Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2013-06-13

Hejter w domu

Nadający:

Przerażająca jest bierność dzisiejszych rodziców. Zakładają, że wszystko załatwi za nich szkoła, Kościół, nauczyciele, lekarze, eksperci itd. Koniec końców, to czy dziecko poradzi sobie w życiu zależy w bardzo dużej mierze od rodziców właśnie.

KOMENTARZE

Amish 2013-06-13

Ja odpowiedziałem 8/10 na "NIE". Ale odwrócił mi się los pierdołowatego przeciętniaka, bo trafiłem w 5ej klasie podstawówki na 16tkę Warszawską www.16wdh.pl , gdzie odbyłem szkołę życia: nauczyłem się zaradności, samodzielności, pracy w grupie, nabrałem pewności siebie, pogody ducha... Rzucenie szkoły średniej, Kontestacja, ASBiRO to już moje świadome i samodzielne wybory. Ale nie wyrzuciłbym moim rodzicom "spierdolenia mi startu w życie". Oni nie czuli potrzeby - w swoich czasach musiejącej (

Amish 2013-06-13

Oni nie czuli potrzeby - w swoich czasach musiejącej (

Amish 2013-06-13

(poprawcie mnie, bo nie wiem, jak inaczej to napisać) być relatywnie silniejszą od mojej tu-i-teraz - dogrzebywania się do wiedzy nt. pieniędzy, czyli tej, która daje wolność. Nie oceniam ich, bo postąpili w swoich życiach najlepiej jak potrafili.

Ostatni Europejczyk 2013-06-13

Moi tak źle nie wypadli... 
 
Chociaż z tym pytaniem o emerytury nie wiedziałem jak odpowiedzieć. 
W moim przypadku jest tak, że rodzice mówili mi coś w stylu: "Pamiętaj, będziesz mnie musiał w przyszłości utrzymywać, bo system emerytalny niedługo pierdyknie..." 
 
A tak po za tym nie było źle.

Artur D. 2013-06-13

U mnie 10 na nie! 
Gówno mnie starzy nauczyli. Stary alkoholik - czego mogłem się od niego nauczyć: chlać i robić robotę na odwal. Dla niego ważniejszy był telewizor i piwko niż wychowanie dziecka. Wychowała mnie praktycznie matka. 
Matka w porządku, ale zawsze była i jest nadopiekuńcza. Teraz na starość telenowele ogląda jak prawdziwa polka. 
 
Generalnie nigdy nie usłyszałem rodziców jakiś konkretnych porad życiowych.  
 
Nie lubię na nich narzekać i biadolić, bo wiem że inni mieli, mają o wiele gorzej. 
 
Teraz w wieku 30 lat brakuje mi męskiego wychowania. Brak mi pewności siebie, mimo umie robić różne rzeczy: m.in: programowanie, budowlanka. 
 
Jednak nie umie się odnaleźć w życiu. M.in. nie umie utrzymywać więzi z ludźmi. 
 
Teraz wiem, że wszystko zależy ode mnie. Nie wszystko stracone. :)

mgr inż. BlackEmperor 2013-06-14

Dobry filmik, szkoda że hejterzy na wykopie go zakopali :( 
 
@5 z całym szacunkiem ale "umiem" też nie umiesz pisać :)

Metabaron 2013-06-14

Moja mama zmarła, gdy miałem 8 lat, więc wychował mnie samotnie ojciec, a raczej "wychował". 
 
Codziennie po pracy, po zjedzeniu obiadu szedł spać i tak spał od 17 do 21.. po czym szedł do łazienki wziąć prysznic i potem dalej spał do 7-mej rano. I tak codziennie. Całe weekendy przesypiał również. 
 
Jedyne miejsce, w które mnie zabierał, to był stadion żużlowy Polonii B.. Dziś mam traumę, bo jestem wiernym kibicem, czyli idiotą i nie umiem się od tego sportu i chodzenia na to coraz bardziej nędzne przedstawienie uwolnić. Jest ono nędzne z powodu tragicznie, kosmicznie gigantycznej ilości regulacji, jakie co roku wprowadzają władze ligi, po konsultacjach oczywiście z debilnymi prezesami klubów. 
 
I tak oto klub w moim mieście upada, a ja ciągle tracę czas na chodzenie na najbardziej przeregulowane rozgrywki sportowe na świecie. 
 
Na wszystkie pytania odpowiedziałem NIE :/ 
Poza tym ojciec zawsze podcinał mi skrzydła, próbując mi wmówić, że to o czym marzę jest bez sensu, albo, że się nie nadaję. W takim przeświadczeniu, że się do niczego nie nadaję dorastałem. Wyprowadziłem się z domu 3 lata temu i staram się utrzymywać jak najmniejszy kontakt z nim, albo wcale, bo gdy tylko go widzę, albo o nim pomyślę, to przypominają mi się automatycznie te chwile, gdy mi wmawiał, że sztuka jest dla nędzarzy i że artyści stają się tylko alkoholikami. A w domu nie potrafił nigdy stworzyć normalnej atmosfery, w której mógłbym się rozwijać jako człowiek i nie wyjść z domu z nienawiścią do czegoś takiego jak "rodzina". Z moim rodzeństwem tylko się tłukłem i wyzywałem na cały blok. On miał to zawsze w dupie, a ja nie potrafiłem wytrzymać w tej atmosferze stałej nienawiści wszystkich wobec wszystkiego. Później sąsiedzi patrzyli na mnie i moje rodzeństwo jak na rodzinę patologiczną. 
 
Dziś po przebyciu 2 załamań nerwowych, w wieku nastoletnim, braniu psychotropów przez 3 rok mojego pełnoletniego życia, chodzeniu do psychiatry,- w chwili obecnej do psychologa, albo jak lewacy wolą - psycholożki o_O... wróciłem do rysowania i malowania i dalej podążam za swoimi marzeniami. 
 
Możliwe, że moje problemy to tylko moja wina. To ja miałem zbyt słaby charakter, słabą psychikę, by się z problemami uporać. Żałuję tylko, że w dzieciństwie nie spotkałem ani jednej osoby, która wskazałaby mi drogę, jak zacząć sobie z nimi radzić i przestać się przejmować wieloma rzeczami i po prostu iść za głosem serca. W tym społeczeństwie wszyscy mają cię niestety, i twoje problemy w dupie. 
 
Niestety nikt nie zwróci mi zmarnowanego czasu. A mój ojciec, dzisiaj bankrut, mieszka z moim rodzeństwem i wydzwania do mnie, żebym przyszedł go odwiedzić i ciągle nie może pojąć tego, jak bardzo mam ich dość i nie może zrozumieć, jak wiele krzywdy mi wyrządził - NIE ROBIĄC NIC. 
 
Odrzucam słowa KORWINISTÓW, że dziecko należy DO RODZICÓW. Człowiek nie jest przedmiotem, tym samym nie jest niczyją własnością - ani rodziców, ani państwa, ani kogo- czy czegokolwiek. Nie polegajcie nigdy na rodzicach.  
 
Róbcie to, co wam serce podpowiada, bo tylko Wy jesteście w stanie zadbać o siebie najlepiej. Jeśli pozwolicie innym kierować waszym życiem, przegracie.

mej 2013-06-14

Dzieci mają zajebiście silną psychikę, ponieważ jest to psychika bardzo plastyczna. Dlatego są się w stanie dostosować do najbardziej zwyrodniałych rodziców. Niestety takie dostosowanie do patologii powoduje, że nie są się w stanie usamodzielnić, bo nie są przystosowane do normalnego społeczeństwa. Współczuję ci, Metabaronie. Ważne, że powolutku do przodu. 
 
Od siebie mógłbym dodać, że jeśli ktoś boi się (czy wstydzi się) iść z tym problemem do psychologa, to może warto zacząć od kupna książki np. mi sporo pomogła książka Toksyczni rodzice (S. Foward i C. Buck).

mej 2013-06-14

Oczywiście poza niedostosowaniem do społeczeństwa, patologiczni rodzice powodują swoim dzieciom mnóstwo cierpienia. Ewolucyjnie dziecko jest tak zbudowane, że chce kochać swoich rodziców i jeśli trafi na patologię, to jest poddane rozdzierającym doświadczeniom (kochaj swojego oprawcę).  
 
A chyba najsmutniejsze jest to, że skrzywdzone dziecko, jeśli nie przepracuje swoich problemów, będzie mimowolnie krzywdzić własne dzieci.

Krzysiek 2013-06-14

@mej "przepracuje" ? 
 
@Jacek fajna audycja!

Krzysiek 2013-06-14

Aha, 9 na nie.

LordBlick 2013-06-15

No to teraz Jacek powinien zostać dyżurnym psychologiem Kontestacji... ;)

Ostatni Europejczyk 2013-06-15

@12 Kardaszewski Jacek? 
 
A nieee... Jacek W. 
 
Boże, już się bałem, że drań z kicia wyszedł i przychodnię otworzył.

LordBlick 2013-06-15

@ OE: No pan Kudłatek aspirował do roli psychiatry, a to insza inszość, psycholog jest dla w miarę zdrowych.

sprae 2013-06-16

Świetny odcinek :) 
Kazik Na Żywo kiedyś też o tym śpiewał 
www.youtube.com

blank 2013-06-16

niestety smutna prawda w wielu przypadkach... :(

Jacek W. 2013-06-16

sam potrzebuję lekarza :-) 
dzięki za komentarze. rozkminka przed plusem przy winku.

jan M Fijor 2013-06-22

Niektóre komentarze sa wstrzajace! cały się trzęsę po przeczytaniu Artura D,. i Metabarona. Pocieszajace jest to, że macie świadomość swoich problemów, że potraficie je określić, a więc jest szansa, że chociaż częściowo uda wam się je pokonać. Myslę, że przygotujemy audycję na temat skaleczeń, jakimi polscy rodzice częstują swoje dzieci  
 
Czolko

Artur Kozubski 2013-06-22

U mnie nie lepiej: 10 x NIE :-D 
 
Za to moje dziecko odpowiadając na te pytania miałoby wynik 0 x NIE, więc nie jest źle. 
 
Niestety bezdenna głupota rodziców często rzutuje na los dzieci, nawet gdy te już się usamodzielnią (wciąganie ich w swoje problemy nawet po opuszczaniu rodzinnego domu - to jest dopiero problem). Dla niektórych ludzi nawet zachowanie neutralności w stosunku do swoich dzieci to za wiele (nie pomagam, nie utrudniam życia), tylko cały czas niszczą życie już dorosłym dzieciom swoją głupotą i nieodpowiedzialnością wciągając w kolejne problemy i nie dając stanąć na nogi. To jest największy problem - nieudolni rodzice wcielający się w "duże dzieci" zatruwające życie swoim dorosłym dzieciom i niszczący je psychicznie oraz finansowo, mimo że wcześniej robili wszystko, aby ich dzieci powieliły ich patologię i nie wyrwały się z nędzy i beznadziei. Nawet jak dzieciom się to udaje, to staruszkowie już zadbają, aby ściągnąć je ponownie do swojego poziomu. Tacy ludzie istnieją.

Amish 2013-07-01

Wywodzę się z rodziny dotkniętej alkoholizmem. Wielopokoleniowo. I o tyle, ile jestem dumny z mojego taty, który tytanicznym wytężeniem woli zatrzymał chorobę (i spadek po wcześniejszych naszych pokoleniach), obecnie jest trzeźwym od ponad 25-u lat [alkoholikiem], nigdy nie widziałem go pijanego, rozwija się, od bardzo dawna pomaga próbującym wyjść z nałogu, mam z nim świetny kontakt, wspiera mnie, i mimo, że pracował i pracuje na półtora etatu, niewiele go widać w domu, to zawsze czułem jego obecność. Z kolei matki (DDA, córka alkoholika i bardzo toksycznej, apodyktycznej matki, z którą też nadal mam wielką nieprzyjemność mieszkać) nie czułem w swoim życiu nigdy. Zawsze ciągnęła mnie w dół, osądzała, karciła, podcinała skrzydła, zniechęcała do moich co i rusz pojawiających się pasji...  
 
@Artur D.; @Metabaron  
Z tą drugą relacją pomógł i pomaga mi Michał Jankowiak. Pomógł mi oczyścić tę relację prawie doszczętnie. Żywienie żalu, złości, lęków, niechęci, nienawiści, zgorzknienia, zobojętnienia do rodzica, czy do każdej innej bliskiej nam w ten, czy inny sposób osoby jest raniące i obciążające przede wszystkim dla nas samych. Uwolnienie się od tego jest mega pozytywnym przeżyciem. W zamian, gdy pozbyłem się negatywów, przyszły w ich miejsce współczucie, zrozumienie, wsparcie, miłość do mojej mamy. Nadal nad tym procesem pracuję, ale wiem, że jestem na dobrej drodze. Przejąłem w końcu pełną odpowiedzialność za swoje myśli i postępowanie.  
 
Jeżeli jeszcze nie próbowaliście chłopaki - spróbujcie huny. Czy to u Michała, czy innego skutecznego "instruktora obsługi mózgu". Żadnego gadania z wynajętym człowiekiem o waszych problemach, stawiania analiz, etc. Huna to oczyszczanie za pomocą wizualizacji. To nieinwazyjna, stara metoda z Dalekiego Wschodu umożliwiająca spojrzenie na ciążące nam relacje z miłością (o ile poświęcimy jej [relacji] odpowiednio dużo naszej nad nią pracy).  
 
Żadnego racjonalizowania (czyli: "psychologowania") irracjonalności (czyli: emocji).

Dodaj komentarz...


Po samobójczej śmierci Jacka Wrocka prowadzenia studia podjął się Leszek Neymno. "10% odcinków ma dotyczyć seksu analnego" - mówi testament Jacka.

Jego audycja to 3:21 Raport

Medale:

Rozrywacz miesiąca
złoty!

Program miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:

Jestem w lesie (9) - 7 lat temu

Taśmy prawdy (5) - 7 lat temu

Sposób na drzwi (2) - 7 lat temu


Śmierć Trynkiewicza (2) - 7 lat temu

Tęczowy wyścig zbrojeń (1) - 7 lat temu

Spowiedź pastafarianina (5) - 7 lat temu

Więcej audycji...
1000 lat świetlnych (2) - 7 lat temu

Porno posłów (+18) (2) - 7 lat temu

10 x Australia (część 1) (10) - 7 lat temu

Złoty Skur*ysyn (1) - 7 lat temu

Dylemat patelni (5) - 7 lat temu

Ogłoszenie (12) - 7 lat temu

Agencik Tomasz (9) - 7 lat temu

Syndrom Senyszyn (6) - 7 lat temu

Coming out narodowca (10) - 7 lat temu

The Walking Wyborca PO (5) - 7 lat temu


Photoshop w służbie prawdy (8) - 7 lat temu

Lapsus językowy (12) - 7 lat temu

Demokracja zmienna jest (6) - 7 lat temu

SKRAJNA "PRAWICA" mówi... (7) - 7 lat temu

SKRAJNA? LEWICA mówi... (6) - 7 lat temu

South Park masakruje lewaków (19) - 7 lat temu

Imagine there is no "Imagine" (60) - 7 lat temu

Warszawa maszeruje RELACJA (10) - 7 lat temu


I Bóg stworzył kobietę (13) - 8 lat temu

Are you my nigga? (26) - 8 lat temu


Won od naszych działek! PLUS (25) - 8 lat temu

Won od naszych działek! (7) - 8 lat temu

Hejter w domu PLUS (19) - 8 lat temu

Hejter w domu (20) - 8 lat temu

Jestę wolnościowcę PLUS (9) - 8 lat temu

Jestę wolnościowcę (36) - 8 lat temu

Musicforlife PL z piwnicy PLUS (24) - 8 lat temu

Musicforlife PL z piwnicy (5) - 8 lat temu

Tu jest Polska PLUS! (9) - 8 lat temu

Tu jest Polska! (14) - 8 lat temu

Uczynek mobilizujący PLUS (9) - 8 lat temu

Uczynek mobilizujący (24) - 8 lat temu

Rybnik troluje Polskę PLUS (9) - 8 lat temu

Rybnik troluje Polskę (18) - 8 lat temu

Startup smoleński PLUS (14) - 8 lat temu

Startup SMOLEŃSKI (12) - 8 lat temu

Globalne Ociplenie PLUS (6) - 8 lat temu

Globalne Ociplenie 2013 (17) - 8 lat temu

Zapominają po kupie PLUS (19) - 8 lat temu

Zapominają po kupie (14) - 8 lat temuSpowiedź Korwi*eba PLUS (61) - 8 lat temu

Spowiedź Korwi*eba (46) - 8 lat temu

300 mld Donalda (6) - 8 lat temu

Harlem Shake w Polsce - 8 lat temu
Pieprzona hipokryzja - 8 lat temu

30 filmów o WIELKIM Bracie (2) - 8 lat temu

Lenin w Heyah - Prolog - 8 lat temu

Oto słowo nie-boże - 8 lat temu

Nie jesteś Bogiem - 8 lat temu

A co z biednymi? (1) - 8 lat temu

Szczuka kocha Zawiszę (1) - 8 lat temu

Marsz do lasu - 8 lat temu

Europa gnije - 8 lat temu


RESTECP Polacy - 9 lat temu

Śpiący Królewicz nie śpi (2) - 9 lat temu

Tankujesz pedałujesz (1) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Na makaron i pizze - - 50.00
dominik - - 100.00
Jacek tak trzymać - - 50.00
gman - - 20.00
na pomnik dla Zośki - - 50.00
Aliktus - - 20.00
Przemek z Poznania - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt