Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (5)
8 dni temu
Dochód podstawowy sposobem na biznes?
Reality show, na którym można zarobić. Czy kupować Euro? Wyższe opłaty za parkingi. Bez smartfona na przejściu. Za lek do więzienia. Jak wykryć policjanta? Fiskus ściga dzieci. Słuchacze...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
dziś
Firma patentowa - Dawid Pijanka |#558
Dawid Pijanka CEO- Właściciel Wynalazca.TV. Pochodzi z rodziny przedsiębiorców, związany z rodzinnym Biurem Patentowym INICJATOR Sp. z o.o. W 2015 roku Dawid założył bloga biznesowego,...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2013-04-09

Klasycy prawicy w konserwie!

Nadający:

Audycja z Ostatnim Sprawiedliwym - dzisiaj na tapecie ląduja klasycy prawicowej polityki Margaret Thatcher i Ronald Reagan. 8 kwietnia 2013 roku zmarła Pani Thatcher - dlatego przypominamy epokę, w której odniosła sukces i zmieniło sie oblicze świata. Jak każdy polityk dużego kraju nie mogła zmienić wszystkiego, były zależności międzynarodowe, błędy i działania stricte polityczne, ale była wizjonerką i zmieniła dużo. Końcówka audycji o Ronaldzie Reaganie, a w trakcie przeplatamy czas antenowy dyskusją o surowcach naturalnych i odpowiedzialności urzędniczej...

KOMENTARZE

Kreator z koczowiska :) 2013-04-10

Temat audycji wynikł z aktualnej sytuacji i niedawnej śmierci Pani Thatcher, ale liczymy na ciekawą dyskusję właśnie na temat polityki Margaret Thatcher :). Na chacie padły oskarżenia, że brała węgiel od Jaruzelskiego...  
 
Liczymy na ciekawą debatę w komentarzach, byle bez osobistych wycieczek :D. 
 
Małe sprostowanie, 'darmowe' (finansowane z podatków) mleko dla uczniów zlikwidowała będąc jeszcze ministrem edukacji. Działała wtedy z jednej strony w duchu liberalizmu gospodarczego - tnąc wydatki; a z drugiej strony w duchu socjalnym utrzymując nierentowne instytucje edukacyjne co podyktowane było interesem społecznym w jej opinii i przywództwa partii.

no, no 2013-04-10

rozmówca coś wypił... niewyraźnie gada

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-04-10

Jezeli chodzi o kontekst niedawnego filmu o Thatcher to bylem zawiedzony. Tak jakos wyszlo im ze nie zmiescili jednej wzmianki o zimnej wojnie, o zwiazkach finansowancyh przez Kreml itd. O upadl mor w Berlinie, super, a wszystko co robila wczesniej na ten temat to jakos sie w filmie nie zmiescilo.

Ostatni Sprawiedliwy 2013-04-10

Co do wspomnianego filmu to jest to "Żelazna Dama" z przełomu roku pańskiego 2011 i 2012. Film budzi pewien niedosyt ze względu na przyjętą percepcję ukazania postaci - jej życia, drogi na szczyt miast skupienia się na okresie gdy dzierżyła władzę. Odmienne podejście miało miejsce w filmie "Nixon" z Hopkinsem w roli głównej, gdzie skupiono się przede wszystkim na jego prezydenturze. 
 
Ponownie były pewne problemy z jakością (odgłos syczenia - nie, nie jestem reptalianinem), które zaczęły się od około 15 minuty. Później, około 31 minuty nastąpiła krótka poprawa i znowu pogorszenie jakości nagrania a następnie polepszenie (jakoś po 40 minucie) - to tyle z wyliczanki. Ogólnie to myślę, że w zakresie słyszalności było lepiej niż ostatnim razem.  
 
Gdybym się napił to byłbym w dużo lepszym stanie ;) 
 
Ad zakazu promowania homoseksualizmu przez samorządy cytat z wiki "W grudniu 1987 r. została przyjęta specjalna poprawka do „Ustawy o samorządzie” („Local Government Act”), która nakazywała władzom samorządowym aby: „ani pośrednio ani bezpośrednio nie promowały homoseksualizmu ani też nie publikowały materiałów, które są nakierowane na powyższy cel” (zakaz ten dotyczył również szkół finansowanych z budżetów lokalnych). Poprawka ta została usunięta w 2000 roku." 
 
O zamykaniu katolickich ośrodków adopcyjnych: www.fronda.pl 
 
W referendum, które odbyło się w marcu 2013 na Falklandach 99,8 proc. głosujących opowiedziało się za pozostaniem w ramach WB jako terytorium zamorskie, przy frekwencji 92 proc.

Towarzysz Wiesław 2013-04-10

Umarła wroga Polsce ludowej postać brytyjskiego imperializmu. Nawiązując do haniebnych tradycji brytyjskich premierów oddała interesy narodów Europy środkowej w ręce niemieckich militarystów. To przez nią upadło NRD i ponownie zawisło nad naszą ojczyzną widmo niemieckiego rewanżyzmu. Pani Thatcher zgodziła się na tak zwane zjednoczenie bez podpisania traktatu pokojowego z Polską co miało ostatecznie potwiedzać granicę pokoju na Odrze i Nysie. Wroga polskiej racji stanu - taką ją zapamiętamy!

Kreator z koczowiska :) 2013-04-10

Zapraszam na stronę: 
rapidcar.pl 
Sponsor specjalny tej i następnej audycji, można również polubić profil na facebooku i polecić znajomym, jeśli szukają samochodu.

Rap Zajawka Od Lat 2013-04-10

Co do tych słowiańskich przyśpiewek do hip-hopu to nie jest to zespół tylko ksywa producenta... i nie Zonatan tylko Donatan :] Zespół co śpiewa przyśpiewki nazywa się Precival

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-04-11

Jeszcze w temacie Maggie, jak kogos interesuje (po anglieskiemu): www.washingtonpost.com 
Czesc z tego bylo poruszone w audycji czesc nie. Czesto zapominamy ze ona byla bardzo pragmatyczna i wygrywala nie dlatego ze na hura pedzila na oslep tylko dla tego ze byla w stanie przewidziec nastepne piec ruchow przeciwnika i sie na nie przygotowac. To wlasnie przynioslo jej sukces w walce ze zwiazkami. Pragmatyczne pozytywistyczne zaplecze i skuteczne brutalna ekzekucja. W chwili obecnej, wsrod prezydentow i premierow generalnie okreslanych jako prawicowi chyba tylko Stephen Harper moze pochwalic sie podobnym zachowaniem i rezultatami.

Kreator z koczowiska :) 2013-04-11

Donatan - Równonoc :) 
 
Jeśli niewyraźnie zabrzmiało, to przepraszam :) 
No z rozmowy nie wynikło, że to producent, nazwy klipów na youtube mnie zmyliły co do tytułu :D 
 
- w każdym razie producent Donatan w wywiadzie powiedział, że osiągnął sukces robiąc coś innego niż na zachodzie jest modne. 
I tylko tak można zrobić duże pieniądze i pozostać oryginalnym. 
Papugując gwiazdy w stylu R&B czy metal typowo z USA czy UK, nie osiągniemy nigdy więcej. Robiąc coś inaczej (np. w metalu Skyforger z Łotwy nastawiający się głównie na tematykę historyczną i muzykę folkową częściowo) tworzymy swoja niszę jak w biznesie. 
Z drogami podobnie jest, czemu papugujemy rozwiązania z zachodu albo drogi w wykopie albo tunele jak powinno się akurat robić. Nie mamy tyle kasy, więc można inne rozwiązanie jakie studenci z politechniki a propos DTŚ zaproponowali dawno temu. 
Zrobić drogę w wykopie i nałożyć na nią poziome ekrany albo przestrzenną konstrukcję pokryta panelami PCV albo szkło albo cokolwiek taniego i będzie to pełnioło funkcję akustyczną i ochronną przed dostępem osób niepowołanych. 
Podobne rozwiązanie w Monachium istniało wiele lat gdy drogę przez park w centrum miasta przekopano. Można taniej i zaspokajając potrzeby ciszy i transportu jednocześnie...

Kreator z koczowiska :) 2013-04-11

Miałem na myśli: 
(Ciszy na ile to możliwe dla mieszkańców w centrum miasta i sprawnego transportu dla samochodów, bez ryzyka wyskakujących w kółko pieszych)

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 4 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lata temu

Ludobójstwo - film - 5 lata temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 6 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 6 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 6 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 6 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 6 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 7 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 7 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 7 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 8 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 8 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 8 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 8 lat temu

Krzyż w PE (47) - 8 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 8 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 8 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 8 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 8 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 9 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 9 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 9 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 9 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 9 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 9 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 9 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 9 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 9 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 9 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt