Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne
dziś
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
6 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2013-06-11

Płacąc wyższe podatki, jesteś patriotą

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Dziś rozmawiamy o rankingu Pulsu Biznesu, który miał wykazać, kto jest większym patriotą. I o tym, dlaczego pochodzenie produktu jest fikcją.

KOMENTARZE

RADesign 2013-06-11

w patriotyzmie gospodarczym jest coś ze strategii przetrwania. 
z jednej strony mówi się o tym, że "kapitał nie ma narodowości" itp. 
z drugiej strony istnieje zjawisko podboju ekonomicznego, którym padają ofiarą wszystkie słabe gospodarki czy gospodarki postkolonialne. ze stanu dominacji ekonomicznej - siłowego utrzymywania państw na niskim poziomie zaawansowania gospodarki - trudno się wyrwać. 
po prostu bogate państwa stosują rozmaite narzędzia ekonomiczne i polityczne, aby utrzymać monopol dla swoich gospodarek. 
ich wezwanie do "otwarcia rynków" można porównać do wyzwania "chodź na solo" chowając za plecami odbezpieczone Uzi. 
niektórzy się na to łapią. 
 
trudno olewać jakiekolwiek metody wspierania swojej lokalnej gospodarki - podwyższając tym ogólny poziom życia najbliższego otoczenia, czyli służąc też sobie - kiedy praktycznie każde bogate państwo z czołówki wspiera swoją gospodarkę nawet dość nachalnie. 
ponieważ naszym politykom daleko do amerykańskich lobbystów, brak nam niemieckich przemysłowców czy chińskiego zorganizowania i podporządkowania - pozostaje nam patriotyzm gospodarczy. 
 
Niemcy faktycznie są baaardzo zachowawczy i chronią swoje rynki. 
o skrajnym "patriotyzmie" Niemców opowiadał nawet Maciek Bienert, któremu w niwelowaniu niechęci Niemców pomaga niemieckie nazwisko, charakter i to że jest z Polski (jak Niemiec nie kupuje u siebie to z dwojga złego wybierze sąsiada ze strefy kulturowej - Czechy, Polska, Dania, Holandia). 
 
przypomnijmy sobie np. aferę z bakteriami w warzywach - wszyscy byli winni - a to hiszpańskie ogórki, a to polskie pomidory, etc. dopiero dużo później z pewną niechęcią przyznali, że bakterie pochodzą spod Drezna. 
albo słynna konina - ewidentna spychologia, bo firmy z UK czy Holandii ewidentnie wiedziały, co kupują. a jak afera - "to nie my, to Ci paskudni Rumuni i Polacy". a tak właściwie to byli pewnie Włosi. 
każdy prowadzi małe wojenki gospodarcze i chroni swoje rynki. 
postępować odwrotnie to idiotyzm typu "z szabelką na czołgi". 
nie idziesz na strzelaninę z gołymi pięściami, chyba, że chcesz zginąć.

Jacek_vel_Blacha 2013-06-11

Hugo mam wrażenie ,że trochę na siłę próbowałeś udowodnić swoją tezę.Oczywiście jak to zwykle bywa podczepili się pod to Ci co chcą być jeszcze bardziej libertariańscy jeszcze bardziej antypaństwowi i tak wzajemnie nadmuchiwaliście sobie ego chyba jednocześnie odrywając się od realiów. 
 
Japonia to jest mój przykład . Jedna z najbardziej rozwiniętych gospodarek świata i zarazem jedno z centrów technologicznych jeszcze do niedawna Amerykanie brali od nich know how całymi garściami a zarazem jest to jeden z najbardziej protekcjonistycznych i zamkniętych na przybyszów z zewnątrz rynków.  
Nie to żebym sympatyzował z takimi modelami funkcjonowania kraju ale zaprzeczyć się nie da ,że skutecznie forsują swoje firmy i rozwiązania po całym świecie jednocześnie chroniąc swój własny rynek przed "inwazją obcych".  
Za chwilę znając życie i specyfikę tego środowiska wyskoczy ktoś z tym ,że Japonia jest zadłużona po same uszy i czubek głowy ale co widać chociażby po Grecji czy Hiszpanii (również bardzo zadłużonych krajach ) zdecydowanie lepiej udaje im się (Japończykom) lewarować swój dług i utrzymywać pozycje na arenie światowej. 
Czy to jest argument przeciwko wolnemu rynkowi? Oczywiście ,że nie natomiast nie można tego lekceważyć ,że poszczególne kraje jako zbiorowości walczą o swoje interesy a tam gdzie chodzi o pieniądze nie ma sentymentów i nie ma miejsca ,w większym lub mniejszym stopniu , na trzymanie się idealistycznych dogmatów gdy wszyscy inni wkoło mają te dogmaty ,kanony wolnorynkowości w najczystszej postaci głęboko w dupie. Niedostrzeganie tego czy wypieranie z świadomości jest cytując Twoja słowa Hugonie przejawem głupoty lub ignorancji . 
Komentujący @RADesign pokazał to jeszcze bardziej dobitnie niżeli ja w swoim poście. 
 
Pozdrawiam :-)

Max 2013-06-11

Brakuje tutaj argumentów z strony Hugo za to jest sporo zupełnie nie potrzebnych emocji, po za tym audycja fajna.

nervous 2013-06-11

Korea Południowa też jest doskonałym przykładem tych państw które opisujecie w komentarzach powyżej.

Hugo 2013-06-12

Bez emocji to byłby Dziennik Telewizyjny.  
 
Co do Japonii, czy Korei, czy posługiwania się takimi skrótami mają one one sens tylko w przybliżeniu. Mówiąc, że firma jest japońska, mówimy, że pewnie więcej stanowisk managerskich będzie obstawiona przez skośnookich. Albo, że firma amerykańska będzie miała raczej otyłych pracowników.  
 
Media się posługują takimi pojęciami, to i ludzie też. Ale sensu to nie ma. IMHO.  
 
Wzorowanie się "Ameryki na Japonii" oznaczało w praktyce, że w Toyocie i wielu innych tamtejszych firmach zaczęto wdrażać nowoczesne techniki zarządzania (zapoczątkowane w sporej części przez amerykanina tak na marginesie) i konretne firmy nei mające nic wspolnego z Japonią zaczęly je kopiować do swoich struktur.  
 
Ale z krajami i pochodzeniem firm nie ma to nic wspolnego.

Mniszek 2013-06-12

Ja mając dwa identyczne produkty (czyli takie, u których nie jestem w stanie stwierdzić różnicy w jakości i cenie) kieruję się raczej lokalnym patriotyzmem. Jak sąsiadowi dobrze idzie biznes, to ten może wyremontuje swój dom i okolica będzie dzięki temu ładniejsza i atrakcyjniejsza. Wiem, że to niepopularne, ale ja wolę, jak mam wokół siebie zadowolonych ludzi. Nawet nie muszę ich znać, ale każdy znajomy moich znajomych ma na mnie jakiś wpływ. 
Wcale nie chodzi o to, jak ktoś powiedział, że skoro mówimy jednym językiem, to musimy sobie pomagać. Otóż, gdybym mieszkał dokładnie na granicy z Czechami, tak samo chciałbym wspierać sąsiada po jednej jak i drugiej stronie granicy.  
Jeśli mam okazję wspomóc lokalnego przedsiębiorcę i nie kosztuje mnie to żadnych wyrzeczeń, to dlaczego miałbym tego nie robić? Nie żyjemy przecież w próżni, a dobro wraca do nas przecież nie tylko w postaci pieniądza.

Jacek_vel_Blacha 2013-06-12

Drogi Hugonie  
 
Proszę nie posługuj się tym brzydkim zwyczajem Gazety Wyborczej ,że jak braknie Ci argumentów to stosujesz łatki i przylepiasz je do przeciwnika.Na audycji to zrobiłeś ale też w swoim komentarzu wpierw nazywąjac oponentów rasistami a następnie nazywajac to co napisałem wiedzą medialną. 
Sam na antenie wyrażasz zdanie na wiele tematów chwilę później mówiąc ,że tak właściwie to się na tym nie znasz - to jaką łatką mam określić Twój zasób wiedzy?  
Pozostawię to bez odpowiedzi. 
 
Poczekam trochę co inni myślą w tym temacie i wyjmę kolejne argumenty. 
 
Pozdrawiam :-)

Hugo 2013-06-13

Okresleniem "rasisci" wprowadzam raczej nieco dynamiki do audycji. I wg mnie wciaz oddaje to charakter tego slowa. Bo nie wiem, jak można dyskryminowac kogos tylko dlatego ze mieszka 10 km w bok i akurat wypadlo, ze za granicą.  
 
A co do wiedzy to nie mnie się chwalić.  
Albo coś wychodzi, albo nie.

Magic 2013-06-13

W patriotyzmie chodzi o to, że wspieramy "swoich". Po to choćby, żeby "swoi" wsparli kiedyś nas. Teraz tylko jak definiujemy sobie tych swoich. Np to ci, których znam osobiście, Albo ci co mieszkają w mojej okolicy. Albo ci co mówią tym samym językiem, Albo może ci co chodzą to takiego samego kościoła.  
To dla tych co nie rozumieją patriotyzmu.

Jacek_vel_Blacha 2013-06-13

@Hugo 
 
"W 1992 roku japoński wynalazca, Shuji Nakamura skonstruował pierwszą wydajną diodę niebieską, a cztery lata później pierwszy niebieski laser" 
i dalej .... 
"Dalszy wszechstronny rozwój technologii startujących z szafirowych podłoży doprowadził do uruchomienia produkcji pierwszego masowego wyrobu, w którym wykorzystano niebieskie lasery półprzewodnikowe. Po 10 latach opanowano w Japonii produkcję laserów niebieskich o mocy 60 mW, co wystarcza do zastosowania ich w gęstym zapisie informacji na prezentowanych obecnie płytach Blu-ray BD-R i BD-RE." 
 
Amerykańskie korporacje sektora technologicznego zapłaciły za licencje do tego typu technologii potężne pieniądze.To nie jest jedyny taki przypadek dotyczący transferu technologii from Japan to USA.  
Poczytaj trochę bo to nie jest jakaś wiedza tajemna : 
https://pl.wikipedia.org/wiki/Blu-ray 
Jeśli mi nie wierzysz i wikipedii nie wierzysz zapytaj prof. Andrzej Blikle na ASBIRO jak to Japonia na swoim "rasiźmie" z jednej strony a z drugiej na ekspansji międzynarodowej dominacji stała się krajem bardzo bogatym i tak jak kolega @Magic piszę właśnie dzięki wspieraniu swoich.

Hugo 2013-06-14

Nie Magic, to nie nazywa się patriotyzm, to się nazywa przyjaźń.

Magic 2013-06-14

Przyjaźń dotyczy co najwyżej tych, których znam osobiście. Jeśli kogoś nie znam, to trudno mówić o przyjaźni. 
Działanie na rzecz grupy, nawet ze szkodą dla siebie, jest naturalne.  
Robią to i mrówki i ludzie.  
Najczęściej działamy na rzecz swojej grupy kosztem grup obcych. Ma to sens jedynie, gdy takie grupy mają niewiele wspólnych członków. 
Gdy grupą jest państwo lub naród - to mówimy o patriotyzmie. 
Gdy wioska to o patriotyzmie lokalnym. 
Gdy potomkowie jednego człowieka + powinowaci to o więzach rodzinnych.

Tomasz 2013-06-15

Jacek_vel_Blacha ma rację, mnie też denerwuje to płytkie traktowanie i nie potrzebne emocje (w każdym razie dla mnie są niepotrzebne do rzeczowej oceny sytuacji), ale zaraz zaraz, toż kontestacja to często radio rozrywkowe... no i po co te emocje? ;)

Michał 2013-06-15

Hugo - skoro BRE Bank jako prywatna firma (należąca do ComerzBanku) płaci jedne z wyższych podatków, to może po prostu dużo zarabiają? W dużych firmach, szczególnie spółkach publicznych, ciężko manewrować wydatkami, by minimalizować podatki. Może BRE dużo zarobiło w 2011? Chyba tak, było to (po zapłaceniu pensji, czynszów itd..) miliard na czysto. Dużo.

witek 2013-06-16

Francuzi jedzą francuskie sery, piją francuskie wina i kupują głównie auta marki peugeot, ranalut, citroen etc, dlaczego? "bo może ktoś z mojej rodziny znajdzie prace w PSA"? "a jak nie to może ktoś kto tam zarobi kupi coś u mnie?" To nie są te pieniądze z drukarki, to jest realna kasa poparta pracą

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:
Premier znowu bredzi (2) - 3 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 5 tygodnie temu

Czy to już komunizm? (2) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 7 tygodni temu

90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 8 tygodni temu

Państwo przepłaca za celebrytów? (1) - 2 miesiące temu

Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 3 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 5 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 6 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 8 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 10 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 10 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu


Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu


Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 6 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu


AgenTomasz mówi całą prawdę (49) - 10 lat temu

Ile zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00
Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt