Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
5 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
5 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2010-08-09

Jak pozbyć się polskiego obywatelstwa?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

O tym, co daje obywatelstwo jakiegoś kraju, czy powinniśmy być z niego dumni, czy też jest to forma współczesnego niewolnictwa. I czy wyślą w twojej obronie GROM czy inne US Army, jak coś ci się stanie.

KOMENTARZE

Słuchacz 2010-08-10

Chciałem napisać do luklewa na temat Konteskampu ,znalazłem odnośnik,kliknąłem i... NIC ,nie korzystam z żadnego klienta poczty,wobec czego nie mogę napisać do w/w osoby maila!!! Czy ktoś mógłby mi zatem poprostu napisać w odpowiedzi do komentarza jaki jest adres mailowy do luklewa ?

Łukasz 2010-08-10
Słuchacz 2010-08-10

Dziękuję!

Vince 2010-08-10

Jeszcze w sprawie wody: 
 
Jak powiedział klasyk "przestań Pan pierdolić", a chodziło mu o to, że najprostsze rozwiązania są najlepsze. Sprawę z wodą można rozwiązać tak samo jak z ziemią. W wolnym kraju jest tak, że jeżeli posiadłość jest ogrodzona, to ma Właściciel ma pełne prawa, natomiast jak nie jest, to ich nie ma. To jest normalne, bo skąd ktoś ma wiedzieć, że naruszył czyjąś własność?  
Tak samo z wodą - trzeba ją ogrodzić, aby później mieć pretensje(większość tego nie zrobi, a nic złego się nie stanie), że ktoś wodę zabiera.  
Jeżeli ogrodzisz powietrze nad swoją ziemią, to też nikt nie może Ci je zabrać, albo jak zamkniesz je do butelki. To samo z wodą: zrób coś aby oddzielić się od zasobów globalnych.

Marius 2010-08-10

Bywały przypadki, że polaków będących na wczasach, np. we Włoszech, wyrzucano z hotelu bo nie mieli opłaconego pobytu. Później okazywało się, że firma turystyczna w której wykupili wycieczkę w międzyczasie upadła, a oni pozostali na lodzie w obcym kraju. 
Wedy konsulat pomagał załatwiać ten problem i najczęściej wracali do kraju na koszt ambasady, bo nie mieli za co.

pietrek 2010-08-10

REZTSTOR! sadzac po glosie, jestes mlodym czlowiekiem. oby takich jak najwiecej. popieram i pozdrawiam

*.:Czepan:.* 2010-08-10

Według mnie z obywatelstwem jest jak z nazwiskiem. Jak się rodzisz zawsze jakieś nazwisko dostajesz, a później ewentualnie możesz je zmienić. Kiedyś było tak i chyba nadal tak jest, że po ślubie żona przyjmowała nazwisko męża i to wcale nie znaczyło, że zrzeka się ona swoich rodziców. Z obywatelstwem jest podobnie, jeśli ktoś się go zrzekł nie znaczy, że ma gdzieś kraj w którym się urodził i wszystkich jego mieszkańców. 
Hugowi w obywatelstwie nie podoba się chyba tylko to, że jest państwowe :).

Marcopolo 2010-08-11

...Mamo, Mamo patrz jadę bez trzymanki!!! 
Mięso mielone Big Mac Cheeseburgers - ani mięsa ani cheese! Ani prawdy ani faktów.  
Albo Łukasz jesteś ignorantem, albo niedoukiem, albo co najgorsze robisz ludziom pranie mózgów. Do jakiego Kraju dzisiaj wpuszczą Ciebie bez paszportu???? W jakim kreju możesz robić to co chcesz i nie przestrzegać praw w nim obowiązujących ???? Od kiedy państwo jest twoim właścicielem????? To obywatele tworzą państwo i prawa w nim rządzące poprzez instytucję wolnych wyborów. Państwo powinno stać na strzaży twoich PRAW, a nie na twoim GARDLE. Takie masz państwo jakim jesteś obywatelem.  
Po to obywatelom broń by zwalczać zwyrodnienia państwa które stworzyli. 
...a w Grecji ojczyznie demokracji OBYWATELEM był tylko WŁAŚCICIEL. Nikt nie stawawał się obywatelem tylko dlatego że się tam urodził.  
 
Dzisiejsza demokracja jest idealistycznym zwyrodnieniem gdzie za pomocą motłochu rządzi garstka przestępców.Pierzesz ludziom mózgi żeby myśleli jak ten kraj opóścić a nie jak zmienić chory system. Jak zniszczyć system partyjniacki i zastąpiść obywatelskim. Jak głosować na człowieka którego masz szansę znać osobiście a nie na bezosobową machinę partyjną. Jak zmienić system wyborczy. Do naszego Domu Polski wprowadzieli się bandyci i teroryzują całą rodzinę, czy to znaczy że mamy się wyprowadzieć na ulice świata ??? 
Gdziekolwiek pojedziesz będziesz OBCY! Bo to naturalne prawo działa wszędzie, ludzi tubylczy separują się od obcych i zawsze i wszędzie będziesz obcy bo się tam nie urodziłeś. Nie słuszałeś gościnnych niemców "Ausländer Raus!".Nie zmieni tego Karta Prawa Człowieka bo to prawo pisane przez czlowieka nie przez Boga. Typowym przykładem jest Ameryka gdzie mimo setek lat ludzi zaznaczają swoje pochodzenie i gromadzą się (mimo prania mózgów przez polityczną poprawnaość) w swoich narodowych kręgach. Sa dzielnice włoskie, greckie, polskie, irlandzkie, niemiackie, latynoskie, murzyńskie ...i nie mieszają się!!! 
Twoje pochodzenie to twoja tożsamość - czlowiek bez tożsamości jest workiem skórno mięśniowym na kości - takich ludzi nikt nie szanuje NIGDZIE! 
To problem murzynów amerykańskich do dzisiaj szukających określenia siebie samych. 
Wymyślali różne kompinacje a to "muzułmanie" a to Martiny Lutry KIngi, a to "Czarne Pantery" komunizujący teroryści, a to "afrykanamerykam" i nic ciągle mimo przywilejów są społecznym marginesem, a kariery robią murzyni przybywający z zagraniczy. 
 
Tu gdzie się urodziłeś jest twój dom rodzinny i ty zgodnie z prawem boskim jesteś jego walaścicielem, a jezęli ktoś w nim nasmrodził to nie znaczy że ty masz sie wyprowadzać to on powinien wypier....... 
Ty opowiadasz wszystkim że ktoś smrodzi wiec zostawię mu mój rodzinny dom i poszukam sobie innego może będzie mi lepiej w czyimś rodzinnym domu. 
 
To nie po bożemu, albo ja wolisz w brew prawu naturalnemu chociaż zgodnie z prawem pisanym przez nawiedzonrgo człowieka jak "ONZ", "WHO", "Global warming" "GMO" i wszystkimi glupotami "Praw Człowieka" w imię których dokonuję się mordowania ludzi usuwając ciąże i dokonując kontrolowanego samobójstwa podając Big Mac Cheeseburgers żeby ludziom zrobić dobrze.

Mateusz z Kanady 2010-08-11

"Hugowi w obywatelstwie nie podoba się chyba tylko to, że jest państwowe :)." 
 
No mniej wiecej mi sie tez tak wydaje. Rozmowa z anarchista o obywatelstwie jest automatycznie rozmowa o istnieniu panstwowosci. Jak ktos nie wierzy ze panstwo jest potrzebne to on automatycznie takze nie wierzy w obywatelstwo.  
 
Ukladalem sobie w glowie dluzszy post ale mi sie odechcialo. Ciezko tlumaczyc naiwniakom ze 90% swiata bez emocji i dla samej wygody nue mowiac juz o zysku poderznelo by im gardlo. Ciezko jest tlumaczyc ze jak sie graniczy z Ruskimi albo Chinami albo Serbami albo Muzulmanami albo itp itd to nie masz obcji nienalezenia. Lub tez, ze przecietny Rusek, Serb, Czajnik czy Islamski trzodojebca pogardza samym pojeciem wolnosci i traktuje tych bezpanstwopych jako latwy kasek. Jak to nie jest oczywiste to po co sie wysilac?  
 
Po raz kolejny pozwole sobie zacytowac sobie P.L. O'Rourke. 
 
"What I Believe Now?  
 
Nothing. Well nothing much. I mean, I believe things that can be proven by reason or by experiment, and, believe you me, I want to see the logic and the lab equipment. I believe that Western Civilization, after some disgusting glitches, has become almost civilized. I believe it is our first duty to protect that civilization. I believe it is our second duty to improve it. I believe it is our third duty to extend it if we can. But let's be careful about that last point. Not everybody is ready to be civilized."

Marcin 2010-08-11

@Marcopolo 
Trochę racji, choć trzecie pokolenie emigracji na ogół się asymilowało w Ameryce.

Marcopolo 2010-08-11

@Marcin. Asymilowali się wszyscy bo taka jest cecha Ameryki, że emigranci ją budowali więc każdy emigrant na drugi dzień w New York mówi o sobie "I'm Newyorker", ale chodzi o to że nawet w prezydenci USA zawsze podkreślają swoje korzenie "irlandzkie". 
Pamiętanie o "pradziadkach" należy do dobrego tonu. Zobacz film "Faces of America" jak się radują z powodu dodatkowych info na temat swojego pochodzenia. 
Takiej mody nie ma w Polsce no chyba że szukają dziadka niemca by wyjechać do Niemiec. 
 
Martcin czy widzialeś, żeby ktoś kiedykolwiek pszeszedł kontrolę na międzinarodowym lotnisku bez ID jak paszport???? Ja niestety nie

Marcopolo 2010-08-11

@Marcin. Asymilowali się wszyscy bo taka jest cecha Ameryki, że emigranci ją budowali więc każdy emigrant na drugi dzień w New York mówi o sobie "I'm Newyorker", ale chodzi o to że nawet w prezydenci USA zawsze podkreślają swoje korzenie "irlandzkie". 
Pamiętanie o "pradziadkach" należy do dobrego tonu. Zobacz film "Faces of America" jak się radują z powodu dodatkowych info na temat swojego pochodzenia. 
Takiej mody nie ma w Polsce no chyba że szukają dziadka niemca by wyjechać do Niemiec. 
 
Martcin czy widzialeś, żeby ktoś kiedykolwiek pszeszedł kontrolę na międzinarodowym lotnisku bez ID jak paszport???? Ja niestety nie. Czy byłeś kiedykolwiek w obozie przejściowym we Francji??? Tam "Prawa Czlowieka wisiały w kiblu zamiast papieru.

Mr D 2010-08-11

Troche z innej beczki wiadomosci.onet.pl 
 
Taka to wolnosc na wyspach panuje ;). Wiedzialem o reklamach na obywateli podejrzanych o wyludzanie benefitow ale to juz przesada.  
Nastepny krok to reklamy o pedofilach. 
 
Co za faszystkowkie panstwo z tej Wielkiej Brytanii sie zrobilo. Szkoda slow

Marcopolo 2010-08-11

Wlność, Wolność, Wolność, Wolność i "rópta co chceta" 
www.sfora.pl 
...może gdyby zrzekli się obywatelstwa polskiego było by im łatwiej? 
...a tak traktuje się ich jak white trash.

Eyjafjallajökull 2010-08-11

Żałuję, że nie mogłem śledzić tej audycji na żywo. Temat dotyczy bezpośrednio mnie. Jak jeszcze wrócicie do tego tematu chętnie durzucę parę uwag.

Mateusz z Kanady 2010-08-11

@ Marcopolo (14): 
A dlaczego mialo by byc im lepiej po pozbuciu sie obywatelstwa? Bo raptem nabrali by kwalifikacji? Toz to oni sami pakuja sie w te slumsy. Nikt ich do niczego nie zmosza. Ludzie traktuja is jak white trash bo oni sami wybrali taki styl. A co moze UK ma teraz obowiazek zepwnienia im godziwego standartu koczowania?

Eyjafjallajökull 2010-08-11

ad 50:00 
Hugo!  
Państwo nie koniecznie jest organizacją przestęczą. Musisz udowodnić, że państwo łamie prawo obowiązujące na danym terytorium. :D 
Za dużo gadania o moralności. Państwo to organizacja polityczna a polityka i moralność nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego.

Marcopolo 2010-08-11

Mateusz z Kanady, pomyślałem że jak mają polskie obywatelstwo to jakoby "obowiązek pomocy" spada na państwo polskie. Jak nie będą mieli obywatelstwa to "zlitują się" nad nimi angole no bo jest "Karta Praw Człowieka"

Marcopolo 2010-08-12

Eyjafjallajökull, strasznie trudno mi spelować twój nik, ale jest od razu rozpoznawalny. 
Myślę że o wszystkim można mówić prosto pod warunkiem, że uznajemy prawa boskie lub jak mówią inni naturalne. Podstawowe prawa "naturalne" to prawo do wolności, własności, intymości i obrony wlasnego życia. W Starożytnej Grecji gdzie zrodziła się demokracja prawo do głosowania i zajmowania sie polityką mieli tylko OBYWATELE. 
No ale OBYWATELEM był tylko człowiek posiadający wyksztasłcenie i majątek, a więc ktoś kto posiada własność i rozumie konieczność jej obrony. To było podstawowe przygotowanie do zajmowania się polityką i do udziału w rządzeniu. Taki obywatel miał przywilej głosowania i zasiadania w radzie. Polityką zajmował się OBYWATEL bogaty poświęcający się dla dobra współnego, a nie jak dziś gołodupiec na czele partii walczący by się nagrabić i utrzymać jak najdłużej przy korycie. To OBYWATELE tworzyli państwa miasta i regulacje prawne celem obrony własnego życia i mienia. 
Minęły tysiąclecia i dzisiaj żyjemy w idealistyczny zwyrodnieniu demokracji i na dodatek wmawia nam sie że "nic lepszego" nie wymyślono. Obywatelem stajesz się jak sie tylko urodzis, a prawo głosu mają już osiemnastolatki, ledwo oderwane od piersi matki, a planuje się jeszcze obniżyć wiek wyborczy do 16 lat. Do polityki pchają sie gołodupcy pozbawieni jakiegokolwiek kręgosłupa moralnego i jakiejkolwiek etyki. Ich celem jest nagrabienie się na maxa. To tacy gołodupcy natworzyli praw ludzkich pisanych na papierze jak "Prawa Człowieka" w imię Idealnego Dogodzenia Człowiekowi i robienia mu dobrze by się czuł bezpiecznie. Prawo Boskie rózni sie tym od prawa człowieczego, że to drugie dotyczy tylko "dobra" człowieka a nie wszystkich form życia. Według Prawa Naturalnego do obrony własności pies ciebie pogryzie jak mu będziesz zabierał kość, czlowiek natomiast w imię prawa ludzkiego o wspólnej własności i bezpieczeństwie odda bez walki swoje pożywienie dla dobra współnego a nawet zdechnie z głodu przyjmując całą winę na siebie. To NLP. 
Politycy stosując NLP przedstawiają ludziom wizje urządzenia świata w przyszłości co nie jest trudne bo przyszlość jak narazie jest nie sprawdzalna na bieżąco, ale za jakiś czas. Mile widziane wykresy matematyczne jak dobrobyt wszystkich ludzi będzie rósł i jakiś świetlany mocny plan Partii opanowania wszystkiego w imię idealnego porządku. Idealnym Bezpiecznym miejscem dla wszystkich ludzi jest oboz koncentracyjny gdzie każdy ma po równo i jest dla wlasnego bezpieczeństwa ciągle obserwowany przez strażników i pielęgniarzy. George Orwell 1984. 
 
...na dzisiaj jedyny ratunek w małych jednomandatowych okręgach wyborczych (by mieć szansę osobiście spotkać się z kandydatem) i wyborach bezpośrednich (NIE GŁOSUJEMY NA PARTIĘ TYLKO CZŁOWIEKA). 
Głosujący mają prawo w trakcie kadencji w drodze referendum odwołać swojego posła jeżeli postępuje w brew wyborczym planom. 
Musimy interesować się polityką bo politycy grają naszyum życiem. My w brew pozorom nie jesteśmy widzami w tym teatrze.TO ONI NAMI GRAJĄ! TO ONI NARZUCAJĄ NAM PODATKI OGRANICZAJĄC NASZĄ WOLNOŚĆ DO DYSPONOWANIA DOBRAMI PRZEZ NAS WYPRACOWANYMI, ONI OGRANICZAJĄ PRAWA DO NASZEJ WŁASNOŚCI, WOLNOŚCI I ŻYCIA. ...i potrzebują tylko naszej kreski ale i to nie zawsze ;)

Eyjafjallajökull 2010-08-12

Ad 19  
Marcopolo 
To wszystko się zgadza, z tym, że trzeba pamiętać, że nawet jeśli uzna się istnienie czegoś takiego jak "prawo naturalne" czy "prawa człowieka" (i ich wyższość nad prawem stanowionym) to i tak zawsze będą trwać spory CO DO TYCH PRAW SIĘ ZALICZA. Dla Hugona będzie to tylko wolność, własność (i może jeszcze ochrona życia i zdrowia) a dla Unioentuzjasty "prawami naturalnymi" będą te, które zawarto w Karcie Praw Podstawowych. 
To samo przerabialiśmy w przypadku Kuklińskiego, który złamał prawo w imię "racji stanu", czyli czegoś, co albo w ogóle nie istnieje albo jest niemożliwe do jednoznacznego zdefiniowania. 
A racja "prawa pozytywnego" jest obiektywna - polega na jego przestrzeganiu. W oderwaniu od wszelkich kwestii moralnych.

gaianer 2010-08-12

Hugo. 
"Fakt mieszkania na jakims terytorium nie powinnien mnie obligowac do przestrzegania obowiazujacego tam prawa" - tak twierdzisz. 
Moja odpowiedz: - dokladnie tak postepuja MUZULMANIE, ktorzy wlasnie zalewaja Europe (i reszte swiata - N.Zeeland,Austzralie, Ameryke, Daleki Wschod). Osiedlaja sie i moja w doopie obowiazujace tam prawo. 
Patrz - LONDYN, gdzie socjalisci tak dalece wlaza Islamistom w tylki, ze pozwolili na OSOBNA jurysdykcje dla Muzulmanow - czyli na Sharie. 
Cyganie w Polsce. Maja kierowc sie WLASNYM kodeksem postepowania, calkowicie olewajac POLSKIE prawo, tak ? :) 
Tak wlasnie Cyganie czynia od wiekow :) 
Takie dzielenie wlosa na czworo... 
Jesli odnajmiesz komus jeden pokoj w swoimwielkim mieszkaniu, to..dostosujesz sie do trybo zycia przyjetego sublokatora ? :) 
Czy tez zaraz na wstepie podstawiscz mu pod nos TWOJ REGULAMIN, obowiazujacy wna terenie TWOJEJ WLASNOSCI ? :).. 
Placzecie sie w zeznaniach, Obywatelu ! :) 
Gaianer.

Marcopolo 2010-08-12

Eyjafjallajökull, mam na myśli basic. Natomiast prawa stanowione w imię idealistycznych ideii jakie by one nie były wcześniej czy pózniej kończą się stanowieniem o tym kto ma żyć, a kogo należy uśmiercić. Państwo jest urządzeniem chroniącym prawa naturalne obywateli, a polityk sprawujący władzę jest służącym nam URZĘDNIKIEM czyli facetem dbającym o urządzenia i wara mu od decydowania kto ma żyć a kto umierać to osobista sprawa żyjącego człowieka. 
...a dziesiaj właśnie nad tym politycy się biadolą! Kogo pozbawią życia, a kto może jeszcze pożyć.  
 
Starsi ludzie z Holandii coraz częściej leczą się w Niemczech bo tam nie obawiają się eutanazji. W ich kraju decydować może o tym lekarz, wiec idąc do szpitala nie wiedzą czy z niego wyjdą czy ich wyniosą zgodnie z Kartą Praw Podstawowych. 
Wszystkie idealizmy tak się kończą niestety. 
Eyjafjallajökull inaczej patrzę na sprawę Kuklińskiego, ale to dłuższa dyskusja. 
 
Patrząc w przyszłość powinniśmy szykować się na moment rozpadu EUrokołchozu, bo rykoszety napewno na nas polecą. Najważniejsze to praca nad prawnym stanem majątkowym nie uregulowanym do dzisiaj na prawie 1/3 ziem polskich. Żaden slownie i cyfrowo rząd "polski" od czasów rzekomego upadku komuny tej majważniejszej sprawy nie załatwil i podejżewam że jest w tym jakiś hak. 
Dlaczego ględzą o homoniewiadomo, o eutanazzjach, o krzyżach a nie zalatwiają najważniejszego???? 
Własności Polaków do miejsca gdzie żyją.powiernictwo

Eyjafjallajökull 2010-08-13

Czasami wybór kogo uśmiercić, a kto ma żyć jest nie-do-ominięcia. Nawet w warunkach wolności (np. zasada wyższej konieczności). 
Prawo stanowione w imię (jak sam piszesz) idealistycznych idei to również "święte prawo własnosci", "chcącemu nie dzieje sie krzywda" itp. Uwarzasz, że taki Hugo, który bezsprzecznie jest ideowcem, po dojściu do władzy przypominałby Pol Pota albo Robespierre'a? Być może. Władza potrafi zmieniać ludzi. 
Ciekawe, że zarówno Robzpierre jak i lenin zaczynali swe kariery prawnicze zwalczając karę śmierci... 
Co do UE to można sie spodziewać wszystkiego. Myślę jednak, że najpierw uderzą w imigrantów spoza EOG. Może nawet rozpocznie sie na dobre spóźniona walka z islamem. W końcu jednak zwycieżą lokalne nacjonalizmy (jeszcze trochę bezrobocia i drożyzny) i piękny sen o "narodzie europejskim", euro-humanizmie pęknie jak bańka mydlana.

Marcopolo 2010-08-13

Eyjafjallajökull, jaki sen???? A kto śni ten sen? Polacy? Anglicy? Może Francuzi? Bo napewno nie Grecy, ani Słowacy. Napisz kto śni ten sen? Dla mnie sen o "narodzie europejskim" i euro-humanizm to koszmary takie jak socjalistyczny zeszyt w kratkę i imperialistyczny saksofon. Ja urodziłem się w domku z pięknym ogrodem więc nie mogę zrozumieć ludzi z Blokowisk euro i ciągu do tworzenia homo-europeikus.  
Podrzuć mi jakieś przykłady "wyższej konieczności" by zabijać ludzi bo nie wiem co masz na myśli.

Hugo 2010-08-13

gaianer 
No, gdyby ktoś ze mna zawarl umowe na wykorzystanie mojej wlasnosci to musialby sie tej umowie podporzadkowac.  
 
Ja nie uznaję pogladu mowiacego, ze cale terytorium polski jest wlasnoscia pana Tuska lub nawet calej jego partii, by to oni mogli w imieniu wlascicieli, zawierac jakeis umowy z imigrantami.  
 
Gdybym dopuscil mysl, ze trzeba z zasady przestrzegac prawa terenu, na ktorym jestem (zakladajac, ze NIE jest to teren prywatny), to wtedy musilabym sie zgodzic na wydawanie zydow czy cyganow hitlerowcom, bo prawo takie bylo. A ludzie tam mieszkali przeciez. To nie rozumiem teraz gloryfikowana tych, ktorzy sie sprzeciwili panuajcemu prawu wtedy.

Marcopolo 2010-08-13

Hogo to proste przede wszystkim należy przestrzegać prawa boskiego: każdy ma prawo żyć. Prawo do zabijania Polaków, Cyganów i żydów jest prawem stanowionym przez człowieka i w rażący sposób jest w sprzeczności z prawem boskim, dlatego nie musimy go przestrzegać. Właścicielami Państwa są jego obywatele ponieważ zgodnie z prawem boskim do nich należy ziemia na której się urodzili. Obywatele urządzają się w państwo i by chronić swoje prawa do życia i własności. W wolnych wyborach wybierają z pośród siebie najbardziej szlachetnego człowieka dając mu swój mandat do sprawowania urzędu. 
Ten człowiek w tym przypadku Tusk jest NASZĄ WŁASNOŚCIĄ i zgodnie z nadanymi mu przez nas uprawnieniami dba w naszym imieniu o urządzenia państwa jest URZĘDNIKIEM czyli służącym. Jeżeli TWÓJ URZĘDNIK bierze się za zabijanie Ciebie - eutanazja i zabieranie TWOJEJ WŁASNOŚCI - podatki, pożycza Kasę na lewo i prawo w twoim imieniu w myśl prawa pisanego na papierze - stanowionego masz prawo boskie pozbawić go swojego mandatu i odwołać z urzędu. Tu pojawia się mały problem. 
Najczęściej URZĘDNIK który posmakował "KRWI" obywateli, na dodatek oni nie protestują jak ich zabija i okrada nie chce oddać "mandatu" dobrowolnie i najczęściej stanowi dodatkowe prawa umacniające jego pozycję. Ale na to jest prawo boskie do obrony własnego życia i mienia. To prawo pozwala ci go zabić w obronie koniecznej ponieważ masz do czynienia z mordercą a więc bytem biologicznym którego celem jest pozbawianie życia innych. Urzędnicy znają BOSKIE PRAWO do obrony życia i dlatego w prawie stanowionym pozbawiają obywateli prawa do BRONI zamieniając ich w stado potulnych baranów. Niepotulnum OBYWATELOM pozostaje tylko bierny opór przed zwyrodniałym urzędnikiem. Najczęstrzym chwytem zwyrodniałych urzędników jest stosowanie NLP by zakodować w glowach obywatelskich owieczek że prawo stanowione jest prawem boskim czyli jak kto woli naturalnym.

Eyjafjallajökull 2010-08-13

Ad 24 
Ten SEN to sen niektórych polityków i zahipnotyzowanych przez nich inteligencików. Jak masz kumpli na europeistyce to łatwiej poszukasz. 
 
Stan wyższej konieczności to poświęcenie jednego dobra w celu ratowania drugiego dobra w momencie bezpośredniego niebezpieczeństwa, a dobro ratowane przedstawia wartość wyższą niż dobro poświęcone. 
Przykład: płyniesz z kumplem łódką, ta zaczyna przeciekać, a wokół pełno piranii. Aby dopłynąć bezpiecznie do brzego trzeba odciążyć łódke wyrzucając jedną osobę. Wyrzucając kumpla z łódki jesteś niewinny bo poświęciłeś jedno życie na rzecz drugiego, co wiecej - nie wrzucając kumpla do wody (tj. nie powodując jego śmierci) i tak nie uratowałbyś go bo łódka zatonełaby - zginelibyście obaj. 
Tu fragment z kk. 
Art. 26. § 1. Nie popełnia przestępstwa, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego jakiemukolwiek dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone przedstawia wartość niższą od dobra ratowanego. 
§ 2. Nie popełnia przestępstwa także ten, kto, ratując dobro chronione prawem w warunkach określonych w § 1, poświęca dobro, które nie przedstawia wartości oczywiście wyższej od dobra ratowanego. 
§ 3. W razie przekroczenia granic stanu wyższej konieczności, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.

Marcopolo 2010-08-14

Eyjafjallajökull .......ale z Ciebie toretyk, a może wystarczy kolegą uszczelnić łódź??? A co jak kumpel nie jest filozofem tylko napakowanym osiłkiem i pierwszy wyrzuci ciebie. 
Rozumiem, że popełni przestępstwo bo poświęci dobro większe za ratowanie dobra mniejszego.

Marcopolo 2010-08-14

Eyjafjallajökull a co się studiuje na europeistyce??? Prozę ibero-europejską???? Czy jak zagnieść ciasto francuskie? Jaki się ma zawód po takich studiach? Magister Europeister ??? 
Ciekawy i intrygujący przedmiot.

Eyjafjallajökull 2010-08-14

Ad 28 
Przecież prawo mówi wyraźnie: " jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć", czyli, kiedy NIE DA SIĘ kolegą zatkać dziury. To nie jest teoria, bo tego typu procesów było już wiele. 
Chcesz inny przykład? Proszę: lekarze stwierdzają, że ciąża nie rozwija sie w prawidłowy sposób; jeśli matka nie dokona aborcji (nie zabije swego dziecka przed porodem) to sama umrze (lub umrą oboje). 
 
Ad 29 
Zawód po takich studiach to "europeista", mgr. europeistyki. A co sie studiuje to nie wiem - pewnie wszystkie traktaty europejskie.

Marcopolo 2010-08-14

Eyjafjallajökull dzięki! No to mają co studiować!

Michał Łabuś 2010-08-15

Ad. 4 
Ogrodzenie wody?! To już prędzej uwierzę, że człowiek jest w stanie manipulować klimatem.:) 
 
Ad. 17 
Państwo to organizacja przestępcza, zajmująca się głównie zbieraniem haraczy. To, że działa zgodnie z prawem (które notabene samo uchwala) nie umniejsza popełnionego zła. 
Fakt faktem, że na każdym terenie prędzej czy później będzie panować jakaś mafia.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:Premier znowu bredzi (2) - 3 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 5 tygodnie temu

Czy to już komunizm? (2) - 6 tygodni temu

Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 8 tygodni temu

Państwo przepłaca za celebrytów? (1) - 2 miesiące temu

Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 3 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 5 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 6 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 8 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 10 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 10 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu


Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu


Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu


AgenTomasz mówi całą prawdę (49) - 10 lat temu

Ile zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00
Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt