Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2013-04-09

Klasycy prawicy w konserwie!

Nadający:

Audycja z Ostatnim Sprawiedliwym - dzisiaj na tapecie ląduja klasycy prawicowej polityki Margaret Thatcher i Ronald Reagan. 8 kwietnia 2013 roku zmarła Pani Thatcher - dlatego przypominamy epokę, w której odniosła sukces i zmieniło sie oblicze świata. Jak każdy polityk dużego kraju nie mogła zmienić wszystkiego, były zależności międzynarodowe, błędy i działania stricte polityczne, ale była wizjonerką i zmieniła dużo. Końcówka audycji o Ronaldzie Reaganie, a w trakcie przeplatamy czas antenowy dyskusją o surowcach naturalnych i odpowiedzialności urzędniczej...

KOMENTARZE

Kreator z koczowiska :) 2013-04-10

Temat audycji wynikł z aktualnej sytuacji i niedawnej śmierci Pani Thatcher, ale liczymy na ciekawą dyskusję właśnie na temat polityki Margaret Thatcher :). Na chacie padły oskarżenia, że brała węgiel od Jaruzelskiego...  
 
Liczymy na ciekawą debatę w komentarzach, byle bez osobistych wycieczek :D. 
 
Małe sprostowanie, 'darmowe' (finansowane z podatków) mleko dla uczniów zlikwidowała będąc jeszcze ministrem edukacji. Działała wtedy z jednej strony w duchu liberalizmu gospodarczego - tnąc wydatki; a z drugiej strony w duchu socjalnym utrzymując nierentowne instytucje edukacyjne co podyktowane było interesem społecznym w jej opinii i przywództwa partii.

no, no 2013-04-10

rozmówca coś wypił... niewyraźnie gada

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-04-10

Jezeli chodzi o kontekst niedawnego filmu o Thatcher to bylem zawiedzony. Tak jakos wyszlo im ze nie zmiescili jednej wzmianki o zimnej wojnie, o zwiazkach finansowancyh przez Kreml itd. O upadl mor w Berlinie, super, a wszystko co robila wczesniej na ten temat to jakos sie w filmie nie zmiescilo.

Ostatni Sprawiedliwy 2013-04-10

Co do wspomnianego filmu to jest to "Żelazna Dama" z przełomu roku pańskiego 2011 i 2012. Film budzi pewien niedosyt ze względu na przyjętą percepcję ukazania postaci - jej życia, drogi na szczyt miast skupienia się na okresie gdy dzierżyła władzę. Odmienne podejście miało miejsce w filmie "Nixon" z Hopkinsem w roli głównej, gdzie skupiono się przede wszystkim na jego prezydenturze. 
 
Ponownie były pewne problemy z jakością (odgłos syczenia - nie, nie jestem reptalianinem), które zaczęły się od około 15 minuty. Później, około 31 minuty nastąpiła krótka poprawa i znowu pogorszenie jakości nagrania a następnie polepszenie (jakoś po 40 minucie) - to tyle z wyliczanki. Ogólnie to myślę, że w zakresie słyszalności było lepiej niż ostatnim razem.  
 
Gdybym się napił to byłbym w dużo lepszym stanie ;) 
 
Ad zakazu promowania homoseksualizmu przez samorządy cytat z wiki "W grudniu 1987 r. została przyjęta specjalna poprawka do „Ustawy o samorządzie” („Local Government Act”), która nakazywała władzom samorządowym aby: „ani pośrednio ani bezpośrednio nie promowały homoseksualizmu ani też nie publikowały materiałów, które są nakierowane na powyższy cel” (zakaz ten dotyczył również szkół finansowanych z budżetów lokalnych). Poprawka ta została usunięta w 2000 roku." 
 
O zamykaniu katolickich ośrodków adopcyjnych: www.fronda.pl 
 
W referendum, które odbyło się w marcu 2013 na Falklandach 99,8 proc. głosujących opowiedziało się za pozostaniem w ramach WB jako terytorium zamorskie, przy frekwencji 92 proc.

Towarzysz Wiesław 2013-04-10

Umarła wroga Polsce ludowej postać brytyjskiego imperializmu. Nawiązując do haniebnych tradycji brytyjskich premierów oddała interesy narodów Europy środkowej w ręce niemieckich militarystów. To przez nią upadło NRD i ponownie zawisło nad naszą ojczyzną widmo niemieckiego rewanżyzmu. Pani Thatcher zgodziła się na tak zwane zjednoczenie bez podpisania traktatu pokojowego z Polską co miało ostatecznie potwiedzać granicę pokoju na Odrze i Nysie. Wroga polskiej racji stanu - taką ją zapamiętamy!

Kreator z koczowiska :) 2013-04-10

Zapraszam na stronę: 
rapidcar.pl 
Sponsor specjalny tej i następnej audycji, można również polubić profil na facebooku i polecić znajomym, jeśli szukają samochodu.

Rap Zajawka Od Lat 2013-04-10

Co do tych słowiańskich przyśpiewek do hip-hopu to nie jest to zespół tylko ksywa producenta... i nie Zonatan tylko Donatan :] Zespół co śpiewa przyśpiewki nazywa się Precival

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-04-11

Jeszcze w temacie Maggie, jak kogos interesuje (po anglieskiemu): www.washingtonpost.com 
Czesc z tego bylo poruszone w audycji czesc nie. Czesto zapominamy ze ona byla bardzo pragmatyczna i wygrywala nie dlatego ze na hura pedzila na oslep tylko dla tego ze byla w stanie przewidziec nastepne piec ruchow przeciwnika i sie na nie przygotowac. To wlasnie przynioslo jej sukces w walce ze zwiazkami. Pragmatyczne pozytywistyczne zaplecze i skuteczne brutalna ekzekucja. W chwili obecnej, wsrod prezydentow i premierow generalnie okreslanych jako prawicowi chyba tylko Stephen Harper moze pochwalic sie podobnym zachowaniem i rezultatami.

Kreator z koczowiska :) 2013-04-11

Donatan - Równonoc :) 
 
Jeśli niewyraźnie zabrzmiało, to przepraszam :) 
No z rozmowy nie wynikło, że to producent, nazwy klipów na youtube mnie zmyliły co do tytułu :D 
 
- w każdym razie producent Donatan w wywiadzie powiedział, że osiągnął sukces robiąc coś innego niż na zachodzie jest modne. 
I tylko tak można zrobić duże pieniądze i pozostać oryginalnym. 
Papugując gwiazdy w stylu R&B czy metal typowo z USA czy UK, nie osiągniemy nigdy więcej. Robiąc coś inaczej (np. w metalu Skyforger z Łotwy nastawiający się głównie na tematykę historyczną i muzykę folkową częściowo) tworzymy swoja niszę jak w biznesie. 
Z drogami podobnie jest, czemu papugujemy rozwiązania z zachodu albo drogi w wykopie albo tunele jak powinno się akurat robić. Nie mamy tyle kasy, więc można inne rozwiązanie jakie studenci z politechniki a propos DTŚ zaproponowali dawno temu. 
Zrobić drogę w wykopie i nałożyć na nią poziome ekrany albo przestrzenną konstrukcję pokryta panelami PCV albo szkło albo cokolwiek taniego i będzie to pełnioło funkcję akustyczną i ochronną przed dostępem osób niepowołanych. 
Podobne rozwiązanie w Monachium istniało wiele lat gdy drogę przez park w centrum miasta przekopano. Można taniej i zaspokajając potrzeby ciszy i transportu jednocześnie...

Kreator z koczowiska :) 2013-04-11

Miałem na myśli: 
(Ciszy na ile to możliwe dla mieszkańców w centrum miasta i sprawnego transportu dla samochodów, bez ryzyka wyskakujących w kółko pieszych)

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 4 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lata temu

Ludobójstwo - film - 5 lata temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 6 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 6 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 6 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 6 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 8 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 8 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 8 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 8 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 9 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 9 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 9 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 9 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt