Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne
przedwczoraj
Czy Wiedźmin jest polski?
670 tys. pozwoli odpowiedzieć na to kluczowe pytanie. Przywłaszczenie kulturowe. Czy kapitał ma narodowość. Tarcza 2.1 - czyli dlaczego rząd znowu wspiera wielki biznes. Czy można...
Myśleć jak przedsiębiorca
przedwczoraj
O PROSTYM SPOSOBIE POZYSKIWANIA KAPITAŁU.
Rynek crowdfundingu udziałowego rośnie w siłę̨. W roku 2019 zainwestowano na nim ponad 40 mln zł., zaś́ w tym roku, mimo pandemii, już ponad 35 mln zł. Dzieje się tak, ponieważ...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2013-06-25

Czy należy płacić podatki?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Martin kontra Hugo - co jest słuszne i co jest moralne. Było o przestrzeganiu prawa, o podatkach i ściąganiu.

KOMENTARZE

czepol 2013-06-25

Fiskus pochodzi od łacinskiego fiscus czyli fundusz

Tomasz 2013-06-25

Co do OC, to definicja podatku za wikipedią: 
Podatek – obowiązkowe świadczenie pieniężne pobierane przez związek publicznoprawny (państwo, jednostka samorządu terytorialnego) bez konkretnego, bezpośredniego świadczenia wzajemnego. Zebrane podatki są wykorzystywane na potrzeby realizacji zadań publicznych. 
 
1. "obowiązkowe świadczenie" - to cecha wspólna z ubezpieczeniem OC 
2. "pobierane przez związek publicznoprawny" - ubezpieczyciel to podmiot prywatny, ale z państową koncesją i regulacją, więc też cecha wspólna 
3. "bez konkretnego, bezpośredniego świadczenia wzajemnego" - cecha, której ubezpieczeniu OC nie można przypisać, bo daje zdefiniowane świadczenie, określone w czasie, w maksymalnej kwocie (1000000€ przy szkodach na mieniu + 5000000€ na szkodzie na osobie) oraz w określonych warunkach (kodeks drogowy + regulamin ubezpieczenia + odpowiednia ustawa) w przypadku jego zaistnienia kolizji drogowej. 
 
Dlatego sądzę, że ubezpieczenie OC nie jest podatkiem, nie wyczerpuje tej definicji w przeciwieńtwie do np. ZUSu, którego świadczenie nie jest zdefiniowane, bo kwota Twojej przyszłej emerytury pozostaje do ostatniej chwili nieokreślona.

mgr inż. BlackEmperor 2013-06-25

Nie mam ochoty przestrzegać tak zwanej "umowy społecznej" bo nigdy jej nie podpisywałem i nie uważam, żeby ludzie, którzy nazywają siebie rządem mieli prawo do moich pieniędzy.  
Dlatego też często redukuję ilość płaconego podatku. W zamian staram się mniej korzystać z "usług" państwa.  
Nie uważam, żeby to było coś niemoralnego. 
 
Martin wspomniałeś, że jeśli przyjdzie do ciebie "fachowiec" i naprawi rurę to powinien zapłacić dochodowy.  
Moje doświadczenia są odwrotne. Ludzie którzy tylko mogą unikać fiskusa (fachowcy, korepetytorzy itp. ) nigdy nie rozliczają się inaczej jak tylko za gotówkę i to jest przez społeczeństwo przyjmowane jako normalne. Ja osobiście bardzo się z tego cieszę, bo to oznacza, że w tym kraju może być lepiej. Wystarczy odrobinę poszerzyć myślenie ludzi.

Erdoj 2013-06-25

Ale ty Martin opowiadasz głupoty. Pokażę ci sytuacje, kiedy zarówno kłamstwo jak i prawdomówność jest niemoralna. I co wtedy? 
 
Siedzisz sobie z kolegą gdzieś na rynku i pijecie piwo. Ty już swoje wypiłeś, właśnie rzuciłeś butelkę do kosza, koledze zostały jeszcze dwa łyki. Odwracasz się i widzisz idącą policję. Kolega jest cwanym kotem i trzyma kapselek w ręku, bo jak wiadomo gdy masz zatkane piwo policja nie może wypisać mandatu. Lecz kolega popełnił jeden błąd: wziął Perłę Export w zielonej butelce, więc widać, że piwo było pite i został tylko łyk. Policji do tego, by wypisać mandat koledze potrzebny jest tylko świadek. I w tym momencie policjant zwraca się z pytaniem do ciebie: Czy twój kolega pił to piwo tutaj, w miejscu publicznym, czy po prostu wziął pił je w swoim mieszkaniu, zatkał i wyszedł na dwór gdzie go nie konsumował? Odpowiadając że nie pił, zrobisz coś niemoralnego wobec prawa, mówiąc zaś że pił powiesz coś niemoralnego w stosunku do kolegi. Co wybierasz?

Daniel Piesto 2013-06-25

Katolicka Nauka Społeczna nie jest częścią magisterium Kościoła, czyli katolik nie musi znać czy zgadzać się z nią. Nie pochodzi od Boga tylko od śp. Leona XIII.

Pakun 2013-06-25

Martin, sto procent poparcia. Oszustwo to oszustwo, nie można tego inaczej nazwać. Czasami jest ono uzasadnione, ale to ciągle jest oszustwo. Znacznie uczciwej jest wtedy przyznać się do zła a nie dorabiać bzdurne ideologie. W środowisku wolnościowym wielu ludziom wydaje się, że prosto można usprawiedliwić własną chciwość. Ale to nie jest takie proste. 
 
Taka własnie, racjonalizująca postawa prowadzi do zabawnych sytuacji. Najpierw ktoś "zoptymalizuje" swoje wszystkie wpływy i płaci tylko kilka procent z należnego podatku, a potem narzeka na np dziadowskie drogi. A z czego państwo ma je remontować? Oczywiście, takie przekręty polskich przedsiębiorców to małe miki w porównaniu z korporacjami międzynarodowymi (ok. 30%-45% rocznego PKB świata) ale wszystko z czegoś się bierze. Bo czy tak naprawdę, wysokość podatku ma duże znaczenie jeśli można go bezkarnie nie płacić? Jakikolwiek podatek zawsze będzie wyższy niż 0.

KamilS 2013-06-25

@5  
 
A Biblia też nie pochodzi od Boga.

RADesign 2013-06-25

wg Martina najlepiej ukształtowany charakter mają niewolnicy ;>

RADesign 2013-06-25

jeszcze a`propos paradygmatu "mówienia zawsze prawdy" (słuchacz ze 118 minuty) 
 
wcale nie pochodzi on z chrześcijaństwa. 
ten paradygmat, podobnie jak bardzo purytańskie i zasadnicze kategorie moralne, pochodzą z greckich (albo wcześniejszych) nurtów filozoficznych. 
radykałowie moralni byli aktywni w Rzymie przed chrześcijaństwem, zaś na przełomie 1 i 2 wieku n.e. ich nauki zostały zintegrowane z chrześcijaństwem, bardzo skutecznie. 
 
paradygmatami rzeczonych greckich radykalnych moralnie nurtów filozoficznych było m.in krytyczne traktowanie seksu, ciała ludzkiego, zmysłowości, także kobiet, wszelakich rozkoszy, nakaz postępowania uczciwego, także zakaz kłamania w każdym przypadku. 
cały ten nurt pogardy wobec ciała tak silnie wypływający w filozofii chrześcijańskiej w pewnych okresach, pochodzi od greckich radykałów, nawiasem mówiąc - ateistów w większości. 
 
tak więc zalecam ostrożność w mówieniu, że coś pochodzi z chrześcijaństwa. w większości bowiem, nic w obecnym chrześcijaństwie nie pochodzi z chrześcijaństwa, a są to tylko zapożyczenia - najwięcej z Rzymskiej Religii Państwowej czyli religijnego poplątania z pomieszaniem Cesarstwa Multi-kulti (Rzymu)

RADesign 2013-06-25

p.p.s. na sam koniec - nacjonalizacja zdarza się także w USA - przykład koronny - federalna kradzież złota obywatelom. która miała miejsce jakiś czas temu...

Koczkodan 2013-06-25

Czy jeśli rozkażą Ci się, Martinie, oblać gównem, to zrobisz to zamiast udawać tylko dlatego, że nie chcesz być w swoich oczach oszustem? Albo dlatego, żeby się zahartować na niemiłe rozkazy przyszłego pracodawcy? Jeśli przy tej skali byś "oszukiwał", to czemu nie miałbyś podobnych rzeczy robić w mniejszej skali?

kaemic 2013-06-26

W kwestii tego słuchacza co mówił że kibole lepsi bo nie ucinają głów w środku dnia na ulicy to Kraków - miasto maczet zaprasza

Max 2013-06-26

Dno i 2 metry mułu, przykro mi to mówić ale od jakiegoś czasu audycje Hugo i Martina, które kiedyś uznawałem za naprawdę dobre, są obecnie z odcinka na odcinek gorsze, a szkoda ;(

nikt 2013-06-26

@4 Jeśli nie chcesz powiedzieć prawdy to możesz, po prostu, odmówić odpowiedzi na pytanie. Prawda nigdy nie jest niemoralna. Prawda to zgodność z rzeczywistością. Nie zawsze natomiast należy ją wszędzie i każdemu wykrzykiwać; gdzie, kiedy i komu, to już kwestia roztropności. Natomiast kłamstwo jest zawsze gorsze od prawdy, bo opisuje coś, co nie istnieje.

Martin 2013-06-26

A jeśli wyląduję na Wenus i tam ufoludek każe mi powiedzieć wiersz po marsjańsku, to co wtedy zrobię? 
 
Co to jest, konkurs na najbardziej malownicze przykłady czy też bardziej wszystkich interesuje to co bym zrobił niż to co zrobiłem? 
 
Zresztą hej, co za różnica co ja bym zrobił? Ważne co ty zrobisz. Miło wiedzieć, że mam aż tak ogromny wpływ na czyjeś życie, że odpowiedź na pytanie co bym zrobił, zmieni czyjeś postępowanie. Ale z drugiej strony mam wrażenie, że ktoś tu szuka sobie białej farby i gipsu żeby sobie ładnie zamalować dziurawe i brudne ściany. 
 
Przykład Erdoja wyżej - właściwym działaniem w takiej sytuacji jest powiedzieć: tak, to jest moje piwo, a to jego. Siedzimy i pijemy. Mój kolega jest niestety tchórzem i nie stać go na bronienie swoich poglądów, ale mnie stać. Piłem, piję i będę pić i jak pan pójdzie to wypiję pewnie jeszcze jedno, bo nie ma w tym nic złego. Jak uważacie, że trzeba mi dać za to mandat, to nic na to nie poradzę, ale naprawdę moglibyście rozróżniać kiedy jest sens dać mandat a kiedy nie ma. 
 
Ostatnio byłem świadkiem, kiedy przez otwartą uczciwą postawę, bez głupiego wypierania się oczywistych faktów, strażnik miejski zmienił mandat 800zł na 50zł. I nie trzeba było przy tym głupka z siebie robić. 
 
A zatykanie kapslem piwa to akurat głupota, bo maksymalny mandat za picie to 100zł, a za usiłowanie picia to 500zł. Więc nie dość, że tchórz to jeszcze głupek. Myślisz, że ja z takimi ludźmi piwo piję po parkach? To chyba masz do mnie jeszcze miej szacunku niż do siebie. 
 
Nie wiem czy mnie będzie zawsze stać na odwagę. Ale tak bym chciał zrobić i tak powinienem. Pewnie tak będzie, bo już tak było. Odkryłem w sobie straszny wstręt do uciekania wtedy, kiedy jest jasne, że to ja mam słuszność. I do kłamania też mam wstręt. I do tego, żeby ktoś mógł powiedzieć, że Martin kłamał, kombinował i uciekał, bo mu było żal 100zł, które przecież wiedział, że ryzykuje.

evilClown 2013-06-26

W tej czy poprzedniej audycji Martin powiedziałeś, że 7 grzechów głównych nie pochodzi z biblii. To ciekawe, bo sam robisz ostatnio na ich temat swoje audycje: pycha, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu (dwie osobne audycje na temat dwóch grzechów głównych). Z tego wynika, że z biblii pochodzi tylko to, co Martin powie. Jak inni powiedzieli to samo kiedyś, to już nie pochodzi to z biblii.

Moneetor 2013-06-26

Państwo nie ma duszy - można oszukiwać! - Richelieu 
Państwo nie ma duszy - trzeba oszukiwać! - Moneetor

dudi 2013-06-27

Poruszony został w audycji temat ściągania :) Ja się zgadzam z Hugo, że ściągać można (wręcz należy, aby mieć wolną od bzdetów głowę) na przedmiotach kompletnie nam do niczego nieprzydatnych. A takie niestety zdarzają się zarówno w szkole, jak i na studiach. Naprawdę nie rozumiem, po co tracić czas na naukę jakiś bzdur, już lepiej w tym czasie napić się piwa :) Dam przykład - filozofia. Na wielu kierunkach studiów jest zwykle obowiązkowa na pierwszym lub drugim semestrze. Nuda, wykładowcy zwykle odwalają po prostu chałturę (bo program nakazuje, że filozofia być musi i koniec, a studia nijak z tym związane), generalnie zero zainteresowania. Mam to wkuwać, bo wtedy wg Martina jestem uczciwy? To podpada raczej pod masochizm, a nie uczciwość ;) Natomiast sprawa ma się całkowicie inaczej, jeżeli ściągamy na przedmiotach ważnych, ściśle związanych z naszym przyszłym wykształceniem (a takich osób nie brakuje). Wtedy to już jest czysta głupota, bo krzywdę robimy przede wszystkim sobie (a być może i innym, jeżeli studia skończy jakiś niedouczony inżynier budownictwa ;)). Tak ja odróżniam te dwie kwestie.

Tasior 2013-06-27

Bez urazy Martin ale p*&^%$#isz jak potłuczony... Ale nie chce mi się już tłumaczyć po tych twoich banalnych argumentach o ściąganiu więc nazwijmy mnie ignorantem...  
 
PS:Wole jak Hugo prowadzisz bez Martina - audycje są wówczas dużo bardziej merytoryczne

Magic 2013-06-27

Ja sam zawszę mówię prawdę, ale nie zawsze całą. Taki odruch. Ale mam pytanie. Jaka jest różnica między kłamaniem, a ukrywaniem prawdy? I w jednym i w drugim przypadku wprowadzamy kogoś w błąd. 
A co do ściągania w szkole - klasówki są po to, żeby sprawdzić wiedzę. Jeśli ściągam, to po prostu korzystam z wiedzy na nośniku zewnętrznym. Dlatego najlepsi nauczyciele robią sprawdziany typu można mieć se sobą dowolne materiały

RADesign 2013-06-27

ja mam nadzieję, że Martin trolluje specjalnie, żeby audycje nie były nudne. 
 
żałuję, że nie dane mi było słuchać na żywo - zadzwoniłbym i spytał się Martina, czy już się czuje Nadczłowiekiem (niem. Ubermensch), skoro tak pogardza tymi, którzy ściągają czy "oszukują" (cyt Martin - "gardzę nimi") 
 
niestety pogarda zdecydowanie psuje ten idealny obraz człowieka-honestezjologa (zawsze uczciwego), gdyż IMO dodatek pogardy zmienia kwalifikację obranej drogi - zamiast uczciwości wynikającej z ideałów, mamy uczciwość cierpiętniczą - wynikającą z kompleksów, zawiści, czy czego tam jeszcze ;> 
to taki uczciwy, zgryźliwy idealista - Martin Miauczyński ;>

Tailor 2013-06-28

Otóż to, pycha diabelska przez niego przemawia!

Antysocjal 2013-07-02

Świetna audycja, tak trudnych i pogłębionych dyskusji wszędzie mi brakowało. To jest konkret Hugo, na prawdę duży szacunek i ukłony przed wami panowie.

kundel 2013-07-16

Chcę więcej takich audycji. Jedna z najlepszych (jeśli nie najlepsza) jakie słyszałem w Kontestacji.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:Państwo przepłaca za celebrytów? (1) - 2 tygodnie temu

Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 3 tygodnie temuUnikaj szpitali (7) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
Pościg za ludzmi bez maski (1) - 7 tygodni temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 8 tygodni temu

Nauczyciele uciekają (6) - 2 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 3 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 3 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 4 miesiące temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 4 miesiące temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 4 miesiące temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 5 miesiące temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 5 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 5 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 6 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 6 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 6 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 7 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 7 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 7 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 7 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 7 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 8 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 8 miesięcy temu


Jestem na kwarantannie! (1) - 8 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 9 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 9 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 9 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 10 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 10 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 10 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 10 miesięcy temu


Bezpłatna komunikacja może być droga (4) - 11 miesięcy temu


Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - 11 miesięcy temu

Idzie drożyzna (2) - 11 miesięcy temu

Polacy nie zasługują na prywatność? (1) - 11 miesięcy temu

Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - ponad rok temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - ponad rok temu

Kiedy można zabić intruza? - ponad rok temu

Magiczne szable i tarcze (1) - ponad rok temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 2 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 2 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 2 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 2 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 3 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 4 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 5 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 5 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 5 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 6 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 7 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 7 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 8 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 9 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 9 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 9 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 10 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00
Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00
Przemyslaw Teterycz - - 20.00
Blog technologiczny Wirtualny wojownik - - 20.00
wypełnianie płatnych ankiet na eankiety.pl - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt