Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne
dziś
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
6 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2013-05-14

Polskie szkolnictwo wyzsze a perspektywy przyszlosci

Nadający:

Naszym gościem w studiu jest znany i lubiany, obecny i zarazem nieobecny, Człowiek o wielu twarzach, umiejętnościach i talentach: Gość NIEJAWNY. Serią tych spotkań chcemy przybliżyć Państwu prawdę o rzeczywistości jaka nas otacza nie będąc ograniczeni konsekwencjami dla osób które nam tę wiedzę dostarczą. Raz na jakiś czas w naszej audycji w postaci gościa niejawnego będą przemawiały osoby mające wiele do powiedzenia, osoby być może znane, poważane lub zajmujące wysokie stanowiska ale ograniczone swoją pozycją i klauzulami poufności.

KOMENTARZE

Martin 2013-05-14

Bardzo merytoryczna rozmowa. Bardzo profesjonalne nagranie. 
I raczej nudne. 
 
Szkoda, bo dużo tu konkretnych, ważnych informacji i temat do dyskusji dobry. Operowanie ciągłe na krajach, państwach, narodach, zamiast jednostkach, zupełnie mi nie leży. 
 
Póki będzie powszechne przekonanie, że to państwa uczą ludzi (a nie, że po prostu ludzie się uczą), państwa sobie wykradają ludzi (a nie ludzie płacą innym ludziom więcej albo mniej), to problemy będą się mnożyć. 
 
Co to w ogóle za chore założenie, że człowiek ze swoim wykształceniem jest jakimś niewolnikiem tego czy innego kraju? Narzucono mu przecież taki system, znajduje się w nim, bo musi, nie ma lepszego wyjścia. Państwo nie jest właścicielem wykształcenia, skoro cały system zmonopolizowało i wszystkim narzuciło siłą. 
 
Sprywatyzowanie i totalna deregulacja systemu dołożą, wiadomo, praktycznych problemów, finansowych głównie, ale za to uzdrowią raz na zawsze najważniejsze rzeczy, zmuszając wszystkich do maksymalnej efektywności i użyteczności. 
 
Bo studia to nie rzeźbiarstwo - powinny być użyteczne i przekładać się na pożytek. A jeżeli nie są, to powinny być wyłącznie płatne i bardzo drogie - jako po prostu kosztowne hobby. 
 
Tak czy owak, rozpatrywanie sprawy na poziomie państw wyrywających sobie nawzajem "swoich" ludzi jest chore i zupełnie oderwane od rzeczywistości. Ale w polskiej mentalności ciągle nie możemy uwolnić się od wpojonego przekonania, że wszyscy jesteśmy państwowi i wszystko jest państwowe. Prawdziwie niewolnicze myślenie. 
 
Szkoda, bo wiele mądrych i trafnych myśli psuje ta mentalność chłopa pańszczyźnianego, co uważa, że przynależy do pana z racji urodzenia.

Mariusz 2013-05-14

Fajna audycja, gość faktycznie bardzo ubolewa nad utratą kapitału intelektualnego. Ja uważam, że człowiek jest wolny, a wręcz jego obowiązkiem jest robić to żeby jemu i jego rodzinie było lepiej (chodzi mi o jakość życia, a nie status materialny). Więc wyjazdy za granice są jak najbardziej ok, tam łatwiej realizować plany. Z drugiej jednak strony przykro się robi jak się widzi takie opustoszałe miasteczka, miasteczka starców... Wielu moich znajomych po studiach wyjechało, pozostali się zastanawiają dlaczego jeszcze nie wyjechali. Zostaje garstka tych przedsiębiorczych co chcą z jakichś powodów tutaj coś robić, i garstka nieporadnych nic nie umiejących ludzi którzy będą pracować dla tych pierwszych i narzekać, że to wyzysk i ktoś powinien coś z tym zrobić.

Piotrek 2013-07-27

Inteligencja nie rozwija się w szkole, tylko w człowieku. 
Gość mówi, że biurokracja jest problemem dla szkolnictwa. Ja się pytam, czy szkolnictwo jest problemem dla zdobywania wiedzy i umiejętności ? 
 
Trzeba się zastanowić, czy dobie internetu, ogólnodostępnej wiedzy, informacji, oświaty, istnieje potrzeba zakładania spędu różnej maści wanabe-naukowców, których jedynym osiągnięciem jest produkcja naukowej biurokracji ?

Dodaj komentarz...


Olaf Wojak - patriota ceniący prawdę, uczciwość i pracowitość.
Wszechstronny organizator, działacz społeczny, miłośnik natury i zwierząt. Z zamiłowania fotograf i grafik.

Doświadczony przedsiębiorca z wieloletnim stażem w branży elektronicznej i komputerowej.
Specjalista ds. negocjacji i handlu zagranicznego.

Swoją przygodę z branżą IT zaczął od komputerów 8-bitowych. Za pośrednictwem Maloka BBS był 40-tym cywilnym użytkownikiem polskiego Internetu, w czasie kiedy nikt o nim nie słyszał. W latach 90-tych wdrażał program „internet dla szkół”.

Program RadioStrefy Biznesu

Inne audycje tego autora:


Czas na RAZ (1) - 5 lata temuSetna audycja (1) - 5 lat temu

Sfora pytań do Wilka (3) - 5 lat temu


Więcej audycji...

Agent Tomasz na widelcu (6) - 6 lat temu


Polska dzisiaj w Europie (2) - 6 lat temuPsychopaci w biznesie (4) - 6 lat temu


Polak Węgier ... - 6 lat temu

Po trzykroć Wilk - 6 lat temu

Firma podczas wojny - 6 lat temu

Zakazany Owoc - 6 lat temu

Zakazany Owoc (3) - 6 lat temu


Samorządność (2) - 6 lat temuStudio Kreatywne - 6 lat temu


Unia a postawa obywatelska? (3) - 7 lat temu


Prima aprilis - 7 lat temuRoboty do roboty (8) - 7 lat temu

Życzenia Świąteczne (1) - 7 lat temu
Jak żyć pełną mocą (7) - 7 lat temu

Fenomen whisky - 7 lat temu


Jaja wielkanocne (1) - 8 lat temu


Cenzura kiedyś i dziś (3) - 8 lat temuZus i inne takie tam podatki (5) - 8 lat temu


Nowa Psychologia Sukcesu (3) - 8 lat temu

Odwaga prowadzenia biznesu (13) - 8 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Betblok system - - 20.00
Daniel Opole - - 100.00
Piotr - - 200.00
pit3r - - 25.00
czk - - 33.00
Faks - - 50.00
czk - - 56.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt