Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2013-03-27

Konserwa komentuje bieżące wydarzenia

Nadający:

Dzisiaj konserwa z naszym specem od bieżących wydarzeń - Ostatnim Sprawiedliwym. Dyskutujemy w ciągu godziny o strefie wolnego handlu, sytuacji na Bliskim Wschodzie i w Afryce saharyjskiej. Bliższe nam kraje i sprawy również zostają poruszone: Cypr się sypie, Izrael szuka sojuszników, Rosja trzyma macki nad surowcami i gazem łupkowym, Francja interweniuje we wspomnianej Afryce... A gaz dalej pod ziemią. O sposobach jego wydobycia u nas i ogólnie energetyce spieramy się pod koniec programu.

KOMENTARZE

Marian 2013-03-27

Panowie, bieŻące ;)

martunia 2013-03-27

nie idzie zrozumieć co ten koleś brzęczy tam sobie pod nosem

Till 2013-03-27

Jakość fatalna niestety. Ostatni Sprawiedliwy, nie można prawie nic zrozumieć.

Ostatni Sprawiedliwy 2013-03-27

przesłuchałem na słuchawkach z wysoką głośnością (nie przeszkadzało mi to zresztą) i większość zrozumiałem (może dlatego, że sam to mówiłem :D). Są fragmenty gdzie są szumy i trzaski a także takie gdzie rozumiem co mówię i co Kreator mówił bez problemu (czasami miałem natomiast problem zrozumieć go w czasie nagrywania). Gówno się zdarza i nic już nie poradzimy na jakoś - ewentualnie może jabol jako bardziej zaznajomiony z technologią tych rzeczy będzie mógł coś poprawić, ale wątpię.

Kreator z koczowiska :) 2013-03-27

Jakośc mogła by być lepsza, kwestia skype też wchodzi w grę... Zbieramy na lepszy sprzęt i to może ostatecznie rozwiąże problem jakości. 
 
Goście mają różne mikrofony również, więc musimy dopracować jakość do idealnej po naszej stronie wtedy jest szansa minimalizować podobne problemy w przyszłości. 
Bez sponsorów nic się nie zdziała. Można łączyć 2 komputery do nagrywania co też próbowaliśmy, nie przeskoczymy systemów microsoftu i kart dźwiekowych wystepujących w laptopach i na płytach głównych a oddzielna karta dźwiękowa z mikserem to wydatek rzędu nowego komputera. 
 
Uzbiera się kasa, albo zarobimy na fuchach jakieś niewyobrażalne pieniądze to sobie kupimy sprzęt by nagrywać profesjonalnie. 
W ciągu 120 ponad audycji przeszliśmy drogę od zupełnej amatorki do czegoś na kształt podcastu, bo nie oszukujmy się - to nie jest i nigdy nie będzie RADIO, ponieważ za nami nie stoją oligarchowie i zgraja techników. Każdy z nadających robi to jako hobby, goście również rzadko cokolwiek chcą za dzielenie się wiedzą. Jeszcze w czasach koczowiska dekadencji broniłem tego typu nadawania mówiąc, że treść jest ważniejsza od formy. 
 
Nadal trzymam się tego zdania, jednak forma musi być też strawna, dlatego ile się uda jakość poprawimy, ale nie oczekujcie drugiego TVN zwłaszcza w Konserwie. 
 
Każdy tutaj w kontestacji próbuje wyciągnąć ile się da za pomocą tego co ma. Efekty moim zdaniem nie są złe, chociaż zdarzają się gorsze i niewyraźne nagrania. Nie przeskoczymy sprzętu i sterowników.

Kreator z koczowiska :) 2013-03-27

WESOŁYCH ŚWIĄT TAK W OGÓLE! 
 
Póki jest wiara jest nadzieja.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-03-28

Szczesliwych i radosnych swiat! 
 
Precz z komuna!

Tailor 2013-03-28

Jabolissimusie! Chodzi tylko o to, że jak ktoś nie ma słuchawek to prawie nie da się słuchać i tyle... Prosta sprawa - chcesz nadawać w radio internetowym to kupujesz coś lepszego niż najtańsze słuchawki do Skajpa za 10 zł np. jakieś lepszy mikrofon USB za 80 zł. Sprawa załatwiona. To nie jest duża inwestycja, więcej zapłacisz za każde inne hobby - narty, rower, zbieranie znaczków... Nie potrzebnie się rozpisujesz o tych kartach dźwiękowych za tysiące złotych, oligarchach z TVNu i armii techników, albo o tym że treść najważniejsza. Jakbym słyszał polityka w TV normalnie.

Tailor 2013-03-28

Chodziło o słuchawki do skajpa z mikrofonem oczywiście... A poza tym często ludzie nie ustawiają dobrze dźwięku i np. nadają za cicho, albo jak ostatni sprawiedliwy mówią trochę niedbale i niewyraźnie. Dobrze też przy nadawaniu czy dzwonieniu do radia zwolnić cały możliwy transfer tylko na rozmowę, nie ściągać nic w tle, nie aktualizować itd. Chodzi o to, że przy słabej przepustowości łącza Skype mocniej kompresuje dźwięk. Ja w radio nadawałem w kilku audycjach na najsłabszej, zintegrowanej z płyta główną karcie dźwiękowej. Do tego tani mikrofon Shurea i najtańszy, mały mikserek jaki był. Mimo to prowadziłem audycje z dobra jakością dźwięku, bez trzasków, awarii, w kilka osób, odtwarzając jeszcze w tle podkłady, albo miksując muzę na żywo na wirtualnych dekach i śpiewając jednocześnie :) Fakt, że internet zawsze miałem dobry, i to powinno być ważne dla nadających moim zdaniem. Najlepiej na kablu podłączonym do routera czy innego modemu a nie przez WI-FI!

Kreator z koczowiska :) 2013-03-28

Łącze mam kiepskie, szczególnie ja, więc SKYPE stanowi główny problem z jakością. 
Awaryjnie kupiłem modem GSM, by w razie awarii stacjonarnego móc nadawać, więc wiemy o co chodzi. 
Starego komputera używam do nadawania i nie ściągam na nim filmów w trakcie audycji. :).

Kreator z koczowiska :) 2013-03-28

Może za mało uwagi przykładam do jakości, ale trochę pojęcia mam o nagrywaniu i obróbce dźwięku, bo głośności są za każdym razem podciągane do jakiegoś poziomu, bo inaczej w ogóle nic by się słuchać nie dało. 
To tyle wyjaśnień, kto wysłuchał niech komentuje treść :) - przynajmniej to co usłyszał.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-04-02

Ja tam zrozumialem wszystko a audycja byla dobra. 
 
Merytorycznie nie zgadzam sie tlyko ze to zle ze ONZ znowu zostal upokozony. Ostatnim razem ONZ sie przydal chyba w wojnie w Korei. Od dekad jest to lewacka instytucja promujaca socjalizm i ograniczajaca durny Zachod do standartow jakich nikt inny nie przestrzega.  
 
Zeby dac dobry przyklad nie tak dawno Libja prowadzila ONZowska komisje praw czlowieka do ktorej nalezal takze Sudan.  
 
Odstatnio Iranski wyslanik ONZ przeprowadzil dochodzenie i pietnowal Kanade za zle traktowanie Indian.  
 
Podobnych przykladow jest w cholere. Niech sie ida wspolzyc.

Ostatni Sprawiedliwy 2013-04-02

pozycja skrajna szkoły realistycznej ;) 
W Korei to w sumie przez głupotę sowietów bo starym zwyczajem postanowili zbojkotować posiedzenie, ale zapomnieli, że to nie wystarczy do zablokowania rezolucji :D 
W sprawach, w które zaangażowane są mocarstwa ONZ nigdy nie będzie efektywny - ponieważ mają one sprzeczne interesy. Przydaje się za to bardzo w sprawach technicznych, typu standardy dotyczące lotów, telekomunikacji etc. ;) 
Natomiast ideą stojącą za uczestniczeniem w pracach ONZ państw takich jak Iran czy Sudan, jest niewykluczanie chętnych do bycia członkiem organizacji. Traktować ją należy jako platformę współpracy i dialogu (przede wszystkim), a nie instytucję, która ma rozwiązać problemy świata. Przy czym jest łyżka dziegciu - w roku pańskim 1992 wykluczono z ONZ na pewien czas Serbię. Akt ten był sprzeczny z ideą stojącą za powstaniem tej organizacji. 
 
Generalnie na różne głupawki ONZ należy lać ciepłym moczem i robić swoje.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-04-02

No tyle ze ONZ legitimizuje (jest takie slowo?, ang legitimises) miedzynarodowowkowe ambicje lewactwa.  
 
Nie tylko lac ale dazyc do oslabienia na kazdym kroku.

Ostatni Sprawiedliwy 2013-04-02

jest takie słowo :) Przy czym sensus stricte się nie zgadzam - legitymizację ONZ posiada ze strony państw członkowskich. Jednak rozumiem o co Ci chodzi ;) 
 
Myślę, że świat jest zbyt zglobalizowany (modne słowo :P) aby wrócić do tego co było kiedyś. ONZ jest skażone grzechem pierworodnym - koncertem mocarstw w RB ONZ. Bez ich zgody nic specjalnego nie ma szansy ta organizacja zdziałać. ONZ trwać będzie, może osłabnie i stanie się tylko pustą powłoką. Zresztą ta organizacja nie ma wyjątkowych możliwości, ma je Rada Bezpieczeństwa. Toteż wymagania pod adresem tej organizacji są przesadzone.

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 5 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lat temu

Ludobójstwo - film - 5 lat temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 7 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 7 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 7 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 7 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 9 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 9 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 9 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 9 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 10 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 10 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 10 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 10 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt