Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne
przedwczoraj
Czy Wiedźmin jest polski?
670 tys. pozwoli odpowiedzieć na to kluczowe pytanie. Przywłaszczenie kulturowe. Czy kapitał ma narodowość. Tarcza 2.1 - czyli dlaczego rząd znowu wspiera wielki biznes. Czy można...
Myśleć jak przedsiębiorca
przedwczoraj
O PROSTYM SPOSOBIE POZYSKIWANIA KAPITAŁU.
Rynek crowdfundingu udziałowego rośnie w siłę̨. W roku 2019 zainwestowano na nim ponad 40 mln zł., zaś́ w tym roku, mimo pandemii, już ponad 35 mln zł. Dzieje się tak, ponieważ...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2013-10-24

Wałęsa, Putin, Gore, Klugman, von und zu Liechtenstein

Nadający: Jan Fijor

Od 21⁰⁰ ponad godzina z Jankiem - bardzo ciekawa, o czym świadczy rekordowa słuchalność! ☺

KOMENTARZE

RAdesign 2013-10-24

Zarzucanie krytykom Wałęsy interesowności i zazdrości jest dość słabe. Dyskusja została sprowadzona do poziomu przedszkola - "pomazałeś mi pisakiem laurkę, jesteś gupi i jesteś u pani"...echh... 
Może nie należy mierzyć wszystkich swoją miarą ?  
Nie u wszystkich "zawiść i zazdrość" jest tak ważną wartością, żeby przykładać ją do wszystkiego. 
Najbardziej tu pasuje pogląd Cejrowskiego - Wałęsa jako sztandar do obrony na arenie międzynarodowej jest ok, ale wątpliwości historycznych jest aż tyle, że na laurkę i ołtarzyk jednak nie zasługuje. 
 
A w kwestii poruszanej w audycji, że nie lubimy podwójnych standardów - jak ludziom o "dobrych" poglądach zarzucają, że "dorobili się kasy", to są nienawistni hejterzy. Ale jak kolega z Partii Zielonych i ekolog ma kasę, to już można zastosować "argument", że "pewnie dorobił się na lewo i ukradł". 
Nie mówię, że za tym nie ma głębszej historii, ale tak wprost wygląda przekaz audycji, polecam więc zreflektować się co się mówi, bo jeśli osoba neutralna (ja) widzi że to się ewidentnie nie spina i wygląda źle, to dla krytyka jest to argument podany na tacy. 
W jednej serii mamy - najpierw krytyka "hejterów", potem krytyka podwójnych standardów, a potem stosowanie hejterstwa. 
Serio, nie wygląda to dobrze. 
 
Regulacje ekologiczne mają też drugą stronę, zniszczone środowisko też jest kosztem alternatywnym - zatrute powietrze, ziemia, woda. Brak zwracania uwagi na koszt środowiskowy to wprost bycie rurkowcem - co to tylko żre i sra, a po nim choćby potop. 
Prawidłowo stosowane zasady sustainable development są zasadami czysto racjonalnymi. 
Na przykład budynki użyteczności ogólnopublicznej w Niemczech mają mieć użytkowanie minimum 80% powierzchni, przez minimum 90% czasu w roku, przez 20 lat bez dużych remontów. Takie są przeciętne wytyczne projektowe dla budynków stawianych z podatków i plan użytkowania wchodzi w skład dokumentacji i jego wypełnianie jest kontrolowane. 
Tak ścisłe wymagania wykluczają stawianie budynków "sobie a muzom" i dokładne projektowanie budynku, jego umiejscowienia i dojazdów. I to jest podstawa "sustainable development" w Niemczech. Dalsze regulacje też mają czysto racjonalne podstawy, i to takie, które uwzględniają przyszłość +20 lat w przód. 
 
A Al Gore z globalnym ocipieniem to faktycznie porażka, efekt upolityczniania i skomercjalizowania sprawy środowiska, która jednak nie jest atrakcyjna komercyjnie, ale ważna. 
Cichą bombą w środowisku był fakt fałszerstwa danych pomiarowych pokrywy lodowej sprzed nieco dekady - panom na lodowcu nie chciało się odmrażać dupy, więc ekstrapolowali dane. Problem z tym, że te dane cytowało większość książek, raportów i referatów. 
Dla mnie pogrzebało to całkiem piewców związku człowieka i ocieplenia, może jakiś jest, ale jest on marginalny wobec czynników pozaziemskich. 
 
Ładną klamrą do tego telefonu o Stokłosie było by wspomnienie o tym, że jego zakłady to truciciel środowiska i etyczne rozważanie, czy zawsze warto jest odnieść sukces za wszelką cenę - zwłaszcza jeśli płacą ją inni, a nie sam senator biznesmen.

jan M Fijor 2013-10-24

Zawiść rzadziej odnosi się do innego człowieka, częściej do samego zawistnika, który wie, że jest niewiele wart i ten, któremu zazdrości mu o tym nieustannie przypomina. Co do kasy, to różnica jest taka, że moim koledzy dorabiają się jej w drodze wymiany rynkowej, która jest dobrowolna i korzystna dla wszystkich (prócz zawistników), a zieloni w wyniku stosowania przemocy i szantażu. To jest duża różnica. To ja już wolę piratów somalijskich, dla których przemoc jest zwykłym zawodem. 
Zniszczone środowisko jest skutkiem braku prawa własności, a nie braku regulacji ekologicznych. Poza tym, korupcja wśród zielonych jest chlebem powszednim. a poza tym wszystko się zgadza.  
 
Ukłony

Michał 2013-10-24

Jestem zawistny, dlatego nie będę kupował książek wydawnictwa Pana Jana i uczestniczył w jego wykładach.

Michał 2013-10-24

[email protected] RADesign: 
"jak kolega z Partii Zielonych i ekolog ma kasę, to już można zastosować "argument", że "pewnie dorobił się na lewo i ukradł". " 
 
Ale Janek (i nikt inny) nie mówi "pewnie dorobił się na lewo i ukradł", tylko każdy to WIE, że "dorobił się na lewo, czyli ukradł", bo rozbijanie obozu we wrażliwych ekologicznie (ich zdaniem) terenach demaskuje ten szantaż. 
 
"Regulacje ekologiczne mają też drugą stronę, zniszczone środowisko też jest kosztem alternatywnym - zatrute powietrze, ziemia, woda" 
 
Przecież jeśli ktoś obok Ciebie postawi fabrykę opon, azbestu, wysypisko śmieci, czy coś innego, szkodliwego, albo śmierdzącego to go pozwiesz za to i poniesie stratę - musi zlikwidować swój biznes zanim na nim zarobi plus zapłaci odszkodowanie dla Ciebie. 
 
"Al Gore z globalnym ocipieniem to faktycznie porażka" 
 
A Gore to też freon i dziura ozonowa. Kolejna machloja - cały przemysł musiał zmienić technologię napełniania sprayów.  
 
/Inny/ Michał.

ERwinOZ 2013-10-24

Będzie dostępna audycja z 16.10 czy może wtedy nie było odcinka ?? :)

LordBlick 2013-10-24

Odnośnie przykładu z kopalniami i babciami - dla mnie jest on iluzoryczny i właśnie lewacki. 
- Po pierwsze jako opał istnieją alternatywy. 
- Po drugie jak już tak cynicznie przeliczać życie tych specjalistów od odzyskiwania maszyn na stertę papierów bez pokrycia, to trzeba też doliczyć koszt alternatywny w postaci tego, co by zyskało społeczeństwo, gdyby ci ludzie nadal żyli. Mogłoby się okazać, że byłoby to więcej niż warta ta maszyna i wtedy ta filozofia się nie domyka... 
-Po trzecie Margaret Thatcher zamknęła taki bajzel u siebie i co ? I tak tam ludzie stąd wyjeżdżają...

Winston Wolf 2013-10-24

Janek, cale obalanie komuny i Solidarnosc to sciema, ale mniejsza o to, gdzie jest teczka Walesy bo wiadomo ze ja wyciagnal i co z obaleniem rzadu Olszewskiego? to jest najgorszej w osobie tego buca co nie wiadomo kim sie czuje i oburza sie ze go na lotnisku w Londynie przeszukuja ;)

cracko 2013-10-24

To ja powtórzę to co wczoraj pisałem na czacie, daj już Janek spokój z Wałęsą. Zamiast tego więcej o LEAP i w następnej audycji jak możesz to rozwiń sprawę tej konferencji na którą chcesz zaprosić Klugmana i Gwiazdowskiego bo brzmi to nad wyraz interesująco i z chęcią bym tam zawitał. No i podstawowe pytanie jeszcze o LEAP, czy rozmawiałeś z kimś o tym w Polsce? Z politykami albo ja wiem choćby z Gwiazdowskim. Opinia Gwiazdowskiego jak LEAP wygląda z punktu widzenia prawa polskiego i UE byłaby nam potrzebna. Może nawet warto zrobić po audycji z Klugmanem audycję z Gwiazdowskim na ten temat?

jan M Fijor 2013-10-24

Michale,.nie bądź zawistny, nie bądź mściwy, bo najbardziej szkodzisz samemu sobie. Ja wiem, że chciałeś mi dać prztyczka, może nawet słusznie, ale pozwolisz, że skomentuję twój list w następnej audycji i wtedy możesz mnie nawet kopnąć. 
 
czołko 
P.S. DLACZEGO OBALENIE rządu Olszewskiego było świętokradztwem/zbrodnią?

Winston Wolf 2013-10-24

zgodze sie ze nie wiadomo jakby lustrowali ale lustrowac by lustrowali i to bylo wazne, co powiesz o nocnej zmianie ? czegos sie W. bal albo musial pewnych przyrzeczen dotrzymac. Przez twoje przezycia ktore przytoczyles mysle ze masz troszke skrzywione spojrzenie na te osobe. Jego wspolpraca z SB (ktora samo w sobie nie uwazam za jakas zbrodnie) jest tajemnicza, a to jak bronia go sady w procesach z krytykami bardzo wskazuje ze cos z ta wspolpraca nie tak i zwykla lojalka to nie byla.

pudzian 2013-10-24

@9 
Bo powietrze bylo by czystsze. A tak powazniej, wszyscy juz wiemy, ze nie jestes zwyciezca: 3obieg.pl

jan M Fijor 2013-10-24

@pudzian. Chyba sobie robisz jaja? Maciej Lisowski ukradł nam 55 tysięcy złotych i kiedy zażądaliśmy zwrotu mści się jakimś absurdalnym paszkwilem przypominającym jajecznicę intelektualną. Z nieznanych informacji przytacza jedynie to, że prowadzimy z Kamilem biznes, by wyprać pieniądze ze sprzedaży narkotyków. Resztę przepisał z naszych książek, a także z donosów na mnie przesłanych przez biednych ludzi na SB.  
 
Ukłony

jan M Fijor 2013-10-24

Jeśli kogoś interesuje LEAP zones, może sięgnąć pod 
 
www.youtube.com 
 
ukłony

Corewin Rage/ 2013-10-24

@ByteEater  
 
A co w temacie LEAP myśli Ruch Autonomii Śląska? To byłby solidny sojusznik dla takiej strefy nadmorskiej.

Corewin Rage/ 2013-10-24

W sprawie Wałęsy jest meksykański pat i wygląda na to, że rozciągnie się na listopad ;): 
 
www.youtube.com

Ninja 2013-10-24

Taki mały apelik: 
Panie Janku: 
1. więcej o LEAP 
2. więcej o "społeczności statupowe" książce i może "naszych" inicjatywach. 
3. więcej o wydarzeniach o pozytywnych działaniach, przedsiębiorczych itd! Trzeba otrząsnąć się z marazmu. 
 
PS. Już prawie przeczytałem książkę "społeczności statrupowe" Polecam! 
 
PS2. @pudzian ić stont

Winston Wolf 2013-10-24

no w sprawie tego ... (trudno to nazwac) co pudzian zapodal to tragiczna sprawa, nie ma co komentowac, tekst mowi sam za siebie. Co do Walesy to Janek nie odpowiada na merytoryczne pytania ale moze przeoczyl ;) wiekowy chlopak a do tego zabiegany i zapracowany;D

jan M Fijor 2013-10-24

Ninja, to są nasze priorytety. Nagralem wlasnie rozmowe z KLugmannem, ponad godzinę, nadamy ją zamiast audycji. 
Start-upy zrobimy z Kamilem za tydzien dwa. Czytajcie ksiazke i wtracajcie sie z tematem do gry. Nad konferencjami pracujemy pełną parą. Do lata powinny być co najmniej 2-3 duże duże seminaria "praktyczne".  
 
pozdrawiam

Łukasz 2013-10-24

Świetna audycja, dziękuję.

pudzian 2013-10-25

No coz, chyba pana maja na oku (i kontestacje), biorac pod uwage timing. Juz mi wczesniej zalatywali. 
 
Niechce mi sie ani pisac o Bolku, ani o niego zachaczac, ani tym bardziej slyszec, powazniejsza czesc mojego (i Wolfa) komentarza to byl jasna sprawa temat lustracji. Ludzie naprawde umoczeni (nie jakies tam Bolki przynajmniej przed reformacyjne - to co tam w tych tekach na niego znalezli to jest faktycznie nic) musieliby odejsc, zejsc i nie wrocic. 
z powazaniem

zib 2013-10-25

Good bye Janek! Forever!

Kwiat126p 2013-10-25

Panie Janku, Pan nadal wierzy w Wałesę?(ja w liceum już rozwiałem swoje wątpliwości). "Nocną zmianę" Pan widział pewnie czy jakieś książki, publikacje na temat Wałęsy inne niż "przeskoczył przez płot i jest super". Wałęsa chciał tylko socjalizmu z ludzką twarzą a kapitalizmu broń Boże! Poza tym niezbyt tęga głowa z niego. "Wszedł w za duże buty" zostając prezydentem RP jak mawia o nim słusznie R. Ziemkiewicz.

cracko 2013-10-25

Kwiat126p, Wałęsa nie chciał socjalizmu, on jest za głupi żeby czegokolwiek chcieć świadomie. Jakby kazali mu chcieć kapitalizmu to by chciał kapitalizmu dlatego nie oceniałbym go w taki sposób. Poprostu padło na niego i tyle, jak to ujął Korwin: "Wałęsa to absolutnie dęta figura".

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2013-10-25

@Corewin (14): Nie wiem, nie należę do RAŚ-u. Ale jak chcesz posłuchać audycji z jego przewodniczącym (może jakieś nawiązanie wyłowisz), to: www.kontestacja.com

Jaroslaw 2013-10-26

Zegnaj Jan Fijor. Szkoda ze musisz przerwac nadawanie paszkwili. Jedz do Afryki albo do Czecheni gdzie wynajmuhesz zbirow na piszacych prawde dziennikarzy. 
 
Walesa to ubek, agent i mason. Ostatnio cos bredzil o 10 swieckich przykazaniach. Wszyscy oddaja mu hold bo umozliwil gruba kreske.  
Czlowiek z wasa sie narodzil.. wykreowano kreature. Ten film to zenada.  
Dziennikarz z nim robi wywiad na temat 
wspolpracy z sluzbami a on do niego " 
Ty smieciu, gdzie ty byles jak ja walczylem w stoczni ..." 
To jest swiadectwo z kim mamy do czynienia.

RAdesign 2013-10-26

Michał: "Przecież jeśli ktoś obok Ciebie postawi fabrykę opon, azbestu, wysypisko śmieci, czy coś innego, szkodliwego, albo śmierdzącego to go pozwiesz za to i poniesie stratę - musi zlikwidować swój biznes zanim na nim zarobi plus zapłaci odszkodowanie dla Ciebie. " 
 
Sraty-taty. Takie coś to było możliwe tylko w dawnej demokracji oddolnej, słowiańskiej, której przejawy najdłużej przetrwały w krajach skandynawskich w tym na Islandii. 
Tam jak ktoś był szkodnikiem i miał gdzieś sądy, to można było go zwyczajnie zarąbać i było się bohaterem. 
W obecnej sytuacji myślę, że walka jakiegoś biednego żuczka z bogatym fabrykantem rozbija się właśnie o ilość pieniędzy na tą walkę. I nie upraszczam, bo rzeczywistość jest taka, że sprawiedliwość zależy od ilości posiadanych pieniędzy, niestety. 
 
Problem ze środowiskiem wynika z kilku aksjomatów. 
Większość ludzi to skrajni egoiści 
Większość ludzi nie patrzy dalej niż koniuszek własnego nosa (własnych zysków) 
Środowisko jest trochę jakby własnością w systemie komunistycznym. bo niby czyje jest powietrze, skoro krąży ? 
albo czyja jest woda, skoro przepływa swobodnie ? Tego się nie da zdefiniować chyba żeby cała calutka Ziemia była "czyjąś" własnością ze wskazaniem na osobę. 
W przeciwnym razie w odniesieniu do zasobów naturalnych standardem jest stosowanie zasady "zyski nasze koszty wasze". 
 
Weźmy sztandarowy tutaj przykład Somalijskich Piratów. 
Napadają, kradną, ale skąd się naprawdę wzięli ? 
40-30 lat temu nie było takiego zjawiska w takiej skali. Incydenty można było policzyć na palcach jednej ręki. 
Ludzie wybrzeża Somalii żyli z połowów na bogatych łowiskach przybrzeżnych - mieli jedzenie, a było też kilka gatunków rzadkich, które mogli sprzedać żeby mieć na inne rzeczy. 
Do czasu. 
Łowiska zostały "odkryte" przez potężne korporacje połowowe - chyba każdy tam pływał, żeby się dorobić na szybko. Zbudowano wielkie super-trawlery. Dla wydajności zastosowano sieciowanie głębinowe - które wygarnia wszystko. Ale ma wadę - bezpowrotnie niszczy dno morskie, czyli w długiej perspektywie - tereny rozrodcze ryb i innych stworzeń. 
Dzięki temu obecnie łowiska Somalijskie ledwo wystarczają żeby wyżywić niewielką część populacji, a że ludzie jakoś chcą żyć, zajęli się piractwem - bo słusznie uważają, że za ich stan rzeczy JEST odpowiedzialny biały człowiek. Bo jest. 
Czy próbowano jakoś walczyć z przeławianiem i niszczeniem dna morskiego ? 
Owszem. Tyle tylko, że interwencje były traktowane jako akty piractwa i trawlery wkrótce dostały eskortę. Z USA, Rosją i UK Somalia raczej nie miała szans... 
I tak kilku bezgranicznie chciwych skurwysynów wyprodukowało somalijskich piratów. Firmy znikły, problem pozostał. 
 
I jak tutaj zastosować prawo własności dla ochrony środowiska, kiedy nie ma innego prawa ponad prawo silniejszego ? 
 
Identyczne sytuacje dzieją się wszędzie, na sposób analogii Indian. Ponieważ ci ludzie nie myśleli o środowisku na sposób własnościowy, tylko naturalistyczny na zasadzie koegzystencji i równowagi, nie ogarniali jak można "kupić" pół kontynentu. 
Kiedy tacy ludzie zaczynają się bronić na sposób "białego człowieka", zostają okrzyknięci barbarzyńcami i dzikusami. I wybici do nogi. 
Dlatego zrozumiałe jest, kiedy do walki z kimś, kto uważa siebie za pana i władcę (przykładowe korporacje połowowe), i nie można go jakkolwiek osądzić, to ludzie uciekają się do terroryzmu. Jest to wyjście jak najbardziej wskazane - bo jeśli ktoś wyciąga na Ciebie broń i chce zniszczyć Twój dom - masz pełne prawo go zabić w jakikolwiek sposób. 
Druga strona zaś będzie próbować przejąć kontrolę nad zjawiskiem, i stąd mamy Greenpeace, który zaczynał jako organizacja słusznie terrorystyczna, a skończył jako organizacja sterowana systemowo.

Robi 2013-10-26

Pytanie do Pana Janka. 
Na angielskiej wikipedii napisali, że sukces polskiej gospodarki polega m.in. na tym, że posiada "bardzo agresywny" sektor prywatny. Prosiłbym Pana, aby Pan porównał nasze firmy do amerykańskich, bo ja nie widzę tej "agresywności" polskich przedsiębiorstw. Jak to z tym jest. wg mnie gros polskich przedsiębiorców zadowala się polskim rynkiem i boją się ekspansji międzynarodowej.

hans 2013-10-26

Wałęsa jest fenomenem - jest znany na całym świecie jako ten który obalił komunę. Jednak prawda jest inna.

Corewin Rage/ 2013-10-26

@27 
 
Może chodziło o agresję w starciach o unijne dotacje?

abc 2013-10-31

Wysłuchałem kilku minut - więcej nie dam rady. 
Januś - stosujesz tanią demagogię, tandetny jezyk, plujesz jadem. 
A błąd argumentacji który stosujesz nazywa się sofizmatem psychogenetycznym. Dno 
Amen

abc 2013-10-31

Wysłuchałem kilku minut - więcej nie dam rady. 
Januś - stosujesz tanią demagogię, tandetny jezyk, plujesz jadem. 
A błąd w myśleniu który stosujesz braniąc Bolka nazywa się sofizmatem psychogenetycznym. Dno 
Amen

abc 2013-10-31

Wysłuchałem kilku minut - więcej nie dam rady. 
Janek - stosujesz tanią demagogię, tandetny jezyk, plujesz jadem. 
A błąd w myśleniu który popełniasz broniąc Bolka nazywa się sofizmatem psychogenetycznym. 
Amen

abc 2013-10-31

Wysłuchałem kilku minut - więcej nie dam rady. 
Januś - stosujesz tanią demagogię, tandetny jezyk, plujesz jadem. 
A błąd w myśleniu który stosujesz broniąc Bolka nazywa się sofizmatem psychogenetycznym. Dno 
Amen

Łukasz 2013-10-31

@30 abc 
posłuchaj dalej, są inne tematy

E.Graczyk 2013-10-31

Dlaczego Pan podpisał lojalkę wobec SB? 
Sam się Pan przyznał...

qqryq 2013-11-04

Alem się uśmiał, Gomułka jest karierowiczem a Wałęsa nie. 
Przeczytajcie najnowszą książkę Cenckiewicza "Wałęsa człowiek z teczki". Jeśli nieprawdą jest to co tam napisane, to dlaczego Bolek nie wytoczy mu procesu ?

Orlicone 2013-11-06

Niestety J.F. w swojej ocenie "Bolesława" wykazał się naiwnością małego dziecka. Mianowicie chodzi o stwierdzenie "Wałęsa nigdy nie chlał i nie zadawał się z dziwkami", nic bardziej mylnego. W tych, pozornie nieistotnych słowach znajduje się istota sprawy. Podczas "karnawału Solidarności" "Bolesław" jeździł z "Mieciem" do Warszawy, gdzie zabawiali się w hotelu na maxa, a ówczesne służby wszystko rejestrowały i zbierały kompromitacyjny materiał, który pokazali wykorzystali m.in. w 1992 r. podczas słynnej "nocnej zmiany". Polecam wszystkim, którzy nie widzieli tego materiału - www.youtube.com

zaskoczony 2013-11-11

coś się Pan Fijor za bardzo podekscytował tematem Wałęsy. O co chodzi???

stanisław żabiński 2014-02-12

Lech Wałęsa  
zrobił bo był kierowany przez służby specjalne  
fajnie panie Janku zawsze mówisz  
ale teraz naiwnością zaleciało że hoho

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 10 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt