Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2013-02-26

Czy korzystanie z ulg podatkowych to kradzież?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Brać, czy nie brać? Dotacje, dodatki na dzieci, dofinansowanie rozpoczęcia działalności, becikowe, ale też ulgi podatkowe...

KOMENTARZE

darek 2013-02-26

A może by tak zrobić takie reality show o praktyce wydawania dotacji. 
Może ktoś wziąłby po to by sfilmować to od środka i pokazać jak to wygląda - w ukrytej kamerze.

darek 2013-02-26

Bajka o Kontestacji  
 
"CZEGOŻ płaczesz?" staremu mówił czyżyk młody, 
Masz teraz lepsze w klatce, niż w polu wygody"; 
"Tyś w niej zrodzon, rzekł stary, przeto ci wybaczę; 
Jam był wolny, dziś w klatce, i dla tego płaczę."

darek 2013-02-26

Link do filmu MIŚ - odpowiedni fragment 
youtu.be

Emper 2013-02-26

Nie wiem czy padło to w audycji, bo jeszcze nie słuchałem całości, ale... 
 
JEST ZASADNICZA RÓŻNICA MIĘCZY ULGĄ A DOTACJĄ. 
 
nie płacąc podatku w ten czy w inny sposób odcinacie dopływ pieniędzy do państwa jeszcze przed korytem. To znaczy, że nie nie powstanie x stanowisk urzędniczych. Państwo traci swoją legitymizację!  
Jeżeli bierzecie dotację jest dokładnie odwrotnie. Trzeba stworzyć komisje, papiery, kontrole itp. która pochłonie część podatków aby następnie przyznać Tobie drogi beneficjencie. Dotacje tuczą, zabijają w Was sprzeciw wobec państwa, osłabiają wolę. 
 
Oczywiście można argumentować, że jeden skowronek wiosny nie czyni, że mój odosobiony upłór nic nie znaczy i nie obali systemu. Być może nie, ale gdzieś trzeba zacząć.  
 
Dla ułatwienia proponuję porównanie. Wyobraźcie sobie, że jesteście wegetarianinem. Uważacie, że zabijanie zwierząt jest złe i go nie jecie. Wasz jednostwowy wegetarianizm nie zatrzyma produkcji mięsa, ale dzięki konswekwencji możecie przekonać innych. Powiedzieć "Ja nie jem, nic mi się nie dzieję, jestem zdrowy. Ty też tak możesz!" 
 
To co proponują niektórzy słuchacze to taki wegetarianin, który z jednej strony nawołuje do zaprzestania produkcji mięsa, a z drugiej twierdzi, że skoro już ktoś hamburgera wyprodukował to opór życia krowie nie wróci i można go śmiało zjeść ...

TTM 2013-02-26

Co do dotacji dla firm - z mojego punktu widzenia nikomu, kto chce zostać przedsiębiorcą taka opcja nie powinna w ogole przychodzic do glowy. I tu w ogole nie chodzi o aspekt moralny. 
 
Przeciez przedsiebiorczosc opiera sie na ryzyku, oszczednosci, optymalizacji kosztow, pokonywaniu konkurencji. Dotacje to calkowite przeciwienstwo tych cech. Jezeli masz problemy ze zdobyciem klientow, to w normalnych warunkach grozi Ci bankructwo i podejmiesz nadludzki wysilek, by to pokonac (inaczej stracisz prace kilku lat). Otrzymujac dotacje, tracisz te motywacje zupelnie. Upadniesz - trudno (przynjamniej nowy MacBook zostanie...).  
 
I najgorszy jest tu przede wszystkim efekt kulturowy/mentalny - zmienia sie podejscie, ludzie zaczynaja myslec w zupelnie innych kategoriach. Juz nie ciezka praca jest najwazniejsza, ani kreatywnosc. Kamil Cebulski pisal niedawno na swoim blogu o czyms podobny w odniesieniu do Afryki, mysle, ze taki schemat 'przedsiebiorczosci' moze niedlug doprowadzic do podobnej kultury w Europie. 
 
Dodatkowo, dotacje to tez produkt i rowniez podlegaja popytowi i podazy - jak urzednicy zobacza, ze ludzie chca brac, to wystapia o rozszerzenie programu. Poza tym, jak mozna sie sprzeciwiac czemus, z czego korzysta sie samemu?

Faraday007 2013-02-26

@Emper 
Myślę że się mylisz co do różnicy między dotacją , a ulgą. 
Jeżeli istnieją ulgi to muszą też być urzędnicy co kontrolują, komu ta ulga się należy, jak długo i jak wielka. Biurokracja tak czy inaczej się rozrasta. 
Pieniądze dla tych urzędników znajdą się poprzez ogólne podwyższanie podatków , lub wymyślanie nowych. 
 
Ogólnie w temacie brać, czy nie brać trzeba sobie odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie. Czy bez istnienia dotacji, renty itd.dałbyś radę i miał chęć zajmować się tym samym dalej? 
 
Jeżeli odpowiedź brzmi nie, to albo stajesz się niewolnikiem systemu, albo Twoje przedsięwzięcie nie ma racji bytu i wcześniej czy później zaprowadzi Cię na dno. 
 
Przykładem takiej sytuacji w której należałoby by brać. 
Prowadzisz od paru lat jakiś tam interes który prosperuję, zatrudniasz parę osób i nagle Twoja branża (nie ważne jaka) zostaję dotowana. jeżeli konkurencja przyjmuję dotację , a Ty nie przyjmiesz to możesz stracić na konkurencyjności. Może nawet zbankrutować. 
Czy w związku z tym kapitalista miałby się poddać zwinąć interes i zająć się czymś innym? 
No chyba nie, choć może się mylę. 
Wydaję mi się że kapitalizm zawsze sprowadza się do pragmatyczności rozwiązań, a to nakazuję brać.

vapaus 2013-02-26

Ja bym tam brał dotacje jakby leżały na ulicy, ale jak juz koledzy wyzej pisali płaszcząc sie przed biurwami w jakimś zapchlonym urzedzie daje im poczucie przydatności i przyzwolenie na dalsze okradanie.  
Myslicie ze jak bierzecie dotacje to rozwalicie system. 
Jak by była wojna to tez byscie poszli do wroga prosic o broń? 
Nie łudźcie sie państwo nie wyzdycha od tego że zabierze sie mu kase.  
Nie potrzeba tych co biorą dotacje tylko jak to powiedział jeden z dzwoniących tych głupich co będą nie bedą mieli hamulców by strzelać do złodzieji. 
W Polsce jest za mało głupich, czyli tych najbardziej wartosciowych.

Barrett 2013-02-26

Jeden ze słuchaczy narzekał, że trzeba mieć dużo środków własnych, aby dostać dotację. 
 
Na czacie wyszliśmy z inicjatywą, która otrze łzy z jego policzków: 
 
[żarówka nad głową] 
 
Można przecież założyć fundusz inwestycyjny finansujący wysokie dotacje! 
 
Czyli w pełnym brzmieniu prawnym: fundusz inwestycyjny finansujący dofinansowanie z funduszu dofinansowań!  
 
Gdy naród do boju...

adamo 2013-02-26

www.zus.pl : RENTA RODZINNA - nie koniecznie musicie odcinac sobie rece czy nogi by miec sie dobrze jak dzwoniaca 'pijawa' :) 
pozdrawiam.

Marcin 2013-02-26

Za brak biletu nie jest kara tylko opłata specjalna. Karać może policja i sądy. Gdyby był zakaz jazdy bez biletu to była by traktowana jako kradzież a za kradzież 5zł to pewno mandat 100zł i niska szkodliwość społeczna. I oczywiście nic z kasy z mandatu nie idzie dla MZK dla MZK to ewentualnie zwrot ceny biletu. Więc mówienie o uczciwości, grzechu kradzieży itd.. to nie w tym przypadku jazda bez biletu to po prostu płacenia za przejazd na zadzie gry losowej w zależności od szczęści wyjdzie drożej lub taniej ;)

sprae 2013-02-26

Pewnie za kilka miesięcy dowiemy się w audycji o tym jak być normalnym człowiekiem w realiach europejskiego państwa. 
Ktoś przyklepie, że to nawet fajne, bo po co się przemęczać. Jest wszystko co potrzeba do życia. Wystarczy tylko się poddać ;-)

Emper 2013-02-26

@ Faraday007  
 
Na pewno urzędników od ulg jest znacznie mniej, bo mniej kasy do podziału.  
W przypadku dotacji z góry jest wiadomo, że z budżetu idzie X kasy i część tego pójdzie na nowe stanowiska.  
 
W systemiemie idealnym nie ma ulg i nie ma dotacji i do tego systemu należy dążyć. W tym celu należy oddziaływać na państwo i współobywateli.  
 
Jak? Najłatwiej jak najmniej pieniędzy wpłacać do systemu. Branie dotacji nie rozwala systemu, bo w samą dotację jest wpisany koszt urzędnika.  
Ten koszt nie może być z góry wpisany w ulgę, bo ulga to właśnie brak wpływów.

Faraday007 2013-02-26

@Emper 
Z tego co piszesz wynika że nie branie dotacji spowalnia rozrost biurokracji. To nas nie zbliża do upadku systemu, no bo jak? Sprawia że system dłużej się utrzymuję, bo nie zmniejsza ilości obecnej biurokracji, a stara się utrzymać ją na danym poziomie, czyli go stabilizuje system. 
Może właśnie przekroczenie pewnej masy krytycznej biurokracji spowoduję jego paraliż , wzajemne obwinianie się urzędów itd. co konsekwencji doprowadzi do rozpadu systemu. Pewności na to nie mam. 
 
Tak naprawdę to wierze w to co mówił Martin. Postawa garstki ludzi ze środowiska wolnościowego nie ma wpływu na rzeczywisty stan państwa. 
 
Ja osobiście też nie wierzę że większość społeczeństwa kiedykolwiek z własnej woli, dzięki tłumaczeniu i nauczaniu, zaakceptuję ideę wolnościowe.  
Trzeba siedzieć i przygotowywać na okazję, a jak teorię ekonomiczne się potwierdzą i przyjdzie nasza mała finansowa "apokalipsa", wtedy starać się wykorzystać to do zmiany rzeczywistości.

Magic 2013-02-26

Dotacja a ulga 
Dotację dostaję z pieniędzy zabranych Kowalskiemu i Nowakowi, przy dotacji unijnej również Schmiedowi i Smithsowi. 
Ulga to moje, przeze mnie ciężko zarobione pieniądze, które udaje mi się nie pozwolić zabrać. 
 
A z innej strony - Cy jak dam synowi 1000 zł żeby rozkręcił jakiś swój business, a potem od czasu do czasu też coś dołożę to dotacja?  
Jeśli teraz państwo opiekuje się obywatelami, jak ojciec dziećmi, to nie powinniśmy się dziwić, że daje dotacje.

Eldooka 2013-02-27

Ten gość , który dzwonił i opowiadał o braniu renty , to dowiedzieliście się za co ma tą rentę?

Faraday007 2013-02-27

@Magic 
To wcale nie jest takie proste. Ty też w jakiejś formie płacisz podatki przez cale życie więc równie dobrze mógłbyś uznać dotacje za ich zwrot. Może nawet za zadość uczynienie za to co Ci państwo jeszcze w przyszłości zabierze. 
 
Ktoś mógłby związku z tym powiedzieć, że on nie ma możliwość dostać takiego zwrotu podatku. Czy to jest powód żeby nie brać? 
Czy Ty jesteś winny temu że system jest niesprawiedliwy? 
Jeżeli tak to idąc nadal tym tokiem rozumowania dochodzimy do "sprawiedliwości społecznej". Powinieneś innym ludziom rekompensować krzywdy systemowe . Najlepiej porozdawać wszystko to co masz. 
W innym przypadku branie dotacji staje się moralne. 
 
Mój wywód oczywiście niczego nie udowadnia, bo wszystko zależy do początkowego założenia do kogo tak naprawdę należą pieniądze które idą z dotacji. 
 
Temat jest bardzo, bardzo , bardzo ... ciekawy. Jedynym tak naprawdę nie podważalnym argumentem na nie branie jest kwestia nauczania idei wolnościowych. Nikt nowo-przybyły nie uwierzy w to że minimalizacja państwa przyniesie pozytywny skutek jeżeli propagatorzy tej idei będą brać od niego pieniądze.

Mario 2013-02-27

Jest dobra strona dotacji. Im więcej pieniędzy wyciągniemy, tym szybciej to zbankrutuje i się zaorze.

sprae 2013-02-27

Uwaga to znowu ja, nie czytać 
 
Rząd niczego nie kradnie. Rząd ma pieniądze bo one należą do niego. 
Twierdzenie, że pieniądze są nasze i ktoś je nam zabiera, jest równoważne z twierdzeniami narodowych socjalistów i konserwatystów o jakimś zagrabionym majątku narodowym (naszym). 
 
Rząd wpływa tak samo na rynek jak nasza konkurencja. Niektórzy socjaliści mówią, że tania konkurencja psuje rynek. A właściwie wszystko co im przeszkadza go psuje. 
Inflacja też niektórym psuje, a innym podatki. Żałosne. 
 
My jesteśmy tylko właścicielami własnego potencjału, który możemy sprzedać za pieniądze rządu. Odzwierciedlenie wartości naszego czasu, towarów i innych rzeczy w pieniądzu kosztuje wartość podatku. 
 
Nie podoba ci się opłata za egzystencję na tej ziemi? Uważasz, że jest za wysoka? Zmień ziemie, albo rząd. 
Nie umiesz? Nie masz potencjału do tego? Po co się męczyć. Znajdź sobie lepsze miejsce. Albo przyjmij warunki na jakich się tu mieszka i nie biadol. Bo jako słaba osoba nie masz zbyt wiele do powiedzenia. 
 
Rozwijaj swoje możliwości i potencjał. Tylko słabi płaczą, że ktoś im zabiera. Bo mają mało. A kto ma mało temu jeszcze będzie zabrane. 
 
*treść jest skierowana do tych, do których trafia ;-)

mej 2013-02-27

Jasne, więc złodziej też nie kradnie, bo pieniądze należą do niego. Najlepiej jeszcze dla złodzieja pracować w zamian za zrabowane pieniądze. Takie podejście to już chyba szczyt upodlenia. No można jeszcze postulować całowanie rządu (naszego dobrodzieja) po rękach, bo jak to mówiła kiedyś pani minister Jakubiak "w sumie to ja panu pozwalam pracować". 
 
Ale żarty na bok. Z ulg należy bezwzględnie korzystać, natomiast z dotacji wolno korzystać tylko wtedy, jeśli pieniądz przeznaczymy na działania osłabiające władze (np. na Kontestację, dozbrojenie obywateli, edukację wolnorynkową).

Tomasz 2013-02-27

Temat bardzo trudny, przerósł wszystkich, którzy się wypowiadali.

Qlturalny 2013-02-28

Łukasz mi rozjebał system :D

Jed 2013-02-28

Łukasz Ty pijawo nieprzeciętna :) zazdrościmy!

Jed 2013-02-28

Hugo, ciekawa definicja.  
Nazwales darmozjadami ludzi jezdzacych MPK z biletami ;) 
To jak nazwać Ciebie skoro jeździłeś MPK i to jeszcze bez biletów ;)?

Daniel 2013-02-28

Ja chciałem dotację na uruchomienie firmy , ale mi nie dali , ale jak już firma działała to braliśmy na uruchomienie stanowiska pracy itp , prawda jest taka , że jak Ty nie weźmiesz dotacji to dostanie ją Twój konkurent , codziennie nas czyszczą różnymi podatkami , to jest okazja żeby to sobie odbić .Po co się oburzać , trzeba podejść biznesowo jak opłaca Ci się otrzymać dotację to czemu tego nie zrobić i nie zarobić .I tak zawsze będą ludzie , którzy chętnie po to sięgną .Ja nie mam z tego powodu dylematów moralnych .

Orish 2013-03-02

Do urzędu też byś poszedł pracować, bo przecież "zawsze będą ludzie, którzy chętnie tam pójdą"? 
 
Wolny rynek wszędzie działa. Nie kupując jakiegoś towaru, nie idąc gdzieś do pracy, nie korzystając z czegoś, i również nie biorąc dotacji, ograniczamy popyt na daną rzecz. Gdyby było mniej chętnych na dotacji, to dotacji byłoby mniej, bo podstawowym kryterium określającym wielkość środków przeznaczonych na dotacje, jest "efektywność" ich wykorzystania w poprzednim okresie. Jeśli rozdana została tylko jakaś ich część, w następnym obcina się budżet.

Ostatni Europejczyk 2013-03-02

@25 
Ależ wolny rynek to system oparty na dobrowolności. A dotacje są oparte na przemocy, więc nie poddają się testowi rynku. 
Ponadto nigdy, ale to nigdy nie obcina się budżetów z powodu nadmiaru pieniędzy. Biurokracja tak nie działa. Będzie to raczej tylko impuls do zwiększonego wydawania - ale już pod komando biurw. 
 
Gdyby wolny rynek "wszędzie działał", to by nie było socjalizmu. Ani unii Europejskiej. Nie mówiąc o ZSRR.

Филипп 2013-03-02

Przydała by się audycja Huga i Martina o tym, co myślą o delegalizacji GMO.

Orish 2013-03-03

@26 
No to chyba nie do końca wiesz jak to działa, bo Polsce nieraz już grożono obcięciem środków na dotacje z powodu ich "nieefektywnego wykorzystania" (tzn. rozdania mniej niż budżet). Wszędzie tak socjalizm działa. 
www.youtube.com 
 
Miałem na myśli mechanizm rynkowy, nie wolny rynek.

Ostatni Europejczyk 2013-03-03

@28 
Oczywiście, i te pieniądze z budżetów lokalnych wrócą do centralnego - w Warszawie lub Brukseli. I tak ich znowu nie zobaczysz. 
 
"Miałem na myśli mechanizm rynkowy, nie wolny rynek." 
 
mechanizm rynkowy to coś występującego tylko na wolnym rynku. 
 
Ato, co opisałeś, to nie żaden mechanizm, tylko stosunek. Tak, stosunek Brukselskiego NADBANDYTY do lokalnego przydupasa, któremu dało się ukradzione pieniądze, by coś tam z nimi zrobił.A on nie zrobił? Super, zabiorę mu i dam na inny cel. 
 
Nie myślisz, że tym celem będzie zwrot podatku.

joozio 2013-04-03

joozio 2013-04-03

wg. mnie korzystanie z ulg to nie kradzież tylko dostosowanie się do warunków gry. Takich jak zastaliśmy w tym państwie.  
 
Same dofinansowania są złe, ponieważ powodują biedę i nie powinno ich być. Jednak gdy są to możemy jednocześnie walczyć o ich likwidacje i korzystać z tego co dają. To jest jak argument z audycji HWDP, jak cię atakuje ktoś z nożem to masz się bronić plecakiem?  
czyli, np.: skoro ludzie dostali becikowe i kupili w miare ok wózek dziecku, to ty masz dla zasad męczyć się rozwalającym gruchotem po krzywych krawężnikach dla zasad?  
Jak w Monopoly, są zasady, ty działasz wg. nich. Zasady możesz zmienić forsując to u innych graczy. Jeśli się na to zgodzicie, to są inne, bardziej uczciwe. 
Czyli, np. zamiast becikowego, państwo nie zabiera mi pieniędzy na ZUS.  
Na "Polaka" bardziej, niż argument - "nie biorę, bo to nieuczciwe, patrzcie jaki dobry daje przykład", bardziej zadziała - "wziąłem, i co lepsze ty za to zapłaciłeś.... Nie, nie państwo, ja Ci wytłumaczę jak to działa."

joozio 2013-04-03

fajnie ktoś na jednym z portali napisał za becikowe już i tak zapłaciłeś w 23% podatku na ubranka dziecięce

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:
Premier znowu bredzi (2) - 3 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 5 tygodni temu

Czy to już komunizm? (2) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 7 tygodni temu

90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 8 tygodni temu

Państwo przepłaca za celebrytów? (1) - 2 miesiące temu

Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 3 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 5 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 7 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 8 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 10 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 10 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu


Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu


Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 6 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu


AgenTomasz mówi całą prawdę (49) - 10 lat temu

Ile zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Nikitoys sklep z zabawkami dla dzieci - - 20.00
nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt