Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2013-06-30

Hejter w domu PLUS

Nadający:

Toksyczni na całe życie.

KOMENTARZE

Amish 2013-07-01
RADesign 2013-07-01

refleksja z opowieści o młodzianie, któremu brat zniszczył skarbonkę i ukradł pieniądze - rozważmy, jak potoczyły by się losy rodziny polskiej w Skandynawii, w przypadkach: 
-kiedy rodzic karze chłopaka za kradzież (np. zakaz wycieczek szkolnych, kieszonkowego, kupna zabawek) 
-kiedy rodzic olewa karę, a młodzian może donieść na brata na policję xD

Amish 2013-07-01

Z drobnych uwag technicznych: Wydaje mi się, że przeczytanie komentarzy, które chcesz czytać w audycji, przed audycją, dobrze zrobiłoby audycji. I wydaje mi się również, że wiesz to o wiele lepiej ode mnie, ale: miałeś mało czasu, byłeś zmęczony, lub coś tam...  
 
Czółko ;)

Max 2013-07-01

Amish ~ Fajna ta wrzuta na tapetę. 
 
Co do audycji to jest ona znakomita, podoba mi się że Bejsment Toks porusza temat wychowywania w zupełnie inny sposób, niż przeważnie pokazują nam to "mądre głowy" z TV i gazet.

Jacek W. 2013-07-01

@Amish 
 
true, true ;)

chuligan 2013-07-01

Najważniejszy jest charakter dzieciaka; ja byłem od dzieciaka cichy, płaczliwy, lubiłem siedzieć w domu, rodzice próbowali mnie wypychać, ale ja nie chciałem. Ogólnie matka dała z siebie wszystko, nie była neurotyczna czy cóś, ale ojciec olał trochę sprawę. Czasami denerwuje mnie, że matka wszystko sama załatwia, wypełnia pity, martwi się rachunkami, rozwiązuje problemy a ojciec tylko pracuje.  
 
Pamiętam, że jak mnie bili w szkole to matka zawsze chodziła takie sprawy załatwić, gdzie to było zadanie ojca. 
 
Wyrosłem na niezaradnego życiowo człowieka, ale to moja wina bo nigdy nie byłem asertywny i nie potrafiłem się postawić. Nie nauczyłem się tez panować nad emocjami, co jest bardzo ważne.

Amish 2013-07-01

@chuligan  
Najważniejsze w tym położeniu wydaje mi się wzięcie odpowiedzialności za swoje życie, rozpoczęcie pracy nad sobą (bo na naukę nigdy nie jest za późno, a wręcz zawsze jest na nią czas), zrozumienie postaw i działań twoich i twoich rodziców, i wybaczenie ojcu. Wybaczanie jest nie tyle piękne, szlachetne, i och-ach, co uzdrawiające. Uzdrawiające wybaczającego. Czyli Ciebie. Wybaczanie pomaga, bo oczyszcza z ciążących, nękających emocji związanych z naszymi zadrami. Z emocji: żalu, złości, niezadowolenia, i tak dalej... Dopóki nie przepracuje się swojego domu tych najważniejszych relacji, które - niejako - dostaliśmy na samym początku, trudno mówić o braniu pełnej odpowiedzialności za swoje życie.  
 
Wolności i sukcesów ;)

Metabaron 2013-07-02

Chciałem coś napisać, ale już 2 razy wymazywałem swoje wypociny. Nieważne w jakim momencie pomyślę o moim rodzeństwie i moim ojcu, to pojawiają się w mojej głowie żal, pretensje, nienawiść i wspomnienia z tego patologicznego domu. 
 
Mam nadzieję, że następna audycja z Jankiem Fijorem będzie poświęcona wychowywaniu dzieci czy coś w tym stylu.  
Na pewno zadzwonię, bo mam coś ważnego do przekazania w audycji na temat ateistycznego modelu wychowywania dzieci, przed którym chciałbym przestrzec polskich rodziców, mających zamiar wychowywać dzieci, tu w Polsce.

KamilS 2013-07-02

>ateistycznego modelu wychowywania dzieci, przed którym chciałbym przestrzec polskich rodziców 
 
A niby to dlaczego? Ja jestem ateistą i na pewno nie będę wychowywać dzieci w duchu religii, którą uważam za nie prawdziwą, a nawet często zabijającą w ludziach ciekawość świata. Poza tym po co miałbym uczyć dzieci o wyimaginowanym Bogu? Nie zgadzasz się? To pokaż mi jakieś dowody na jego istnienie?

Don Camilo 2013-07-02

Przy etj okazji nie sposób nie polecić knigi Korwina: "Vademecum ojca".

Metabaron 2013-07-02

@KamilS 
 
Ile ty masz lat? 18? Widzisz, ja nie mam problemu z ludźmi niewierzącymi. Sam o sobie w pewnym stopniu mogę tak powiedzieć. Jestem raczej osobą, która się "nawraca", jeśli mogę tak to nazwać. 
 
Ale jest różnica między ludźmi, którzy nie potrzebują Boga w swoim życiu, a ludźmi, którzy nienawidzą kościoła i wypisują / wygadują takie pierdoły jak ty. Napisałem: "model wychowania", a to oznacza coś więcej niż tylko NIE chodzenie do kościoła. To także wychowywanie dziecka w nienawiści i pogardzie do kościoła. Pogardzie w społeczeństwie, które jest katolickie w każdym calu, czy ci się to podoba czy nie i nieważne jak bardzo cię to boli, to tego nie zmienisz. Bo nawet jeśli większość ludzi odwróci się od Kościoła, Boga, to i tak np. będą świętowali Boże Narodzenie, z przyzwyczajenia, tradycji. 
 
Wychowywanie dziecka w totalnej nienawiści do jednego z fundamentów naszej kultury, wychowywanie w pogardzie, niewiedzy i totalnej ignorancji wobec chrześcijaństwa zadziała tylko destrukcyjnie na dziecko, chyba że zamierzasz wychowywać dzieci gdzie indziej niż w Polsce. 
 
Tak czy siak, nie chcę tutaj prowadzić dyskusji na taki temat. Zadzwonię kiedyś w trakcie audycji i wyjaśnię o co mi dokładnie chodzi, bo komentarze pod podcastem to nie jest odpowiednie miejsce na to. Uważam, że to bardzo ważna kwestia. 
 
Zanim cokolwiek napiszesz, to powiem ci tylko jedno: to, że nie wierzysz i uważasz Boga za zabobon to tylko pół biedy.

Amish 2013-07-02

A ja jestem zdania, że niezależnie, czy katolik, czy ateista, każdy z nich w równym stopniu może spierdolić wychowanie dziecka.  
 
To, jakim jesteś rodzicem - oczywiście mogę się mylić - zależy przede wszystkim od twojej samoświadomości, potrzeby rozwijania się i nauki, pokory.  
 
Nie ma co uśredniać. Katolicy są bardzo różnorodni, i ateiści są bardzo różnorodni. Światopogląd nie determinuje jednoznacznie jakości rodzicielstwa danego człowieka.

Metabaron 2013-07-02

@Amish 
 
Masz rację. Ja nie napisałem, że jak ktoś jest ateistą, to musi być złym rodzicem. Kurde, napisałem bardzo wyraźnie, że jeśli ktoś jest niewierzącym, to pół biedy... chodzi mi przede wszystkim o wychowanie w NIENAWIŚCI i pogardzie do kościoła... a to się zdarza coraz częściej i uważam, że może przynieść tylko szkody dziecku. Ludzie zanim się wypowiecie, to postarajcie się zagłębić w to, co ktoś pisze, zanim zdecydujecie się odnieść do tego... 
 
Jest różnica między mówieniem dziecku: synu, Bóg nie istnieje, ja taką zasadę wyznaję... a mówieniem mu: wszyscy katolicy to świry, wierzą w jakieś zabobony i pierdoły, do psychiatry należałoby wszystkich wysłać a kościoły zamienić na markety. 
 
Ludzie. Internet nie jest miejscem, gdzie jest się zwolnionym z czytania ze zrozumieniem.

Amish 2013-07-02

Jeżeli nieopatrznie odebrałem, to zwracam honor, Metabaron. :) Moim celem było lekko sprowokować, by wykryć ew. katotalibów i ateo-fanatyków. A nuż jacyś się ujawnią.  
 
Nie mam jednak pojęcia, dlaczego zwracasz się do mnie per "ludzie". (Odpowiadam nadgorliwością na pouczenie.)

Metabaron 2013-07-03

Amish, zwrotu "ludzie" napisałem do wszystkich, którzy przeczytali moje komentarze i chcieliby w podobny sposób się do nich odnieść. Napisałem tak, żeby uniknąć niepotrzebnych dyskusji, bo uważam, że wyraziłem się dość jasno. Niestety w internecie zarówno ateiści jak i osoby wierzące często biorą jakąkolwiek krytykę mocno do siebie, jako atak na ich styl życia i wolność wyboru, a nawet jako potępienie za to kim są.

Krzysiek 2013-07-15

KamilS moim zdaniem wyszedł teraz na takiego trolla internetowego :P 
Ateista to nie tylko osoba, która nie wierzy w bóstwa; to osoba, która wierzy w to, że żadnego boga nie ma. 
Teraz ja tak samo mogę napisać: 
KamilS, z Ciebie jest taki ateista, to daj mi 1 dowód potwierdzający brak istnienia dajmy na to chrześcijańskiego Boga? 
Nie powinniśmy czasami szanować opinie i światopogląd innych osób, z szacunku do siebie?

Krzysiek 2013-07-15

KamilS moim zdaniem wyszedł teraz na takiego trolla internetowego :P 
Ateista to nie tylko osoba, która nie wierzy w bóstwa; to osoba, która wierzy w to, że żadnego boga nie ma. 
Teraz ja tak samo mogę napisać: 
KamilS, z Ciebie jest taki ateista, to daj mi 1 dowód potwierdzający brak istnienia dajmy na to chrześcijańskiego Boga? 
Nie powinniśmy czasami szanować opinie i światopogląd innych osób, z szacunku do samego siebie?

piekarnik 2013-08-13

Wszystko fajnie świetnie, ciekawy temat, dobre przykłady, daje do myślenia. Jednak używanie wulgaryzmów trochę kuje w uszy.

Dodaj komentarz...


Po samobójczej śmierci Jacka Wrocka prowadzenia studia podjął się Leszek Neymno. "10% odcinków ma dotyczyć seksu analnego" - mówi testament Jacka.

Jego audycja to 3:21 Raport

Medale:

Rozrywacz miesiąca
złoty!

Program miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:

Jestem w lesie (9) - 7 lat temu

Taśmy prawdy (5) - 7 lat temu

Sposób na drzwi (2) - 7 lat temu


Śmierć Trynkiewicza (2) - 7 lat temu

Tęczowy wyścig zbrojeń (1) - 7 lat temu

Spowiedź pastafarianina (5) - 7 lat temu

Więcej audycji...
1000 lat świetlnych (2) - 7 lat temu

Porno posłów (+18) (2) - 7 lat temu

10 x Australia (część 1) (10) - 7 lat temu

Złoty Skur*ysyn (1) - 7 lat temu

Dylemat patelni (5) - 7 lat temu

Ogłoszenie (12) - 7 lat temu

Agencik Tomasz (9) - 7 lat temu

Syndrom Senyszyn (6) - 7 lat temu

Coming out narodowca (10) - 7 lat temu

The Walking Wyborca PO (5) - 7 lat temu


Photoshop w służbie prawdy (8) - 7 lat temu

Lapsus językowy (12) - 7 lat temu

Demokracja zmienna jest (6) - 7 lat temu

SKRAJNA "PRAWICA" mówi... (7) - 7 lat temu

SKRAJNA? LEWICA mówi... (6) - 7 lat temu

South Park masakruje lewaków (19) - 7 lat temu

Imagine there is no "Imagine" (60) - 7 lat temu

Warszawa maszeruje RELACJA (10) - 7 lat temu


I Bóg stworzył kobietę (13) - 8 lat temu

Are you my nigga? (26) - 8 lat temu


Won od naszych działek! PLUS (25) - 8 lat temu

Won od naszych działek! (7) - 8 lat temu

Hejter w domu PLUS (19) - 8 lat temu

Hejter w domu (20) - 8 lat temu

Jestę wolnościowcę PLUS (9) - 8 lat temu

Jestę wolnościowcę (36) - 8 lat temu

Musicforlife PL z piwnicy PLUS (24) - 8 lat temu

Musicforlife PL z piwnicy (5) - 8 lat temu

Tu jest Polska PLUS! (9) - 8 lat temu

Tu jest Polska! (14) - 8 lat temu

Uczynek mobilizujący PLUS (9) - 8 lat temu

Uczynek mobilizujący (24) - 8 lat temu

Rybnik troluje Polskę PLUS (9) - 8 lat temu

Rybnik troluje Polskę (18) - 8 lat temu

Startup smoleński PLUS (14) - 8 lat temu

Startup SMOLEŃSKI (12) - 8 lat temu

Globalne Ociplenie PLUS (6) - 8 lat temu

Globalne Ociplenie 2013 (17) - 8 lat temu

Zapominają po kupie PLUS (19) - 8 lat temu

Zapominają po kupie (14) - 8 lat temuSpowiedź Korwi*eba PLUS (61) - 8 lat temu

Spowiedź Korwi*eba (46) - 8 lat temu

300 mld Donalda (6) - 8 lat temu

Harlem Shake w Polsce - 8 lat temu
Pieprzona hipokryzja - 8 lat temu

30 filmów o WIELKIM Bracie (2) - 8 lat temu

Lenin w Heyah - Prolog - 8 lat temu

Oto słowo nie-boże - 8 lat temu

Nie jesteś Bogiem - 8 lat temu

A co z biednymi? (1) - 8 lat temu

Szczuka kocha Zawiszę (1) - 8 lat temu

Marsz do lasu - 8 lat temu

Europa gnije - 8 lat temu


RESTECP Polacy - 9 lat temu

Śpiący Królewicz nie śpi (2) - 9 lat temu

Tankujesz pedałujesz (1) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Na makaron i pizze - - 50.00
dominik - - 100.00
Jacek tak trzymać - - 50.00
gman - - 20.00
na pomnik dla Zośki - - 50.00
Aliktus - - 20.00
Przemek z Poznania - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt