Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2013-10-07

Milicjanci z Bytowa kontra Janko Schulz

Nadający:

Polak z obywatelstwem niemieckim przyjeżdża do ojczyzny i spotyka dwoje funkcjonariuszy, którzy wykazują brak podstawowych umiejętności w swoim zawodzie. A jego syn nagrywa i tworzy hit YouTube'a.

KOMENTARZE

Pietras 2013-10-07

CHODZIŁEM Z TYM MILICJANTEM DO GIMNAZJUM!

Gosia 2013-10-07

gdyby mnie spotkalo cos takiego to chyba nie wytrzymalabym i walnela ktoregos z tych pożal sie boze policjantow w twarz..:/

LordBlick 2013-10-07

Jak dla mnie panią Kaczmarek powinno się zainteresować CBA. Standardowa procedura w przypadku stawiania oporu to zachować bezpieczną odległość (możliwość odebrania broni służbowej) i wezwać posiłki, chyba, że ta załoga nie miała ochoty na towarzystwo kolegów z komendy i chciała twardo negocjować w szczerym polu... 
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę, jak nie do cichej rączki, to na prowizji od przyznanej "nagrody"... 
Ja na miejscu Janko, zgłosiłbym nadużywających uprawnień cwaniaczków.

Martin 2013-10-07

A ja już sam nie wiem czy bardziej mnie to wszystko wkurza czy bardziej wywołuje współczucie. Takie biedne, małe dzieci, co ich ktoś przebrał za policjanta i wysłał w świat. Przecież oni nie mają bladego pojęcia jak się zachowuje policjant. 
 
Otoczmy dzieci opieką. Przytulmy. Napiszmy do rzecznika praw dziecka list z wyrazami oburzenia, że ktoś dzieci wysyła do pracy! 
 
Z trzeciej strony można by zarobić na tym jak się traktuje w Polsce policjanta. Coś pod hasłem "chcesz dać w policjantowi w twarz za kilka stówek - zapraszamy do Polski!" 
 
Można by biuro turystyczne otworzyć. 
 
Bo UK jak napadniesz policjanta to cię wsadzą na długo i nikt okiem nie mrugnie. Jak w USA napadniesz policjanta to cię zastrzeli. A w Polsce zapłacisz 500 złotych grzywny i pójdziesz do domu. 
 
W Anglii więcej zapłacisz kary jak twój pies nasra na trawnik niż w Polsce jak pobijesz policjanta. Biorąc to pod uwagę nazwanie policjanta "pies" jest nieuzasadnionym komplementem. 
 
Jak ktoś nie wierzy, niech zapyta Kamila Cebulskiego. On z upokarzania policjantów zrobił sobie w życiu hobby. Stać go.

Jed 2013-10-07

p. Janusz bardzo wiarygodnie brzmi ze bal sie ze to przebierancy i dobrze potem zrobil ze w takich warunkach (juz zatrzymany, czekajacy na ew. rozprawe kiedy milicja nie chciala zadnych dowodow "bo swoje ma") zaplacil i sie wydostal. Teraz moze walczyc i sie bronic. Wlasnie takim naglosnieniem sprawy niczym innym + Obdukcja koniecznie. 
 
Popelnil pare bledow, mogl np. nie wysiadac puki nie pokaza mu legitymacji (czyli tzw. szmaty). Ale myslal ze sie porozumie. 
 
Mnie tez to dotknelo jako ojca i meza - gdyby mnie tak glebili na oczach coreczki moga zafundowac traume na cale zycie. 
 
Mogli wezwac posilki mieli przewage, bron. A taka maniane odwalili, jeszcze by chlopa zastrzelili. 
To sa wlasnie realia w PL. Wstyd.

Sebeq 2013-10-07

Nie wiem, może w normalnym kraju do takiego czegoś w ogóle by nie doszło. Ale przyjmijmy, że koleś nie zatrzymał się do kontroli w USA, nie położysz się na glebę to możliwe, że jak cię policjant sam położy to już nigdy nie wstaniesz.  
 
Trochę mnie dziwi twoje podejście Maćku, fakt, że policja w Polsce to namiastka jakiejkolwiek europejskiej ale od razu gloryfikować pana Schulza jak by był bohaterem bo nasi pseudo policjanci nie potrafili go spacyfikować? Bez jaj...

elpiwo 2013-10-07

Szkoda, że w audycjach Maćka jest coraz mniej treści i faktów, czy wypowiedzi innych, a coraz więcej komentarzy, wtrętów i gwiazdorzenia.  
Przepraszam ale takie mam odczucia i tak to widzę. 
Kupa chaosu .

LordBlick 2013-10-07

@Sebeq 
Mam wrażenie, że wybiórczo oceniasz sytuację, W tych rejonach jest wielu chętnych aby zajumać taki wóz, a tu żądają, aby odjechać w szczere pole, zero dialogu o co biega. To jest przekroczenie uprawnień. Kontrole drogowe w USA pojazdami nieoznakowanymi ?

Maria 2013-10-07

Panie Bienert! Dlaczego Pan nie daje spokojnie wysłuchać człowieka. Pana komentarze są zupełnie niepotrzebne, a wręcz doprowadzają do białej gorączki.

elpiwo 2013-10-07

Co to poza tym za fachowcy, którzy wypowiadają sie o sprawach o których nie maja pojęcia - przyjęcia do policji...

bytrec 2013-10-07

przykro mi, ale wywiad i audycja na poziomie interwencji polskiej policji

Grzegorz 2013-10-07

Się dobraliście we dwójke... Maciek notorycznie przerywa gościom, a Krzysiek dzwoniącym. Dajcie ludziom zdanie chociaż skończyć.

Dawid 2013-10-08

miastko.naszemiasto.pl 
 
Internauci ustalili, że policjantka uwieczniona na popularnym w sieci nagraniu „Bytowska policja w akcji” w 2009 roku została usunięta z posterunku w Ugoszczy (gm. Studzienice). Mieszkańcy wcześniej o to zabiegali, ale komendant powiatowy podał zupełnie inny powód.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2013-10-08

Przypomniało mi się wczoraj: boingboing.net Tak w ogóle to podobnych nagrań trochę jest, z różnych krajów. Ale w USA to naprawdę mają wysyp „artystów”. 
 
@Grzegorz (12): Myślę, że nie bardziej niż Ojcowie Założyciele tego radia. Trochę trzeba czasami się wcinać, żeby ludzie się nie rozgadywali (przy czym pozwalać spokojnie dokończyć myśl przed rozłączeniem), bo inaczej inni dzwoniący nie zdążą się załapać. Ale wiadomo, że ciągle się warto doskonalić, żeby robić to jak najzręczniej. 
 
A filmik www.youtube.com widziało już ponad 1000000 ludzi.

mgr inż. BlackEmperor 2013-10-08

Wykopujemy ! 
www.wykop.pl

Dawid 2013-10-08

www.wykop.pl 
 
dobry dopisek o podobnej sytuacji z USA, tylko że tam policjant został zastrzelony za napaść

Anton 2013-10-08

Prowadzący audycję robią to bardzo nieprofesjonalnie, ciągle wchodzą w głos i przerywają gościom. Denerwujące.

Tomasz 2013-10-08

cieszę się, że więcej osób zgłasza uwagi co do jakości, bo przeważnie te uwagi były odbierane jako atak, jako polactwo, etc. no ale pozwólmy wypowiedzieć się samemu Maciejowi, bo jego audycje mają niską jakość ale poruszają zazwyczaj ciekawe kwestie.

grzesiek 2013-10-09

Ciekawa sprawa! Ale niestety kiepsko przygotowany wywiad. To że gość ma problemy z wypowiedzeniem się i składnią zdania to rozumiem. Ale żeby redaktor miał problem ze złożeniem poprawnego zdania. Źle się słucha> NIE PROFESJONALNE - przykro mi!

okiiii 2013-10-09

test

okiiii 2013-10-09

Zapraszam na stronę, gdzie można spokojnie porozmawiać na temat Macieja Bienerta. Rozmowa bez oskarżeń o zazdrość , zawiść, polactwo. Bez banów 
https://www.facebook.com

LordBlick 2013-10-09

Audycja z problemami technicznymi, ale się zdarza, byle nie za często. Może warto przemyśleć sposób odsłuchiwania przy realizacji, bo reakcja dopiero na problem sygnalizowany z chata to nie jest dobra droga. Fajnie jest też przeprowadzić na pół godziny przed audycją test na jakimś innym serwerze shoutcast.

MarcinB 2013-10-09

Będzie kiedyś odcinek o Jugendamt?

TomMcFly 2013-10-10

Dlaczego na Głównej widnieje 27 komentarzy pod audycją, a tutaj jedynie 23?  
 
Brakujące komenty zaklinowały się między nożyczkami, czy to jakiś dotąd nie rozwiązany problem natury technicznej?

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-10-13

ad.23 Marcin ,a co byś chciał się dowiedzieć więcej o JA? 
 
Temat był poruszany w kilku audycjach ,osobiście nie mam pojęcia co mógłbym dodać.  
 
Dziękuję za uwagi na temat warsztatu dziennikarskiego, wszystkie czytam i przyjmuje do wiadomości w celu jego polepszenia. 
 
Tak jak u Ciebie słuchaczu tak i u mnie nic się nie zrobiło natychmiast i samo więc proszę o cierpliwość. Pamiętam jak wiele osób krytykowało mnie za nieprofesjonalizm każdym razem kiedy zaczynałem coś nowego ,a po czasie kiedy biznes wyszedł mówili "od razu wiedziałem że koleś ma talent"

Exorcysta 2013-10-14

Zdrajca narodu. Niemczuch jeden polskiego funkcjonariusza atakuje ! Na dożywocie !!! 
 
JK ;P

Dodaj komentarz...


Maciej Bienert - Dumny ojciec i szczęśliwy mąż, a poza tym pedagog z 11. letnim stażem. Zajmuje się zwykle wieloma rzeczami na raz. Od 3 lat mieszka w Niemczech w raz z rodziną.

Kiedyś urzędnik. Od 11 lat przedsiębiorca wolnorynkowiec, prowadzący działalność z sukcesami i nierzadko porażkami. 35 lat życia nauczyło go, że warto się uczyć i ciężko pracować, ale przede wszystkim być wiernym wartościom i ideom, które wyznaje.

W wieku 31 lat zrozumiał, że w życiu nie chodzi o to żeby siebie "odnaleźć" tylko siebie tworzyć. Po ukończeniu wielu szkół, kursów i uczelni, podjął się kolejnego wyzwania: prowadzenia audycji w Kontestacji.

Prowadzi wiele stron internetowych między innymi:

bienert.biz
care24.pl
deutschland-jobs.eu
fenster.bienert.biz
jazdawde.pl

Inne audycje tego autora:

Niemiecka tarcza antykryzysowa (3) - 8 miesięcy temu

Nieruchomości w Niemczech cz.1 (1) - 10 miesięcy temu

Ile tracimy na dotacjach UE? (3) - ponad rok temu

Spór o kler (7) - 2 lata temu

Powrót po 9 latach (3) - 2 lata temuWięcej audycji...Konflikt Polska - Izrael (1) - 3 lata temuUbóstwo w Niemczech - 3 lata temu

O przetargach - 4 lata temu

Idę na studia (2) - 4 lata temuPlany na 2017 (1) - 4 lata temu

Niemiecka szkoła (5) - 4 lata temu

Pozytywne efekty 500+ (4) - 4 lata temu
Przemoc, mobbing i nękanie (2) - 4 lata temuEmerytury w Niemczech (2) - 4 lata temu


Wakacyjny nastrój (2) - 4 lata temu

Terror w Monachium - 4 lata temu

Jakie są dzisiejsze Niemcy? (1) - 4 lata temu

Terror w Monachium - 4 lata temu


Audycja niedokończona - 4 lata temu

Co łączy wp.pl i Zyklon B (1) - 5 lata temu
Niemcy państwem bezprawia? (3) - 5 lata temu
Polskie materace dla Niemców (7) - 5 lata temuKochajmy się wszyscy! (1) - 5 lata temu


Maćkowa codzienność - 5 lata temu

Maciek ma problemy... (1) - 5 lata temu


Komentarz Maćka... (1) - 5 lat temu
Kto jest lepszym "Polakiem"? (2) - 5 lat temu


Nasza nowa siedziba (5) - 5 lat temuJakich klientów unikać? (2) - 5 lat temu


Wspomnień czas (1) - 5 lat temuCo tu produkować? (4) - 6 lat temu
50 tys. VAT Maćka (1) - 6 lat temu

Okna z Polski (1) - 6 lat temu

Przewaga LTD nad GmbH - 6 lat temu


Dokąd emigrowałby Maciek? (1) - 6 lat temu

Fitblogerka w Kontestacji (1) - 6 lat temu


Niemiecka indoktrynacja (2) - 6 lat temu


O budownictwie w Niemczech (4) - 6 lat temuBytowska policja w akcji (3) - 6 lat temu

Maciej o nazizmie - 6 lat temu

Policja bytowska w akcji (1) - 6 lat temu


Socjal w Niemczech (16) - 6 lat temu

A co, jak przyjdzie kryzys? (1) - 6 lat temu

Maciej nie lubi Mercedesów! (1) - 6 lat temu


Niemcy moich marzeń (5) - 7 lat temu


Niemcy o Polakach... (7) - 7 lat temu

Policjantka lubi gaz - 7 lat temu

Delegacja to nie emigracja (3) - 7 lat temuDrutexomania (3) - 7 lat temu
Mała firma, a cieszy - 7 lat temu
MLM i inne tematy (10) - 7 lat temu
Czy czeka nas drugi Hitler? (2) - 7 lat temu


Rozmowy o emigracji c.d. (1) - 7 lat temuRozmowy o emigracji - 7 lat temu


Zostanę miliarderem! (9) - 7 lat temu

O walucie Euro - 8 lat temu

Okna i nie tylko... (5) - 8 lat temu


Polska: pierwsze wrażenie (41) - 8 lat temu

Rozbijemy układ! (7) - 8 lat temu

Za Odrą zapłacisz bykowe (1) - 8 lat temu


Układ zamkniętych okien (5) - 8 lat temu


Nie otwierajcie firm w Polsce (25) - 8 lat temu


Odwiedziny z Lichtensteinu (4) - 8 lat temu

Czy warto kupić dom w Anglii? (15) - 8 lat temu


Ciemne strony emigracji (7) - 8 lat temuO interesie Maćka (3) - 8 lat temuWybuchowy Klient (1) - 8 lat temuMaciej ujawnia swój sekret (19) - 8 lat temu


Dziś o życiu w Norwegii (15) - 8 lat temu

Gdzie tanio tankować... (19) - 8 lat temu


Wywiad z Marią i Tomkiem (11) - 8 lat temu


Pierwsza reklamacja (1) - 8 lat temu


Figielka o pracy w UK (9) - 8 lat temu


Polaku uśmiechaj się (11) - 8 lat temu

Wywiad z raperem Junior ER (16) - 8 lat temu
Samochód dojechał - 8 lat temu


Jak działa gospodarka? (5) - 8 lat temu

Pytania do emigrantów (10) - 8 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Fotowoltaika nowy sącz, nowy targ,... - - 20.00
Sklep colway Kolagen - - 20.00
Ubezpieczenia na życie nowy sącz - - 20.00
Jak wysłać fax do Niemiec - - 30.00
Nieruchomości Hiszpania - Torrevieja... - - 20.00
zarabianie przez internet - - 20.00
Praca w sieci przez internet - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt