Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2010-08-02

Czy należy sprywatyzować wodę?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Dzisiaj gościmy Marcin Jasika ze stowarzyszenia alterglobalistycznego Lepszy Świat i rozmawiamy m in o darmowych mieszkaniach dla każdego.

KOMENTARZE

Eyjafjallajökull 2010-08-03

Fajnie, że zaprosiliśta kogoś o odmiennych poglądach. Niestety, żadnych sensacji. Gość mówił podobnie, jak Ikonowicz, Szwed czy Lepper. Każdemu chata, woda, papu... Oczywiście nie wskazał źródeł finansowania.  
Co do rur doprowadzających wodę - jest problem i w przypadku np. blokowisk ludzie zdani są na demokrację lokatorską. Jeśli w bloku mieszka 10 rodzin i wiekszość chce wodę od firmy A a nie od firmy B to podpisuje się umowę z firma A. Gorzej, kiedy wynik głosowania jest 5 do 5. Różnica między wodą a maka jest taka, że make można nabyć w 100 różnych miejscach a woda doprowadzana jest do bloku (czy grupy domów) jednym źródłem. Wiśniewski z 4go pietra MUSI używać wody od tego samego dostawcy, co Kowalski z partetu.

Eyjafjallajökull 2010-08-03

Oczywiście mąka, a nie - maka i parter, a nie - partet. Sorry.

Claude mOnet 2010-08-03

Wierzcie lub nie, ale zwolennikiem Dochodu Podstawowego (a raczej podatku ujemnego, negatywnego) był Milton Friedman. Tylko w takim wypadku prywatyzujesz niemalże wszystko (szkoły, szpitale, PKP, ziemię...) i z tego dochodu podstawowego ludzie sami opłacają sobie te usługi (lub co innego). 
 
Nie jest to głupi pomysł, jak się z początku wydaje. 
 
Milton Friedman podał 4 sposoby wydawania pieniędzy (libertarianie akceptują ostatnie 2!): 
1. nie swoje pieniądze na nie swoje potrzeby (w 95% tak robi państwo polskie ;) 
2. nie swoje pieniądze na swoje potrzeby (dotacje UE i m.in. Dochód Podstawowy - wbrew pozorom lepsze od państwa polskiego i tak właśnie myślał Friedman ;) 
3. swoje pieniądze na nie swoje cele 
4. swoje pieniądze na swoje cele

Eyjafjallajökull 2010-08-03

Friedman postulował podatek negatywny ale zawsze zaznaczał, że najlepiej, gdyby państwo powstrzymało sie od wszelkiej redystrybucji PKB. Ideą podatku negatywnego było to, by nikt nie przymerał głodem a jednocześnie, by każdy był motywowany do cięższej lepiej płatnej pracy.  
Miano obrać punkt odniesienia (dochód na poziomie x i każdemu, czyj dochód jest niższy od x wypłacać połowę tej różnicy. 
Innym pomysłem redystrybucyjnym lansowanym przez "Chicago boys" była idea bonu edukacyjnego.

Sebastian 2010-08-03

Human development index jest do niczego...

Sebeq 2010-08-03

No nie mogę tego słuchać. Może by szanowny gość przeczytał chociaż Bastiata.  
 
Zlikwidujmy wojsko i zbudujmy za to domy, co za płytkie lewackie hasełka.

Pioterek 2010-08-03

Ja też nie mogę słuchać, jaki ten gość jest ekstremalnie niedoinformowany :/ Takie zabobony i bzdury .. propaganda jak za komuny !

lxlxlx 2010-08-03

Kto teraz ogląda ten spektakl pod pałacem prezydenckim? :) 
 
1. Paradoks 
 
Zwolennicy pozostawiania krzyża walczą z klerem, aby go nie przenoszono 
 
2. Paradoks 
 
Dlaczego nie ma polityków z PiS, który postulowali, aby ten krzyż pozostał? Dlaczego nie przywiązali się do tego krzyża? Dlaczego w ogolę ich tam na miejscu nie ma wśród ludzi, którzy nie chcą przeniesienia krzyża? Politycy PiS podjudzą, aby pozostał krzyż, ale sami nie wyjdą. To tak jakby rzucić kamieniami i się schować. Brak konsekwencji. Dobrzy w podjudzaniu.

Michał Łabuś 2010-08-03

Bardzo ciekawy gość. Ma dokładnie takie same poglądy jak ja w wieku 10 lat. Ma też rację mówiąc, że nie jest socjalistą - ponieważ jest tak naprawdę komunistą. Najzabawniejsze, że kompletnie nie zdaje sobie z tego sprawy.:) Ale cóż kto w młodości nie był komunistą ten nie ma serca, kto na starość nie jest zwolennikiem kapitalizmu ten nie na rozumu. 
 
Pan Marcin sądząc po głosie nie jest jeszcze taki stary, więc jest szansa, żeby zrozumiał, że wszelkiego rodzaju dobra i usługi (jedzenie, mieszkanie, edukacja, lecznictwo) biorą się z ciężkiej i efektywnej pracy i jeśli zacznie się je rozdawać za darmo to ludzie przestaną je wytwarzać - ergo będzie kompletna bida z nędzą, za którą winę wedle alterglobalistów ponosić będą oczywiście korporacje, a nie redystrybucja i wysokie podatki.:) W praktyce widzimy to już w Grecji. Niedługo zobaczymy w USA, a później w Związku Europejskim. 
 
Z tych wszystkich bredni poruszanych w audycji skupiłbym się na jednej często powtarzanej - tego, iż ludzkość osiągnęła już taki stopień rozwoju, że nie potrzebuje już pracowników, bo wszystko robi się automatycznie. Dla mnie to bardzo kusząca perspektywa, że nic nie musiał bym pracować, a miałbym wszystko zapewnione. Niestety jeszcze lat musi upłynąć, żeby nastąpił taki rozwój technologii, aby chociaż teoretycznie mogło by to być możliwe. Przecież ludzie nie mają w tym momencie ani dostatecznej wiedzy ani wystarczającej liczby pracowników, aby dokonać głupiej kolonizacji Marsa, nie mówiąc już o jakiś ambitniejszych zajęciach. Jak więc można mówić, że jest za dużo rąk do pracy?? Jest dokładnie odwrotnie. Brakuje chętnych do pracy. 
Dlaczego więc mamy bezrobocie skoro jak wyżej napisałem pracy jest niestety pod dostatkiem? A no dlatego, że ze względu na wysokie podatki, bzdurne regulacje hamujące przedsiębiorczość oraz co najważniejsze, rozdawanie różnych rzeczy za darmo, pracować się po prostu nie opłaca. 
 
Co do poprzedniej audycji o długi publicznym. Sytuacja finansowa państwa polskiego nie jest aż tak tragiczna, choć i czeka nas zapewne hiperinflacja z tymże później niż na zachodzie. Czy to dobrze czy źle że zawsze jesteśmy z tyłu, ciężko powiedzieć.:) W każdym bądź razie: 
 
obligacje - 800 mld zł 
emerytury, renty - średnio rocznie można szacować 200 mld zł czyli 4000 mld zł przez 20 lat  
PKB - 1350 mld zł 
4800/1350*100%=360% 
 
Ciekaw jestem jak te 1550% policzył ten pseudoekonomista z tego amerykańskiego szmatławca.:) 
A po za tym w polskiej konstytucji jest zapis, że dług publiczny nie może przekroczyć 60% PKB. Nie wiem czy jest coś w nadrzędnej konstytucji europejskiej na ten temat, ale jeśli nie ma to ten artykuł z polskiej konstytucji nadal obowiązuje. 
Należy też wspomnieć, że wedle trzeciej izby parlamentu, czyli Trybunału konstytucyjnego emerytury to tylko świadczenia socjalne, które nie są prawem nabytym, więc mogą być wypłacane, ale nie muszą.:)

Michał Łabuś 2010-08-03

edit  
Dobra biorą się z ciężkiej i efektywnej pracy, za którą trzeba zapłacić, bo inaczej nikt tej pracy nie będzie wykonywał.

Peace 2010-08-03

Najpierw mówi że trzeba zmusić bogatych do płacenia podatków by respektować prawo a potem mówi żeby zwolnić biednych od podatku od nieruchomości. Przy czym bogatych jest na tyle mniej że wpływy do budżetu będą cholernie bardzo mniejsze niż wpływy z podatków od nieruchomości od biedniejszej grupy. Niedoinformowanie tego człowieka aż przeraza. Zmniejszyć pieniądze na wojsko ale nie powie jaki procent idzie na wojsko żeby się nie pomylić. Pomylić się licząc do 3 to naprawdę sztuka. 
Takie komunistyczne bełkotanie bez logiki. Zapewnić wszystkim wszystko tylko jeszcze nie wiadomo kto za to zapłaci.

Sebastian 2010-08-03

@Michał Łabuś 
A czy to nie jest tak, że w Polsce prawo jest raczej nie przestrzegane? Myślę, że politycy mają w dupie prawo i na pewno nie będą patrzeć co tam jest w konstytucji zapisane. 
 
A co do tego 1550% PKB to równie dobrze może być to błąd jednego zera i wtedy wszystko jest mniej więcej w porządku. :)

Łukasz 2010-08-03

W sprawie prywatyzacji wody: przypomniała mi się historia z lat 20'. Nie dotyczy co prawda H2O, ale torfu, który był niezbędny do przeżycia zimy na wsi. 
 
U nas wyglądało to tak:  
Pola torfowe były własnością gminy i każdy miał prawo wykopać pewną ilość torfu proporcjonalną do wielkości gospodarstwa. Oczywiście potem mógł torf sprzedać sąsiadowi.

Mateusz z Kanady 2010-08-03

Ja przepraszam ale ktora z reform postulowanych przez goscia Karol Marks uznal by za krok w niewlasciwym kierunku?

Michał Łabuś 2010-08-03

Albo odwrotnie. Które z poglądów Karola Marksa nasz Gość uznaje za niesłuszne? Czy jest chodź jeden taki postulat?:)

shark 2010-08-03

Miałem wczoraj dzwonić ale musiałbym skomentować taką masę bredni, że Hugo by mnie zaraz wyrzucił z anteny. 
Gościowi brakowało podstawowej wiedzy z zakresu ekonomii i filozofii. Część rzeczy skomentowali inni wyżej więc nie będę ich powtarzać. 
Najbardziej przeraziły mnie brednie i biadolenie na temat ludzkiej natury. 
To jest oczywiste, że jak daje się coś za darmo to ludzie oszukiwali, oszukują i oszukiwać będą. Każdy normalny człowiek myśli przede wszystkim o interesie własnym, swojej rodziny, swoich przyjaciół. 
Kolejną przerażającą sprawą był brak dostrzeżenia związku pomiędzy płacą minimalną i zasiłkiem dla bezrobotnych oraz ich bardzo negatywnych konsekwencjach. 
Na koniec kwestia czysto filozoficzna. Nie ma czegoś takiego jak wolność w sensie pozytywnym(zwana dla niepoznaki przez niektórych "prawem do czegośtam"). Nie może istnieć powszechne prawo do posiadania mieszkania, samochodu, butów, czegokolwiek. Dlaczego? Dlatego, że takie prawo dla Kowalskiego wiąże się z naruszeniem fundamentalnego prawa Wiśniewskiego do jego własności. Tak naprawdę wszystkie prawidłowe prawa człowieka można sprowadzić po prostu do prawa własności. Jeśli naruszymy ten fundament nie ma mowy o żadnej cywilizacji.

Mateusz z Kanady 2010-08-03

Tak przy okazji, Habitat for Humanity to lewacka organizacja, zalozona przez najleprzego przyjaciela Gierka, Arafata i Trudeau, czyli laurteata pokojowej nagrody nobla Jimmiego Cartera. Zakladam ze nie mosze rozwijac tematu.

Mateusz z Kanady 2010-08-04

Oh Eco osiedla, mazenie kazdego karlowatego dyktatorka. Zazygane sciezki rowerowe do nikad, nie ma gdzie zaparkowac zerdzewialego albo skradzionego samochodu. Jak wlaczysz klimatyzator to korki wyskakuja, low flow kibble nie pozwalaja sposcic klocka, low flow prysznic nie daje nam splukac po dniu siedzenia pod budka z piwem. Smrod kompostu i za waskich sciekow. Zyc nie umierac i klepac w tylek 35-cio letnie babcie. Mamy takie osiedla w Kanadzie – to sie nazywa rezerwatami indianskimi. Ulubionym zajeciem mieszkancow jest wachanie benzyny.

*.:Czepan:.* 2010-08-04

Problem polega na tym, że gość wierzy, w jakże piękne, założenia socjalizmu. Każdy da parę złotych, zbierze się ładna sumka, urzędnicy zajmą się redustrybucją (oczywiście całkowicie za darmo), aby ludziom zapewnić godne warunki utrzymania, Ci ludzie wyjdą z biedy zaczną normalnie funkcjonować i wszystkim będzie dobrze. Problem w tym, że jak się zbierze ta ładna sumka to połowa gdzieś zniknie, urzędnicy za darmo nie będą chcieli pracować, a większa część tych pieniędzy trafi do patologicznych rodzin, które wogóle nie myślą o tym żeby zabrać się za pracę. Jeśli wszystko by szło tak pięknie to jasne, że bym wolał dać kilka złotych dla biednych, którzy rzeczywiście nie są w stanie nomalnie sami funkcjonować, niż patrzeć jak niekiedy nawet bardzo parządni ludzie umierają na ulicach. Wszystko ładnie wygląda w teorii, tak samo jak ładnie wyglądają założenia skrajnego liberalizmu, który w rzeczywistości może doprowadzić do takiej gorszej Somalii.

Michał Łabuś 2010-08-04

Jak można porównywać Polskę, duży kraj w środkowo-wschodniej Europie do Somalii, która jest krajem: 
 
a) Murzynów 
b) muzułmanów 
c) terenów nienadających się do rolnictwa 
d) wojen domowych 
 
Skrajny liberalizm sprawił, że na dzikich indiańskich terenach do początku XX wieku powstała najpotężniejsza gospodarka na świecie. Kapitalizm sprawdził się także w Szwecji, która w roku 1950 była na 4 miejscu na świecie pod względem pkb na mieszkańca. Czy jesteś mi w stanie podać przykład chociaż jednego kraju, który był biedny, wprowadził państwo socjalne i stał się bogaty? 
 
W którym kraju do XX ludzie nie umierali na ulicach? A nie przyszło Ci do głowy, że to może po prostu wina niedostatku ówczesnej technologii produkcji rolnej, a nie takiego czy innego systemu gospodarczego? Dlaczego obecnie ktoś miałby w Polsce umierać z głodu skoro tyle jedzenia jest wyrzucane na śmietnik? 
 
Patologie tworzą się w biednych rodzinach, które ciężko pracują na swoje utrzymanie, czy w takich które nic nie robią i dostają wszystko za darmo?

Claude mOnet 2010-08-04

Somalię należy porównywać do innych państw w regionie np. Sudanu, czy Etiopii. Somalia na ich tle wypada lepiej!

886 2010-08-05

Jak dokladnie bylo z ta Szwecja? 
 
Wikipedia pisze tyle: 
"Od lat trzydziestych władzę sprawowali głównie socjaldemokraci z partii SAP. Ich rzady przyniosły liczne reformy socjalne, przeprowadzone w duchu progresywizmu. W latach 50.-70. nastąpiła rozbudowa państwa opiekuńczego, związana z szybkim rozwojem gospodarczym. " 
"Szwecja jest uważana za najbardziej socjalne państwo na świecie; bardzo popularne jest określenie "model szwedzki", który wprowadzono w Szwecji w latach trzydziestych XX wieku." 
 
i jeszcze cos z innej beczki od czego mi sie wlos zajezyl: 
'W Szwecji nie ma kary śmierci, a za morderstwo grozi kara od 5 do 15 lat więzienia. " 
 
Czy ktos kto zna sytuacje moglby opisac kwestie kapitalizm/socjalizm a sprawa szwedzka? Bo Szwecja pozostaje perla w koronie socjalizmu i jest koronnym (nomen omen) argumentem wszelkich lewasow...

*.:Czepan:.* 2010-08-05

@Michał Łabuś 
Chyba zrozumiałeś mnie dokładnie odwrotnie niż bym chciał. :) 
Przez ten przykład Somalii chciałem pokazać że socjalizm tak samo nie funkcjonuje, jak założenia skrajnego liberalizmu, które nakazują pozostawienie wszystkiego ludziom, bez żadnej policji, władzy sądowniczej i innych organów, które by "uciszały" ludzi, nie chcących żyć zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami. Chciałem tylko powiedzieć, że zasada "moja wolność kończy się..." nie we wszystkich przypadkach będzie w takim państwie dobrze funkcjonowała. Zawsze znajdzie się grupa ludzi (czyt. mafia), która będzie miała takie prawo gdzieś i w takiej sytuacji ciężko będzie obronić się przeciętnemu Kowalskiemu, który zatrudni sobie prywatną ochronę. Jeśli chodzi o mnie to jestem minarchistą i do socjalizmu mi daleko dlatego nie podam Ci państwa, które po wprowadzeniu socjalizmu stało się bogate.

Tailor 2010-08-05

Gdyby u nas tak jak w Szwecji czynnych zawodowo było 70% ludzi, a nie tak jak u nas 30%, może miałby kto wypracować dla innych ten socjal...

EstEst 2010-08-06

Na temat specyfiki ustroju szwedzkiego można poczytać tutaj: 
 
rszarf.ips.uw.edu.pl 
 
A co do tego jak Szwecja się dorobiła, to warto wspomnieć o neutralności podczas wojen światowych - wtedy w porównaniu z resztą Zachodu Szwedzi zbili całkiem niezły kapitał (zwłaszcza na żelazie spod Kiruny).

Christian 2010-08-08

Nie wytrzymałem w pewnym momencie. Mieszkanie dla każdego? Jakie kawalerka, m-3 czy może domek poza miastem? Jedzenie dla każdego? Pasztet z puszki, czy gotowany homar? Edukacja dla każdego? Oczywiście wg jedynego słusznego programu zatwierdzonego przez państwo? Służba zdrowia dla każdego? Pół roku czekania na zabieg, podczas, gdy w prywatnej klinice zrobią "od ręki" w ten sam dzień. Brudne szpitale, lekarze czekający tylko na kopertę, koszmarne długi, nieustanne pompowanie publicznych pieniędzy w trupa. Tak ma wyglądać służba zdrowia dla każdego? Bo tak wygląda obecnie. I to wszystko za darmo oczywiście, a jak! To może jeszcze po komórce i laptopie dla każdego? A co! Do tego darmowy Internet! Walczmy z wykluczeniem cyfrowym! I może jeszcze po samochodzie, w końcu trzeba się przemieszczać, a tramwaj nie wszędzie dojedzie. I po 5000zł pensji, aby żyć godnie! Jesteśmy w końcu ludźmi, a nie zwierzętami! Stwórzmy sobie takie eldorado i żyjmy w nim! :) 
 
A tak poważnie nie spotkałem jeszcze komunisty, który by tak zaciekle twierdził, że owym komunistą nie jest. Bardzo ciekawy przypadek, ale oczywiście miło takich ludzi posłuchać w Kontestacji, zawsze to jakaś odmiana. Trochę kabaretowa, ale zawsze ;) Ci wszyscy "postępowcy" chyba naprawdę nie rozumieją, że NIE MA NIC ZA DARMO. Jak mawia słynne powiedzenie: za damo to nawet żona ci d..y nie da.

Mateusz z Kanady 2010-08-08

Christian wszystko dobrze ale samochodu za darmo to nie dostaniesz. Samochod to niezaleznosc a tego czerwoni nienawidza. Jeszcze bys do niego spakowal rodzine i noca uciegl z tego raju (co prawda jak skonczysz pakowac rodzine do Trabanta to zawieszenie popeka i oski sie powyginaja ale to osobna sparawa). A laptop owszem, ale z wbudowanym cenzorem a telefon z podsluchem.

Marek 2012-08-04

Osoba z którą jest wywiad po prostu bredzi. Wpadł w słowotok, gdzie żadne z użytych pojęć nie jest rozwijane, nie ma konkretnej definicji, nie da się go sprowadzić do absurdu lub jest to ignorowane. 
 
Jak mówi o tej wodzie to trzeba go przycisnąć i dociągnąć ten przykład do końca.

rafic77 2015-11-14

jak mozna zprywatyzowac wode? moze jeszcze powietrze? 
jesli jakas firma bedzie ja produkowala z wodoru i tlenu od podstaw, to sobie moze sprzedawac, ale prywatyzacja samych ujec albo naturalnych zbiornikow to juz przegiecie. moze jeszcze deszczowke zprywatyzujcie, wody mineralne w butelkach sa ze 100 razy drozsze od kranowy, a to taka sama woda. malo tym korporacyjnym wieprzom?

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 3 tygodnie temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 5 tygodnie temu

Unikaj szpitali (7) - 6 tygodni temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 8 tygodni temu

Nauczyciele uciekają (6) - 8 tygodni temuNiskie podatki już były (15) - 3 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 3 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 4 miesiące temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 4 miesiące temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 4 miesiące temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 5 miesiące temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 5 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 5 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 6 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 6 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 6 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 6 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 6 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 7 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 7 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 7 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 7 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 8 miesięcy temu


Jestem na kwarantannie! (1) - 8 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 9 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 9 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 9 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 9 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 10 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 10 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 10 miesięcy temu


Bezpłatna komunikacja może być droga (4) - 11 miesięcy temu


Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - 11 miesięcy temu

Idzie drożyzna (2) - 11 miesięcy temu

Polacy nie zasługują na prywatność? (1) - 11 miesięcy temu

Muzeum z najwyższej półki (1) - 11 miesięcy temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - ponad rok temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - ponad rok temu

Kiedy można zabić intruza? - ponad rok temu

Magiczne szable i tarcze (1) - ponad rok temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 2 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 2 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 2 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 2 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 3 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 3 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 4 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 5 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 5 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 5 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 6 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 6 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 7 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 7 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 8 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 9 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 9 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 9 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 10 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00
Przemyslaw Teterycz - - 20.00
Blog technologiczny Wirtualny wojownik - - 20.00
wypełnianie płatnych ankiet na eankiety.pl - - 20.00
Agencja pracy Gorzów - Praca jako opiekun... - - 20.00
wypożyczalnia samochodów victoria nowy sącz - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt