Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne
przedwczoraj
Czy Wiedźmin jest polski?
670 tys. pozwoli odpowiedzieć na to kluczowe pytanie. Przywłaszczenie kulturowe. Czy kapitał ma narodowość. Tarcza 2.1 - czyli dlaczego rząd znowu wspiera wielki biznes. Czy można...
Myśleć jak przedsiębiorca
przedwczoraj
O PROSTYM SPOSOBIE POZYSKIWANIA KAPITAŁU.
Rynek crowdfundingu udziałowego rośnie w siłę̨. W roku 2019 zainwestowano na nim ponad 40 mln zł., zaś́ w tym roku, mimo pandemii, już ponad 35 mln zł. Dzieje się tak, ponieważ...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2013-03-20

Marcin Chmielowski o dobrych stronach etatyzmu

Nadający:

Naszym gościem jest wiceprezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości, prezes oddziału Kraków stowarzyszenia KoLiber, współpracownik Instytutu Misesa - Marcin Chmielowski. Wspólnie zastanawiamy się czy istnieją dobre strony etatyzmu. Robimy przegląd przykładów historycznych i szukamy miejsc, gdzie etatyzm się sprawdził oraz miejsc, gdzie się nie sprawdził. Pytamy: dlaczego?

KOMENTARZE

Martin 2013-03-20

Higiena rasowa?? Negryzm???

Bezimienny 2013-03-20

Szkoda , że nie poruszyliście tematu XVI, XVII czy XVIII wiecznego etatyzmu(de Sully, Colbert, sprawa Johna Lawa itd.).

dudi 2013-03-20

Kelthuz rozwalił system :D

Kreator z koczowiska :) 2013-03-20

Gdyby mi dano przy telefonie Kelthuza cokolwiek powiedzieć to chciałem powiedzieć: 
'POLECAM CIEPŁĄ KĄPIEL - USPOKAJA SKOŁATANE NERWY' 
 
Etatyzm etatyzmem, ale głównym źródłem tego nazizmu czy komuny z której chyba żartował Kelthuz, chociaż ciężko to jednoznacznie stwierdzić jest bezkrytyczna wiara w ideologie laicką (wywodzacą się głównie z socjalizmu). 
 
Były i są kraje etatystyczne, które nie brały i nie biorą udziału w zbrodniach przeciw ludzkości. 
 
Ja nie lubię etatyzmu, władzy urzędników i ogólnie socjalu i wysokich podatków, ale póki istnieje państwo nie da się wprowadzić w 100% wolnego rynku. Sytuacja zadowalająca to byłoby zwolnienie większości urzędników i likwidacja podatków dochodowych ogólnie. To by wystarczyło by gospodarki na świecie znormalniały.

Kreator z koczowiska :) 2013-03-20

PS. Wiekszośc krajów etatystycznych prześladuje swoich obywateli i to w niemałym stopniu, są wyjątki od reguły po prostu, więc generalizowanie może być krzywdzące. Nawet Tajwan, Singapur i Chile mają dużą część gospodarki ogarniętą etatyzmem, ale ciężko te kraje nazwać OPRESYJNYMI 
 
Rosja i USA są etatystyczne i opresyjne, tak samo UE, która ma w dupie suwerenność i sprawy lokalne oraz obyczajowe.

Jabollissimus 2013-03-20

@1. Zaoraliśmy Kelcia.

sprae 2013-03-20

Kolejny świetny odcinek i fajne wyjaśnienie :-) 
Dziękuję!

vapaus 2013-03-20

Kelthuz pojechał ostro. Co do tego że należy zakazywać to chyba żartował. U negrów, cyganów i alkoholików rzeczywiście występują dużo wieksze skłonnosci do łamania aksjomatów libertarian, ale na wolnym rynku zabicie takich odpadów je łamiących nie będzie żadnym problemem. Jeśli przestepca bedzie miał potomstwo to je także nalezy zlikwidować, bo potomek przejął geny po starych i może szukac zemsty.

Cokeman 2013-03-20

Jabol - łączę się z tobą w buló i nadzieji, że to jednak był głupawy trolling. 
 
Przy okazji ciekawa gadka o upadających imperiach. Trzymajcie tutaj fajny filmik o głodzie na Ukrainie, w którym dowodzą, że należało zabrać rolnikom zboże i sprzedać burżujom na zachodzie i za tę kase budowac fabryki zbrojeniowe bo groziła wojna. W wyniku wojny ci Ukraincy oberwaliby tak czy siak. Stalin kalkulował zatem - zaglodze kilka milionow teraz czy za pare lat kilkanaście milionow zginie. Koniec końców po 41 zginelo kilkanaście milionow ale wtedy szkopy byly o wiele mocniejsze niż 10 lat wczesniej. 
 
https://www.youtube.com 
 
O tym co mowiles o osiagnieciach ZSRR nie wiedzialem. Ja bym dorzucil program kosmiczny, dobre sluzby i bron nuklearną.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-21

Nie no Kelcio sobie jaja robil. Nie mam dla niego zbyt wiele szacunku ale to przeciez byla wyrazna prowokacja i wyglup. Moze sobie ubzdural ze was sprowokuje do zgody i skompromituje bo konserwatysci to faszysci czy cos tam? Nie lubie goscia, naprawde go nie lubie ale nieuwierze ze on na powaznie z takimi oczywistymi bzdurami wyjechal.  
 
Zwyczajnie nie odbierajcie palanta tak samo jak nie odbieracie Wiesia.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-21

Re 8: 
“Jeśli przestepca bedzie miał potomstwo to je także nalezy zlikwidować, bo potomek przejął geny po starych i może szukac zemsty.” 
 
Na wszelki wypadek panstwo ma mrodowac niewinnych bo ich rodzice cos tam zrobili. Wez moze lepiej komentuj pod audycjami Kelcia co?

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-21

Red Rawn (ten oryginalny nie ta ostatnia politycznie poprawna aborcja) aka Czerwony Swit to nie byla propaganda anty-czerwona. To byl przede wszystkim film promujacy druga poprawke do konstytucji. To jest klasyk, kultowy film (naiwny oczywiscie ale fajny) ktory w swojej bibljotece ma kazdy szanujacy sie wlasciciel broni. :p

vapaus 2013-03-21

Napisałem przecież że na wolnym rynku.  
Konserwatyści szukają dobrych stron etatyzmu,żeby usprawiedliwic istnienie państwa to sie nie dziw że Kelthuz robi sobie beke.

Jabollissimus 2013-03-21

@13 Od kiedy Chmielu jest konserwatystą? :>

Jabollissimus 2013-03-21

@13 No i, czy dosłuchałeś się puenty?

Ostatni Sprawiedliwy 2013-03-21

re8 
uwielbiam czytać wypowiedzi eugeników, od razu poprawiają mi nastrój ]:-> 
 
Kreator 
a co w miejsce państwa, anarchia? Anarchia się nie sprawdza, stąd naturalne dążenie do wysoce zorganizowanych grup zwanych państwami. 
 
Gdynia (i magistrala węglowa - choć nie tylko o węgiel w przypadku Gdyni chodziło. Gdynia miała być portem polskim, niezależnym od Gdańska - niepewnego ze względów politycznych; handlowym i wojennym) to typowy przykład inwestycji strategicznej państwa. Podobnie jak amerykańskie (system autostrad międzystanowy) i niemieckie (te wcześniej) autostrady, liczne kanały wodne, internet, eksploracja kosmosu, liczne linie kolejowe (jak amerykańskie - budowane przez firmy prywatne a finansowane przez państwo), elektrownie atomowe (i cały program rozwoju energii atomowej), hydroelektrownie itd. Czyli inwestycje wielkonakładowe, strategiczne ze względów militarnych, handlowych, a jednocześnie niepewne i nieopłacalne dla inwestorów prywatnych. 
 
KOntakty dobre IIRP miała również z Węgrami i to cały czas. Zresztą Polska przez większość swojej historii była otoczona przez nieprzyjaznych sobie sąsiadów. Żadnej nowości w tym nie ma. Paradoksalnie dzisiaj jest chyba najlepsza sytuacja pod tym względem. 
 
COPu nie zdołano skończyć. Miał on również przyczynić się do nie tylko odbudowy ale i rozwoju pogranicznych terenów. Być pomostem między Polską A i B a zwłaszcza podnieść do sensownego poziomu tą B. Tak zwany trójkąt bezpieczeństwa spełniał swoje zadania, do czasu aż technologia militarna to zmieniła (w czasach planowania tej inwestycji nie było wątpliwości, iż teren będzie bezpieczny). W IIRP nie było terenu pod tym względem bezpiecznego. 
 
Mateuszu 
jak widać na przykładzie "Czerwonego świtu" każdy sobie zinterpretuje jak lubi :D 
 
Dzięki za notkę o Węgrzech w audycji.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-21

No tak, tyle ze Red Dawn jak powiedizialem to film kultowy. Okrzyk "Wolverines!!!" jast w wielu srodowiskach powszechnie rozumiany tak samo jak hasla "Molon labe" czy "Don't thread on me" ... moga zabrac nam bron ... jak nam sie skonczy amunicja.

vapaus 2013-03-21

Marcin Chmielowski chyba mocno inspiruje się myślą Hoppego, a jego zaliczam zdecydowanie do konserwatystów.  
Co było puentą to żę za Thatcher hulał wolny rynek, czy przesłanie Kreatora że trzeba prowadzic politykę zmierzającą do niskich podatków, bo oba mnie roz*ebały. 
A ty trollu do góry weź sie do książek, bo żeś nieuk zajebisty.  
Anarchia istniała i działała bardzo dobrze dopóki zorganizowane grupy bandytów takich jak ty nie przyszły uszcześliwiać ich podatkami.

Ostatni Europejczyk 2013-03-21

@18 Masz na myśli prawo zwyczajowe, vapaus? Tak, przyznaję ci rację - istniały takie "bezpaństwowe" społeczeństwa jak na przykład w super-katolickiej Irlandii. Tyle że tamtejsze sposoby opierały się na kulturze, tradycji, zwyczaju, oddzielonej sferze sacrum i profanum i wspólnej, silnej moralności.  
 
Tyle, że tego już nie ma. Oświeceniowi idioci i ich bękarty - np: Napoleon - zniszczyli te wspólnoty lokalne. Tym samym "uwolniły" ludzi spod władzy kościołów, stowarzyszeń religijnych, tradycji, konserwatywnych przekonań - i podporządkowały państwu. 
 
(Stąd powstały takie super - konserwatywne ruchy jak hiszpańscy karliści - walczący o prawa lokalne z centralizującymi wszystko monarchiami absolutnymi i demokracjami. Tyle że to byli katolicy, za co pewnie masz ich w niewysłowionej pogardzie.) 
 
No niestety Vapaus - anarchia nie jest możliwa - bo jeśli państwa ma nie być, to społeczeństwa same muszą się w jakiś sposób zunifikować - tyle że nie mają do tego narzędzi. I to właśnie z winy zgraji lewaków.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-21

Vapaus, a jak myslisz gdyby, dajmy na to w Polsce, zapanowala ta szczesliwa anrchia (nie ta Somalijska) to ile by przetrwala zanim z zewnatrz by ktos nie zapukal zeby zrobic pozadek i pomoc? I jeszcze powiedz prosze jak nauczyc ze wolnosc jest dobra spoleczenstwa ktore maja wolnosc w glebokiej pogardzie (np Ruskie czy Serby) lub jej otwarcie nienawidza (Islam)?

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-21

Cokeman, a zdajesz sobie sprawe ze przed 1941 (i) Stalin przygotowywal sie do napasci na Niemcy. Ze armia czerwona w 1941 byla potezna tyle ze w ogole nienauczona jak sie bronic. Ze jedyna forma obrony jaka umieli stosowac byly szalencze kontrataki (czytales np Lodolamacz – sporo bledow ale ogolna teza zgadza sie) (ii) Sowiety i Niemcy gorliwie wspolpracowali wlasnie w tematach zbrojeniowych, wymieniali sie doswiadczeniami i sprzetem. (iii) Ze w latach poprzedzajacyh Barbarossa armia czerwona podbija co sie tylko dalo podbic? 
 
Jakos nie bardzo pasuja te fakty do tezy ze dobry Stalin wymordowal miliony na Ukrainie bo wiedzial ze mosza sie bronic?

SSSSSSSSSSSSSSSSS 2013-03-21

Rozumiem że dla was państwo jest niezbedne żeby zapewnić ochrone przed innymi państwami, zmuszaniu do przestrzegania zasad, obyczajów, tradycji, ale nie mówcie mi że ja mam sie temu podporządkowywać.  
Nie rozumiem też jak państwo mogłoby zapewnić lepszą ochronę od anarchicznego społeczeństwa

Cokeman 2013-03-21

Mateusz - To nie Stalin dogadywał się w Rapallo. Ucieczka Trockiego i jego walka ze Stalinem nie była tamtemu na rękę. Ty piszesz o 1941 a ja o latach 1928-33. Bez Hitlerka i innych eugeników (tak łącząc oba wątki) W ogóle zamknąć temat eugeniki tutaj, skoro nawet lewaki go zamkneły to jaki sens to odkopywać? 
 
Teza jest prosta. Jeśli zakładamy, że racja stanu > wolność jednostki to można znaleźć nawet usprawiedliwienia dla stalinowskich akcji. I wtedy nie ma, że boli, że ofiary etc.  
Jedyną krytyką będzie gdybologia czyli co można bylo zrobić inaczej. To jednak wymaga dokładnej znajomości tematu i odrobiny realizmu. Ja się na to nie pisze póki co. Za dużo komplikacji na linii ZSRR-Niemcy. Stosunek do socjaldemokracji. Karol Radek i inni.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-22

Jakich “was” przepraszam? Kazdy tutaj ma swoja opinie. Dla mnie panstwo wlasnie ma istniec przede wszystkim po to zeby inne pasntwo sie nie wpakowalo. To plus sadownictwo, pilonowanie dotrzymywania umow itd. A tradycje i zwyczaje kazdy moze sobie po swojemu kultywowac.  
 
“Nie rozumiem też jak państwo mogłoby zapewnić lepszą ochronę od anarchicznego społeczeństwa” 
Bo sam nie zatrzymasz soldatow ktorzy wpadli tradycjnie pogwalcic i pomordowac.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-22

Cokeman, nie rozumiem, wedlug tego co piszesz w #9 to Stalin zaglodzil Ukraine bo przygotowywal sie do wojny ktora jego zdaniem miala wybuchnac kiedy?  
 
Nie, to ze on zaglodzil Ukraine to nie dla tego ze planowal wojne, i to w dodatku wojne obronna. Wojne planowal swoja droga. Z reszta nie tylko planowal, ale plany konsekwetnie realizowal w latach 38-41.  
 
“ Jeśli zakładamy, że racja stanu > wolność jednostki to można znaleźć nawet usprawiedliwienia dla stalinowskich akcji.” 
Nie oczywiscie ze nie, takie upraszczanie to absurd.  
 
W kazdym panstwie sa pewne ograniczenia. Jezeli zgadzamy sie na istnienie pasntwa to nie znaczy ze od razu zgadzamy sie na Kore Polnocna.  
 
Jezeli zgadzamy sie na antykoncepcje to nie znaczy ze zgadzamy sie na aborcje w 9-tym miesiacu? Ta sama logika.

Ostatni Sprawiedliwy 2013-03-22

cóż ci mogę vapaus odpowiedzieć? Żeś pajac skończony? Anarcho-trola karmić nie będę, idźże tam do tej swojej komuny wymarzonej z maczugą walić inne małpy po łbie? Taka odpowiedź byłaby na twoim poziomie. Anarchizm jest równie utopijny jak libertarianizm. Nie po raz pierwszy przypomina mi się, że od liberalizmu pochodzi socjalizm. 
 
Mateuszu 
polemizowałbym. Ogromne znaczenie miały czystki lat 30tych i ustawienie jak do ofensywy w przededniu operacji barbarossa. 
 
Inne 
Chyba nie uwierzyliście w te bajki dzwoniącego, który mówił o sprzedawaniu zboża z zsrs na zachód aby pozyskać dewizy na budowę fabryk bo wojna się zbliżała, co nie? Zresztą byłoby to nieefektywne bo więcej by tego zboża zasiali i zebrali owi ukraińcy żyjąc. Chodziło o nic innego jak spacyfikowanie tej ziemi i prozaiczną zemstę.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-22

Z czym bys polemizowal?  
 
Czystki w armii porozwalaly bardzo dyuzo niekompetentnych aparatczykow a oszczedzily kompetentnych dowodcow (Zukow, Rokosowski etc). Biorac pod uwage wyniki pierwszych miesiecy wojny na froncie wschodnim czy sukcesy w Finlandii to raczej za malo ich Stalin porozwalal.  
 
Dokladnie wielkie ilosci sprzetu ustawione do ofensywy... 
 
"Zresztą byłoby to nieefektywne bo więcej by tego zboża zasiali i zebrali owi ukraińcy żyjąc. Chodziło o nic innego jak spacyfikowanie tej ziemi i prozaiczną zemstę." 
 
To oczywiscie prawda.

Cokeman 2013-03-22

Matuesz - W latach 28-32 to było 10 lat po wojnie domowej. (Na dalekim wschodzie bito się do 24 roku). Trocki dał wielkim korpo koncesje. Stalin nacjonalizował, a tamten podburzał ludzi za granicą. Do tego dorzuć typową dla Stalina histerię i masz rozwiązanie. A czy już wtedy planował ofenzywę? Raczej zaczął później jak już zobaczył w co gra Hitler. Wcześniej osłabiał Trockiego, rozsylał służby i grał na ferment w Niemczech by potem umizgiwać się Hitlerkowi. Jego teza o socjalizmie w 1 kraju nie była ofenzywna lecz defenzywna. Od połowy lat 30 czyli od wielkiej czystki mamy już typową strategię ofenzywną bo Trocki prawie bezwartościowy a Hitler już umocniony. 
 
To, że caly czas ktos się zbroi to nie oznacza od razu ze chce wojny. My też modernizujemy wojsko zastepujac zlom nowszym zlomem. Nie chcemy jednak zadnej wojny. 
 
Z tą antykoncepcja masz racje. Nie mozna od razu popadać w skrajność. Niemniej nie można takiej skrajności odrzucać.

Ostatni Sprawiedliwy 2013-03-22

z tym "Ze armia czerwona w 1941 byla potezna tyle ze w ogole nienauczona jak sie bronic" bym polemizował. 
To był kolos na glinianych nogach. Była rama (sprzęt i masa żołnierzy), ale brak jej było treści (dowódców). Vide wiki: 
"Straty wśród stanów poszczególnych stopni i stanowisk wynosiły od 60-100%. W wojskach lądowych represjonowano 36761[34]oficerów starszych, w Marynarce Wojennej ok. 3 tys. Według represjonowanego gen. lejtn. A. Todorowskiego przed wojną 1941 spośród 733 wyższych dowódców i komisarzy politycznych Armii Czerwonej zostało zgładzonych 579. W rezultacie tego w czerwcu 1941 tylko 7% dowódców posiadało wyższe wykształcenie wojskowe, a 37% nie ukończyło nawet szkół wojskowych II stopnia." pl.wikipedia.org

Ostatni Europejczyk 2013-03-22

@22 
SSSSSSSSSSSSSSS 
 
Proszę, przeczytaj mój post uważnie. Ja nie mówię, że państwo ma utrzymywać tradycję itd.  
Wręcz przeciwnie - twierdzę, że społeczeństwo anarchiczne potrzebuje do istnienie tradycji, kultury, wspólnej silnej normy moralnej. 
 
Tyle że te powyższe wartości zostały przez państwo zniszczone. I że nie zbuduje się "Anarchii" bez rekonstrukcji np: Prawa Zwyczajowego.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-22

Cokeman, ludzie generalnie nie zdaja sobie sprawy ze w 1941 armia czerwona byla potezniejsza niz w 1944 czy 1945. Np latem 1941 Stalin mial do dyspozycji 18000 czolgow i wozow pancernych (pol roku pozniej mial niecale 5000) za to na przelomie 44-45 mial ich az i 17000 w kazdym innym momencie wojny mial ich mniej. Gdyby Hitler wygral bitwe o Wielka Brytanie, gdyby wehrmacht ladowal na plazach angielskich to by Stalin wjechal Hitlerowi w dupe i zatrzymal by sie na plazach w Portugalii. W tym sensie to wlasnie bitwa o Wielka Brytanie byla przelomowym momentem wojny. Nastepny taki moment to ladowanie na Sycylii przez co Niemcy przegrali Kursk i Powstanie Warszawskie. Tak oczywiscie przygotowywal sie do wojny gromadzil sily na granicy, odzialy dugiego i trzeciegi rzutu odpowiednio glebiej (no skad Niemcy wzieli te milliony jencow w pierwszych tygodniach dzialan). Gromadzil wojska nie budowal zadnych umocnjen obronnych, zadnych bunkrow, okopow. Wojsko szkolilo sie do ataku a nie do obrony. Zlikwidowal lotnictwo strategiczne a rozbudowywal na niespotykana skale lotnictwo taktyczne i wsparcia armii. Bylo od cholery armat i haubic ale chronicznie brakowalo armat przeciwlotniczych i przeciwpancernych.  
 
Ostatni Sprawiedliwy, wez pod uwage ze w czasie czystek w Armii Czerwonej panstwo bylo absurdalnie zmilitatyrzowane. Zeby byc kierownikiem fabryki, kolchozu czy nawet dyrektorem szkoly trzeba bylo byc oficerem. W tej armii bylo proporcjonalnie wiecej oficerow niz w jakiejkolwiek innej armii na swiecie. Byli to ludzie kompletnie niewyszkoleni i niekompetentni ktorzy w momencie wojny dostaliby pod swoja kontrole odzialy i wszystko spierdolili. Oni nie mieli zadnego pojecia o wojowaniu. O ile pamietam szefem floty baltyckiej byl pajac ktory nigdy nie wstapil na poklad okretu. Ich trzeba bylo sie pozbyc zeby dowodctwo mogli przejac ludzie komptetentni. Czesc dostala kopa na strych resztra poszla pod noz. Coz taka byla cena wlazenia w dupe systemowi. Pod moz poszli takze debile jak Tuchaczeski (Pilsudzki w swoich pamietnikach wspominal ze nie potrafil zrozumiec kretynskich bledow jakie tamten robil w wojnie z Polska) Budzionny, i inni rewolucyjni bohaterowie co umieli tylko mordowac a przed regularnymi odzialami regularnie spieprzali. Pod noz poszli alkocholicy. Nie poszli ludzie kompetentni. Tych Stalin promowal i nawet jak na chwile poslal na Syberje zeby nabrali perspektyw (chyba Tupolew tez zaliczyl taka przygode o ile pamietam) to nie zamierzal ich tracic.  
 
Czystki to nie bylo pozbycie sie ludzi ideologicznie niepewnych. Juz w tym momencie kazdy officer byl ideologicznie pewny. To bylo pozbycie sie ludzi niekompetetnych, sprawdzonych ideologicznie ale kompletnie bezuzytecznych jako oficerowie gdyby doszlo do wojny.  
 
Nie wymordowal tez Stalin wiekszosci. Czesto slyszy sie mit ze Stali wymordowal wikeszosc, prawie wszystkich. Bzdura. Na kazdym szczeblu wymordowal czesc ale zawsze mniejszosc. Ci ktorych Stalin oszczedzil doskonale sobie radzili. Poza tym zwalanie winy za 1941 na brak oficerow jest kretynstwem. W kazdej armii dowodca ma zatepcow, ma ludzi na ktorych moze polegac i ktorzy gotowi sa przejac dowodctwo jak dowodcy spadnie na lep przypadkowa bomba albo czekista w leb wypali. I ci ktorzy dowodctwo przejmowali po czystakach mieli pare ladnych lat i nie jedna ofensywe na koncie przed latem 1941. Jezeli przez ten caly czas oni sie nic nie nauczyli to byli debilami i ich tez Stalin powinien rozwalic.  
 
Nie czytaj wykipedii tylko siegnij po Oczysczenie Suworowa. Takze warto przeczytac Dzien M i Lodolamacz.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-22

Albo wez po uwage Khakkhyn Gol (Maj 1939). Jeszcze do konca nie wyschly bagnety czekistow zbroczone krwia geniuszy sowieckuego korpusu oficerskiego.  
 
I raptem dup! Jebudubudum! 
 
Nic nie umiejace oficerki z awansu rozniosly w drobny pyl doskonale wyszkolona i zaprawiiona w bojach Armie Kwantunska! Zanim Guderjan opatentowal bliczkreig Zukow go zastosowal Ta sama armia potrafila pare lat pozniej walczyc jak rowny z rownym z Australijczykami i Amerykanami i rozpieprzyla Anglikow i Holendrow. A Ruskie daly im rade. Na pewno dla tego ze nie mieli kompetentnych dowodcow.

Cokeman 2013-03-22

Mateusz - Problem jest tylko taki, że ja mówiłem o latach 28-33 a ty z 1941. Bitwa o UK przełomowa - no można się zgodzić, ale Stalin myślał o ataku w 1942 i nie wcześniej. Do końca 1940 trwały negocjacje niemiecko-radzieckie o podział świata. Hitler nie zgodził się na radziecką Turcję i poczęto się zbroić po obu stronach. 
 
Mateusz - co sądzisz o Wieczorkiewiczu? 
 
Odnośnie bitwy o Anglię to my ze Skalskim na czele uratowaliśmy im dupska. Oni nas nie chcieli w RAF bo obawiali się, że po kampanii polskiej i francuskiej (tu była kompletna porażka) wpadliśmy w mega-deprechę. Oni w ramach wdzięczności 3 lata później zabili nam premiera. Rok później podzielili się Europą ze Stalinem i woleli Grecję zamiast Polski. Na samym końcu w 1945 oburzali się gdy nam Ruscy dali Szczecin i zrobili granicę na Nysie Łużyckiej zamiast na Nysie Kłodziej. Angole - naród parszywych drobnomieszczańskich kupczyków co to mają innych gdzieś i chcą tylko bysnesy robić W 1918 blokowali Francuzów w dobiciu Niemców. Liczyły się interesy angielskich burżujów i rynek niemiecki. Ten sam manewr próbowali w 1945 lecz na szczęście Stalin na to nie pozwolił i rozjechał kawał Niemców czołgami rozbijając prusactwo w pył.

Dawid Jakubowski 2013-03-22

Jestem historykiem i czytam ze zdumieniem rewelacje użytkownika Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista.  
 
1. Zanim Kolego ocenisz Tuchaczewskiego jako - cytuję - "debila", warto przeczytać nie tylko ocenki Suworowa czy watażki nazwiskiem Piłsudski, który według nawet Wieczorkiewicza kompletnie nie znał się na dowodzeniu armią... Podstawowe kwestie związane z Tuchaczewskim, jako dowódcą to takie, jak to, że na jego sposobie prowadzenia operacji wojennych wzorował się m.in. generał Guderian. Druga podstawowa kwestia, to to, że Tuchaczewski forsował w latach 30 modernizację armii... 
 
2.Czystki to było według tego co piszesz, pozbycie się ludzi niekompetentnych. W dodatku, "Budzionny" według twojej opinii znalazł się wśród ofiar... To może warto zajrzeć do jakiegokolwiek biogramu rzekomej ofiary nazwiskiem Budionny, by przekonać się, że przeżył on czystki, podobnie jak równie genialny ( zgodnie z logiką tego, co napisałeś ) dowódca, Kliment Woroszyłow...w rzeczywistości Stalin w pośpiechu wyciągał z łagrów kompetentnych oficerów, którzy przeżyli czystki... jak np. Rokossowski... Ale według logiki twego wywodu, posłał ich na Syberię na chwilę, by... nabrali perspektyw....Jednym słowem studia operacyjne w pierdlu, czemu towarzyszyło, jak twierdzisz, czyszczenie armii z pijaków i ludzi niekompetentnych.Za to przypadki ze całe kompanie radzieckie umieraly zpowodu wypicia zdobycznych lakierów itp, to wg tego, co mówisz, efekt sabotażu, a nie pijaństwa...

vapaus 2013-03-22

Ostatni sprawiedliwy 
Nie ma sensu ta dyskusja, bo i tak siebie nie przekonamy. 
Na chwile obecną nie da sie wprowadzić ani państwa minimum, ani anarchokapitalizmu na terenie polski. 
Nie widze też innego sposobu na to żeby tu coś zmienic jak bezpowrotna eliminacja czerwonej zarazy.

Dawid Jakubowski 2013-03-23

Oj to Vapaus popłynąłeś z tą ozdrowieńczą dla narodu „dietą cud” ! Był już taki geniusz, co się uwziął na „czerwoną zarazę” –zwał się Joseph Mc Carthy, co z tego wyszło, chyba wiadomo… Jakie kryteria przyjmiesz w ocenie czerwoności ? Ilość zdrowasiek ? Roczna wartość datków na tacę ? A może biblioteczka zgodna z indeksem ksiąg zakazanych. Coś czuję, że czerwoni według przyjętych tu kryteriów oceny są i burżuje z PO i redaktorzy GW wypisujący farmazony na temat Rewolucji 1917, Kuby, Wenezueli, gazety, której naczelny w przedmowach do wszelkich możliwych publikacji historycznych o komunizmie i w swoich publikacjach nie szczędzi okazji, by zwalczać i zohydzać „marksistowską utopię”, uzasadniając to samymi ogólnikami. I teraz takie pytanko jeszcze, kto ma oceniać poziom czerwoności ? komisja we składzie proboszcz/bojownik z forum/członek IPN? Jaką formę odkupienia przewidujesz ? - jakieś obozy religijno/reformujące czy smierc na stosach albo na krzyżu ? Czy może wystarczy rozstrzelać „co dziesiątego”, jak postulował pan Braun na zebraniu klubu Ronina ? Ja czerwony i nie wiem, czy prosić o azyl Ahmadinedżada czy próbować reedukacji i przeprosić się z wikarym (piankę na kolanko zabezpieczyłem dl a pewności ;) )…

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-23

Re 33: 
 
Po kolei. Polacy na zachodzie zrobili na pewno wiecej niz ich przydzial. Ale bzdura jest twierdzenia ze uratowali Brytyjczykow. Bez przesady. Swiat uratowala Ameryka. Bez Ameryki uboty udusilyby UK i wtedy nie robiloby roznicy ktrory bandyta wygralby front wschodni (prawdopodobnie Niemcy).  
 
Tak na pewno Anglicy nie mieli skrupulow z wykozystywaniem Polakow jako miesa armatniego ktoremu potem nawet nie trzeba bylo placic enmerytur. No, prawda. I co z tego? Imperium brytyjskie circa 1945 zaczynalo sie niezle rozpadac. Anglicy pozostali na placu boju jako ci jedyni na Zachodzie ktorzy nigdy nie zostali pobici ale byli wykonczeni. Wiec co mieli zrobic? Lepiej traktowac Polskich weteranaow? Oczywiscie. Nie kolaborowac dalej z Sowietami i przestac udostepniac im nowoczesne technologie (np silnik odrzutowy)? Pewnie ze tak. Walczyc o wolna Polske? Bez przesady.  
 
Woleli Grecje? Ja pierdole, Grecja nie lezy pomiedzy Ruskimi a Niemcami. Jaka w ogole byla szansa ze Stalin pozwoli na Finlandyzacje Polski i straci kontrole nad Niemcami. Nie dosc ze przez Barbarossa stracil szanse na komunistyczna Europe. Nie dosc ze przez Powstanie Warszawskie stracil szanse na komunistyczne Niemcy. To jeszcze ma polaczkom dac wolnosc? Bo tego zycza sobie Brytyjczycy? Litosci.  
 
Oczywiscie byla szansa na odzyskanie niepodleglosci po 1945. Gdyby Amerykanie uzyli broni atomowej. Szkoda ze tego nie zrobili. Bez tego szans nie bylo.  
 
Pieprzenia o kupczacych burzujach nie bede komentowal.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-23

Re 34: 
 
Tak oceniam Tuchaczewskiego jako debila. Brak kompetencji dobitnie udowodnil w wojnie z Polska, bylby tak samo niekompetentny w wojnie obrnnnej 1941. Kazdy w latach 30-tych modernizowal, lub chcial modernizowac armie. Kazdy dowodca zawsze chce modernizowac armie. Niczym wielkim poza zupelnie nie relanymi ambicjami sie tutaj Tuchaczewski nie wykazal. Tworca sowieckiego Blitzkreigu byl Trindafillov a nie Tuchaczewski.  
 
Popieprzylem z Budionnym. Tak przezyl. Potem nawet zostal dowodca... kawalerii (szkoda ze nie muszkieterow). Nastepny geniusz. Z reszta myslalem o Blucherze. Spieprzyl i poszedl pod noz, Zukow nie spieprzyl... 
 
Woroszylow wielkim wodzem? Mowisz z ironia czy na powaznie? Po wojnie obronnej 1941 zeby juz nic wiecej nie speprzyl zostal naczelnym dowodca ... partyzantow. Chyba nie wymaga dalszego komnetarza. Nastepny geniusz. 
 
Wsrod najwyzszych dowodcow pozbyl sie paru najbardziej zapitych. Tego ze przecietny soldat bedzie chlal i gwalcil nikt nie zmieni.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-23

Re 36: 
Tak oczywiscie McCarthy mial racje (i Rosenbergom slosznie nalezala sie krzeslo).

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-23

I jeszcze drobna propozycja: podaruj sobie wstawki z cyklu “Ja jako byly histeryk....” to na prawde nie robi wrazenia.

Dawid Jakubowski 2013-03-23

No niestety, jak nie odróżniasz nawet ironii od tego, co się mówi poważnie, to nie wiem, jak z tobą dyskutować. Do wycieczek ad personam się nie zniżę...Wiedzą jednak nie błysnąłeś... Owszem Piłsudski wystawia taką laurkę Tuchaczewskiemu.. Jednak zupełnie lekceważysz znany fakt, że armia Tuchaczewskiego była osłabiona dzięki temu, że Stalin odwołał do walk o Lwów kawalerię Budionnego. Mimo tego, co obaj wiemy o Budionnym, zmniejszało to siły operacyjne i możliwości manewru. To Tuchaczewski był tutaj głównym dowódcą a nie szef I Konarmii... "Wsrod najwyzszych dowodcow pozbyl sie paru najbardziej zapitych" - tia, tylko, że oskarżenie o niemoralne prowadzenie stanowiło często dodawany do oskarżenia element... A to, że szereg nowo mianowańców nie mogła poprawnie odczytać mapy po pozbyciu się części kompetentnych oficerów, jak skomentujesz ? Rozumiem, ze takie przypadki zdarzają się w każdej armii i nikt tego nie zmieni. Co do gwałtów, to faktycznie są w internecie nawet relacje ludzi, którym Armia Czerwona uratowała dom, dokonując na miejscu rozstrzału własnego oddziału maruderskiego. Mc Carrthy miał rację skazując na śmierć płotki jakimi byli Rosenbergowie ? A Fuchs i Greenglass to co ? Poza tym, Stalin nie miał prawa mieć bomby atomowej, a USA miało ? Jakim to niby prawem ?

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-23

Zastepcy straconych dowodcow byli tak niedorozwinieci ze mapy nie potrafili oczyctac? Po trzech latach od czystek? To slusznie Stalin zrobil ze rozwalil owych dowodcow jak sobie takie niedojdy na zastepcow mianowali. Zastepcow tez powinien byl rozwalic.  
 
Czy ty przpraszam sugerujsz ze Ruskie masowo nie pladorwaly? Nie gwalcili tez? Sprawdz o ile procent wzrosla liczba aborcji w okupowanych przez soldaty Niemczech. Nie trudno te statystyki znalezc.  
 
“Poza tym, Stalin nie miał prawa mieć bomby atomowej, a USA miało ? Jakim to niby prawem ?” 
Czy ty masz porblemy z logicznym mysleniam? Szpiegow i zdrajcow sie rozwala. Czy to na prawde trudno ci to zrozumiec?

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-23

“Poza tym, Stalin nie miał prawa mieć bomby atomowej, a USA miało ? Jakim to niby prawem ?”  
Alez oczywiscie ze Stany powinne byly sie podzielic z Ruskimi bomba atomowa, tak jak podzieli sie z Japonczykami tylko szczodrzej.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-23

" Ja czerwony i nie wiem, czy prosić o azyl Ahmadinedżada czy próbować reedukacji i przeprosić się z wikarym (piankę na kolanko zabezpieczyłem dl a pewności ;) )…" 
Proponuje zebys zagral w rosyjska ruletke... tyle ze pistoletem a nie rewolwerem.

Kreator z koczowiska :) 2013-03-24

Cokeman, ze stalinem to dzielił się mason i lewak którego pogardliwie należy traktować czyli ROOSVELT. Socjalista i kretyn, słaby człowiek, podatny na wpływy agentów radzieckich i idiotów nie mających pojęcia o zbrodniczości ZSRR i Niemiec! 
 
Gdyby świat dzielił Churchil ze Stalinem inaczej by wyglądał i na pewno lepiej dla nas!. Truman rozważał pierdyknięcie pozostałymi atomówkami w ZSRR by pokazać kto rządzi w świecie a kto ma lizać buty, ale doradcy z czasów Roosvelta mu to wybili z głowy a Patton miał tajemniczy wypadek samochodowy bo szykował w połowie 45 roku teoretyczne plany ataku na komunistyczne ścierwa by je przedstawić Trumanowi i dowódcom mającym jaja w USA!

Kreator z koczowiska :) 2013-03-24

PS. życzę sobie pod przykrywką intelektualnej gadki przestać pod audycjami konserwy mówić kłamstwa o ZSRR i innych komunistycznychy ścierwach. 
 
Na jeden fakt przypadają 2 kłamstwa. II wojna światowa po stronie aliantów zachodnich to chłodna kalkulacja i mierni dowódcy, bo wybitne jednostki jak Patton czy DeGaule byli trzymani z dala od głównych decyzji. 
Patrząc na decyzje personalne mogła się skończyć w 1944 gdyby wojnę zostawiono WOJOWNIKOM, jak działo się w poprzednich epokach a nie politykierom.

Kreator z koczowiska :) 2013-03-24

O podziale europy po II wojnie też zadecydowało mierne politykierstwo i brak pilnowania postanowień (nawet tych Jałtańskich), zamiast analizy historii, granic, skupisk narodowych i rachunku krzywd a przede wszystkim wkładów w zwycięstwo (jak próbowano robić w Wersalu, chociaż nie wyszło bo nastąpiła II wojna)

Kreator z koczowiska :) 2013-03-24

Co do wydymania. Słabość ameryki (A PRZEDE WSZYSTKIM ADMINISTRACJI ROOSVELTA) najlepiej pokazuje nie dotrzymanie nawet krzywdzących postanowień Jałtańskich literalnie. 
 
Wg postanowień, POLSKA MIAŁA POWĘDROWAĆ NA ZACHÓD, chociaż na mapie nastąpiło to dosyć absurdalnie. Nie było słowa o tym, że mamy stracić choćby km2 kwadratowy ziemi względem stanu z II RP. 
Skoro już mamy Szczecin, Wrocław, pytam się gdzie jest K...A LWÓW i GRODNO? Gdzie brakująca powierzchnia!? 
 
dobranoc :P.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-25

“Patrząc na decyzje personalne mogła się skończyć w 1944 gdyby wojnę zostawiono WOJOWNIKOM, jak działo się w poprzednich epokach a nie politykierom.” 
 
Szans na to zadnych nie bylo. Waskim gardlem byl transport broni z Ameryki do Europy. To bylo nie do przeskoczenia. Gdyby nie Powstanie Warszawskie wojna skonczylaby sie wczesniej bo Stalin prawdopodobnie wygralby wyscig do Renu. Front zachodni nie mogl sie ruszac o wiele szbciej niz sie ruszal.  
 
P.S. Montgomery byl wojownikiem, zajebiscie mu poszlo w Holandii, nieprawdaz :P

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-25

lewica.pl scierwo

Dawid Jakubowski 2013-03-25

Kolego, możesz sobie robić sztuczny tłum, używając dwóch nicków {BTW nie jest to tylko moja obserwacja !], ale za przeproszeniem od...dol się od mojej osoby, bo nie mam czasu na nieustanne polemiki z tobą. Nie tylko ty demonstrujesz ślepe dogmatyczne zaślepienie. I istotniejsza jest dyskusja na liczących się forach, gdzie można naprawdę walczyć z mitami i stereotypami.

Dawid Jakubowski 2013-03-25

Dobra, podobno jest was dwóch :D To stwórzcie sobie Duet Ich Troje wylizujący sobie co tam chcecie i dajcie mi spokój :D

Urodzony_BIAŁYM 2013-03-25

Powiem jedno jako prawdziwy POLAK widzę ze ten cały mateuszek i kreator to PROWOKATORZY będący na pasku syjonistycznych bankierów. Bredzicie jakies kocopaly a zapominacie ze socjalizm jest droga do NARODOWEGO SOCJALIZMU !!!!! Nie wstyd wam ????? Zamiast majaczyc powinniście szanować braci Słowian (douczcie sie co to PANSLAWIZM zamiast oglądać jakiegoś żydka Korwina). Wy to byscie chcieli pseudo wolnosc zeby dostawac ochlapy z bankierskiego stołu? Sory ale maca tylko dla pejsiastych a i obierki wasi panowie predzej dadza swiniom niz wam niewolnicy zaslepieni dolarem. A może chcecie sie dorobic naprzetwarzaniu zgnilego miesa i truciu POLAKOW ???? Jesteście ZDRAJCAMI NARODU. Już lepsi są od was komunisci bo oni są chociaz socjalistami (Zydka trockiego tez pogonili wiec jest dla nich nadzieja) a nie pachołkami żydowdskimi jak wy. Dla was tylko latarnia naktorej zawisniecie glowami w dol !!! 
 
Pozdrawiam was Urodzony Białym !!!!

Kreator z koczowiska :) 2013-03-25

Bawimy się w rasizm... Dawno sie nie baiwłem trzymajcie się stołków panslawiści, owczarki niemieckie i icki. 
 
Z Ruskich są tacy 'słowianie' jak z Niemców 'aryjczycy'. 
 
jedni i drudzy jakieś niedorobione i nie znające pojęcia wolności. 
Ruscy to od XIII wieku to są po części produkcji mongolskiej czy tatarskiej. Niemcy to są mniej aryjscy od Polaków, Czechów i Rumunów/Węgrów z Transylwanii. 
 
I Niemcy i Ruscy nie dorobili się żadnego prawdziwie konserwatywnego czy przynajmniej konserwatywno-liberalnego polityka. Jedynym kwalifikującym się na konserwatystę z tych 2 narodów to Benedykt XVI i chwała mu za to, ale w Niemczech go nienawidzą niemal. 
 
Niemcy i Ruscy nic wielkiego do cywilizacji nie wnieśli, gdyby nie siła militarna i układy polityczne by znaczyli tyle co Szwecja. 
W latach 90 Rosja pokazała czym jest na prawdę, jak miała potencjał gospodarczy Holandii, mając tylu wykształconych ludzi i taką kulturę, którą zresztą niszczą od dnia rewolucji nadal. 
 
Autostrady wymyślili Włosi, odrzutowiec Rumuni, rakiety na paliwo ciekłe Polak w 'zaborze rosyjskim, Spinacz Norwegowie, Komputer mechaniczny Grecy starożytni, samolot i komputer lampowy Anglosasi. Niemcy i Ruscy doskonalili od wieków mordowanie ludzi. Francuzi w czasie rewolucji usiłowali ich przebić i prawie im sie udało zbrodniarzom! 
 
Ale nikt takiego dobrego socjalizmu, mydła i obicia do foteli nie zrobi jak Niemcy ani nikt tak masowo nie umie kraść i gwałcić jak Ruscy. 
Nie mówiąc o całkowitym braku sumienia i poczucia winy, bo i Niemcy i Ruscy nie potrafią nigdy przyznać się do błędu co pokazują idiotyzmy wypisywane i w szkopskich i ruskich gazetach. 
 
najlepiej co pokazuje wartość Niemców to historia mojego dziadka jak przed wojną pracował jako mechanik. W Wielkopolsce często Niemcy pracowali u Polaków w tym okresie i to Niemcy mieli problem z pracowitością i awansowaniem bo zwyczajnie wolniej łapią prace wymagające abstrakcyjnego myślenia! 
Ruskim wystarcyz dac wódkę i szałas w lesie by ich otumanbić i by okoliczne miasto zostawili w spokoju nie kradnąc, oddział AK pilnował by ruscy nie zapuszczali się do Krotoszyna w Wielkopolsce i jego okolic w 1945! Dzieki temu te miasta nie zostały ograbione i spalone, bo ruskim bez różnicy co się okrada i gwałci. Chyba, że jest wódka więc gwałty na bok i chlejem towarzisze. 
 
takie to wspaniałe i wielkie narody pełne kultury i wysokiego mniemania o sobie. Ja wole interesy robić z Czechami, i Rumunami. A na wakacje jeździć na północ i na południe zamiats sie pchać na wschód albo na zachód.

Kreator z koczowiska :) 2013-03-25

Cejrowski najlepiej skomentował czemu nie czyta literatury Rosyjskiej. To co wypisywano w XIX wieku już nie istnieje. Tak smao dalej niż na UKrainę nie czuje potrzeby 'rasowej' się zapuszczać :P 
Sentymentalna podróż by obejrzeć ogryzki (nie zniszczonej przez komunę) Rosji dawnej to jak jechanie do Chin po cygara kubańskie. 
 
Wolę jak chce obejrzeć cerkwie pojechać do Finlandii albo do Estonii tam też sa, tam też są przedstawiciele tej kultury i do tego w nieszkodliwych strawnych ilościach.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-25

re 51, 52, 53: 
 
Zajebiste, to ja jestem Kreator? Super, dzieki za komplement. Nie wiedzialem ze mam rozdwojenie jazni. Ja wcale nie mam. Ale ja wyraznie mam.  
 
Alez nikt cie nie prosi zebys tu swoj cenny czas marnowal na rozmowe z moja osoba. Albo z moja osoba.  
 
Nieustanne polemiki? Ty dopiero tu wlazles a jestem tu od lat. A ja jeszcze dluzej.  
 
A ze jestem Zydem tez niewiedzialem, znowu dziekuje kolejnemu geniuszowi za komplement. A moze to ja jestem a ja nie?  
 
Chcialem tez na wszeli wypadek zaznaczyc ze nie jestem masonem, cyklista i kosmita. Ale ja jestem.

Ostatni Sprawiedliwy 2013-03-25

W Estonii nie jest tak dobrze bo około 1/3 ludności to kolonizacja sowiecka.

Dawid Jakubowski 2013-03-26

"Z Ruskich są tacy 'słowianie' jak z Niemców 'aryjczycy'.  
 
jedni i drudzy jakieś niedorobione i nie znające pojęcia wolności.  
Ruscy to od XIII wieku to są po części produkcji mongolskiej czy tatarskiej." 
Kreator, "Ruscy" to lud pochodzenia skandynawskiego.Uczyłem się o tym na studiach, co do których podobno mam się nie ośmieszać, ze je kończyłem :) Tutaj masz zresztą potwierdzenie, ze nie rzucam słów na wiatr, czego nigdy nie robię: www.srebroperuna.pl Po prostu lubię, jak mój rozmówca wie, o czym pisze, a nie przypisuje mi chęci stworzenia Gułagów ( przy całej absurdalności tego zarzutu ) gdyż więcej niż jeden Gułag byłyby niefunkcjonalne

Dawid Jakubowski 2013-03-26

Mateusz, ja po prostu źle odnajduję się w bezsensownych spinkach, bo dla mnie komunizm to dyscyplina królewska, do której zaprasza się nie tylko ludzi na wysokim poziomie intelektualnym, ale i etycznym, a nie powtarzających utarte formułki i hasełka, czy to in plus czy to in minus dla tej idei. Jak czytałeś Bergera Zaproszenie do socjologii, to wiesz do czego nawiązuję.

Dawid Jakubowski 2013-03-26

Czasem jestem jednak w stanie zniżyć się do tego poziomu, który narzuca adwersarz, gdy nazywa mnie na dzień dobry śmieciem, gnidą, ścierwem, półgłówkiem itd. I to nawet nie chodzi o jakąś urażoną dumę, bo tylko kto nic nie robi nie błądzi, ale po prostu brak szacunku, do kogoś kto nie umie się zachować w dyskusji i jedyne czym operuje, to argument:je...ć komunę !

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-26

Jebac komune, ... teraz juz sobie pojdziesz?

Urodzony_BIAŁYM 2013-03-26

Pozdrawiam wszystkich POLAKÓW !!! 
 
Do kreatora - szkoda mi słow na komentarze pachołka żydowskiego. Wygadujesz bzdury na wielkie narody które zrobiły choć trochę pozadku z zydem. Widac od razu, pachołek polsko-żydowski. Wynos sie do tej zasranej Rumunii i tam podcieraj dupe swoim pejsiastym mocodawcom. Jako prawdziwy POLAK mowie stanowcze nie szkalowaniu Niemców - w swoim czasie panów świata i Rosjan - braci Słowian. Gadasz ze ruscy piją, tak ty i twoi izrealescy panowie rozpiliscie i zniszczyliscie ten wielki narod. Poczytaj może pachołku żydowski "Protokoły Mędrców Syjonu". Gdy nadejdzie noc kryształowa długich noży zostaniesz zlikwidowany jako sługa żyda. Będziesz wisiał w dół na latarnii na ulicy z warszawy do gdańska (skąd ta żydowska zaraza przyszła) Więc lepiej już dziś zwijaj do tej rumunii. 
 
Jakubowski - może jesteś czerwony ale wiedze masz i wykazałeś tym pachołkom i pomiotom skądpochodzą Rosjanie. Dzięki temu mimo że twa ideologia jest skażona żydowstwem gdy nadejdzie czas zemsty otrzymasz specjalną dyspensę za obrone braci Słowian przed plugawymi klamstwami ŻYDÓW. 
 
Mateuszek - Przyjdą to po ciebie bojownicy gdy nadejdzie czas zemsty na żydach,pachołkach i ich sługach. Od Jakubowskiego sie odpierdol,ma ochrone prawdziwych POLSKICH NAZISTÓW za obrone Słowian.

Urodzony_BIAŁYM 2013-03-26

Pozdrawiam wszystkich POLAKÓW !!!  
 
Do kreatora - szkoda mi słow na komentarze pachołka żydowskiego. Wygadujesz bzdury na wielkie narody które zrobiły choć trochę pozadku z zydem. Widac od razu, pachołek polsko-żydowski. Wynos sie do tej zasranej Rumunii i tam podcieraj dupe swoim pejsiastym mocodawcom. Jako prawdziwy POLAK mowie stanowcze nie szkalowaniu Niemców - w swoim czasie panów świata i Rosjan - braci Słowian. Gadasz ze ruscy piją, tak ty i twoi izrealescy panowie rozpiliscie i zniszczyliscie ten wielki narod. Poczytaj może pachołku żydowski "Protokoły Mędrców Syjonu". Gdy nadejdzie noc kryształowa długich noży zostaniesz zlikwidowany jako sługa żyda. Będziesz wisiał w dół na latarnii na ulicy z warszawy do gdańska (skąd ta żydowska zaraza przyszła) Więc lepiej już dziś zwijaj do tej rumunii.  
 
Jakubowski - może jesteś czerwony ale wiedze masz i wykazałeś tym pachołkom i pomiotom skądpochodzą Rosjanie. Dzięki temu mimo że twa ideologia jest skażona żydowstwem gdy nadejdzie czas zemsty otrzymasz specjalną dyspensę za obrone braci Słowian przed plugawymi klamstwami ŻYDÓW.  
 
Mateuszek - Przyjdą to po ciebie bojownicy gdy nadejdzie czas zemsty na żydach,pachołkach i ich sługach. Od Jakubowskiego sie odpierdol,ma ochrone prawdziwych POLSKICH NAZISTÓW za obrone Słowian.

Ostatni Sprawiedliwy 2013-03-26

Dawidzie 
uznawanie Rusów (Rusinów), tudzież Rosjan za lud pochodzenia skandynawskiego to nadużycie. Co innego pochodzenie nazwy ludu (które przeszło z czasem na nazwę państwa) czy pochodzenie dynastii założycielskiej a co innego etnos. Badacze nie są w tej kwestii (pochodzenia Rusów i ich składu etnicznego) zgodni. Z czasem tak czy siak zasymilowali się oni z miejscowym etnosem słowiańskim. Natomiast wpływu inwazji mongolskiej nie należy nie doceniać, zwłaszcza w zakresie kultury politycznej i nie tylko. Do tego dochodzi też wpływ bizantynizmu.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-26

“bo dla mnie komunizm to dyscyplina królewska, do której zaprasza się nie tylko ludzi na wysokim poziomie intelektualnym, ale i etycznym” 
A ja mam taka sama ochote na rozmowe z komuchem (obojetnie jak w sobie zakochanym) o komunie jak na rozmowe o kupie z koprofagiem.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-26

Re 62 63: Slonbeczko, po pierwsze: przestan sie sam plusowac bo tak robia tylko nazisci i niedojeby... oh ok.  
Po drugie: przejmuje sie twoimi grozbami nie bardzo, dzielny internetowy wojowniku.  
Po trzecie: moze bys wpadl na blog Jakubowskiego i tam mu walonki (i nie tylko) pucowal a z tad bys sobie poszedl?

Dawid Jakubowski 2013-03-26

Ostatni Sprawiedliwy, Dzięki ! Stan badań się zmienia i jako czerwony muszę o tym wiedzieć. Do tego nie jestem średniowiecznikiem. I każdemu zdarza się coś przeoczyć. Tow. Lenin nawymyślał sobie kiedyś publicznie od głupców, bo przeoczył rezolucję w sprawie związków zawodowych tow. Rudzutaka...

Dawid Jakubowski 2013-03-26

Mateusz, a moje teksty na ECAG i konserwatyzm.pl też czytujesz ?

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-27

Twoich tekstow w ogole nie czytam. Wpisalem w google https://www.google.ca i juz wiedzialem z czym mam do czynienia.  
 
Historyk niezatrudniony, lol ... nastepny Kardaszewski.  
 
A co cie swedzi co ja o tobie mysle? Zniesc nie mozesz ze nie robisz na mnie zadnego warazenia? To typowe dla miernot z kompleksem wyzszosci. Wpada taki jasnie oswiecony na forum i powtarza co juz setki razy bylo oklepane. A potem sie unosi ze nikt nie widzi w nim geniusza. Ale nie obrazi sie i nie pojdzie w pizdu, nie on, on bedzie sie jeszcze snul i gledzil pod nosem kolejne tezy potwierdzajace jego geniusz. Moze raz za razem zapowiadac ze juz sobie pojdzie bo tu wszyscy glupi, ale jakos ciaglu tu smeci. Bo przeciez mosi udowodnic swoja wyszosc. Bo go swedzi i drapie. ... typowy nawiedzony czerwony.

Dawid Jakubowski 2013-03-27

tia, psycholog z ciebie od oceniania czerwonych widzę.. Oceniasz według założonego schematu, ale... raz, że mnie to powiewa, dwa, że to ty zacząłeś się ciskać po adresem mojej osoby, jak a) usłyszałeś, że mam inne zdanie o dowódczych zdolnościach Tuchaczewskiego i sprawy Rosenberga niż twoje wzięte od Suworowa i Piłsudskiego. 2) wygoogolowałeś moje nazwisko i ni z tego ni z owego nazwałeś mnie ścierwem, a potem zacząłeś bawić się w psychologa...Chcesz się dalej kompromitować bluzgaj i psychologizuj na przemian dalej...A czy twoje powierzchowne opinie są trafne, czy nie, osądzi każdy przytomny obserwator z zewnątrz. Ale w ten sposób pokazujesz bardzo mikry poziom argumentacji nawiedzonych antykomunistów. - wręcz infantylny - ja tu byłem od dawna, a ty przyszedłeś i zabrałeś moje zabawki żeby pokryć swoje kompleksy :D - taki to fajny przekaz, miłego dalszego pozostawania w krainie fantazji

Dawid Jakubowski 2013-03-27

Tak dla podsumowania, bo już mnie wątek personalny pomału nudzi... Ja tylko zwrociłem uwagę na kwestię dobrego wychowania w rozmowie z dyskutantem, na pewne uniwersalne zasady, których respektowanie odróżnia dyskurs na poziomie od pyskówki, w zamian dostałem typowy metafizyczny bełkot sfrustrowanego drobnomieszczanina.. Nie czytałem.. i już wiedziałem z czym mam do czynienia - typowe :)

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-27

No, wywala go drzwiami to wroci oknem ... nudzi sie, rozmowy ponizej jego wybitnego poziomu historyka niezatrudnionego ale od gledzacego podkreslania swojej wyzszosci powstrzymac sie nie umie.

Dawid Jakubowski 2013-03-27

Śmieszne, bo ja chciałem dyskutować merytorycznie, potem byłem zajęty... Po czym znów mnie "wezwałeś" tytułując mnie ścierwem. Jedyną twoją bronią są bluzgi i zabawa w wyrzucanie drzwiami i oknem, poprzez "a kysz a kysz" i kuchenna psychologia. Nudne... Piaskownica. Niejeden zwie siebie "historykiem" przeczytawszy 2 książki w danym temacie. Czy mi to przeszkadza ? Szczerze, to przywykłem.. Choć chciałbym, by OGÓLNY poziom człowieczeństwa wkraczał na wyższy poziom niż wymiana wyzwisk, które codziennie słyszy się w autobusie, na ulicy itd...Tak się zachowując jesteś częścią problemu, a nie rozwiązania. Twoja sprawa...Mnie namówiło do tej dyskusji dwóch znajomych niemal równocześnie. Jak będą jakieś CIEKAWE wątki, może jeszcze się odezwę. Ciągnięcie tego, który narzucasz, uważam za jałowe...

Dawid Jakubowski 2013-03-27

Acha i na wszelki wypadek minusujesz każdą wypowiedź adwersarzy... To taki mały eksperyment, czy walniesz minusa: "Gdy dany rząd jest zależny od pieniędzy bankierów, to właśnie bankierzy, a nie przywódcy rządu kontrolują przebieg wydarzeń. Ręka, która daje pieniądze, zawsze jest ważniejsza od ręki, która je bierze. Pieniądz nie ma ojczyzny, finansiści nie wiedzą, czym jest cnota i miłość do ojczyzny, ich jedynym celem jest osiąganie zysków". Napoleon Bonaparte (1815)  
 
"Mam dwóch potężnych wrogów:stojącą przed moim obliczem armię Południa oraz znajdujące się za moimi plecami instytucje finansowe.Z tych dwóch nieprzyjaciół,drugi jest zdecydowanie bardziej niebezpieczny..."  
Abraham Lincoln

Urodzony_BIAŁYM 2013-03-27

Wiesz co mateuszek,wkurwiasz mnie już. Ewidentnie jesteś PROWOKATOREM i w dodatku żałosnym (jak każdy pachołek żydowski). Dokleiłeś sie do Jakubowskiego jak rzep do psiego ogona ,a może jak sługa do stołu żydka. Bredzisz jak stara żydowska ciota na bazarze, pownieneś sie zamknąć i iśc w pizdziec pachołku. NA ciebie to jest jeden cytat ze słow Fuhrera: 
 
"Wal­czyć mogę tyl­ko o coś, co miłuję. Miłuję tyl­ko to, co sza­nuję, a sza­nuję je­dynie to, co rozumiem. " 
 
Morał z tego taki że nie masz pojęcia o czym piszą normalni ludzie prowokatorze.Coż widać rozumiesz słowa tylko swoich mocodawców ty anty-polski elemencie. Zamiast dać jakikolwiek argument którego nie masz napierdalasz osobiste wycieczki do jakubowskiego. Co rabin nie ma czasu ? Nie ma gdzie sie doszkolić żydziaku ? Coż dla mnie i każdego polaka jesteś tylko małym żałosnym impotentem na pasku pejsiastych bankierów.  
 
Pozdrawiam Polaków trzykrotnym Sieg Heil !!!

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-27

Milliony plemnikow... i ty byles najszybszy?

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 4 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lata temu

Ludobójstwo - film - 5 lata temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 6 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 6 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 6 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 6 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 8 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 8 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 8 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 8 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 9 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 9 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 9 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 10 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt