Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
Czy Wiedźmin jest polski?
670 tys. pozwoli odpowiedzieć na to kluczowe pytanie. Przywłaszczenie kulturowe. Czy kapitał ma narodowość. Tarcza 2.1 - czyli dlaczego rząd znowu wspiera wielki biznes. Czy można...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Branża budowlana - Łukasz Murat |#568
Łukasz Murat Przedsiębiorca, przygodę z biznesem rozpoczął prawie 12 lat temu. Aktualnie działa w sektorze zamówień publicznych. Są to projekty infrastrukturalne, głównie budowa...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2013-02-18

Czy Anglicy gardzą Polakami?

Nadający:

Jaki maja stosunek w UK do Polakow? Czy angole nami pomiatają?

KOMENTARZE

Bezimienny 2013-02-18

Jak robisz na zmywaku to dziwne zeby Cie jak prezesa szanowali

LordBlick 2013-02-18

Niektórzy nie odróżniają podstawowego szacunku człowieka do człowieka od innych pseudowartości. Paradoks polega na tym, że taki prezes właśnie lepiej się czuje i bardziej jest skłonny do rozmowy z osobą, która traktuje go z takim samym szacunkiem jak samego siebie, czyli normalnie

nikotyn 2013-02-18

Mieszkając w Anglii pracowałem chwilę za barem, w którym spotykało się co dzień to samo towarzystwo wieczorem i był wśród nich jeden który po kilku piwach atakował imigrantów za całokształt. Po tygodniu mojej pracy pewien starszy Anglik powiedział do niego : jak ci się nie podoba imigracja to wracaj na Słowację...

PeterP 2013-02-19

Co do podejścia Anglików do obcokrajowców, wszystko zależy od klasy ludzi jakich spotykasz, a zazwyczaj im ktoś lepiej pozycjonowany społecznie tym lepiej odnosi się do emigrantów, gdyż na co dzień zauważa wiele pozytywów, managerowie zauważają ambicję, pracowitość, nierzadko podziwiają za odwagę człowieka który zdecydował się wyjechać bardzo daleko od domu aby lepiej żyć; a im ktoś z większych nizin społecznych tym bardziej klnie na przyjezdnych, robotnicy są wściekli że obcokrajowcy zaniżają stawki, bezrobotni, za to że "zabierają" im pracę, ale faktycznie mało kto wygarnie człowiekowi w twarz "spadaj stąd nie lubimy Cię bo jesteś Polakiem", w moim przypadku zawsze raczej dyskusja mimowolnie schodziła na Polskie dziewczyny znajomych moich pubowych rozmówców.

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-02-19

fajne lubię filmiki Barta, 
najbardziej podobała mi się historia jak to pompka polaka nie pasuje do angielskiej dziurki. Za to mogą nas nie lubić. 
Pozdrowienia i powodzenia.

Marriusz 2013-02-19

Macieju a zwróciłeś uwagę na to że gościu ze sklepu sam Bartowi napompował i jeszcze nic za to nie chciał cwaniak ? :-)) 
Bart pilnuj się tam "spompowane koła" to nie jest dobra wymówka 
a już na pewno nie jest dobrą wymówką to że pompka nie pasuje do wejścia.To już lepiej powiedzieć że głowa Cię boli-cokolwiek to by miało oznaczać. 
:-)) 
Kiedyś od Anglika usłyszałem że wbrew stereotypom Anglicy to "gorący" naród w przeciwieństwie do Włochów(też wbrew stereotypom) . 
prawda to?

Bedyk 2013-02-19

Z całym szacunkiem Bardt, jestem pełen podziwu dla tego jak i co zrobiłeś, ale aż ciężko nie zwrócić uwagi jak z tego odcinka zaleciało bydłem. Wiem, że na kontestacji nie ma cenzury i skoro ktoś to wrzucił na stronę to tym samym dał temu zielone światło. Może sam masz na to, ujmę to delikatniej, wywalone graty ale może warto czasem kontrolować język. Nie żebym sam był tu jakimś ą,ę, ale w jakimś stopniu też budujesz markę Kontestacji =] 
 
A co do reakcji anglików to jak ze wszystkim bywa różnie, ja będąc w Anglii w celach turystycznych raptem przez 5 dni zaliczyłem jedno takie czerstwe zdarzenie ze strony jakichś małolatów (odpowiedniki polskich dresów) czekając na pociąg i wydawałoby się zupełnie niczym nie prowokując sytuacji.  
Ale może nie tylko piszę wkurzające komentarze ale też w irytujący sposób czekam na pociągi ;] 
 
Pozdrawiam i życzę powodzenia

Barrett 2013-02-19

@8 Widzę, że skutecznie Cię nauczyli w toku edukacji jak się grzecznie zachowywać. 
 
Chciałbym z tego miejsca pogratulować Ministerstwu Edukacji ;).

LordBlick 2013-02-19

Właśnie, jedyne, czego dobrze uczą w ramach programowych to kontrolować i osądzać innych na postawie czerstwych stereotypów... ;)

Johny 2013-02-20

Podobało mi się stwierdzenie,że Anglicy mają wyjebane na to czy ktoś jest katolikiem,protestantem czy ateistą czy innym istą

Antoni od zaopatrywania dentystów. 2013-02-21

Cześć Bart! Bardzo Cię podziwiam. Mam 66 lat i prowadzę małą firmę. Nie chcę być taką starą ciotą co narzeka. Tak się składa,że spędziłem około dwóch lat na saksach w Niemczech,kiedy nie było Ciebie na świecie. Ja chciałem zobaczyć ten kapitalistyczny świat, a przy okazji zarobić na mieszkanie i ... małego Fiata. Niemcy byli OK, ale jak któryś popił to mogłem usłyszeć - ach Ci Polacy nie mają nic do żarcia. Na tyle już znałem niemiecki, że rozumiałem,że słowo Polaken i fressen było właściwie obraźliwe. Najbardziej smutne, że z Polski wyjeżdżała różna szumowina,która psuła nam opinię. Polacy, zwłaszcza ci co zostali po wojnie w Anglii, stwierdzali wysoki poziom społeczny. Oni mają kult królowej, ale niektórzy zwłaszcza w Krakowie są nielubiani za zachowanie... Bart- trzymaj się chłopie!

Piotr 2013-02-23

Bart mam pytanie: czy takiego samego slownictwa uzywasz gdy rozmawiasz z anglikami? Przypuszczam ze nie. Jesli nie to dlaczego tak strasznie przeklinasz w filmikach ? Strasznie mnie to razi i przypuszczam ze wiele osob rowniez.

Barrett 2013-02-26

@12 
 
Na razie to dwie. Ale w demokracji głos mniejszości się przecież liczy, więc pewnie niedługo Bart nagra dla Was podcast o konikach Pony bez przekleństw ;).

tz 2013-02-27

Popieram @7 i @ 12. Tak więc jest nas już trzech. No, chyba że Kontestacja w zamierzeniu ma być adresowana do meneli...To zmieniałoby postać rzeczy i wtedy jak najbardziej - im więcej wulgaryzmów, tym szersza publika. Ta bez różnych k..., p..., ch.. itd..nie jest w stanie się porozumiewać, nie jest w stanie, jak się wydaje, nawet nic zrozumieć... Pozdrowienia.

Pinkmann 2013-02-27

Przeciwników jest wielu, ale niektórzy z nich, zostali już niestety zbanowani i nie mają więcej prawa głosu. Częściowo popieram, bo ich wypowiedź miała wydźwięk niczym przekleństwa autora niniejszego filmiku. Ale w takim razie dlaczego Bart dalej tworzy?

Barrett 2013-02-27

@15 
 
Hmmm... Podejrzewam, że z powodu subtelnej różnicy pomiędzy oznajmiającą fukcją "jesteś chujem" w komentarzach pod audycją, a funkcją informacyjną "jesteś chujem" w charakterze cytatu służącego opisywaniu zjawisk społeczno-kulturowych. 
 
Może właściciele tej stacji nie lubią personalnego bluzgospamu, tak samo jak niektórzy gospodarze nie lubią gości srających im na dywan? A to urwisy, cenzura!!!

Piotrek 2013-03-02

Słyszę lekki akcent .. elegancko ;D

Jaroslaw 2013-03-05

jak ty sie wyrazasz gnojku..

Dodaj komentarz...


Bart - nasz elbląski konstestklubowicz właśnie zdał maturę, i zamierza wyjechać do Wielkiej Brytanii. Zupełnie w ciemno, sam, bez żadnych znajomości, z minimalnymi pieniędzmi (ledwo starczy najedzenie :)).

Jak mówi - "udam się tam autostopem, a spał będę głównie przez Couch Surfing". I jednocześnie chce nagrywać videobloga. Pokazać wszystko: podróż i osoby, które na niej spotka, szukanie pracy i mieszkanie na wyspach od zera, oraz jak W OGÓLE przetrwać w takich warunkach. Jak to wygląda od podszewki.

Może go zaszytyletują. Może wróci zaraz, bo niczego nie osiągnie. A Może nie.

Inne audycje tego autora:
Multi kulti na Zachodzie (11) - 4 lata temu


Polscy rasiści (31) - 7 lat temu


Więcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

chwilówki online - - 20.00
Wypożyczalnia samochodów - - 30.00
Wypożyczalnia samochodów - - 30.00
Kuba - dla Barta, żeby częściej nagrywał - - 20.00
joAnna - - 15.00
Przemek z Poznania - - 50.00
I'm Krzysztof and I like Liberty - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt