Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (6)
przedwczoraj
Unikaj szpitali
Zaczyna brakować miejsc dla chorych. Nielogiczne zakazy. Czerwona vs żółta strefa. Zamknięte szkoły. Nadawanie nielegalne? Jawne zarobki w TVP? Nowy pomysł na ławki. Bieszczady bez 5G....
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Analiza rynku nieruchomości - Maciej bis |#560
Maciej Bis Analityk rynku nieruchomości. Posiada doświadczenie psychologiczne. Przez 6 lat pracował jako trener umiejętności psychospołecznych. Obecnie pomaga klientom zarobić i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2010-07-13

Milton Friedman - Wolność i Kapitalizm

Nadający:

W jaki sposob korzystac z dobrodziejstw posiadania rzadu i jednoczesnie unikac zwiazanych z tym zagrozen dla osobistej wolnosci czlowieka? W tej klasycznej pozycji Milton Friedman formuluje calosciowy obraz pogladów gospodarczych, które mialy decydujacy wplyw na to, jak dzisiaj wyglada nasza rzeczywistosc rynkowa. Wedlug klasyka swiatowej ekonomii kapitalizm konkurencyjny jest zarówno srodkiem sluzacym do osiagania wolnosci ekonomicznej, jak i warunkiem koniecznym dla osiagniecia wolnosci politycznej.

KOMENTARZE

Syn Kastrata 2010-08-01

Bardzo dobry wybór. Fajna książka.

Syn Kastrata 2010-08-01

PS: Zupełnie nie zgadzam się z p. Kamilem. Mądrość nie jest równoznaczna z bogactwem. Znam wielu ludzi dość ograniczonych intelektualnie, ale bogatszych od osób znacznie mądrzejszych.  
 
Tak samo wolność nie jest tak strasznie związana z pieniędzmi, jak się tobie wydaje.

EstEst 2010-08-01

Bardzo mi się podoba - zarówno pomysł KontestKsiążki, jak i wybór tej konkretnej. Friedman pisze świetnie i punktuje celnie. Ze swojej strony polecę ,,Wolny wybór''. 
 
A co do ,,Ludzkiego działania'' Misesa - to właśnie się do niego zabieram. Ale przeczytanie może ciut potrwać, bo do bezrefleksyjnych lektur to nie należy.

Kamil Cebulski 2010-08-25

@SynKastrata 
Mądry człowiek to nie ten co wie, tylko ten co umie poradzić sobie ze swoimi problemami w związku z tym biedny człowiek nie może być mądry. Z zastrzeżeniem, że biedny nie znaczy ten kto nie ma pieniędzy tylko ten któremu ten brak pieniędzy przeszkadza.

Syn Kastrata 2010-10-20

Bardzo dziwna definicja. Lepiej określić pewien pułap zarobków i posiadanego majątku rodziny.  
 
Równie dobrze mógłby ktoś definiować bogatych, jako ludzi których nadmiar pieniędzy zdemoralizował, lub których on w jakiś sposób zniszczył, jak np. M. Jacksona.

Dodaj komentarz...
Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt