Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady 2013-09-30

Katarzyna Kordoń - szukać ludziom pracy

Nadający: Kamil Cebulski

Kasia prowadzi firmę pośredniczącą w szukaniu pracy głównie dla rynku lotniczego.

KOMENTARZE

Jed 2013-10-01

Blacha ile Ty masz lat? Bo masz spore doswiadczenie.

Jacek_vel_Blacha 2013-10-01

@Jed  
 
Jestem przed 30stka .Natomiast nie wiem co to ma wspólnego z moim doświadczeniem ? Ludzie co do których odnosiłem się na antenie przerastaja mnie zarówno wiekiem jak i doświadczeniem zawodowym i wbrew temu co Kamil powiedział na antenie to nie sa osoby poszukujace pracy bo pracę najczęściej dobrze płatna już maja i sa traktowani podobnie jak Ci którym podaje się oferty zbierania truskawek w agencjach pracy tymczasowej . 
Takie tłumaczenie tej Pani na antenie ,że rozmowa z przedstawicielem HR jest tylko pierwszym etapem to niezła bajeczka bo jeżeli jest specjalista w jakiejś branży wykształcony bardzo ściśle ( np: tytuł inżynierski ) z 10cio ,150sto letnim doświadczeniem to on lub ona nie zaufa rekruterowi który ma 6 punktów dot. wymagań na dane stanowisko a nie jest w stanie powiedzieć nic ,absolutnie nic więcej .Dokładnie tego zakresu informacji nie od agencji a od znajomego , przyjaciela , koleżanki z tej samej branży dowie się ów osoba zainteresowana szczegółowo ,obszernie i kompleksowo zupełnie za darmo.  
Nie zaufa takiemu człowiekowi z działu HR właśnie z tego powodu ,że już nie jest wyrobnikiem co za najniższa krajowa pojedzie szukać pracy na drugim końcu miasta czy wogóle w innym mieście ale pośrednicy w zakresie rynku pracy tego NIE MOGA OGARNAĆ i dlatego maja wiele problemy z pozyskaniem wysoko wykwalifikowanych pracowników. 
Gość audycji mnie zirytował ,jeszcze to coś dopiszę niebawem.....

RADesign 2013-10-01

Właśnie mi po kilku odpowiedziach agencji typu "ale my nie szukamy inżynierom pracy, inżynierowie muszą sami aktywnie szukać i nudzić panie Beatki-sekretarki" zaświtało pytanie - to po co w takim razie taka agencja? 
Przy PROFESJONALNEJ rekrutacji na stanowiska inżynierskie poza doświadczeniem,kursami czy wykształceniem liczy się przede wszystkim test kompetencji - a to wykonywany online, albo w dalszym etapie - obowiązkowy udział specjalisty -> inżyniera z firmy. 
Niestety brak specjalisty przy rekrutacji wygląda żałośnie nawet przy tych mniej doświadczonych specjalistach, a wiem osobiście, że bardziej doświadczony może to po prostu odebrać jako niepoważne zachowanie ze strony rekrutującej i zrezygnować od razu. 
A skoro rzeczona agencja nie zajmuje się headhuntingiem fachowców wśród już pracujących, ani nie "szuka inżynierom pracy", bo ci mają "sami sobie szukać, uporczywie ale kulturalnie siedzieć na telefonie wymarzonej firmy", a przy rekrutacji w zasadzie liczą się sprawy kompetencyjne czyli obecność fachowca....to po co korzystać z takiej agencji ? :D 
 
Sam korzystałem przy znajdowaniu roboty ze znajomości, z polecenia, z wysłania portfolio, z przypadkowej rozmowy na imprezie, etc. 
Nigdy nie korzystałem z żadnej agencji ani spamowania CV, i po tej audycji myślę, że raczej nigdy z takiej agencji nie skorzystam, bo to strata czasu i pieniędzy.

Moneetor 2013-10-02

Ci z HR mają jaką manię na punkcie LM! Co ma napisać absolwent, który najzwyczajniej potrzebuje znaleźć swoją pierwszą pracę. Czy naprawdę każdy ma być skreślony na dzień dobry, tylko dlatego, ze nie napisał jakichś bzdur o tym w jakiej zajebistej firmie chce pracować? Może bezrobocie jest właśnie generowane przez takich dyletantów z HR, co skreślają typa za brak LM, a nawet nie wiedzą jaka jest różnica między Oracle a MySQLem, C++ a Pythonem, albo między mechanikiem a automatykiem.

Grzegorz 2013-10-02

Hehe. Jak kandydat dostaje niepoważną (ogólnikową) ofertę to powinien się dopytać :). Gdybym jak miał takie podejście w układaniu ofert to bym już dawno musiał firmę zamknąć. 
Firmy pośredniczące to dla fachowców strata czasu. Zawsze prace dostawałem bezpośrednio.

JacekVelBlacha 2013-10-02

Oczywiście ,że jest to strata czasu tym bardziej jak ktoś zajmujacy się tym narzeka na audycji jak to trudno wyrwać specjalistów z polskiego rynku .Skoro jest to takie trudne to może czas najwyższy zajać się czymś innym albo bardziej się schylić wykazać większa kompleksowa obsługę klienta czyli.... 
cytuje :  
"Przy PROFESJONALNEJ rekrutacji na stanowiska inżynierskie poza doświadczeniem,kursami czy wykształceniem liczy się przede wszystkim test kompetencji - a to wykonywany online, albo w dalszym etapie - obowiązkowy udział specjalisty -> inżyniera z firmy. " 
Nic dodać nic ujać i wówczas taki kandydat ma możliwość merytorycznej rozmowy z kimś kto już funkcjonuje w strukturach danej firmy a nie coś jest dziadowska niestety częsta praktyka czyli " A teraz niech Pan jedzie X kilometrów do firmy i rozmawia dalej z prezesem " albo wręcz czeka w korytarzu aż prezes raczy wrócić z delegacji . 
To się winno nazywać asshole hunters :-D

Bullshit 2013-10-03

Z całym szacunkiem ale Pani wypowiedzi stawiają HR-owców w niezbyt korzystnym swietle. Prawdopodobnie wynika to ze zbyt duzej ilosci takich firm, wiec rowniez wiekszej ilosci tych niekompetentnych ale rowniez w Pani wypowiedzi mozna bylo odnotowac pewne bledy ale to tylko dobra wiadomosc, poniewaz dala mi nadzieje, ze wiem jak usprawnic i poprawic pewne elementy firmy tego typu i zacheca do sprobowania swoich sil na rynku. Pozdrawiam

Marcin 2013-11-08

lol kaka selekt prawie jak słynna "kaka demona" z teledysku pewnego, protoss, kaka demona, ... anyone?... nevermind.

W głowach się przewróciło. 2013-11-30

Kobieta twierdzi,że nic się nikomu nie stanie jak popracuje przez miesiąc za darmo haha. Czy Pani Kasia przez ten miesiąc zapłaci mi za czynsz i jedzenie?Nie sądzę.Charytatywne "praktyki" powinny się SKOŃCZYĆ.HR-OWCY są butni i uważają się za Bogów.Zwykła kadrowa….Ludzie są na rynku,tylko jeżeli w ogłoszeniu sekretarka ma mieć 2 fakultety i 4 języki to widać,że pracodawcom i kadrowym się w głowach przewróciło.Praca za darmo to nie praca tylko wolontariat.Pracodawcy biorą sobie jeleni i mają darmową siłę roboczą przez cały rok.Nigdy nikogo nie zatrudnię przez HR.To tak jakbym wysyłał kogoś na zakupy.Po to się wysyła CV do agencji,żeby spać a nie ślęczeć w internecie i wysyłać CV.

Dodaj komentarz...

Kamil Cebulski

Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce.

W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.

Prowadzi audycję na żywo Świat Kamila C., w którym przeprowadza wywiady z biznesmenami.

Medale:

Prowokator miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Firma patentowa - Dawid Pijanka |#558 (1) - 4 miesiące temu
Byłem na Gender Fluid Poly Party (2) - ponad rok temu
O świętach #2 Tad Witkowicz (1) - 2 lata temu


Otwarcie Roku 2018/2019 (1) - 2 lata temuWojciech Siryk - Namzalezy.pl (4) - 3 lata temuMarta Marzec - Mój Dietetyk (1) - 4 lata temuGrzegorz Myszor- JakZagrac.pl (3) - 4 lata temuAdam Sulimski - Ekolog relacji (2) - 4 lata temuTomasz Grzelak - People Helper (1) - 4 lata temu
Religia vs Bezpieczeństwo (8) - 5 lat temuPatryk Borowski - Edengrad (3) - 6 lat temu


Biznes z PASJĄ - Q&A | # 02 (5) - 6 lat temu

Fundacja - Q&A | # 01 (3) - 6 lat temu


Damian Redmer - Rozwojowiec (6) - 7 lat temu
Maciek Gudan (3) - 7 lat temu

Kamil Kosior (14) - 7 lat temu
Sprawdzanie pomysłu na handel (11) - 8 lat temu

Z kasą fiskalną na wakacje (1) - 8 lat temu
Rusza ASBIRO w UK (5) - 8 lat temuJak schować majątek? (31) - 8 lat temu
Adam i firma turystyczna (13) - 8 lat temu


Łukasz Harazim - Klaun Hary (9) - 8 lat temu


Irena Borucka - Survival (15) - 9 lat temu


Tomasz Dąbrowski - Poligrafia (10) - 9 lat temu


Błażej Kozioł (6) - 9 lat temu
Marek Oko - odnawianie kamienic (12) - 10 lat temu
Krawiec, co szył reklamy (9) - 10 lat temu
Kamil, kobiety i sukces (8) - 10 lat temu

SKC#7 - Piotr Mazurowski (8) - 11 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

poradnik jak założyć firmę - - 20.00
borówka amerykańska wysoka sadzonki borówki - - 20.00
Sklep Colway - - 20.00
Wylewki samopoziomujące Mińsk mazowiecki,... - - 20.00
PROPOLIS UK - - 20.00
Borówka amerykańska sadzonki - - 20.00
Praca dodatkowa i dorywcza przez internet w... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt