Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne
przedwczoraj
Czy Wiedźmin jest polski?
670 tys. pozwoli odpowiedzieć na to kluczowe pytanie. Przywłaszczenie kulturowe. Czy kapitał ma narodowość. Tarcza 2.1 - czyli dlaczego rząd znowu wspiera wielki biznes. Czy można...
Myśleć jak przedsiębiorca
przedwczoraj
O PROSTYM SPOSOBIE POZYSKIWANIA KAPITAŁU.
Rynek crowdfundingu udziałowego rośnie w siłę̨. W roku 2019 zainwestowano na nim ponad 40 mln zł., zaś́ w tym roku, mimo pandemii, już ponad 35 mln zł. Dzieje się tak, ponieważ...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2013-10-01

Ile dałbyś za dziecko?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Dziś o handlu zwłokami, organami i krwią. Wolnym. I o aborcji. Oraz o tym, jak na nią wpływa zakaz handlu dziećmi.

KOMENTARZE

Dyllu 2013-10-01

Martin zgadzam się z Tobą zwłaszcza w tej debacie z Hugo w okolicy 100 minuty. Wolny rynek jest dobrym rozwiązaniem ale na pewno nie jest idealny. Przykładem na to może być rynek żywności. Owszem żywność jest tania i łatwo dostępna jednak jej jakość systematycznie spada. Można by powiedzieć ,że ludzie dokonują takiego wyboru który im najbardziej odpowiada.Jednak pazerność producentów którzy się kierują tylko zyskiem oszukując klientów , w skutek czego nie mamy na rynku, żywności zdrowej i wolnej od chemii.Efekt jest taki ,że nie mamy wyboru idąc do sklepu. I nie mam tutaj na myśli (bio jogurcików) Moim zdaniem wolny rynek bez etyki także prowadzi do upadku.

Cezary 2013-10-01

Jesteś pewien, że w sklepach z ekologiczną żywnością, żywność tam się znajdująca, objęta certyfikatem, nie jest 'wolna od chemii'? Ja tego nie wiem, więc pytam.

Kwiat126p 2013-10-01

Ależ mamy zdrową żywność wolną od chemii! Posłuchaj sobie Janka jak wywalił ogorki ze sklepu z eko żywnością bo były obrzydliwe :D Tyle w temacie żywności.

Martin 2013-10-01

Na wolnym rynku to jakość akurat rośnie z biegiem czasu. 
O ile rynek jest wolny. 
 
Jakość żarcia się obniża, ale to nie dlatego, że rynek nie działa, tylko dlatego, że ludzie wybierają tańsze a nie lepsze. Jedzą takie za jakie są gotowi zapłacić. 
 
Gorzej, że niekoniecznie to z wyboru. Ludzie są tak obładowani podatkami, opłatami itd, że ich siła nabywcza de facto maleje. Po prostu ich nie stać na lepsze. 
 
Więc jedzą gorsze. Ale co mają niby zrobić innego? Umrzeć z głodu? 
 
W UK jedzenie jest mocno przetworzone, ale jest jakości o wiele lepszej. To samo w Rzeszy. Jadłem Nutellę polską i niemiecką - i różnica jest wyraźna. To samo Nestea we Włoszech. 
 
Rynek ma swoje ciemne strony, ale w tym temacie to akurat nie rynku trzeba się czepiać, tylko państwa, bo to przez podatkowe obciążenia i regulacje większość ludzi nie może sobie pozwolić na lepsze, droższe jedzenie.

Faraday007 2013-10-01

@1 
To nie jest tak że miejsca gdzie można kupić dobrą, smaczną żywność znikły. Jest ich zdecydowanie mniej niż supermarketów, ale istnieją. Supermarkety są bliżej, łatwiej znaleźć i są tańsze, więc wygrywają walkę o klienta. 
To nie jest tak ze ludzie są oszukiwani, bo skład jest jest napisany na opakowaniu, na drugi dzień widać że z wędlin cieknie jak z gąbki i że owoce nie mają smaku,a mimo to ludzie wracają kupować więcej. 
Zmierzam do tego ze producentom nie zależy na jakości ich produktu dlatego że większości klientów nie zależy na tym. Rynek działa tutaj doskonale i szczerze wątpię żebyś był pozbawiony wyboru. Po prostu wybierasz tak jak wszyscy łatwiej, taniej, szybciej i bliżej.

RADesign 2013-10-01

wszystko po trochu - skąd można wiedzieć, że na wolnym rynku jakość żywności rośnie z czasem, skoro nigdy specjalnie takiego wolnego rynku nie było na tyle długo, żeby eksperyment potwierdził teorię ? ;> 
chyba logiczniej jest założyć, że wolny rynek przyczyni się raczej do różnicowania produktów, ale czy na pewno do wzrostu jakości ? 
polityka dużych graczy-korporacji jest taka, żeby zachować pozycję rynkową,zachować poziom zysku dla akcjonariuszy - ale jakimi metodami się to osiąga ? - to już zależy tylko i wyłącznie od morale kierownictwa takiej korporacji, metody wątpliwe moralnie są dopuszczalne, dopóki się nie wyda. 
 
produkty w Niemczech - tak, są lepszej jakości, ba są nawet tańsze. z rynkowego CMK korporacje zachodnie w zachodnich krajach walczą już tylko o utrzymanie tam rynku. 
często nawet dopłacają do produkcji, byle by utrzymać obroty. 
ale muszą też nadrobić gdzieś te straty - gdzieś, czyli na nowych rynkach, czyli np w Polsce, gdzie z powodzeniem sprzedają gówno w papierku za cenę cukierków. 
pytanie tylko, jakim cudem udało im się tak łatwo zdobyć rynek sprzedając swoje gówno. 
zapewne zwroty "regulacje rynkowe" i "lobbing czyli korupcja" mają coś z tym wspólnego. 
 
to jest patologiczny case, chociaż nie aż tak jak USA, gdzie wolny rynek z powodzeniem zastępuje lobbing wsteczny. 
ludziki w kongresie czy w FDA (Federal Drug Administration) czy tam innych agencjach najpierw promują produkty jakiejś korporacji albo niszczą produkty konkurencyjne, a po skończeniu urzędniczej kadencji lądują jako "doradcy" korumpujących firm. 
sztandarowym przykładem jest cukier buraczany vs. syrop z kukurydzy. 
firmy od kukurydzy, także GMO, smarowały na tyle dobrze, że cukru w USA nie opłaca się uprawiać, stąd wszystko słodzone jest tam "syropem glukozowo-fruktozowym" i pchają to swoje gówno na eksport. 
co ma niestety wpływ na kształt dupy przeciętnego amerykaniana, gdyż syrop glukozowo-fruktozowy zdecydowanie szybciej i łatwiej przekształca się na materiał zapasowy, czyli typowe amerykańskie sadło. 
co przekłada się na stan zdrowia, i koszty leczenia, ale i koszty budownictwa czy transportu (większe drzwi, windy, kible, zużycie paliwa). 
tym razem to jednak faszyzm, a nie socjalizm, dzielnie walczy z problemami które stwarza ;-P 
podobne są przypadki chociażby polskiej ustawy o nasiennictwie, czy unijnych dekretów w sprawie żywności, nasion, ziół i parafarmaceutyków. 
 
w związku z powyższym mam koncept - jak rozpoznać wolny rynek - wolny rynek jest wtedy, kiedy wszyscy lobbyści poszli z torbami, bo nie ma kogo korumpować. 
za to reklama jest królem.

nikt 2013-10-01

Ja noszę kaszkiet.

Dyllu 2013-10-01

Cezary - W jedzeniu ekologicznym są produkty zdrowe i wolne od chemii ale są też takie które zamieniają nie zdrowe substancje na jeszcze bardziej nie zdrowe tylko po to aby sie odróżnić od standardowych produktów i nazwać się eko lub bio. W moim poscie chodziło mi o ogół społeczeństwa który stracił wolny wybór. Bo nie możemy powiedzieć iż można kupić w naszych sklepach dobrej jakości żywność taką jak mięso, ryby, jaja, mleko itd wyjątkiem są wędliny i kiełbasy które są stworzone przez ludzi którzy kładą nacisk na jakość i zaczęły się pojawiać małe stoiska z ich wyrobami. Widziałem kiedyś program o Amerykańskim producencie jaj który ma zamówienia na pół roku do przodu chociaż jego produkty są droższe ale jakościowo zdecydowanie lepsze a jego farma łatwa do zweryfikowania. U nas takie coś to kompletny margines i przeciętny człowiek mieszkający w mieście nie ma szans na możliwość zakupu takiego produktu. 
Powracając do tematu handlowania organami obawiam się ,że brak odpowiedzialności i etyki mógłby z czasem doprowadzić do patologii.

RADesign 2013-10-02

dorzucę przypadek idiotycznego zamknięcia wolnego rynku. 
znowu USA 
rak. terapie rakowe. 
w USA są trzy terapie - chirurgia, chemioterapia, radiacja. 
kropka 
za stosowanie jakiejkolwiek innej terapii dostaje się grzywnę i idzie się do pierdla, zależnie od przypadku. 
i nie ma, chory może nawet na kolanach błagać, że on chce się leczyć np. wyciągami roślinnymi i jakąś tam dietą, czy czymkolwiek innym.  
nie może tego robić oficjalnie, nawet na własny koszt i odpowiedzialność.  
jak ktoś doniesie, że X leczy się na raka stosując ziółka Y - to grzywna i do pierdla. 
piękny efekt działania lobbystycznego.

Wiesiek 2013-10-02

Jestem mile zaskoczony coraz większą ilością postów wskazujących nieskuteczność wolnego rynku, który jak prawie wszystkie teorie różnią się od rzeczywistości. Przecież religie, komunizm czy socjalizm a także wolny rynek są w teorii wspaniałe a w rzeczywistości niosą oszustwa nienawiść czy morderstwa, bo wojna to dla mnie jest morderstwem tylko w większej skali. Ale wróćmy do głównego tematu, czyli aborcji tak zwalczanej przez katolików wierzących w życie po śmierci, którego dostąpią ci, co nie grzeszyli, jeżeli jest to prawda to wyskrobany zarodek, który jak twierdzą ma duszę dostanie się prosto do nieba pomijając ryzyko życia w grzechu czy uciążliwości życia na ziemi często zaznając wielkich cierpień, co naraża jego duszę na potępienie. Co do poruszanej w audycji zwiększającej się liczby ludzi niemogących mieć dzieci to może jest to propozycja na temat audycji, w której można omówić działania w tej dziedzinie wielkiego "filantropa" Billa Gatesa.

RADesign 2013-10-02

Wieśku, ale wolny rynek to można chyba spotkać tylko na ulicach ameryki południowej, gdzie w takim Mexico City siądzie sobie facet z budką przy ulicy i sprzedaje zrobione przez siebie placki. 
Ale nawet taki placek nie jest wolny od faszystowskiego interwencjonizmu, bo kukurydza na placki dzięki układowi z agendą rządową to jest od jednego hurtownika i nasiona jednej firmy, bo jednym z popularniejszych rozwiązań ostatnio jest, że rolnik nie może sam sobie zachować nasion ze zbiorów i wysiać za roku, tylko wszystko musi kupować. Sianie własnych nasion jest nielegalne, a egzekwowalne dla każdego rolnika z większym areałem. 
I gdzie tu jest wolny rynek przepraszam ?

Wiesiek 2013-10-02

Rządy przymuszają rolników do siania nasion modyfikowanych, aby odwdzięczyć się chemicznej firmie MONSANTO za wkład, jaki włożyła w produkcję gazów bojowych. Ciekawym problemem jest walka, jaką prowadzą przedstawiciele największej demokracji z pomysłem dostępu całego społeczeństwa do ubezpieczeń zdrowotnych, ale ich wolny rynek polega na tym, że ubezpieczają młodych i zdrowych a tych, co mają większe ryzyko na zachorowanie nikt nie ubezpieczy, za żadne pieniądze a jest to jedna czwarta ludności Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Moneetor 2013-10-03

Wiesław gada bzdury: Otóż płód podczas aborcji jest jak najbardziej świadomy zagrożenia (podświadomie czy świadomie nie ma znaczenia). Poza tym Stalin właśnie poluzował prawo do aborcji ludzi natomiast przykręcając śrubę weterynarzom, żeby nie mogli zabijać cieląt.

Martin 2013-10-03

"Przymuszają"??? 
A jakieś dowody, informacje, źródła można prosić?

Wiesiek 2013-10-03

Jeżeli podpisanie ACTA wbrew woli społeczeństwa to nie przymus w zabezpieczeniu interesów korporacji produkujących nasiona modyfikowane genetycznie, które rozpleniają się na pola ekologiczne to może jest to uszczęśliwienie narodu. To jest właśnie Wasz wolny rynek sterowany przez silniejszego a nie lepszego. Do Moneetor proponuję abyś natychmiast przestał cokolwiek jeść, bo zwierzęta i rośliny są tak samo świadome zagrożenia (podświadomie czy świadomie nie ma znaczenia) jak kilkutygodniowy płód a raczej dużo większe.

Martin 2013-10-03

Czytałem ACTA. 
Nie było tam mowy o żadnym przymusie siania roślin modyfikowanych.

Wiesiek 2013-10-03

Czytanie prawa jest bardzo skomplikowane najczęściej haczyki są między wierszami. Nie było o przymusie, ale było o ochronie patentowej i o karach w razie naruszenia praw autorskich. W rolnictwie szczególnie przy roślinach wiatropylnych to wiatr roznosi prawa patentowe i po zbadaniu nasion rolnik, choć zasiał swoje zboże nasiona ma genetycznie zmutowane, bo pyłki były od sąsiada. No i płaci odszkodowanie a prawników kartele mają dobrych i wytrwałych.

Martin 2013-10-03

Na szczęście to nie kartele wydają wyroki, tylko sądy. 
I to jest, rozumiem, to prawo, co zmusza, tak? Ochrona patentowa = zmuszanie rolników do siania GMO?

Kephas 2013-10-03

Hej! 
Potwierdzam informację, że dzieci w domach dziecka jest dużo, dużo mniej niż ludzi chcących je adoptować. Sam mam dwie adoptowane siostry i wiem co to znaczy przejść przez ten cały proces adopcyjny. 
Mam wielu znajomych którzy nie jednokrotnie starali się adoptować dziecko, ale ktoś w urzędzie stwierdził, że się nie nadają. 
Stąd dzieci nadal siedzą bez rodziny, a małżeństwo dwóch, może nie idealnych, ale porządnych lekarzy dziecka nie ma.

RADesign 2013-10-04

"Ochrona patentowa = zmuszanie rolników do siania GMO?" 
 
tak Martin 
ACTA była porozumieniem rozszerzającym zakres i skalę ochrony patentowej do kretyńskiej skali - przepisy były też pisane pod interpretację zgodną z interesem silniejszego.  
o ile trolling patentowy teraz ogranicza się do kilku branż, to dzięki ACTA mógłby spokojnie objąć praktycznie cały zakres wytwórczości ludzkiej. 
 
zaś co do wymuszania siania konkretnych nasion - Martin, czy Ty w ogóle umiesz czytać ? czy dociera tam coś do puszki mózgowej ? 
ustawy o regulowaniu obrotem materiałem nasiennym są faktem, i jest to prawo silnie premiujące dużych producentów i sprzedawców, prawo to, połączone z cenowym dumpingiem powoli eliminuje dawne odmiany roślin, wyhodowane trudem wielu pokoleń rolników, dostosowane do warunków klimatycznych. Tyle, że te nasiona są darmowe, tzn są częścią ekosystemu i nie trzeba płacić żadnych licencji za ich wysiew. 
Nowe prawo zakazuje wysiewu samodzielnego własnych nasion, zmusza do kupowania za każdym razem. Bardzo łatwo jest doprowadzić do sytuacji, że w obrocie zmniejszy się ilość dawnych odmian.  
Ponadto przykładowe odmiany GMO są bardzo ekspansywne, co prowadzi do wymuszeń rozbójniczych dokonywanych rękami władz - zasiejesz własną odmianę, od sąsiada zawieje i sypnie ziarnem czy pyłkiem - i już jesteś przestępcą, bo masz na polu GMO, za które nie zapłaciłeś. Takie są precedensy prawne w USA, Indiach, Meksyku, Brazylii. 
Jeśli nadal nie potrafisz ogarnąć tych prostych związków patent-politycy-prawo-korporacje-korupcja no to chyba pozostaje Ci zmienić nazwę na "Audycja ludzi wolnych od myśli wszelakich".

Martin 2013-10-04

Ja się zgadzam, że ACTA była porozumieniem rozszerzającym zakres i skalę ochrony patentowej do kretyńskiej skali. 
 
Dlatego zresztą wspierałem te protesty. 
 
Ale panuję nad odruchem paniki w głowie i nie eskaluję zagrożeń w sposób graniczący z absurdem. ACTA do żadnego siania nie zmusza, żadnych wygranych procesów tego typu nie było. 
 
Zakładam, że czytałeś ustawę. Zacytuj mi które słowa "zakazują wysiewu samodzielnego własnych nasion". 
 
Czytać co prawda nie umiem za dobrze, ale za to umiem naciskać duży czerwony guzik z napisem "ban". Tak więc uprasza się o panowanie nad emocjami, pamiętając, że się tu rozmawia z żywymi ludźmi, nie z anonimowymi literkami na ekranie, które wszystko zniosą, bo mają taki obowiązek. 
 
Zwłaszcza kiedy się adresuje swoje tezy do admina. Netykieta + instynkt zachowawczy = długie, szczęśliwe lata publicznej rozmowy. 
 
My tu pilnujemy, żeby forma rozmowy była jako tako cywilizowana. Wszystko mi jedno jakie kto ma zdanie - jeżeli nie umie rozmawiać w cywilizowany sposób wyleci, choćby miał rację w 100% a za każdym słowem kryły się wieki mądrości.

RADesign 2013-10-04

"Nowe prawo zakazuje wysiewu samodzielnego własnych nasion, zmusza do kupowania za każdym razem." 
 
Może nie jest to w 100% jasne, ale słowa "zmusza do kupowania za każdym razem" są obowiązujące prawnie. 
Za każdym razem rolnik musi zapłacić opłatę od wysiewu. Nawet jakby dowiódł, że jego ziarna, to są w prostej linii ziarna które wysiewał jego dziadunio, i za każdym razem siali swoje własne. 
Posiadaczem licencji na każde odmiany stało się kilku trolli właśnie - bo jeśli rolnik nie ma licencji na własność to co rok musi płacić. Licencję na wysiew. Własnych nasion nawet. 
Nie może "samodzielnie" - to znaczy z tego co mu zostało i za darmo - wysiać. 
Nawet jak obsieje to co ma - to musi płacić licencję. 
Odpowiada za to ustawa o ochronie prawnej odmian roślin i prawo unijne. Jak jesteś naprawdę zainteresowany a nie zwyczajnie trollujesz, to sobie znajdziesz paragrafy. 
 
W naszej rzeczywistości wygląda to tak, że praktycznie nikt nie ma i nie miał możliwości aby zachować tyle materiału do wysiewu, zazwyczaj trzeba wszystko sprzedać, bo rolnik żyje na kredyt - do zbiorów. 
W ten sposób zniknęło z rynku wiele odmian lokalnych - nie było kasy na licencje, a sprzedawcy nie zawracali sobie głowy bioróżnorodnością. W tej chwili to sprzedawcy i Ci cwaniacy, którzy odpowiednio wcześnie "zaklepali" licencje na odmiany rządzą rynkiem.  
Zaś w krajach gdzie wprowadzano GMO struktura sprzedaży była ustawiana podobnie, przez kilka lat stosowano dumping+zastraszanie rolników którym wysiało się trochę ziarna od sąsiada -> dla świętego spokoju rolnicy zaczęli kupować Jedynie Słuszne Odmiany. 
 
Co do straszenia bananem - cóż Martin, być może nikt nigdy nie dał Ci takiego feedbacku, więc jesteś zaskoczony, ale rozmowa z Tobą przypomina czasem rozmowę ze ścianą. 
Można wymieniać, udowadniać, podawać przykłady, analogie, metafory, parafrazy i wuj wie co jeszcze, i nic. 
Może na fragmencik zareagujesz. A może nie. Twoje prawo nie odpowiadać, ale nie dziw się, że można dojść do wniosku, że nic nie dociera. Może się człowiek czasem wkurwić i wbić szpilkę żeby sprawdzić, czy to żyje. 
Skala dyskusji typu przełącznik - brakban - nie jest moją ulubioną, więc wybacz mi adminie. 
Bananuj wedle uznania. Albo nie bananuj. Albo bananuj. Najwyżej się obrażę i zostanie mi do słuchania tylko Krawiec i Radio Maryja. ;) 
Cukiereczki i ciasteczka.

Wiesiek 2013-10-05

Otóż Martin warto mieć szersze kręgi zainteresowań aniżeli wiara w utopijny wolny rynek, którym rządzą najwięksi złodzieje na ziemi wciskający ciemnoty niedouczonemu społeczeństwu. Podaję ci jeden z setek linków abyś mógł rozszerzyć swoją wiedzę o GMO i prawie autorskim storytel.republika.pl

Piotr 2013-10-06

Witam, proponuje material do dzialu CHWDP. Na youtube pt. bytowska policja w akcji.  
Pozdrawiam

Piotr 2013-10-06

Aa, widze ze juz bylo. Pozdrawiam

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:Państwo przepłaca za celebrytów? (1) - 2 tygodnie temu

Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 3 tygodnie temuUnikaj szpitali (7) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
Pościg za ludzmi bez maski (1) - 7 tygodni temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 8 tygodni temu

Nauczyciele uciekają (6) - 2 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 3 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 3 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 4 miesiące temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 4 miesiące temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 4 miesiące temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 5 miesiące temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 5 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 5 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 6 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 6 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 6 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 7 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 7 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 7 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 7 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 7 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 8 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 8 miesięcy temu


Jestem na kwarantannie! (1) - 8 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 9 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 9 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 9 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 10 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 10 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 10 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 10 miesięcy temu


Bezpłatna komunikacja może być droga (4) - 11 miesięcy temu


Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - 11 miesięcy temu

Idzie drożyzna (2) - 11 miesięcy temu

Polacy nie zasługują na prywatność? (1) - 11 miesięcy temu

Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - ponad rok temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - ponad rok temu

Kiedy można zabić intruza? - ponad rok temu

Magiczne szable i tarcze (1) - ponad rok temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 2 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 2 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 2 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 2 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 3 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 4 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 5 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 5 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 5 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 6 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 7 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 7 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 8 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 9 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 9 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 9 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 10 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00
Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00
Przemyslaw Teterycz - - 20.00
Blog technologiczny Wirtualny wojownik - - 20.00
wypełnianie płatnych ankiet na eankiety.pl - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt