Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
20:00
Firma na emigracji
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (2)
przedwczoraj
Przeliczanie wynagrodzeń to nie taka oczywista sprawa!
O zagranicznych wynagrodzeniach, o tym co utrzymuje niemieck· gospodark· oraz czytanie listu s·uchacza. O tym wszystkim Jan Fijor!
Wydanie Główne (7)
6 dni temu
Absolutnie wszystko, dla każdego, za darmo
Kontynuujemy analizę programów wyborczych. Dziś KO i Lewica. Równouprawnienie w sporcie. Inflacja. Inteligencja elektoratu. Darmowy Internet.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2013-02-26

Czy korzystanie z ulg podatkowych to kradzież?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Brać, czy nie brać? Dotacje, dodatki na dzieci, dofinansowanie rozpoczęcia działalności, becikowe, ale też ulgi podatkowe...

KOMENTARZE

darek 2013-02-26

A może by tak zrobić takie reality show o praktyce wydawania dotacji. 
Może ktoś wziąłby po to by sfilmować to od środka i pokazać jak to wygląda - w ukrytej kamerze.

darek 2013-02-26

Bajka o Kontestacji  
 
"CZEGOŻ płaczesz?" staremu mówił czyżyk młody, 
Masz teraz lepsze w klatce, niż w polu wygody"; 
"Tyś w niej zrodzon, rzekł stary, przeto ci wybaczę; 
Jam był wolny, dziś w klatce, i dla tego płaczę."

darek 2013-02-26

Link do filmu MIŚ - odpowiedni fragment 
youtu.be

Emper 2013-02-26

Nie wiem czy padło to w audycji, bo jeszcze nie słuchałem całości, ale... 
 
JEST ZASADNICZA RÓŻNICA MIĘCZY ULGĄ A DOTACJĄ. 
 
nie płacąc podatku w ten czy w inny sposób odcinacie dopływ pieniędzy do państwa jeszcze przed korytem. To znaczy, że nie nie powstanie x stanowisk urzędniczych. Państwo traci swoją legitymizację!  
Jeżeli bierzecie dotację jest dokładnie odwrotnie. Trzeba stworzyć komisje, papiery, kontrole itp. która pochłonie część podatków aby następnie przyznać Tobie drogi beneficjencie. Dotacje tuczą, zabijają w Was sprzeciw wobec państwa, osłabiają wolę. 
 
Oczywiście można argumentować, że jeden skowronek wiosny nie czyni, że mój odosobiony upłór nic nie znaczy i nie obali systemu. Być może nie, ale gdzieś trzeba zacząć.  
 
Dla ułatwienia proponuję porównanie. Wyobraźcie sobie, że jesteście wegetarianinem. Uważacie, że zabijanie zwierząt jest złe i go nie jecie. Wasz jednostwowy wegetarianizm nie zatrzyma produkcji mięsa, ale dzięki konswekwencji możecie przekonać innych. Powiedzieć "Ja nie jem, nic mi się nie dzieję, jestem zdrowy. Ty też tak możesz!" 
 
To co proponują niektórzy słuchacze to taki wegetarianin, który z jednej strony nawołuje do zaprzestania produkcji mięsa, a z drugiej twierdzi, że skoro już ktoś hamburgera wyprodukował to opór życia krowie nie wróci i można go śmiało zjeść ...

TTM 2013-02-26

Co do dotacji dla firm - z mojego punktu widzenia nikomu, kto chce zostać przedsiębiorcą taka opcja nie powinna w ogole przychodzic do glowy. I tu w ogole nie chodzi o aspekt moralny. 
 
Przeciez przedsiebiorczosc opiera sie na ryzyku, oszczednosci, optymalizacji kosztow, pokonywaniu konkurencji. Dotacje to calkowite przeciwienstwo tych cech. Jezeli masz problemy ze zdobyciem klientow, to w normalnych warunkach grozi Ci bankructwo i podejmiesz nadludzki wysilek, by to pokonac (inaczej stracisz prace kilku lat). Otrzymujac dotacje, tracisz te motywacje zupelnie. Upadniesz - trudno (przynjamniej nowy MacBook zostanie...).  
 
I najgorszy jest tu przede wszystkim efekt kulturowy/mentalny - zmienia sie podejscie, ludzie zaczynaja myslec w zupelnie innych kategoriach. Juz nie ciezka praca jest najwazniejsza, ani kreatywnosc. Kamil Cebulski pisal niedawno na swoim blogu o czyms podobny w odniesieniu do Afryki, mysle, ze taki schemat 'przedsiebiorczosci' moze niedlug doprowadzic do podobnej kultury w Europie. 
 
Dodatkowo, dotacje to tez produkt i rowniez podlegaja popytowi i podazy - jak urzednicy zobacza, ze ludzie chca brac, to wystapia o rozszerzenie programu. Poza tym, jak mozna sie sprzeciwiac czemus, z czego korzysta sie samemu?

Faraday007 2013-02-26

@Emper 
Myślę że się mylisz co do różnicy między dotacją , a ulgą. 
Jeżeli istnieją ulgi to muszą też być urzędnicy co kontrolują, komu ta ulga się należy, jak długo i jak wielka. Biurokracja tak czy inaczej się rozrasta. 
Pieniądze dla tych urzędników znajdą się poprzez ogólne podwyższanie podatków , lub wymyślanie nowych. 
 
Ogólnie w temacie brać, czy nie brać trzeba sobie odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie. Czy bez istnienia dotacji, renty itd.dałbyś radę i miał chęć zajmować się tym samym dalej? 
 
Jeżeli odpowiedź brzmi nie, to albo stajesz się niewolnikiem systemu, albo Twoje przedsięwzięcie nie ma racji bytu i wcześniej czy później zaprowadzi Cię na dno. 
 
Przykładem takiej sytuacji w której należałoby by brać. 
Prowadzisz od paru lat jakiś tam interes który prosperuję, zatrudniasz parę osób i nagle Twoja branża (nie ważne jaka) zostaję dotowana. jeżeli konkurencja przyjmuję dotację , a Ty nie przyjmiesz to możesz stracić na konkurencyjności. Może nawet zbankrutować. 
Czy w związku z tym kapitalista miałby się poddać zwinąć interes i zająć się czymś innym? 
No chyba nie, choć może się mylę. 
Wydaję mi się że kapitalizm zawsze sprowadza się do pragmatyczności rozwiązań, a to nakazuję brać.

vapaus 2013-02-26

Ja bym tam brał dotacje jakby leżały na ulicy, ale jak juz koledzy wyzej pisali płaszcząc sie przed biurwami w jakimś zapchlonym urzedzie daje im poczucie przydatności i przyzwolenie na dalsze okradanie.  
Myslicie ze jak bierzecie dotacje to rozwalicie system. 
Jak by była wojna to tez byscie poszli do wroga prosic o broń? 
Nie łudźcie sie państwo nie wyzdycha od tego że zabierze sie mu kase.  
Nie potrzeba tych co biorą dotacje tylko jak to powiedział jeden z dzwoniących tych głupich co będą nie bedą mieli hamulców by strzelać do złodzieji. 
W Polsce jest za mało głupich, czyli tych najbardziej wartosciowych.

Barrett 2013-02-26

Jeden ze słuchaczy narzekał, że trzeba mieć dużo środków własnych, aby dostać dotację. 
 
Na czacie wyszliśmy z inicjatywą, która otrze łzy z jego policzków: 
 
[żarówka nad głową] 
 
Można przecież założyć fundusz inwestycyjny finansujący wysokie dotacje! 
 
Czyli w pełnym brzmieniu prawnym: fundusz inwestycyjny finansujący dofinansowanie z funduszu dofinansowań!  
 
Gdy naród do boju...

adamo 2013-02-26

www.zus.pl : RENTA RODZINNA - nie koniecznie musicie odcinac sobie rece czy nogi by miec sie dobrze jak dzwoniaca 'pijawa' :) 
pozdrawiam.

Marcin 2013-02-26

Za brak biletu nie jest kara tylko opłata specjalna. Karać może policja i sądy. Gdyby był zakaz jazdy bez biletu to była by traktowana jako kradzież a za kradzież 5zł to pewno mandat 100zł i niska szkodliwość społeczna. I oczywiście nic z kasy z mandatu nie idzie dla MZK dla MZK to ewentualnie zwrot ceny biletu. Więc mówienie o uczciwości, grzechu kradzieży itd.. to nie w tym przypadku jazda bez biletu to po prostu płacenia za przejazd na zadzie gry losowej w zależności od szczęści wyjdzie drożej lub taniej ;)

sprae 2013-02-26

Pewnie za kilka miesięcy dowiemy się w audycji o tym jak być normalnym człowiekiem w realiach europejskiego państwa. 
Ktoś przyklepie, że to nawet fajne, bo po co się przemęczać. Jest wszystko co potrzeba do życia. Wystarczy tylko się poddać ;-)

Emper 2013-02-26

@ Faraday007  
 
Na pewno urzędników od ulg jest znacznie mniej, bo mniej kasy do podziału.  
W przypadku dotacji z góry jest wiadomo, że z budżetu idzie X kasy i część tego pójdzie na nowe stanowiska.  
 
W systemiemie idealnym nie ma ulg i nie ma dotacji i do tego systemu należy dążyć. W tym celu należy oddziaływać na państwo i współobywateli.  
 
Jak? Najłatwiej jak najmniej pieniędzy wpłacać do systemu. Branie dotacji nie rozwala systemu, bo w samą dotację jest wpisany koszt urzędnika.  
Ten koszt nie może być z góry wpisany w ulgę, bo ulga to właśnie brak wpływów.

Faraday007 2013-02-26

@Emper 
Z tego co piszesz wynika że nie branie dotacji spowalnia rozrost biurokracji. To nas nie zbliża do upadku systemu, no bo jak? Sprawia że system dłużej się utrzymuję, bo nie zmniejsza ilości obecnej biurokracji, a stara się utrzymać ją na danym poziomie, czyli go stabilizuje system. 
Może właśnie przekroczenie pewnej masy krytycznej biurokracji spowoduję jego paraliż , wzajemne obwinianie się urzędów itd. co konsekwencji doprowadzi do rozpadu systemu. Pewności na to nie mam. 
 
Tak naprawdę to wierze w to co mówił Martin. Postawa garstki ludzi ze środowiska wolnościowego nie ma wpływu na rzeczywisty stan państwa. 
 
Ja osobiście też nie wierzę że większość społeczeństwa kiedykolwiek z własnej woli, dzięki tłumaczeniu i nauczaniu, zaakceptuję ideę wolnościowe.  
Trzeba siedzieć i przygotowywać na okazję, a jak teorię ekonomiczne się potwierdzą i przyjdzie nasza mała finansowa "apokalipsa", wtedy starać się wykorzystać to do zmiany rzeczywistości.

Magic 2013-02-26

Dotacja a ulga 
Dotację dostaję z pieniędzy zabranych Kowalskiemu i Nowakowi, przy dotacji unijnej również Schmiedowi i Smithsowi. 
Ulga to moje, przeze mnie ciężko zarobione pieniądze, które udaje mi się nie pozwolić zabrać. 
 
A z innej strony - Cy jak dam synowi 1000 zł żeby rozkręcił jakiś swój business, a potem od czasu do czasu też coś dołożę to dotacja?  
Jeśli teraz państwo opiekuje się obywatelami, jak ojciec dziećmi, to nie powinniśmy się dziwić, że daje dotacje.

Eldooka 2013-02-27

Ten gość , który dzwonił i opowiadał o braniu renty , to dowiedzieliście się za co ma tą rentę?

Faraday007 2013-02-27

@Magic 
To wcale nie jest takie proste. Ty też w jakiejś formie płacisz podatki przez cale życie więc równie dobrze mógłbyś uznać dotacje za ich zwrot. Może nawet za zadość uczynienie za to co Ci państwo jeszcze w przyszłości zabierze. 
 
Ktoś mógłby związku z tym powiedzieć, że on nie ma możliwość dostać takiego zwrotu podatku. Czy to jest powód żeby nie brać? 
Czy Ty jesteś winny temu że system jest niesprawiedliwy? 
Jeżeli tak to idąc nadal tym tokiem rozumowania dochodzimy do "sprawiedliwości społecznej". Powinieneś innym ludziom rekompensować krzywdy systemowe . Najlepiej porozdawać wszystko to co masz. 
W innym przypadku branie dotacji staje się moralne. 
 
Mój wywód oczywiście niczego nie udowadnia, bo wszystko zależy do początkowego założenia do kogo tak naprawdę należą pieniądze które idą z dotacji. 
 
Temat jest bardzo, bardzo , bardzo ... ciekawy. Jedynym tak naprawdę nie podważalnym argumentem na nie branie jest kwestia nauczania idei wolnościowych. Nikt nowo-przybyły nie uwierzy w to że minimalizacja państwa przyniesie pozytywny skutek jeżeli propagatorzy tej idei będą brać od niego pieniądze.

Mario 2013-02-27

Jest dobra strona dotacji. Im więcej pieniędzy wyciągniemy, tym szybciej to zbankrutuje i się zaorze.

sprae 2013-02-27

Uwaga to znowu ja, nie czytać 
 
Rząd niczego nie kradnie. Rząd ma pieniądze bo one należą do niego. 
Twierdzenie, że pieniądze są nasze i ktoś je nam zabiera, jest równoważne z twierdzeniami narodowych socjalistów i konserwatystów o jakimś zagrabionym majątku narodowym (naszym). 
 
Rząd wpływa tak samo na rynek jak nasza konkurencja. Niektórzy socjaliści mówią, że tania konkurencja psuje rynek. A właściwie wszystko co im przeszkadza go psuje. 
Inflacja też niektórym psuje, a innym podatki. Żałosne. 
 
My jesteśmy tylko właścicielami własnego potencjału, który możemy sprzedać za pieniądze rządu. Odzwierciedlenie wartości naszego czasu, towarów i innych rzeczy w pieniądzu kosztuje wartość podatku. 
 
Nie podoba ci się opłata za egzystencję na tej ziemi? Uważasz, że jest za wysoka? Zmień ziemie, albo rząd. 
Nie umiesz? Nie masz potencjału do tego? Po co się męczyć. Znajdź sobie lepsze miejsce. Albo przyjmij warunki na jakich się tu mieszka i nie biadol. Bo jako słaba osoba nie masz zbyt wiele do powiedzenia. 
 
Rozwijaj swoje możliwości i potencjał. Tylko słabi płaczą, że ktoś im zabiera. Bo mają mało. A kto ma mało temu jeszcze będzie zabrane. 
 
*treść jest skierowana do tych, do których trafia ;-)

mej 2013-02-27

Jasne, więc złodziej też nie kradnie, bo pieniądze należą do niego. Najlepiej jeszcze dla złodzieja pracować w zamian za zrabowane pieniądze. Takie podejście to już chyba szczyt upodlenia. No można jeszcze postulować całowanie rządu (naszego dobrodzieja) po rękach, bo jak to mówiła kiedyś pani minister Jakubiak "w sumie to ja panu pozwalam pracować". 
 
Ale żarty na bok. Z ulg należy bezwzględnie korzystać, natomiast z dotacji wolno korzystać tylko wtedy, jeśli pieniądz przeznaczymy na działania osłabiające władze (np. na Kontestację, dozbrojenie obywateli, edukację wolnorynkową).

Tomasz 2013-02-27

Temat bardzo trudny, przerósł wszystkich, którzy się wypowiadali.

Qlturalny 2013-02-28

Łukasz mi rozjebał system :D

Jed 2013-02-28

Łukasz Ty pijawo nieprzeciętna :) zazdrościmy!

Jed 2013-02-28

Hugo, ciekawa definicja.  
Nazwales darmozjadami ludzi jezdzacych MPK z biletami ;) 
To jak nazwać Ciebie skoro jeździłeś MPK i to jeszcze bez biletów ;)?

Daniel 2013-02-28

Ja chciałem dotację na uruchomienie firmy , ale mi nie dali , ale jak już firma działała to braliśmy na uruchomienie stanowiska pracy itp , prawda jest taka , że jak Ty nie weźmiesz dotacji to dostanie ją Twój konkurent , codziennie nas czyszczą różnymi podatkami , to jest okazja żeby to sobie odbić .Po co się oburzać , trzeba podejść biznesowo jak opłaca Ci się otrzymać dotację to czemu tego nie zrobić i nie zarobić .I tak zawsze będą ludzie , którzy chętnie po to sięgną .Ja nie mam z tego powodu dylematów moralnych .

Orish 2013-03-02

Do urzędu też byś poszedł pracować, bo przecież "zawsze będą ludzie, którzy chętnie tam pójdą"? 
 
Wolny rynek wszędzie działa. Nie kupując jakiegoś towaru, nie idąc gdzieś do pracy, nie korzystając z czegoś, i również nie biorąc dotacji, ograniczamy popyt na daną rzecz. Gdyby było mniej chętnych na dotacji, to dotacji byłoby mniej, bo podstawowym kryterium określającym wielkość środków przeznaczonych na dotacje, jest "efektywność" ich wykorzystania w poprzednim okresie. Jeśli rozdana została tylko jakaś ich część, w następnym obcina się budżet.

Ostatni Europejczyk 2013-03-02

@25 
Ależ wolny rynek to system oparty na dobrowolności. A dotacje są oparte na przemocy, więc nie poddają się testowi rynku. 
Ponadto nigdy, ale to nigdy nie obcina się budżetów z powodu nadmiaru pieniędzy. Biurokracja tak nie działa. Będzie to raczej tylko impuls do zwiększonego wydawania - ale już pod komando biurw. 
 
Gdyby wolny rynek "wszędzie działał", to by nie było socjalizmu. Ani unii Europejskiej. Nie mówiąc o ZSRR.

Филипп 2013-03-02

Przydała by się audycja Huga i Martina o tym, co myślą o delegalizacji GMO.

Orish 2013-03-03

@26 
No to chyba nie do końca wiesz jak to działa, bo Polsce nieraz już grożono obcięciem środków na dotacje z powodu ich "nieefektywnego wykorzystania" (tzn. rozdania mniej niż budżet). Wszędzie tak socjalizm działa. 
www.youtube.com 
 
Miałem na myśli mechanizm rynkowy, nie wolny rynek.

Ostatni Europejczyk 2013-03-03

@28 
Oczywiście, i te pieniądze z budżetów lokalnych wrócą do centralnego - w Warszawie lub Brukseli. I tak ich znowu nie zobaczysz. 
 
"Miałem na myśli mechanizm rynkowy, nie wolny rynek." 
 
mechanizm rynkowy to coś występującego tylko na wolnym rynku. 
 
Ato, co opisałeś, to nie żaden mechanizm, tylko stosunek. Tak, stosunek Brukselskiego NADBANDYTY do lokalnego przydupasa, któremu dało się ukradzione pieniądze, by coś tam z nimi zrobił.A on nie zrobił? Super, zabiorę mu i dam na inny cel. 
 
Nie myślisz, że tym celem będzie zwrot podatku.

joozio 2013-04-03

joozio 2013-04-03

wg. mnie korzystanie z ulg to nie kradzież tylko dostosowanie się do warunków gry. Takich jak zastaliśmy w tym państwie.  
 
Same dofinansowania są złe, ponieważ powodują biedę i nie powinno ich być. Jednak gdy są to możemy jednocześnie walczyć o ich likwidacje i korzystać z tego co dają. To jest jak argument z audycji HWDP, jak cię atakuje ktoś z nożem to masz się bronić plecakiem?  
czyli, np.: skoro ludzie dostali becikowe i kupili w miare ok wózek dziecku, to ty masz dla zasad męczyć się rozwalającym gruchotem po krzywych krawężnikach dla zasad?  
Jak w Monopoly, są zasady, ty działasz wg. nich. Zasady możesz zmienić forsując to u innych graczy. Jeśli się na to zgodzicie, to są inne, bardziej uczciwe. 
Czyli, np. zamiast becikowego, państwo nie zabiera mi pieniędzy na ZUS.  
Na "Polaka" bardziej, niż argument - "nie biorę, bo to nieuczciwe, patrzcie jaki dobry daje przykład", bardziej zadziała - "wziąłem, i co lepsze ty za to zapłaciłeś.... Nie, nie państwo, ja Ci wytłumaczę jak to działa."

joozio 2013-04-03

fajnie ktoś na jednym z portali napisał za becikowe już i tak zapłaciłeś w 23% podatku na ubranka dziecięce

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - 3 tygodnie temu

10 groszy za indyka (1) - 4 tygodnie temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - 6 tygodni temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - 7 tygodni temu

Oddaje500plus chellange! (13) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...

Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - 2 miesiące temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - 2 miesiące temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - 3 miesiące temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - 3 miesiące temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - 4 miesiące temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - 4 miesiące temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - 5 miesiące temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - 5 miesiące temu

Czy będą matury? (1) - 5 miesięcy temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - 6 miesięcy temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - 6 miesięcy temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - 6 miesięcy temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - 7 miesięcy temu

ROI z obywatela (9) - 7 miesięcy temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - 8 miesięcy temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - 8 miesięcy temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - 8 miesięcy temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 9 miesięcy temu

Kiedy można zabić intruza? - 9 miesięcy temu

Magiczne szable i tarcze (1) - 10 miesięcy temu


Kto zaorał Hugo? - 10 miesięcy temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 10 miesięcy temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 11 miesięcy temu

Studia nie mogą być dla wszystkich (1) - 11 miesięcy temu

Dlaczego nie rządzą nami strażacy? (2) - 11 miesięcy temu

Polskie produkty mogą być gorsze (4) - 11 miesięcy temu

Matka Boska Dotacyjna (9) - ponad rok temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - ponad rok temu

Rozwody przez internet - ponad rok temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - ponad rok temu

Podatki, które się opłacają? (3) - ponad rok temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - ponad rok temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - ponad rok temu

Autostopem na Kitaj (2) - ponad rok temu


Zdrajcy sprawy (4) - ponad rok temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - ponad rok temu


Taxi zamiast PKS (4) - ponad rok temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - ponad rok temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - ponad rok temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - ponad rok temu


Każdy w końcu umrze (2) - ponad rok temuZnajdź swojego alfonsa (11) - ponad rok temu

Zabić czy usunąć? (7) - ponad rok temu

Jak zostać Dworcem? (1) - ponad rok temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - ponad rok temu


Jak pędzić bimber (10) - ponad rok temu

Czy bańka już pękła? (8) - ponad rok temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - ponad rok temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - ponad rok temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - ponad rok temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - ponad rok temu

Nowy, legalny hazard (2) - ponad rok temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - ponad rok temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - ponad rok temu

Black Friday po polsku (4) - ponad rok temu

Nowy próg podatkowy (11) - ponad rok temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - ponad rok temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - ponad rok temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 2 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 2 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 2 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 2 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 2 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 2 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 2 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 2 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 2 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 2 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 3 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 3 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 3 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 3 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 3 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 3 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 3 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (38) - 3 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 3 lata temu

Warto być biednym (8) - 3 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 3 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 3 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 3 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 3 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 4 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 4 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 4 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 4 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 4 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 4 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 4 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 4 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 4 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 5 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 5 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 5 lata temuObalamy mity nt. energetyki (42) - 5 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 5 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 5 lata temuMożesz jeździć na gapę (10) - 5 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 5 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 5 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 5 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 6 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 6 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 6 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 6 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 6 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 6 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 6 lat temu


Jak kraść? (49) - 6 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 6 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 6 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 6 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 6 lat temu

MLM to ściema (67) - 7 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 7 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 7 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 7 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 7 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 7 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 7 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 7 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 7 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 8 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 8 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 8 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 8 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 8 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 8 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 8 lat temu

ACTA samo zło (87) - 8 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 8 lat temu

Naloty na graczy (17) - 8 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 8 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 8 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 8 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 8 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 8 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 8 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 8 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 9 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 9 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 9 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 9 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 9 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 9 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 9 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 9 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 9 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 9 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 9 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 9 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 9 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 9 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 9 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 9 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 10 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 10 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 10 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 10 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 10 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 10 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 10 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 10 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 10 lat temu


O buncie informatyków (8) - 10 lat temuUE powstała! (2) - 10 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Blog o zarabianiu w internecie - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Sklep bhp nowy sącz, tarnów - Volpex.pl - - 20.00
Grzegorz z Zielonej Góry - - 100.00
okna dako complex - - 20.00
Wypożyczalnia samochodów Nowy Sącz... - - 20.00
Rafał - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt