Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2013-02-05

Czy należy udawać przed obcokrajowcami, że jesteśmy patriotami?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Rozmawiamy z Martinem, jak sie zakłada konto w UK. I komentujemy reklamowanie własnego kraju za granicą. I gadamy o masie innych małoistotnych spraw.

KOMENTARZE

Don Camilo 2013-02-05

W Zjednoczonym Królestwie sytuacja jest prosta. Jak Polak mówi, że nie jest Polakiem, tylko - "obywatelem świata', albo "Europejczykiem", nad głową Brytola pojawia się chmurka (czasem nawet dymek), a w niej napis: "dobrze, że żyję w kraju, z którego jestem dumny; nie to co ten Polaczek-imigrant - wstydzi się burdelu, z którego pochodzi". Kosmopolityzm to próba zamaskowania własnych wstydów i frustracji, postawa obca dumnym i mądrze zorganizowanym społeczeństwom (Amerykanom, Brytyjczykom, Niemcom, Japończykom...). 
Różnice w postawie widać zresztą na obszarze samej Polski: student emigrujący z ubogiej miejscowości gdzieś na "ścianie wschodniej" jest bardziej powściągliwy w opowiadaniu o miejscu swego pochodzenia niż lepiej zorganizowany i zamożniejszy Ślązak czy Wielkopolanin traktujący resztę Polski za obszar nie do końca "swój", za obszar gorszy, do rozwoju którego trzeba się dorzucać (stąd rozwój tendencji proautonomicznych).  
Jednostce znacznie łatwiej odnieść sukces, kiedy potrafi kojarzyć siebie i grupy społeczne, do których należy z czymś pozytywnym. To się Polakom w jakiejś mierze udało właśnie na Wyspach (Polak uchodzi za dobrego fachowca i solidnego pracownika lubiącego zostać w robocie "po godzinach"). Efekt - poprawa sytuacji na ryku pracy do tego stopnia, że pewna grupa szukających pracy tubylców zaczęła w wysyłanych CVkach deklarować narodowość polską. 
Tak więc z dwojga lepiej "udawać" (jak to ujęto w tytule audycji) patriotę, niż kosmopolitę. Musi iść jednak za tym jakaś konkretna wartość.

evilClown 2013-02-05

Don Camilo, co się produkujesz, tacy jak Hugo zrozumieją co to własne państwo czy naród, dopiero jak ich murzyni zgwałcą albo muzułmanie nawrócą siłą na wiarę. 
Libertarianizm totalnie wysiada w konfrontacji z islamem. Jednostki przeciw grupie.

xyganerio 2013-02-05

Drażni mnie już to przytaczanie Korwina w lekceważącym tonie. To chyba już nowa moda w Kontestacji, dowalić Korwinowi, my jesteśmy Ci lepsi bo nie przytaczamy Hitlera za każdym razem. Korwin jaki jest taki jest ale trzeba go szanować bo mimo wszystko promuje wolnościowe poglądy w większym stopniu niż Kontestacja, a że zraża wiele środowisk? Te osoby i tak by pewnie tego nie zrozumiały a wiele zainteresuje i poprzez swoją kontrowersyjność i tak jak to było ze mną zachęci do czytania hayeka, Bastiata itd.

Paweł 2013-02-05

evilClown ostro pojechałeś, ale coś w tym jest. Nie chcę się produkować, bo nie dałem rady dosłuchać audycji do końca - lewackującego Martina już przestałem słuchać; Hugo nie znałem z tej strony.

sprae 2013-02-05

Problem narodowych socjalistów polega na tym, że myślą iż tylko jeden typ charakteru pasuje do ich narodu. Najczęściej reprezentowany przez ich wybujałe ideały. 
Cała reszta dla nich to podludzie (nazywani dziś lemingami) i agenci. 
Można to wyleczyć w prosty sposób, który oddaje jedno fajne powiedzenie "do książek knypy!".

Pakun 2013-02-05

Odpowiedzi najprostsza z możliwych, patriotyzmu nie trzeba udawać. Patriotom trzeba być.

Barrett 2013-02-05

@evilClown 
 
Powiedz to takim Singapurczykom. Dlaczego nikt ich jeszcze nie zgładził, chociaż to garstka ludzi bez tożsamości narodowej żyjących na malutkiej wysepce?

darek 2013-02-05

Może uzupełnię dyskusję na temat przestarzałości państw - niekórych. 
Zamiast wdawać się w teorię posłużę się przykładem banalnie prostym, jak konstrukcja cepa. Gospodarka jest jak firma, a państwo jak firma ochroniarska, która tą drugą firmę ochrania.  
Czyli ochroniarze nic nie produkują - dostarczają tym co produkują usługę, która się nazywa bezpieczeństwo, żeby ci mogli produkować. 
Jeżeli rozszerzymy państwo i przykładowo zatrudnimy 10 razy więcej ochroniarzy to produkcja nie wzrośnie w firmie ani o jedną sztukę. Wręcz przeciwnie, sytuacja się pogorszy, bo wzrosną koszty utrzymania ochroniarzy. 
Czyli, firmie i gospodarce służy jak najmniejsze państwo - co oznacza jak najniższe koszty ochrony.  
Generalnie - państwo zwykle nas straszy, aby usprawiedliwić niesamowite koszty tej ochrony. Weźmy przykład Martina, ile osób ginie w aktach terrorystycznych. W USA rocznie pewno ginie z kilkadziesiąt osób, a na ochronę wydaje się setki miliardów dolarów. 
Czyli państwa zwykle marnują circa 99% pieniędzy, które pobierają.

Martin 2013-02-05

Chciałem coś napisać, ale nie mogę, bo właśnie biegnie tutaj grupa muzułmańskich Murzynów, żeby mnie gwałcić i nawracać. 
 
Normalnie jeden wielki strach na ulicach, w tej Anglii. 
 
To dlatego tak wielu ludzi wyjeżdża stąd do Polski.

Hugo 2013-02-05

ad 1.  
No w sumie masz rację z tym porównaniem Polski do ściany wschodniej. Bo z czego tu być dumnym. Choć powiedzenie, że jesteś z Polski jest dla obcokrajowców pewną egzotyką, więc może nas wyróżnić i pozwolić zaszufladkować.  
 
ad 2.  
Jak na razie to w polsce gwałcą całkiem biali ludzie.  
Dlaczego libertarianizm mialby wysiadac z islamem, to nie mam bladego pojęcia. Jakby ktos chcial na sile nawracac libertarianina na islam, to libertarianin by wyciagnal pistolet i zastrzelil nawracającego.

Marcin 2013-02-05

A może tu jest jakieś podświadome sprzężenie zwrotne? Jeśli częsć Polaków na Zachodzie nie przyznaje się do swojego kraju pochodzenia [analogia ze ścianą wschodnią jest świetna] to rodzi to obraz Polski jako niewesołego miejsca. I odwrotnie, ci co się przyznają, ponieważ Polacy są ogólnie rzecz biorąc "normalni", tworzą raczej pozytywne wrażenie o Polsce, więc dzięki temu nie trzeba mówić że się jest z tylko można powiedzieć wprost - z Wąchocka;)

vapaus 2013-02-05

Wytłumacz mi moze evilClown jak mam byc libertarianinem skoro nie mogę sie bronic przeciwko mojemu okupantowi narodzie Polskiemu.  
Jak ten kochany narod ta mi mozliwosc przeprwoadzenia secesji i nie bedzie mnie z tego powodu atakował to chetnie sie odłacze.

Tomkiewicz 2013-02-05

Skoro audycja była dość luźna tematycznie, ta ja też poskaczę. 
Dwie sprawy. Druga, mimo że niewyjaśniona, robi niestety za temat zastępczy. 
 
1. "EU to set up euro-election ‚troll patrol’ to tackle Eurosceptic surge" 
"Unia zatrudni trolli internetowych aby zahamować wzrost eurosceptycyzmu przed wyborami" 
źródło: www.wroclawskikomitet.pl 
 
Nic nowego właściwie. Podobna swołocz okupuje większość forów, gryzmoli na wszelakich blogach, dzwoni do radia itd. Za wynagrodzenie prowadzą coś w rodzaju agentury wpływu. Jest ona na tyle efektywna, że pewnie środki nie mają większego znaczenia. Ciekawe, czy wśród tego rodzaju żywiny, są i wolontariusze.  
Propaganda pro-unijna, jak widać, zaczyna uprawiać sporty ekstremalne. To z pewnością lepszy temat niż antypolskie połajanki, zwłaszcza, że opierają się praktycznie w całości na topornych i szkodliwych generalizacjach. Polacy to, Polacy tamto itp. Taka srajtaśma, tabloidalne pohukiwanie bez pokrycia w konkretnych faktach. 
Podawajcie Panowie konkretne imię i nazwisko! Naprawdę nie szkoda czasu na polonofobiczne pojękiwanie?  
No chyba, że się opyla? ;))) 
 
2. Koniec końców, propaganda (zasadniczo nie różniąca się niczym od tej stalinowskiej) zdołała dokonać superpolaryzacji społecznej w tutkowej sprawie. Wskutek tego mamy dwa silnie ukonstytuowane, odcięte od siebie jak toporem obozy, pomiędzy którymi latają niezależni obserwatorzy, jak np. ja. Mam nadzieję, przy okazji, że są inni - oczywiście poza moją Żoną :) 
 
Uważam, że i jedni i drudzy są po prostu ludźmi o czymś dogłębnie PRZEKONANYMI. Nie ma podejrzeń, analizy, zwykłej ciekawości, czujności, samodzielnego myślenia, a szczególnie brakuje uczciwości. Jest za to Głębokie Przekonanie.  
 
Pierwsza grupa jest Głęboko Przekonana, że 10.04. Polactwo - jak zwykle - wszystko modelowo spieprzyło i wskutek debeściarskiej, sztubackiej brawury oraz przy pomocy nieskończonej głupoty, doprowadziło do wypadku lotniczego, w którym zginęli WSZYSCY pasażerowie, a samolot rozpierdolił się na milion kawałków, jak magiczne zwierciadło w "Królowej Śniegu". 
Nieważne, że upadek znaczyła linia jak przy lądowaniu, prędkość wynosiła zaledwie 270 km/h, a wysokość ok 20 m. Tutek chyba musiał być zrobiony z kartongipsu. Może był? :) 
 
Druga grupa, świetojebliwa i bogoojczyźniana, jest święcie przekonana, że doszło do he he kontrolowanego wypadku, ale twierdzą tak nie dlatego, że wiele za tym przemawia (bo tak jest w istocie), lecz wskutek - uważaj Fryderyk - resentymentu i sentymentu. Właśnie tak! Co gorsze dla faktów, wśród tych ludzi funkcjonuje całkiem liczna podgrupka znających się na rzeczy fachowców, którzy nawet gdyby mieli rację, to przynależność do owego bogo-obozu patriotycznego, skazuje ich argumenty na łatwe strącenie przez brutalne lemingi z pierwszego obozu, podkręcanego skutecznie przez wszystkie siły, z agenturą włącznie. Argumentacja jest tu prosta i opiera się nie o logikę i uczciwość, ale o układ polityczno-propagandowy i osobiste sympatie i antypatie. Ale działa. 
 
Obóz nr 1 może symbolizować PSYCHOPATA, jak np. transnarodową etatystyczną korporację. Wystarczy prześledzić relacje argument-kontrargument. 
 
No, a między tymi ścierającymi się armiami, są ludzie, których nie satysfakcjonuje wyjaśnienie post KGB-owskiego MAK-u i Komisji Millera, bo coś im nie pasi po prostu, na chłopski rozum. To jak z 7 budynkiem kompleksu WTC (flagowy już przykład, że można widząc nie widzieć, bo to się w głowie nie mieści. Z tego właśnie powodu - że nie mieści się w głowie. Czasem nie wystarczy zobaczyć, jak się okazuje, ale też uświadomić sobie, co się widziało.) 
Ci ludzie mają o tyle przerąbane, że jak dopadną ich wątpliwości i zaczną zadawać logiczne pytania, natychmiastowo opinia publiczna z obozu # 1, zaczyna ich wpychać do grupy # 2, zaś ta z kolei z chęcią ich przyjmuje, mimo braku styczności w intencjach.  
 
I taki to właśnie mamy burdel, więc może nie dokładajcie ludzie do tego jeszcze więcej gówna. CHYBA, że się OPYLA ;))

Paweł 2013-02-05

Vapaus chłopaku, od kiedy się urodziłeś jesteś członkiem narodu polskiego.

NJNorbert 2013-02-05

@Martin nie na kazdy ruch mozesz sobie pozwolic jak rodzine ,jak narazie masz wiedze na ten temat niczym prezes Kaczynski, (kota tez masz) lol

Tomkiewicz 2013-02-05

"jak mam byc libertarianinem skoro nie mogę sie bronic przeciwko mojemu okupantowi narodzie Polskiemu." 
 
Że jak? To naród Cię gnębi, nie zaś rząd i jego psiarnia? 
 
I co to za libertarianin, który radzi się jak zostać libertarianinem? :)) 
Podpowiem Ci jedno. Jeśli do tej pory nikt - nawet starzy - nie dobrał Ci się do mózgu zmieniając myśli i uczucia na swoją modłę tak, byś miał wrażenie, że są wciąż Twoje - to jesteś wolnym wewnętrznie człowiekiem :)) To wg mnie najważniejszy poziom wolności. Drugiemu przeszkadza państwo i tu tkwi zasadniczy problem i pewnie stąd cała wielka dyskusja. 
 
Weźmy taki przykład: jeśli choć w najmniejszym stopniu posiadasz roszczenia wobec państwa, znaczy to, że potrzebujesz opieki, a to z kolei może być sygnał, że jesteś państwowcem, a nie wolnościowcem. Każdy minarchista jest państwowcem. Tak myślę.

Pakun 2013-02-05

Jeszcze jedna sprawa, chyba nie poruszona w audycji (nie słuchałem do końca). Podział prawica lewica nie ma żadnego związku z gospodarką. Wynika on ze stosunku do tradycji, nie z koncepcji na gospodarkę. Dlatego, szczególnie w dzisiejszych czasach, wolność gospodarcza wiąże się bardziej z prawicą. Bo ona łatwiej uznaje "świętość" tradycyjnie rozumianego prawa własności. Nie jest to dogmat, ale znacznie łatwiej to połączyć z prawicą.  
 
Z czego warto być w Polsce dumnym? Z wyjątkowo moralnej z dzisiejszego punktu widzenia historii, choć to pewnie dla was bez znaczenia. Bardziej konkretne rzeczy, z wybudowanej w ostatnich latach sieci autostrad (www.tnij.org Z rosnącego poziomu życia, na świecie nie jest to rzecz oczywista. W Polsce dzisiejsza młodzież będzie żyć lepiej niż ich rodzice. Ze spadającego poziomu korupcji, która jest już niższy niż państwach sąsiednich a nawet w niektórych państwach zachodu. Gospodarczo Polska może się pochwalić, np. rozsądną polityką monetarną. Nie będę już pisać o bardziej oczywistych sprawach czyli tych związanych z polskim społeczeństwem, bo z tego zdajecie sobie sprawę. 
 
Podsumowując, w Polsce nie jest tak źle. Polacy powinni bardziej przyczyniać się do rozwoju społeczności (i społeczeństwa) w którym żyją. Inaczej nigdy, nigdzie nie będzie im dobrze. Co jeśli załamie się WB? Trzeba dalej wyjechać, bo tak łatwiej? Tylko tak strategia może doprowadzić do momentu, gdy nie będzie już gdzie uciekać.

vapaus 2013-02-05

Paweł sam jestes członek:P Wutłumacz mi kto przyznał mi to członkostwo? 
 
Tomkiewicz dobrze gada. Co do libertarianizmu chodziło mi o komentarz ecilClowna który chciał porównywac ich przedstawicieli do muzułmanów, którzy wszystkie swoje prawa maja zapewnione w niemal kazdym panstwie. A taki sobie libertarianin w zadym.

MISTIC 2013-02-05

JAK MNIE TEN CALY MARTIN DRAZNI, NO NIE MOGE SLUCHAC TEJ AUDYCJI PRZEZ TEGO GLUPKOWATEGO TYPA

Tomkiewicz 2013-02-05

Libertarianizm jest w obecnym czasie niemożliwy do zrealizowania w sensie gospodarczym, politycznym i społecznym.  
Może zaistnieć lokalnie, albo w czyjejś głowie. A skoro może w głowie, to mamy argument, by o niego nie tyle walczyć, co próbować go budować. Każdy swój własny. I będzie w miarę dobrze, bo libertarianizm to indywidualny stan umysłu, a nie kolejny "izm".  
 
To nie tylko zdefiniowany aksjomatami pogląd na ekonomię, gospodarkę czy ze wszech miar zasadne posiadanie broni na chacie, ale też pewna postawa wewnętrzna, silnie ukierunkowana na indywidualizm, co nie znaczy, że zamknięta na współpracę. Wystarczy zdjąć na chwilę kajdany państwa z rąk kilku osób i natychmiast zaczynają handlować, wymieniać się dobrami, tworzyć nieskrępowane regulacjami umowy. Cash flow jest tu tylko jednym z wielu pozytywnych efektów.  
 
Całe to pierdolenie o potrzebie istnienia państwa, wynika moim zdaniem z potrzeby posiadania kontrolera, na którego w razie czego można scedować odpowiedzialność. Inaczej: między ludźmi a państwem istnieje więź jak między dzieckiem a silnie autorytarnym, reżimowym rodzicem.  
 
Do audycji zadzwonił słuchacz, który mnie rozbił, po prostu rozmontował parciem na rząd światowy. To było tak symboliczne oddanie się jednej, niepodzielnej władzy, że aż szok.  
Już słyszę, jak ten psychopatyczny, etatystyczny bandyta Rockefeller gada, że wystarczy odpowiedni kryzys, a ludzie przyjmą Nowy Porządek Świata. Z otartymi ramionami i z gorliwym entuzjazmem w oczach, jak ten słuchacz, chciałbym dodać. Jedna waluta, jeden rząd, jedno prawo, jedna religia, jedno obowiązujące przekonanie... 
 
Przerażające.

Bezimienny 2013-02-05

"JAK MNIE TEN CALY MARTIN DRAZNI, NO NIE MOGE SLUCHAC TEJ AUDYCJI PRZEZ TEGO GLUPKOWATEGO TYPA" 
Po to jest Martin żeby drażnić i żeby trochę splendoru spadło na nudnego Hugo ...

zib 2013-02-05

Są ludzie którzy są np. patriotami i tacy którzy nimi nie są – koniec. I teraz można pół życia spędzić na pukanie się w czoło udowadniając jedni drugim głupotę, czy to pyskując czy wysuwając swoje argumenty. Ludzie są różni. Jedni mają np. socjalistów za durni, a tamci ich za pijawki . Dodajmy , że ideologia którą wyznają i jedni i drudzy „nie pozwala” im pochylić się zwyczajnie nad drugim człowiekiem i zrozumieć go. Myślę, że we wszystkich dyskusjach zbytnio idealizowany jest świat ( stąd potem ta ucieczka w różne „jedynie słuszne” idee). Politycy (wszędzie) działają jak opisał to Machiavelli – ich celem jest zdobycie i utrzymanie władzy – a nie jakieś fanaberie ekonomiczne. A o teoriach noblistów z ekonomii (którymi niejeden się tu rajcuje) politycy wiedzą tyle co wilk o gwiazdach. Odnoszę nawet wrażenie że ich to w ogóle nie interesuje (choć doradcy może robią co mogą). Oczywiście doprowadza to do kryzysów i bankructw – i co z tego? . I tak za wszystko płaci podatnik. A zabawa w zdobywanie władzy trwa dalej. Tak jest wszędzie na świecie. To polityka decyduje, a nie jakieś ekonomiczne bzdety i wykresiki. Dlatego warto chyba nabrać nieco dystansu do rzeczywistości . Dodam też, a rozmawiałem z wieloma Amerykanami i Brytyjczykami – oni też krytykują swoje kraje, czasem nawet dość ostro i dosadnie., może tylko mniej z pozycji bycia - ofiarą jak to często bywa w przypadku Polaków.

vapaus 2013-02-05

Chłopaki lubia wrzucac wszystkich mieszkancow jakiegos kraju do jednego worka i mowic pozniej ze ze Polacy miernoty a Brytyjczycy idioci. Nie wiem za kogo sie uwazaja zeby tak mowic, moze uwazaja sie za jakis inteligentow 
Hugo to ze tak powiem burżuj ,myśli ze szkolenia ktore sprzedaje sa lepsze od lekcji przedsiebiorczosci a wrzeczywistosci na obydwa szkoda kasy.

vapaus 2013-02-05

Oczywiscie mowie o lekcjach w panstwowych szkołach

Perun, Honor, Ojczyzna 2013-02-06

1. Koczownik nie zrozumie rolnika, a rolnik koczownika.  
2. Rolnik wyjeżdza kiedy musi. 
3. Koczownik wyjeżdza kiedy chce. 
2. Żydowski Bóg sprzyja koczownikom i nie lubi rolników ;-) - vide historia o Kainie i Ablu. 
3. Będac polskim patriotą stajesz po stronie rolników. 
4. Wierząc w żydowskiego Boga stajesz po stronie koczowników. 
5. Wierząc w żydowskiego Boga i będąc polskim patriotą - masz schozofrenię. 
 
Każdy musi wybrać kim jest ;-) Marti i Hugo wybrali - nie mają schozofrenii - staneli po stronie koczownika i jego Boga. 
 
A ty ?

Nieprzygoda 2013-02-06

W następnym odcinku: Czy należy udawać przed rodziną, że nie bijemy żony? :] 
 
Hugo, myślałeś nad tym żeby zaprosić Piotra Kaszubskiego "20-letniego milionera"? Nie wiem jeszcze czy to fejk, gość jest strasznie wkurzający ale odcinek były ciekawy ( i na pewno przyciągnął sporo nowych osób).

Ostatni Europejczyk 2013-02-06

@25 
Że co, Jahve Bóg koczowników? A założenie królestwa Izrael? A Jerozolima? A przypowieści z Nowego Testamentu, pełne odniesień do kłosów, żyta i zbiorów? 
 
I co ma tu do rzeczy Kain i Abel? 
 
Radziłbym ci uważać z posądzaniem o schizofrenię.

wierny słuchacz 2013-02-06

Poniżej link do książki którą polecał Hugo: 
www.africanliberty.org 
 
J Fijor wydał ją po polsku jako "Spór o globalizację" Johana Norberga

Perun, Honor, Ojczyzna 2013-02-06

Ad . 27 
 
A ma ! 
 
Tako rzecze Wikipedia: 
 
"Kain był rolnikiem, a Abel pasterzem (Rdz 4,2). Kain złożył w ofierze Bogu Jahwe płody ziemne, podczas gdy młodszy brat ofiarował najlepsze zwierzęta ze swojego stada (Rdz 4,3-4). Bóg przyjął ofiarę Abla, na ofiarę Kaina nie chciał zaś patrzeć (Rdz 4,4-5). Zasmuciło to Kaina, który "chodził odtąd z ponurą twarzą" (Rdz 4,5)." 
 
Co do starego i nowego testamentu rzecz można, że i JHVH jest schizofrenikiem.  
 
Po za tym jest demonem zła, ponieważ podobają mu się ofiary krwawe, a pracą rolników gardzi. 
 
Z ateistycznego punktu widzenia, można przyjąć, że JHVH i POLSKA to tylko zespoły memów, rodzaje virusa umysłu, który kieruje postępowaniem ludzi. Jeżeli ktoś ma w umyśle 2 virusy to jest schizofrenikiem, bo nie wie do końca kim jest ani nie wie jak działać.

Radek Olszak 2013-02-06

Po dwóch latach gadania bzdur o emigracji, jeden z ojców założycieli pojechał na wycieczkę do UK i założył sobie konto... :/ Śmiać się czy płakać? Nie wiadomo...  
Wycieczka to nie emigracja więc możemy się spodziewać ,że kontestacyjny hiphop hurra przekaz emigracyjny nie ulegnie zmianie.

Hugo 2013-02-06

A na czym się Kaszubski dorobił?

Nieprzygoda 2013-02-06

Na drożdżówkach i świerszczach. natemat.pl

Perun, Honor, Ojczyzna 2013-02-06

Ad 31.  
 
Sądząc po nazwisku dorobił się na czosnku ;-) 
 
Ale na serio.....chłopię to posiada klinikę medycyny estetycznej. 
 
Jednak osobiście bardziej wierzę, że pochodzi z rodziny handlarzy czosnku, a cała sprawa to po prostu wykreowany buzz do rozreklamowania kliniki. Po prostu ordynarny viral.

Pawelec 2013-02-06

Drogi Hugo, Martinie, Kontestacjo. 
Czy zrobił dobrze, czy jest donosicielem wstrętnym? 
www.wykop.pl

Tomkiewicz 2013-02-06

# 34 
 
Zrobił dobrze i był wstrętnym donosicielem, jak my wszyscy, którzy kiedykolwiek dzwoniliśmy po mafijne organy państwowe. 
W tym i ja.

Rysiek 2013-02-06

Ad. 30 Dobre :) czuje sie jak w cyrku :) , defincja zajwiska ponizej z pierwszej lepszej strony na necie: 
 
Jebak teoretyk (definicja): 
Osoba zajmująca się pierdoleniem bzdur na okrągło. Potrafi wypowiadać się swobodnie na tematy, o których nie ma bladego pojęcia, znawczyć na rzeczach, których nigdy nie próbowała lub nawet, których nigdy nie widziała na żywo.  
Jebacy teoretycy z reguły uważani są za ekspertów w gronie osób, które też nie mają bladego pojęcia, ale które same chciały popierdolić bzdury lecz zostały uprzedzone właśnie przez jebaka teoretyka (same też zresztą są jebakami teoretykami).  
Ponadto, jebacy teoretycy przyciągają się nawzajem i często tworzą stada lub kółka wzajemnej adoracji i wtedy jebią teoretycznie w grupie. Takie stadka często można spotkać w firmach, fabrykach, szkołach, itp.  
Jebacy teortycy często udają, że uprawiają sporty. Z reguły jest to kitesurfing, ponieważ jest bardzo prosty do nauki, a poza tym wszyscy go uprawiają i wtedy można popierdolić bzdury w grupie (kółko wzajemnej adoracji). Często udają, że interesują się sportami ekstremalnymi jak np. surfing i znawczą w biurze po każdym weekendzie niby spędzonym na wodzie. Ma się rozumieć pierdolą bzdury, bo są podszyci tchórzem, boją się wody, fal, zimna, innych surferów. Kiedy są w towarzystwie innych osób, ale NIE jebaków teoretyków tylko prawdziwych surferów, to wtedy cała prawda o nich wychodzi na jaw i w takim wypadku zwalają winę, że im marnie idzie na innych surferów, fale, warunki na wodzie, sprzęt, itp, itd... Oczywiście, następnego dnia w biurze znowu pierdolą bzdury przy innych debilach, jacy to oni są zajebiści.  
Jebaków teoretyków należy zwalczać, trzeba ich poniżać na każdym kroku, wytykać pierdolenie bzdur, udowadniać, że się mylą, i że nie mają pojęcia.

Jaroslaw 2013-02-06

Ciekawostka dla wszystkich patriotow polskich: 
 
"Były szef izraelskiej centrali wywiadowczej Mossad Mair Dagan otrzymał w tajemnicy honorowe obywatelstwo Polski. Informacje na ten temat podał izraelski portal "Walla", komentując niedawną wizytę szefa polskiego MON w Izraelu "

Perun, Honor, Ojczyzna 2013-02-06

Ad 37. 
 
Stare. 
 
Ale to tłumaczy, dlaczego "rynki finansowe" kupują dług pikującej ku bankructwie Polski na tak niski %. 
 
Komuś bardzo zależy aby obecna władza utrzymała się dłużej...

Ostatni Europejczyk 2013-02-06

@29 
A gdzie informacja, że Bóg odtrącił Kaina za to, że był Łowcą?

Ostatni Europejczyk 2013-02-07

@39 
Znaczy Łowca. Sorry.

Perun, Honor, Ojczyzna 2013-02-07

Ad. 39, 49 
 
Łowcą Androidów ? ;-)

Ostatni Europejczyk 2013-02-07

Kain łowcą androidów, Abel hodowcą... czego? Jakieś pomysły? Napiszmy księgę rodzaju od nowa!

0101 2013-02-08

Ostatnio zakladalem on-line konto w aliorze sync. Potwierdzenie tozsamosci polega na wyslaniu przelewu z innego konta. Czyli w Polsce tez mozna normalnie.

Tailor 2013-02-09

@39: W Starym Testamencie jest o tym, że Pan Bóg bardzo lubi słone, a kwaszonego nie znosi (Kpł 2, 11-13), może to ma jakiś związek z tematem Kaina i Abla oraz ich darów dla Pana.

Tomkiewicz 2013-02-09

Nie będziecie już - nawiązując do tematu - musieli niczego udawać.  
Nawet w czymś tak pokracznym jak TVN, widoczne są skutki kolejnych narad za zamkniętymi drzwiami. 
 
"Kandydat na premiera Włoch: Naszym celem są Stany Zjednoczone Europy" 
 
www.tvn24.pl 
 
ps: W sumie dobre dwa tematy do audycji, warte rasowej kontestacji: narodziny Państwa Europejskiego (a potem Rząd Światowy) i utrwalenie się globalnego kolektywizmu w myśl Agendy 21. Wiecie, zrównoważony rozwój itd. 
 
Już widzę, jak Korwinowi kopara opada. Mówiłem - UE się nie rozpadnie, ona się przepoczwarzy. Tak jak Stany się nie rozpadną, po prostu dojdzie do utworzenia Unii Północnoamerykańskiej.

Ostatni Europejczyk 2013-02-10

@45 Co innego słodkie marzenia lewicy, a co innego rzeczywistość. My naprawdę nie wiemy, co będzie choćby za rok. Historia uczy jednego - że jest nieprzewidywalna, a nie konsekwentna. 
 
Zwłaszcza, że już po 45 Churchil wołał o Zjednoczone Stany Europy. Jakoś do tej pory sen się nie ziścił.

Perun, Honor, Ojczyzna 2013-02-10

Ad 44. 
 
Czyli JHWH kiszonego ogóreczka nie ruszy ? ;-) To już na 100% Słowian nienawidzi, którzy lubują się w kiszeniu, ogórków i kapusty ;-)

pustynny_pył_na_mokasynach 2013-02-12

płaczecie Panowie że powstało kilka podobnych gazet które na pewno się nie utrzymają na rynku. zapomnieliście w swojej ogromnej wszechwiedzy że właśnie o to w rynku chodzi. Pierwszy raz od 20 lat można sobie przebierać w gazetach z prawej strony, oni natomiast będą się dwoić i troić żeby być lepszym od konkurencji. a powstały dlatego że takie jest zapotrzebowanie. a jeśli się pomylili w kalkulacji to się zwiną niedługo. Śmiejecie się z ludzi typu Kaczyński Wildstein czy Ziemkiewicz, ot tak hihi hehe, a niestety przedstawiacie poziom dzieciarni. Robienie głupkowatych filmików czy banalnych gierek i liczenie odsłon żeby ciągle powtarzać jaki to ja jestem wyjątkowy to w porównaniu z prowadzeniem ogólnopolskiej gazety to właśnie piaskownica.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 3 tygodnie temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 5 tygodnie temu

Unikaj szpitali (7) - 6 tygodni temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 8 tygodni temu

Nauczyciele uciekają (6) - 8 tygodni temuNiskie podatki już były (15) - 3 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 3 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 4 miesiące temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 4 miesiące temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 4 miesiące temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 5 miesiące temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 5 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 5 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 6 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 6 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 6 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 6 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 6 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 7 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 7 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 7 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 7 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 8 miesięcy temu


Jestem na kwarantannie! (1) - 8 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 9 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 9 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 9 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 9 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 10 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 10 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 10 miesięcy temu


Bezpłatna komunikacja może być droga (4) - 11 miesięcy temu


Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - 11 miesięcy temu

Idzie drożyzna (2) - 11 miesięcy temu

Polacy nie zasługują na prywatność? (1) - 11 miesięcy temu

Muzeum z najwyższej półki (1) - 11 miesięcy temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - ponad rok temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - ponad rok temu

Kiedy można zabić intruza? - ponad rok temu

Magiczne szable i tarcze (1) - ponad rok temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 2 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 2 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 2 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 2 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 3 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 3 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 4 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 5 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 5 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 5 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 6 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 6 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 7 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 7 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 8 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 9 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 9 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 9 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 10 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00
Przemyslaw Teterycz - - 20.00
Blog technologiczny Wirtualny wojownik - - 20.00
wypełnianie płatnych ankiet na eankiety.pl - - 20.00
Agencja pracy Gorzów - Praca jako opiekun... - - 20.00
wypożyczalnia samochodów victoria nowy sącz - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt