Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
6 dni temu
Państwo przepłaca za celebrytów?
Czy te pieniądze się im po prostu należały? Co na to zwykły podatnik? Państwowa aplikacja do hodowania roślin. Taxi - autobus. UK nie potrafi zablokować pornografii. Przebudowa strony...
Myśleć jak przedsiębiorca
wczoraj
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady 2013-08-14

Grzegorz Haglauer - Egzotyczna deska tarasowa

Nadający: Kamil Cebulski

Grzegorz wraz z siostrą zajmują się importem desek z egzotycznych gatunków drewna.

KOMENTARZE

Sławosz 2013-08-14

Grzegorz jest najbardziej barwną postacią jaką poznałem na ASBIROWYCH kajakach.

Cezary 2013-08-14

Nie wierzę! Czyżbyś Kamilu powrócił do nadawania najlepszego cyklu audycji w KS?

Prynt 2013-08-14

Dzięki Sławoszu! Mam nadzieję, że widzimy się na MJM?

Marek 2013-08-15

A gdzie audycja z Krzysztofem Królem?

Jed 2013-08-16

Jeden z gorszych gosci ever jesli moge miec swoje zdanie. Choc mysle ze ja sam bylym najgorszym - przyznaje.  
 
Mam nadzieje ze jak odnajdzie juz swoja docelowa pasje i na niej zbuduje biznes to bedzie mozna go wtedy posluchac. Moze to tez kwestia jego wieku. 
 
Jak dla mnie to swiatopoglad Grzegorza dala sie odebrac jako zlepek zaslyszanych frazesow a powtarzajaca sie odpowiedz (po trudniejszych pytaniach Kamila zglebiajacych/podwazajacych jakas wypowiedziana chwile wczesniej teze) ze "to zalezy bo costam costam" - irytujaca. 
 
Ale doceniam podjete dzialanie i odwage zeby sie pokazac w audycji. Zycze sukcesow w biznesie i ksztaltowaniu mocnej osobowosci.

Prynt 2013-08-16

Dziękuję Jed za negatywne, ale i w sumie dość prawdziwe słowa. Zgadzam się z Tobą - jeszcze przede mną długa droga. Już na samym początku audycji powiedziałem, że nie jestem nikim wielkim. :-) Pozdrawiam! GH

Barrett 2013-08-17

@Prynt 
 
Do you think, that the key of your successful exotic wood business is that it fills the niche concentrated on rich class and it is just simple, concentrated on one product type? 
 
I think that Kamil don't like overcomplicated hitech businesses like "the next facebook", because it is the complete opposite ;). He is trying to convince us to "keep it fuckin simple". It is interesting, because on first sight hitech business market is harder to take over by your possible competitors.  
 
But you are succesful in the world of exotic wood, despite to the fact of quite many competitors in Poland. It is hard to believe, that people are willing to click Adwords ads. I never do that ;).

Prynt 2013-08-17

Barrett, the key is we are offering the same product in lower price. By avoiding middlemans, our price is very nice. And this is more stable than hitech business, where entering competitors are a lot more dangerous.  
 
And yes! AdWords are very effective! I highly reccomend it. :-)

Łukasz 2013-08-18

@6 Prynt 
A mi audycja podobała się, mimo pierwszego negatywnego wrażenia (sądząc po tonie wypowiedzi obstawiałem, że zajmujesz się czymś a'la rozwoj osobisty, coaching itp). Później było już bardzo dobrze. Pozdrawiam

Prynt 2013-08-18

@Łukasz: dziękuję pięknie! W sumie to zgadłeś w dobrym kierunku, jedną z moich ambicji jest zostać szkoleniowcem, po czym aniołem biznesu. :-) Ale na to jeszcze musi się w rzekach sporo wody przelać. ;-) A uwaga co do stylu mowy bardzo słuszna i cenna, mówię zbyt szybko i zbyt niewyraźnie. :-( Niemniej, dziękuję za miły komentarz!

Barrett 2013-08-18

@Prynt 
 
Thank You for your answer. I'm curious - what kind of people are your clients? Are they from rich, middle or poor class? 
 
Siberian wood seems cheaper, but despite that fact exotic wood is the most wanted for building wooden terrace (according to the expert: tv.muratordom.pl Maybe polish people are not that poor, that they want to think ;).

Prynt 2013-08-19

@Barrett 
 
I think 10k for terrace is rather big price, so these people are either rich, or live on credit. There's possibility, that most of them are second type. 
 
Btw, why in english? ;-)

Barrett 2013-08-19

@Prynt 
 
I'm not sure, looks like disease of multiculturalism spreads from a rotten nest of Martin's Polish Jokes ;)

RADesign 2013-08-20

Stosując język osoby przesłuchiwanej w wywiadzie - momentami straszny bullshit. 
1.Kurczliwość deski a nie przeliczanie na mkw - na jakiej to szerokości deski kurczliwość wynosi nawet 5-8 mm? 
To jest strasznie dużo, wymaga specjalnych dodatkowych technologii pod deski dla zwykłego tarasu (dodatkowa izolacja, odwodnienie, zapewnienie czystości przerw). 
O ile to w ogóle jest prawda, ale trudno powiedzieć bo nie ma informacji na jakiej długości jest ta kurczliwość. Zwyczajowo podaje się w %. 
Tak czy siak - jest to istotna wada produktu - na taras 100 razy lepiej wychodzi ceramika, na taras zewnętrzny nie odwodniony - zwykłe zaimpregnowane deski. 
Czyli jest to towar tylko luksusowy, niepraktyczny - dla czystego szpanu można kupić. 
Niemniej jako u sprzedającego towar, razi mnie brak dokładnej wiedzy o towarze. 
No i nie podawanie z tego powodu ceny/mkw - to jest kompletny "crap i bullshit". To nie jest prawdziwy powód, tylko - jak zauważył Kamil - pewna sztuczka handlowa. 
Bo jeśli sprzedawca nie potrafi przeliczyć ile będzie kosztował mkw podłogi - załóżmy że w skrajnych wilgotnościach - bo nie wiadomo jak duże będą dziury między deskami - to sorry, nigdy bym nie kupił czegoś takiego, ani nie polecił klientowi w żadnym projekcie (jako architekt). 
2.Kto w końcu prowadzi ten biznes ? 
Z tego co słyszę, to całością zajmuje się siostra, która prowadziła swój biznes od lat. 
A Pan ma tylko funkcję sprzedawcy w firmie siostry (no, może dyrektora sprzedaży) - bo jest to firma-jemioła. 
Może są względy podatkowe lub administracyjne, które czynią tą konstrukcję opłacalną, ale nadal nie wygląda mi to na "własną firmę". 
3.Uwaga techniczna na koniec - kończenie zdań na "tak?", jeśli jest tak często powtarzane, wywołuje ochotę żeby złapać papugę za twarz i lać lewo-prawo i patrzeć radośnie jak puchnie ;> 
To jest naprawdę denerwująca maniera, polecam ćwiczyć jej ograniczanie, o ile chce się jakoś publicznie występować.

Prynt 2013-08-22

@RADesign: 
 
1. Wybacz, lecz najpierw piszesz, że bullshit, a zdanie później wypowiadasz się na tematy, o których widać na pierwszy rzut oka, że nie masz pojęcia. Drewno jest higroskopijne i jest to jego naturalna cecha. Jeśli chcesz wysłuchać dlaczego, to zapraszam do rozmowy np. na MJM - nie będę tutaj pisać referatu. 
Faktycznie można to uznać za wadę tego produktu. Ale np. ceramika bywa śliska. Albo kompozyt przy wysokiej ujemnej temperaturze lubi pękać zimą. Na każdy produkt coś wyszukasz, każdy musi dobrać go pod swoje wymagania. 
Poza tym, albo ustala się cenę za mb, albo za m2, przelicznik między nimi wychodzi... 6,9 (i to zaokrąglając) - jedna z cen musi wyjść nierówna, matematyka. Dla wygody przelicza się na bazie metrów bieżących, a cena za m2 wychodzi jako rezultat, to również naturalna cecha tej branży. 
2. Tak jak powiedziałem w audycji - "podpiąłem" się pod siostrę, to chyba oczywiste, że ona ma więcej do powiedzenia, niż ja. ;-) Nie chciałbym wchodzić dogłębnie w kwestię naszych układów, niemniej - mam założoną działalność, nie pracuję u niej, w jej punkcie firmowym prawie nie bywam, nie jestem jej pracownikiem, no i mam pracownika w formie asystentki. ;-) Ale rzeczywiście, gdyby nie siostra, tego biznesu by nie było. Myślałem, że wyraźnie to podkreśliłem, widocznie nie, więc potwierdzam w 100%. 
3. Dziękuję, wezmę to pod uwagę! Nigdy mi nikt o tym nie powiedział. :-) 
 
BTW, montowanie tarasu o naturalnym wyglądzie i żywotności 2 dekady, nie nazwałbym szpanem, tylko rozsądną decyzją...

Prynt 2013-08-22

Dopiero zauważyłem użytą formę per Pan, jeśli zatem odpowiedziałem zbyt bezpośrednio - przepraszam. 
 
Pozwolę sobie jeszcze dodać, że jedno-dwuosobowa firma, która outsourcuje poprzez nowoczesne metody większość zadań, zamiast zatrudniać w tym celu X pracowników na etat, to jedna z najbardziej elastycznych i potrafiących kontrolować koszty forma, jaka obecnie istnieje. Nazywanie takiej formy firmą-jemiołą, zwłaszcza gdy skutecznie przynosi niemałe jak na PL zyski, jest moim skromnym zdaniem, myśleniem epoki industrialnej, nie informacyjnej, w której to żyjemy.

Karol Kowalczyk 2013-08-22

Pytanie do Grzegorza  
w audycji wspominałeś że musiałeś czytać wiele książek bo na uczelni nie nauczono Cie sprzedaży,marketingu itp. 
Jakie mógł byś polecić książki?  
Jaka jest twoja ulubiona ? 
*Pozdrawiam

Prynt 2013-08-22

K. Blanchard "Jednominutowy przedsiębiorca" - od tego bym w sumie zaczął, takie czytadło budujące podstawy. 
 
D. Młodzikowska, B. Lunden "Jednoosobowa firma", Wyd. ParkProfit "Własna firma" - o ile są nowe wydania, traktują one o przepisach, więc czytanie poprzednich roczników nie ma sensu. 
 
Frank Bettger "Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie", jest tego autora coś więcej, ale pamiętam najbardziej tą pozycję. 
 
BARDZO polecam Tomasz Karwatka, Dawid Sadulski "e-commerce proste odpowiedzi na trudne pytania" 
 
Brian Tracy "Droga do bogactwa, rozpocznij podróż do spełnienia przedsiębiorczych ambicji" - jak dla mnie tytuł ten brzmi zniechęcająco, ale zawartość jest godna dogłębnej uwagi. 
 
A. Bednarski "Mistrz sprzedaży", A. Bednarski "Arcymistrz sprzedaży", J. Cassell, T. Bird "Skuteczna sprzedaż czyli techniki najlepszych sprzedawców" - w tych 3 są raczej podstawy, wielkich odkryć nie robią, ale nie żałuję ich przeczytania. 
 
T. Ferriss "4-godzinny tydzień pracy" - pisze on tam sporo o zaletach outsourcingu. 
 
Stephen Key "One simple idea for startups and enterprenours" - nie ma niestety polskiego wydania, ale książka jest ŚWIETNA. 
 
To wszystko, co przychodzi mi w tej chwili do głowy.

Prynt 2013-08-22

Wybacz adminie za multiposty. ;-) 
 
Co do ulubionej książki, to takowej nie mam. Mogę jednak wymienić 3 autorów, którzy najbardziej na mnie wpłynęli: 
-Kiyosaki, pomimo tego, że jest mocno krytykowany; 
-Ferriss, oprócz 4-HWW, napisał 4-godzinne ciało, które traktuje o odchudzaniu, bieganiu, przybieraniu masy mięśniowej, spaniu polifazowym, sprawności seksualnej i wielu innych. Nic, tylko polecić! 
-David Allen, choć przeczytałem tylko jedną jego książkę, Getting Things Done, to diametralnie zwiększyła ona moją produktywność.

Paweł 2013-08-22

Hej, 
Ktoś jedzie na MJM z Poznania?

Prynt 2013-08-23

Ja jadę i chętnie wybiorę się z Tobą Pawle. Napisz na Facebooku, z moim nazwiskiem na pewno z łatwością mnie znajdziesz. ;-) GH

Dodaj komentarz...

Kamil Cebulski

Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce.

W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.

Prowadzi audycję na żywo Świat Kamila C., w którym przeprowadza wywiady z biznesmenami.

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Byłem na Gender Fluid Poly Party (2) - ponad rok temu
O świętach #5 Jan Kubań - ponad rok temu


O świętach #4 Jan Fijor - ponad rok temu

O świętach #3 Piotr Motyl - ponad rok temu

O świętach #2 Tad Witkowicz (1) - ponad rok temu

O świętach z Jackiem Gniadkiem (2) - ponad rok temu

Otwarcie Roku 2018/2019 (1) - 2 lata temuWojciech Siryk - Namzalezy.pl (4) - 3 lata temuMarta Marzec - Mój Dietetyk (1) - 4 lata temuGrzegorz Myszor- JakZagrac.pl (3) - 4 lata temuAdam Sulimski - Ekolog relacji (2) - 4 lata temuTomasz Grzelak - People Helper (1) - 4 lata temu
Religia vs Bezpieczeństwo (8) - 5 lat temuPatryk Borowski - Edengrad (3) - 6 lat temu


Biznes z PASJĄ - Q&A | # 02 (5) - 6 lat temu

Fundacja - Q&A | # 01 (3) - 6 lat temu


Damian Redmer - Rozwojowiec (6) - 7 lat temu
Maciek Gudan (3) - 7 lat temu

Kamil Kosior (14) - 7 lat temu
Sprawdzanie pomysłu na handel (11) - 8 lat temu

Z kasą fiskalną na wakacje (1) - 8 lat temu
Rusza ASBIRO w UK (5) - 8 lat temuJak schować majątek? (31) - 8 lat temu
Adam i firma turystyczna (13) - 8 lat temu


Łukasz Harazim - Klaun Hary (9) - 8 lat temu


Irena Borucka - Survival (15) - 9 lat temu


Tomasz Dąbrowski - Poligrafia (10) - 9 lat temu


Błażej Kozioł (6) - 9 lat temu
Marek Oko - odnawianie kamienic (12) - 10 lat temu
Krawiec, co szył reklamy (9) - 10 lat temu
Kamil, kobiety i sukces (8) - 10 lat temu

SKC#7 - Piotr Mazurowski (8) - 11 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

poradnik jak założyć firmę - - 20.00
borówka amerykańska wysoka sadzonki borówki - - 20.00
Sklep Colway - - 20.00
Wylewki samopoziomujące Mińsk mazowiecki,... - - 20.00
PROPOLIS UK - - 20.00
Borówka amerykańska sadzonki - - 20.00
Praca dodatkowa i dorywcza przez internet w... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt