Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
4 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady 2013-06-20

Sprawdzanie pomysłu na handel

Nadający: Kamil Cebulski

Po jednoczesnym mailowaniu 4 dziewczyn z tym samym pomysłem na biznes polegającym na handlu w internecie opowiadam o tym, dlaczego nie powinny w ten biznes wchodzić.

KOMENTARZE

gku 2013-06-20

Jest taki fajny film z Willem Smithem "W pogoni za szczęściem" (warto obejrzeć, bo to film na faktach i jest bardzo pouczający). Koleś kupił "okazyjnie" takie fajne urządzenia, które miały zastąpić rentgen. Zainwestował w to całe swoje oszczędności. Później nie mógł tego sprzedać. Popadł w długi, stracił żonę i tygodniami nocował z małym synem w przytuliskach dla bezdomnych. Wszystko się dobrze skończyło, ale ta historia pokazuje fajnie to, o czym mówi Kamil. 
Dzięki Kamil za ten film.

Mariusz 2013-06-20

Zastanawiam się czy dobry case testowy podałeś. Bo właśnie na allegro jest duże parcie klientów na cenę, oraz jest bardzo duża ilość użytkowników, więc przedmiot 200 zł tańszy może się błyskawicznie sprzedać. Świadomi użytkownicy (np jak ja) nie będą się obawiali oszustwa bo allegro zwraca pieniądze za "nieudane zakupy". Reasumując może się skończyć tak, że osoba sprzeda 4 szt. jednego dnia i pomyśli, że się nadaje i kryterium ceny jest najważniejsze. 
 
Natomiast Twój case byłby bardzo dobry gdyby polegał na sprzedaży w sklepie internetowym stworzonym samodzielnie. Raz, że większość osób by przerosło uruchomienie własnej platformy sprzedażowej (rozeznanie się w rynku też wymaga ogarnięcia nie każdy od razu trafi na rozwiązania typu iStore). Następnie jak nie wymięknie będzie musiał w jakiś sposób zdobyć odwiedzających, o kupujących nie wspomnę :P 
 
Mi zachęcenie klientów do kupowania w moim sklepie (pominę seo i inne działania na zdobycie ruchu) zajęło sporo czasu, allegro daje bardzo niski prób wejścia, ale jest to zdecydowanie inny handel. 
 
Gdyby ktoś chciał zobaczyć jak wygląda sklep sprzedający, a nie wyglądający to tu moja autoreklama: www.farby.agrosmol.pl 
;)

Kamil Cebulski 2013-06-20

Mariusz nie rozumiem Twojego problemu z allegro. Cena nart na Allegro to 600 zł. My mozemy narty kyupić za 400 ale musimy zamówić 100 sztuk. Wystawiamy więc ofertę za 500 zł i patrzynmy jak rynek zareaguje. Jak sprzeadmy tylko 2 sztuki to kupujemy od jednego sprzedawcy na allegro za 600 i sprzedajemy klientowi za 500. Tracimy 200 zł ale wiemy że sprzedaż nas nie utrzyma, bo zakładaliśmy że cena o 100 zł niższa spowoduje sprzedaż na poziomie 15 sztuk.Nie rozumiem w czym ten model nie działa.na allegro.

Mariusz 2013-06-20

Masz racje, zakładając, że mamy dostawce który przy 100 szt. da nam cenę 400 zł. Ale na takie okazje to trzeba być we właściwym czasie we właściwym miejscu :)

darek 2013-06-20

Faktem jest to co mówi Kamil. Są tacy ludzie, którzy uważają, że skoro mają dużo długów to powinni bank otworzyć. Znają się na bankowości, bo komornik ich odwiedza parę razy w miesiącu i tym podobne. 
Ludzie ci nie potrafią gospodarowac pensją z etatu i pożyczają w różnych Providentach na kosmiczne odsetki, a spodziewają się, że jak dostaną dotację i otworzą firmę to będzie inaczej.

Frank Sobotka 2013-06-22

Po raz kolejny widzę u Kamila tę obsesję techniczną stroną tworzenia strony www. Gdyby tak przyjąć ten tok rozumowanie konsekwetnie i jeszcze przyjąć założenie, że bez sieci w bardzo wielu branżach biznes nie istnieje (co skądinąd jest dziś chyba prawdą), wychodzi na to, iż k a ż d y, zakładając dziś biznes, powinien znać się na programowaniu www. Bo przecież trzeba to zawsze zrobić samemu, czy nie tak, Kamilu?

Antoni od zaopatrywania dentystów. 2013-06-23

Kamil! Tak się składa, że o HTML słyszałem, to "drugie" to nawet nie wiem - co to jest. Mogłem przy moim biznesie mieć sklep internetowy wcześniej, ale kłopot polegał na na tym żeby za przyciśnięciem jednego klawisza wprost z mojej bazy danych przenosić zmianę ceny kilkuset produktów na stronie www. Temat podjął zdolny młody kolega i oczywiście kosztowało to wielokrotnie więcej niż zwykły program sklepu internetowego. Zauważyłem, że choć ze sklepu internetowego "nie żyje", to pomaga to ogólnie w biznesie. Do zobaczenia na MjM!!!

RADesign 2013-06-23

pomysł na gościa - Bogusław Grzywacz

Mariusz 2013-06-23

#6, może bez przesady, że biznes bez internetu nie istnieje, ale internet to bardzo ważny kanał sprzedaży, zwłaszcza jeśli jesteśmy firmą handlową. 
 
Ja nie wiem jak Kamil podchodzi do technicznych aspektów, ale jeśli osoba zaczynająca biznes nie ma pieniędzy na inwestycje to nie ma co się oszukiwać większość rzeczy będzie musiała robić sama.

RADesign 2013-06-23

@ Mariusz 
 
po to, żeby nie musiała robić sama wymyśla się wszelkiego typu dotacje, zapomogi, itp. 
natomiast jeśli nie ma się wiedzy podstawowej, czy też "ogólnej", to rośnie prawdopodobieństwo bycia oszukanym - także przez siebie, bo nie zna się swoich rzeczywistych potrzeb. 
ktoś kto robi ten przysłowiowy sklep nie musi być "programistą", ale powinien wiedzieć jakie funkcjonalności potrzebuje, jaki jest ogólny schemat funkcjonowania tego sklepu i jakie zadania/moduły muszą wykonać programiści i designerzy - żeby wiedzieć za co się faktycznie płaci z tej dotacji czy pożyczki. 
 
oczywiście można też mieć niesamowity talent do ludzi - od razu wiedzieć czy ktoś mówi prawdę, umieć przekonywać i dobierać współpracowników no i szczęśliwie zamówić sklep nic o nim nie wiedząc - ale taki talent daje sukces niemal w każdej dziedzinie i ludzie z talentami do ludzi zazwyczaj nieźle radzą sobie sami, bez pisania do Kontestacji, chociażby jako doceniani sprzedawcy u kogoś innego w firmie.

Johny 2013-06-28

Nie do końca rozumiem podejścia ,żeby nie zakładać firmy jeśli nikt nas nie chce zatrudnić.Ja tak zrobiłem i uważam ,że to lepsza alternatywa niż np być całe życie bezrobotnym.Handel w internecie generalnie jest chyba trudniejszy od stacjonarnego, no ale zależy to myślę od oferty jaką dysponujemy

Dodaj komentarz...

Kamil Cebulski

Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce.

W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.

Prowadzi audycję na żywo Świat Kamila C., w którym przeprowadza wywiady z biznesmenami.

Medale:

Prowokator miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Firma patentowa - Dawid Pijanka |#558 (1) - 4 miesiące temu
Byłem na Gender Fluid Poly Party (2) - ponad rok temu
O świętach #2 Tad Witkowicz (1) - 2 lata temu


Otwarcie Roku 2018/2019 (1) - 2 lata temuWojciech Siryk - Namzalezy.pl (4) - 3 lata temuMarta Marzec - Mój Dietetyk (1) - 4 lata temuGrzegorz Myszor- JakZagrac.pl (3) - 4 lata temuAdam Sulimski - Ekolog relacji (2) - 4 lata temuTomasz Grzelak - People Helper (1) - 4 lata temu
Religia vs Bezpieczeństwo (8) - 5 lat temuPatryk Borowski - Edengrad (3) - 6 lat temu


Biznes z PASJĄ - Q&A | # 02 (5) - 6 lat temu

Fundacja - Q&A | # 01 (3) - 6 lat temu


Damian Redmer - Rozwojowiec (6) - 7 lat temu
Maciek Gudan (3) - 7 lat temu

Kamil Kosior (14) - 7 lat temu
Sprawdzanie pomysłu na handel (11) - 8 lat temu

Z kasą fiskalną na wakacje (1) - 8 lat temu
Rusza ASBIRO w UK (5) - 8 lat temuJak schować majątek? (31) - 8 lat temu
Adam i firma turystyczna (13) - 8 lat temu


Łukasz Harazim - Klaun Hary (9) - 8 lat temu


Irena Borucka - Survival (15) - 9 lat temu


Tomasz Dąbrowski - Poligrafia (10) - 9 lat temu


Błażej Kozioł (6) - 9 lat temu
Marek Oko - odnawianie kamienic (12) - 10 lat temu
Krawiec, co szył reklamy (9) - 10 lat temu
Kamil, kobiety i sukces (8) - 10 lat temu

SKC#7 - Piotr Mazurowski (8) - 11 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

poradnik jak założyć firmę - - 20.00
borówka amerykańska wysoka sadzonki borówki - - 20.00
Sklep Colway - - 20.00
Wylewki samopoziomujące Mińsk mazowiecki,... - - 20.00
PROPOLIS UK - - 20.00
Borówka amerykańska sadzonki - - 20.00
Praca dodatkowa i dorywcza przez internet w... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt