Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2013-01-30

Konserwa oburzona na kapitalizm!

Nadający:

Pierwszym gościem dzisiaj jest Witold Szpiczyński z klubu GP. Mówi o akcji 'Podziel się książką z Polakami we Lwowie'. Część tej akcji odbędzie się w Warszawie 31 stycznia pod pomnikiem Słowackiego. Zbiór książek trwa dalej w całej Polsce i będą wysyłane nie tylko do Lwowa. Drugi gość Wojtek Urbański -wróg kapitalizmu, opowiada o ruchu 'occupy', rewolucji na Islandii i organizowaniu akcji anty-ACTA w Szczecinie.

KOMENTARZE

Kreator z koczowiska :) 2013-01-30

Bałem się, że opis nie zadziała, bo problemy stwarzał durnowaty program do obróbki. 
 
Uzupełniając opis: Solidarni 2010 i Otwocki Klub Gazety Polskiej prowadzi zbiórkę książek dla Polaków we Lwowie. 
Książki te pragniemy 1 lutego przekazać naszym rodakom na Ukrainie. W Warszawie między godziną 17 a 18 odbędzie się zbiórka książek pod pomnikiem Juliusza Słowackiego na Pl. Bankowym. Opowiadał o tym Witold Szpiczyński z klubu Gazety Polskiej w Otwocku. 
 
Drugi gość - gość Jabollissimusa to rewolucjonista z krwi i kości, który walczy prawie ze wszystkimi :) jak Don Kichot. Można się nie zgadzać z poglądami dotyczącymi ekonomii, ale sposób organizowania akcji i upór jest warty naśladowania. ACTA zagraża jak widać nie tylko nam, ale innym środowiskom również i wspólnego wroga trzeba się nauczyć ponad podziałami zwalczać. Wymaga to współpracy i organizowania się oddolnego i szukania ludzi przychylnych danej akcji.

Kreator z koczowiska :) 2013-01-30

Zbiórka książek oczywiście dnia [31. Stycznia] pod pomnikiem Słowackiego. Bo zapomniałem dnia dodać, ale jest w opisie audycji, więc tak uzupełniam by komentarz '1' był jasny.

Cokeman 2013-01-30

Nie wiem czy to bylo na żywo w końcu więc tutaj napiszę pytania i może gość odpowie: 
 
1) czy wśród tych oburzonych mówiono coś o ograniczonej odpowiedzialności korporacji polegającej na odpowiadaniu tylko do wysokości wkładu co de facto czyni z biznesu zabawę w piaskownicy? 
 
2) czy była mowa o rezerwie cząstkowej? 
 
3) czy krytykowano bailouty na tej zasadzie, że kasa trafia trafia do banków, zamiast do kredytobiorców? 
 
4) Odnośnie ACTA - pojawiały się jakieś glośne głosy odnośnie zniesienia własności intelektualnej (przynajmniej w obecnej formie)? 
 
Chętnie usłysze odpowiedzi na te pytania bo póki co to są to spędy ludzi wkurzonych i dalej nic z tego nie wynika. To takie modne bycie antyliberałem, antykomunistą, antykapitalistą, antynatalistą(kelthuz), anty...... 
Gorzej zaproponować cokolwiek konstruktywnego ale cokolwiek się zaproponuje to zaraz są krzyki, że faszyzm i komunizm. Wszystko w obawie przed etykietkami. 
 
Jabol - kapitalizm nie tylko w wersji keynesistowskiej zakłada nieograniczony zwrot. Poucz się ekonomii nie z klubów PiSu tylko pogadaj czasem choćby z Jankiem Fijorem albo poczytaj stronę Instytutu Misesa. Marksizmu ci nie polecam sam wiesz dlaczego. Keynesizm zakłada np "eutanazję rentiera" i wspieranie gospodarki realnej a nie finansowej. Dlatego to co dzis mamy keynesizmem nie jest. Jest to mimo wszystko kapitalizm. Michalkiewicz okresla go jako kompradorski czyli korporacyjny z ingerencja okolopanstwowych elit w kluczowych sektorach. Michalkiewicz jednak myli sie uwazajac ze jest to specyfika Polski po 1989 Kapitalizm od 500 lat wyglada tak samo. Wielkie spolki kapitalowe (poczatkowo owe kampanie handlowe zakladali przeciez monarchowie a dzis wielkie spolki zaklada SB, UOP, ABW), banki spekulacyjne, skandale, spiski i inne machloje takie ze nasza IIIRP to pikuś. Czysty wolny rynek to był chwilowo na jakiś obszarach dzikiego zachodu, który wcale nie był dziki.  
 
liberalis.pl 
 
Tam była raczej organiczna wspolnota niemalze anarchokomunistyczna a nie totalna prywatyzacja wszystkiego i strzelanie do sasiada z bazooki za naruszenie aksjomatów (postulaty libertarian). Potem przyszla cywilizacja i wolnosc skonczyla sie. 
 
Mark Knopfler tak o tym śpiewał: 
 
Dawno, dawno temu człowiek wyruszył w drogę 
Szedł trzydzieści mil ze swym dobytkiem na plecach 
Zrzucił swój bagaż w miejscu, które wydało mu się najlepsze 
I założył dom pośród dziczy 
Zbudował chatę i spichlerz 
Zaorał ziemię nad chłodnymi wodami jeziora 
Potem tą samą drogą przybyli następni wędrowcy 
Nigdy nie posunęli się dalej i nie posunęli się wstecz 
Potem przyszły kościoły, potem przyszły szkoły 
Potem przyszli prawnicy i ze swymi paragrafami 
Potem przyszły pociągi i ciężarówki z ładunkami 
A na końcu pojawiła się linię telegraficzna 
 
Potem przyszły kopalnie i przyszła ruda 
Przyszły ciężkie czasy, potem wybuchła wojna 
Telegraf śpiewał pieśń o odległym świecie 
Sieć telegraficzna dotarła tak głęboko i daleko 
Jak rwące wody rzeki 
 
A w radiu mówią, że tej nocy będzie mróz 
Ludzie wracają z fabryk do domów 
Sześć pasów ruchu 
Trzy suną wolno 
 
Kiedyś lubiłem moją pracę, ale mój zakład został zamknięty 
Mam prawo pracować, ale nigdzie nie ma dla mnie pracy 
A teraz oni mówią, że musimy zapłacić teraz to, co jesteśmy winni 
Musimy wypić piwo, którego nawarzyliśmy 
A wysoko ptaki na telegraficznych drutach 
Zawsze mogą odlecieć, uciec od deszczu i zimna 
Słyszysz jak wyśpiewują swój telegraficzny szyfr 
Wzdłuż telegraficznego szlaku. 
 
Przyszła cywilizacja i skonczył się epizod waszego kapitalizmu uczciwego bez służb i przekretów. 
 
Socjalizm zakłada zaś uspolecznienie srodkow produkcji czego od 24 lat nie ma.

pudzian 2013-01-30

Co to jest nieograniczony zwrot?

Dobromir 2013-01-30

Jaki kapitalizm? Te systemy to zwykly socjalizm, utrzymujacy sie na powierzchni tylko dzieki postepowi technicznemu, ktorego owoce sa marnowane przez lewice od 100 lat. 
Glownym powodem problemow jest kreacja pieniadza czyt. drukowanie pieniadza bez pokrycia. ten system zawsze bedzie sie degenerowal, dlatego trzeba przywrocic system finansowy oparty o wartosc i deflacje (spadek cen zwieksza wartosc pieniadza, ktorego sie nie emituje) 
Sprawa Islandii jest przereklamowana, tam bankructwo bankow zostalo przeniesione na klase srednia nacjonalizujac ich udzialy w tych bankach. Wymieniono zarzady umieszczajac tam biurokracje, ktora robi to samo, ale kasa wczoraj zrabowana wystarczy na zaledwie kilka lat, zaskakujac lemingi nowym szokiem gospodarczym. Trzeba wiedziec, ze banki mialy w ksiegach zapisy majatku, tylko stracily plynnosc przez szalenstwo kredytowe i nieodpowiedzialnosci rzadu, ktory byl na tyle durny, ze nie przewidzial katastrofy walutowej (tam wiekszosc kredytow bylo zawieranych w walutach obcych) 
Co do ukaranych, to sa kpiny, tam pracownicy bankow kradli na bezczela przypisujac sobie samym kredyty na gre w akje o ktorych nie kmieli pojecia, po czym wysadzeni z kasy umarzali sobie splate kredytow - za takie numery kary byly smieszne 2 - 3 lata w zawieszeniu lub splate 1% ze zmalwersowanych kwot

Barrett 2013-01-30

Kiedy w końcu zrozumiemy, że straciliśmy to pojęcie. Przejrzyjcie jakikolwiek tygodnik, a w końcu doczytacie "kapitalizł zawiódł". ;)  
 
Może wypadałoby się zająć czymś pożyteczniejszym od ratowania tego słowa? Jak myślicie?

Ostatni Europejczyk 2013-01-30

Masz na myśli zamianę kapitalizmu na termin "wolny rynek"? Jestem za. Ale to nie o to chodzi. To pojęcie wcale nie jest stracone - wręcz przeciwnie, można go doskonale wykorzystać.

LordBlick 2013-01-31

Co by nie wycudowano, zawsze pieniądz będzie zaledwie tylko symbolem tego, co inni mogą dać nam w zamian. Nie jest i nigdy nie będzie w 100 % miarą ludzkich zasobów. Nowy termin, który niniejszym ustanawiam i proszę o promowanie to resourcjonizm... ;)

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-02-01

“Kiedy w końcu zrozumiemy, że straciliśmy to pojęcie. Przejrzyjcie jakikolwiek tygodnik, a w końcu doczytacie "kapitalizł zawiódł". ;) “ 
 
Tak masz racje neich lewactwo decyduje jakie slowa i zwroty sa akceptowane. Nie uzwajmy slow kapitalizm, konsrwatyzm, liberlaizm, patriotyzm itd bo one sie wszystkie sie kojaza doubleplusungood. /sarcasm

Jaroslaw 2013-02-02

Do Redaktorow Prowadzacych, 
 
Mam pytanie, jak Wam sie wydaje dlaczego ruch "Oburzonych" zostal poparty przez Georga Sorosa? 
On tez jest oburzony ! 
 
Uwaga Nr 2. To co teraz mamy to zdaniem jabollisimusa nie jest kapitalizm. W takim razie co to jest ? 
 
Kapitalizm jak wszyscy wiemy nie wystepuje w czystej formie tak jak socjalizm, poniewaz sa podatki, cla, instrumenty kontroli finasow, monopole etc.  
Jednakze te ograniczenia nie powoduja zmiany ustroju, jak niektorzy twierdza. Keysizm jest tylko jedna z doktryn a nie oddzielnym ustrojem spol-gosp.

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 4 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lata temu

Ludobójstwo - film - 5 lata temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 6 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 6 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 6 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 6 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 8 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 8 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 8 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 8 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 9 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 9 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 9 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 9 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt