Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2013-02-18

411 zł dokładamy do ludzi, którzy mieszkają za darmo

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Dziś rozmawiamy z Kasią i Leszkiem Templewiczami nt. rzeczywistości mieszkań komunalnych. Czyli jak na krzywy ryj mieszkać za bezcen na rachunek reszty podatników i jeszcze mieć czelność domagania się wykupu za parę proc. wartości.

KOMENTARZE

Bezimienny 2013-02-19

Z tego co pamietam byla u Was w Kontestacji dziewczyna ktora prowadzla audycje Prawniczek i ona tez mieszkala w socjalnym lokalu i byla "wolnosciowa".

Paweł 2013-02-19

Czy to przez ten nowy serwer nie da się posłuchać audycji na żywo, bo jest "full"?

Castiel 2013-02-19

Bezimienny bo są ideowcy jak Kamil Cebulski i są ludzie którzy dostosowują się do zaistniałej sytuacji jak Kulczyk.  
Moim skromnym zdaniem trzeba wykorzystywac system ile sie da, to wszystko padanie tak czy inaczej za pare lat. Roznica jest tylko taka, ze placic w podatkach musze tak czy inaczej ale moge sie uniesc honorem i nie brac tego za co place w mysl idei.

vapaus 2013-02-19

Jakby Cebulski był ideowcem to by robił na czarno a wszystko co potrzebne do zycia kupował na bazarze.

Kasia Te 2013-02-19

No właśnie rzecz w tym, że te mieszkania są dla wybranych... Spotkaliśmy się z przypadkiem rozsądnej młodej rodziny z dwójką dzieci, która chciała wynająć mieszkanie od miasta (stołecznego) i spełniała wszystkie kryteria, poza metrażowym - w ich wynajętym mieszkaniu mieli o pół metra (imponujące 26 m2) za dużo na głowę i w związku z tym miast odrzuciło ich wniosek.  
Nie wiem, jakie macie doświadczenia, ale ja mam takie, że wielu właścicieli w ogóle nie chce wynająć mieszkania, jeśli wynajmujący ma dzieci - boją się, że przestaniesz płacić i nie będą mogli w żaden sposób cię eksmitować (Janek opisuje podobny problem w swojej książce). Ci państwo mieli więc spory problem, żeby znaleźć odpowiednie mieszkanie. 
Zrezygnowali z ubiegania się o mieszkanie komunalne, chodzą na intensywny kurs niemieckiego i planują wyjechać za jakiś czas. To chyba happy end?

Barrett 2013-02-19

@Castiel 
 
Skoro tak ci się spieszy do upadku systemu, to dlaczego np. nie wysadzisz sejmu w powietrze przyznając się do tego w sieci jako neonazistowska proniemiecka bojówka? 
 
Upadek gwarantowany ;).

FikiMiki 2013-02-19

Gdyby Cebulski był ideowcem, to by nie straszył sprzedawcy skarbówką, żeby wymusić wystawienia faktury za kłódkę za 4 złote

Lord Ondrii 2013-02-19

Łe tam, to jeszcze pikuś z tymi mieszkaniami nacjonalizowanymi, gdy potem właściciel się pojawiał. 
U mnie we Wrześni koło Poznania wybudowali bloki w 2008 roku. 
Młode małżeństwo kupiło sobie mieszkanie w jednym z tych nowych bloków. 
Ale niestety pogorszyła im się trochę sytuacja i chcieli uczciwie postąpić i całkiem rozsądnie - przeprowadzili się do rodziców, a zakupione mieszkanie (na kredyt) postanowili wynajmować, do momentu aż im się sytuacja poprawi i wrócą na swoje. Proste prawda? 
Otóż nie! Żeby móc zameldować kogoś na stałe w mieszkaniu potrzebna jest zgoda właściciela mieszkania/nieruchomości. 
Otóż wynajmujący od nich mieszkanie poszli do urzędu zameldować się na stałe. Urzędnik nie sprawdziła czy są właścicielami mieszkania ani czy mają zezwolenie od właściciela - zwyczajnie ich niezgodnie z prawem zameldowała. 
Wynajmujący przestali płacić młodemu małżeństwu za wynajem. Nie mogą ich eksmitować (bo "wynajmujący" mają małe dziecko). Zgłosili sprawę do sądu, że nie płacą im za wynajem. Jak takie sprawy są rozwiązywane w polskich sądach wiadomo - latami. 
 
A zaskarżenie urzędnika za złamanie prawa? Nie można, urzędnik święta krowa. Cofnąć meldunku? Też nie można, bo to niezgodne z prawem (według urzędu) i nikogo z urzędników nie obchodzi, że do meldunku doszło niezgodnie z prawem. 
 
"Wynajmujących" stać na opłacenie wynajmu, wcale mało nie zarabiają, ale po co, skoro nie trzeba?

darek 2013-02-19

Sytuacje z lokatorami, których nie można wymeldować przedstawiały liczne komedie z czasów PRLu. Niezła była komedia Nie ma róży bez ognia(1974). Ciekawe, że niby za PRLu była cenzura, ale o tym się robiło filmy, a dziś niby nie ma cenzury, ale nikt na ten temat nic nie robi. 
 
www.youtube.com

vapaus 2013-02-19

Ideowiec wolnosciowiec nie placi podatkow i nie bierze nic od panstwa, albo inicjuje ataki ta instytuycje państwowe i ludzi którzy taki system chca utrzymac. Ideowcem to był Breivik, ja to mu mogłbym buty czyscic

Bezimienny 2013-02-19

Smutne to ze niby wszyscy jestesmy tacy wolnosciowi a: 
Hugo bierze becikowe, Jan Fijor grunty na ziemie, wiekszosc studiuje tutaj na panstwowych uczelniach, czesc mieszka w mieszkaniach socjalnych, jeszcze inni pracuja w budzetowce, sam tez nie jestem bez winy bo biore podobnie jak Jan Fijor dotacje na grunty. Chce przez to powiedziec ze czasem mysle ze nasz walka o wolnosc jest jak walka z wiatrakami...

Jarek 2013-02-19

Hugo jak skomentujesz to: 
www.sejm.gov.pl 
lub wyszukiwarka wpisz; druk 1066 
czas się już bać?

Magic 2013-02-19

Po tej audycji nasunęła mi się myśl: 
Mamy całkiem sporo ludzi o postawie roszczeniowej - im się należy. A jak masz więcej jak oni - to powinieneś się podzielić.  
Jak da im się mieszkania socjalne, zasiłki, itp w jednym rejonie to się robi getto. Jak się ich rozproszy po mieście - to zrobi się kilkanaście gett. 
To może niech się państwo od nich odp... 
Tylko wtedy zbiorą się w tłum - i zaczną napadać tych co mają więcej - czyli też nie dobrze. 
Jak dla mnie sytuacja patowa.

Martin 2013-02-19

Ja tam jestem całkowicie prywatny.

darek 2013-02-19

Mnie się zdaje, że lepsze byłoby, aby dawać pieniądze zamiast mieszkań - z dwojga złego. 
Przynajmniej wiadomo byłoby ile to kosztuje - tak to koszt tego socjalu jest ukryty. Poza tym wypłącanie kasy można w kazdym momencie zatrzymać, jak ktoś przestanie spełniać określone warunki - a mieszkanie socjalne odebrac trudno. Większość lokatorów będzie w nich mieszkać do końca życia.

sprae 2013-02-19

Ideowiec to niewolnik idei.

sprae 2013-02-19

To ktoś, kto nie musi myśleć bo już ma ideę.

vapaus 2013-02-19

Pewnie. Konformista myśli cały czas

Kasia Te 2013-02-19

@ Bezimienny. Wolnościowcy, przynajmniej nie idziemy jak barany i nie głosujemy na byle kogo, bo nam naobiecuje gruszek na wierzbie. Skoro państwo już zabiera nam 80 - 90 % naszej własności to uważam, że każda złotówka, która wróci w prywatne ręce to już mały sukces. Nie mówię o tym, że dobrze jest utrzymywać bezmyślne masy nierobów, płacić im za mieszkanie, studia, dawać zasiłki itp. Ale jak już zabrali mi pieniądze i system jest jaki jest to chcę wyrwać im z gardła wszystko co mi się zgodnie z obowiązującym prawem należy. Gwarantuję Ci, że zrobię z tymi pieniędzmi dużo więcej pożytecznych rzeczy niż urzędnicy albo menele. Pozdrawiam serdecznie :)

Kasia Te 2013-02-19

W ogóle to uważam, że ten system jaki jest w Polsce gdyż jest zupełnie nieszczelny i nieuczciwy i robi krzywdę zdecydowanej większości z nas, zabijając jakąkolwiek inicjatywę i samodzielność. Znamy przypadek pani, która w ogóle nie pomyślała nigdy o tym, że mogłaby sama kupić sobie swoje własne mieszkanie. Od lat mieszka z matką w mieszkaniu komunalnym, wprowadziła tam swojego męża, potem się z nim rozwiodła, tam urodziły się ich dzieci i do dzisiaj bezskutecznie stara się o lokal od gminy. Nie może go dostać, bo ma za dużo metrów kwadratowych na osobę i za duże dochody. Gdyby się postarała, już dawno sama kupiłaby sobie mieszkanie, ale ma to w nosie, bo uważa, że ktoś powinien jej dać mieszkanie.

vapaus 2013-02-19

Biorac od nich legitymizujesz ich urząd, tak samo chadzac na wybory. Biorąć kase od złodzieja stajesz sie paserem.  
Pozniej ludzie nie traktuja cie juz powaznie jak mowisz im ze podatki sa złe a po kasiorke do urzedu to pierwszy.

sprae 2013-02-20

vapaus: Ze skrajności w skrajność? 
Pieniądze są rządu. Wyznaczanie za ich pomocą wartości kosztuje. Jak każda usługa.

Kasia Te 2013-02-20

@vapaus, Margaret Thatcher jako premier Wlk. Brytanii pobierała pensję ze wspólnej kasy i ograniczała ją. Tak samo Ronald Reagan.

Kasia Te 2013-02-20

@ vapaus: 
Z całym szacunkiem, ale pieprzysz Waść. 
Chodzisz po chodniku? Jeździsz jezdnią? Jechałeś kiedyś pociągiem? Autobusem? Chodziłeś do przedszkola? Szkoły? Wiesz, że chociażby lwia część ceny biletu to dotacja z zabranych nam pod przymusem pieniędzy?  
Takiś wolnościowiec, a po bilet autobusowy i do szkoły to pierwszy! 
 
"Kto jest niewinny, niech pierwszy rzuci kamieniem"

Hugo 2013-02-20

A za tydzień w poniedziałek robię audycję pt. Brać czy nie brać? Więc pogadamy na ten temat.

vapaus 2013-02-20

Jak słysze ze Reagan ograniczał kasę to sie we mnie wzbiera. 
Deficyt za jego rządu wzrosł o 100%, gadał o wolnym rynku a podnosił podatki i ograniczał import. Prawdziwy z niego aktor. 
Thatcherowa była troche lepsza ale nie mów mi ze mam chwalic złodzieji ze mniej kradna. 
Czekałem az zarzucisz cos o drogach i szkołach powinnas na koncu dodac wypier*alaj do Somalii

Hugo 2013-02-20

vapaus, Reagan obniżał podatki, a nie podnosił. Nie wiem skąd masz swoje dane. Możesz przytoczyć.  
 
A wydatki rzeczywiście podnosił. Bo kupował broni na potęgę, by mieć przewagę nad sowietami. Jak tylko skonczyła się zimna wojna i można było odpuścić wojsku, budżet się szybko zbilansował.

Kasia Te 2013-02-20

@ Vapaus... Janek Fijor był za Reagana w USA i pisze o innego na ten temat (warto przeczytać w jego książce - Jak zostałem milionerem). 
Niby czemu argument o drogach i szkołach jest zły? Tak samo dobry jak Twój. Uzasadnij.

guru69 2013-02-20

Czy wy wiecie o czym wy mówicie????? Ja właśnie mieszkam w takim budynku ,wiecie komu oddawane są takie budynki???Jest dwóch gości w Warszawie którzy odbierają w imieniu właścicieli budynki!!! Wypłacając dawnym spadkobiercom 10 % wartości.A starszych ludzi którzy mieszkają ponad 60 lat w mieszkaniach wyrzuca sie na BRUK.O czym jest ta audycja!!!Ogarnijcie się GIMBUSY!!! Czy to moja wina że przyjechało się do Warszawy 10 -20 lat temu i teraz pretensja. A co do czynszów w komunalnych za 32 m2 na Pradze południe bez ciepłej wody i tylko z kiblem ,2 osoby 650zł. Więc skąd wy macie takie wiadomości ???????????Gówno nie audycja szkoda czasu na bzdury wypowiadane przez słoików!!!!

vapaus 2013-02-20

mises.pl 
 
mises.pl 
 
Rothbard tez mieszkał w Ameryce i miał troche wieksze porownanie. 
 
Co do państwowych dróg to sobie ich czasami uzywam bo sa niczyje, nikt nie ma do nich prawa własnosci. 
A do szkoły chodziłem pod przymusem, bo moi rodzice bali sie agresji panstwa.

darek 2013-02-20

@guru69 
Własność polega na dysponowaniu jakąs rzeczą, dysponowanie to określanie kto ma mieszkać, jeżeli właściciel nie mógłby wyrzucić lokatora, to nie byłaby własność. 
Ale można na to spojrzeć z drugiej strony: lokator to rodzaj klienta usługi, która polega na dostarczaniu miejsca do zamieszkania. Gdyby był wolny rynek mieszkań i wynajmu to lokatorzy, którzy płacą byliby poszukiwani. 
Natomiast klientów, którzy oczekują usługi za darmo, albo poniżej ceny rynkowej nikt nie chce. 
Gdyby wprowadzono wolny rynek dobrzy lokatorzy zyskaliby: budynki opróżniłby się z dekowników i wydrwigroszy i czynsze mogłby radykalnie spaść dla płacących lokatorów.

bochma 2013-02-20

Oto wykup mieszkań komunalnych w mojej miejscowości wagrowiec.naszemiasto.pl 
Radni na początku olali tych gości wagrowiec.naszemiasto.pl 
Ale po kilku tygodniach rozpoczęły się negocjacje www.gloswagrowiecki.pl 
Zwracam uwage na komentarze pod ostatnim tekstem. Aha, Wągrowiec to miasto powiatowe z największym bezrobociem w Wielkopolsce, a rządzi nim były naczelnik miasta z czasów PRL-u:(

Kasia Te 2013-02-20

@guru69  
gdybyś posłuchał uważnie, dowiedziałbyś się, że mówiliśmy też o Otwocku, w którym czynsz w totalnym syfie wynosi mniej więcej 400 złotych. Za takie mieszkanie nikt przy zdrowych zmysłach i z możliwością zmiany nie zapłaciłby złamanego grosza. Mówiliśmy i o tym, że miasto nie remontuje tych budynków i że w większości nie wykonuje nawet obowiązkowych przeglądów i napraw. My do niedawna też nie mieliśmy miejskiej ciepłej wody. Dopiero około 2 lata temu w tym mieszkaniu została zdjęta terma. Jeżeli nie masz ciepłej wody to należy Ci się dodatek do energii elektrycznej. Jeżeli czynsz jest dla Ciebie za wysoki to możesz dostać dodatek mieszkaniowy. O tym była ta audycja. Nie powiedzieliśmy nigdzie, że czynsze są tylko takie niskie, ale spotkaliśmy przez czas kiedy się tym zajmujemy grubo ponad 100 przypadków, w których właśnie tak mało ludzie płacą. Pozdrawiamy. P.S. I nie jesteśmy słoikami. Obydwoje urodziliśmy się w Warszawie i uważamy, że to wszystko za dużo nas kosztuje. I nie ma nic złego w słoikach. Niech do Warszawy przyjeżdżają i pracują ludzie zewsząd, jeśli tu im odpowiada. Migracja za pracą to piękna rzecz. Pozdrawiamy

Kasia Te 2013-02-20

@bochma 
Dzięki za linki. Ciekawe jak się rozwinie sytuacja z wykupem mieszkań tam u Ciebie, w Wągrowcu.  
Pamiętamy sprzed kilku miesięcy audycję ze Stefanem Oleszczukiem (byłym burmistrzem Kamienia Pomorskiego), który mówił, że kiedy tylko objął urząd natychmiast rozpoczął wyprzedaż mieszkań komunalnych. 
Dane z W-wy pokazują, że mieszkania komunalne kosztują ogromne pieniądze. Ich koszt to druga co do wielkości pozycja w budżecie miasta, ponad 730 mln zł rocznie. Każdy Warszawiak bez względu na to, czy korzysta z zasobu komunalnego czy nie, płaci rocznie 411 złotych z groszami na ten cel. Chyba najwyższa pora poważnie o tym porozmawiać.

AREKB52 2013-02-21

Taka audycja Hugo??? Ooooo to chyba sobie skypa załozę by co nieco podyskutować.

Castiel 2013-02-21

Vapaus: 
Zasadniczo robi na czarno, bo nic nie ma - oficjalnie, czy kupuje po bazarach - nie mam bladego pojęcia bo aż tak dobrze go nie znam, ale rozumiem że Ty znasz najskrytsze szczegóły z życia Kamila i dokładnie wiesz co, kiedy i gdzie kupuje ;) 
 
Barrett: 
Nigdzie mi się nie śpieszy, po prostu realnie podchodzę do tematu jeśli jest możliwość skorzystania to korzystam. Nic nie zamierzam wysadzać bo bardziej podoba mi się oglądanie świata przez okno a nie kraty, system sam padnie z moją pomocą czy bez niej ;)  
Czy moja dzielna postawa gdybym nie wykorzystywał systemu coś zmieni? Moim zdaniem nie, co pokazuje poparcie dla wszelkich wolnorynkowych tworów jakie pojawiają się na scenie ekonomicznej czy politycznej - wszystkiego nie więcej niż kilkadziesiąt tysięcy zwolenników, i prawie 40 mln przeciwników... Friedman, Mises, Hayek skoro oni nie zmienili świata to tym bardziej ja tego nie zrobię, pozostaje mi być tylko piewcą wolnego rynku. 
PS. zapraszam na mojego bloga: 
 
ekonomistyka.blog.pl

bochma 2013-02-21

Oto problemy z mieszkaniami komunalnymi z sąsiedniego powiatu obornickiego (jakieś 30 km od Poznania). Na początek opis problemu w wykonaniu portalu sympatyzującego z poprzednią władzą (PSL+SLD i lokalne dodatki), która sprzeciwiała się sprzedaży owych mieszkań www.oborniki.com.pl 
Tutaj z kolei opis problemu w wykonaniu sympatyków obecnej władzy (związanej z PO i PiS), a krytykujących poprzedników gazeta.obornikionline.pl 
A tutaj biuletyn internetowy sporządzony przez prtzedstawicieli poprzedniej władzy (m.in. byłą burmistrzową oraz jej zastępcę) www.glosobornicki.pl 
Na koniec jeden z lokalnych notabli podaje konkretne liczby, jeżli chodzi o zadłużenie owych mieszkań (a więc zaległości w opłacaniu czynszów) www.oborniki.com.pl 
P.S. Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że jedną z obecnych radnych z ramienia PO jest kobieta, która za poprzedniej władzy domagała się wykupu mieszkania komunalnego po znacznej bonifikacie (oczywiście sama to mieszkanie zajmowała)...

Rewolucjonista 2013-02-23

W tym roku namówiłem około 40 osób do przejścia na "ciemną stronę mocy". Oni tak samo jak ja nie dokładają do osób mieszkających za darmo. To my jesteśmy tymi osobami mieszkającymi za darmo. Państwo do nas dokłada. Pod pojęciem "państwa" mam na mysli podatników - szarych ludzi. Zgadzam się z każdym kto powie, że okradam zwykłych szarych ludzi, ale w realiach codzienności mam do wyboru albo okradać, albo samemu być okradanym. 
 
Suma jaką podatnicy do mnie dokładają rośnie wprost proporcjonalnie do wzrostu ilości osób takich jak ja. Wasze pieniądze trafiają do obiegu, a biurwy (szczególnie te na wysokich stanowiskach) kradną od was połowę z tych pieniędzy dla siebie. Dążę do tego, żeby pewnego dnia nie było was z czego okradać :) i wtedy biurwy zdechną, a wraz z nimi upadnie system socjalny. Paradoksalnie więc to co robię na dłuższą metę doprowadzi do powrotu normalności. Dzieki mnie pewnego dnia nie będziecie już musieli do niczego dokładać. 
 
Zamiast się oburzać i marudzić, przyłaczcie się do mnie. Przestańcie płacić wszelkie podatki i opłaty skarbowe. Nie ubiegajcie się o jakiekolwiek zezwolenia. Szukajcie i starannie wykorzystujcie każdą lukę prawną, bo to nie szarzy ludzie wymyślili przepisy prawa. Nie napędzajcie ekonomii i nie zawyżajcie przekłamanych statystyk ekonomicznych. Kiedyś znów do zbudowania domu wystarczą pomysł, zdrowe ręce, materiały i narzędzia. a nie żadne zezwolenia, inspekcje, wytyczne. Kiedyś wspólnie uda się nam obniżyć do zera także vat, cło i akcyzę. Kiedyś wolność stanie się rzeczywistością. 
 
I nie bójcie się anarchii - to tylko etap przejściowy. Wszak wszechświat powstał z chaosu.

vapaus 2013-02-23

Jesli anrachia to dla ciebie etap przejsciowy to co z ciebie za rewolucjonista.  
Przeliczałes ile ludzi potrzeba zeby system sie zawalił? Jak juz policzysz to odejmnij od tych milionów osób 40 i bedzie mozna odliczac. 
Jeśli przekonujesz ludzi w równych odstepach czasów możemy poznać dokładną date upadku systemu. 
Trzymam za ciebie kciuki

Rewolucjonista 2013-02-24

Rok temu namówiłem 10 osób, a w tym roku kolejne 40, więc 4 razy więcej. Oni namówili może polowę,czyli 20 osób każdy, co daje razem w tym roku 840. Za rok ja namówię 160 osób, a tych 840-tu namówionych każdy znów może namówi połowę, czyli po 80 osób każdy... razem będzie 67340 osób... to jak by się tak udało to za 2-3 lata będzie po problemie :) Niestety trolujących policzyć nie mogę :P

Biedaszybnik z Wałbrzycha 2013-02-24

Jeśli potraktować gminy i miasta jako "państwo" administrujące zasobem mieszkaniowym, to kol.Rewolucjonista ma rację, że nie płacąc czynszu ,skutecznie walczy z "państwem" niż , bo działając już na płaszczyznie akcji bezpośredniej. Problem tylko w tym, że jeśli taka "walka' będzie trwała zbyt długo, to jej kombatanci po likwidacji "państwa", nie będą się potrafili odnalezć w czasie pokoju, kiedy to odłączą im prąd, wodę a kible zabiją kołkami zaś chałupa zacznie się sypać bo okaże się że się zbyt przyzwyczaili do korzystania z wymienionych " 
"za darmo". Czy tędy droga? Dla mnie zbyt złożone zagadnienie.

stefan1967 2013-02-24

Dajcie ludziom zarobic to zaczna placic normalnie rachunki!!!!!!!!!!!!!!!!

Jed 2013-02-25

No jak czytalem o przygodzie Janka ze Smolen`ami to faktycznie zle dobierajac lokatorow mozna sobie strzelic w stope niezle

Barrett 2013-02-25

@Rewolucjonista: 
 
Jest mała kwestia która mnie powstrzymuje. 
 
Żyjemy na planecie o obwodzie 40 000 kilometrów, z której to planety dość trudno emigrować. Dlatego wolałbym się ograniczyć do innych form obywatelskiego nieposłuszeństwa niż wyjkańczaniu gospodarki. Ostatnim razem wykańczanie europejskiej gospodarki skończyło się to tak: 
 
www.youtube.com 
 
Wypadałoby oddalić w czasie tego typu sytuację, chyba, że ekstremalny sadyzm stanie się modny ;).

Batou 2013-03-13

Niektóre teksty np o konserwatorach i ich "wymaganiach" są śmieszne. Choć sam wątpię w jakość pracy wielu konserwatorów to przytyki gości na temat ich pracy są już totalnie amatorskie. Wyśmiewanie interwencji tego społecznika jest żałosne ponieważ właściciele zabytków najczęściej wykupują je np. od miasta za ułamek wartości zobowiązując się do ich restauracji, natomiast po zakupie często nie wywiązują się z umowy, nierzadko dewastując obiekt. Nie można po prostu wszystkiego tak generalizować bo znam też przykłady kiedy zabytkowe obiekty odzyskują dawny blask nawet w zgodzie z zamierzaniami inwestorów- np. Hotel Krasicki

Kasia Te 2013-03-13

Akurat ten społeczny konserwator zabytków jest specyficzny. Wchodzi do budynków, które do niedawna były pod zarządem komunalnym i wtedy zupełnie go nie interesowały, a teraz, kiedy przejęli je w tragicznym stanie ich dawni właściciele, na których majątku państwo żerowało przez ostatnie 60 lat ten pan grzebie, robi zdjęcia, dokumentuje co jest i co właściciel powinien odbudować, kiedy to się już całkiem rozpadnie.  
Spotkaliśmy się pod Otwockiem z przypadkiem domu, który do bardzo niedawna był pod zarządem komunalnym, a teraz po 16 letniej batalii jego właścicielowi udało się go odzyskać. Przejęty w 1954 roku na cele mieszkaniowe został doszczętnie zrujnowany. Mieszkańcy palili zabytkowymi meblami, okiennicami, z elementów tego domu, które dały się oderwać postawili na podwórku prowizoryczne szopy. Konserwator zgadza się na rozbiórkę tego budynku, pod warunkiem, że jego właściciel odtworzy bryłę i elementy architektoniczne. Ten budynek ma przeszło 500 m2. Ma stropy Kleina, jest podpiwniczony. Odbudowa tego budynku to koszt, który niejednej osobie zaprze dech w piersiach. Przy odtworzeniu wszystkich zdobień, okien to ponad 4,5 mln złotych (najtańsza oferta). Nie mówiąc o tym, że całe przedsięwzięcie jest pozbawione sensu bo koszty życia w tak wielkim domu są duże. Bez sensu jest też to, że konserwator nakazał posadowienie domu w jego oryginalnym położeniu czyli w samym centrum działki. Nie tak jak się teraz buduje - z przodu. Co oznacza, że właściciel nie będzie mógł sprzedać ani kawałka ze swojej ziemi, nie będzie mógł jej podzielić.  
Sugeruję też lekturę ustawy o ochronie zabytków, w której określono obowiązki właściciela obiektu, a na konserwatora nie nałożono żadnych.  
Nie twierdzimy, że nie ma pozytywnych przypadków dbania o obiekty zabytkowe w porozumieniu z konserwatorem, ale to są wyjątki. 
Pozdrawiamy, Batou i dzięki za komentarz

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 3 tygodnie temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 5 tygodnie temu

Unikaj szpitali (7) - 6 tygodni temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 8 tygodni temu

Nauczyciele uciekają (6) - 8 tygodni temuNiskie podatki już były (15) - 3 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 3 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 4 miesiące temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 4 miesiące temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 4 miesiące temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 5 miesiące temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 5 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 5 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 6 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 6 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 6 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 6 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 6 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 7 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 7 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 7 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 7 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 8 miesięcy temu


Jestem na kwarantannie! (1) - 8 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 9 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 9 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 9 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 9 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 10 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 10 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 10 miesięcy temu


Bezpłatna komunikacja może być droga (4) - 11 miesięcy temu


Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - 11 miesięcy temu

Idzie drożyzna (2) - 11 miesięcy temu

Polacy nie zasługują na prywatność? (1) - 11 miesięcy temu

Muzeum z najwyższej półki (1) - 11 miesięcy temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - ponad rok temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - ponad rok temu

Kiedy można zabić intruza? - ponad rok temu

Magiczne szable i tarcze (1) - ponad rok temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 2 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 2 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 2 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 2 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 3 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 3 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 4 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 5 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 5 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 5 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 6 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 6 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 7 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 7 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 8 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 9 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 9 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 9 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 10 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00
Przemyslaw Teterycz - - 20.00
Blog technologiczny Wirtualny wojownik - - 20.00
wypełnianie płatnych ankiet na eankiety.pl - - 20.00
Agencja pracy Gorzów - Praca jako opiekun... - - 20.00
wypożyczalnia samochodów victoria nowy sącz - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt