Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2013-05-21

Jan Fijor - Emeryty

Nadający: Jan Fijor

Dzisiaj rozmowa na tematy związane z emeryturami.

KOMENTARZE

STiL85 2013-05-21

Wkoncu... chyba chca nam dac znac abysmy sluchali na zywo ;p

Łukasz 2013-05-21

Próbowałem słuchać na żywo, jednak obok audycji był czat, okropnie niemerytoryczne wpisy, nie dało się na to patrzeć 
Wiem, że można zminimalizować przeglądarkę i tego nie widzieć, ale to jednak nie to samo.

Paweł 2013-05-21

@2 racja co do czatu - ostatnio miałem okazję usłyszeć kawałek Lewaktywy muzgowej i zobaczyć chat - tragedia, ale to inna sprawa. 
Pozdrowienia dla Blachy i Wiesława;)

Sławosz 2013-05-21

Co za cymbał z Tego Wiesława

Antoni od zaopatrywania dentystów. 2013-05-21

Pan Wiesław reprezentuje tą tęsknotę do darmochy socjalistycznej. To nie jest odosobniony przypadek. Kiedyś jak chciałem wyleczyć zęba, to musiałem załatwić to dając po cichu pomocy dentystycznej małą paczuszkę kawy Robusta. Janku! Ten temat ZUS-u trenuję od roku bo tyle jestem emerytem i... nie mam ciągle naliczonej emerytury. Codziennie biegam i gimnastykuję się i zdrowie dopisuje. Oczywiście te perturbacje z ZUS-em nie wpływają na nic, bo prowadzę firmę i zabezpieczeniem jest zdrowie oraz praca we własnej firmie. Gdybym chciał określić te dwie sytuacje dotyczące emerytur to określiłbym to tak - mieliśmy złodziei socjalistycznych,a teraz mamy złodziei euro-socjalistycznych. Z tego względu,że byłem na wykładzie profesora Hoppe i Korwina-Mikke to niestety muszę stwierdzić, że ludzie coraz częściej skłaniają się do państwa pseudo-opiekuńczego. Wystarczy włączyć telewizor. Dawniej szukano spekulantów, teraz wciskają, że Europa nam wszystko da. Róbmy swoje...

Grzegorz 2013-05-21

W sumie nie ma o czym gadać. Emertytury to jest problem emerytów. To oni nie będą mieli niedługo z czego żyć. Raczej nie są słuchaczami Kontestacji, a nawet jak są to wierzą że zus nie upadnie. Zobaczymy ;). Janek, szkoda czasu audycji.

Piotrek 2013-05-21

Proszę Cię towarzyszu Wieśku o niedzwonienie i niezabieranie cennego czasu Janka, którego oczekuję z niecierpliwością przed każdą kolejną audycją, a który mi odbierasz, dodatkowo wnerwiając mnie swoimi wywodami.

jan M Fijor 2013-05-21

@Grzegorz Bardzo się mylisz. To raczej ty będziesz placić na emerytów. I jeszcze z tego powodu zapłaczesz. Poza tym, zobaczysz, jak szybko mija czas. Już teraz pomyśl o swojej przyszlości. A może liczysz na cud? 
Ukłony

Robi 2013-05-22

Panie Janie, szykuje się chyba panu proces sądowy. Ktoś grozi, że puści pana w skarpetkach. Zgadnie pan kto, czy mam napisać?

jan M Fijor 2013-05-22

@Robi Nie zgadne, napisz. pozdr jmf

Paweł 2013-05-22

Ben Bernanke puści Pana Jana w skarpetkach... przynajmniej taki ma plan.

Grzegorz 2013-05-22

@Janek. Ja w tym roku zusu zapłaciłem 300pln, a ponieważ chcieli go podnieść do 1000 przeniosłem firme za zagranicę (myślę o przyszłości). Chytry dwa razy traci. Jak będę chcieli finansować zus z innych podatków to do granicy NRD mam 10km. Bardzo tanie domy, Maciek Bienert sobie tamten kraj bardzo chwali. 
Podtrzymuję moją opinie, emerytury do problem emerytów.

dudi 2013-05-22

Dzwoniący Wiesław poruszył kwestię "urynkowienia" polskiej służby zdrowia. Na pierwszy rzut oka wydaje się to absurdalne, ale okazuje się, że nawet były minister zdrowia Balicki całkiem niedawno obwiniał "wolny rynek" za patologię w służbie zdrowia :) Polecam ten link: wiadomosci.gazeta.pl

Robi 2013-05-22

Piotr Kuczyński na swoim blogu napisał, ze to co pan wygadywał o nim w czasie jednej z ostatnich audycji to kompletne bzdury i gdy tylko zechce, to puści pana i Kamila w samych skarpetkach. Naprawdę wyssał Pan to wszystko z palca? 
Ja już nie wiem komu mam wierzyć...

jan M Fijor 2013-05-22

@Robi Nie mogę znaleźć fragmentu, o ktorym piszesz, stąd nie mogę się ustosunkować. Moim zdaniem działalność p. Kuczyńskiego jest szkodliwa, a ponieważ jest on aktywnym doradcą finansowym, może być potraktowana jako forma insider trading. Podrzuc cytat, w którym odnosi się do naszej audycji.  
Pozdrawiam

Robi 2013-05-22

@ 15 
www.macronext.pl 
Komentarze numer: 286, 289 i 290

Paweł 2013-05-22

Robi robi sobie jaja, to nie ta audycja.

Marriusz 2013-05-22
Wiesiek 2013-05-22

Dzisiaj odsłuchałem w całości audycję i stwierdzam , że takich głupot jakie mówi Jan Fijor to nawet nie słyszałem z ust Kaczyńskiego, czy Korwina Mikke. Człowiek który jak widać z wypowiedzi większość życia spędził w USA narzeka, że polski ZUS z którego chce emeryturę żąda od niego dokumentów z pracy w Polsce. Chwali KRUZ który w całości jest finansowany z budżetu bo przecież składki płacone przez rolników nie wiem czy pokrywają 5% wypłacanych emerytur i rent. Ubawił mnie bajer jak to w Stanach facet odkładał jednego dolara dziennie i uzbierał 2 miliony dolarów to taki sam bajer jak z pucybuta stał się milionerem, matematyka jest nauką ścisłą i przez 40 lat zebrał 14600$ gdyby rzeczywiście jego inwestycje dawały mu na czysto zysk 10% to zarobiłby 29930$ czyli razem 44530$. Fiodor nie ma pojęcia jak wyliczana jest emerytura ale ją krytykuje, jeżeli ktoś przez całe życie kombinował aby jak najmniej płacić na ZUS narzeka, że ma niską emeryturę i uważa, że jest to niesprawiedliwość, ja przez 47 lat odprowadzałem składki od wszystkich moich dochodów i dziś jestem zadowolony z emerytury ale pracowałem ciężko na nią w kraju płacąc składkę dla innych. ZUS nie inwestuje żadnych pieniędzy czy to tak trudno zrozumieć człowiekowi który zabiera się za dyskusję o systemach emerytalnych więc jak ZUS-y wojewódzkie mają ze sobą konkurować. O służbie zdrowia nie będę pisał bo ja znam temat ale entuzjaści definicji utopii libertariańskiej mnie zakrzyczeli choć nie mają pojęcia o mechanizmach rządzących w ochronie zdrowia.

Paweł 2013-05-23

Panie Wiesławie, krótkie pytanie - jak Pan uzasadni samo istnienie różnych krusów i zusów? Czyli traktowanie ludzi jak bydlaków, o które trzeba dbać.

kontestatornia 2013-05-23

Wpierw mówi o matematyce a później o utopi libertariańskiej. Weź wiesiek i zmień forum. Ofiaro socjalizmu. Dajcie mu bana bo tracę cierpliwość.

Paweł 2013-05-23

www.youtube.com Słucham sobie właśnie spotkania Sowy ze "studętami"... film dla ludzi o mocnych nerwach;)

Łukasz 2013-05-23

"Ubawił mnie bajer jak to w Stanach facet odkładał jednego dolara dziennie i uzbierał 2 miliony dolarów to taki sam bajer jak z pucybuta stał się milionerem, matematyka jest nauką ścisłą i przez 40 lat zebrał 14600$ gdyby rzeczywiście jego inwestycje dawały mu na czysto zysk 10% to zarobiłby 29930$ czyli razem 44530$" 
 
- Powinna Ci wyjść kwota około 4 razy większa przy kapitalizacji miesięcznej lub trochę mniejsza przy rocznej przy takim zysku.  
 
- Kwotę 2 mln $ da kapitalizacja miesięczna przy zysku ok. 19% odkładając 1$ dziennie. Wiadomo, że takich lokat bankowych nie ma, na obligacjach też ciężko, obstawiam, że było to wynikiem gry na akcjach, tam jak najbardziej możliwy taki zysk. Obliczenia na szybko, nie chce mi się tego przeliczać na minimalny uśredniony zysk z akcji. Chyba, że chcesz to Ci przeliczę.

Wiesiek 2013-05-23

Łukasz przeczytaj to co napisałeś broniąc głupot głoszonych przez Fijora czy uważasz, że jak napiszesz coś zawiłym językiem to nikt tego nie rozumie. Tak wytłumacz na tym forum jak odkładając jeden dolar dziennie można mieć dwa miliony dolarów po czterdziesty latach i wytłumacz w co można zainwestować aby mieć taki zysk w stosunku rocznym bo dla mnie tak mała kwota zainwestowana w narkotyki nie przyniesie takiego zysku. Natomiast za wolność jaką uznaje @kontestatornia to ja dziękuję za Stalina była większa.

jan M Fijor 2013-05-23

@Lukasz, chcesz się założyć? pozdrówko 
jmf

Łukasz 2013-05-23

@Jan M Fijor, nie rozumiem, nie neguję Twojej tezy tylko ją tłumaczę 
 
@Wiesiek 
Nie piszę skomplikowanym językiem, ale mniejsza o to. 
Wyliczenia: 
s4.ifotos.pl 
s6.ifotos.pl 
 
Za ewentualne poprawki będę wdzięczny. 
 
Pozdrawiam

Wiesiek 2013-05-23

Życzę ci inwestycji przynoszącej przez 40 lat na czysto 19 procent miesięcznie. Można czasem pobujać w obłokach ale nie na giełdzie. Ja w czasie swojej pracy zarabiałem 1400 zł i parę milionów na miesiąc gdybym je odkładał w banku to miałbym grosze.

Sharkey 2013-05-24

@WIesiek 
Bardzo sie ciesze Panie Wiesku, ze jest pan zadowolonyz ZUSu ale co jesli ja nie chce z tych uslug korzystac? Moze chce przechlac wszystkie zarobione pieniadze? Nikt nie powinien za mnie decydowac.

Paweł 2013-05-24

O czym jest ta dyskusja? No i niech to nie będą 2 mln Panie Wiesławie; cieszy mnie, że jest Pan zadowolony ze swojej emerytury i że płacił Pan zgodnie z przepisami całe życie; oraz jak bardzo utopijne są te libertariańskie wymysły - fakt jest taki, że utopijny system, który jest teraz jest bankrutem, jeszcze jakoś się trzyma na kroplówce, ale niedługo zdechnie, ja za niecałe czterdzieści lat nie będę miał żadnej emerytury od państwa, może w tej sprawie się wypowie jakiś matematyk/ekonom. Pytanie jest, co z tym robić dalej, bo wyjścia są tylko złe - które jest najmniej złe?

jan M Fijor 2013-05-24

@Lukasz, Moj klient zalozyl sobie konto w 1953 roku, do 1960 inwestowal 1 dolara dziennie, ortodoksyjnie, Potgem musial juz stosowac stawke minimalna czyli 50 dol miesiecznie., Lacznie wlozyl w system ok. 27 tysiecy. trzymal pieniadze najpeirw w firmowym Invwestment Trust (srednia rentownosc ok. 13 proc.) później już tylko w w agresywnych (small cap) funduszach powierniczych. Ostatnie 7 lat pracował ze mną, wróciliśmy do investement trust a ze small cap lokowaliśmy kasę w poszukiwania ropy naftowej (Global Resources by State Street oraz Black Rock). w 2001 roku poszedł an emeryturę, mial ok. 1,8 mln dol. na koncie, ale w 1999 roku miał ich 2,1 mln. Obliczałem jego średnia rentowność i wyszla z granicach 13,3 proc.Żadne cud, biorąc po uwagę np. Berkshire Hathaway (ok. 22 proc. o ile mnie pamiec nie myli). Napisałem o tym kilka lat temu we Wprost i nasze specjalisty to podchwyciły, żeby ludzi do biznesu przyciagnac. Zrobili ze sprawy karykaturę, której ty dorobiłeś kolejnego garba. Tymczasem case jest prawdziwy, a facet po 10 latach mieszkania na Bahama wrocił rok czy dwa lata temu do USA. Mieszka w rodzinnej Peorii, Illinois. pozdrówko

Łukasz 2013-05-24

@Jan M Fijor Serdecznie dziękuję za rozwinięcie historii.  
P.S. Początek mojego komentarza (23) to cytat, słowa Wieśka, nie moje, a mam wrażenie jakbyś odnosił się do tego jakbym to ja był ich aktorem.  
 
Pozdrawiam

Kla 2013-05-24

"Korwin będzie mówił o skuteczności..." :D

Eldooka 2013-05-24

jak się nazywa utwór prologu audycji i dzwonek telefonu Janka?

Paweł 2013-05-25

No i tyle Wiesław odpowiedział. Wszedł na audycję, stwierdził, że wszyscy opowiadają głupoty, oraz jaki to socjalizm jest dobry i konieczny. 
Dzwonek to The Kinks - You really got me, a prolog to chyba własna produkcja o roboczym tytule Dżony Fajdżer;)

Robi 2013-05-25

Panie Janie, a czy wchodziłby Pan już do fuduszu Rybińskiego - Eurogeddon? Spadł już niemiłosiernie, gdyż na giełdach mimo słabych gospodarek zaskakujące wzrosty ale wydaje mi się, że w końcu ten fundusz zacznie triumfować tym bardziej, że już tak bardzo spadł i cena jest bardzo atrakcyjna...

kamiński 2013-05-25

no ten odcinek "na mięsie", konkretny, fijor nie gada pierdół i bez zbędnej nerwacji, tylko rzeczowo do wiesława :)

jan M Fijor 2013-05-25

@Robi ja bym wchodził jedynie na long term, w akcje firm, ktore długo obserwuję, z bardzo dobrymi fundamentami, a jeśli fundusze, to tylko takie, które mają za sobą co najmniej 25 lat istnienia przy rentowności bijącej o kilka punktów procentowych indeks S&P 500. Alternatywa, to własny biznes. 
czy w Rybińskiego bym nie wszedł, bo profesor KR nie ma doświadczenia long term. 
 
pozdrawiam

Robi 2013-05-26

@ 37 
ale ile może jeszcze zlecieć na litość boską. Przeciez musi w końcu dynamicznie pójść do góry. Czy uważa pan , ze DJI będzie bezustannie szedł do góry? A propos tej sprawy. Jak jest związek indeksu z inflacją? Teoretycznie może być tak, że gospodarka jest do dupy, a inflacja przekracza jakieś absurdalne poziomy i na papierze zyski firm są coraz większe. Czy wtedy indeks tez rośnie? Jesli tak, to faktycznie to może rosnąć i rosnąć w niebiosa...

jan M Fijor 2013-05-26

@38 Jeśli jest tak, jak obecnie w USA, gdzie bank centralny skupuje obligacje, to pieniądze za obligacje - JAKO PIERWSZY - otrzymuje sektor finansowy (giełda). Wiedząc, albo czując, że to jest pieniądz inflacyjny (QE3), finansiści z Wall Street lokują je w papierach wartościowych. Ceny akcji i obligacji idą w górę. Rośnie bańka spekulacyjna. W nieskończoność nie rośnie, w końcu pęka i jest kryzys. Jak w 2008, czy wcześniej w 2000.Dlatego teraz nie ma w USA inflacji ogólnej cenowej, ale rosną ceny w bańkach: złoto, ropa naftowa, akcje i powolutku, ale systematycznie w nieruchomościach. Nowy kryzys jest nieuchronny. Prof. Rybiński to wie, nie wie jednak, że przed inflacją ucieczki nie ma. Poczytaj Hazlitta "Inflacja", albo za kilka tygodni .arcydzieło Mengera "Zasady Ekonomii". czołko.

Castiel 2013-05-30

Pan Wiesław jak wszystkie uprzywilejowane "elity" postPRL siłą rzeczy będzie popierał najdurniejsze pomysły rządzących z prostego powodu - był, jest i prawdopodobnie do końca życia już będzie na garnuszku państwa, który co by o nim nie powiedzieć jest hojny dla swoich "elit". 
Do "elit" zaliczają się np. górnicy - Ci też nie będą narzekać na wysokość i czas po jakim należy im się emerytura, sędziowie, prokuratorzy, wojskowi, policjanci, lekarze, pielęgniarki, nauczyciele i cała reszta podłączona do rządowego cyca... ale to NIE ONI produkują ponad 70% PKB tylko sektor małych i średnich przedsiębiorstw, które to muszą na swoich barkach nosić owe uprzywilejowane "elity" których produktywność może być poniżej wszelkich przyjętych norm bo "państwo" czyli w 70% MiŚie pokryją koszty z utrzymywaniem nierentownych sektorów. Jak widać zasada "dziel i rządź" ma się świetnie - uprzywilejowani chcieliby aby każdy miał przywileje, nieuprzywilejowani chcieliby aby każdy miał takie same szanse czyli brak przywilejów, a rząd z obu grup się śmieje bo wie że zniesienie przywilejów to spadek poparcia i przekierowania całego strumienia nagromadzonego niezadowolenia w jego kierunku (a tak można zwalić swoje niepowodzenia na "spekulantów" i krwiożerczy wolny rynek), natomiast rozdanie przywilejów wszystkim jest po prostu niemożliwe z ekonomicznego punktu widzenia - państwo i rząd mogliby ogłosić upadłość po pół roku. 
 
Co do samego działania systemu ubezpieczeń zdrowotnych to USA jest przykładem jak można zrobić wykrzywioną karykaturę pseudo-wolnorynkową za pomocą państwowych regulacji - czego wisienką na torcie jest MediCare.  
Za przykład dobrego funkcjonowania całkowicie prywatnej służby zdrowia posłużyć może Singapur, gdzie umowy pomiędzy ubezpieczanym a ubezpieczycielem czy lekarzem nie wkracza "wojownicze państwo walczące o sprawiedliwość społeczną". Nikt nie umiera na ulicach, nikt nie ma problemów z dostępnością czy jakością usług medycznych których poziom jest jednym z najwyższych na świecie, przy stosunkowo niewielkich kosztach jakie pochłania opieka medyczna.  
 
ekonomistyka.blog.pl 
 
Argument o "urynkowieniu" przez zmianę finansowania lekarzy z naliczania godzinowego na liczbę przyjmowanych pacjentów jest całkowicie chybiony. Po 1 cały proces poboru i wręczania pieniędzy dalej pozostał w rękach państwa, po drugie równie dobrze można odwrócić argument i powiedzieć, że stawka godzinowa jest niesprawiedliwa bo słaby lekarz będzie badał kilku pacjentów cały dzień a dobry w tym czasie przebada kilkudziesięciu przy czym obaj zarobią tyle samo.  
W rynkowym modelu to UBEZPIECZYCIEL ponosi koszty wizyty pacjenta u lekarza, więc w przypadku próby naciągania ubezpieczyciela czy to przez pacjenta hipochondryka, czy przez lekarza który będzie chciał sobie dorobić przez świadczenie słabych usług w celu zwiększenia ilości wizyt, będzie odbierane jako próba oszustwa i w najlepszym wypadku taki lekarz straci posadę w najgorszym zostanie postawiony przed sądem za oszustwo względem ubezpieczyciela i narażenie zdrowia i życia pacjenta. W przypadku kiedy ubezpieczycielem jest państwo cały logiczny tok zdarzeń przestaje mieć znaczenie - koszty i tak pokryje podatnik (i to podwójnie bo pierwszy raz pokryte będą z jego ubezpieczenia zdrowotnego a drugi raz na prywatnej wizycie gdzie dopiero okaże się jaka faktycznie jest diagnoza) więc kto by się tym przejmował? 
 
PS. Za PRL nie było kolejek do lekarzy bo ludzie którzy nie byli w "elicie" mieli ciekawsze zajęcia jak np. stanie w kilometrowych kolejkach za meblami, papierem toaletowym, mięsem, masłem i innymi dobrami luksusowymi tamtych czasów. Jeśli chodzi o "darmowe" leki to były one finansowane z kasy państwa więc droższe być już nie mogły - z tym, że jeśli ktoś w ogóle wierzy w "darmowe" dobra i usługi ma niewielkie pojęcie o działaniu gospodarki, więc tak czy inaczej będzie popierał "darmochę" jaką proponuje rząd - oczywiście za pieniądze z podatków.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Nie kupuj baryłek ropy (tylko alkoholu) (28) - 11 miesięcy temu


Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 11 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 11 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 11 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - ponad rok temu

Jak się bogacić? (18) - ponad rok temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - 2 lata temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 3 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 5 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 5 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lat temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lat temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 7 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 8 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 8 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 8 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 9 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 10 lat temu

Portugalia (17) - 10 lat temu

Wy ćwoki (15) - 10 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 10 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 11 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 11 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 11 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 11 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

rolety dako nowy sącz - - 20.00
Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt