Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
6 dni temu
Państwo przepłaca za celebrytów?
Czy te pieniądze się im po prostu należały? Co na to zwykły podatnik? Państwowa aplikacja do hodowania roślin. Taxi - autobus. UK nie potrafi zablokować pornografii. Przebudowa strony...
Myśleć jak przedsiębiorca
wczoraj
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady 2013-03-05

Jak schować majątek?

Nadający: Kamil Cebulski

Relacja z wyjazdu na narty z asbiro.

KOMENTARZE

Michał 2013-03-05

Środki trwałe w Fundacji rozumiem, ale co z gotówką? Czy Fundacja może też trzymać całą bierzącą kasę firmy? 
 
Tak jak mówiłeś - warzywniak splajtował, bo stracił cały bierzący cashflow. Czy przed tym można się zabezpieczyć?

Animus 2013-03-06

Fajna sprawa że wrzucasz filmy z wypowiedziami, jest jednak wada taka że wtedy to nie pojawia się w podcastach. Jeśli ktoś słucha audycji na mp3 player (który sobie sam ściąga podcasty) to nie ma dostępu do treści z youtube.

Ninja 2013-03-06

Dzięki za video. Ciekawe informacje!

Bide 2013-03-06

Dzięki za ciekawe informacje. Rozumiem że majątek (samochody, komputery itp) należy sprzedać bezpośrednio z naszej firmy do fundacji? Jak potem wyciągać kasę z fundacji? Będzie miała środki np z dzierżawy. Pewne rzeczy wydającą się Tobie oczywiste i o nich nie wspominasz, pokazujesz tylko mechanizm. Skoro audycje/filmy te mają funkcję edukacyjną to podawaj proszę więcej szczegółów, żeby ludzie (tacy jak ja) mogli je zastosować w swoich działalnościach.

Kamil Cebulski 2013-03-06

@Blie 
Nie oczekuj wszystkiego na tacy podanego, a już na pewno nie w formie filmiku na YouTube :) Własnie dlatego, że ludzie beznadziejnie kopiują, a nie myślą. 
Półżartem powiem, że ja najczęściej wyciągam pieniądze z bankomatu :)

Barrett 2013-03-06

Kyle chował swój majątek do sakiewki zawieszonej na szyi.

Hugo 2013-03-06

Bide, ale wiesz, zawsze możesz na ASBIRO przyjechać i dopytać się przy piwie czego chcesz :)

Bide 2013-03-06

@Hugo 
 
I tak pewnie zrobię. Dzieki ;) 
 
@Kamil 
 
Nie oczekuję na tacy hehe. Gdybyś kiedyś robił o tym szkolenie to jestem pierwszy na liście. Ale proszę poinformuj na blogu albo Kontestacji. pozdrawiam!

masterking 2013-03-06

Super filmik. Może masz też jakieś wiadomości w jaki sposób uniknąć płacenia Złodziejskiego ZUSu?

Lord Ondrii 2013-03-06

masterking, polecam zainteresować się propozycją "Inkubatora" dostępnego na stronie asbiro (albo spółką KBC, to jedno i to samo). 
Korzystam z tego od ponad pół roku i jestem w pełni zadowolony (jako freelancer). 
Jeśli firma, to można założyć spółkę z o.o i korzystać z artykułu 176 KSH. 
 
Chyba i tak już (za)dużo podałem na tacy. Wcale długo nie musiałem szukać samemu, żeby znaleźć odpowiedź na Twoje pytanie w necie :)

Jarek1111 2013-03-06

Wszystko ok można mnożyć i mnożyć sposoby unikania ZUS czy podatków ale to wszystko jest do pierwszej kontroli. Potem jest protokół i kara którą trzeba zapłacić. Znudzi wam się szybko próba dochodzenia własnych praw w sądach bo to by się ciągnęło latami i stać na to tylko duże korpo. Urzędnicy nie są debilami i widzą jak ktoś ordynarnie nagina przepisy i dojadą was na byle czym. Często liczy się też wasza intencja w danej operacji gospodarczej i jeśli miało to na celu tylko uniknięcia podatku LEŻYCIE -nawet jeśli to było zgodne z prawem. Taki kraj.. Sam jestem przedsiębiorcą i nie polecam takich akcji dla małych firm.

Martin 2013-03-07

Bez przesady z tym dramatyzmem, wszyscy rozmawiamy o całkowicie legalnym postępowaniu. 
 
Tak, urzędnik może uupierdliwić życie, żyjemy w biurwokracji. Ale właśnie o tym Kamil mówił, żeby w razie czego upierdliwości były jak najmniej dotkliwe dla nas. 
 
Tak jak Kamil mówi da się skorzystać z wielu możliwości prawnych tutaj i postępować mądrzej i być zapobiegliwym. Realizm jest dobry, ale co innego realistyczna zapobiegliwość a co innego kierowanie się w życiu strachem. Strach jest jest okropny doradca.

Kamil Cebulski 2013-03-07

"Urzędnicy nie są debilam" 
Dobre

Jarek1111 2013-03-07

Mnie najbardziej irytuje to że można zrobić coś zgodnie z prawem ale urzędnik może to zinterpretować jak operacje pozorną mającą na celu uniknięcia płacenia podatku i koniec. Znam taki przypadek. Co innego jak firma jest korporacją, zatrudnia setki ludzi i gdzieś w tysięcznej operacji gospodarczej z danego miesiąca wrzuci garnitur dla prezesa w koszty za 2000zł przy obrotach kilka mln zł. Biegły rewident nawet nie wspomni o tym bo NIE JEST TO ISTOTNE z punktu widzenia całego sprawozdania finansowego. Ja trochę się czuję jakbym słuchał legend że ktoś coś zrobił i się udało bo wiadomo że nie każdy ma kontrolę w ciągu 5 lat.

Kamil Cebulski 2013-03-07

@Jarek111 
Urzędnik nie może niczego interpretować. Od tego jest sąd. Ja mówię o zabezpieczeniu majątku, a ty o wrzucaniu garnitury w koszty i unikaniu podatku. Dobrze by było ustalić o czym chcesz rozmawiać :)

Jarek1111 2013-03-07

@Kamil Cebulski 
Ja mówię tylko ogólnie w odniesieniu do przekazu z waszej stacji radiowej. Jestem stałym słuchaczem. Wy próbujecie pokazać jak prześlizgnąć się gdzieś między przepisami na granicy prawa a ja chciałem powiedzieć, że w realu to bywa bardziej hardcorowe niż się wydaje i ktoś kto nie ma doświadczenia i podsłyszy jakiś wasz sposób może się pogrążyć na wieki. Myślę że lepiej było by próbować "na górze" coś lobbować niż babrać się w tym co mamy i ryzykować.

Kamil Cebulski 2013-03-07

A w jaki sposób może się pogrążyć na wieki bo to ciekawe?

darek 2013-03-07

Na wieki to się można pogrążyć jak ktoś umrze bez nawrocenia i spowiedzi. :-)

Jarek1111 2013-03-07

@Kamil Cebulski 
Chociażby poprzez złą decyzje księgowania operacji gospodarczej która doprowadzi do bankructwa firmy i długów.

Kamil Cebulski 2013-03-08

A co to znaczy księgowanie operacji gospodarczej. nie rozumiem tego. Że co? Wrzucę garnitur w koszty i mi kontrola wyciągnie go z kosztów i wtedy już jestem pogrążony na wieki?

Jarek1111 2013-03-08

Księgowanie operacji gospodarczej to ujęcie zdarzenia w księgach rachunkowych. Chodzi o to że niektóre operacje są takie że po prostu nie wiadomo jak i czy zaksięgować- najgorzej jest z VAT . Jak zrobisz indywidualną interpretacje w izbie skarbowej to masz pewną kontrolę :/ Sam garnitur nie pogrąży bo jeżeli nie jest to istotna operacja gosp. to nikt się tego nie czepi. Co innego jak będziesz przez 2 lata sprzedawał towar z niewłaściwą stawką VAT. Do ustawy VAT jest ponad 100k interpretacji. Czy to jest normalne ?

Kamil Cebulski 2013-03-08

Ok i co to zmiania?

messi 2013-03-09

Dlatego Kamil tłumaczy powyzej jak przed takimi sytuacjami sie bronic, zeby nie stracic majatku np. gdy jakas biurwa zinterpretuje po sojemu podatek VAT, pare lat temu była głosna sprawa, wprawdzie nie o Vat chodziło ale chyba o akcyze mianowicie urzad celny naliczył pewnemu przedsiebiorcy podatek akcyzowy za spirytus, którego uzywał do produkcji płynów do spryakiwaczy itd., przedsiebiorca kupował spirytus przemysłowy a urzednik sie uparł ze był to spirytus rzekomo spozywczy i naliczył wyzszy podatek akcyzowy- do zaplaty ok. 6000000 zł, sprawa toczyła sie długi okres czasu a przedsiebiorca miał zwiazane rece,po czym wkroczył komornik, niewiem jak sie to skonczyło czy wygrał w sadzie,gdyby zabezpieczył sie chociazby w taki sposób o którym mówi Kamil mogliby mu n...

JacekVelBlacha 2013-03-09

Po skorzystaniu z Google ..... 
Nie macie pojęcia ilu doradców wszelkiej maści oferuje to o czym Kamil wspomniał w filmiku.Oni za darmo tej wiedzy nie rozpowszechniają nie widzę powodu dlaczego Kamil miałby to robić (sam pewnie u kilku zostawił trochę szmalu)  
Mały cytat : 
" Fundacja prywatna - koszty założenia i funkcjonowania (....) 
Tańszym rozwiązaniem jest fundacja na Antylach Holenderskich czy tez w samej Holandii. Koszt założenia każdej z tych fundacji na Antylach Holenderskich wynosi ok. 1200 Euro. Na podobną wysokość można oszacować koszty jej rocznego funkcjonowania. W przypadku fundacji holenderskiej koszt jej założenia wynosi ok. 750 Euro, a koszt jej rocznego utrzymania kształtują się w okolicach 2800 (....) "  
1200 euro po średnim kursie 4zł to daje 4800zł rocznie,jeżeli to podzielimy przez 12 miesięcy wychodzi nam 400zł miesięcznie,nie licząc kosztów samego założenia z pewnością to lepsze niż płacenie ZUS-u tzn jest to jakaś forma zabezpieczenia dla tych co boją się *polskich* urzędników. 
Co ciekawe mimo ceny jest to częściej opisywane,proponowane jako metoda optymalizacji.

Kamil Cebulski 2013-03-09

@jacku 
Po pierwsze 400 zł miesięcznie to nie to samo co 600 rocznie w moich wyliczeniach. Założenie 1200 euro, a 1 tys. zł to też nie jest to samo. Jaki ZUS, wcale nie mówiłe, że ZUS trzeba płacić. 
A teraz pomyśl, że będziesz płacił Holenderską stawkę na ubezpieczenie samochodu, jeździć do Holandii na przegląd techniczny itp. 
Jeżeli chciałeś zabłysnąć skopiowaną wiedzą z google to ci się nei udało. Proponuje mniej jadu w wypowiedziach.

Jacek_vel_Blacha 2013-03-09

Skąd pomysł ,że chciałem zabłysnąć Kamil ??? 
Po za tym jest opcja występująca zdecydowanie częściej w ofertach doradztwa podatkowego wszelkiej maści niżeli to co opisujesz w filmiku.Co więcej widać ,że wiele firm doradczych właśnie na frazy związane z słowem fundacja się pozycjonuje w googlach. Zaznaczam nie neguje tego rozwiązania jakie proponujesz.Natomiast widzę co chcą zaoferować swoim klientom ów firmy. 
Ponad to sprytnie wyszukałeś ów wyjątek w postaci samochodu natomiast jest masa rzeczy równie wartościowych a bywa ,że i bardziej wartościowych niż samochód jakie pasują do opcji jaką przestawiłem wyżej (ów opcja fundacji prywatnej jest bardzo dokładnie opisana jak to działa i dlaczego - wystarczy sobie odszukać) chociażby domeny internetowe ,których utrata jak sam przyznałeś boli jeśli rozwija się je długi czas w ramach działania firmy,przykładów można by wymienić jeszcze kilka. 
Urzędnik holenderski a urzędnik polski to nie to samo :-) gdyby to było bez znaczenia Kontestacja by działała w Polsce. Tak działa w UK ale sama brytyjskość nie ma tu żadnej wartości a korzystne (stabilne) prawo i np: wysokość kwoty wolnej od podatku.  
Nigdzie nie napisałem ,że fundacja prywatna to rozwiązanie tanie oraz pasujące do każdego modelu i dla każdej firmy podobnie jak to o czym mówisz w filmiku. Czy jest to alternatywa ? Pewnie marna bo droga ale jest przy najmniej dla tych co wolą nie ryzykować w Polsce ,nie ryzykować zważywszy na to iż nie stoi za nimi takie doświadczenie i takie zaplecze jak za Tobą Kamil. 
 
 
" Bez przesady z tym dramatyzmem, wszyscy rozmawiamy o całkowicie legalnym postępowaniu."  
Napisała to osoba co w obawie przed kastą urzędniczą w Polsce uciekła z firmą do UK :-D Litości ! Martin nie dramatyzuj otwórz spółkę w Polsce ,Kamil Ci doradzi jak nie płacić ZUS-u ;-)  
Martin Miszczu !  
 
Pozdrawiam Blacha

Daniel Piesto 2013-03-09

To ja dodam, że Oszczędności członka SKOK są wolne od zajęcia na podstawie tytułu wykonawczego sądowego i administracyjnego do trzykrotności średniego wynagrodzenia w Polsce. ;)

kosa 2013-03-13

tak jest wszędzie nie tylko w SKOK

kosa 2013-03-13

Tak jest w każdym banku, a nie tylko w SKOK.

świstak 2013-03-25

Danie Piesto - to wypłać te środki wolne od zajęcia. Daj mi sposób aby je wypłacić - jakikolwiek. Bo wolne od zajęcia to są dalej zablokowane i nic z tym nie zrobisz ani ty ani komornik - kasa na koncie ale najpierw musisz zapłacić komornikowi a potem jak on zdejmie zajęcie to możesz wypłacić pieniądze. Dajmy na to że wisisz 8000 zł i ma 9000 zł na koncie to muszisz najpierw pożyczyć od kogoś te 8000 zł i zapłacić komornikowi, żeby dostać się do 9000 zł na koncie.

Sofronoff 2014-08-19

TYLKO NIE oszczędności trzymane w SKOK!!!

Dodaj komentarz...

Kamil Cebulski

Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce.

W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.

Prowadzi audycję na żywo Świat Kamila C., w którym przeprowadza wywiady z biznesmenami.

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Byłem na Gender Fluid Poly Party (2) - ponad rok temu
O świętach #5 Jan Kubań - ponad rok temu


O świętach #4 Jan Fijor - ponad rok temu

O świętach #3 Piotr Motyl - ponad rok temu

O świętach #2 Tad Witkowicz (1) - ponad rok temu

O świętach z Jackiem Gniadkiem (2) - ponad rok temu

Otwarcie Roku 2018/2019 (1) - 2 lata temuWojciech Siryk - Namzalezy.pl (4) - 3 lata temuMarta Marzec - Mój Dietetyk (1) - 4 lata temuGrzegorz Myszor- JakZagrac.pl (3) - 4 lata temuAdam Sulimski - Ekolog relacji (2) - 4 lata temuTomasz Grzelak - People Helper (1) - 4 lata temu
Religia vs Bezpieczeństwo (8) - 5 lat temuPatryk Borowski - Edengrad (3) - 6 lat temu


Biznes z PASJĄ - Q&A | # 02 (5) - 6 lat temu

Fundacja - Q&A | # 01 (3) - 6 lat temu


Damian Redmer - Rozwojowiec (6) - 7 lat temu
Maciek Gudan (3) - 7 lat temu

Kamil Kosior (14) - 7 lat temu
Sprawdzanie pomysłu na handel (11) - 8 lat temu

Z kasą fiskalną na wakacje (1) - 8 lat temu
Rusza ASBIRO w UK (5) - 8 lat temuJak schować majątek? (31) - 8 lat temu
Adam i firma turystyczna (13) - 8 lat temu


Łukasz Harazim - Klaun Hary (9) - 8 lat temu


Irena Borucka - Survival (15) - 9 lat temu


Tomasz Dąbrowski - Poligrafia (10) - 9 lat temu


Błażej Kozioł (6) - 9 lat temu
Marek Oko - odnawianie kamienic (12) - 10 lat temu
Krawiec, co szył reklamy (9) - 10 lat temu
Kamil, kobiety i sukces (8) - 10 lat temu

SKC#7 - Piotr Mazurowski (8) - 11 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

poradnik jak założyć firmę - - 20.00
borówka amerykańska wysoka sadzonki borówki - - 20.00
Sklep Colway - - 20.00
Wylewki samopoziomujące Mińsk mazowiecki,... - - 20.00
PROPOLIS UK - - 20.00
Borówka amerykańska sadzonki - - 20.00
Praca dodatkowa i dorywcza przez internet w... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt