Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
3 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2010-08-05

O Krzyżu, podatkach i ludziach

Nadający: Jan Fijor

Zanim dotarliśmy do planowanego tematu bezrobocia zdążyliśmy przerobić aferę o krzyż oraz podwyżkę podatków. Zapraszamy.

KOMENTARZE

Słuchacz 2010-08-06

Panie Janie ,proszę nie powtarzać wciąż tego ,,kłamstwa'' na antenie,iż słucha Was może trzech słuchaczy. Ja słucham każdej Pana i Kamila audycji, i nie rzadko mam ochotę zadzwonić ,podzielić się spostrzeżeniami, jednak nie mam możlwości,aby uczestniczyć w niej na żywo. Jestem również absolutnie pewien,że audycję przesłuchuje kilkaset jeśli nie kilka tysięcy osób po jej udostępnieniu w archiwum. Jeśli już natomiast są słuchacze odsłuchujący Was na żywo i nie włączają się do dyskusji to tylko i wyłącznie z tego powodu, iż mówi Pan szalenie ciekawe rzeczy,których na codzień od otoczenia w którym żyją zwykli śmiertelnicy usłyszeć nie sposób. Pasja, zaangażowanie, inteligencja ,humor i ten ,,błysk'' z jakim Pan mówi o swoich przeżyciach,doświadczeniach ,spostrzeżeniach komentując jednocześnie bieżące wydarzenia onieśmiela zapewne większą część młodych słuchaczy do tego ,aby zadzwonić, pomimo iż nie grozi za to przecież żadna kara czy publiczny lincz dzwoniącego tym bardziej ,że prowadzący audycje to ludzie niezwykle kulturalni i uprzejmi ,a także wyrozumiali w stosunku do młodszych słuchaczy (o ile nie wspominają o Tibii itp). Jednak jestem pewny iż również Oni, podobnie jak ja, z niezwykłym zaangażowaniem emocjonalnym jak i tym intelektualnym słuchają niemal każdej audycji starając się zrozumieć przekaz jaki płynie w niej z Waszych ust i zmnieniając powoli ,,od środka'' najpierw siebie po każdym słuchowisku zmieniają i zmieniać będą równie skutecznie otoczenie ,w którym ,dzięki któremu lub pomimo którego żyją w taki czy inny sposób. To moje spostrzeżenia i odczucia jakie przyszły mi po pierwszych chwilach po odsłuchaniu audycji, którymi jeśli tylko bym mógł ,podzieliłbym się ze wszystkimi na żywo.  
 
Pozdrawiam i życzę obu prowadzącym wytrwałości w tym co robią 
Oby tak dalej !!!

jan M Fijor 2010-08-06

Dziekuje. Z mojej strony to taka kokieteria, która ma zmobilizować do dyskusji. Ciezy mnie to co pan napisał, bo jako wolnorynkowiec lubię robić to, co przynosi dobre rezultaty.  
Pozdrawia Wszystkich!

STiL85 2010-08-06

Dlaczego na stronie nie zostanie dolaczony licznik pobran konkretnych plikow ? Milo wiedziec ze sa jeszcze inni o podobnych zainteresowaniach w polsce

Mr D 2010-08-06

Tez polecam irlandzka.

Syn Kastrata 2010-08-06

Ostatnio nie ma mnie o 21 więc przepraszam. Słucham was zawsze rano.

Michal 2010-08-06

Slucham wszystkich audycji na kontestacji.  
99% slucham offline. Z kilku powodow: 
1) nie mam czasu tak po prostu siedziec przed komputerem i sluchac.  
2) prawa murphiego sa bezlitosne. Istnieje szansa bliska 100%, ze akurat w trakcie audycji ktos przyjdzie i bedzie przerwa - a sobie przeciez nie zrobie pause. 
 
Wole sobie wgrac mp3 playera i sluchac np jadac samochodem, czy robiac zakupy. Dodatkowa zaleta, jest taka, ze mozna sluchac na przyspieszonym tempie i z godziny robi sie pol :-)

rafalb 2010-08-06

Dopisuję się - również słucham wszystkiego offline.

Ten Tomasz :) 2010-08-06

Słucham waszej Audycji i lubię język jakim mówicie o różnych tematach. Bardzo ważne jest byście robili te Audycje, chodzi o wasze szczere przesłanie i mówienie ludziom co jest czym, lub jak poradzić sobie z polską rzeczywistością :) 
Świadomość w społeczeństwie wzrasta, to powolny proces, ale trwa. Wasza audycja jak i każda w KONTESTACJI, wnoszą wiele rzeczywistość. 
Dowodem na to iż jesteście SIŁĄ i posiadacie argumenty, jest brak ZAPROSZENIA dla Martina na Debatę z PREMIEREM Tuskiem. Odpowiednie służby zapewne dały gotową listę gości Bezpiecznych :) 
I Pamiętajmy POLICJĘ, Urzędników, Straż Miejską wolno Filmować. 
POWODZENIA :)

EstEst 2010-08-06

Bardzo mi się podobała cała audycja - tym razem praktycznie był to felietonik pana Janka, ale był on znakomity. 
 
W sumie zgadzam się z przedstawionymi poglądami krzyżowo/podatkowo/bezrobotnymi. Kawałek z końcówki nt. przyczyn bezrobocia fantastyczny - powinien się znaleźć na płytce ,,The best of Kontestacja'' jako obowiązkowy materiał edukacyjny. 
 
Co do pytań o ,,wojny krzyżowe'', podejrzewam, że łatwo wskazać siłę stojącą za sprawą. W końcu, gdyby nie te wydarzenia, głównym tematem byłyby podwyżki podatków. Wystarczy zapytać, kto nie chce o tym dyskutować, by wiedzieć, skąd przyszła motywacja całej akcji. 
 
Mam pytanie do audycji: pan Janek wspomniał w pewnej chwili o tym, jakoby państwo ,,przywiązywało rolników do ziemi''. Nie znam się na prawie rolnym, więc pytam, czy chodziło o kwestie jakiegoś prawnego utrudniania sprzedaży ziemi, czy też tylko kwestię psychologiczną - mając ziemię można bez wysiłku skromnie żyć z zasiłków, a państwo do tego zachęca, zniechęcając do uczciwej pracy w mieście? Jeśli tu jest jakiś prawny kruczek, to chętnie posłuchałbym o nim więcej.

Marcin 2010-08-06

Swietna audcja! Pisze to z perspektywy krnabrnego sluchacza offline, ale zdecydowanie warto !

jan M Fijor 2010-08-06

Mam prośbę; poślijcie nam (Kamilowi, albo mnie) swoje sugestie tematyczne. My je uwzgledniami, choc nie zawsze w kolejności,w jakiej napływają.  
Piszcie na www.sbiro.pl albo na [email protected] 
 
sciskam prawice

Rev 2010-08-07

Ja również zawsze słucham offline, audycje bardzo ciekawe, mam nadzieję, że będzie ich jak najwięcej

jan M Fijor 2010-08-07

Sorry, zrobilem blad w adresie do nas. prawidlowy adres to: 
 
www.asbiro.pl 
 
do miłego

Tailor 2010-08-07

Chciałem krytykować a tu ciekawie, treściwie i różnorodnie, bardziej dynamicznie i zwięźle, tematy całkiem całkiem, obalanie mitów, dużo ciekawostek... Jednak doświadczenie to doświadczenie, dlatego zawsze dużo ciekawych historii Pan opowiada. Sporo humoru też jest, dzięki czemu słucha się przyjemniej.  
 
A co do ilości dzwoniących słuchaczy, to wydaje mi się, że warto abyście z Kamilem nauczyli się tego co robią Martin i Hugo, czyli kombinowania jak tu w ciekawym kierunku poprowadzić rozmowę ze słuchaczem, jak naprowadzić słuchacza na samodzielne znalezienie odpowiedzi albo stawianie się na chwilę w roli adwokata diabła aby trochę sprowokować. Prowadzicie już moim zdaniem całkiem zawodowo, ale brakuje skilla pt. "rozmowa ze słuchaczami" :) Jest tylko "edukowanie słuchacza", "naprostowanie słuchacza" i "poprawienie słuchacza". Może dlatego ludzie boją się dzwonić. Słuchacz zadzwoni chętnie, kiedy będzie miał okazję "poodbijania piłeczki" z prowadzącymi. To "odbijanie piłeczki" chętnie też zobaczyłbym u Kamila i Jana. Rozumiem zgodność poglądów, ale to trochę show prawda? Zainspirowany spór może być ciekawy. 
 
Słucham tez off-line w większości przypadków.

Łukasz 2010-08-07

UWAGA 
W niedzielę 8 sierpnia 12:00 PROTEST pod Sejmem przeciwko 23% 
www.facebook.com

jan M Fijor 2010-08-07

Tailorze, masz rację, ale przecież my jesteśmy przedsiębiorcami. Czy nie stać nas (was) na samodzielność i odporność na czyjąś edukację? Ale zgadzam się, będę prowokować. Dziękuję za szczerą radę. 
 
Pozdrawiam

Bezimienny 2010-08-08

Słucham od początku - świetny pomysł i dobrani prowadzący (tylko ten Skype Pana Fijora... no ale nie można mieć wszystkiego)  
Nie odpuszczajcie - jest Was więcej, tylko zareklamujcie się ciut bardziej.

lxlxlx 2010-08-08

Osobiscie mnie to troche irytuje, ze rozlacza Pana Fjora, prawie za kazdym razem. Ciekawi mnie rowniez fakt, ze tylko tutaj jest to rozlaczanie, a przy innych audycjach jak np: z Martinem, czy Hugo, czy innych, tego zjawiska "NIE MA". Czym to jest spowodowane? Bo tak wiecznie byc nie moze. W ciagu rozmowy nagle cos urywa. To naprawde irytuje, zeby nie powiedziec "DENERWUJE". 
 
Bardzo prosze "coś" z tym zrobić. Tak dalej być nie może!

Tailor 2010-08-08

Może chodzi o jakieś dziwne rozdzielanie sygnałów przez Viste lub Windows 7? Zauważyłem, że w tych systemach różnie z tym bywa. Uruchamiam kolejne źródło dźwięku i nagle inne zostają automatycznie wyciszone... Może instalacja najnowszych Skype u wszystkich pomoże. Martin i Hugo z tego co słyszałem dość długo dochodzili do tego jak wszystko dobrze zsynchronizować i połączyć. Udało się dzięki użyciu miksera sprzętowego i dodatkowych kompów...

Słuchacz 2010-08-08

Została przedstawiona lista tematów na najbliższą środe! Niektóre z nich to : 
 
1. Różnice między USA a Polską 
 
2. Rozwienia blokad przed założeniem własnej firmy. 
 
3. Bogacenie się a bycie Katolikiem 
 
4. Niebezpieczeństa bycia milionerem 
 
P.S Tutaj link do sciągnięcia tematów na następne audycje. Także zapoznawac się i dzwonic! :) Tematy + zagadnenia

Słuchacz 2010-08-08

Link tutaj : www.sendspace.com ;)

Paweł 2010-08-08

Pomylono linki : 
 
 
Prawdzowy link do sciągnięcia pliku pdf : TEMATY DO RADIA DLA SŁUCHACZY 
 
Tutaj : www.sendspace.com 
 
Pozdrawiam

Rev 2010-08-09

Kto to jest Słuchacz/Paweł i dlaczego to on podaje tematy na następną audycję?

Słuchacz 2010-08-10

Nie wiem jak to się dzieje ,że jest dwóch użytkowników pod nickiem Słuchacz ,ale ten który wypowiedział się pierwszy na samej górze jak i pisze ten post to jeden z nich ,a pozostałe komentarze należą do drugiego.

Rozbi 2010-08-10

M

Słuchacz 2010-08-10

Każdy może przecież proponowac tematy do audycji :)

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu


Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 10 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt