Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
5 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
5 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2013-02-28

Zmiana siedziby i rejestracja samochodu

Nadający:

Urywki z życia przedsiębiorcy-emigranta w Niemczech prawo jazdy w Niemczech.

KOMENTARZE

niomo 2013-02-28

Witam, Od jakiegos czasu sledzimy Twoje sukcesy jesli chodzi o drutex co jest dla nas duza motywacja aby wkoncu sie samemu ruszyc:) Gratulujemy powodzenia:) Szkoda tylko, ze ta firma na emigracji nic nie wspomni o dzialalnosci we wloszech. Moze sie ktos pojawi ze swoimi doswiadczeniami na wloskim rynku, czy warto dzialac:)

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-02-28

niomo Z informacji DRITEXu wynika ,że rynek włoski jest bardzo chłonny i nasze okna odnoszą tam duże sukcesy. Warto by było się tym zainteresować.  
 
Mam kilka znajomych ,którzy prowadzą firmy w Italii - będę namawiał ich na wywiad. 
 
Chyba ,że ktoś sam się zgłosi......zachęcam

Kordian 2013-03-01

Witam, orientowałem się ostatnio ile kosztuje w Polsce rejestracja samochodu; z zagranicy jest to minimum 1200 zł na które składa się kilkanaście różnych opłat w kilku urzędach, a krajowego koło 250zł, oczywiście po sprowadzeniu z zagranicy formalności trwają około tygodnia :(

SWid 2013-03-02

Witam, 
W UK można jeździć na obcym prawie jazdy do dwóch lat od czasu zostania rezydentem, w Polsce tak samo, powołują się na przepisy unijne więc pewnie taki jest standard w całej UE. Lepiej nie pytać pana w okienku tylko doczytać na stronach odpowiedniego urzędu. W UK podczas rutynowej konroli dokumentów Policeman powiedział mi (zwracając się do mnie per 'Sir' :-) że dane/data tej kontroli będą w ich bazie danych i jeśli za dwa lata pokażę znów polskie prawo jazdy to będę miał problem. Słyszałem też że ponieważ nie mogą wlepiać punktów karnych na zagraniczne prawo jazdy, to kierują wykroczenie do sądu i wtedy kosztuje dużo więcej... 
Regards

Marriusz 2013-03-06

To masz zagrychę z tymi samochodami.Trochę racji ten Niemiec ma choć albo nie zrozumiałeś go dobrze albo on się nie do końca dobrze wyraził-tak myślę.Maciej pomyśl o leasingu to dla firmy jest opłacalne a z tego co kiedyś słyszałem to warunki firm leasingowych w Niemczech są dużo lepsze niż w Polsce ale sprawdź sam.poza tym ten dostawczak który masz chyba niezbyt profesjonalnie wygląda.Popatrz czy jak jedzie to wszyscy wiedzą z daleka że to firma okienna czy może myślą że ktoś pyry na targ wiezie?Bardziej odpowiedni byłby podwójna kabina i paka ze stojakiem na okna.I takim samochodem jeżdżą ludzie do pracy ewentualnie czasem może to być szef/nadzorca/kierownik .Prezes powinien jeździć jakimś bardziej osobowym i to bez żadnych naklejek.Co najwyżej z tyłu mały znaczek firmowy albo napis.Ten samochód powinien być z troszkę wyższego segmentu choć niekoniecznie musi to być najwyższa klasa.Lepiej nawet chyba żeby był co najwyżej klasy takiej jakimi jeżdżą ludzie z którymi robisz interesy osobiście. 
Chodzi o to by ludzie ci widzieli że dbasz o firmę ,dbasz o sprzęt,umiesz wykorzystać pieniądze które ci "dają "ale nie jesteś rozrzutny.Jednocześnie gdyby zaszła potrzeba zabrania któregoś z nich na jakąś demonstrację to się w nim nie pobrudzą i pojadą w ludzkich warunkach.To też jest Twój warsztat pracy więc powinien być dobry,bezpieczny i dostosowany do Twoich zadań.No i jeszcze chodzi o to by np.gdy zajedziesz przed siedzibę jakiejś firmy wraz ze swoim pracownikiem-przedstawicielem handlowym/sprzedawcą osobnymi samochodami to żeby od razu było widać kto jest kim w firmie,żeby nie wprowadzać potencjalnego klienta w zakłopotanie kto jest kim.Więc z założenia pracownikom w zależności od ważności pracowników powinieneś kupić (wyleasingować) samochody przynajmniej o klasę gorsze niż Twój a koniecznie z innego segmentu aut.Samochody powinny być dostosowane do potrzeb firmy a nie potrzeb osobistych pracownika.No i te w zależności kto nimi jeździ mogą mieć reklamy.Sprzedawcy i tego typu pracownicy koniecznie reklamy a dyrektor(jak już będziesz miał takiego albo menadżer czy kierownik oddziału )tylko napis z tyłu ale większy od Twojego(o ile w ogóle u siebie coś takiego zrobisz.Prezes może mieć taki napis ale ty nie koniecznie musisz być prezesem firmy,prawda?Ty jesteś właścicielem i jak już dojdziesz z firmą do miejsca w którym będziesz sprawował tylko nadzór właścicielski to wtedy możesz sobie wyleasingować co tyklo zechcesz i na co będzie stać firmę .No i wtedy już bez żadnych napisów .No ale wtedy Ty będziesz załatwiał tyko najważniejsze sprawy dla firmy,raczej nie w firmie. 
pomyśl może od razu o jakimś jednym kolorze samochodów tak by były rozpoznawalne. 
No to już ci poustawiałem aspekt motoryzacyjny w firmie;)) 
 
To co napisałem nie wynika tylko z moich doświadczeń ale jest też efektem pewnej rozmowy (z przed kilku lat) biznesowej/o biznesie z osobą która zaczynała tu w Polsce od zera ale od razu wiedziała do czego dąży i jak to powinno wyglądać i obecnie jest bardzo majętną osobą choć wcale nie okazuje tego wylewnym majątkiem.Ci co go znają wiedzą że "gospodarstwo rolne"(stadnina koni)-to takie hobby-czyli rolnik:-))) W firmie bywa raz na trzy miesiące podpisać papiery i ma ileś domów i wakacje trzy miesięczne jak ma ochotę to w Australii. Kto go nie zna widzi jakiś domek jakiś mercedes (co dwa trzy lata nowy) i tyle. 
 
Ot taki typowy polski milioner:-)))  
(ale jego firma handluje z Niemcami) 
Pozdrawiam

Marriusz 2013-03-06

No i jeszcze jeden aspekt .Firmę powinno się tak prowadzić żebyś mógł ją w każdej chwili dobrze sprzedać ,czyli musi mieć wartość jakiś majątek.Raz że jesteś wtedy bardziej wiarygodny gdy potencjalny klient od razu widzi że w razie czego będzie miał z czego egzekwować a po za tym widzi że jak jutro Maciej zejdzie z tego świata to firma spokojnie choć z bólem w sercu będzie działać dalej-wtedy jest mniejsze ryzyko biznesowe. 
A poza tym znamy tylko przeszłość i nie wiesz co Cię spotka jutro więc dobrze jest móc w każdej chwili sprzedać,lub korzystnie związać się z inną firmą-jak będzie osobista potrzeba lub jakaś nadarzająca się okazja.

Dodaj komentarz...


Maciej Bienert - Dumny ojciec i szczęśliwy mąż, a poza tym pedagog z 11. letnim stażem. Zajmuje się zwykle wieloma rzeczami na raz. Od 3 lat mieszka w Niemczech w raz z rodziną.

Kiedyś urzędnik. Od 11 lat przedsiębiorca wolnorynkowiec, prowadzący działalność z sukcesami i nierzadko porażkami. 35 lat życia nauczyło go, że warto się uczyć i ciężko pracować, ale przede wszystkim być wiernym wartościom i ideom, które wyznaje.

W wieku 31 lat zrozumiał, że w życiu nie chodzi o to żeby siebie "odnaleźć" tylko siebie tworzyć. Po ukończeniu wielu szkół, kursów i uczelni, podjął się kolejnego wyzwania: prowadzenia audycji w Kontestacji.

Prowadzi wiele stron internetowych między innymi:

bienert.biz
care24.pl
deutschland-jobs.eu
fenster.bienert.biz
jazdawde.pl

Inne audycje tego autora:

Niemiecka tarcza antykryzysowa (3) - 10 miesięcy temu

Nieruchomości w Niemczech cz.1 (1) - 11 miesięcy temu

Ile tracimy na dotacjach UE? (3) - ponad rok temu

Spór o kler (7) - 2 lata temu

Powrót po 9 latach (3) - 3 lata temuWięcej audycji...Konflikt Polska - Izrael (1) - 3 lata temuUbóstwo w Niemczech - 3 lata temu

O przetargach - 4 lata temu

Idę na studia (2) - 4 lata temuPlany na 2017 (1) - 4 lata temu

Niemiecka szkoła (5) - 4 lata temu

Pozytywne efekty 500+ (4) - 4 lata temu
Przemoc, mobbing i nękanie (2) - 4 lata temuEmerytury w Niemczech (2) - 4 lata temu


Wakacyjny nastrój (2) - 4 lata temu

Terror w Monachium - 5 lata temu

Jakie są dzisiejsze Niemcy? (1) - 5 lata temu

Terror w Monachium - 5 lata temu


Audycja niedokończona - 5 lata temu

Co łączy wp.pl i Zyklon B (1) - 5 lata temu
Niemcy państwem bezprawia? (3) - 5 lata temu
Polskie materace dla Niemców (7) - 5 lata temuKochajmy się wszyscy! (1) - 5 lata temu


Maćkowa codzienność - 5 lat temu

Maciek ma problemy... (1) - 5 lat temu


Komentarz Maćka... (1) - 5 lat temu
Kto jest lepszym "Polakiem"? (2) - 5 lat temu


Nasza nowa siedziba (5) - 5 lat temuJakich klientów unikać? (2) - 6 lat temu


Wspomnień czas (1) - 6 lat temuCo tu produkować? (4) - 6 lat temu
50 tys. VAT Maćka (1) - 6 lat temu

Okna z Polski (1) - 6 lat temu

Przewaga LTD nad GmbH - 6 lat temu


Dokąd emigrowałby Maciek? (1) - 6 lat temu

Fitblogerka w Kontestacji (1) - 6 lat temu


Niemiecka indoktrynacja (2) - 6 lat temu


O budownictwie w Niemczech (4) - 6 lat temuBytowska policja w akcji (3) - 6 lat temu

Maciej o nazizmie - 6 lat temu

Policja bytowska w akcji (1) - 6 lat temu


Socjal w Niemczech (16) - 6 lat temu

A co, jak przyjdzie kryzys? (1) - 6 lat temu

Maciej nie lubi Mercedesów! (1) - 6 lat temu


Niemcy moich marzeń (5) - 7 lat temu


Niemcy o Polakach... (7) - 7 lat temu

Policjantka lubi gaz - 7 lat temu

Delegacja to nie emigracja (3) - 7 lat temuDrutexomania (3) - 7 lat temu
Mała firma, a cieszy - 7 lat temu
MLM i inne tematy (10) - 7 lat temu
Czy czeka nas drugi Hitler? (2) - 7 lat temu


Rozmowy o emigracji c.d. (1) - 7 lat temuRozmowy o emigracji - 8 lat temu


Zostanę miliarderem! (9) - 8 lat temu

O walucie Euro - 8 lat temu

Okna i nie tylko... (5) - 8 lat temu


Polska: pierwsze wrażenie (41) - 8 lat temu

Rozbijemy układ! (7) - 8 lat temu

Za Odrą zapłacisz bykowe (1) - 8 lat temu


Układ zamkniętych okien (5) - 8 lat temu


Nie otwierajcie firm w Polsce (25) - 8 lat temu


Odwiedziny z Lichtensteinu (4) - 8 lat temu

Czy warto kupić dom w Anglii? (15) - 8 lat temu


Ciemne strony emigracji (7) - 8 lat temuO interesie Maćka (3) - 8 lat temuWybuchowy Klient (1) - 8 lat temuMaciej ujawnia swój sekret (19) - 8 lat temu


Dziś o życiu w Norwegii (15) - 8 lat temu

Gdzie tanio tankować... (19) - 8 lat temu


Wywiad z Marią i Tomkiem (11) - 8 lat temu


Pierwsza reklamacja (1) - 8 lat temu


Figielka o pracy w UK (9) - 8 lat temu


Polaku uśmiechaj się (11) - 8 lat temu

Wywiad z raperem Junior ER (16) - 8 lat temu
Samochód dojechał - 9 lat temu


Jak działa gospodarka? (5) - 9 lat temu

Pytania do emigrantów (10) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Fotowoltaika nowy sącz, nowy targ,... - - 20.00
Sklep colway Kolagen - - 20.00
Ubezpieczenia na życie nowy sącz - - 20.00
Jak wysłać fax do Niemiec - - 30.00
Nieruchomości Hiszpania - Torrevieja... - - 20.00
zarabianie przez internet - - 20.00
Praca w sieci przez internet - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt