Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2013-08-30

Niech żyją umowy śmieciowe

Nadający:

KOMENTARZE

Pcimek 2013-08-31

Muszę dodać tu komentarz. W umowach tzw. śmieciowych czyli w większości umowach cywilno-prawnych nie chodzi tylko o koszty ZUS. Przede wszystkim chodzi o uniknięcie kosztów tworzenia miejsca pracy (np. samochód, telefon, komputer, ubezpieczenie, ubranie robocze itd.), zniesienie odpowiedzialności pracodawcy za pracownika czyli BHP, odszkodowania za wypadek przy pracy, leczenie tzw. chorób zawodowych. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że umowa cywilno-prawna nie daje wyższego wynagrodzenia, dalej jest to minimum bez kosztów po stronie pracodawcy. I uwaga końcowa większość firm z kapitałem zagranicznym wykorzystuje te umowy do drenowania polskiego rynku z kasy.

LordBlick 2013-08-31

@Pcimek: 
Czy ty myślisz, że jak umowa nie jest "śmieciowa", to automatycznie pieniądze na te wszystkie pseudo-ubezpieczenia (nie wierzysz chyba w błyskawicznie refundujący leczenie chorób zawodowych NFZ) zjawiają się z powietrza ? Ktoś musi ponosić te koszty i zawsze w efekcie końcowym jest to konsument wybierający towar. Nie mów że kupując cokolwiek w sklepie sprawdzasz, czy wyprodukowano to na dany typ umowy o pracę. Jeśli nie sprawdzasz, to niedaleko leży hipokryzja...

Pcimek 2013-09-01

@LordBlick 
A i owszem, na przykład nie używam produktów Apple'a bo ta firma to patentowy troll, wykorzystuje pracę niewolniczą a utylizuje odpady na wybrzeżach Afryki. Jedźmy dalej auta niemieckie - większość komponentów pochodzi z "ryżu", dlatego ja na przykład nie jeżdżę niemieckim badziewiem z chin, ale raw rise product czyli autem koreańskim. I można tak dalej. Co do ubezpieczeń Pan Wilk chwali się tu ubezpieczeniem prywatnym za 4200 rocznie dla czterech osób. Rozumiem, że obejmuje ono również takie zabiegi jak przeszczepy serca, wątroby czy zaawansowane leczenia nowotworów (nie letalnych) dla wszystkich ubezpieczonych. Chciałem podkreślić, że nie jestem zwolennikiem "państwowego", ale rzetelność wymaga zawsze przedstawienia pozytywów jak i negatywów.

Realista83 2013-09-01

Nie jestem zwolennikiem umów o dzieło i o zlecenie, dla tego,że są to umowy na korzystne bardziej dla pracodawcy( tzn. w sporach prawnych on jest górą ). Nie jestem też zwolennikiem umów o pracę, dlatego że górą jest tu pracownik. Najlepszą formą zatrudnienia jest samozatrudnienie. Mimo, że jestem wolnościowcem uważam że tylko taka forma powinna istnieć.

LordBlick 2013-09-02

@Pcimek: 
Praca niewolnicza ? Myślisz, że jakby przykładowo firmy Apple nie było w danym kraju, to ci ludzie rzekomo pracujący niewolniczo żyli by na lepszym poziomie, czy raczej grzebali by w śmieciowiskach ? Czy może to kolejna lewacka myślowa ślepa uliczka, zakrywająca własną zawiść i hipokryzję ?

Maciek 2013-09-03

Odnośnie Rumuni. Dodam, że np. Rumuni obsługują wieże nadawcze telefonii komórkowej (w tym internet) w Holandii. Programiści mają dostęp zdalny. Jeśli czegoś nie uda się naprawić, dopiero wtedy kolega rusza na obiekt. Pewnie stawki też mają niskie, ale im to pasuje. Holendrzy to ponoć zdziercy straszni.

Maciek 2013-09-03

Dodam, że Rumuni obsługują zdalnie nadajniki telefonii komórkowej w Holandii. Jeśli nie da rady programista, wtedy znajomy jedzie na obiekt.

greg 2013-09-08

1) Ochroniarz pracujący na umowę-zlecenie jak najbardziej ma ubezpieczenie zdrowotne, umożliwiające leczenie jego chorych nóg. 
2) Ubezpieczenie prywatne, o którym była mowa prawdopodobnie nie dotyczy ubezpieczenia szpitalnego, stąd nie da się go dokładnie porównać do ubezpieczenia publicznego. Najlepiej mieć też u kogoś umowę zlecenie o małej wartości, wtedy ma się ubezpieczenie zdrowotne.

Dodaj komentarz...


Olaf Wojak - patriota ceniący prawdę, uczciwość i pracowitość.
Wszechstronny organizator, działacz społeczny, miłośnik natury i zwierząt. Z zamiłowania fotograf i grafik.

Doświadczony przedsiębiorca z wieloletnim stażem w branży elektronicznej i komputerowej.
Specjalista ds. negocjacji i handlu zagranicznego.

Swoją przygodę z branżą IT zaczął od komputerów 8-bitowych. Za pośrednictwem Maloka BBS był 40-tym cywilnym użytkownikiem polskiego Internetu, w czasie kiedy nikt o nim nie słyszał. W latach 90-tych wdrażał program „internet dla szkół”.

Program RadioStrefy Biznesu

Inne audycje tego autora:


Czas na RAZ (1) - 5 lata temuSetna audycja (1) - 5 lat temu

Sfora pytań do Wilka (3) - 5 lat temu


Więcej audycji...

Agent Tomasz na widelcu (6) - 6 lat temu


Polska dzisiaj w Europie (2) - 6 lat temuPsychopaci w biznesie (4) - 6 lat temu


Polak Węgier ... - 6 lat temu

Po trzykroć Wilk - 6 lat temu

Firma podczas wojny - 6 lat temu

Zakazany Owoc - 6 lat temu

Zakazany Owoc (3) - 6 lat temu


Samorządność (2) - 6 lat temuStudio Kreatywne - 6 lat temu


Unia a postawa obywatelska? (3) - 7 lat temu


Prima aprilis - 7 lat temuRoboty do roboty (8) - 7 lat temu

Życzenia Świąteczne (1) - 7 lat temu
Jak żyć pełną mocą (7) - 7 lat temu

Fenomen whisky - 7 lat temu


Jaja wielkanocne (1) - 8 lat temu


Cenzura kiedyś i dziś (3) - 8 lat temuZus i inne takie tam podatki (5) - 8 lat temu


Nowa Psychologia Sukcesu (3) - 8 lat temu

Odwaga prowadzenia biznesu (13) - 8 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Betblok system - - 20.00
Daniel Opole - - 100.00
Piotr - - 200.00
pit3r - - 25.00
czk - - 33.00
Faks - - 50.00
czk - - 56.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt