Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2013-03-31

Nie otwierajcie firm w Polsce

Nadający:

Audycja oburzona na rzeczywistość traktowania przedsiębiorców w Polsce.

KOMENTARZE

Toastmaster 2013-03-31

Doskonale się z tym zgadzam. Niestety w Polsce, a raczej polszy nie mają życia ludzie idący z duchem przedsiębiorczości, a szkoda, bo to oni właśnie stanowią motor napędowy gospodarki. No cóż, przyszło nam żyć w takich czasach, że lepiej założyć spółkę w Anglii :)  
Pozdrawiam i zapraszam na stronę klubu Toastmasters Bydgoszcz: www.toastmasters

Liberator 2013-04-01

Koszty pracy i ryzyko związane z prowadzeniem firmy są tak duże, że praca na etacie wydaje się być błogosławieństwem.

Jezier z zadupia 2013-04-01

Przecież CD projekt jest ; ]

Adrian 2013-04-01

Maciek bardzo ciekawa audycja, aczkolwiek  
zauważyłem trochę nieścisłości w audycji.. 
Błędem jest to, że w Polsce nie istnieje przemysł lotniczy.  
Przemysł lotniczy w Polsce ma nie tylko długotrwałe tradycje, ale też należy do najbardziej innowacyjnych w gospodarce Polski. 
www.paiz.gov.pl

LordBlick 2013-04-01

A ja przekornie powiem, że to Janek wie, co mówi, bo jest bardziej na bierząco w kraju. Ja widzę klimat do zmian. Platforma Oburzonych, "Układ Zamknięty" zauważony przez ministra sprawiedliwości.

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-04-01

ad.4 Adrian w Polsce jest przemysł około-lotniczy zajmujący się produkcją prostych podzespołów ,jeśli mówię przemysł lotniczy to mam na myśli bazę rozwojowo-badawczą i ultra nowoczesną myśl techniczną którą ma wiele krajów także europejskich. Ostatnio czytałem ,że wiele firm produkujących wspominane podzespoły ma zamiar wynieść się z Polski do Indii z uwagi na wysoką cenę i dużą ilość bubli. Jeśli chodzi o długotrwałe tradycje to rzeczywiście była jedna polska konstrukcja TS iskra ,która byłe relatywnie nowoczesna ,cała reszta to licencje.

MatiUK 2013-04-01

Ciężko się nie zgodzić z Maciejem. Widać, że ma głowe do interesów.

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-04-01

ad.5 Nie mówię ,że Janek nie wie co mówi tylko ,że źle interpretuje rzeczywistość. Zachęcać młodych ludzi do życia w kraju gdzie system zabiera 80% wypracowanego majątku ,gdzie dług rośnie z prędkością światła ,gdzie nie ma infrastruktury oraz prowadzenie firmy to nierówna walka z urzędnikami/oprawcami zamiast radość i satysfakcja - jest delikatnie mówiąc nieodpowiedzialne. Zmiany w kraju pojawią się jak widmo bankructwa stanie się rzeczywistością większej liczby mieszkańców a na to trzeba jeszcze poczekać max 3 lata. Takie jest moje zdanie. Straciłem nadzieję na to ,że Polacy są w stanie stworzyć kraj bez wszechobecnej zawiści i oszołomstwa. Lordzie jak wierzysz ,że minister sprawiedliwości czy ktokolwiek inny z rządzących to zmieni to OK ,ja nie wierzę i dałem temu wyraz w tej audycji.

Adrian 2013-04-01

Maciej podaj jakiś link do artykułu o kiepskiej jakości podzespołów lotniczych z Polski, chętnie poczytam. 
 
Masz częściowo rację nie produkujemy sami odrzutowców, samolotów pasażerskich itp, ale to nie znaczy, że przemysł lotniczy nie istnieje i wykonujemy tylko proste podzespoły lotnicze.  
Inna kwestią rozwoju przemysł nie tylko lotniczego są uwarunkowania historyczne. 
Wiadomo, że część samolotów była/jest na licencji, ale to jest sprawa ekonomii, ponieważ trudno aby Polska stworzyła np. narodowy program projektu nowoczesnego samolotu bojowego od zera. Zresztą Polska miała nieudaną próbę stworzenia PZL I-22 Iryda - samolotu odrzutowego do szkolenia.  
 
Najlepszym argumentami co do przemysłu lotniczego będzie kilka przykładów: 
www.flaris.pl - Flaris Lar 1 - family jet 
lotniczapolska.pl - Orka II - czteromiejscowy samolot 
PZL SW-4 Puszczyk – polski lekki śmigłowiec zaprojektowany w PZL Świdnik 
www.wprost.pl - bezzałogowe obiekty latające 
 
Warto przeczytać też kilka artykułów na temat przemysłu lotniczego ze strony: 
polskiprzemysl.com.pl 
 
Maciej nie mówię, że jesteśmy potentatem lotniczym, bo takim nie jesteśmy i prawdopodobnie długo nie będziemy. 
Zwróć uwagę, że jednak w Polsce w dziedzinie dość dużo się dzieje i jest sporo firm, które mają jednak bardzo nowoczesną i innowacyjną technologię i produkują dobre produkty. Krzywdzące jest mówienie, że przemysł lotniczy nie istnieje lub że produkujemy tylko jakieś proste półprodukty.  
 
Co prawda nie możemy się porównywać do Niemiec gdzie przychody w tym sektorze są 15 razy większe niż w Polsce.

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-04-01

fajnie ,że piszesz Adrian Ten projekt samolotu z napędem odrzutowym nawet mi się podoba. Można jeszcze dodać moim zdaniem ciekawy projekt pt.Czajka aero  
 
Szkopuł w tym co bierzemy za punkt odniesienia. Jeśli to np. Mongolia to Polski przemysł lot. można nazwać bardzo innowacyjnym ,jeśli za punkt odniesienia obierzemy chociażby Ukrainę lub Słowację (nie wspominając o zachodnich sąsiadach) to już wypada gorzej.  
 
To jedna z wielu zalet emigracji (lub podróżowania),że uzyskuje się szersze spojrzenie na pewne tematy ,można więcej porównać jak również zapoznać się jak inne kraje rozwiązują dane problemy. 
 
Jeśli chodzi o info o bublach to muszę poszukać w necie bo tych informacji udzielała mi osoba związana z produkcją lotniczą. Informacja brzmiała miej więcej tak: Prawda jest taka ,że amerykanie zobowiązali się do wykonywania pewnej części podzespołów w Polsce poprzez umowę o zakupie F16 więc firmy są przymuszone do takiego działania. Niestety produkowane jest drogo i niedokładnie. Jak tylko skończy się "przymus" produkowania w Polsce wyniesiemy się do Indii gdzie już nawiązaliśmy kontakty. Nie muszę dodawać o jaką firmę chodziło.

darek 2013-04-02

O ile wiem to USA jest technologicznym gigantem, ale największym źródłem dochodu z eksportu dla USA jest rolnictwo.  
 
Dla Australii podobno są to surowce naturalne, a dla Nowej Zelandii też rolnictwo.  
Nie każdy musi się specjalizować w budowie rakiet kosmicznych. Często lepiej zarabia się na czymś nie rzucającym się w oczy.

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-04-02

ad.11 Tyle wikipedia: Stany Zjednoczone są trzecim największym eksporterem na świecie. Wartość eksportu USA wynosi 1,024 bln USD. Na eksport składają się głównie maszyny i urządzenia, komputery, samoloty, wyposażenia kompletnych obiektów przemysłowych (elektrowni cieplnych, wodnych i jądrowych, rafinerii, hut, fabryk) samochodów, samochody, broń, tworzywa sztuczne, leki, zboża, tytoń do: Kanady (23,4%), Meksyku (13,3%), Japonii (6,1%), Chiny (4,6%), Wielkiej Brytanii 
 
Od siebie dodam ,że eksport płodów rolnych USA to często tranzakcie wiązane ,np. mały Tajwan jest 8 największym odbiorcą płodów rolnych USA ale w zamian ma dostęp do tego rynku oraz jest objęty ochroną militarną. Gdyby gospodarka USA była prymitywna-oparta tylko na rolnictwie ,bez zaawansowanych technologii wojskowych ,a inny kraj by je miał i oferował jej transfer ,a jednocześnie ochronę. Wtedy mogło by się okazać ,że Tajwan zaopatrywał by się w płody rolne drożej ,ale w innym państwie? To pytanie retoryczne z cyklu co by było gdyby...? Nie znam na nie odpowiedzi.

darek 2013-04-02

A słuchajcie : ja mam jeszcze lepszy pomysł od Blachy. Można wystosowac apel do Angeli Merkel lub Bundestagu ażeby Bundeswera przyszła do Polski, rozgoniła rząd i objęła władzę. Wtedy Zachód przyszedłby do nas - i nie trzeba byłoby wyjeżdżać. Wtedy mielibyśmy dobrodziejstwo rządów urzędników niemieckich. Angela mogłaby ustanowić w Polsce swojego gubernatora i na tą rolę nadawałby się Maciej Bienert, bo ma 2 obywatelstwa. 
 
Czy nie jest to wspaniały projekt ?

john_01 2013-04-02

Ale Maciek pojechałeś… 
 
Bardzo proszę - nie siej fermentu. 
 
Nawet Hugo się chyba zniesmaczył. 
 
To że zawiodłeś się na systemie lub 
 
jakiś urzędasach i wyjechałeś wyszło 
 
Tobie tylko na zdrowie. 
 
Mówisz że biznesy z Polską układają się Tobie dobrze? 
 
Co ty Maciek chcesz żeby Drutex i wiele innych firm z którymi  
kooperujesz i chcesz kooperować wyprowadziły się z Polski ? 
 
Proszę popraw się!

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-04-03

ad13. Darek pomysł dobry ,tylko Polacy u władzy woleli by widzieć Macierewicza, Tuska ,Kaczyńskiego ,Palikota itp. Mądrzejszego by ni uznali. 
 
ad.14 John Myślałem ,że jasne jest ,że dla biznesów dobrze by było aby przeniosły produkcje tam gdzie jest rynek zbytu ,stabilne prawo ,przyjazna infrastruktura itp. Właśnie o tym mówiłem przez ponad godzinę.

darek 2013-04-03

Wydaje mi się, że Kaczorów można przekonać argumentem takim, że trzeba Polskę oddać Niemcom na złość Ruskim. W odwecie za katastrofę Smoleńską. Oni nam Smoleńsk zgotowali, to my za karę przyłączymy się do RFN. Niech Ruskie popamiętają, że my nie żartujemy.

Marriusz 2013-04-03

@darek. 
Ten pomysł jest bardzo stary.W wydaniu mojego śp teścia brzmiał tak.Należy wypowiedzieć wojnę USA a jak się tu zjawią natychmiast się poddać, wtedy będzie tu porządek.Ale teść mój mówił to jeszcze za komuny. 
Widać niewiele się pod pewnymi względami zmieniło skoro ludziom podobne pomysły przychodzą do głowy. 
No i to jest smutne w tym państwie.

MarcinB 2013-04-04

W Polsce każdy każdego ma za złodzieja (nie bez przyczyny) tak też działają urzędnicy każdy przedsiębiorca to dla nich potencjalny złodziej okradający państwo.

darek 2013-04-04

A propos jeszcze tematu audycji i spraw przeciw przedsiębiorcom. 
Nie bardzo mi się podoba argument Macieja : "w Niemczech takich spraw nie, bo ja o nich nie słyszałem" - brzmi to trochę dziecinnie.  
Natomiast w Polsce takich spraw jest dużo, bo się o nich słyszy i czyta.  
W sumie jak się o czymś słyszy - nie koniecznie musi to świadczyć, że jest to częste. Często jak się o czymś słyszy to oznacza właśnie, że jest to rzecz niezwykła, czyli rzadka. 
 
Radziłbym używać jakichś argumentów typu : sprawdziłem i ustaliłem, że spraw takich a takich było tyle a tyle. Inaczej popadamy trochę w mniemanologię.

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-04-04

ad.19. Darku ,jeśli w miejscowości w której mieszkałem w Polsce ok. 2,1tyś mieszkańców 3 przedsiębiorców których znam ma poważne problemy z urzędnikami ,następnie w moim mieście rodzinnym (ok 38tyś. mieszkańców) gdzie znam wiele osób przedsiębiorcy opowiadają podobne historie nie wspomnę już o emailach pisanych przez właścicieli ,które do mnie dochodzą to odnoszę ogólne wrażenie ,że przedsiębiorcy są szykanowani.  
 
Nie musisz wierzyć sprawdź sam.Jak masz znajomych prowadzących firmy to spytaj czy boją się szykan ze strony US ZUS SANEPID ....itd. Dowiesz się coś o atmosferze strachu panującej w Polsce. 
 
W Niemczech mam sporo znajomych -właścicieli firm i takich historii od niech nie słyszałem ,tamże atmosfera jest zupełnie inna ,dodam że w internecie nie opisuje się takich historii ,dlatego mówię że nie słyszałem o takich sytuacjach i tyle. Raczej jak opowiadam w jakich warunkach prowadzi się biznes PL to włos ię na głowie jeży i biznesmenom i urzędnikom.  
 
Oczywiście jest to moja opinia jednak wiele międzynarodowych instytutów zajmujących się profesjonalnie badaniami nad gospodarką ja potwierdza. Sam możesz sprawdzić.

Daniel Budukiewicz 2013-04-19

Ten Pan o wyższym tonie głosu, który nie lubi "Biedronki", ponieważ uważa ją za obciach (!) nie rozumie chyba na czym polega mocna krajowa gospodarka. Po drugie Biedronka to NIE JEST POLSKA FIRMA !!! To firma portugalska. Po drugie: Dlaczego Tajwan jest takim eldorado? Bo tam są BARDZO NISKIE PODATKI ! I to wystarczy. Jeżeli firma ma przychód rocznie 1 mld PLN dla przykładu a różnica między podatkami jest np. 10 czy 20 % to chyba jest różnica? Pan Bienert natomiast słyszy, że gdzieś dzwonią, ale nie do końca wie, w którym kościele. Jednak nie dziwie się, że operuje czasami stereotypami, w końcu żyje w Niemczech.  
Poza tym słaby poziom audycji. Praktycznie ZERO argumentów w swoich wypowiedziach i teoriach. Domyśleć się można, jednak nie poparliście konkretnymi logicznymi argumentami

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-05-07

ad.21 Hej Właśnie słyszałem ,że gdzieś dzwonią ,napisz proszę w którym kościele. 
 
Dzięki

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-05-07

ad.21 Hej Właśnie słyszałem ,że gdzieś dzwonią ,napisz proszę w którym kościele. 
 
Dzięki  
 
P.S.din don din don

RADesign 2013-05-20

Maciej czyni słuszne spostrzeżenia na temat oczywistego sprzężenia w krajach zachodnich, czyli ekonomiczny kolonializm+protekcjonizm własnych rynków. 
Oczywiście można sobie snuć wizje o super wolnym rynku. 
Ale. 
Wyobraźcie sobie sytuację, kiedy mamy iść na bitwę, gdzie wszyscy noszą pełne zbroje płytowe, a my z jakichś tam poronionych ideałów postanawiamy iść na golasa. 
Na pewno się to dobrze skończy...

kosky 2013-06-01

Witam, 
W sumie to nie wiem czy to prowokacja ( mógłbym to zrozumieć ) czy naprawdę mówi Pan to co myśli. 
Z wypowiedzi wynika że wszystko w Polsce jest be, a Niemcy to taki wspaniały kraj i nawet policja jakaś taka inna.  
To z płaceniem vatu w Niemczech i ciekawe wyjaśnienie dlaczego już mnie całkowicie osłabiło. Trzeba przyznać się do tego że tam jest niższy i dlatego tam płace a nie wymyslać jakichś dziwnych historii do tego. 
Do Twojej odpowiedzi nr. 8 to nie wiem czy pamiętasz ale Ty też jesteś Polakiem a zawiść siedzi w ludziach i nie jest to tylko domena Polaków.  
Pozdrawiam. 
Michal.

Dodaj komentarz...


Maciej Bienert - Dumny ojciec i szczęśliwy mąż, a poza tym pedagog z 11. letnim stażem. Zajmuje się zwykle wieloma rzeczami na raz. Od 3 lat mieszka w Niemczech w raz z rodziną.

Kiedyś urzędnik. Od 11 lat przedsiębiorca wolnorynkowiec, prowadzący działalność z sukcesami i nierzadko porażkami. 35 lat życia nauczyło go, że warto się uczyć i ciężko pracować, ale przede wszystkim być wiernym wartościom i ideom, które wyznaje.

W wieku 31 lat zrozumiał, że w życiu nie chodzi o to żeby siebie "odnaleźć" tylko siebie tworzyć. Po ukończeniu wielu szkół, kursów i uczelni, podjął się kolejnego wyzwania: prowadzenia audycji w Kontestacji.

Prowadzi wiele stron internetowych między innymi:

bienert.biz
care24.pl
deutschland-jobs.eu
fenster.bienert.biz
jazdawde.pl

Inne audycje tego autora:

Niemiecka tarcza antykryzysowa (3) - 8 miesięcy temu

Nieruchomości w Niemczech cz.1 (1) - 10 miesięcy temu

Ile tracimy na dotacjach UE? (3) - ponad rok temu

Spór o kler (7) - 2 lata temu

Powrót po 9 latach (3) - 2 lata temuWięcej audycji...Konflikt Polska - Izrael (1) - 3 lata temuUbóstwo w Niemczech - 3 lata temu

O przetargach - 4 lata temu

Idę na studia (2) - 4 lata temuPlany na 2017 (1) - 4 lata temu

Niemiecka szkoła (5) - 4 lata temu

Pozytywne efekty 500+ (4) - 4 lata temu
Przemoc, mobbing i nękanie (2) - 4 lata temuEmerytury w Niemczech (2) - 4 lata temu


Wakacyjny nastrój (2) - 4 lata temu

Terror w Monachium - 4 lata temu

Jakie są dzisiejsze Niemcy? (1) - 4 lata temu

Terror w Monachium - 4 lata temu


Audycja niedokończona - 4 lata temu

Co łączy wp.pl i Zyklon B (1) - 5 lata temu
Niemcy państwem bezprawia? (3) - 5 lata temu
Polskie materace dla Niemców (7) - 5 lata temuKochajmy się wszyscy! (1) - 5 lata temu


Maćkowa codzienność - 5 lata temu

Maciek ma problemy... (1) - 5 lata temu


Komentarz Maćka... (1) - 5 lat temu
Kto jest lepszym "Polakiem"? (2) - 5 lat temu


Nasza nowa siedziba (5) - 5 lat temuJakich klientów unikać? (2) - 5 lat temu


Wspomnień czas (1) - 5 lat temuCo tu produkować? (4) - 6 lat temu
50 tys. VAT Maćka (1) - 6 lat temu

Okna z Polski (1) - 6 lat temu

Przewaga LTD nad GmbH - 6 lat temu


Dokąd emigrowałby Maciek? (1) - 6 lat temu

Fitblogerka w Kontestacji (1) - 6 lat temu


Niemiecka indoktrynacja (2) - 6 lat temu


O budownictwie w Niemczech (4) - 6 lat temuBytowska policja w akcji (3) - 6 lat temu

Maciej o nazizmie - 6 lat temu

Policja bytowska w akcji (1) - 6 lat temu


Socjal w Niemczech (16) - 6 lat temu

A co, jak przyjdzie kryzys? (1) - 6 lat temu

Maciej nie lubi Mercedesów! (1) - 6 lat temu


Niemcy moich marzeń (5) - 7 lat temu


Niemcy o Polakach... (7) - 7 lat temu

Policjantka lubi gaz - 7 lat temu

Delegacja to nie emigracja (3) - 7 lat temuDrutexomania (3) - 7 lat temu
Mała firma, a cieszy - 7 lat temu
MLM i inne tematy (10) - 7 lat temu
Czy czeka nas drugi Hitler? (2) - 7 lat temu


Rozmowy o emigracji c.d. (1) - 7 lat temuRozmowy o emigracji - 7 lat temu


Zostanę miliarderem! (9) - 7 lat temu

O walucie Euro - 8 lat temu

Okna i nie tylko... (5) - 8 lat temu


Polska: pierwsze wrażenie (41) - 8 lat temu

Rozbijemy układ! (7) - 8 lat temu

Za Odrą zapłacisz bykowe (1) - 8 lat temu


Układ zamkniętych okien (5) - 8 lat temu


Nie otwierajcie firm w Polsce (25) - 8 lat temu


Odwiedziny z Lichtensteinu (4) - 8 lat temu

Czy warto kupić dom w Anglii? (15) - 8 lat temu


Ciemne strony emigracji (7) - 8 lat temuO interesie Maćka (3) - 8 lat temuWybuchowy Klient (1) - 8 lat temuMaciej ujawnia swój sekret (19) - 8 lat temu


Dziś o życiu w Norwegii (15) - 8 lat temu

Gdzie tanio tankować... (19) - 8 lat temu


Wywiad z Marią i Tomkiem (11) - 8 lat temu


Pierwsza reklamacja (1) - 8 lat temu


Figielka o pracy w UK (9) - 8 lat temu


Polaku uśmiechaj się (11) - 8 lat temu

Wywiad z raperem Junior ER (16) - 8 lat temu
Samochód dojechał - 8 lat temu


Jak działa gospodarka? (5) - 8 lat temu

Pytania do emigrantów (10) - 8 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Fotowoltaika nowy sącz, nowy targ,... - - 20.00
Sklep colway Kolagen - - 20.00
Ubezpieczenia na życie nowy sącz - - 20.00
Jak wysłać fax do Niemiec - - 30.00
Nieruchomości Hiszpania - Torrevieja... - - 20.00
zarabianie przez internet - - 20.00
Praca w sieci przez internet - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt