Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
4 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
4 dni temu
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2013-02-12

Konserwa z nowoczesnością a partia z postępem...

Nadający:

Czy nowoczesność to ucięty członek, 'postęp obyczajowy' czy szybki rozwój technologii, edukacji i dobrobytu. Świat doszedł do większego absurdu niż rzeczywistość przedstawiona w filmie Time Bandits z 1981r. Ludzie duszą się w XXI wieku czadem paląc śmieciami i kiepskim węglem, rozwój technologii i dobrobytu jest zbyt wolny a największym problemem mediów są nieistotne sprawy obyczajowe. Postępem/nowoczesnością nazywa się to co nim nie jest wg logiki. Obalamy mity lewicy analizując nowoczesność na podstawie historii technologii i nie tylko...

KOMENTARZE

Kreator z koczowiska :) 2013-02-13

Na chacie 2 osoby miały tyle do powiedzenia jak się bardzo mylimy i jacy arabowie są spoko a przynajmniej 'tak samo źli' jak średniowieczni chrześcijanie... 
 
...i tutaj się nie wypowiadają a w komentarzu mogą sie podeprzeć na spokojnie argumentami. Czekamy na konstruktywna krytykę, ale najpierw polecamy przynajmniej wikipedię poczytać a najlepiej co nieco książek o historii. 
 
Audycja w trakcie nagrywania zeszła na kilka ładnych minut w tematy islamsko-chrześcijańskie, ale jak się mówi o technologii w średniowieczu trzeba kilka mitów jacy to wyznawcy islamu są wspaniali i kreatywni i przechowywacze kultury antycznej obalić. 
 
Łuk z bizancjum, kopuły budowane bez rusztowań -wzięte z afrykańskich peryferiów cesarstwa rzymskiego po podbiciu i wymordowaniu 1/3 populacji tamtejszej, 
pojęcie '0' od hindusów po tym jak splądrowali tamtejsze księgozbiory. 
System nawodnień to przeróbka akweduktów. 
Kanalizacja, ogrzewanie podłogowe z Rzymu. 
Wiele innych dokonań w dziedzinie budownictwa i chemii. 
 
Żeby nie było, że jestem uprzedzony - w krajach arabskich wytłumaczyli pierwsi działanie pryzmatu i rozszczepienia światła na widmo. Wcześniej nikt tego nie wyjaśnił. 
Dach zielony wielo-warstwowy a nie taki jak w skandynawii, gdzie trawą na drewniane rusztowanie kładziono by się zakorzeniła - archeolodzy odkryli takie dachy na kilku pałacach. 
 
Samodzielne odkrycia europy w tym czasie. 
System przyporowy-wieża sił po raz pierwszy XI wiek. 
Wzory viette'a, kombinatoryka, rachunek prawdopodobieństwa, podstawy systemu bankowy trwającego do dziś. W krajach arabskich banki do tej pory mają problem z funkcjonowaniem w zgodzie z 'prawem koranicznym' tacy są postępowi. 
Od XIII wieku matematyka europejska i tak wszystkich wyprzedziła bez pomocy z zewnątrz, ponieważ powszechne były konkursy matematyczne na rozwiązanie problemów logicznych i geometrycznych. 
Konstrukcje kratowe płaskie 1 typu i ściągi w konstrukcjach murowanych i kamiennych, zamiast przypór - pozwoliły zbudować najwyższe na świecie budynki (do początków XIX wieku): 
-wieża katedry w Lincoln 160,2m od podstawy 
-wieża kościoła św. Olafa w Tallinie 159,5m od posadzki. 
Mosty w średniowieczu oparte były na systemie łukowym -stosowanym wszędzie wtedy także u arabów (kamień) lub kratownicowym (drewno) co było nowością. 
Nie przetrwały niestety do naszych czasów duże mosty z średniowiecza, więc nikt poza archeologami i historykami architektury o tym fakcie NIE WIE! 
 
Jan Kochanowski napisał fraszkę o moście warszawskim na Wiśle, który stał w jego czasach już od 2 pokoleń. 
 
Pierwsze prymitywne wodociągi drewniane PODZIEMNE oparte na systemie naczyń połączonych XII-XIV w. Znaleziono dowody na ich istnienie np. w Norymberdze, Sibiu u nas w Polsce w Gliwicach, Krakowie, Środzie.

Kreator z koczowiska :) 2013-02-13

PS. Uzupełniając o mostach średniowiecznych, które nie dotrwały do naszych czasów - chodziło mi o mosty drewniane. W okresie oziębienia klimatu w XVII i XVIII wieku grubsza niż przewidywano pierwotnie kra zmiotła ostatnie duże mosty drewniane starej konstrukcji z powierzchni ziemi. 
 
Mosty kamienne przetrwały (most Karola w Pradze, czy most kamienny w Kłodzku)

Jabollissimus 2013-02-13
Jabollissimus 2013-02-13

"pojęcie '0' od hindusów po tym jak splądrowali tamtejsze księgozbiory." 
Splądrowali? Spalili! Mordując setki tysięcy ludzi. 
Niech się ci "eksperci" bez znajomości historii, najpierw zaznajomią z kalendarium. gatesofvienna.blogspot.ca (Tutaj podziękowania dla Mateusza z Kanady).

Kreator z koczowiska :) 2013-02-13

Nie czepiajmy się słówek bo strzelę średniowiecznego focha z fiutkiem :P. 
 
sphotos

Kreator z koczowiska :) 2013-02-13

Szokujące przypomnienie tego co w kawałkach sobie poczytałem z wielu źródeł... I popsułem sobie humor, więc popsuje go teraz lewakom. 
 
Pierwsze co się nasuwa mi na myśl to straszliwy wnerw na stratę cennej wiedzy antycznej przez te ścierwa cywilizacyjne islamu, bo trzeba liczyć całościowo! Wlazło jakieś barbarzyńskie plemię i wszystko poniszczyło jak armia czerwona. 
 
Wielka szkoda, że krucjaty były tak krótkie i Europa nie mogła się bardziej zgrać, bo Barbarossa i Lwie serce by rozwalili ten kolorowy bajzel ekspresowo gdyby mieli wsparcie w CAŁEJ europie. 
 
a po drugie optymistyczne - wychodzi, że i tak CHRZEŚCIJAŃSTWO WYGRA, bo skoro w takim tragicznym okresie budowaliśmy wyżej i lepiej niż te napompowane kasą i niewolnikami ciołki... My polecimy na marsa, my mamy nowoczesna broń, niech tylko islam da solidny pretekst do ostatniej krucjaty...

Ostatni Europejczyk 2013-02-13

Panowie Kreator i Jabolissimus - mogliby panowie podać jakąś listę lektur? Czas wyleczyć się z bzdur, którymi faszerowano mnie w toku procesu edukacji!!!

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-02-13

Prosze to jest lista na poczatek, nie wiem ktore dziela zaostaly przetlumaczone: 
Mark Steyn: America Alone 
Oriana Fallaci: The Force of Reason 
Oriana Fallaci: The Rage and the Pride 
Robert Spencer: Politically Incorrect Guide to Islam 
Robert Spencer: The Truth About Muhammad: Founder of the World's Most Intolerant Religion 
Daniel Pipes : cokolwiek napisal

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-02-13

Kreator,  
"Wielka szkoda, że krucjaty były tak krótkie i Europa nie mogła się bardziej zgrać, bo Barbarossa i Lwie serce by rozwalili ten kolorowy bajzel ekspresowo gdyby mieli wsparcie w CAŁEJ europie. " 
 
Byla tez obcja sprzymiezenia sie z Mongolami (bardzo realsityczna) ale papiez sie nie zgodzil mimo tego ze Han wyslal do Watykanu swoich najwyzszych uzednikow z oferta wspolpracy w tym temacie.  
 
P.S. Ja nie wiem co islam ma jeszcze zrobic zeby dac pretekst.

Ostatni Europejczyk 2013-02-14

Mateusz, dzięki. Oriana Fallaci jest w Polsce dostępna - gorzej ze spencerem i Danielem Pipes. Jest to syn tego słąwnego Richarda Pipes-a? 
 
Przydałyby się też jakieś porządne książki na temat oświecenia, czym naprawdę było itd. Oczywiście "wojnę domową" Jasienicy znam, ale poza tym krucho.

Kreator z koczowiska :) 2013-02-14

Mateusz ja rozróżniam, że część jest nawrócona siła a część to świry. Dlatego jestem za wspieraniem walki z islamem bo to chora ideologia i nielogiczna a nie z ludźmi tam mieszkającymi. 
Trzeba ich zwalczać jak oni nas ekonomicznie przede wszystkim i trzeba uciąć głowę islamu czyli wykpić i ośmieszyć ich fanatycznych hierarchów. To świetnie robią publicyści i karykaturzyści. Tylko nagłaśniać to i nie przestraszyć furii ze strony islamistów. Jak nie cofniemy się to oni wyjdą na barbarzyńców. My mamy zasady i nie walczymy z ludźmi tylko z ideologią oni mordują wszystkich, nawet 'swoich'. 
 
Jak uwolnisz od islamu większość świata arabskiego zapanuje tam niemal automatycznie porządek. Myślisz, że Ormianie, Turcy czy Syryjczycy są dobrowolnie islamscy, sądze, że po ucięciu wszystkich łbów 'hydry' nagle spora część tamtejszego społeczeństwa wróciła do starych wiar, bo strach przez morderstwami i gwałtami by zniknął bez nawołujących doń ciągle ideologów.

Jabollissimus 2013-02-14

Ostatni Europejczyk, jako skrótowce polecam m.in. wykłady i filmy Grzegorza Brauna. 
Także literaturę nt. dezinformacji - poznać można schematy, jakie są wielokrotnie używane w manipulowaniu historią. I zaczynają same "pachnieć". ;) 
Gabriel Maciejewski "Baśń jak niedźwiedź" - świeży hit, słyszałem że dobry.

Jabollissimus 2013-02-14

"My mamy zasady" 
Niestety nie wszyscy. 
"oni mordują wszystkich" 
Mogą, wszak teraz walczą lędźwiami.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-02-14

Kreator nie wiem czy masz racje. Tez tak myslalem jak ty, ale teraz juz nie wiem. Rozwalanie tych na gorze nie wystarczy. 
 
Afganistan? Mieli wszelkie szanse na w miare cywilizowany kraj, teraz sie juz chyba nikt nie ludzi, prawda?  
A Egipt? Jak najbardziej demokratycznie wybrali sobie najgorszych swirow.  
Podobnych przykladow jest w cholere.  
 
Kazdy kraj muzulmanski naturalnie grawituje do coraz bardziej ortodoksyjnego zamordyzmu. Oni zawsze beda zabijani, bo jak tylko dasz im wolna reke to sami beda zabijac. Waznym jest zeby z tego zdac sobie sprawe. Jedyne co to moze zatrrzymac to dyktator, odpowiednio skorumpowany, podparty bagnetami cywilizowanego swiata. Np taki Mubarak, czy Szach. I jeszcze bonusem w takiej dyktaturze jest to ze przynajmniej czesc tych zdolniejszych i mniej pieprznietych bedzie jako tako prosperowalo. Taliby rozwala ich pierwszych. 
 
Waznym jest zeby uniemozliwic eksport jihadu a u nich szczerze mowiac nie obchodzi mnie co zrpobia. Znaczy nie do konca. Nalezy obasadzic pola naftowe bo nie mozna barbazyncom pozwalac na kontrole tak wartosciowych dobr. I tych co bardziej agresywnych nalezy bez skrupulow elimonoac. Wiec jak lewacy krzyczeli ze Irak to wojna o rope ja odpowiedalem ze chcialbym zeby tak bylo. Jak libertarianie krzycza ze Obama dronami w Jemenie to czy tamto to ja mowie ze przynajmniej w jednym (chyba jedynym) temacie zgadzam sie z Obama.  
 
Wojna ktora wypowiedzial MoHAMed trwa nadal na kazdym froncie.  
 
Przegrywamy bo ciagle udajemy ze jakos mozna sie dogadac, ze jakos mozna z tym rakiem zyc. 
 
Wiec pytanie co nalezy robic w domu?  
 
Skoro Islam jest zlem. A jest. I skoro trwa nadal konflikt cywilizacyyjny to nalezy ... no wyciagnijmy logiczne wnioski.  
 
Ja bylbym jak najbardziej za zdelegalizowaniem Islamu. Tak. Kropka. Jeszcze raz powtarzam, nalezy sobie uswiadomic ze jestesmy w wojnie i dlatego populacja islamska wewnatrz kraju cywilizowanego ma albo porzucic ta kurewska ideologje albo wypad. No przeciez po jaka cholere ktos mieszkajacy w np Toronto tapla sie w tym gownie? Dlaczego to wybiera? Nie mowcie mi ze to kwestja wolnosci i mam sie odwalic. Kazdy z nich jest odpowiedizalny za swoj wybor. W krajach wolnych to jest wybor. Jak ktos wybiera ta ideologje (w krajach zdominowanych przez Islam ludzie tego wyboru nie maja) to nalezy go traktowac jako kogos ktos swiadomie wstapil do piatej kolumny po stronie wroga w konflikcie trwajacym setki lat. Albo wypad albo porzucenie ideologii. Niech sie ciesza ze nikt ich nie sadzi za zdrade i swiadome dzialanie na korzysc wroga. Niech sie ciesza ze pozwalamy im spokojnie i bez konsekwencji odejsc od tego gowna, albo sie wyprowadzic bez straty mienia i bezpiecznie. To jest znacznie bardzie humanitarne rozwiazanie niz jakiekolwiek rozwiazanie oferowane kiedykolwiek mniejszosciom przez wiekszosc islamska.  
 
Nie ma innego rozwiazania. Aletrnatywa jest jedynie ciagla wojna w defenmsywie, ciagle ustepstwa, ciagle robienie wszystkeigo zeby ich tylko nie obrazic, ciagla strata wolnosci, ciagle politycznie poprawne naginanie. A oni zwsze chca wiecej i wiecej i wiecej. I jest ich coraz wiecej i wiecej i wiecej. I dotyczy to kazdego muzulmanina w krajach tzw wolnych. Nie ma powodu zeby byc muzulmaninenm w Kanadzie, Polsce, US, EU etc.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-02-14

@ Ostatni Europejczyk. Tak Daniel jest synem Richarda. Ksiazek jego nie czytalem, sporo felietonow czytalem a takze nie jeden wyklad przesluchalem. Wiec nie wiem jaka ksiazke polecic, podobno Militant Islam Reaches America jest dobra.

Ostatni Europejczyk 2013-02-14

@14  
 
Mój wewnętrzny super-ortodoksyjny katolicki inkwizytor skacze z radości i prosi o więcej. Jednak zewnętrzny liberalny imperatyw mówi stanowcze nie. 
 
@12  
 
Grzegorza Brauna już parę razy słuchałem - dowiedziałem się na przykład trochę o komisji edukacji itd.  
A skąd panowie mają te informacje o np. Encyklopedii Oświeceniowej?

Ostatni Sprawiedliwy 2013-02-14

mieliście miłośnika turbaniarzy na czacie? Ach, jaka szkoda, że mnie nie było ]:-> 
 
Ze swej strony do przeczytania polecam:  
Weigel George "Wiara, rozum i wojna z dżihadyzmem - wezwanie do działania" 
Jamieson Alan G. "Wiara i miecz - historia konfliktu islamsko-chrześcijańskiego" 
 
Tak, były rozmowy z mongołami - problemem była ich nestoriańska orientacja. Nim jednak mogło dojść do czegoś sensowniejszego w tym temacie to mongołowie zostali wyparci z Bliskiego Wschodu. 
 
A zabawne jest to, że w sumie lewackie metody (aborcja, rozbijanie rodzin etc.) są przydatne w walce z turbaniarzami ;) 
 
Mateuszu, a propos muzułmanów w Polsce. Polska to wspaniały przykład jak mniejszość muzułmańska (i każda inna) może służyć wzmocnieniu państwa a z czasem zasymilować się kulturowo i językowo. Problemem we współczesnej Polsce jest kształcenie imamów przez uczelnie wahabickie, ale nie o tym chciałem mówić. O tóż my mamy Lipków - polsko-litewscy tatarzy wyznania islamskiego. Wspaniale zasymilowana mniejszość religijna, etniczna i rasowa (bo kulturowo to już od dawna Polacy). Przy czym cały czas wyznają islam ;) Ale to islam ucywilizowany przez ideę państwa (polskiego). Jak wspomniałem problemem są ich nowi imamowie - oni mogą tę mniejszość nastawiać przeciwko reszcie polskiego narodu (do jakiego niewątpliwie Lipków o orientacji propolskiej zaliczam). Więc da się muzułmanów zmienić, zasymilować bez porzucania ich religii. Islam jest tak niebywale giętkim materiałem, że zrobić można z niego niemal wszystko. Ale trzeba chcieć. I tutaj pojawia się problem braku hierarchii religijnej w islamie i działań państw, które by taką stworzyły (jeżeli trzeba to nawet wersją kulturkampfu Bismarcka!).

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-02-15

Lipkowie i Polska sa dowodem tylko na to ze jak muzulmanow jest bardzo malo i ze jak populacja jest im generalnie niechetna to siedza cicho. Wzrosnie proporcja, zacznie sie skowyt o tolerancje, potem domagania i coraz bardziej agresywne rozczenia w temacie specjalnego traktowania. Tak jest zawsze.  
 
Problemem sa nowi radykalni Imami (Imamy)? Dlaczego sa problemem jak polscy muzulmanie sa zasymiliwani? Bo Islam sam w sobie jest problemem. Bo to jest totalitarna ideologia przeciwna cywilizacji i wolnosci i konsekwentnie cywilizacje niszczaca. Bo zawsze milczaca wiekszosc popiera biernie agresywna mniejszosc. I zawsze jak ktos sie przeciwstawia islamowi to slyszy ze przeciez wiekszosc jest spoko. Nie jest. Ta wiekszosc popiera agrresywna mniejszosc i robi to, bo wie ze to wlasnie agresywna mniejszosc postepuje zgodnie z belkotem proroka pedofila.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-02-15

"Mój wewnętrzny super-ortodoksyjny katolicki inkwizytor skacze z radości i prosi o więcej. Jednak zewnętrzny liberalny imperatyw mówi stanowcze nie. " 
 
Sam sie z soba nie zgadzam w tym temacie.  
 
I przegrywamy a oni wygrywaja.  
 
No coz pierwsze pod noz islamski pojda kraje Europy Zachodniej. Reszta znaczy Europa Wschodnia i Ameryka Polnocna zareaguja wtedy odpowiednio.  
 
W europie Zachodniej muzulmanie przegraja (bo sa durni) ale krwi poleje sie znacznie wiecej niz gdyby za to soie zabrac wczesniej. A potem niech by lewaccy debile sobie plakali o braku tolerancji.  
 
Co najsmieszniejsze to lewacy pierwsi pojda pod noz islamu, ateisci, pedaly, aborcjonisci. Ci dlugo nie pozyja.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-02-15

"Nim jednak mogło dojść do czegoś sensowniejszego w tym temacie to mongołowie zostali wyparci z Bliskiego Wschodu. " 
 
Dalo sie i wczesniej, Armenia i Antioch (na chwile) np przeszly w pewnym momencie w 13-tym wieku pod protektorat Mongolow i niezle na tym wychodzili. Reszta chrescijanstwa bardziej sie bala Mongolow niz muzulmanow. W sumie stracona okazja, historycznie porownywalna tylko do nie zrzucenia bomby atomowej na kreml circa 1945.

chrobacja.prohosts.org 2013-02-15

Jeden z prowadzących raczył stwierdzić w audycji , że Polacy myli się do XVI wieku.  
 
To jeszcze jeden dowód na to, że Rzeczpospolitą wykończył katolicyzm, który po Soborze Trydenckim wgryzł się w duszę narodu tak głęboko, że nastąpiły radykalne zmiany w postępowaniu zwykłych ludzi.  
 
Punkt dla Stachniuka i "Dzieje bez dziejów". 
 
www.toporzel.republika.pl

Marius 2013-02-15

Wzielibyśta jakeś pieosenke Jabola puścili w trakcie nadawania (np. że RP to je dojna krowa, albo jakęś weselszą), a nie tak o suchym pysku.

Ostatni Europejczyk 2013-02-15

Jabolissimus i kreator - trzeba będzie chyba trochę uważać z polecaniem książek Gabriela Maciejewskiego - zwłaszcza "Baśni jak Niedźwiedź" 
 
Oto, co znalazłem w internecie na ten temat: 
 
kompromitacje.blogspot.com 
 
Tamtejszemu blogerowi udało się wyłapać niezłą liczbę zafałszowań - chyba. 
Moglibyście spojrzeć?

Ostatni Europejczyk 2013-02-15

@23 i skomentować? Bo ja ze wszystkiego najbardziej nie znoszę rozbuchanych teorii spiskowych i odlotów imaginacji.I to w książkach, gdzie brak przypisów.

Kreator z koczowiska :) 2013-02-15

No coś tu ładnie nie pasuje... Ja nie czytałem, więc nie mogę się wypowiedzieć ponad to co wynika z blogu, który też nie wiem na ile sprawdził źródła informacji, którymi weryfikował. :)

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-02-16

W Kwestji oibcietego czlonka Mike Adams mial najlepsza analogie: "przyklejenie czlonka kobiecie, nie czyni jej meszczyzna tak samo jak przyklejenie roga koniowi nie czyni go unicornem".

Jaroslaw 2013-02-16

Islamisci to tez ludzie kreatywni, wymyslili przeciez rozporek. Ten wynalazek mial umozliwic podbijanie terenow najechanych w najbardziej obrzydliwy sposob. Wynalazek ten zawdzieczamy Turkom i tylko z tego powodu powinnismy przyjac ich do Uni Europejskiej. 
 
W audycji zabraklo rowniez wielkich uczonych radzieckich. Owocem ich przednich platow mozgowych byly czolgi ( czolgonow), rakiety ( rakietnik) i wiele innych wynalazkow.

Ostatni Europejczyk 2013-02-16

@17 i 18 
Propos tematu Islamu i spolonizowanych muzułmanów - LIPKÓW. 
 
W książce - "Szkic dziejów Eurazji" Wojciecha Zajączkowskiego natrafiłem na taki fragment: 
 
"w kazachskim stepie do przełomu XVIII XIX wieku nie było ani meczetów, ani medres (...) znajomość obrzędów [muzułmańskich], nie mówiąc już o teologii, była bardzo powierzchowna, w związku czym ten najbardziej radykalne ze wszystkich monoteizmów współistniał z praktykami szamańskimi. Dopiero pomysł Katarzyny II, by związać koczowników jakimiś więzami instytucjonalnymi z Imperium, zmienił tę sytuację.Polegał on na propagowaniu wśród Kazachów Islamu, by nomadowie poczuwali się do obowiązku utrzymywania kontaktów w znajdującym się w Orenburgu Duchownym Zarządem Muzułmanów, zorganizowanym prze władze w celu utrzymania kontroli nad wyznawcami islamu. Idee carycy mieli wcielać w życie mułłowie tatarscy, i udało im się to do tego stopnia, że już kilkadziesiąt lat później Kazachowie... STAWALI DO WALKI Z ROSJANAMI POD HASŁEM DŻIHADU"!!! 
 
Więc naprawdę radziłbym uważać na islam - może i Lipkowie są teraz spokojni, ale niech tylko dostaną się w orbitę jakiś szalonych Mułłów itd.

Jabollissimus 2013-02-16

@23, mamy namiar na autora i zamiar popytania go o "Baśń..." ;) 
 
@21, aż żal mnie ściska, że muszę odpowiadać, na tak kretyńskie wypowiedzi jak twoje. 7 wieków w Polsce, 12 wieków we Francji, "Kościół zwalczał mycie"?! 
Idź szukać "interesów genetycznych", jak masz w zwyczaju - gdzie indziej!

[email protected] 2013-02-17

Jabol, nikt nie twierdzi ze kosciol zwalczal mycie. Kosciol glosil ze cialo to marnosc ;-) Wiec daruj sobie przytyki odnosnie kretynstwa bo z ciebie wylazi niedouczony fanatyzm. 
 
1. Zwaz sam: gdy sie wewnetrznie uzna sie ze cialo to marnosc, to czy warto o nie dbac ? 
 
2. Poczytaj sobie o celach Trydentu i srodkach jakimi walczono o zachowanie katolicyzmu wsrod maluczkich.  
 
A potem jak wyciagniesz WLASNE wnioski to mozesz nazywac mnie kretynem.

Ostatni Europejczyk 2013-02-17

@30 Ja znam te środki - np: Jezuita Jan Mikołaj Smogulecki (1610-1656), który zaznajomił Chińczyków z systemem kopernikańskim i logarytmami, bo w chinach lubiano się w astronomii i w ten sposób chciał zaskarbić szacunek, by potem łatwiej mu było głosić dobrą nowinę. 
 
Nie mówiąc już o wspaniałych świątyniach czy niesamowitej edukacji jezuickiej, która miała na celu rozbudzać kreatywność i cechy przywódcze wśród uczniów. 
 
Ponadto chyba człowiek, który nigdy nie spotkał Katolików, mógł powiedzieć coś tak ordynarnie głupiego, jak: "Zwaz sam: gdy sie wewnetrznie uzna sie ze cialo to marnosc, to czy warto o nie dbac" ?  
 
A czyż jeśli wewnętrznie się uzna za śmiertelnego, to czy warto już jeść i podtrzymywać wątłą egzystencję? 
 
Chrobacja, jak widzę, nadal egzystujesz - czyżbyś uwierzył w nieśmiertelność?

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-02-18

Re 27.  
 
Z tym rozporkiem to calkiem prawdopodobne... no bo ile by sie Achmed mosial nameczyc zeby ze spodniami sposzczonymi do kolan dogonic koze?  
www.youtube.com

chrobacja.prohosts.org 2013-02-18

Ad 31. 
 
Jezeli uzna sie, ze przed smiercia jest pare rzeczy do zrobienia, to warto jesc ;-) 
 
Jezeli zas uzna sie, ze celem jest tylko zbawienie, to nie warto. Bo kazdy dzien bez jedzenia znacznie przyspiesza zbawienie ;-) 
 
BTW. Naród, geny i język mają znamiona nieśmiertelności. Więc masz rację, wierzę w nieśmiertelność.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-02-18

Londonistan: 
www.telegraph.co.uk 
 
Ciagnac zapomoge zeby zbankrutowac system i zniszczyc niewiernych. no prosze jak ladnie socjalizm i islam sie dopasowaly. Tak tak udawajmy ze jakos to bedzie i ze nie wszyscy itp itd ad nauseum ad infinitum.  
 
Wszyscy. Co do jednego.

chrobacja.prohosts.org 2013-02-18

Ad. 34 
 
Cała nadzieja Europy w tych, którzy nie nadstawiają policzka wrogom. 
 
www.niklot.szczecin.pl

Kreator z koczowiska :) 2013-02-18

Jaki policzek wrogom... Chrześcijaństwo w Hiszpanii opierało się 7 wieków i mimo strat ludzkich niestety i kulturalnych niestety bardziej - dało takiego kopa islamowi, że poleciał nawet z większości Maroka swego czasu. Krucjaty to była zorganizowana międzynarodowa akcja przeciw islamowi i terroryzowaniu pielgrzymów i chrześcijan wschodu bez patrzenia na ich wyznanie! 
 
Co do zabawy w pogaństwo i wielką słowiańszczyznę... 
Rusofile to nadstawiają policzki i wszystko Ruskim, którzy tylko niszczą cywilizacje i są zakałą całej słowiańszczyzny, można ich porównać tylko do Albańczyków z Kosova odebranego podstępem Serbii i właśnie do krajów islamskich. 
 
Czym się różni pochód ruskich w 1944 i 45 przez Polskę, która niby była ich sojusznikiem, bandytyzm w Gruzji pare lat temu i bandytyzm islamskich pomiotów, które mordują swoich jak mają inny odcień chusty na łepetynie. NICZYM. 
 
Odpowiedź co jest warty socjalizm, rusofilia i islam - NIC. Trzeba mieć zasady i zwalczać po kolei socjalizm i bandytyzm. Bez usunięcia socjalizmu nie usuniemy bandytyzmu. Rozwiązanie jest banalnie proste.

Ostatni Europejczyk 2013-02-19

@35 - czytam i oczom nie wierzę - ktoś próbuje odgrzać stare nazistowskie, postromantyczne kotlety - bogowie, wojownicy, słowiańszczyzna, wojowie - ktoś potraktuje to poważnie? Do diaska - przecież to śmierdzi starzyzną jeszcze gorzej od bajek o Piłsudskim i Endecji. 
 
PS: Jeśli ktoś naprawdę chce odnaleźć i zrewitalizować jakiś etos wojownika w naszej kulturze - niech sięgnie do pieśni o Rolandzie, albo wczyta się w biblijne opisy bitewnych zmagań Króla Dawida - to był dopiero wojownik!!! Mimo tylu lat nie pachnie to przynajmniej płonącymi swastykami i nienawiścią do innego człowieka. A jest przy tym piękne - bez tego całego waszego szowinistycznego bagienka. No bo jeśli już ludzie mają za coś umierać - to już lepiej za Boga, stwórcę i absolut świata - a nie za drewniany posążek Peruna o czterech wykrzywionych mordach.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-02-19

Chorobacja jak zwykle umyslowa.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-02-19

Kreator, zgadzalem sie z Toba w temacie: islam/rusofilia do momentu kiedy nie zaczoles wspolczuc biednym serbom.  
 
Sorry, ale naprawde mosialbym miec niezla delirke zeby wspolczuc serbowi. Od momentu odlaczenia sie Sloweni serby biegaly z piana na pysku po podworku i gryzly kazdego. Az w koncu jeden z pokasanych przedzwonil po hycla. To ze ten pokasany tez byl niezlym gnojem to inna sprawa. Ale serbom nalezal sie pozadny wpierdol i upokozenie. Tak mi ich szkoda jak wypedzonych w 1945. Tak im sie nalezy Kosowo jak arabom Gaza czy Zachodni Brzeg.  
 
Zeby bylo jasne, nie bronie Bosniakow/Albanczykow/Chorwatow oni sa nawzajem siebie warci. Ale nie robmy z serbow ofiar.  
 
Serby to mini ruskie. Ta sama mentalnosc, te same debilne uzasadnianie wlasnych okrocienstw i falszowanie histori. Ta sama buta (chociaz w tym temacie to od Chorwatow mogli by brac lekcje), tempa agresja i cyniczne zaslanianie sie realpolityk. Zreszta oni ruskich kochaja a ruskie ich... 
 
Reasumujac: bardzo dobrze ze Bill Lewinski sposcil im wpierdol.

Jabollissimus 2013-02-19

Dajcie spokój. W swych zbyt małych umysłach po prostu nie jesteśmy w stanie dojrzeć wspaniałości jego nazistowskiej idei...

chrobacja.prohosts.org 2013-02-19

Bardzo cieszą mnie wasze komentarze.  
 
Być na tym forum Polakiem bez innych przymiotników to jak być chrześcijaninem na arenie w obliczu glodnych lwów ;) 
 
Ale cóż, mała wojna jest lepsza niż żadna ;-)  
 
BTW: 
 
"Pieśń o Rolandzie" jako wzór dla Polaków ? 
 
To wolę "Króla Ducha" Słowackiego:  
 
tiny.pl 
 
---------------------------------------------------------------------- 
 
''Skąd wiem ~ nie pytaj... a są większe rzeczy, 
 
Które my znamy, ludzie teraz prości,... 
 
Ten sam duch, wielki jak Bóg... a człowieczy, 
 
Zrobił Paladium z Pelopida kości... 
 
Miast całych bronił trupem jak aniołem.... 
 
Bo mi mówiono... w nocy ~ jacy będą 
 
Ci, którzy wezmą krzyże Chrystusowe... 
 
Tu gdzie my nogi ~ tam postawią głowę, 
 
I ducha w kształty te same oprzędą ~ 
 
A teraz mają swą latania chwilę, 
 
Tym piękni, że są świezi jak motyle... 
 
Znieś wszystko... wszystko duchu obłąkany, 
 
Zostaną jednak wiecznie ~ te kurhany.''  
 
---------------------------------------------------------------------- 
 
Odkatoliczyć, Unarodowić, Dowartościować Polaka !

Ostatni Europejczyk 2013-02-22

@41 to wyjdź teraz na ulicę i wołaj o cześć dla Swarożyca lub Peruna - proszę bardzo, jestem przecież wolnościowcem - jakże śmiałbym ci zabronić. 
 
Wybacz, ale widzisz - Bóg istnieje nieważne czy my w niego wierzymy czy nie i czy nam się podoba to czy nie - nie powinna nas obchodzić, jaki wpływ na społeczności ma katolicyzm (chociaż według mnie ma pozytywny) - lecz Prawda. 
 
I teraz mam pytanie - skąd wiesz, że Perun miał cztery twarze - widziałeś go chociaż?

Kacper 2013-02-23

Czy ktoś mógłby mi polecić ciekawe opracowania historyczne (popularne, czy naukowe) na temat rozwoju technologii i nauki w średniowieczu? Pozdrawiam, Kacper.

Kreator z koczowiska :) 2013-02-23

Polecam każdą historie architektury sakralnej poważnie wydaną, tam nie sposób ominąć średniowiecza a zwłaszcza gotyku i jego pochodnych. 
Co do nauki i techniki to jest problem, trzeba sobie radzić z tym co jest dostępne np. od kronik techniki po źródła z internetu ale różnorodne i jeździć po europie to się można dowiedzieć u źródeł o wielu sprawach. 
 
Do tematy islamu: 
Znalazłem przypadkiem film, którego szukałem kiedyś, jak mi polecono wśród znajomych. Czas Przemocy 1988. 
 
www.youtube.com 
 
A propos 'tolerancji tureckiej'. Film z czasów odwilży komunistycznej w Bułgarii gdy świadomość narodowa się odradzała i zaczęto kręcić sporo filmów historycznych pokazujących, że cerkiew, chrześcijaństwo, tradycja i ludowy upór pozwoliły przetrwać częściowo językowi i kulturze bułgarskiej. Obejrzałem już część I, jeśli reszta nie jest gorsza to dość dobry dramat historyczny, względnie zgodny z realiami imperium turków.

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 5 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lat temu

Ludobójstwo - film - 5 lat temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 7 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 7 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 7 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 7 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 9 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 9 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 9 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 9 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 10 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 10 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 10 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 10 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt