Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2013-02-09

Stalking prowadzącego przez fanów

Nadający:

Stalking -- termin pochodzący z języka angielskiego, który oznacza „podchody" lub „skradanie się". Pod koniec lat 80. XX wieku stalking zyskał dodatkowe negatywne znaczenie na skutek nowego zjawiska społecznego, jakim było obsesyjne podążanie fanów za gwiazdami filmowymi Hollywood. Obecnie stalking jest definiowany jako "złośliwe i powtarzające się nagabywanie, naprzykrzanie się, czy prześladowanie, zagrażające czyjemuś bezpieczeństwu". ink do filmiku Sebastiana: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BB2oTezLmsA

KOMENTARZE

DaKar 2013-02-09

Aż strach pomyśleć co by się stało gdyby ta osoba tę energię wydaną na interesowanie się Twoim życie i na chęć zaszkodzenia Tobie wyzwoliła w rozwój jakiejś firmy. Apple czy Samsung mogliby się wówczas schować :)

Bialy 2013-02-09

Sebastian Barycza jest kłamcą i manipulatorem. 
Oto dowody youtube.com/user/ArchiwumSzkodnika. 
Maciej Bienert jest także kłamcą i manipulatorem. Co więcej jest osobą publiczną(jako dziennikach kontestacji). Każdy może komentować i także sprawdzać czy to co mówi jest prawdą. 
Niestety Maciej osobę ,która sprawdziła jego słowa nazywa "łajzą". 
A komentujących jego przekręty nazywa "wariatami". 
Maciej, może ty się przebadasz bo ewidentnie coś z tobą nie tak.

fuks 2013-02-09

zupełnie się nie zgadzam, powinieneś przestać nagrywać - do tego sprowadza się pokrętna logika myślących inaczej :D 
 
Macieju mógłbyś w którymś odcinku powiedzieć kilka słów o społeczności w miasteczku takim jak Schongau - czy ludzie się znają, czy utrzymują relacje sąsiedzki, czy zapraszają się nawzajem na obiad, czy pomagają sobie? czy w najbliższym spożywczym ekspedientka wie, który chleb zawsze kupujesz? czy sąsiedzi interesują się sobą nawzajem (w zdrowy sposób)? 
 
Absolutnie nie chcę wnikać w Twoją prywatności, interesuje mnie raczej klimat małego niemieckiego miasteczka :) 
 
Pytam, bo mieszkam od urodzenia w Warszawie i tutaj brakuje mi właśnie tej "społeczności"

Łukasz 2013-02-09

Czuję w takich sytuacjach jakiś taki dziwny wstyd za innego człowieka ;/

Bezimienny 2013-02-09

Macku olej tych zalosnych sfrustrowanych nieudacznikow z Polski!

Bezimienny 2013-02-09

Zawistne, zaplute polaczyska chca sie zemscic na Macieju ze mistrzowsko wodzi ich za nos w komentarzach powodujac u nich piane z pyska :D 
Kazdego z nas ktory odniosl sukces chyba dotyka czasem banda takich smieci bez zycia, ktorzy by tylko zazdroscili!

Bialy 2013-02-09

Archiwum Kłamstw Sebastiana Baryczy 
www.youtube.com 
Archiwum kłamstw Macieja w przygotowaniu.

artur 2013-02-09

Maćku, popełniłeś największy błąd jaki w Polsce można popełnić, to niemalże jest równe poważnemu przestępstwu, a nawet gorzej. Mianowicie, zacząłeś w sposób pozytywny opisywać twoje doświadczenia, opowiadasz o swoich sukcesach zawodowych, chwalisz się, że jesteś lubiany i jesteś wraz ze swoją rodziną szczęśliwy(takie wrażenie można odnieść). Na twoje usprawiedliwienie powiem tylko: Maciej wyjechał do Niemiec. Zapomniał się. Wybaczcie mu, prawdopodobnie mieszkając w Polsce, nigdy nie przyszło by mu do głowy cieszysz się publicznie ze swojego szczęścia.  
Kiedy jestem w Polsce i znajomi pytają się co u mnie słychać, mówię tylko "jakoś leci", kiedyś byłem bardziej wylewny i opowiadałem im jak mi dobrze, to niesamowite ile z twarzy człowieka można wyczytać w tym momencie. :) 
Pozdrawiam i dziękuję za podcast. 
Artur

LordBlick 2013-02-09

Bialy, lecz się. Tracisz swój czas na realizowanie paranoicznych obsesji. Nie jest on nieskończony, można go spędzać przyjemniej... 
Osoba publiczna to osoba sprawująca jakąś funkcję publiczną. Radio Kontestacja pomimo iż mu dobrze życzę, nie jest tak powszechne, więc twoje tezy nie są prawdziwe. 
Poza tym pod względem prawnym sobie sprawdź jakie są granice prywatności...

Bialy 2013-02-09

@9Lordblick to ty chyba proponujesz komuś sprawdzać względy prawne a sam nie sprawdziłeś: 
Wikipedia: 
Osoba publiczna – osoba, która wykonuje funkcje publiczne lub przez inną swoją działalność zawodową, gospodarczą, społeczną, polityczną, kulturalną itp. wpływa znacząco na funkcjonowanie społeczeństwa, przeciwieństwo osoby prywatnej. 
 
Dodatkowo. Wyrok Trybunału Konst.z dnia 20 marca 2006 r. (Sygn. akt K 17/05; por.Wyrok TK - dostęp do informacji publicznej a prywatność)) 
"..Na początek należy przede wszystkim podkreślić, że pojęcie „osoba publiczna” nie jest równoznaczne z pojęciem „osoba pełniąca funkcje publiczne”...Ten pierwszy termin jest znacznie szerszy i obejmuje również osoby zajmujące w życiu publicznym istotną pozycję z punktu widzenia kształtowania postaw i opinii ludzi, wywołujące powszechne zainteresowanie ze względu na te lub inne dokonania, np. artystyczne, naukowe czy sportowe. " 
 
Lordzie wpadłeś jak śliwka w kompot. 
 
Ciekawy jest też wyrok wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie z 12 grudnia 2011 r. (sygn. akt III C 202/09) 
"...Powód jako osoba publiczna przystępująca do publicznej dyskusji odbywającej się za pośrednictwem Internetu, poprzez wygłaszanie swoich poglądów, prezentowanie swojego stanowiska na takim forum, faktycznie wyraża zgodę na ocenę przez pozostałych uczestników, czasem też ocen negatywnych..." 
 
Dodatkowy link dla LORDa na douczenie sie prawo.vagla.pl 
 
Zgodnie z polskim prawem Maciej będąc osobą publiczną faktycznie wyraża zgodę na ocenę swoich poglądów przez innych uczesników dyskusji/internautów, czasem też ocen negatywnych. 
 
Wyzywanie ludzi, którzy wyrażają opinie o macieju od łajz wariatów, jest tylko dowodem na to ,że Maciej nie ma kultury. 
A także nie zna podstawowych praw rządzących dysputą publiczną. 
Hugo poprzez banowanie użytkowników którzy mają inne zdanie także gwałci prawo innych do wyrażenia swoich poglądów. 
Gwałci prawo innych do ocenienia słów Macieja.

Bialy 2013-02-09

Proszę ,się nie zasłaniać tylko prawem angielskim. Bo jeżeli ktoś wyjedzie do Niemiec i fakty które podaje Maciej Bienert, okażą się nie prawdą. To wtedy taka osoba łatwo uzyska przed angielskim sąd odszkodowanie od "Property of Liberty Media Limited".

Bialy 2013-02-09

Chodziło o "Liberty Media Limited" właściciela radia "kontestacja.com"

Tomkiewicz 2013-02-09

www.youtube.com 
 
Jeszcze przypomnę definicje: 
 
Kontestacja (fr. contestation – spór, negacja; od łac. contestari protestować) – sprzeciw, najczęściej przeciwko systemowi społecznemu i politycznemu, wyrażany publicznie poprzez wypowiedzi i zachowanie. Wypowiedzi kontestujące mogą mieć charakter werbalny lub pozawerbalny, np. poprzez sztukę. Kontestacja jest skrajnym przeciwieństwem konformizmu. 
 
Innymi słowy, by kontestować, trzeba roboczo zerwać już nie tylko z autorytetami, ale z osobowością autorytarną w sobie samym. Kontestowanie nie jest możliwe np. w kole wzajemnej adoracji, więc po co komu sama definicja?  
 
ps: Utożsamienie weryfikacji informacji udzielanych publicznie ze stalkingiem lub chorobą psychiczną, to desperacka próba ratowania pomnika, który spękał w wielu krytycznych miejscach.  
Możesz się nie zgadzać, ale nie waż się sprawdzić tego, co ktoś gadał, tego ci nie wolno. A rzecz ważna, bo tycząca się kreski na wiele lat.  
Chyba, że to jakaś szemrana szkopska chwilówka? :)))) Wtedy bez dowodu, pracy, dochodu, niczego możesz się zadłużyć. 
 
Pytanie do ludzi, którzy jeszcze zachowali resztki szarej masy i nie biją bezrefleksyjnych pokłonów. 
 
KTÓRY POWAŻNY BANK udziela krechy bez poświadczenia o dochodzie, bezrobotnemu i obcokrajowcowi? 
 
Pytam tylko i wyłącznie ludzi nie związanych z audycją, bo sama audycja nie sięga poziomem do odpowiedniego minimum, by traktować rzecz inaczej, niż mało szczwana agitka na rzecz emigracji i komisji Millera.  
 
ps: Hugo, dlaczego banujesz ludzi kontestujących zasłyszane i niesprawdzone informacje? Czy argument, że to moja stacja wystarcza?

Bezimienny 2013-02-09

Tomkiewicz - kolejny frustrat, ktoremu sie nic nie udalo i tylko krytykuje innych!

Vexir 2013-02-09

Maćku, Sebastian ma paranoje. Kłamie w żywe oczy, to, że wpisuje w tagach osoby, na które bluzga (przykład z filmem z Madzią) świadczy o jego infantylności.

LordBlick 2013-02-09

@"Informacja udzielona publicznie" - Padłem :P Może jeszcze będziecie się domagać podstrony BIP-u dla Kontestacji ? ;) Prowadzący robi sobie vloga z własnego prowadzenia firmy, lubi sobie przy tym luźno pokonfabulować, rzucić kilka opinii, bo taką ma naturę, a wy traktujecie to jak jakąś wyrocznię, która się myli... Tak to jechać można po każdej audycji... 
Chyba naprawdę audycja powinna być dostępna po teście na inteligencję i to nie tylko intelektualną, ale i emocjonalną... 
I mieć pisemne zastrzeżenie "Audycja tylko dla widzów myślących, niezakażonych roszczeniowym stylem życia i nie odbierających świata zbyt poważnie".

Bezimienny 2013-02-09

Tomkiewicz poza tym - to jest ICH radio ICH prywatna wlasnosc - nie podoba Ci sie kolko wzajemnej adoracji to idz stad i zaloz swoje radio!

LordBlick 2013-02-09

@Bialy:"Hugo [...] gwałci prawo" - a wykupiłeś sobie takie na tym serwerze ? Najwięcej do powiedzenia mają ci, co czekają, aż im ktoś "informację publiczną" pod nos podsunie, ale ani złamanego grosza na radio nie dali, ani godziny nie poświęcili na współpracę. A poszli won od cyca...

Martin 2013-02-09

Tracę powoli cierpliwość do tych wojowniczych komentarzy. Za chwilę powywalam. Za "ten jest kłamcą", "tamten jest zdrajcą" i tego typu. 
 
Jak się ktoś nie zgadza, to bardzo dobrze. Niech weźmie i powie, że się nie zgadza i już. Ale wyzwisk, gróźb, protekcjonalnego tonu i demonstrowania personalnej antypatii nie będę tolerować. 
 
Co do ostatniego akapitu komentarza wyżej: nie wiem dlaczego Hugo banuje ludzi kontestujących informacje, ale domyślam się: zapewne za to, że oprócz kontestowania uprawiają bycie wrednym, upierdliwym, agresywnym człowiekiem. 
 
Jak ktoś nie umie polemizować bez jadu, to niech siedzi cicho, póki się nie nauczy. U nas tego nie będzie. To radio, nie bojówka. 
 
Argument, że "moja stacja" wystarcza w zupełności, żeby wyrzucić każdego kogo się chce. Tak samo jak argument "to mój dom" albo "to mój samochód". 
 
Jak nie będziecie rozmawiać jak ludzie, panowie Biały i Tomkiewicz, bez wrogości, to napiszcie pożegnalny komentarz, bo po nim wyrzucę. Idźcie sobie gdzie indziej, dobranoc. 
 
Przy okazji: nie mam bladego pojęcia w ogóle z czym się aż tak strasznie nie zgadzacie, bo widzę tylko napieprzanie na prowadzącego, że coś skandalicznie źle powiedział, ale dalej nie wiem co to takiego. I kompletnie nie wiem dlaczego nie można tego napisać normalnie i bez wrogości.

Jacek, Dania 2013-02-09

@Tomkiewicz 
 
Panie Tomkiewicz, jezeli nie podoba sie Panu "agitka" na rzecz emigracji, to niech Pan agituje w druga strone. Ale, obawiam sie, moze zabraknac Panu "argumentow propagandowych" w tym kierunku...

Tomek 2013-02-09

Melchior Wańkowicz w "Dziełach emigracyjnych" opublikowanych poza krajem w latach 1939-1945 opisuje nasze polskie wady narodowe, wskazując wśród nich bezinteresowną zawiść. Jeśli ktoś radzi sobie lepiej to zamiast cieszyć się z tego i brać z niego przykład należy go zniszczyć donosami itp. Sam znam przypadek z Polski gdy osoba pracująca w księgowości pisała do ZUSu, że wdowa po jej byłym przełożonym dostaje za wysoką emeryturę po mężu. Skończyło się na tym, że ZUS rzeczywiście przyznał pomyłkę w wyliczeniach ale na niekorzyść wdowy i wypłacił wyrównanie podwyższając jej świadczenie. Maćku trzymaj się i łam stereotypy!

Tomkiewicz 2013-02-09

Pozwól zatem Martin, że uprzedzę Twój ruch.  
 
ps: Zaczyna się robić zbyt ciasno... i ciemno.

Bialy 2013-02-09

Hugo przeczytaj sobie ostatnie komentarze pod audycją Macieja. 11 audycji 
Aż do audycji o "Ministrze philipie.."włącznie.Dowiesz się w czym rzecz. Chodzi o to ,że pojawił się pewien komentator Tomek. 
Zaczął zadawać Maciejowi merytoryczne pytania, bez cienia nawet agresji i złośliwości. Tomek zarzucał też Maciejowi ,że delikatnie mówiać w wielu sprawach mija się z prawdą. Maciej zamiast podjąc merytoreczną polemikę lub wogóle się nie odzywać zaczął ironiczne, ifantylne i chamskie komentarze. Sugerujące drugiej stronie chorobę psychiczną itd. Do merytoryki zarzutów wogólę się nie odnosił. Na koniec wykorzystał swoją prywatną znajomość z Hugo(z octoberfest) i poprosił o zbanowanie Tomka co Hugo skrzętnie tutaj uczynił. O to się tutaj rozchodzi, o zatykanie ust.

Bialy 2013-02-09

Kurcze post @23 pisany był do Martina a nie do Hugo. Martin przeczytaj te komentarze u Macieja.

Martin 2013-02-09

Ok, przeczytam. 
 
Ale co by tam nie było, nie usprawiedliwia to aż takiej przesadnej wrogości. Trochę wyważenia: nie rozmawiamy tu o sprawie wagi narodowej tylko opinii o banku czy o co tam chodziło. 
 
Ja by też chciał posłuchać argumentów innych niż prowadzącego, lubię sobie obraz wyrobić. Ale tylko jakieś ataki widzę i oskarżenia. 
 
Dobra, zobaczę co tam było.

Marriusz 2013-02-09

chodziło o to ze Maciejowi wychodzi a niektórzy nie mogą tego scierpieć więc mówią że wszystko to kłamsywo! 
I koronnym argumentem na" kłamstwa" Macieja jest stwierdzenie faktu czy jakiś niemiecki minister jest emigrantem czy tylko emigrantem adoptowanym w dzieciństwie i wychowanym przez niemiecką rodzinę. 
Żenujace to wszystko

Bialy 2013-02-10

Martin zacznij czytać od audycji o ministrze bo zaczynajac od konca nie widzisz przyczyny.

Hugo 2013-02-10

ad 19. 
Jak to się czasy zmieniły. Kiedyś to Martin wywalal ludzi, a ja ich broniłem. Sorry, ale nie mam cierpliwości gadać z kimś na poziomie werbalnym dresiarza.  
 
Mam ten luksus, ze mogę wybierać z kim rozmawiam. I ci panowie się do tego grona nie zaliczają.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-02-10

No niedawno poleciala glowa Michala Labusia, teraz zawisl Tomkiewicz, ciekawe ilu jeszcze wiernych bywalcow zostanie poswieconych na oltarzu Biernata?  
 
A moze byscie zwolnili z tymi banami? Niewydaje wam sie ze jak jeden po drugim wieloletni bywalcy siegaja do kabury z pelna swiadomoscia ze i tak wygrac nie moga to moze warto zebyscie przyjzeli sie problemowi z ich punktu widzenia?

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-02-10

Symienic S an K i bedzie jak w morde strzelil: www.youtube.com 
funny that.

Martin 2013-02-10

No i widzicie, i tyle z tej mojej interwencji. Hugo wywalił za drzwi przede mną. 
 
Sorry, panowie, ale nie zgłoszę do wykopków veta. Krytyka krytyką, wiele argumentów przyznaję, że było rzeczowych (przeczytałem "Tomka"), ale nie o to chodzi. Sam sposób prowadzenia rozmowy i podejście jest wstrętne! 
 
Nie rozumiem zupełnie motywacji stojącej za takim sposobem prowadzenia rozmów. Ok, argumenty, krytyka, tak, dobrze, lubię rozmowy i polemikę. No ale w jaki sposób? Dlaczego? Po co? Dla kogo to wszystko? W imię czego? 
 
Bo życzliwości w tym żadnej nie widzę, uśmiechu zero, sympatia to owszem, ale tylko do siebie i tych, którzy mają to samo zdanie. 
 
I tak, widzę rację tych, co mówią, że prowadzący to sobie komentarzami na pochwałę też nie zasłużył. I gdyby był słuchaczem, to by dostałby pewnie ostrzeżenie, a kto wie czy by i nie wyleciał też za drzwi. 
 
Ale jest różnica: on nie jest słuchaczem. On tu jest u siebie. Jeżeli ja jestem właścicielem domu, to on jest takim, powiedzmy, wynajmującym pokój. To jest jego audycja, prowadzi ją sobie jak chce. Czy lepiej czy gorzej, sprawnie czy nieudolnie - to drugorzędne, oceniają to słuchacze oddając mu swój czas i przychodząc albo olewając. Ale jest tu istotniejsza różnica: ta między gościem a gospodarzem. 
 
Nie rozumiem też tego: jeżeli w jakimś sklepie nie podoba ci się towar, a sprzedawcy nie lubisz - to po kiego wała przychodź przez kolejne 11 tygodni kupować następne? Żeby sobie ponarzekać? Czy co, czujesz moralny obowiązek przed światem doczepić się do jednego faceta i sprostować jego każdy błąd? Zakochałeś się, czy co? 
 
Jestem strasznie rozczarowany poziomem, panowie. I w tym wypadku mam akurat w dupie kto ma rację i kto jest winny i kto zaczął. Jeden się zachowuje jak dziecko, bo prowokuje, a drugi, bo odpowiada na zaczepkę jeszcze gorszą zaczepką. "Pani profesor, bo Tomek zaczął!", "Nieprawda, bo Maciek mnie szarpał za włosy!" No przedszkole. 
 
Nie chcę więcej słyszeć, że "Kontestacja to radio elitarne". Jesteście dzieci, a nie żadna elita, skoro nie potraficie prowadzić sporów tak, żeby przekonywać, a nie tak, żeby na drugiego napluć! I każdy tu za siebie odpowiada, a nie za tego drugiego. "Bądź mądrzejszy i nie odpowiadaj mu" - nie uczyli tego w szkole? To nauczymy teraz. 
 
A nawet gdyby dyskredytowanie adwersarza było sposobem na dyskusję, to rany, da się to zrobić z humorem, smakiem, luzem, inteligencją. Z sympatią nawet! 
 
Idę stąd, bo mnie mdli normalnie.

Jaroslaw 2013-02-10

MACIEJ TAKI NIEOGOLNONY, ZANIEBDANY, NIE MAJA TAM ZYLETEK W SCHONGAU.. 
 
PAMIETAJCIE, TO MACIEJ TWORZY HISTORIE.. "TO JA JESTEM POLICJA" 
 
P.S 
 
TO BYLOBY PEWNA IRONIA GDYBY ZACZELA SIE CENZURA W RADIU KONTESTACJA

Orish 2013-02-10

Ja tu widzę różnicę podejścia. Są "piewcy kapitalizmu", którzy ten system stawiają na pierwszym miejscu i w swoje postępowanie mają wpisane walkę z tymi, którzy uważają inaczej, i są wolnościowcy, dla których wolność zaczyna się już w samym podejściu do ludzi, a systemy są sprawą drugorzędną. I jakoś tak dziwnie się składa, że wylatują zawsze tylko ci pierwsi.

Barrett 2013-02-10

@32 
 
Cenzura – kontrola publicznego przekazywania informacji, ograniczająca wolność publicznego wyrażania myśli i przekonań. Polega na weryfikacji audycji radiowych, telewizyjnych, widowisk, Internetu itp. przez organy państwowe z punktu widzenia ich zgodności z prawem, polityką państwową, obronnością.

Posen 2013-02-10

Przyjeżdża normalny człowiek z Polski do innego kraju, aby rozpocząć nowe życie. I co? Od razu jest u tubylców szufladkowany jako pijak, złodziej, awanturnik i zawistnik. A to wszystko dzięki takim ludziom, z którymi musi użerać się Maciej. 
 
Dziękuję bardzo, rodacy. Odnoszę wrażenie, że najwłaściwszym miejscem pobytu sporej części Polaków powinien być dół z wapnem. 
 
PS. Hugo, proszę, nie banuj za moje zamordystyczne słowa, ale nóż się w kieszeni otwiera, gdy słyszy się o ludziach, którzy psują ci opinię tylko dlatego, że urodzili się w tym samym kraju.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-02-10

Ale nie ma obawy, Hugo cie nie zbanuje, za wchodzenie w dupe Mackowi jeszcze nikt nie wylecial. Im ostentacyjniej tym lepiej.

Marriusz 2013-02-10

@36 nie rozumiesz znaczenia słów...

Hugo 2013-02-10

ad 29 i 36, czyli Mateuszu kilka słów wyjaśnienia.  
 
Odnośnie tego, co powiedziałeś, szczególnie w pierwszym komentarzu. Przedstawie ci moje podejście do ludzi. Bazuje ono na 12 latach doświadczeń w budowaniu społeczności.  
 
Czasem daje szkolenia z tych kwestii starając się uczyć innych budować społeczności wokół różnych fajnych idei. I jeden z mitów, który staram się obalić, to pokutujące twierdzenie "klient twój pan".  
 
Wolny rynek polega na wymianie.  
 
Pracodawca i pracownik wymieniają się tym co mają. Tak, samo jak sprzedawca i klient. Itd. Wszedzie jest dobrowolna wymiana. I ta sama zasada dot. kontaktów z ludźmi w tworzeniu np. takiego tworu, jak KonteStacja.  
 
Nie hodujemy słuchaczy dla samego tego, by byli słuchaczami. Zachęcam ich, by coś robili. Prowadzimy kilkadziesiąt projektów z tymi, którzy mają umiejętności i czas. Wszystko finansujemy ze składek sponsorów. Jeżeli ktoś słucha radia od paru lat, potem zachowuje się jak, posłużę się porównianiem, przeciętny prawicowiec, a nie zaangażował się nic co robimy - to naprawdę jest mi dość obojętne, czy jest tu, czy go nie ma.  
 
Akurat ty Mateuszu wspierasz projekty, więc powinieneś czuć różnice między takimi ludźmi.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-02-11

W pozadku Hugo, wyraznie nasze cele sie mijaja. Ja wspieram Kontestacje bo chce zeby byla. Bardzo czesto sie nie zgadzam, wiekszosci audycji nie slucham, slucham regularnie tylko trzech audycji (AT, TwS i Konserwa – dwie z nich dostepne gdzie indziej). A nadal staram sie w miare w mozliwosci dawac na tace.  
 
Dla mnie Kontestacja jest celem samym w sobie.  
 
Zbierali sie tutaj ludzie niebanalni. Komentarze pod nie jedna audycja mialy dla mnie (i zapewne dla wielu innych) spora wartosc same w sobie, czesto wartosc wieksza niz sama audycja. Wiec jak widze ze za krytyke (merytorycznie uzasadniona i to w dodatku krytyke kogos kogo Leopold Tyrmand okreslil by slkrzyzowaniem harcerza z formalem) wylatuja ludzie ciekawi, ludzie ktoych komentarze zawsze czytalem, to protestuje. Zwlaszcza protestuje jak oni wylatuja za tak malo. Nie robie tego dla nich, robie to dla siebie. Im takich ludzi mniej tym mniejszy urok Kontestacji. Twoja decyzja co z tym zrobisz.

Marriusz 2013-02-11

Ja tam wolę Kisiela ale wiedziłem że obaj panowie się znali więc sprawdziłem sobie co nawzajem mówili o sobie. 
kisielewski.org.pl 
kisielewski.org.pl 
Powiedzieć tu warto że obaj panowie się przyjaźnili. 
A skrzyżowanie harcerza z fornalem(bo chyba o to chodziło)jest świetnym określeniem początkującego(w sensie rozkrecającego biznes) waściciela biznesu.Dopuki nie oddeleguje (mądrze)więkrzości zadań to tak będzie bo to najlepszy sposób na niskokosztowy szybki wzrost małego początkującego biznesu. 
I O TYM SĄ AUDYCJE MACIEJA. 
Niestety niewszyscy to rozumieją (i nie ma się co dziwić). 
A Tyrmanda żal że choć niegłupi to tak beznadziejnie prowadził swój biznes(bo każdy w życiu prowadzi biznes pod własnym nazwiskiem-i warto wcześnie to zrozumieć) 
Pozdro

Hugo 2013-02-11

ad 39. 
No, a ja wole robić, niż gadać.  
 
Gadanie ma być wstępem tylko. A też wole gadać z ludzmi, ktorzy cos robia fajnego.

Adrian Monachium 2013-02-12

Witam, 
male sprostowanie. Zapytanie do Banku bylo bez podania nazwiska Bienert jak rowniez bez podania gdzie ukazala sie ta informacja. M. Bienert widocznie spanikowal i sam zadzwonil do Banku pytajac o ta konkretna sprawe. Tym samy bank wiedzial o kogo chodzi. Jesli M. Bienert moze niech opublikuje kopie maila a wszyscy zobacza jak bylo naprawde. Pozatym nigdzie nie bylo napisane ze odpisany mail z banku nie jest przeznaczony do publikacji. Gwoli sprawiedliwosci maila nie pisal tez zaden polak. Nie jest stalkingiem sprawdzanie i weryfikowanie podawanych publicznie przez M. Bienerta wiadomosci, szczegolnie jesli sa one powiedzmy kontrowersyjne. Nikt w zadnym wypadku nie nachodzi, naprzykrza, ani nie robi zadnych inne nieetyczych dzialan ani wobec M. Bienerta ani jego rodziny. Jak podczas gry w pokera M. Bienert podal fakt a ktos powiedzial sprawdzam. Pisanie o stalkingu jest sporym nadurzyciem. Kazdy ma prawo weryfikowac publicznie podane wiadomosci. Jeszcze jedna wazna sprawa opublikowany email z banku nie zostal zmieniony w tresci. Opuszczono tylko jedno zdanie mowiace o zaproszeniu do indywidualnej rozmowy w siedzibie banku. Gdyby ktos mial ochote to w ramach demokracji moze sprawdzic kazda informacje podana przez M. Bienerta a tyczaca sie jego publicznej dzialalnosci jak np. praca dla Jugendamtu lub kazdej innej instytucji panstwowej. Nie jest to zaden stalking. Piszac pewne teksty i wyglaszajac publicznie teorie M. Bienert musi liczyc sie z kazda mozliwosci weryfikacji na bazie ogolnego prawa i norm postepowania. M. Bienert widocznie bardzo zdenerwowal sie gdyz sam w jakims sensie naruszyl ogolna norme. Chocby kreceniem filmu przed bankiem. Prosze nie wierzyc ze ktokolwiek z banku pokazywal M. Bienertowi maila, gdyz jest to prywatna korespondencja banku. W tej korespondencji jak podkreslam jeszcze raz, nie zostalo podane o kogo chodzi. Pytanie bylo ogolne. Nakrecenie tego filmu jest swego rodzaju smutnym przekazem desperata walczacego o zachowanie resztek wiarygodnosci. Kazdy widzi jakie emocje ma wypisane na twarzy autor. Do niedawna sam pisal ze wzbudzal w innych emocje dzialajac psychologiczna manipulacja, natomiast teraz pod wplywem legalnej weryfikacji sam stracil fason. Prawda zawsze broni sie przed mistyfikacja i manipulacja. Grajac fair i prowadzac dyskusje na poziomie mozna stworzyc wiele dobrego. Przeinaczajac fakty tworzy sie wlasnie tego typu zachowania. 
Pozdrawiam M. Bienerta i apeluje do niego aby zachowywal sie jak mezczyzna, przyjmowal krytyke na klate i nie wyplakiwal sie publicznie. Nikt go nie napastuje ani nie dokonuje stalkingu ani nigdy nie zamierza tego robic w zadnej formie. 
Pozdrawiam  
Adrian z Monachium

Bezimienny 2013-02-12

Mozna usunac ten komentarz powyzej szkalujacy Macka????

Tomasz 2013-02-12

Cieszę się, że są tutaj również ludzie na poziomie, wyższym niż Bienertszczyzna, Niemcy to piękny kraj, poznałem już kilku Polaków, którzy nie muszą się chwalić tym co robią, a cenię ich za to kim są.

Rafał A 2013-02-13

Cieszę się jak Maciej się cieszy. Oglądam Twoje filmy z uśmiechem na twarzy. Zarażasz innych pozytywna energią. 
A dla tych co tak krytykują i oczerniają Maćka - ZAZDROŚĆ WAS ZNISZCZY!!! 
 
Pozdrawiam i życzę sukcesów Macieju! 
Nagrywaj ludzie to lubią, bo pokazujesz jak robi się biznes, dzięki temu można się wiele nauczyć i nie trzeba odkrywać koła od nowa.

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-02-13

ad 42. Adrianie jak masz jakieś wątpliwości to proponował bym abyś do mnie zadzwonił to pójdziemy do banku i gdzie tam jeszcze chcesz. To zawsze lepsze od szpiegowania/podsłuchiwania niem. Lausch(en) If You know what I mean 
 
 
a co powiesz o tym? 
Drogi Maćku, 
Wczorajszego dnia (12 lutego) otrzymałem prywatną wiadomość na YouTube 
od użytkownika Radosława Olszaka o następującej treści: 
 
Temat Maciej Bienert oszust 
"Witam 
Proszę sobie przeczytać komentarze pod audycjami Macieja na 
kontestacji to dowie się Pan sam jakim kłamcą i manipulatorem jest 
Maciej. jedenaście audycji aż do audycji o ministrze. 
Prawda wychodzi na jaw. 
 
www.kontestacja.com 
 
Poczułem się w obowiązku poinformować cię, że ktoś za twoimi plecami 
prowadzi działania, które mogą mieć negatywny wpływ na postrzeganie 
twojej osoby. 
Ja sam nie odpisałem ani nie mam zamiaru kontaktować się z Radosławem 
Olszakiem, gdyż z doświadczenia wiem, iż najlepszą metodą walki z 
internetowymi trolami jest ich ignorowanie. Po prostu - gdy zauważą, 
że ich działania nie przynoszą odzewu z twojej strony (albo twoich 
słuchaczy), to sami po jakimś czasie zaprzestaną bezowocnych 
prowokacji. Jednak decyzja co z tym zrobić należy tylko do ciebie. 
Jak już wspomniałem jedyne co będę robił w tej sprawie to informowanie 
cię, jeśli któryś z twoich wrogów zwróci się do mnie OSOBIŚCIE. 
 
Głowa do góry! 
 
Słuchacz audycji "Firma na emigracji" 
 
PS. W załączniku umieszczam zrzut ekranu wspomnianej wiadomości z 
mojej skrzynki YT.

Bezimienny 2013-02-13

To co pisze Maciej MOZE BYC prawda - ale to zalezy od Was. 
Sam dostalem kredyt na dom w UK bedac tutaj 4 miesiace - ale nieudacznik i tak nie uwierzy - bo "sie nie da"

Dodaj komentarz...


Maciej Bienert - Dumny ojciec i szczęśliwy mąż, a poza tym pedagog z 11. letnim stażem. Zajmuje się zwykle wieloma rzeczami na raz. Od 3 lat mieszka w Niemczech w raz z rodziną.

Kiedyś urzędnik. Od 11 lat przedsiębiorca wolnorynkowiec, prowadzący działalność z sukcesami i nierzadko porażkami. 35 lat życia nauczyło go, że warto się uczyć i ciężko pracować, ale przede wszystkim być wiernym wartościom i ideom, które wyznaje.

W wieku 31 lat zrozumiał, że w życiu nie chodzi o to żeby siebie "odnaleźć" tylko siebie tworzyć. Po ukończeniu wielu szkół, kursów i uczelni, podjął się kolejnego wyzwania: prowadzenia audycji w Kontestacji.

Prowadzi wiele stron internetowych między innymi:

bienert.biz
care24.pl
deutschland-jobs.eu
fenster.bienert.biz
jazdawde.pl

Inne audycje tego autora:

Niemiecka tarcza antykryzysowa (3) - 8 miesięcy temu

Nieruchomości w Niemczech cz.1 (1) - 10 miesięcy temu

Ile tracimy na dotacjach UE? (3) - ponad rok temu

Spór o kler (7) - 2 lata temu

Powrót po 9 latach (3) - 2 lata temuWięcej audycji...Konflikt Polska - Izrael (1) - 3 lata temuUbóstwo w Niemczech - 3 lata temu

O przetargach - 4 lata temu

Idę na studia (2) - 4 lata temuPlany na 2017 (1) - 4 lata temu

Niemiecka szkoła (5) - 4 lata temu

Pozytywne efekty 500+ (4) - 4 lata temu
Przemoc, mobbing i nękanie (2) - 4 lata temuEmerytury w Niemczech (2) - 4 lata temu


Wakacyjny nastrój (2) - 4 lata temu

Terror w Monachium - 4 lata temu

Jakie są dzisiejsze Niemcy? (1) - 4 lata temu

Terror w Monachium - 4 lata temu


Audycja niedokończona - 4 lata temu

Co łączy wp.pl i Zyklon B (1) - 5 lata temu
Niemcy państwem bezprawia? (3) - 5 lata temu
Polskie materace dla Niemców (7) - 5 lata temuKochajmy się wszyscy! (1) - 5 lata temu


Maćkowa codzienność - 5 lata temu

Maciek ma problemy... (1) - 5 lata temu


Komentarz Maćka... (1) - 5 lat temu
Kto jest lepszym "Polakiem"? (2) - 5 lat temu


Nasza nowa siedziba (5) - 5 lat temuJakich klientów unikać? (2) - 5 lat temu


Wspomnień czas (1) - 5 lat temuCo tu produkować? (4) - 6 lat temu
50 tys. VAT Maćka (1) - 6 lat temu

Okna z Polski (1) - 6 lat temu

Przewaga LTD nad GmbH - 6 lat temu


Dokąd emigrowałby Maciek? (1) - 6 lat temu

Fitblogerka w Kontestacji (1) - 6 lat temu


Niemiecka indoktrynacja (2) - 6 lat temu


O budownictwie w Niemczech (4) - 6 lat temuBytowska policja w akcji (3) - 6 lat temu

Maciej o nazizmie - 6 lat temu

Policja bytowska w akcji (1) - 6 lat temu


Socjal w Niemczech (16) - 6 lat temu

A co, jak przyjdzie kryzys? (1) - 6 lat temu

Maciej nie lubi Mercedesów! (1) - 6 lat temu


Niemcy moich marzeń (5) - 7 lat temu


Niemcy o Polakach... (7) - 7 lat temu

Policjantka lubi gaz - 7 lat temu

Delegacja to nie emigracja (3) - 7 lat temuDrutexomania (3) - 7 lat temu
Mała firma, a cieszy - 7 lat temu
MLM i inne tematy (10) - 7 lat temu
Czy czeka nas drugi Hitler? (2) - 7 lat temu


Rozmowy o emigracji c.d. (1) - 7 lat temuRozmowy o emigracji - 7 lat temu


Zostanę miliarderem! (9) - 7 lat temu

O walucie Euro - 8 lat temu

Okna i nie tylko... (5) - 8 lat temu


Polska: pierwsze wrażenie (41) - 8 lat temu

Rozbijemy układ! (7) - 8 lat temu

Za Odrą zapłacisz bykowe (1) - 8 lat temu


Układ zamkniętych okien (5) - 8 lat temu


Nie otwierajcie firm w Polsce (25) - 8 lat temu


Odwiedziny z Lichtensteinu (4) - 8 lat temu

Czy warto kupić dom w Anglii? (15) - 8 lat temu


Ciemne strony emigracji (7) - 8 lat temuO interesie Maćka (3) - 8 lat temuWybuchowy Klient (1) - 8 lat temuMaciej ujawnia swój sekret (19) - 8 lat temu


Dziś o życiu w Norwegii (15) - 8 lat temu

Gdzie tanio tankować... (19) - 8 lat temu


Wywiad z Marią i Tomkiem (11) - 8 lat temu


Pierwsza reklamacja (1) - 8 lat temu


Figielka o pracy w UK (9) - 8 lat temu


Polaku uśmiechaj się (11) - 8 lat temu

Wywiad z raperem Junior ER (16) - 8 lat temu
Samochód dojechał - 8 lat temu


Jak działa gospodarka? (5) - 8 lat temu

Pytania do emigrantów (10) - 8 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Fotowoltaika nowy sącz, nowy targ,... - - 20.00
Sklep colway Kolagen - - 20.00
Ubezpieczenia na życie nowy sącz - - 20.00
Jak wysłać fax do Niemiec - - 30.00
Nieruchomości Hiszpania - Torrevieja... - - 20.00
zarabianie przez internet - - 20.00
Praca w sieci przez internet - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt