodnie temuW Niemczech bieda! - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 8 tygodni temu


Byle by przeżyć (2) - 2 miesiące temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - 3 miesiące temu

Idzie drożyzna (2) - 4 miesiące temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - 4 miesiące temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - 5 miesiące temu

Zabił świnię, a odpowie... - 5 miesiące temu

Hugo zostaje kurem domowym (3) - 5 miesięcy temu

Kto nas będzie leczył? (4) - 5 miesięcy temu

Upadli politycy, imperia i konsumenci (7) - 5 miesięcy temu

Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - 6 miesięcy temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - 6 miesięcy temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - 6 miesięcy temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - 7 miesięcy temu

10 groszy za indyka (1) - 7 miesięcy temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - 8 miesięcy temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - 8 miesięcy temu

Oddaje500plus chellange! (13) - 8 miesięcy temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - 9 miesięcy temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - 9 miesięcy temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - 10 miesięcy temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - 10 miesięcy temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - 10 miesięcy temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - 11 miesięcy temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - 11 miesięcy temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - 11 miesięcy temu

Czy będą matury? (1) - 11 miesięcy temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - ponad rok temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - ponad rok temu

Kiedy można zabić intruza? - ponad rok temu

Magiczne szable i tarcze (1) - ponad rok temu


Kto zaorał Hugo? - ponad rok temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - ponad rok temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - ponad rok temuPolskie produkty mogą być gorsze (4) - ponad rok temu

Matka Boska Dotacyjna (9) - ponad rok temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - ponad rok temu

Rozwody przez internet - ponad rok temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - ponad rok temu

Podatki, które się opłacają? (3) - ponad rok temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - ponad rok temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - ponad rok temu

Autostopem na Kitaj (2) - ponad rok temu


Zdrajcy sprawy (4) - ponad rok temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - ponad rok temu


Taxi zamiast PKS (4) - ponad rok temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - ponad rok temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - ponad rok temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - ponad rok temu


Każdy w końcu umrze (2) - ponad rok temuZnajdź swojego alfonsa (11) - ponad rok temu

Zabić czy usunąć? (7) - 2 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 2 lata temuJak pędzić bimber (10) - 2 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 2 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 2 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 2 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 2 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 2 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 2 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 2 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 2 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 3 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 3 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 3 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 3 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 3 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 3 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 3 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 3 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 3 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 3 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 3 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 3 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 3 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (42) - 3 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 3 lata temu

Warto być biednym (8) - 3 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 3 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 4 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 4 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 4 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 4 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 4 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 5 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 5 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 5 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 5 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 5 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 5 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 5 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 5 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 6 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 6 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 6 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 6 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 6 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 6 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 6 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 6 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 6 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 6 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 7 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 7 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 7 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 7 lat temu

MLM to ściema (67) - 7 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 7 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 7 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 7 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 7 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 8 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 8 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 8 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 8 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 8 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 8 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 8 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 8 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 8 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 8 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 8 lat temu

ACTA samo zło (87) - 8 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 9 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 9 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 9 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 9 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 9 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 9 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 9 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 9 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 9 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 9 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 9 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 9 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 9 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 9 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 10 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 10 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 10 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 10 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 10 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 10 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 10 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 10 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 10 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 10 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 10 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Poradnik założenie bloga - - 20.00
Drabiny domowe drewniane producent alumaster - - 20.00
Szkoła rysunku Kraków format studio - - 20.00
Sklep z tkaninami bawełnianymi - - 20.00
sprawy nowy sącz - - 20.00
Która godzina - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt