Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
5 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
5 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2013-07-21

Socjal w Niemczech: Czy jest coś bardziej demoralizującego?

Nadający:

KOMENTARZE

Bob 2013-07-21

jeśli pan Bienert zajmuje się doradztwem, szkoleniami to znaczy, że przemawia, więc tutaj przynajmniej robi to troszkę bez ładu, ale mądrze ;p jestem przeciwny państwu opiekuńczemu i oczywiście zgadzam się co do tych zasiłków, ale skoro tzw. państwo daje taką możliwość to ludzie z tego korzystają, proste i można ubolewać, że to złe, że kradzież nawet, upadek moralności itd ale robią bo można, bo tak jak mówił, ale w innym kontekście - korzystają ze swoich praw

mgr inż. BlackEmperor 2013-07-22

Świetna audycja. Bardzo dobrze, że pokazujesz Niemcy, również z tej gorszej strony. Dzięki temu można sobie wyrobić zdanie.

KamilS 2013-07-22

Dyskusja na wykopie www.wykop.pl

Piotr 2013-07-22

Co do treści ok nie ma się co czepiać, audycja jak zawsze ciekawa. 
Niestety kamera Cię onieśmiela i po pewnym czasie męczące stało się patrzenie jak uciekasz wzrokiem na lewo i prawo ...

Kasia Te 2013-07-22

My też sobie tak ustawiliśmy sprawy, że ja jestem w domu z naszą córeczką :) 
Planujemy też home schooling, raczej nie wyobrażamy sobie posłania Ani do szkoły publicznej, a żadnej sensownej alternatywy nie znaleźliśmy i chyba nawet nie chcemy szukać. 
Z domu da się wspaniale pracować :)

Tomasz 2013-07-23

Po komentarzach na wykopie widać, że przekonałeś ludzi na wykopie (miłośników Korwina), do tego, że socjal jest dobry. Brawo.

Marriusz 2013-07-23

Okolice 10 min. i dalej.Nie wiem nie byłem we Francji...Możliwe że Francuzi są nienormalni a Polacy to naród samych dobrze ułożonych,zaradnych dobrze wychowujących swe dzieci ludzi.

Max 2013-07-23

Tak w temacie, dzisiaj pan Roztocze i Spółka Z.O.O. ( dla niekumatych PO ) wraz z Pokemonami Sojuszu Ludowego naobiecywali dofinansowanie na mieszkania dla ludzi młodych, zarówno na kupno mieszkania, jak również jego budowę. 
JU-HU ! Niech żyje socjal ! 
 
Pytanie czy banda lewaków głosująca na jedną z tych partii domyśla się z skąd pójdą pieniądze na ten program ? hmmm... ? ;)  
 
PS 
Znakomita audycja, miło że pokazujesz również złe strony "zgniłego zachodu" ;D Pozdrawiam i czekam na następne filmy.

Mieszko 2013-07-25

Przestrzegam przez "przyjaznym pańtwem niemieckim" ,którego obraz tak malowniczo formuje Bienert. 
Oto wywiad z młodym człowiekiem który jest prześladowany w przez Państwo Niemieckie i grozi mu 5 lat więzienia. 
Za co jest prześladowany? Za niewinność zresztą Zobaczcie sami. 
www.youtube.com 
 
1

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-07-25

ad.9 Mieszko dzięki za ciekawy filmik, Niesamowita opowieść....Państwo Niemieckie z premedytacją ,używając machiny policyno-adminidtracyjnej i sądowniczej postanowiło "wrobić" leczącego się na depresję Pana Piotra aby zabrać jego komputery. Rzeczywiście słaby to kraj.

Mieszko 2013-07-25

Maćku dlaczego znowu próbujesz manipulować faktami tak aby były wygodne dla Ciebie? Już miałeś mówione ,że twoje małe kłamstewka mają bardzo krótkie nóżki a ty dalej swoje. 
 
Depresja była skutkiem działań policji wobec Pana Piotra. Pan Piotr zaczął się leczyć na depresję po szykanach niemieckiego wymiaru sprawiedliwości wobec jego osoby, a nie leczył się przed.  
Maćku trzymaj się faktów bo znowu "popłynąłeś".

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-07-25

ad.11 Hej Mieszko proponuję trzymać się jednego tematu.  
 
Fakty: 
Depresja jest chorobą której skutkiem jest zaburzenie w postrzeganiu rzeczywistości ,myśli prześladowcze itd. To możesz sobie sprawdzić.  
Dlatego uważam ,że robienie wywiadu na temat fałszywych oskarżeń dotyczących osoby ,która informuje o swojej chorobie jest nierzetelne.  
 
Oczywiście życzę jak najlepiej Panu Piotrowi oraz autorowi wywiadu.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2013-07-25

@Maciek (12): No ale skoro to jemu przypadła wątpliwa przyjemność występowania w tej sprawie w roli głównej, to kto miał się zamiast niego wypowiadać? Według mnie pominięcie jego wypowiedzi stanowiłoby nierzetelność. Natomiast warto, oczywiście, jeśli się ma czas i inne możliwości oraz wystarczającą determinację, podeprzeć jego słowa jakimiś innymi przesłankami. Co nie znaczy, że uważam jego opowieść za niewiarygodną (aczkolwiek oglądałem część, nie do końca). Wiemy, że państwo, nie tylko polskie, ale też niemieckie, to Lewiatan - rogata bestia, która czasem kogoś na swoje rogi postanawia nadziać. Nawet Ciebie, np. ten Rentenversicherung - tamtejszy ZUS (realizowałem zresztą Twój odcinek o tym). A teraz zażądali od krwawego Obamy wydania państwa Romeike, rząd amerykański założył im sprawę w sądzie o nieprzedłużenie azylu i przymierza się do ekstradycji, po czym oczywiście będzie niemal pewne, że w Vaterlandzie im dzieci odbiorą (a dadzą np. jakimś homoseksualistom do wychowania).

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-07-26

ad13, dzięki za odpowiedź. Byte nie zajmuję stanowiska w tej sprawie ,bo jej nie znam. Oczywiście ,że Państwa dysponują machiną która jeśli działa wadliwie to może zniszczyć życie wielu ludziom. Moja uwaga dotyczy jedynie faktu: istotą depresji jest zaburzenie oceny rzeczywistość ,dla chorego jawi się ona w sposób prześladowczy i spiskowy-a wypowiedź z filmiku bardzo dobrze się w to wpisuje. Nie zależnie od tego jaka jest prawda. 
Jest jeszcze jedna przesłanka: organizacje udzielające pomocy ofiarom poszkodowanym przez Państwo także odcięły się od tej sprawy-jak mówi autor. Jest ich kilka i moje doświadczenie z jedną z nich jest takie ,że działają zawsze skutecznie jeśli nauszne są prawa obywatelskie. Obstawione są prawnikami ,którzy tylko czekają na najmniejszy błąd ze strony władz ,a tutaj uznały że się tym nie zajmą. 
 
Moja historia z DRV nie ma zabarwienia prześladowczego ,opisywałem jak ten jak ten działa i jak z nim wygrać w ramach istniejącego porządku prawnego. Nie uważam się za prześladowanego tylko prawo rentowe za złe ,ciągle wierząc w sprawiedliwość.

Witek 2013-07-26

Zdaje się że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja nie wyobrażam sobie sprzedać samochodu i zamieszkać w 17m mieszkaniu tylko po to by żona mogła siedzieć w domu z córką.Takie życie urozmaicone co najwyżej spacerami nie byłoby chyba dobre dla dziecka. Dodatkowo widzę jak mała się rozwija w żłobku, gdzie ma kontakt z rówieśnikami, więc nie mam wyrzutów sumienia że tam chodzi.  
Mojego kolegi mama wychowywała go przez kilkanaście lat a potem ojciec znalazł sobie młodszą. Dziś ta kobieta jest po prostu biedna, dodatkowo bardzo ograniczony kontakt z ludźmi (jednak w pracy się z nimi obcuje) negatywnie wpłynął na jej osobowość

marriusz 2013-07-26
Marriusz 2013-07-26
Maciej 2013-08-01

odebrałem wrażenie, że audycja jest o pańskiej żonie a na końcu jakoś pan wspomina coś o systemie zasiłków w Niemczech.

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-08-03

fajne to jest:www.youtube.com

Tomasz 2013-08-08

Bienert mówi, jak mu wygodnie, a nie odpowiada na pytania: 
"Fakty:  
Depresja jest chorobą której skutkiem jest zaburzenie w postrzeganiu rzeczywistości ,myśli prześladowcze itd." 
 
A kto CIebie Bienert pytał o skutki? mowa jest o przyczynach. 
Co to za choroba, kiedy nie potrafisz zrozumieć prostych rzeczy, tego kto do Ciebie mówi/pisze? 
 
 
"Depresja była skutkiem działań policji wobec Pana Piotra." 
 
To wytłumaczę, z tego co napisał słuchacz wiesz, że skutkiem w tym przypadku działania policji była depresja a więc tożsame jest zdanie, że: 
 
"przyczyną depresji u Pana Piotra były skutki działania policji" 
 
Myślę, że groźniejsze dla innych ludzi są skutki Twoich "małych kłamstewek"... kto wie jakie są ich przyczyny. 
 
Bo depresje można wyleczyć (chociaż to zbyt ogólne określenie i temat ma o wiele głębsze podłożę niż przedłużająca się handra).

Dodaj komentarz...


Maciej Bienert - Dumny ojciec i szczęśliwy mąż, a poza tym pedagog z 11. letnim stażem. Zajmuje się zwykle wieloma rzeczami na raz. Od 3 lat mieszka w Niemczech w raz z rodziną.

Kiedyś urzędnik. Od 11 lat przedsiębiorca wolnorynkowiec, prowadzący działalność z sukcesami i nierzadko porażkami. 35 lat życia nauczyło go, że warto się uczyć i ciężko pracować, ale przede wszystkim być wiernym wartościom i ideom, które wyznaje.

W wieku 31 lat zrozumiał, że w życiu nie chodzi o to żeby siebie "odnaleźć" tylko siebie tworzyć. Po ukończeniu wielu szkół, kursów i uczelni, podjął się kolejnego wyzwania: prowadzenia audycji w Kontestacji.

Prowadzi wiele stron internetowych między innymi:

bienert.biz
care24.pl
deutschland-jobs.eu
fenster.bienert.biz
jazdawde.pl

Inne audycje tego autora:

Niemiecka tarcza antykryzysowa (3) - 10 miesięcy temu

Nieruchomości w Niemczech cz.1 (1) - 11 miesięcy temu

Ile tracimy na dotacjach UE? (3) - ponad rok temu

Spór o kler (7) - 2 lata temu

Powrót po 9 latach (3) - 3 lata temuWięcej audycji...Konflikt Polska - Izrael (1) - 3 lata temuUbóstwo w Niemczech - 3 lata temu

O przetargach - 4 lata temu

Idę na studia (2) - 4 lata temuPlany na 2017 (1) - 4 lata temu

Niemiecka szkoła (5) - 4 lata temu

Pozytywne efekty 500+ (4) - 4 lata temu
Przemoc, mobbing i nękanie (2) - 4 lata temuEmerytury w Niemczech (2) - 4 lata temu


Wakacyjny nastrój (2) - 4 lata temu

Terror w Monachium - 5 lata temu

Jakie są dzisiejsze Niemcy? (1) - 5 lata temu

Terror w Monachium - 5 lata temu


Audycja niedokończona - 5 lata temu

Co łączy wp.pl i Zyklon B (1) - 5 lata temu
Niemcy państwem bezprawia? (3) - 5 lata temu
Polskie materace dla Niemców (7) - 5 lata temuKochajmy się wszyscy! (1) - 5 lata temu


Maćkowa codzienność - 5 lat temu

Maciek ma problemy... (1) - 5 lat temu


Komentarz Maćka... (1) - 5 lat temu
Kto jest lepszym "Polakiem"? (2) - 5 lat temu


Nasza nowa siedziba (5) - 5 lat temuJakich klientów unikać? (2) - 6 lat temu


Wspomnień czas (1) - 6 lat temuCo tu produkować? (4) - 6 lat temu
50 tys. VAT Maćka (1) - 6 lat temu

Okna z Polski (1) - 6 lat temu

Przewaga LTD nad GmbH - 6 lat temu


Dokąd emigrowałby Maciek? (1) - 6 lat temu

Fitblogerka w Kontestacji (1) - 6 lat temu


Niemiecka indoktrynacja (2) - 6 lat temu


O budownictwie w Niemczech (4) - 6 lat temuBytowska policja w akcji (3) - 6 lat temu

Maciej o nazizmie - 6 lat temu

Policja bytowska w akcji (1) - 6 lat temu


Socjal w Niemczech (16) - 6 lat temu

A co, jak przyjdzie kryzys? (1) - 6 lat temu

Maciej nie lubi Mercedesów! (1) - 6 lat temu


Niemcy moich marzeń (5) - 7 lat temu


Niemcy o Polakach... (7) - 7 lat temu

Policjantka lubi gaz - 7 lat temu

Delegacja to nie emigracja (3) - 7 lat temuDrutexomania (3) - 7 lat temu
Mała firma, a cieszy - 7 lat temu
MLM i inne tematy (10) - 7 lat temu
Czy czeka nas drugi Hitler? (2) - 7 lat temu


Rozmowy o emigracji c.d. (1) - 7 lat temuRozmowy o emigracji - 8 lat temu


Zostanę miliarderem! (9) - 8 lat temu

O walucie Euro - 8 lat temu

Okna i nie tylko... (5) - 8 lat temu


Polska: pierwsze wrażenie (41) - 8 lat temu

Rozbijemy układ! (7) - 8 lat temu

Za Odrą zapłacisz bykowe (1) - 8 lat temu


Układ zamkniętych okien (5) - 8 lat temu


Nie otwierajcie firm w Polsce (25) - 8 lat temu


Odwiedziny z Lichtensteinu (4) - 8 lat temu

Czy warto kupić dom w Anglii? (15) - 8 lat temu


Ciemne strony emigracji (7) - 8 lat temuO interesie Maćka (3) - 8 lat temuWybuchowy Klient (1) - 8 lat temuMaciej ujawnia swój sekret (19) - 8 lat temu


Dziś o życiu w Norwegii (15) - 8 lat temu

Gdzie tanio tankować... (19) - 8 lat temu


Wywiad z Marią i Tomkiem (11) - 8 lat temu


Pierwsza reklamacja (1) - 8 lat temu


Figielka o pracy w UK (9) - 8 lat temu


Polaku uśmiechaj się (11) - 8 lat temu

Wywiad z raperem Junior ER (16) - 8 lat temu
Samochód dojechał - 9 lat temu


Jak działa gospodarka? (5) - 9 lat temu

Pytania do emigrantów (10) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Fotowoltaika nowy sącz, nowy targ,... - - 20.00
Sklep colway Kolagen - - 20.00
Ubezpieczenia na życie nowy sącz - - 20.00
Jak wysłać fax do Niemiec - - 30.00
Nieruchomości Hiszpania - Torrevieja... - - 20.00
zarabianie przez internet - - 20.00
Praca w sieci przez internet - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt