Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2013-03-07

Jan Fijor - Festiwal wolnych ludzi

Nadający: Jan Fijor

Dzisiaj rozmawiamy o freedom Fest na który udajemy się z Jankiem w lipcu.

KOMENTARZE

Barrett 2013-03-07

@JMF 
 
Misją Freedom Festu jest wypracowanie strategii na najbliższy czas. Czy w 2016 roku będziemy walczyć jako świat o wolność, czy raczej o przetrwanie? 
 
Czy spodziewasz się usłyszeć na Freedom Feście strategię ruchu wolnościowego na wypadek wojny w USA i w Europie jeszcze w tej dekadzie?  
 
Uciekać do Azji, czy robić z siebie bohaterów zostając na linii frontu?

JA 2013-03-07

Czy nie widzicie ironi w tym że jadąc na freedom fest będziecie zwiedzać symbol keansistów- zaporę hoovera?

JA 2013-03-07

Czy nie widzicie ironii w tym że jadąc na freedom fest będziecie zwiedzać symbol keansistów- zaporę hoovera?

darek 2013-03-07

Słyszałem jak Schiff powiedział niedawno na YT, że w USA będzie rozpierducha za 2-4 lata. Czyli tradycyjnie już wypadnie na koniec kadencji prezydenta. I następny będzie sprzątał po poprzednim.

Kasia Te 2013-03-07

Bardzo ciekawa i wartościowa audycja, zresztą jak zawsze. Prowadzący bardzo ciekawie opowiada o postaciach, które pojawią się na Freedom Fest, inwestorze, który zjechał cały świat na motorze i jest w Księdze Rekordów Guinessa, Jimie Rogersie, Marku Skousenie, który został nominowany do Nagrody Nobla i wielu innych. Gorąco polecam wszystkim i żałuję, że jeszcze nie wybierzemy się na Freedom Fest. Ale może już za rok nam się uda!

Kasia Te 2013-03-07

@ darek tak, też oglądaliśmy tę wypowiedź Schifffa. 
 
John Stossel będzie na Freedom Fest, to taki bardzo znany prowadzący z Fox Business. 
 
link do informacji o Fijorze u Skousena: 
www.mskousen.com

adas33 2013-03-07

Może poruszycie temat social lending, czyli pożyczki społecznościowe? Czy nie powinniśmy propagować pożyczania sobie wzajemnie pieniędzy zamiast korzystać ze złodziejskich chwilówek i innych. 
 
dzięki za audycje

darek 2013-03-08

Obawiam się, że Freedom Fest będzie zdominowany przez sprawy wewnątrzamerykańskie, które nas Polaków nie za bardzo interesują. 
Pewno będą mówili głównie o Obamacare, bo to temat numer 1 dla amerykańskich firm. 
Druga sprawa, to o ile wiem są tam też firmy i osoby pomagające zainwestować pieniądze. Firmy sprzedające złoto itp. 
Jak ktoś nie ma większej kasy do zainwestowania to raczej go to nie zainteresuje.

Barrett 2013-03-08

@Kasia Te 
 
Kiyosaki pisał w "Przepowiedni...", że rozpierdziel może zacząć się tuż przed 2016 (ten człowiek przewidział zapaść z 2008 roku), więc to może być ostatni Freedom Fest dla wielu.

jan M Fijor 2013-03-08

Oto co napisał jeden ze słuchaczy, któremu przyrzekłem temat: klopoty z kredytem 
 
(...) Tak sobie dzisiaj mam dzień wolny i siedzę i myślę i coś mi się zdaje, że ludzie z pokolenia moich rodziców potrafią dużo gadać o niczym, tak jak we wczorajszej Pana audycji. Dzisiaj będąc w moim wieku, Pan i Pana koledzy raczej byście się nie umieli odnaleźć. Nie ma ludzi, którzy by mogli opowiedzieć jak bez omijania prawa, znajomości, bądź pieniędzy już posiadanych po rodzinie, dorobili się fortuny w Polsce. Tylko taka papka słowna. Podać konkretne pytanie, to się usłyszy: zapraszam do zapisania się do struktur naszej partii w pana okolicy, albo zapraszam do wysłuchania naszej audycji, nie wiadomo o czym... 
Albo fundusze zakładane niby z myślą pomocy młodym, przedsiębiorczym. A tak naprawdę, to liczy się na to, że zapuka ktoś z pomysłem w stylu Facebuka, na którym będzie można zarobić krocie, płacąc pomysłodawcy na odczepkę. A jak się ma przemyślany pomysł, który pozwoli zarobić normalne, adekwatne do wysiłku pieniądz, to nikogo to nie zainteresuje. I to jest właśnie wkład w Polskę. Rozmowy dużo o niczym.(,...) 
 
Niezły tupet, co? Temat jednak wart dyskusji. Pogadamy o tym w przyszłą środę. Czekam na was i pozdrawiam

bochma 2013-03-08

Ad 10: A Pana jeszcze dziwią takie zachowania? Przecież dzisiejsza młodzież wręcz uwielbia żyć na garnuszku rodziców, a jak ma pracować, to za GODNĄ stawkę i to bez doświadczenia:( I jeszcze obrazi się, że musi podwyższać kwalifikacje, uczyć się czegoś nowego (bo przecież tyle wiedzy zdobył w szkole/na studiach), zdobywać doświadczenie, itp. Wszak młodemu pokoleniu wszystko się NALEŻY i powinno być podane z uśmiechem na tacy (najlepiej z gotowym rozwiązaniem)... No i jeszcze moja ulubiona nowomowa (z nutką wyrzutu, zawiści i pretensji) "przemyślany pomysł", "zarobić normalne, adekwatne do wysiłku pieniądze":( 
Martin Lechowicz w jednej ze swoich ostatnich audycji powiedział, że wyjeżdża do Wielkiej Brytanii, a jak ktoś ma kawełek podłogi i materaca do dyspozycji, to może nawet zagrać na gitarze i zaśpiewać (nie pamiętam dobrze kontekstu, więc jeśli coś przekręciłem to proszę o sprostowanie). Ciekawe, czy autor tego listu uznałby takie warunki noclegu za wystarczająco godne i edekwatne do jego pozycji/umiejętności, czy też jednak główny lokator musiałby zorganizować gościowi jakieś łóżko?

darek 2013-03-08

Autor "pomysłu w stylu Facebooka, na którym będzie można zarobić krocie" zapewne nie wie, że Zuckerberg zaczął tworzyć Facebooka podczas studiów wraz z kolegami pracując wtedy za friko. Po prostu siedząc przed komupterem i programując. 
Wcale nie zaczął od wymyślania pomysłu i chodzenia po bankach albo składania wniosku o dotację.

Kuba 2013-03-08

taki offtop: www.youtube.com 
 
o tym jak w praktyce wygląda podział majątków w usa, można sie zdziwić, uwaga to nie lewactwo tylko pokazanie jak bailouty i kontakty z politykami tworzą takich beneficjentów

vapaus 2013-03-08

Festiwal ludzi wolnych kojarzy mi sie z festiwalem na którym uprawia sie sex, pije alkohol,bierze narkotyki i uzywa sie broni jeśli na Freedom Fest można to wszystko tam robic to na pewno warto jechac. Jesli miałbym słuchac wykładów filozofów i ekonomistów to lepiej kupić poczytac sobie Rothbarda wyjdzie taniej. 
Co by nie mówic to taki wyjazd to np dla mnie sporo za duży wydatek, ale popieram i zycze powodzenia

Marek Chrzciciel 2013-03-09

Ja tylko małe zastrzeżenie, mormoni to nie protestanci. Oni opierają swoje wierzenia poza biblią na jeszcze innych księgach.

jmf 2013-03-09

Nie ma czegos takiego, jak podzial majatku. Majatek sie zdobywa praca, dostaje, inwestuje. Mamy go tyle, ile wysilku i pomyslowosci wlozylismy. Nie ma osobnej dystrybucji, chyba ze pod przymusem, na drodze przestepstwa. Uklony

jan M Fijor 2013-03-09

To znaczy, nie ma dystrybicji oddzielonej od pracy. Dystrybicja jest związana z wartością tego, co w zamian za naszą pracę zarobiliśmy. Ktoś, kto zarobił dzisiaj 100 miolionów na spekulacji ryżem, dostał 10 milionów od tych, którzy ryż ten jedzą w zamian za to co zrobił. Mógł na przykład obniżyć cenę, zwiększyć podaż, zmniejszyć popyt etc. Nikt mu tych pienięzy nie dał na piękne oczy. Podobnie, ktoś kto zarobił dzisiaj 14 złotych wymienil się ze społeczeństwem swoim towarem. A że towar miał słaby, dostał tylko 14 zł. Ten filmik o dystrybucji to chała. Jest tam coś na rzeczy (gwałtowne pogłębienie się różnic w dochodach po 1973 roku), ale to akurat nie ma nic wspólnego z kapitalizmem, tylko raczej z socjalizmem. I dlatego komentator zamilkł na stwierdzeniu, że bogaci są bogatsi, a biedni biedniejsi.  
 
Ukłony

Jaroslaw 2013-03-09

@ 10 
 
Ten sluchacz co mial tupet ( tu-pet) prawde pisze..

Łukasz 2013-03-09

[email protected] Jarosław: 
To moja pierwsza i ostatnia odpowiedź na Twój komentarz: 
Skoro Ci się nie podoba to nie słuchaj radia i idź robić coś pożytecznego dla siebie.

Jaroslaw 2013-03-09

@ 19 
 
No tak.. Slyszalem to juz wiele razy. Ostateczne rozwiazanie kwestii niewygodnych "sluchaczy"! 
 
Zycze Wam wielu nudnych audycji i wielu umizgow ze strony poplecznikow..

jmf 2013-03-10

Jaroslawie, ty jestes wygodnym sluchaczem. Zabierasz glos w dyskusji, krytykujesz delikstnie, nie jestes nerwowy. Nie powinienes miec do siebie pretensji. Badz z nami. Jesli czegos nie rozumiesz lub nie lubisz, to pisz. Od tego jestesmy. Krytyki sie nie boimy. Ona tylko nas poprawia. Pozdrawiam

Michał 2013-03-10

Dajcie więcej informacji na temat budowy domów drukarką 3d. Usłyszałem, że jakiś link prowadzący otrzymał. Wprowadzi się coś takiego i ... ludzie stracą prace :) Spotkałem się z takimi opiniami pisanymi przez socjalistycznych debili. Proszę o te informacje.

darek 2013-03-10

Wpisz sobie w google 3D PRINTED HOME i będziesz miał linki.

wierny słuchacz 2013-03-11

Z Niemców, może warto się zapoznać z twórczością Bruno Banduleta i Rolanda Baadera.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt