Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2010-09-06

Jak w praktyce organizować akcje promowania naszej misji

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Chcieliśmy o tym gadać, ale nijak się nie złożylo. W sumie nie warto słuchać :)

KOMENTARZE

Kreator z koczowiska :) 2010-09-07

Co do mojego telefonu i... 
 
1 kto walczył na prawdę z komuną. Solidarność sporo zrobiła dla rozwalenia systemu, ALE represje jakie spotkały solidarnośc to nic przy represjach w czasach stalinowskich. Za Gierka i stanu wojennego nie rozbierano domów opozycjonistów nie mordowano ich rodzin nie zamykano do więzień by umarli w tragicznych warunkach zimno stanie w wodzie po kolana itd. Owszem siedzieli w pierdlach i aresztach ale to co przezyli solidarnościowcy to pikuś. Znajoma od moich rodziców polonistka jej złamali nogę za roznoszenie ulotek w PRL. Ona faktycznie walczyła o wolność co w poglądach jej można zobaczyć a Wałęsa i jego ekipa walczyła do dostęp do koryta. 
 
2. "rzeczy lepszych w PRL" To były rzeczy w których było mniej regulacji niż teraz ubezpieczenie, przepisy drogowe itp. 
 
90% spraw istotnych dla życia było dużo gorszych w PRL, chociażby brak żarcia w sklepach i wysyłanie wszystkiego na eksport zamiast zgodnie z prawami rynku sprzedawać tam gdzie jest popyt na towary. I rosnące ceny 2 razy do roku nawet od koniec komuny. 
 
2. Postulaty kotletowe były w Gdańsku - w stoczni Szczecińskiej jednym z doradców był bodajże Korwin w woj. Lubelskim Gwiazdowski na Śląsku nie było skrajnych liberałów ale postulaty górników były realniejsze i tak niż te z Gdańska.  
 
Władzy zależało na długiej agonii systemu i dogadaniu się z słabymi jednostkami solidarności dającymi się manipulować jak Wałęsa itd. Nie chcieli poprawić systemu tylko zmienić go na taki w którym dalej sie pławią w luksusie. 
 
Im bardziej zależy na władzy bo pieniądze drukowali sobie sami w okresie upadku komuny. Co by było gdyby komuchów nie było przy korycie no taki bajzel jak między 1990-1993 Korwiny w sejmie, narodowcy, konserwatyści, ZChNy i inne. Komuna by nie miała spokoju im zależy na tym by był chaos bo przy relatywizmie i słabeuszach moralnych przy władzy czują się silni. 
 
Mąż stanu i to drugiej kategorii by pierdnięciem zmiótł polską plugawą komune do kosza historii kwaśniewskie, jaruzelskie, kulczyki gudzowate i inne cwaniaki by poszły ze sceny w trymiga. Tego się boi komuna, że pojwi się ktoś kto pokarze jak się rządzi i wtedy ci post-komuniści i pseudo-prawica straci autorytet jaki budowała kłamstwami. 
 
PS. Ja uważam, że władza celowo pertraktowała z naiwniakami wymieszanymi z agenturą SB, by sprawić wrażenie układnej a postulaty były takie by kojarzyły się z SOCJALIZMEM Z LUDZKĄ TWARZĄ, że niby teraz robotnicy sobie rządzą. Istotne postulaty jak kompetencje zarządów i zmiana profilu produkcji pod potrzeby rynku nie weszły na tablice bo były włądzy nie na rękę. Mnożono postulaty absurdalne ku uciesze SBcji i agentów w czołówce solidarności. Stworzono mitologię tam gdzie jej nie było. 
 
Mitologia to były strajki w Poznaniu1956 czy postulaty prawdziwych reform ze Szczecina i uwolnienia gospodarki, nawet zadymiony Śląsk miał większe pojęcie o rzeczywistości i potrzebnych zmianach i dlatego górnicy z WUJKA zginęli w stanie wojennym!

Kreator z koczowiska :) 2010-09-07

A Wałęse do stoczni przywiozła motorówka. 3 różne osoby to potwierdziły m.in. Anna Walentynowicz (byłem na jej wykładzie jak był w Gliwicach jak jeszcze żyła), 
 
...kilka dni po strajku przyszedł do niej przestraszony robotnik i mówił, że trzeba zdjąć Wałęsę bo jest umoczony, widział (on i kilka innych osób) jak milicja go w porcie stoczniowym wysadziła. Walentynowicz sobie wszystkie fakty ułożyła w głowie i doszła do strasznego wniosku, ze Wałęsa był po to by strajk szedł po myśli władzy i by odwrócić uwagę od działań małżeństwa Gwiazdów, strajków w innych miastach itd. Radzę poczytać więcej w necie ;). 
 
Na potwierdzenie wersji tego robotnika i innych. 2 osoby z robotników zagineły w latach 80 które miały "inny ogląd rzeczywistości" na temat Wałęsy. Annę Walentynowicz próbowano 2 razy otruć w stanie wojennym.

shark 2010-09-07

Przepraszam, że nie na temat ale muszę. 
Będziemy mieli nowy podatek: www.tvn24.pl

Sebastian 2010-09-07

Zgadzam się z kreatorem. 
 
Ogólnie to jak dla mnie to solidarność to nie był ruch wolnościowy tylko ruch komunistyczno-robotniczy.

Martin 2010-09-07

mała uwaga techniczna - plik do ściągnięcia to tylko zgrywka z mikrofonu Hugo...

Sebeq 2010-09-07

Mnie kiedyś też okradli. W sumie w ciągu 2 tygodni było w mojej dzielnicy 5 włamań. Dostałem papier o umorzeniu śledztwa na którym był wykaz adresów innych okradzionych domów. Oczywiście nie można było podawać tych adresów więc pan który to pisał zamazał te nazwy takim rolkowym korektorem xD Nie muszę chyba nadmieniać, że pod światło bez problemu można je było odczytać.  
 
CHWDP!!

sprae 2010-09-07

Myślę, że wtedy tego nie ukrywani, że solidarność chce zrobić "Socjalizm z ludzką twarzą"

Marcopolo 2010-09-07

Martin żeby rozumieć coś z rzeczywistości dzisiaj, musisz rozumieć wczoraj, a nabijanie się z czegoś czego nie kumasz prowadzi do takich idiotyzmów jak chrześcianin fundamentalista i wizerunkiem komunisty Che Gevary który mordował ludzi jak świnie i był Dzierżyńskim kubańskiej rewolucji. Nie będę tobie wyjaśniał kto to był Dzierżyński bo i tak nic z tegeo nie zrozumiesz, a szkoda marnować czas po próżnicy.  
Niezły jesteś mix Martin Che Chryste Globalite. 
...ale z ciebie hollywoodzki jajcarz przebijasz w tym Kolegów Żydowskich z Kubą Wojewódzkim na czele.  
"Jazda bez trzymanki" w twoim wykonaniu to szczyty ignorancji. Brawo! Wolność, wolnośc, wolność, jestem pod wrażęniem. 
 
Kreator to najważniejsze w życiu pytania: Skąd przyszliśmy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? ( D'où venons nous? Que sommes nous? Où allons nous?) nawet jak samemu będziesz unikać odpowiedzi to kiedyś zapyta Ciebie twój syn i co mu powiesz??? 
Ludziom co na to nie umieją odpowiedzieć i leją na historię można dzisiaj wciskać każdą ciemnotę i sterować nimi jak się chce bo uwierzą we wszystko. To jest powód dlaczego w publicznych szkołach nie uczy się historii własnego narodu, a wciska politycznie poprawne brednie uszyte na potrzeby dnia dzisiejszego. 
Dzięki temu ludzie wierzą że sekretarz wojewódzki PZPR w Gdańsku Fiszbach jest dziedzicem sierpnia 80, a Jaruzelski bohaterem, Kiszczak "człowiekiem honoru",a Ciosek recenzentem Soiidarności, a marchewka owocem, a ślimak rybą... a człowiek uratuje ziemię przed zmianami klimatu. 
... a bidny Martin uważa że wszystko przez balagan i jak się posprząta to będzie raj. Ortodoksyjni Utopiści to oni nas zabijają śmiechem.

Mateusz z Kanady 2010-09-08

Marcopolo daj se chlopie spokoj. Na calym swiecie ludzie robia sobie jaja z tego slawnego zdjecia Che. www.thoseshirts.com 
 
Widzialem nawet koszulki z psami i bobrami w tym temacie. Robienie sobie jaj z symboli w jakich zakochani sa fanatyczni debile i matoly idace za pop-trendami jest stalym tematem tworczosci Martina. Zrelaksuj sie, on jest ostatnia ososba ktora darzylaby szacunkiem takiego potwora jak Che.

Marcopolo 2010-09-08

Mateusz z Kanady OK odpuszczam, to walka z dzieciakami dla których żródłem prawdy są filmy z Hollywood nawet te same słowa dla nich znaczą co innego niż dla mnie.  
Cześć.

sympatyk 2010-09-08

...postulaty, w SOL....SCI tez byla agentura,ludzie z PZPRu,tak musialy brzmiec te smieszne postulaty...

Mr D 2010-09-08

Witam oto moje komentarze do audycji. 
 
Martin popelnia blad patrzac na dzialania komunistow w tyn okresie czasu zbyt lokalnie. 
Polscy komunisci byli totalnie zalezni od Wielkiego Brata ZSRR. Zadanie Polski w tym zwiazku to temat do osobnej dyskusji jednak ten kontekst moze wytlumaczyc pare rzeczy. 
 
Pytanie 1: Dlaczego komunisci nie chcieli wprwadzic reform wolnowynkowych? 
Bo jakiekolwiek reformy daly by polakow wolnosc a to spowodowaloby chec do wiekszej wolnosci a to spowodowaloby to oderwania sie Polski od ZSRR. Postulaty Solidarnosci byly komuchom (i Moskwie) na reke bo nie dawaly w zasadzie polakow nic. Gospodarka planowa byla dla ZRSS narzedziem a nie 
idea sama w sobie. 
 
Pytanie 2: Dlaczego Chiny wprowadzaja reformy wolnorykowe? 
Bo Chiny nie odpowiadaja przed nikim. One same wyznaczaja swoja polityke. Strategia Chin jest zupenie inna oni niechca najechac wojskami na reszte swiata ale zdominowac go gospodarczo. 
Zauwaz ze Komunistyczna Partia Chin dalej sprawuje wladze. Ludzie maja tylko tyle wolnosci aby nie fikali za mocno. A jak fikaja to juz panstwo sie nimi zaopiekuje odpowiednie. 
 
Kreator ma racje mowiac ze po tym czasie komuchy skumaly sie ze system gospodarczy ktory mial trzymac ludzi na morde zawala sie i postanowili ustawic sie w nowym systemie. Co zrobili poprzez SB, WSI i kto wie co jeszcze.  
Nastepne 20 lat to wlasnie "walka" czyli ustawianie sie komuchow i ich podwladnych w nowym systemie czytaj III Rzeczypospolitej. 
 
Smutne ale prawdziwe ;(

Martin 2010-09-08

Aaa, już chyba zrozumiałem, o co się mnie czepił Marcopolo - że ja Che Gevarę promuję, tak? 
 
No cóż, zarzucano mi już, że jestem gejem, ateistą, katolikiem, komunistą, Świadkiem Jehowy, oraz że mam 17 lat (a nie 33)... 
 
Walka z wtórnym analfabetyzmem jest zbyt czasochłonna, żebym się jeszcze tym zajmował. 
 
Doradzę tylko ogólnie wszystkim, że żeby, nie wyjść na idiotę, należy zawsze zapoznać się z zawartością, a nie z opakowaniem. Z treścią, a nie tytułem. A jeżeli się nie ma na to czasu, co zrozumiałem, należy się powstrzymać z osądem. Po to, chociażby, żeby niechcący brednie wypisawszy i obraziwszy kogoś za niepopełnione zbrodnie, nie wyjść ostatecznie na głupka, tudzież niezrównoważonego psychicznie mizantropa, który wrodzony brak poczucia humoru i dystansu, zastępuje manią wielkości i poczuciem wyższości. 
 
No dobra, pobawiliśmy się i starczy.

Sebastian 2010-09-08

Ja bym jeszcze dodał do Martina, że nawet jak ma się za dużo czasu to często z osądami lepiej się wstrzymać. :P

Valdie 2010-09-08

Kreator na prezydenta!!!

Kreator z koczowiska :) 2010-09-08

Jak zwykle mało zdrowego rozsądku i złotego środka wymyślonego przez GREKÓW JAK NIE BYLI SOCJALISTAMI JESZCZE! 
 
Solidarność mimo agentury i układów czołówki z PZPR przy okrągłym stolcu przyczyniła się do PRZYSPIESZENIA UPADKU KOMUNY. 
 
Solidarność była SOCJALISTYCZNA ale były odłamy bardziej i bardzo prawicowe. Korwin był doradcą strajku w Szczecinie, Gwiazdowski też był chyba w Lubelskiem masa ludzi innych też działała w ramach solidarności bo mieli dosyć komuny. 
 
PODKREŚLAM TERAZ NAS TYLKO OKRADAJĄ, A WTEDY OKRADALI, MORDOWALI I BILI. Wkrótce w UE będą też mordować i bić już banki i skarbówka dostaje nowe narzędzia do walki z podatnikiem więc trzeba powiedzieć NIE! 
 
Naiwnością kontestacji jest próbowanie wąskim środowiskiem zmieniać świat najlepiej - NAIWNE!!!! 
Trzeba sie niestety dogadać z narodowcami co ja umiem bo mam wielu znajomych z tego środowiska i wielu jest za NISKIMI PODATKAMI OJEJKU JAKIE CUDAKI ISTNIEJĄ TACY TEŻ. Trzeba do nich dotrzeć a tego nikt nie próbuje robić a niektóre środowiska narodowe same do UPR do pomocy w pikietach i gonieniu homo się zgłaszały - WYKORZYSTAĆ I DODATKOWE % poparcia w przypadku polityki w przyszłości. 
 
Konserwatyści i Katole - plując na kraj dla zasady czy to ma sens czy nie ja uważam, że nie ma sensu bo nasza historia DAWNA pokazuje, że kapitalizm = OK / socjalizm = BE czyli konserwayści i Katole są REFORMOWALNI i mi udało się kilku zreformować. Ale jak im poleciłem słuchać kontestację to mówią "ALE ONI PIER..." i to nie o podatkach tylko ideologicznie. 1% nie zmieni się nic. 
 
Kontestacja jako RUCH ODDOLNY z kolibrami UPRami chrześcijanskimi organizacjami itd może zgarnąć 10% w społeczeństwie. 90% TO IDIOCI I PLATFUSY ich do końca nigdy nie przekonacie chyba, że mediami i terrorem jak UE/ZSRR. Te 10% nie zdobędzie w demokracji władzy ale wiecznie demokracji nie będzie te 10% będzie stanowić elite gdy do władzy dojdzie normalność czyli jakaś konserwatywna dyktatura albo republikę się ustanowi jak dawne USA. 
 
Naiwna jest wiara, że wybory wygramy działaniem w środowiskach liberalnych/prawicowych/konserwatywnych. z TVN i TVP nie macie szans, ale 10% czeka wystarczy się skupić na wspólnym wrogu ZUS/SKARBOWY/PODATKI, to każdy myślący zrozumie niezależnie od patriotyzmu/nacjonalizmu/liberalizmu/konserwatyzmu...

Kreator z koczowiska :) 2010-09-08

dzwonił kiedyś ktoś mówiący, że trzeba mówić PRAWDĘ, ale zaczynać od takich spraw które każdego z danej ekipy ruszają. 
 
z narodowcem - zaczynacie o podatkach i socjalu dla emigrantów zbyt wysokim i biedzie spowodowanej tymi złymi socjalistycznymi prawami. Możecie wspomnieć o słabości sądów i potrzebie kary śmierci. 
-'Mój dom to moja twierdza' też możecie mówić to lubią a urzędnicy im nie pozwalają robić co chcą w domu wierzcie mi. znajomemu policja płyty Honora zarekwirowała jak kiedyś wjazd na chatę mu zrobili. 
 
z konserwą - zaczynacie też o podatkach ale i upadku obyczajów bo rodzice nie mają władzy nad dziećmi. O drobnych przedsiębiorcach POLSKICh i ich smutnym losie trzeba powiedzieć o cłach które podrażają produkty dla ludzi mniej zamożnych itp... a potem można ciągnąc przez podatki do kapitalizmu i likwidacji urzędów. 
 
z umiarkowanym Platfusem o tym, że PO podnosi podatki zaczynacie i że zarabia mało bo pracuje na urzędników zatrudnianych przez Tuska. 
 
z umiarkowanym PISowcem zaczynacie, że wysokie podatki są dyktowane przez UE :) na przykład, że Socjaliści niszczą IPN, że prywatyzuje się za grosze a nie z licytacji co daje więcej kasy na 'BIEDNYCH LUDZI' trzeba sciemniać inwencja. Po jakimś czasie można z grubej rury walić w socjalizm. 
 
Kazdego kogo dobrze znacie da się zmanipulować i nie liczcie, że inni tak nie robią trzeba być troche skurwielem nawet dla swojej rodziny. U mnie wszyscy co na PiS głosowali są za niskimi podatkami i albo przestali chodzić do wyborów albo myślą o głosowaniu na UPR

valdie 2010-09-08

Kreator, jak napisałeś trzeba być trochę skurwielem, żeby to promować. Co jednak poradzić na to, ze tu garną się ludzie dobrzy, którzy gardzą skurwielami? A zabawa w bycie skurwielem jest niebezpieczna, bo skurwielem można zostać na zawsze...

lxlxlx 2010-09-09

@Kreator z koczowiska :) 
 
Jeszcze takiej utopii nie słyszałem. Dla każdego coś miłego xD .Schemat zachowania xD 
Każdy widzi kontestacje inaczej. Mi się ona podoba, dlatego słucham. Kontestacja nie ma być kolejną poważna rozgłośnią, ponieważ to o czym można usłyszeć w tego typu radiach, przeczytamy na blogach. Kontestacja, którą słyszymy aktualnie, jest rozgłośnią z JAJEM i z JAJEM ma pozostać, bo inaczej będzie kolejną kopią tego co już jest na sieci Internet, tylko, że w formie pisanej.  
Dlatego mało się takimi blogami osób interesuje. Myślisz, że kominek rocznie ma tyle samo odwiedzin co Korwin, tylko dlatego, że jest to kolejny blog? Otóż NIE! Kominek tak jak i Martin przeplatają zabawne historyjki z rzeczywistością.  
 
Co najepiej zapamiętasz? Suche wykresy i statystyki odnoszące się do swojego targetu, czy też dodatkowo każdy będzie kojarzony z czymś zabawnie codziennym? Oczywiście, że to drugie! Coś co człowiek może zapamiętać, bo jak wiemy - najlepiej uczymy się "BAWIĄC". 
 
 
Cytat Martina dedykuje Ci: (tak.. pisze się Ci, a nie Tobie. "Tobie", winno być umiejscowione jako pierwszy wyraz zaczynający zdanie) 
 
Po to, chociażby, żeby niechcący brednie wypisawszy i obraziwszy kogoś za niepopełnione zbrodnie, nie wyjść ostatecznie na głupka, tudzież niezrównoważonego psychicznie mizantropa, który wrodzony brak poczucia humoru i dystansu, zastępuje manią wielkości i poczuciem wyższości.

lxlxlx 2010-09-09

@Kreator z koczowiska :) 
 
Zapomniałbym.... dodać :) 
 
Martin chce zwerbować oprócz docelowej pierwszej grupy, która się interesują ową tematyką, grupę drugą, która w ogóle się tym nie interesuje, a usłyszała Martina na youtube.com Takie osoby z grupy drugiej to w Twojej klasyfikacji są w 90%  
 
Gdyby Martin przyjął Twoje zachowanie, to byłoby to strzałem w kolano. Nie dziwie się, że w pracy uważają Cie za świrusa, jeżeli ciągle mówisz w taki, a nie inny sposób, bo sosób przekazu również się liczy. 
 
Pozdrawiam :)

lxlxlx 2010-09-09

@Hugo!!!!!!!!!!!!!!!! 
 
Ale się zdenerwowałem. Nie słychałem tego online, ale chciałem z mp3, a tutaj co widze? FUCK!!!!! Twój urywany głos, bo i odpowiadający, czasami stwierdzający. Do dupy to wyszło.. to sobie posłuchałem mp3 :| :( ;( grr !! 
 
Wybacz, ale spieprzyłeś, żeby nie użyć cięższych armat jak "spierdoliłeś". 
 
P.S Wybaczcie za wulgaryzmy, ale tego się podarować nie da.. :(

EstEst 2010-09-09

A ja się z Kreatorem zgodzę (zresztą to ja w tej sprawie dzwoniłem). I proszę tu nie przekręcać intencji, bo lxlxlx ma rację w jednej kwestii - chwytliwe hasełka są ważniejsze niż dane. Ale jaka jest konsekwencja? 
 
Wolnościowy narodowiec słuchając Kontestacji zapamięta głównie ,,kij i kawałek szmaty''. Praktyczny wynalazca, to że patenty to bzdura i powinien pracować dla korporacji. Liberał umiarkowany tj. uznający państwo, podatki i takie tam, ale uważający, że sprawy poszły za daleko i podatki trzeba trochę obniżyć, a prawa państwa ograniczyć usłyszy, że jest socjalistą i lewusem. Policjant, który poważnie podchodzi do zawodu i znajduje rowery (tacy też są) usłyszy CHWDP. Ceniony w świecie naukowiec, współpracujący z przedsiębiorcami i dobrze uczący studentów - że jest uniwersytutką. A zaczątkiem Kontestacji było przecież hasło ,,Kto nie jest przeciw nam, ten jest z nami!'' i wspomnienie, że każdy, z kim jest nam po drodze choć kawałek, jest mile widziany. A teraz powoli zmieniamy się w samonakręcającą się sektę, w której każdy jest wolnościowszy od drugiego. 
 
Kontestacja miała być z jajem. Ale to chyba nie jest jej główny cel. Kontestacja miała COŚ ZDZIAŁAĆ. I dla mnie to jest różnica. Bo dla fajnego radia z jajem mogę odpalić 50 czy 100 złotych miesięcznie. Ale nie poświęcę dla niego większości mojego wolnego czasu, by zrobić audycję. 
 
No. Może mam akurat podły humor, ale zimny prysznic od czasu do czasu się wszystkim przyda, jeśli mamy nie popaść w ,,korwinizm''.

EstEst 2010-09-09

A teraz kwestia ,,Solidarności'': 
 
To, że przypomnieliście i odpowiednio obśmialiście 21 postulatów, to zacna rzecz, bo pewnie większość ludzi nie znała ich treści. 
 
Ale, jak pisze kreator, kwintesencją ,,Solidarności'' nie jest to, co działo się w Gdańsku. I nie jest ważne, że zaczęło się od kotleta i w sumie na kotlecie (podpisanie postulatów) się skończyło. Ważne jest to, że kupa ludzi w całym kraju znienacka się ruszyła, przestała patrzeć na rządzących jak na bogów, którym trzeba ulegać i zaczęła stawiać żądania. I to nie kotlet ich jednoczył. Tak, właśnie w tej pogrążonej pozornie w apatii Polsce ludzie się ruszyli i spróbowali coś zmienić. Czyli UWAGA zrobili to, co chciałaby zrobić Kontestacja! Wydaje się, że pod tym względem ,,Solidarność'' jest warta ciepłego miejsca w pamięci - jako symbol nadziei, że też się może udać. 
 
Co do tego, czy patriotów lepiej obśmiać, czy z nimi współpracować, sięgnijmy do historii.  
 
Rok 1920 - komunizm idzie na zachód. Zostaje zatrzymany pod Warszawą - na 20 lat. Dobra nowina dla wolnościowców, prawda?  
A teraz zagadka: ilu ludzi poszło wtedy walczyć za kapitalizm, a ilu z pobudek patriotycznych, za ,,kij i kawałek szmaty''? A skutek był tak, czy inaczej korzystny. Do refleksji, gdy następnym razem komuś będzie wesoło na myśl o patriotach.

Kreator z koczowiska :) 2010-09-09

Est Est nie spodziewałem się, że masz aż takie poglądy :) wyręczyłeś mnie w wyjaśnianiu kolejnych spraw panu LXLXLX który od czasów koczowiska dekadencji ma na mnie uczulenie :P 
 
Ja dodam, że Martin mówił o pisaniu artykułów i piosenek dla mas by rozszerzyć działalność. No ja to popieram trzeba rozszerzyć działalność i próbować zarazić normalnością narodowców co normalniejszych, liberałów umiarkowanych, konserwatystów, "katoli", pracowników etatowych. 
 
Z solidarnością nie chodzi tylko o ZRYW ANTYKOMUNISTYCZNY. Byli wśród działaczy nawet na wysokich szczeblach ludzie bardzo wolnorynkowi /kapitalistyczni! Z nikąd ten Korwin czy Gwiazdowski jako doradcy strajków się nie wzięli. JKM zresztą brał udział przy zmianach absurdalnych przepisów PRL wobec RZEMIEŚLNIKÓW! 
PS. (III RP dobiła klasę rzemieślników i teraz jak but/kapelusz/płaszcz ci się rozwali to szukaj wiatru w polu. Sam wolny rynek tak szybko by nie uszczuplił rynku rzemieślniczego bo najlepsi i tak by przetrwali a obecnie nikt nie przetrwał!)

Mateusz z Kanady 2010-09-09

"Wolnościowy narodowiec słuchając Kontestacji zapamięta głównie ,,kij i kawałek szmaty''. Praktyczny wynalazca, to że patenty to bzdura i powinien pracować dla korporacji. Liberał umiarkowany tj. uznający państwo, podatki i takie tam, ale uważający, że sprawy poszły za daleko i podatki trzeba trochę obniżyć, a prawa państwa ograniczyć usłyszy, że jest socjalistą i lewusem. Policjant, który poważnie podchodzi do zawodu i znajduje rowery (tacy też są) usłyszy CHWDP. Ceniony w świecie naukowiec, współpracujący z przedsiębiorcami i dobrze uczący studentów - że jest uniwersytutką." 
 
 
EstEst chce zachowac anonimowosc wiec nie bede wdawal sie w szczeguly osobiste poza tym ze na powyzsza liste sie zalapalem dwa razy.  
 
Poniekad sie zgadzam z tym co powiedziales ale ten zadki policjant co sie stara i nie naduzywa wladzy, ten narodowiec co nie tepi zyda, czy ta uniwersytutka co ma czas dla studentow i siedzi po nocach prowadzac swoje badania, sami doskonale zdaja sobie sprawe ze otoczeni sa lenbiwymi idiotami zadnymi wladzy i/albo pragnacymi instutucyjnego braku odpowiedzialnosci ponad wszystko.  
 
Ile razu prowadzacy (rowniez pan Janek i Kamil) wchodza na moj temat i smieja sie z takich jak ci z ktorymi pracuje (i sila rzeczy takich jak ja) to ja sie bardzo ciesze ze ktos to mowi a nie obrazam. Wydaje mi sie ze nie trzeba sie obawaic ze oni kogos zraza kto juz i tak nie jest zrazony. Walic z biodra z obu rur i zalozyc ze sluchacze sa wystarczajaco inteligentni ze Martina z Che nie pomyla!

EstEst 2010-09-10

@Mateusz: 
 
Kwestia proporcji w słuchaniu. Ja też się łapię na listę i nie obrażam. Ale znam wielu sensownych ludzi przewrażliwionych na punkcie tego co robią. Jeśli rzeczony policjant najpierw posłucha kilku audycji na obojętny temat, a potem natrafi na policję, to to przeboleje rzeczone CHWDP, ale jeśli to będzie pierwsza lub druga audycja na jaką trafi, to będzie przekonany, że jest to radio bandy dzieciaków, które g... wiedzą o życiu i pracy. 
 
Znam sporo ludzi, którym zależy, chce się działać i mogliby współpracować. Ale złośliwym zrządzeniem losu, jak im zareklamowałem KonteStację, to akurat włączali audycję, w której Martin przez kwadrans krzyczy na słuchaczy, że nie dają pieniędzy, albo audycję w której się chwalił piosenką o głupim patriotyzmie, względnie wyjątkowo kiepski reportaż ,,smoleński''. Zważywszy ilość rzeczy, jakie są w internecie, taki gość nie będzie dawał nieznanemu radiu drugiej, trzeciej i piątej szansy, tylko przerzuci się na coś innego. 
 
 
Ja nie mówię, żeby nie poruszać kontrowersyjnych tematów, żeby nie dawać na nie niepopularnych odpowiedzi, ani żeby nie mówić, że coś jest niedobre. Ale jak się da uniknąć obrażania ludzi poprzez nazywanie ich idiotami, lewusami itd. tylko dlatego, że się z nami nie zgadzają, to czemu nie?  
 
Jakoś kiedy pan Janek wyśmiewa pewne środowiska i postępki, jest to równie celne a na zupełnie innym poziomie złośliwości - trudniej się obrazić. Może warto posłuchać i się od niego tego nauczyć?

Mateusz z Kanady 2010-09-12

EstEst zapewne masz racje... i pecha, wiekszposc audycji Martina byla lepsze niz te co przytoczyles. A i nawet w tych przypadkach widze okolicznosci lagodzace. Jak chlopak wybuchl o pieniadze to dla tego ze z jednej strony byl chwile po pogrzenie a z drugiej w komentarzach do poprzedniej audycji bylo tyle jadu ze ja osobiscie nie bylem zaskoczony jego reakcja. Reportaz o samolocie, szkoda gadac, skrytykowalem wtedy i nadal za moimi slowami stoje. Patriotyzm? To jakis przyklad rozdwojenia jazni. Wystarczy kupic Martina plyte zeby sie pogubic.  
 
"Zal chwyta mnie ze syna mojego nie nazwa juz Polakiem lecz obywatelem ZSRE" 
 
Bo jakby nazwali Polakiem to na kiju moglby wymachiwac kawalkiem bialo czerwonej szmaty a nie tej ze zlotymi gwiazdami...  
 
Ale te wszystkie wyskoki nie raza mnie i nic na to nie poradze. Pamietam jak Jacek Kaczmarski w wywiadzie po koncercie gdzies circa 1990 na pytanie ile ma dzieci powiedzial ze "Dwa, kazde z innego miotu" i wszyscy sie obuzyli – a ja mialem usmiech od ucha do ucha. I nadal mam kasete "Pijany Poeta" i cenie ja bardziej niz wiekszosc innych.  
 
W Kontestacji kazdy z prowadzacych jest autentyczny i wierze ze to przedewszystkim przyciaga sluchaczy. A jak jeden od czasu do czasu jest pieprznietym bardem to trudno. Lubie Sourthpark, czytam O'Rourke, jestem zarejestrowany jako moron na Ace of Spades HQ, slucham Kontestacji i nikogo nie idealizuje.

Mr D 2010-09-13

Apropos Solidarnosci wlasnie jestem po kilku filmach Grzegorza Brauna.  
Polecam obejrzenie na youtube.

michał 2010-09-18

Książki Jana Fijora znajdziesz tu ksiegarniaprzedsiebiorcow.pl

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:
Premier znowu bredzi (2) - 4 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 6 tygodni temu

Czy to już komunizm? (2) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 8 tygodni temu

90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 2 miesiące temu

Państwo przepłaca za celebrytów? (1) - 2 miesiące temu

Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 4 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesięcy temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 6 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 7 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 9 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 10 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 11 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temuEmigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 3 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu


Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 6 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu


AgenTomasz mówi całą prawdę (49) - 10 lat temu

Ile zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 11 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 12 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Nikitoys sklep z zabawkami dla dzieci - - 20.00
nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt