Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne
przedwczoraj
Czy Wiedźmin jest polski?
670 tys. pozwoli odpowiedzieć na to kluczowe pytanie. Przywłaszczenie kulturowe. Czy kapitał ma narodowość. Tarcza 2.1 - czyli dlaczego rząd znowu wspiera wielki biznes. Czy można...
Myśleć jak przedsiębiorca
przedwczoraj
O PROSTYM SPOSOBIE POZYSKIWANIA KAPITAŁU.
Rynek crowdfundingu udziałowego rośnie w siłę̨. W roku 2019 zainwestowano na nim ponad 40 mln zł., zaś́ w tym roku, mimo pandemii, już ponad 35 mln zł. Dzieje się tak, ponieważ...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2013-01-22

Powstanie styczniowe - szaleńcze, czy rozumne? Potem o socjalu

Nadający:

Mówi się, że powstania były szaleństwem. Czy jest to prawda? A jakie koszty byśmy ponosili, gdyby powstania nie wybuchały? W 150 rocznicę powstania styczniowego o warunkach i przyczynach opowiada Przemysław Żurawski vel Grajewski. W drugiej części rozmowa z Sewerynem Szwarockim o socjalu, skąd się wziął i jakie są jego skutki.

KOMENTARZE

Jaroslaw 2013-01-23

Chcecie nam obrzygac historie...

Jabollissimus 2013-01-23

@1 Że, k, co?!

Bezimienny 2013-01-23

Co myślicie o takich postaciach jak:Wielopolski, A.Zamoyski czy ksiądz Mikoszewski(tak a propos socjalu)?

Cokeman 2013-01-23

Dorzuce swoje 3 grosze a dokładnie Adama Ciołkosza: 
 
1. Marks nie był twórcą Pierwszej Międzynarodówki, wszedł do niej dopiero przez manifestację w sali św. Marcina na rzecz Polski, 28 września 1864 roku. Od tej jednak pory do samego końca odgrywał w Międzynarodówce rolę ducha-czyniciela, wycisnął na całości jej prac swe piętno. Do końca też wnosił do Międzynarodówki myśl o konieczności odbudowania Polski. 
 
2. Pierwsza Międzynarodówka powstała na fali poruszenia wywołanego powstaniem w Polsce. Od początku ścierały się w niej dwa nurty: nurt politycznej walki proletariatu, reprezentowany przede wszystkim przez Marksa, i nurt apolitycznej walki ekonomicznej, czerpiący swe natchnienie z nauk Proudhona, później także z nauk Bakunina. Nurt marksowski angażował się zdecydowanie w poparcie dla sprawy polskiej, nurt anarchistyczny był sprawie polskiej nieżyczliwy. 
 
3. Przewaga wpływów Marksa w Radzie Centralnej i w ogóle w ośrodku londyńskim sprawiła, iż Rada zajmowała w sprawie Polski stanowisko zdecydowanie życzliwe i aktywne. Przewaga wpływów proudhonowskich na kongresach w pierwszym okresie istnienia Międzynarodówki uniemożliwiła życzliwe dla Polski uchwały kongresów. Jednakże sam fakt, iż do założycieli Międzynarodówki należeli Polacy i że Międzynarodówka powstała na manifestacji w obronie Polski, przeszedł na zawsze do tradycji międzynarodowego ruchu robotniczego. Tradycji tej należy też przypisać fakt, że Polacy w Międzynarodówce Pierwszej, a potem Drugiej, reprezentowani byli zawsze jako odrębny kraj i naród przez wspólną trójzaborową delegację. Była to aż do roku 1918 jedyna międzynarodowa organizacja o charakterze politycznym, uznająca istnienie Polski pomimo zaborów i podziałów. 
 
lewicowo.pl

Cokeman 2013-01-23

Co do socjalu to fajna wybiórcza gadka ale jeśli za komune uważamy system zbiurokratyzowany to wartoby może zrobić badanie ile % urzednikow bylo w jakim kraju i kiedy. Mimo to przypominam, że w audycji była mowa o biurokracji i etatyzmie a nie komunie. Jeśli nie wiecie czym jest komuna to zapraszam tutaj: 
 
www.marxists.org 
 
Z kolei z historii socjalu nie ma mowy o wywłaszczeniach chłopów w Anglii, wywozie dzieciaków do kolonii, zakazie przemieszczania sie i zrzeszania pracownikow pod koniec XVIIIw. No ale jak sie czlowiek uczy tylko od tautologa misesa czy friedmana to nie wie takich rzeczy. Chcecie więcej - proszę bardzo - historia kapitalizmu od XVw 
 
www.dyktatura.info 
 
Lećmy dalej z historią omijając niestety powstanie styczniowe.  
 
Po II wojnie swiatowej socjal byl bardzo rozwiniety i dawało to efekty. 
 
wo.blox.pl 
 
(tutaj mała dygresja - jakby ktoś jęczał, że tylko wklejam linki to nastepnym razem mu to przekopiuje - moze bedzie latwiej wtedy czytać) 
 
Teraźniejszość - ile kasy idzie na socjal a idzie na dotacje, bailouty, plany stymulacyjne, subsydia i inne gratisy dla burzujów? (nie tylko banki dostaja kase) 
 
Co to za socjal jesli Warren Buffet placi mniejszy podatek niz jego sekretarka? 
 
Co to za socjal jesli szary czlowiek w pelni odpowiada za swe zobowiazania natomiast kapitalista pod parasolem spolki kapitalowej wcale? 
 
Tak się składa ze problem socjalu istnieje, co wiecej zbiurokratyzowanego socjalu. Problem tylko taki ze ten socjal skierowany jest do bogatych 
 
" Czy libertarianie od dawna nie kibicowali grabieżczej prywatyzacji, niezależnie od warunków, w jakich była ona dokonana? Czy libertarianie nie mają zwyczaju grzmieć przeciw tym złym, złym biednym na socjalu, okradającym produktywnych członków społeczeństwa, jednocześnie przymykając oko na znacznie większe niesprawiedliwości na świecie? Zamiast wspierać politykę, która mogłaby pomóc najbardziej potrzebującym, libertarianie wolą grać nieugiętego policjanta, ścigającego wszystkich Valjean’ów naszego świata za kradzież kromki chleba." 
 
ruszsumieniem.wordpress.com 
 
Pana Seweryna rozumiem - młody szczurek w korpo doradzającej finansistom. Im mniej socjalu dla biednych tym wiecej dla burzujow i dla niego. Jeffrey Sachs i George Soros czekaja na nastepców. Dawniej Fundacja Batorego a dzisiaj Koliber. Ta sama spiewka o dobrociach kapitalizmu. 
 
Nie rozumiem natomiast Jabola - facet który ledwo wiaze koniec z koncem, żebrzac o podwózkę na impreze na której wyjada resztki wyrzucone przez innych. Jeździ gruchotem i wielkim fuksem znajduje jakas robote uderza w socjal bo to komuna.  
No ale xywa wszystko wyjasnia.

Bezimienny 2013-01-23

Cokeman - racja ze Jabol zyje jak smiec - ale z drugiej strony nie prosi aby wszyscy sie skladali na niego!

Cokeman 2013-01-23

Ale chciałby aby wszyscy o podobnej sytuacji finansowej żyli jak on - żebrząc. Tyle zostaje po odjeciu socjalu. Oczywiscie zawsze mozna uciec za granice i dorabiac. Gorzej jak ma sie tutaj zwiazane pewne sprawy. W sumie dziwie sie ze Jabol nie jedzie. Jak splodzi kiedys dzieciaka to też z nim pojedzie na dziko na brudstock od tego eutanazisty offsiaka by żreć ze śmietnika?  
 
Zobaczymy

mineral 2013-01-24

"Nie rozumiem natomiast Jabola - facet który ledwo wiaze koniec z koncem, żebrzac o podwózkę na impreze na której wyjada resztki wyrzucone przez innych. Jeździ gruchotem i wielkim fuksem znajduje jakas robote uderza w socjal bo to komuna. " 
 
To cechuje ludzi konsekwentnych i honorowych - że nie zmieniają swoich idei, zasad i poglądów w zależności od sytuacji, jak chorągiewka na wietrze.

Jabollissimus 2013-01-24

O, wycieczki ad persona. Świetnie! 
 
"(...) 
niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda 
dla szpiclów katów tchórzy - oni wygrają 
pójdą na twój pogrzeb i z ulgą rzucą grudę 
a kornik napisze twój uładzony życiorys 
(...) 
nagrodzą cię za to tym co mają pod ręką 
chłostą śmiechem zabójstwem na śmietniku 
(...) 
Bądź wierny Idź" 
 
Jeśli wrogowie nie mają nic więcej nad zmyślanie i tworzenie plotek - mogę to traktować jako własny sukces.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-24

Biedny Cokeman ma zagwostke: jak to byc moze, ze nie dla kazdego byt okresla swiadomosc? Oh ograniczone te lewackie lepetyny, ograniczone. Jak cos nie pasuje im do szablonu to od razu sie procesy myslowe zawieszaja. No coz na szczescie lewakow o nadmiar polotu, czy tez umiejetnosci samodzielnego myslenia nikt nie oskarza.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-24

"@1 Że, k, co?!" 
 
Ze znowu mamusia go nie dopilnowala zeby rano wziol przypisane przez milego pana doktora tabletki.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-24

Dla marksity spamera: 
www.youtube.com

Bezimienny 2013-01-24

Cromwell wypowiadał się przeciw lordowi Manchesterowi, gdy ten ogradzał pola.Anglia to jeszcze pikuś, a co było z Irlandią....Wyzysk chłopów przez protestanckich włascicieli ziemskich, prześladowanie katolicyzmu itd.A Jakub II spieprzyl po Boyne. Co do wyzysku, to obadajcie powstanie compich w 1378. 
Sam szczerze m,mówiuąc jestem za wolnym rynkiem, ale gadanie Korwina o wielkim liberaliźmie panującym za rewolucji przemysłowej to bajki

Ostatni Europejczyk 2013-01-24

A tak z ciekawości kim jest ów Kołkmen? 
W jakimś tam poście lata świetlne temu charakteryzował się jako były Libertarianin. Prawda to czy twórcze rozwinięcie erystyki? 
Parę razy czytałem jego posty na Misesie. Nie porażały logiką, dość trudno się je czytało. 
 
I te jego rewelacje na temat pana Krzysztofa (godzien jest waszmość szacunku) - choć kropelka prawdy czy marksistowskie demonizowanie. 
 
Propos gruchotów - często to one mają w sobie więcej ducha i uroku niż wylizane mercedesy prosto z taśmy fabrycznej. Ale Kołkmen tego nie zrozumie - materializm ma swoje ograniczenia. 
 
Intelektualne też - by nie móc zrozumieć, że Socjal dla Biednych jest tylko pretekstem dla Socjalu dla Bogatych... I że jedyną szansą likwidacji tego drugiego to likwidacja pierwszego? 
 
Ma to nawet swoją nazwę Kapitalizm Kompradorski - doskonale rozwijający się w środowisku państwa opiekuńczego.

Bezimienny 2013-01-24

Wole 100000 razy dziadujacego Jabola niz bande darmozjadow karmionych z moich podatkow - a tak BTW: kto ci Cokeman broni dawac kase na biednych? Zacznij od siebie a nie zmuszaj innych

Bezimienny 2013-01-24

BTW: Cokeman - ty jestes hipokryta a nie Jabol - bo Jabol zyje jak zyje - ale nie zdradzil swoich idealow - a z tego co Ty pisales to sie pucujesz to kapitalistow i im dajesz zarabiac, a ponoc jestes taki lewacki.

Kreator z koczowiska :) 2013-01-24

Cokeman żebrakowi dajesz dobrowolnie i tyle ile sam zdecydujesz. 
 
Poza tym znam Jabollissimusa trochę lepiej i największy problem finansowy w zeszłym roku miał przez socjalizm czyli skarbówkę! Sztuką jest mało wydawać a nie dużo zarabiać, zwłaszcza z cudzej kieszeni. 
 
PS. Zanim socjaliści rozplenili się po świecie butelka coli kosztowała 15centów co porównując do skali zarobków przed NEW DEAL raczej dobrze świadczy o schyłkach kapitalizmu nie mówiąc o wcześniejszej epoce. Dziwne, że w Łodzi stać było kapitalistów 150 lat temu na zbudowanie miasta od podstaw a teraz w socjalizmie z pomocą UE nawet nie stać nikogo by te miasto odremontować, tylko dostawia się kolejne koszmary na peryferiach jak za PRL. Tyle, że ludzie zmądrzeli i uciekają z dużych miast z małymi wyjątkami i kupują ziemie własną!

Kreator z koczowiska :) 2013-01-24

Jak bawimy się w żebractwo twoim zdaniem to DOBROWOLNIE wpłacajcie na konserwę, trzeba wrzucić coś w paszczę skarbówki gryzącej naszego 'kolegę nadającego' by się zamknęła i zalepiła czerwoną gwiazdą :).

Bezimienny 2013-01-24

Myślałem,że pod audycją będą posty o powstaniu, a tu tylko wrzucanie na innych.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-24

"A tak z ciekawości kim jest ów Kołkmen? " 
Nikim ciekawym, www.kontestacja.com

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-24

“Propos gruchotów “ 
 
Nie dyskutuj o samochodach z specjalista od masowania prostaty ktory nienawidzi kierowcow i chcialby wprowadzic ograniczenie do 30km/h. No bez przesady, z eunuchem o seksie tez bedziesz dyskutowal?

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-27

A tak w ogole to dzieki za audycje. Zwlaszcza pierwszy gosc podal wiele szczegolow o ktorych nie wiedzialem.

Dobromir 2013-01-29

NIe przekonuja mnie argumenty przedstawione, przez P. Zurawskiego. Po pierwsze to branka byla jednak skutkiem a nie przyczyna, gdyz byla to reakcja na ruch propowstanczy, ktory istnial od lat. Po drugie, mowienie o chlopach jako klasie zyskujacej na powstaniu i wzrostu ich partriotyzmu jest przesadzone, gdyz mielismy tez inne zabory i nastroje reszty chlopstwa byla decydujaca o ich postawie. Po trzecie, straty jakie ponioslo ziemianstwo polskie, ktore przepadly w olbrzymiej ilosci jako centra polskosci na wschodnich obszarach, zdecydowalo o tym, ze te tereny przepadly do dnia dzisiejszego.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-30

Dobromir rownie dobrze mozesz powiedizec ze branka byla odpowiediza na ruch oporu. Czyli gdyby Polacy dali sie stlamsic syberyjskiej dziczy to byloby ok ale poniewaz sie nie dali to reszta logicznie ... ich wina, durny romantyzm, samobojczo itd...

Dobromir 2013-01-30

Mateusz, aby wowczas wyjechac na syberie, trzeba sie o to bylo postarac, wiec nie wyprzedzaj faktow. Zanim sie zrobi powstanie trzeba siedziec cicho i sie zbroic a nie przechwalac po kawiarniach i z kosami na armaty biegac. Najwazniejsze jest aby miec srodki i potencjal ekonomiczny, nastepnie wygladac odpowiednij chwili, niech przykladem bedzie Wielkopolska jak powstania sie robi.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-01-30

W porzadku jedna sprawa to bledy organizacyjne/konspiracyjne za ktore sie potem pokutuje, druga sprawa to absurdalne teorje o romantyzmie i bogojczyznianej wierze ze jakos to bedzie.

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 4 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lata temu

Ludobójstwo - film - 5 lata temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 6 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 6 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 6 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 6 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 8 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 8 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 8 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 8 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 9 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 9 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 9 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 10 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt