Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
4 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2013-01-31

Jan Fijor - Kolejna dawka Kalifornii

Nadający: Jan Fijor

Janek wraca i kontynuuuje temat Kaliforni, tym razem rynek nieruchomości, gdyż Janek miał przygody wynajmując tam mieszkanie.

KOMENTARZE

Łukasz 2013-01-31

Jan Fijor o książkach (z 06.01.2013): 
www.youtube.com

Robi 2013-01-31

Nie mogę dojść do siebie. Panie Janie, szanuje Pana i podzielam poglądy, ale jestem w trakcie lektury, która zasiała we mnie wiele wątpliwości w stosunku do tego co Pan głosi. Uświadomiłem sobie, że ludzie są najsłabszym ogniwem teorii wolnościowej i tego nie da się przeskoczyć. Książką o której piszę jest autobiografia Jona Robertsa "Prawdziwy gangster". Facet rozprowadzał kokainę Escobara i przekupywali setki sędziów, prokuratorów, policjantów i polityków. Często sami sędziowie i politycy wciągali kokę kilogramami. Książka wstrząsajaca i wciągająca jak narkotyk. I co z tym czynnikiem ludzkim można zrobić?

jan M Fijor 2013-01-31

@Robi, wlasnie ja mówię o tym, co człowie robi, kiedy mu życie organizuje państwo. W kolejnej audycji możemy pogadać o tym, co robi, gdy mu nie organizuje państwo, lecz inni ludzie. pozdrawiam

bfo 2013-01-31

@2: Nie jestem adresatem pytania, ale poruszony przez Ciebie temat też dawał mi kiedyś sporo do myślenia. Z "czynnikiem ludzkim" raczej się nic nie zrobi, bo jeśli ktokolwiek miałby moc zmiany jego natury, to raczej nie byłby to człowiek, targany tymi samymi uczuciami i narażony na te same pokusy co jednostki, które miałby zmieniać, nieprawdaż? Wszyscy Ci przekupywani pełnili funkcje w apracie przemocy, który w dodatku rezerwuje sobie monopol na jej używanie. Inaczej nie byłoby po co przekupywać takich ludzi. Moim zdaniem takie patologie mają szansę bardziej rozkwitnąć w obecnym systemie, niż w potencjalnym systemie wolnościowym. Ale póki co nie ma niestety nadziei, że zmierzymy się w praktyce z problemami, które powstaną w świecie wolnościowym, a to, że powstaną, z kolei gwarantuje wspomniany już "czynnik ludzki".

Sebastian 2013-01-31

Heja, wlasnie zaczalem sluchac i co slysze??? Problemy z zasiegiem sieci GSM, takie rzeczy spokojnie mozna poprawic - zwlaszcza przy zasiegu umiarkowanym :) sprzet jest nawet dosc niedrogi jesli chodzi o male repeatery GSM, wieksze instalacje kosztuja juz konretna kase... ale byloby pracy - o ile nie potrzebowalbym 10tys roznych licencji na otworzenie biznesu ;)

Paweł 2013-01-31

Robi - takie jest życie. Zawsze przecież możesz się zapisać do jakiegoś lewackiego obozu "wolnościowego inaczej" - oni już tam z pewnością mają jakieś recepty na uzdrowienie świata.

jan M Fijor 2013-01-31

@bfo Napisales po mistrzowsku. Super! W kilku zdaniach zawarles prawde o naszych czasach, ale ja jestem wiekszym optymista. To "to" sie musi zawalic.Problem w tym, gdzie sie zacznie najpierw; w USA czy po naszej stronie oceanu. pozdrowko

chuligan 2013-02-01

@4 
Masz racje. Socjalizm jest o wiele bardziej korupcjogenny niż wolny rynek. Co nie zmienia faktu, że to właśnie człowiek i jego prymitywna chciwość rozpieprzają każdą nawet najlepszą idee. I dlatego wolny rynek jest wolny tylko przez chwilę, nawet bez ingerencji państwa. Dlatego nie ma dobrego systemu władzy.  
 
Problem jest, był i będzie zawsze człowiek jego bezwzględność, brak zasad, honoru, egoizm to prędzej czy później wszystko zniszczy.

chuligan 2013-02-01

Nawet na wolnym rynku idealizowanym tu bardzo zdarza się pełno oszust, manipulacji, spisków, zmów cenowych i tak dalej. O socjalizmie nawet nie będę wspominał, bo to ideologia oparta na błędnych założeniach tzn., że ludzie są altruistami i wolą współpracować niż konkurować.

bfo 2013-02-01

@8,9: Nie ma co się temu dziwić. Wszak już ktoś powiedział, że każda umowa, a przecież na tych opiera się wolny rynek, jest tak dobra, jak najgorsza ze stron, które ją zawierają. Wolałbym się powstrzymać od opinii typu "ludzie są altruistami/nie potrafią współpracować z natury/są bezwzględni z natury itd.". Jak dla mnie pewne jest tylko to, że ludzie są z natury leniwi. Po prostu chcą osiągnąć zaspokojenie szeroko rozumianych potrzeb jak najmniejszym wysiłkiem, a możemy Bogu dziękować, że żeby kogoś oszukać (oczywiście przy braku instytucji ułatwiających oszukiwanie), to trzeba się mocno napocić. Dlatego sądzę, że zawsze będzie gros tych, którzy chcą jednak żyć w zgodzie z drugim i zawierać uczciwe transakcje. Tylko żeby takie coś miało szanse się rozwinąć w moralności, to musi być w ogranizacji społeczeństwa miejsce na indywidualną odpowiedzialność, a na to dziś ciężko się natknąć. Na koniec chciałbym polecić lekturę "Harmonii ekonomicznych" Bastiata, bo to książka, która dość mocno wstrząsnęła moim spojrzeniem na ludzi.

Antoni od zaopatrywania dentystów. 2013-02-01

Janek! Tak się składa,że zamiast nauczyciela z Nigerii,w mojej szkole angielskiego trafił się Amerykanin z Kaliforni, a konkretnie z San Francisco. Mówiłem,że nie jest tam różowo. Oczywiście jak zawsze - zależy.Wszędzie jest tak,że ktoś ma pod górkę, a ktoś z górki. Jawi nam się obraz raczej smutny. Kiedyś bloger Doxa, napisał,że policzono liczbę biletów samolotowych tzw. - "w jedną stronę" z USA do Polski i odwrotnie. Okazało się, że więcej osób wraca, niż zamierza zostać tam dłużej. W audycji Martina pewien kucharz, człowiek bądź co bądź sukcesu opowiadał o różnych pułapkach życia w UK. Jedno jest pewne - można bardzo się pomylić twierdząc, że USA to wolny kraj.Nawet się bałem, że ta długa przerwa w audycjach to skutek długich rąk prezydenta Obamy...

chuligan 2013-02-01

@10 
Po prostu, im więcej wiem, a wiem na prawdę mało, tym bardziej tracę nadzieję w ludzi. Takie piękne idee jak równość, sprawiedliwość, nawet feminizm są obecnie wypaczone i służą tylko zdobywaniu władzy i wyciąganiu kasy od naiwniaków. Tolerancja czy ekologia została doprowadzona do granic absurdu. Gdzie podział się rozsądek? Ja go nie widzę, widzę tylko jakieś szaleństwo i brak myślenia perspektywicznego. Sam już nie wiem czy politycy są tak głupi czy po prostu takich udają bo dzięki temu zyskują wyborców.  
 
Groteska goni groteskę. Wybaczcie, ale sytuacja np. w RPA doprowadza mnie do śmiechu. Białasy wyzyskujące i prześladujące czarnuchów stały się ofiarami i role się odwróciły. NIKT nie wyciągnął z tej sytuacji wniosków, głupia nienawiść jak była tak jest.  
Ludzie głosujący na tych samych kłamców i oszustów w nadziei.. sam nie wiem na co, i ciągle narzekający jak jest źle. Najgorsze są jednak lemingi, która tylko "patrzą" tylko "robią co im kazano". Jak słyszę od urzędnika ZUSu, że on tylko wykonuje swoje obowiązki to kosa mi się otwiera w kieszeni. Byle tylko się prześlizgnąć przez życie, po najmniejszej linii oporu. 
I te całe wojenki ideologiczne czy brandowe. Grupy, które o mały włos się nie pozabijają o to czy lepszy jest apple czy samsung, czy lepsza jest prawica i lewica. Dawno nie widziałem NORMALNEJ rozmowy, gdzie osoby ze sobą po ludzku dyskutują, wymieniając się argumentami. 
Do tego nienawiść, która nie ma tak na prawdę przyczyny. Nienawiść do gejów czy żydów dla tego, że istnieją - to jest dopiero absurd. Po prostu jak jakaś grupa sobie za dużo pozwala to mówi się jej stop i tyle. Geje chcą mieć dzieci? Nie. Nie rozumiem jednak tej całej obawy jakby geje chcieli nie wiem zawładnąć światem czy zarażać innych :D Po prostu jak każda grupa dążą do przeforsowania swoich poglądów, jeśli mielibyśmy za to kogoś mordować, musielibyśmy wybić całą ludzkość. Z drugiej strony przesadna poprawność polityczna, która zaczyna przyjmować formę cenzury. Gdzie się podział rozsądek? 
 
Jak patrzę na młodzież, która głosowała na palikota, tego pajaca, tylko dlatego, że chce zalegalizować marihuanę to robi mi się nie dobrze. Na prawdę, jest to najbardziej palący problem?

binol 2013-02-01

Witam. 
Wasze audycje, z udziałem Janka są ciekawe, nie powiem. 
Dają w pewnym sensie , prawdziwy obraz Ameryki z 1 ręki- ubrany co prawda gadulstwem Janka. 
Dla myslących ludzi, trochę obytych i będących gdzie...niegdzie w świecie jak nap: Europa, amerykański mit dawno się zdewaluował. 
Ja mieszkałem w Irlandii 3 lata , mieszkałem w kilku ładnych domach - co prawda dzieliłem je z 3 osobami zazwyczaj, godnymi zaufania i koszty takiego najmu to około 900 -750 euro za cały dom z ogrodem. Pozatym jesli ktoś pracuje w Irlandii zarabia około 350- 400 euro, to mozna żyć z dobrym standardem . Nawet wynajmując pojedyńczy apartament...Co prawda , kraj i ludzie przyjażni- tolerancyjni. 
Wróciłem do Polski -niestety znów cofnąłem się o 7 lat - poniewaz warunki zycia -są nieporównywalne z tym co maiłem w Irlandii. Stan zarobków i życia jest taki jak w 2006 roku..tutaj nie zmienia się nic od lat...( ponoć w Irlandii jest kryzys), mój kolega , który nie pracuje od 2 lat dostaje zasiłek 185 e tygodniowo....- to taka mała dygresja . 
Nie rozumiem , po co miałbym jechać do Ameryki, do której Janek jedzie ( probably z nostalgii...) Czego on tam szuka, bo wydaje mi się że myslący Polak , otwarty, i szukający swego miejsca nie ma czego szukać w Usa- w kraju gdzie można kupić broń....gdzie miarą wolności (utopijnej....) jest posiadanie broni. 
Co to za wolność.... 
Ameryka jest zlepkiem, stanów , który się rozpada...i gdzie panuje "umiarkowany chaos" niemający zbyt duzo wspólnego z rzeczywista demokracją. 
Pozdrawiam. 
Jankowi radze - bardziej skoncentrowac się na meritum..niżli na anegdotach-okołotematowych. 
Jednak 1 w tygodniu- jest to do strawienia...:-) przy kawie.

vapaus 2013-02-01

Binol twój komentarz raczej jest nie do strawienia. 
Koniec komentarza to same bzdury. 
Wytłumacz moze najpierw co to znaczy dla Ciebie wolnosc, bo po twoim komentarzu wydaje mi sie ze to zarabianie kasy żeby sobie jakos przezyc

martunia 2013-02-01

Ja niedlugo wybieram sie do Kanady, chetnie bym sie dowiedziala wiecej o tym kraju.

Barrett 2013-02-03

@UP: Mateusz Ziolista Imperialista jest z Kanady.

Radek Olszak 2013-02-03

@ Martunia napisz do mnie [email protected] to dam ci namiar do osoby ktora mieszka w kanadzie i chetna jest opowiedziec cos

Marcin 2013-02-03

Nie wiem gdzie Ty chlopie jestes czy Ty jestes w ogole w Kaliforni. Pieprzysz takie rzeczy ze sie nie chce tego sluchac. Poczawszy od mieszkan skonczywszy na cenach za jedzenie. Mandarynki po $7 za paund? Organiczne mandarynki w Mother`s Market $1.49 Organiczne mango $10 za 10. Co do internetu to jak zamawiasz na poczatku placisz depozyt jak jestes nowym klientem i dodakowo za modem. Po roku depozyt przechodzi jako kredyt na rachunek i przez kilka miesiecy nie placisz na telefon albo internet dopoki nie skoncza sie pieniadze ktore wlozyles w depozyt. Co do mieszkan ja mieszkam w CA od 8 lat i nigdy nie mialem klopotow z mieszkaniem nawet jak przyjechalem z PL. Do jakich apartamentow nie poszedlem ktrore mnie interesowaly do tygodnia dostawalem odpowiedz czy moge sie wprowadzic czy nie. Jeszcze sie nie zdazylo zeby ktos mnie olal i powidzial ze idzie do fryziera czy na obiad. Biura czynne zazwyczaj sa od 8 rano do 6 wieczor a czasami dluzej i nikt nie robi lachy. Tutaj polowa osob ma akcent bo prawie kazdy jest przyjezdny. Znasz powiedzenie "W LA nikt sie nie rodzi wszyscy sa przyjezdni"? nikt tutaj nie robil mi nigdy problemow ze mam akcent czy cos jakies brednie gadasz a San Jose jest niedaleko San Francisco gdzie jest sporo przyjezdnych i turystow takze jakby robili focha ze ktos ma akcent to by nikt tam nie jezdzil. Generalnie przedstawiasz Kalifornie jak jakis trzeci swiat. Nikt tu cie nie trzyma na sile jak ci sie nie podoba to po co tu przyjechales? Nikt z moich znajomych ktorzy tu przyjechali przede mna i po mnie nie jest bezdomny kazdy ma prace i nie najgorsze zycie porownojac z zyciem w Polsce i rowiesnikami to sa obrzydliwie bogaci takze nie wiem o czym mowisz. Jak masz problem z zasiegiem to kup sobie wzmacniacz sygnalu i po klopocie. Jak nie potrafisz sobie sam skonfigurowac polaczenia internetowego to wiadomo musisz czekac na instalacje od dostawcy a nie marudzic ze 10 dni czekales. Moim zdaniem od poczatku chciales przedstawic CA w negatywnym swietle i jak tu jest zle i jak czlowieka traktuja. Traktuja cie tak jak na to pozwolisz a jak robisz z byle rzeczy problem to juz tylko i wylacznie twoj problem. Nie chce mi sie pisac juz wiecej bo rece zalamalem po tym co uslyszalem... 20 zl za chleb czyli okolo $6.5 nie wiem gdzie w Whole Foods Market lidera w sprzedazy produktow organicznych w CA jak nie w calych stanach i GB chleb ktory jest wypiekany na miejscu i smakuje jak wiejski polski kosztuje niecale $3 mozesz to sparawdzic bo ktos chyba robi za Ciebie zakupy i przy okazji kantuje. BRAK SLOW

Bezimienny 2013-02-03

Marcin - wyluzuj po prostu kazdy kto slucha Jank wie ze czasem "go ponosi" - ma taki styl po prostu. 
Moze po prostu chcial pokazac tluszczy w Polsce ze w Stanach jest zle i maja siedziec w Polsce zamiast emigrowac do USA? :)

Marcin 2013-02-04

Bezimienny - OK ja rozumie ze moze kogos poniesc ale nie nazwal bym tego stylem ale raczej jego brakiem. Myslalem ze ktos kto jest przedsiebiorca wspolwlascicielem firmy i ogolnie businessman`em jest bardziej powazny. Moze sie cos nie podobac na emigracji bo wiadomo inny kraj inna mentalnosc ludzi inne zasady ale bez przesady zeby nic sie nie podobalo? Zeby to byla jeszcze prawda to bym nic nie pisal w komentarzach albo napisal ze tak jest naprawde i masz chlopie racje ale ta audycja o Kaliforni to jeden wielki bullshit. Skoro w takiej formie jest ta audycja ze ma na celu przekazywanie falszywych informacji to mozna odniesc wrazenie ze ma on wszystkich sluchaczy za idiotow ktorzy w d... byli i g... widzieli. Mysle ze sluchacz z Riverside co byl przez moment na antenie mialby wiele wiecej do powiedzenia i przynajmniej mowilby prawde. Jak ktos kto przyjedzie i mowi ze jest drogie jedzenie organiczne to niech sobie kupi gmo i wyjdzie mu taniej ale wyda potem drugie tyle na lekarstwa bo po kilku latach bedzie mial taki deficyt witamin i skladnikow odzywczych ze mu na jedno wyjdzie jak nie drozej. Albo niech kupuje w sklepie gdzie sprzedaja meksykanie tam jest zawsze taniej. Kwestia checi przystosowania sie jak ktos jest ignorantem i mysli ze cale stany przystosuja sie do niego a nie odwrotnie to niech lepiej wraca skad przyjechal bo dostanie tak po d... ze mu sie odechce. Nie mam na celu swoimi komentarzami nikogo obrazac ale strasznie nie lubie jak ktos kogos traktuje jak idiote (a tak sie poczulem po odsluchaniu tej audycji) i sprzedaje mu stek bzdur i robi wode z mozgu. Chyba nie taka jest idea tego radia. Wystarczy chyba ze media mainstream`owe tak robia. Pozdro

jan M Fijor 2013-02-04

@Marcin, a nie przyslo ci do głowy, że to ty się mylisz? Że np. nie dosluchales czegos do konca? Albo, że twoj punkt widzenia rózni sie od mojego? Jesli chcesz podyskutowac, na temat zarzutow to zapraszam we srode o 12.00 (noon) czasu kalifornijskiego na kontestacja.com. Nie chcę ci niczego udowadniac, bo kazdy ma prawo do swoich opinii, poza tym ze inni tez takie prawo maja.  
 
czolko

Tomasz 2013-02-04

Janku, problem jest z tym właśnie, że jak się słyszy, że ktoś ma głowę na karku i dzięki tej głowie zarabia solidne pieniądze, to problem internetu, telefonu, nie powienien stanowić problemu. Sam wiesz, że nie ma idealnych operatorów i to złe t-mobile w USA jest bardzo dobre w Niemczech (tak mówią mi obywatele rzeszy, ja i tak t-mobile nie potrzebuje bo mi dobrze z orange z polski :) ). Dodam, że cenię Twoje zdanie i audycje, ale po pierwsze primo: dobry mikrofon kosztuje niewiele i na pewno Tomasz Agent pomoże Tobie w wyborze, gdyż ma najlepszy głos na kontestacji, podobnie Martin. A po drugie primo ultimo zwyczajnie źle się słucha Ciebie, gdy marna jest jakość samego medium, również i inni słuchacze i nadający są mobilni, ale to Tobie często się przydarzają jakieś problemy, czemu oszczędzasz akurat na słuchaczach?

jan M Fijor 2013-02-05

@Tomasz. Nadawalem juz audycje z Afryki, Ameryki Pd, Azji i USA. Nie moge wozic ze soba mikrofonu. sprawdzalem na Skype (Echo) jakosc nagrania i widze, ze jest znosna. wiec mikrofonu nie biore ze soba, bo mam mase innych rzeczy do wziecia. Niekiedy kupuje mikrofony, ale nie zawsze mam do tego glowe czy czas.  
Zmieniam miejsca, gubie te mikrofony, to nie jest normalna sytuacja. przykro mi, ze zle sie slucha.Jak juz bedzie bardzo zle, to wroce do pisania. 
 
Pozdrawiam

Łukasz 2013-02-05

Do jakości dźwięku (osobiście oceniam na 6/10) można się przyzwyczaić i po kilku audycjach to żaden problem, rozumie się bez problemu. Jeśli uważacie, że to jest zła jakość to posłuchajcie audycji o Malmie albo niektórych nagrań z MJM 2009.

Jed 2013-02-07

Niezle, Janku jak opisujesz Peggie obslugujaca klienta na priorytecie nizszym niz jej wizyta u fryzjera to mysle ze przy przedsiebiorczosci Polakow przegonimy Amerykanow.  
 
Niestety bylismy 50 lat w plecy nie liczac zaborow.  
Ale mysle ze za 25 lat bedzie naprawde niezle u nas.

Castiel 2013-02-10

Gdyby porównać USA z lat 90' do obecnej sytuacji to faktycznie sprawy się cały czas pogarszają ale... 
Fakty są takie, że to co dla Polaków jest sufitem to dla Amerykanów jest podłogą i pomimo narastającego zniewolenia dalej są o lata świetlne przed Polską jeśli chodzi o całokształt wolności (gospodarcza, obyczajowa).  
 
Kapitalizm i socjalizm to nie formy sprawowania władzy tylko określenie zależności gospodarczych i form ich funkcjonowania - mieszanie do tego demokracji, rządów autorytarnych itp. nie ma większego sensu bo wnosi tylko niepotrzebny chaos semantyczny. 
 
"Czynnik ludzki" powinien być nieodłącznym tematem każdej debaty ekonomicznej, jednak dziś liczą się wykresy i słupki - min. dlatego taką popularnością cieszą się teorie Keynesa, świetnie działające w teorii na uniwerkach w życiu całkowicie bezwartościowe. 
Ludzie są leniwi i chwała im za to, bo nie chodzi o to żeby się narobić, ale żeby się nie narobić a zrobić - stąd dalsze wnioski o przyczynach wzrostu produktywności, podziale pracy itp. 
 
Narkotyki to śmieszny temat, bo cała ta prohibicja to jeden wielki replay z prohibicji na alkohol - takie same przyczyny, takie same skutki i prawdopodobnie tak samo się skończy tj. legalizacją (co już powoli się zaczyna np. przez legalizację posiadania w Hiszpanii czy Czechach).

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Nie kupuj baryłek ropy (tylko alkoholu) (28) - 10 miesięcy temu


Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 11 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 11 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 11 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - ponad rok temu

Jak się bogacić? (18) - ponad rok temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 3 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 5 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 5 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lat temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lat temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 7 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 8 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 8 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 8 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 9 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 10 lat temu

Wy ćwoki (15) - 10 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 10 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 11 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 11 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 11 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt