Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2013-04-28

Uczynek mobilizujący

Nadający:

Z cyklu porad Szkoły Dobrych Uczynków jak, kiedy i gdzie czynić dobre uczynki - uczynek mobilizujący.

KOMENTARZE

Ostatni Europejczyk 2013-04-28

Po raz pierwszy bez wąsów, za to z okularkami. Super. Szkoda, że odcinek nie jest jakoś specjalnie odkrywczy.

xfly 2013-04-28

Dobre! W ciągu minuty człowiek się nie znudzi i na koniec dostanie interesującą pointe.

Hal Bregg 2013-04-28

Heheh, z palaczami jest jak z socjalistami, muszą ścierać się z problemami, jakich normalny człowiek nie zna.:P

Nowos 2013-04-28

chyba , że to nie jest dla nich problem :->

Grzegorz 2013-04-29

Dzięki za lekcje. Ja zawsze mówię "nie", ale faktycznie "spierdalaj" lepiej brzmi i lepiej oddaje intencje. :)

oscarr 2013-04-29

A mi się ten odcinek nie podoba. 
Uważam, że takie podejście do ludzi niczego ich nie nauczy, a wydźwięk filmiku jest negatywny. 
 
Jasne, że menel "sępiący" papierosa - gdy go dostanie na pewno nie weźmie się do pracy. Darmowy papieros jest w tym momencie demoralizujący. 
Trzeba jednak pamiętać, że nie nasza sprawa jest co ktoś robi z własnym życiem, a jako promotorzy wolności powinniśmy pokazać, że ludzie bez przymusu chętnie sobie pomagają - choćby dadzą menelowi papierosa. 
Ten filmik razi mnie jeszcze jako chrześcijanina. 
 
Ogólnie odcinek oceniam negatywnie. Ten odcinek ma tyle pozytywnej wartości co "debil" w ustach Korwina.

Antoni od zaopatrywania dentystów. 2013-04-29

Gdy słyszę -kierowniku popilnuję. Widzę - morda czerwona, głos zachrypnięty, z jednego metra bije smród. Daję mu złotówkę, on się krzywi,że mało... Jakoś nie mógłbym w ten sposób - spierdalaj, kto wie może tak należy...

Kaelthas 2013-04-29

No ale kierowniku, SLIMY?

Paweł 2013-04-29

@6 Oscarr, niedawanie jest właśnie rodzajem pomocy. Weź sobie chłopie jeszcze raz przemyśl co napisałeś.

Antonius Block 2013-04-29

@oscarr 
 
Ktoś prosząc cię o "pomoc" pozwala, żeby jego życie było przez chwilę "twoją sprawą" w tej kwestii. 
 
Co cię razi jako chrześcijanina - wulgaryzm czy niedanie papierosa ?

LordBlick 2013-04-29

Oscarr, palisz ? Odwrócę twoją tezę - to nie menela sprawa, co my robimy z własnymi pieniędzmi. To on podchodzi do nas, a nie my do niego, wiec ewentualny "deal or not" jest na naszych warunkach. Prawdziwa pomoc nie polega na dawaniu na odczepnego.

OscarR 2013-04-29

Jako chrześcijanina razi mnie nie język, a odmowa.  
W swoim życiu spotkałem wielu ludzi którzy się stoczyli na samo dno (w tym dość dobrych znajomych) i kiedyś miałem do nich bardziej radykalny stosunek, choć chyba nigdy taki jak Jacek W pokazał w filmiku 
Teraz mój pogląd na te sprawy się zmienił i staram się wesprzeć każdego proszącego nawet jeśli sam nie mam wiele - a ostatnio raczej jadę na debecie. Lepiej 10 razy dać oszustowi niż 1 raz odmówić na prawdę potrzebującemu. Potrzebować można różnych rzeczy. Widziałem np. alkoholików na głodzie dostających drgawek i rozumiem, że ten papieros czy piwo o które proszą mogą im być na prawdę potrzebne.  
 
Dużo bardziej pouczający byłby film w którym Jacek W. daje papierosa menelowi, z końcowym hasłem: dał choć go rząd nie zmusza. 
Obecny film tylko utwierdza socjalistów w przekonaniu że ludzie jak ich się nie zmusi to się nie pochylą nad bliźnim.

Ostatni Europejczyk 2013-04-30

@12  
OscarR słusznie prawi.  
Większość ludzi, którym opowiemy o wolnym rynku i o 80% dochodu zapieprzanego o państwo spyta się nie o bezpieczeństwo, korporacje czy bezrobocie, lecz o potrzebujących i biednych. A także ciężko chorych, kalekich i umysłowo niesprawnych. Człowiek to istota współczująca - pamiętajmy o tym...

LordBlick 2013-04-30

OscarR, poczytaj dzieła Marksa, może ci się spodoba... Idee bardzo piękne, tylko niezgodne z matematyką. Każdy przymus jest kosztowny, bo wymaga utrzymywania systemu nadzoru, który niczego nie tworzy poza nim samym. 
Bieda to stan umysłu polegający na braku umiejętności dostrzegania możliwości i ich chwytania. Owszem, każdy taki człowiek wymaga indywidualnego podejścia i to najlepiej z szacunkiem to "spierdalaj" powiedzieć i pokazać mu właściwą drogę. Bo tak na prawdę, patrząc głębiej, z deficytu szacunku do drugiego człowieka bierze się cały kał tego stanu i różne formy od niego ucieczki w nałogi(w tym wewnętrzny przymus codziennego odwiedzania wirtualnych lepszych światów - YT, gry). I alkohol i nikotyna to destabilizatory wydzielania dopaminy, której człowiek szczęśliwy ma pod dostatkiem.

Paweł 2013-04-30

Oskar, miałem 2 alkoholików w rodzinie i wiem doskonale jak wygląda alkoholik na głodzie, przed dostaniem padaczki i w trakcie padaczki - NIGDY takiego nie spotkałem na ulicy. Widziałem tylko śmierdzących leni, pijaczków, cwaniaczków, którzy mają taki styl życia. Potrzebują pomocy?? Jest od groma miejsc w noclegowniach itp, ale oni z tego nie skorzystają, bo przynajmniej na czas pobytu tam muszą zrezygnować ze swojego "stylu życia"... Właśnie tacy chrześcijanie o miękkich serduszkach i wielkiej naiwności utrzymują tych ludzi w tym gnoju.

Faraday007 2013-04-30

Myślę że OskaR ma rację co do odbioru tego filmiku przez ludzi o odmiennych poglądach niż libertariańskie. Większość ludzi gdy słyszy o wolnym rynku i konkurencji myśli że za sprawą osób o takich poglądów wyląduje na bruku, a później nawet tego jednego papierosa nie dostanie. 
 
To, że ludzie tutaj na kontestacji rozumieją przesłanie to super, ale chyba nie taki był cel.

Seba 2013-04-30

@OscaR nr.12 
Cos w tym jest na rzeczy, sam kiedyś bylem w potrzebie, zostałem bez kasy, pomyliły mi się stacje, do tego miałem kupiony bilet na osobowy, a tam gdzie wylądowaliśmy jechał tylko pośpieszny, autostopu złapać nie mogłem, zacząłem pytać się ludzi o jakieś drobne, no i na dzień dobry od pierwszego dostałem "spierdalaj" dodatkowo poparte szukaniem bejsbola w torbie... dojechałem jednak dzięki bardzo miłemu konduktorowi PKP, posadził mnie i moja dziewczynę w Warsie i za każdym razem jak była kontrola to dyskretnie nas omijał :), a do przejechania było ponad 200km.

Dawid 2013-04-30

@OscarR: a mnie jako ateusza razi Twoje podejście chrześcijańskie ;-) 
no offence ale jeżei potrzebujesz się podeprzeć "wiarą" żeby ocenić etyczność czyjegoś postępowania to tracę zainteresowanie tym co napisałeś dalej po : "jako chrześcijanina.."

Ostatni Europejczyk 2013-04-30

@15 Chrześcijanie o miękkim serduszku...? What?  
A słyszałeś może o schronisku dla bezdomnych mężczyzn im Brata Alberta we Wrocławiu? To dzięki niemu setki bezdomnych alkoholików wróciło do normalności.  
 
Dlaczego? Bo pracujący tam księża i katolicy wyciągają ludzi koczujących na ulicach i uczą normalnego życia, przy okazji otaczając miłością i zrozumieniem.  
 
I wiecie co, efekty są niesamowite. Często ci ludzie przestają pić, wychodzą z ośrodka, znajdują pracę lub zakładają firmy, zakładają rodziny i zaczynają paradować po mieście w garniturach - bo ich na to stać. 
 
PS: 
 
Wiecie w jaki sposób Komuniści zdobyli takie poparcie w latach dwudziestych i trzydziestych w USA? Bo to oni jako jedyni wchodzili do tych biednych dzielnic murzyńskich, do dystryktów nędzy i organizowali (prywatnie) pomoc, jadłodajnie, czytelnie, domy opieki. Zanosili tym ludziom pomoc. Nie dziwcie się więc, że byli tak popularni... W przeciwieństwie do libertarian i wolnorynkowców, którym nawet podobne pomysły do łbów nie przyszły. 
 
@LordBlick 
Dokonałeś interpretacji przed przeczytaniem postu. Gdzie mowa o przymusie?

Nowos 2013-04-30

Ło, 1 minuta filmiku, dyskusja na mały referat. To jest wydajność !  
 
Dobrze prawisz Europejczyku !

Paweł 2013-04-30

@19 czy ja coś napisałem przeciwko pomaganiu innym? Czy ci księża rozdają papierosy i pieniądze na wódę?, czy wręcz przeciwnie - są twardzi i jeżeli ktoś do takiego schroniska wniesie gorzałę - paszoł won od razu...

Paweł 2013-04-30

Aha, nie mam nic do chrześcijan, żeby nie było;) Sam nim jestem. Oscar niepotrzebnie wprowadził ten wątek do dyskusji. Są chrześcijanie o miękkich serduszkach jak naiwne dzieci, są normalni. Są chrześcijanie mądrzy, są i głupi itd. Żeby zakończyć najprościej jak się da: wg jednych (np Oscara) dawanie papierosków, dawanie pieniędzy na alkohol - to jest POMOC. Wg mnie NIE jest to pomoc. I tyle w temacie.

Ostatni Europejczyk 2013-04-30

@21 Masz rację, nic takiego nie napisałeś. Jednak mój post nie był odpowiedzią na twoje "twardym trzeba być", a na "chrześcijanie o miękkim serduszku". 
 
Zresztą jeśli chodzi o naturę świat i człowieka (nędza siedzi zazwyczaj w głowie) to się z tobą i LordemBlickiem zgadzam. Chodzi tylko o kwestie "propagandowe" - Jacek W. postawił sobie za cel promowanie tzw. Wolności. A jak w każdej promocji, najważniejsze jest nie zrażać do siebie ludzi. 
 
Zwłaszcza, że jest to jeden z powodów, dlaczego wolnościowcy przegrywają - pozwolili, by Lewica zdobyła sobie monopol na miłosierdzie i wrażliwość. Wolny rynek z kolei kojarzy się z kalekami zdychającymi w rynsztokach. 
 
I tego i tylko tego dotyczyły uwaga OscarRa.

Max 2013-05-03

Krótko i na temat :) 
Żulom mówimy stanowcze nie ! Do roboty lenie ! ;D

Dodaj komentarz...


Po samobójczej śmierci Jacka Wrocka prowadzenia studia podjął się Leszek Neymno. "10% odcinków ma dotyczyć seksu analnego" - mówi testament Jacka.

Jego audycja to 3:21 Raport

Medale:

Rozrywacz miesiąca
złoty!

Program miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:

Jestem w lesie (9) - 7 lat temu

Taśmy prawdy (5) - 7 lat temu

Sposób na drzwi (2) - 7 lat temu


Śmierć Trynkiewicza (2) - 7 lat temu

Tęczowy wyścig zbrojeń (1) - 7 lat temu

Spowiedź pastafarianina (5) - 7 lat temu

Więcej audycji...
1000 lat świetlnych (2) - 7 lat temu

Porno posłów (+18) (2) - 7 lat temu

10 x Australia (część 1) (10) - 7 lat temu

Złoty Skur*ysyn (1) - 7 lat temu

Dylemat patelni (5) - 7 lat temu

Ogłoszenie (12) - 7 lat temu

Agencik Tomasz (9) - 7 lat temu

Syndrom Senyszyn (6) - 7 lat temu

Coming out narodowca (10) - 7 lat temu

The Walking Wyborca PO (5) - 7 lat temu


Photoshop w służbie prawdy (8) - 7 lat temu

Lapsus językowy (12) - 7 lat temu

Demokracja zmienna jest (6) - 7 lat temu

SKRAJNA "PRAWICA" mówi... (7) - 7 lat temu

SKRAJNA? LEWICA mówi... (6) - 7 lat temu

South Park masakruje lewaków (19) - 7 lat temu

Imagine there is no "Imagine" (60) - 7 lat temu

Warszawa maszeruje RELACJA (10) - 7 lat temu


I Bóg stworzył kobietę (13) - 8 lat temu

Are you my nigga? (26) - 8 lat temu


Won od naszych działek! PLUS (25) - 8 lat temu

Won od naszych działek! (7) - 8 lat temu

Hejter w domu PLUS (19) - 8 lat temu

Hejter w domu (20) - 8 lat temu

Jestę wolnościowcę PLUS (9) - 8 lat temu

Jestę wolnościowcę (36) - 8 lat temu

Musicforlife PL z piwnicy PLUS (24) - 8 lat temu

Musicforlife PL z piwnicy (5) - 8 lat temu

Tu jest Polska PLUS! (9) - 8 lat temu

Tu jest Polska! (14) - 8 lat temu

Uczynek mobilizujący PLUS (9) - 8 lat temu

Uczynek mobilizujący (24) - 8 lat temu

Rybnik troluje Polskę PLUS (9) - 8 lat temu

Rybnik troluje Polskę (18) - 8 lat temu

Startup smoleński PLUS (14) - 8 lat temu

Startup SMOLEŃSKI (12) - 8 lat temu

Globalne Ociplenie PLUS (6) - 8 lat temu

Globalne Ociplenie 2013 (17) - 8 lat temu

Zapominają po kupie PLUS (19) - 8 lat temu

Zapominają po kupie (14) - 8 lat temuSpowiedź Korwi*eba PLUS (61) - 8 lat temu

Spowiedź Korwi*eba (46) - 8 lat temu

300 mld Donalda (6) - 8 lat temu

Harlem Shake w Polsce - 8 lat temu
Pieprzona hipokryzja - 8 lat temu

30 filmów o WIELKIM Bracie (2) - 8 lat temu

Lenin w Heyah - Prolog - 8 lat temu

Oto słowo nie-boże - 8 lat temu

Nie jesteś Bogiem - 8 lat temu

A co z biednymi? (1) - 8 lat temu

Szczuka kocha Zawiszę (1) - 8 lat temu

Marsz do lasu - 8 lat temu

Europa gnije - 8 lat temu


RESTECP Polacy - 9 lat temu

Śpiący Królewicz nie śpi (2) - 9 lat temu

Tankujesz pedałujesz (1) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Na makaron i pizze - - 50.00
dominik - - 100.00
Jacek tak trzymać - - 50.00
gman - - 20.00
na pomnik dla Zośki - - 50.00
Aliktus - - 20.00
Przemek z Poznania - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt