Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
4 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2013-06-14

Nie sztuka zostaæ bogatym na raty

Nadający:

Inwestowanie w sztukê albo dwie. Final konkursu. Mówimy o inwestowaniu w sztukê, nie tylko obracy oraz jedziemy z cyklem inwestycje pod obstrza³em.

KOMENTARZE

Daniel Piesto 2013-06-14

Szczegóły produktu Treeneo. Warto zalogować się i przejrzeć dostępne dokumenty: 31029.treeneo.com

Mariusz Matrejek 2013-06-14

Szczegóły produktu Treeneo.com: 31029.treeneo.com 
Oceńcie sami i piszcie swoje komentarze.

nervous 2013-06-16

Tutaj fajna dyskusja na temat tego Treeneo: www.hyipforum.pl

Oskar_aka_Godfather 2013-06-18

Naprawdę świetna audycja, słucham od pierwszego odcinka i póki co nie ominąłem ani jednego :) 
 
Inwestowanie jest tym co chciałbym robić aby osiągnąć niezależność finansową - myślę tu o nieruchomościach czy ziemi, ale także wielu innych rzeczach. Nie interesują mnie przepychanki biznesowe czy to w korporacji czy gdziekolwiek indziej - nudzi mnie to :) Dzięki wam jestem o krok bliżej do realizacji swoich zamierzeń.

Mariusz Matrejek 2013-06-20

@Godfather 
 
Miód na nasze uszy. Ciekawe, że użyłeś sformułowania "niezależność", a nie "wolność". 
 
Pamiętaj także zaprosić na jacht, whisky, do hacjendy kiedy już będzie to w Twoim posiadaniu!

zły farmaceuta 2013-06-20

Audycja świetna, słucham wszystkich odcinków. Zdobyliście Panowie oddanego fana.  
 
Sporo ostatnio słyszę o inwestowaniu na zagranicznych giełdach akcji ( głównie krajów rozwijających się). Może zrobilibyście Panowie audycję o takiej tematyce.

Daniel Piesto 2013-06-25

#6 Dobry temat i bardzo obszerny. Dzięki.

Daniel Piesto 2013-06-25

Przypomnę jeszcze, że dziś spotykamy się na spotkaniu otwartym Investime w Warszawie. Proszę chętnych, zapisujcie się na stronie investime.pl. Jeszcze są miejsca z tego co wiem. 
 
#6 Widzę tu właściwie dwa tematy:  
1. BRICS szanse, zagrożenia 
2. jak tanio i skutecznie inwestować na innych giełdach zagranicznych (i czy wogóle warto).

Jacek 2013-07-09

Kiedy będzie następna audycja?

Mariusz Matrejek 2013-07-10

Chyba uda nam się opublikować już w tym tygodniu. 
 
Przepraszam za opóźnienie. Sezon wakacyjny i praca nad kolejnym nowym projektem dla inwestorów, na który już teraz nieoficjalnie zapraszam: www.investgin.com

Marek 2014-05-15

Witam Panowie, 
 
Ogólnie z zadowoleniem wysłuchałem Waszych innych audycji. Ta natomiast jest zgoła inna, rodzi wątpliwości i sprzeciw, wymaga - co robię bardzo rzadko - długiego wpisu. Od wielu lat inwestuję w nieruchomości.  
 
Oferta treeneo, to CWANIACTWO I NACIĄGANIE ludzi.  
Sprzedaż gruntów rolnych, W CENIE działek budowlanych.  
 
Pytania podstawowe: co jest przedmiotem sprzedaży ? Grunt. To wiemy. Ale o jakim przeznaczeniu ? CO NABYWCA MOŻE NA NIM ZROBIĆ - wybudować dom mieszkalny czy może tylko orać ? A jak wybudować "w przyszłości", TO KIEDY I PRZY SPEŁNIENIU JAKICH WARUNKÓW ? 
 
W audycji pada stwierdzenie: "nie ma ryzyka nie uzyskania decyzji o warunkach zabudowy" (inaczej, ale sens ten sam, wypowiada się inwestor na swojej stronie). 
Ciekawe ... JAK sobie wyobrażacie uzyskanie wuzetki/wuzetek np. tu agrofortis.pl czy tu 
agrofortis.pl 
 
NAPRAWDĘ MYŚLICIE, że bez planu miejscowego da się zabudować (jako skutek a nie sama chęć) - na podstawie wuzetki (abstrahując przez chwilę od realności ich wydania) - kilkaset pojedynczych działek na dziesiątkach hektarów, przez setki inwestorów ? POKAŻCIE TAKI ZREALIZOWANY PRZYKŁAD w kraju, na terenach o podobnym charakterze, a więc pozamiejskiej zabudowie, w obszarach o typowo rolniczej produkcji, ośrodkach turystyki sezonowej. 
 
NIE DA SIĘ. Po prostu. A myślę oczywiście o całym "kompleksie działek" a nie o skrajnych działkach, które mogą - przyjmuje tak z ostrożności (teoretycznie) - nawiązać do zabudowy istniejącej. Nie cytuję przepisów i orzecznictwa, bo te zapewne znacie.  
 
Cisza w audycji na temat tego, CZY ZAMIAREM GMINY JEST DOPUSZCZENIE na tych obszarach zabudowy mieszkaniowej czy w ogóle, jakiejkolwiek zabudowy. Studium jest dostępne na stronie gminy - proponuję popatrzeć na rysunek: barczewo.bip.net.pl 
Odpowiedz jest jednoznaczna: NIE. 
 
Nie zastanawia Was, co jest plagom w kraju przy sprzedaży gruntów na terenach nie objętych planami miejscowymi, że również ten inwestor mami w stylu: "w przyszłości" będzie możliwe uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy ? DLACZEGO NIE WYSTĄPIŁ SAM, chociażby dla jednej działki ? Przecież wydanie decyzji zmieniającej jest dużo prostsze (dla np. zabudowy 2- a nie 1-piętrowej), niż uzyskanie decyzji pierwotnej. 
 
Rozmawiałem z urzędnikiem gminy Barczewo w sprawie wsi Ramsowo. W okresie ostatnich 2 lat o wuzetki występowano kilkakrotnie - gmina rozpatrzyła wnioski ODMOWNIE.  
 
Jak zawodowo podchodzicie do nabywania nieruchomości, to zapewne znacie uchwałę Rady Ministrów z grudnia 2012 r. w sprawie KPZK 2030, oraz wiecie o tym, że obecnie trwają prace legislacyjne nad kodeksem budowlanym, które między innymi mają doprowadzić do uporządkowania i powstrzymania na poziomie ustawowym rozlewania się zabudowy poza zwarte obszary urbanistyczne. Ważne jest to dlatego, że MOŻE WYSTĄPIĆ TAKA OTO SYTUACJA, że w kodeksie - poprzez odpowiednie przepisy do bezpośredniego zastosowania lub jako delegacja ustawowa do zastosowania w przepisach gminnych - wprowadzone zostaną rozwiązania UNIEMOŻLIWIAJĄCE WYBUDOWANIE ZABUDOWY na obszarach, które są przedmiotem tej oferty. 
 
Wystarczy rzut oka na stronę inwestora, aby znaleźć nie mające pokrycia w rzeczywistości deklaracje, np. że po nabyciu gruntu jego wartość będzie cały czas rosła, jak i o możliwości wybudowania hoteli: agrofortis.pl 
 
Zastanawiam się czy inwestor faktycznie liczy na głupotę rodaków - że uzyska 100% ofertowej ceny (32 zł za metr kwadratowy). Może tak, może nie. Sporym zyskiem będzie już to, że na początku dostanie więcej, niż prawdopodobnie sam zapłacił (szczególnie w opcji I, z wpłatą 30% z 32 zł). Dodatkowo, złapani w sieć co miesiąc będą płacić 300 zł a sprzedawca dostanie prowizję od każdej wpłaty (czytaj: pośredniku szanowny przypilnuj złowionego do wpłacania kasy). 
 
Policzcie też ile faktycznie wynosi zapłata za działkę - "waloryzacja", o której mówicie, tu są duże pieniądze, bo przez 30 lat nazbiera się dodatkowo "inflacyjny zysk".  
 
Jak można mówić o skokowym wzroście wartości po uzyskaniu wuzetki, jak powiedzieliście, skoro już teraz cena działki jest taka jak za dzialki budowlane (takie, które znajdują się na terenie objętym planem miejscowym albo uzyskano decyzję o warunkach zabudowy) ? 
 
Uważacie Panowie, że to nie jest MLM, CZYŻBY ? Polecam godzinny film samego inwestora (pierwszy): inwestycje 
Słowotok, brak konkretów, klepanie się po plecach i nakręcanie, nowomowa sprzedawców sprzedaży bezpośredniej, a co usłyszałem:  
jak osiągnąć sukces; "będziesz aktywny, a w 2 lata będzie miał majątek i będziesz jeździł własnym autem"; trzeba podnosić kompetencje; wspierać się na innych; docierać do największego grona potencjalnych klientów; będzie konsekwentny, sukces gwarantowany, a jak go nie osiągniesz, to widocznie źle to robiłeś; ważne mieć dużą ilość rekomendowanych gruntów; jak najwięcej spotkań; uczenie jak sprzedawać agrofortis; podstawowe pytanie do zadania klientowi: "czy ma już sposob na zgromadzenie swojego majątku", a jak ma, to "jaki ?, czy słyszał o agrofortis"; "nie sprzedajemy ziemi, my sprzedajemy metodę"; kilkakrotnie jest mowa o MLM; "z czym wiąże się dla ciebie poczuje bezpieczeństwa"; mówienie, że jak ktoś jest sceptyczny, to albo nie ma pieniędzy, albo komornik nad nim wisi; cena nie jest wysoka, a poza tym, cena nie ma znaczenia; sprzedaje się metodę / produkt treeneo, a nie nieruchomość; zbieranie prowizji i organizowanie kolejnych spotkań; regularnie rozmawiać z ludźmi; w treeneo można zarobić i 40 zł, i 40.000 zł; trzeba kształtować cierpliwość i wytrwałość, przetrwać chwile zwątpienia.  
 
Jak w praktyce działa MLM: www.hyipforum.pl (a głos rozsądku na początku strony 2 ginie w bełkocie naganiaczy). 
Dziękuję nervous za zapodanie tego linku. 
 
Ach, te widoki, i ten świergot ptaków: vistrad.com 
TYLKO JAK TO ZABUDOWAĆ ? 
 
Sprzedający nie musi się aż tak bardzo wysilać - jeden złowiony znajdzie następnych, nakręcony na zarobienie prowizji.  
 
Dlaczego nie ma udziału banku, tak mocno sprzedawca (też Wy) akcentuje, że bank nie jest potrzeby ? To proste - bo WYSZŁOBY SZYDŁO Z WORKA: bank oczekiwałby przedłożenia wyceny działki, a ta - sporządzona przez rzeczoznawcę - pokazałaby wartość kilku złotych za metr kwadratowy, a nie 32 zł. Widziałem różne wyceny, powiedzieć kilkadziesiąt nie będzie przesadą, także z naciąganym oszacowaniem, ale tu nawet nie ma punktu zaczepienia dla ewentualnego ustawiania wyceny pod kredyt/kredytobiorcę. Sprzedawca unika w ten sposób, że ten jedyny, który profesjonalnie może ocenić jego ofertę pod względem ceny sprzedaży, powie kupującemu, jak jest naprawdę.  
 
Może już zrozumieliście dlaczego sprzedający nie chce brać na siebie "wyjścia z inwestycji", jako dodatkowej oferty dla złowionych. 
 
Dla kogo jest ten "pasztet" ? Dla tych wszystkich, którzy są zafiksowani na nieruchomości, bo "słyszeli", że można na tym zarobić, nie mając o tym zielonego pojęcia, oraz Ci, na których można "oddziaływać", są "w sieci" lub pozytywnie odbierają akwizycje w stylu amway'a. 
 
Na analizę sprawy i napisanie tego poświęciłem 5 godzin.  
 
Prośba do Was, aby w przyszłości rzetelnie oceniać wszelkie omawiane w audycjach inwestycje. Po tej nauce, proponuję się zastanowić czy to, czego osobiście nie realizujecie, wyczerpująco uprawnia do mówienia "generalnie jestem na tak", w kontekście pytania czy warto skorzystać z tej oferty. Wasza - moim zdaniem - błędna, bo oparta na niepełnych i wadliwych przesłankach, rekomendacja mogła wpłynąć na niekorzystne finansowo decyzje innych osób.  
 
Każdy podejmuje decyzje samodzielnie, to oczywiste. Przedstawiacie się jako profesjonaliści z dużym doświadczeniem. Liczę więc na refleksję i sprostowanie na antenie radia (lub tu) wyrażonej w audycji opinii zachęcającej do nabywania tych gruntów albo jej wyczerpującej uzasadnienie odnosząc się do podniesionych zarzutów i nowych informacji.

Robert Przygoda 2015-02-20

Marek po przeczytaniu Twojego komentarza zauważyłem, że nie do końca rozumiesz o czym piszesz. Najlepszy możliwy merytoryczny sposób na obalenie Twoich twierdzeń to spotkanie z moim prawnikiem, urbanistą i rzeczoznawcą - i wszystko będzie jasne...

Przeswit 2015-03-24

Panie Robercie, 
 
Skoro twierdzi Pan, że uwagi zgłoszone przez Marka są bezzasadne, to lepszym rozwiązaniem byłoby po prostu wskazanie, na czym polega ich błąd. Osobiście chętnie przeczytałbym jakąś rzetelną ripostę, bez konieczności wybierania się na wycieczkę w drugi koniec Polski. 
 
Piszę to z perspektywy kogoś, kto potencjalnie byłby może nawet tym produktem zainteresowany, ale na pewno nie zdecyduje się na inwestycję, co do której można mieć tak duże wątpliwości. Zwłaszcza, że "raport" zamieszczony na stronie tego projektu również wykazuje ogromne braki merytoryczne.  
 
Przede wszystkim - trudno w ogóle nazwać raportem materiał, który wielokrotnie powołuje się na rozmaite dane, nie podając praktycznie w ogóle żadnych źródeł. W taki sposób to można sobie z przysłowiowego kapelusza wyciągnąć dowolne "dane" podciągnięte pod z góry ustaloną tezę - i chwilami trudno nie odnieść wrażenia, że autorzy tego "raportu" tak właśnie uczynili. 
 
Dla przykładu - diagram pt. "Preferencje Polaków" twierdzi np, że aż 45% Polaków chciałoby inwestować w nieruchomości, a o lokacie bankowej lub funduszu inwestycyjnym myśli zaledwie 11%. Pytanie zatem: Skąd te informacje? Na podstawie jakich badań? - Nie trzeba być wcale ekspertem od inwestycji, aby zauważyć, że w rzeczywistości proporcje te wyglądają niemal dokładnie odwrotnie: lokatę bankową lub jakiś fundusz posiada pewnie niemal co drugi dorosły Polak, podczas gdy w nieruchomości inwestuje zaledwie niewielki procent ogółu społeczeństwa. 
 
W tym samym "raporcie" można też przeczytać, że "ziemia staje się towarem coraz bardziej deficytowym i pożądanym. Ten, kto ma ziemie może być spokojny o wzrost jej znaczenia i wartości w najbliższych latach. Jak wpływa demografia na ilość dostępnego areału w Polsce pokazuje poniższa ilustracja. Patrząc na wyniki stwierdzamy, że utrzymujemy światowe tempo zmniejszania się wielkości areału na pojedynczego Polaka." Ładnie napisane. Problem w tym, że wszelkie prognozy GUS od kilku lat wyraźnie biją na alarm, że jest dokładnie odwrotnie: Polska się starzeje... i wyludnia (jeden z wielu artykułów na ten temat: wiadomosci.onet.pl 
 
No przepraszam, ale publikowanie takich "raportów" naprawdę nie wzbudza zaufania do tej inwestycji. Jeśli zatem Treeneo jest faktycznie poważną propozycją inwestycyjną, a nie kolejnym polowaniem na jeleni, to oczekiwać by można z jednej strony merytorycznej odpowiedzi na zastrzeżenia podniesione przez Marka, a z drugiej strony - bardziej rzetelnych materiałów publikowanych na stronie samego projektu.

Dodaj komentarz...


Mariusz Matrejek - Inwestor na rynku nieruchomości z 9 letnim doświadczeniem, certyfikowany kierownik projektów, właściciel Aquarius Property Investments. Absolwent Politechniki Wrocławskiej, pośrednik na rynku nieruchomości. Buduje społeczność inwestorów na rynku nieruchomości i nie tylko.Prowadzi audycję Klub Inwestora

Medale:

Informator miesiąca
brązowy

Kulturalnik miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Wywiad z Maciejem Szałęgą (19) - 6 lat temu


25 MAJA (13) - 7 lat temu

Lunarium (6) - 7 lat temu

Temat Rzeznia - Eksmisje (8) - 7 lat temu

Inwestycja w Katamaran - 7 lat temu

Nasze Kamienice (10) - 7 lat temu


Inwestowanie w Domeny (6) - 7 lat temu

Audycja z Mackiem Bienertem (1) - 7 lat temu

Audycja bez Maćka Bienerta (3) - 7 lat temu


Ruszamy (7) - 7 lat temu

Wujek Dobry Podatek (2) - 7 lat temu

Innowacje a kwestia Polska (6) - 7 lat temu


Pycha! (10) - 7 lat temu

Awantura o kase i 10 tipsow (6) - 7 lat temu

Cale zycie w przebudowie (3) - 7 lat temu

Cheruby i Serafiny Biznesu (6) - 7 lat temu

Inwestowanie w kryzysie (10) - 7 lat temu


Deweloper czy Lichwiarz? (10) - 7 lat temu


Predyktor 2 Zabójca Trendów (10) - 8 lat temuMonety, banki, ludzie (5) - 8 lat temu


Czy condo jest bezpieczne? (8) - 8 lat temu

Jest ryzyko, jest zabawa. (6) - 8 lat temuCzy GPW to piramida finansowa? (15) - 8 lat temuInvestime (21) - 8 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Schody Legnica - - 20.00
kliknij! - skuteczne strony www i marketing... - - 20.00
NA PIWKO ZA MERYTORYKĘ DLA DANIELA - - 7.00
EstEst - - 50.00
Zulutrade - - 21.00
pit3r - - 17.00
czk - - 34.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt