Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
Wydanie Główne
Jutro
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (5)
10 dni temu
Dochód podstawowy sposobem na biznes?
Reality show, na którym można zarobić. Czy kupować Euro? Wyższe opłaty za parkingi. Bez smartfona na przejściu. Za lek do więzienia. Jak wykryć policjanta? Fiskus ściga dzieci. Słuchacze...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Firma patentowa - Dawid Pijanka |#558
Dawid Pijanka CEO- Właściciel Wynalazca.TV. Pochodzi z rodziny przedsiębiorców, związany z rodzinnym Biurem Patentowym INICJATOR Sp. z o.o. W 2015 roku Dawid założył bloga biznesowego,...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Firma na emigracji 2013-10-27

MLM i inne tematy

Nadający: Maciej Bienert

Wraz ze słuchaczami odpowiadamy na tematy związane z prowadzeniem małego biznesu.

KOMENTARZE

Maciek 2013-10-28

eco 
Co sądzisz o tej firmie? Ponoć są to naczynia produkowane w Niemczech. Czy tam widziałeś te naczynia? Mają faktycznie atesty? Moim zdaniem nie warto za nie przepłacać. Kosztują po kilka tysięcy, za np. komplet składający się zaledwie z patelni, głębszego naczynia i garnka. Wyglądały na takie o dobrej jakości, ale moim zdaniem ogromną marżę naliczają. Gdyż pokaz jest połączony z występem jakiegoś znanego aktora/komika, np. Cezary Pazura lub Andrzej Grabowski. 
Byłem na pokazie i muszę niestety stwierdzić, że obsługa była okropnie natrętna. Ledwo się odpędziliśmy od nich.

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-10-28

MLM uważam za całkiem fajną ideę, ale jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, gdy oferowany proukt jest warty ceny, za którą jest sprzedawany. Wszystkie MLMy, które znam sprzedają zwykłe buble , przekonując klientów, że są to unikalne i luksusowe towary. Tupper Ware, ściereczki Reipath, dajcie przykład produktu sprzedawanego przez MLM , którego tosunek wartości do ceny jest w miarę przyzwoity. A to znalazłem w necie :: Chciałam ostrzec starsze- nieświadome osoby biorące udział w pokazach garnków fimy P..... Teściowa będąc na takim pokazie została zaskoczona/niby nagrodą po losowaniu/ "okazyjnym" zakupem kompletu garnków+sztućce i kołdra za 5.400,-.Oszołomiona podpisała natychmiast podsuniętą umowę na płatność w 48 ratach.Dostarczając artykuły dołaczyli jeszcze "na siłe" mała patelenkę bez pokrywki za 693,- /wcale nie złota!/- na 36 rat.Potem w nocy (psychotechnicznie)dzwonili,ze odbiorą towar- by rano odwołac-niech sie "baba" cieszy,że ma. Teściowa chciała nam zrobić niespodziankę i kilka dni trzymała to w tajemnicy - na szczęście jeszcze zdażylismy zainterweniować i na własny koszt wysłalismy wszystko do firmy w Warszawie.Na skutek przeżyc teściowa zaniemogła na serce.Sprawdzając dokładnie ceny w internecie identycznych towarów okazało sie, iż było to warte maximum 900złotych. Jak widać można w biały dzień, legalnie oszukiwać biednych , nieświadomych rencistów i emerytów ,bo są wypłacalni...Piszę by ostrzec wszystkich starszych przed tragedią,bo gdyby mineło 10 dni P...... nie przyjał by towaru a staruszka rezygnując z leków lub ogrzewania musiałaby płacic OSZUSTOM do końca życia. 
 
Czytaj więcej na Infor.pl: www.infor.pl

Moneetor 2013-10-29

Kupując elektronika przemysłową kupujesz produkcję małoseryjną, certyfikaty (np. CE), haracz na zielonych i wykonanie. Porównanie do masówki, jaką jest laptop, nie do końca jest trafione. Typowy dzisiejszy laptop to chińszczyzna rozpadająca się czasami w kilka miesięcy. Lepiej to porównywać z laptopem w wersji militarnej. Pompa ciepła to jednak przemysłowa konstrukcja, co determinuje lepsze wykonanie i większą trwałość. Możliwe że to wytrzymuje nawet typowo przemysłowe warunki. Co do sprężarki - wszystko zależy od stopnia sprężania - im wyższe, tym wyższy koszt, rosnący wykładniczo. Odnośnie skomplikowania elektroniki - też nie można porównywać mikroprocesora, będącego produktem masowym, klepanym na zmodyfikowanej kserokopiarce w milionach sztuk, z wyspecjalizowanym scalakiem o niższej skali integracji ale klepanym w tysiącach sztuk. Ten scalak wytrzymuje takie warunki, że niezależnie od pogody, to musi wytrzymać i być bezpieczne. Równie dobrze można porównywać buty Adidasa, z robionym u szewca, na zamówienie przewidzianym na lata.obuwiem. W przypadku Adidasa płacisz głownie za markę i reklamę - u szewca płacisz za wykonanie i materiały.

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-10-29

hej Moneetor piszesz:"Typowy dzisiejszy laptop to chińszczyzna rozpadająca się czasami w kilka miesięcy. Lepiej to porównywać z laptopem w wersji militarnej" 
 
gdyby tak było jak w Twoim porównaniu to nie ma sprawy. Tylko że ten sterownik rozpadł się po niecałych 3 tygodniach i musiał być wymieniony bo zgodnie z wytycznymi producenta nie można go naprawić. Znajomy który naprawia komputery po obejrzeniu powiedział ,że to zwykły prosty układ i że może go naprawić za 100PLN.

Moneetor 2013-10-29

Czyli to jest gorsze od typowej domowej chińszczyzny. Albo miałeś pecha, albo certyfikaty są droższe od tego złomu i na dobre wykonanie i materiały producent pożałował już kasy.

LordBlick 2013-10-29

Moneetor, w dzisiejszych czasach nie ma wyspecjalizowanych scalaków, wszystkie tricki zaszyte są w oprogramowaniu nawet 4-rdzeniowego mikrokontrolera. Z drugiej strony jak ktoś myśli że świat zawojuje, bo będzie coś konstruował w branży przemysłowej za marne tysiąc od sztuki, to ja tylko się uśmiecham, że początkujący... 
Pierwsza wpadka w rodzaju maszyna pociągnie linię w drugą stronę i się nie wypłaci. Elektronika jest zawodna, wrażliwa na wiele rodzajów zakłóceń i celowych dysfunkcyjnych działań ludzkich. Często drobna usterka skutkuje poważniejszą za jakiś czas i to w najmniej odpowiednim momencie. Te kwoty, które wydają się niewyobrażalne dla kogoś, co dopiero się odkleił od etatu, bądź szkoły, to jest coś w rodzaju funduszu na wypadek niekorzystnych sytuacji(producenta musi być stać na zabezpieczenie się - chociażby przykład konieczności wymiany jakiegoś wadliwego elementu w tysiącach wyprodukowanych i jeżdżących aut), do tego koszt zatrudnienie 5 inżynierów projektantów i wcale zysk nie jest taki jak go dzwoniący ze Szczecina maluje. Wcale to nawet nie muszą być jakieś ciężkie regulacje, po prostu wiele atestów jest wymaganych przez firmy ubezpieczeniowe, szczególnie w branży morskiej. Oczywiście dodatkowo dochodzą regulacje UE, międzynarodowe, krajowe itp. 
MLM ? Najbardziej zapadają w pamięć oferty produktów wciskanych przyzwyczajonym do uczciwych intencji, czyli wychowywanych w czasach, gdy nie było tak powszechnej TV i ludzie bardziej się znali i szanowali, starszym ludziom i to jest złe. Inaczej jest, gdy kupujący godzi się świadomie na wysoką cenę, np. trudno w hipermarkecie o solidnie zrobione garnki, które swego czasu były dostępne pod pewną marką, ale za równowartość 4 pensji minimalnych. Teściowa używa już 15 lat. Są też firmy kosmetyczne funkcjonujące sieciowo i raczej nie robią tego na łapu capu, gdyż nie są to produkty, na które by nie było stać przeciętną kobietę, więc muszą funkcjonować z wyliczeniem na wielokrotny zakup. 
Co do sterownika pompy ciepła, to nie ma w Niemczech czegoś takiego, jak rękojmia sprzedawcy ? Nie mogę sobie jakoś wyobrazić samoczynnego "rozpadu". Jest też kwestia solidności/fachowości tego, kto zamontował itd. W moim mieście zauważyłem chyba z 5 firm zajmujących się tym tematem (reklamy na pojazdach), ale szczegółów nie znam, bo nie miałem okazji skorzystać.

prosument 2013-11-01

Panie Macieju czy faktycznie zna Pan wszystkie firmy z mlm które według Pana sprzedają buble? Bo ja kupuje np. od prekursora mlm gdzie jego produkty dostaly laur konsumenta nie wspominając o marce co jest swiatowym liderem w pielęgnacji skory oraz o innej marce co jest sponsorem Ac Milanu

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-11-01

jeśli możesz to podaj nazwy i ceny tych produktów ,będzie można sprawdzić jak dużo jest lepszych i tańszych odpowiedników.

Tomasz 2013-11-03

Jedną z podstawowych idei MLM jest sprzedaż produktów niedostępnych w innym obrocie. To, że możesz kupić Skodę taniej od Audi, nie oznacza, że Audi jest bublem - choć technicznie mogą być takie same to całe nie są tym samym produktem.

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-11-03

zgadza się ,nie są to dokładnie te same produkty ,ale możemy porównać poszczególne parametry i na ich podstawie wyliczyć stosunek jakości do ceny. MLM działa tylko dlatego ,że ciągle są ludzie którzy wieżą ,że są produkty obdarzone "magiczną mocą" których nie można kupić w sklepach ,a sprzedawcy wmawiają im że są wybrańcami którzy mają ekskluzywną możliwość nabycia danego przedmiotu.

Dodaj komentarz...

Maciej Bienert

Maciej Bienert - Dumny ojciec i szczęśliwy mąż, a poza tym pedagog z 11. letnim stażem. Zajmuje się zwykle wieloma rzeczami na raz. Od 3 lat mieszka w Niemczech w raz z rodziną.

Kiedyś urzędnik. Od 11 lat przedsiębiorca wolnorynkowiec, prowadzący działalność z sukcesami i nierzadko porażkami. 35 lat życia nauczyło go, że warto się uczyć i ciężko pracować, ale przede wszystkim być wiernym wartościom i ideom, które wyznaje.

W wieku 31 lat zrozumiał, że w życiu nie chodzi o to żeby siebie "odnaleźć" tylko siebie tworzyć. Po ukończeniu wielu szkół, kursów i uczelni, podjął się kolejnego wyzwania: prowadzenia audycji w Kontestacji.

Prowadzi wiele stron internetowych między innymi:

bienert.biz
care24.pl
deutschland-jobs.eu
fenster.bienert.biz
jazdawde.pl

o tym dlaczego warto emigrować i jak żyje się polakom za granicą.

Inne audycje tego autora:

Niemiecka tarcza antykryzysowa (3) - 6 miesięcy temu

Nieruchomości w Niemczech cz.1 (1) - 8 miesięcy temu

Ile tracimy na dotacjach UE? (3) - ponad rok temu

Spór o kler (7) - ponad rok temu

Powrót po 9 latach (3) - 2 lata temuWięcej audycji...Konflikt Polska - Izrael (1) - 3 lata temuUbóstwo w Niemczech - 3 lata temu

O przetargach - 4 lata temu

Idę na studia (2) - 4 lata temuPlany na 2017 (1) - 4 lata temu

Niemiecka szkoła (5) - 4 lata temu

Pozytywne efekty 500+ (4) - 4 lata temu
Przemoc, mobbing i nękanie (2) - 4 lata temuEmerytury w Niemczech (2) - 4 lata temu


Wakacyjny nastrój (2) - 4 lata temu

Terror w Monachium - 4 lata temu

Jakie są dzisiejsze Niemcy? (1) - 4 lata temu

Terror w Monachium - 4 lata temu


Audycja niedokończona - 4 lata temu

Co łączy wp.pl i Zyklon B (1) - 4 lata temu
Niemcy państwem bezprawia? (3) - 4 lata temu
Polskie materace dla Niemców (7) - 4 lata temuKochajmy się wszyscy! (1) - 5 lata temu


Maćkowa codzienność - 5 lata temu

Maciek ma problemy... (1) - 5 lata temu


Komentarz Maćka... (1) - 5 lata temu

O problemach z firmą Drutex... (10) - 5 lata temuKto jest lepszym "Polakiem"? (2) - 5 lat temu


Nasza nowa siedziba (5) - 5 lat temuJakich klientów unikać? (2) - 5 lat temu


Wspomnień czas (1) - 5 lat temuCo tu produkować? (4) - 5 lat temu
50 tys. VAT Maćka (1) - 5 lat temu

Okna z Polski (1) - 5 lat temu

Przewaga LTD nad GmbH - 5 lat temu


Dokąd emigrowałby Maciek? (1) - 6 lat temu

Fitblogerka w Kontestacji (1) - 6 lat temu


Niemiecka indoktrynacja (2) - 6 lat temu


O budownictwie w Niemczech (4) - 6 lat temuBytowska policja w akcji (3) - 6 lat temu

Maciej o nazizmie - 6 lat temu

Policja bytowska w akcji (1) - 6 lat temu


Socjal w Niemczech (16) - 6 lat temu

A co, jak przyjdzie kryzys? (1) - 6 lat temu

Maciej nie lubi Mercedesów! (1) - 6 lat temu


Niemcy moich marzeń (5) - 7 lat temu


Niemcy o Polakach... (7) - 7 lat temu

Policjantka lubi gaz - 7 lat temu

Delegacja to nie emigracja (3) - 7 lat temuDrutexomania (3) - 7 lat temu
Mała firma, a cieszy - 7 lat temu
MLM i inne tematy (10) - 7 lat temu
Czy czeka nas drugi Hitler? (2) - 7 lat temu


Rozmowy o emigracji c.d. (1) - 7 lat temuRozmowy o emigracji - 7 lat temu


Zostanę miliarderem! (9) - 7 lat temu

O walucie Euro - 7 lat temu

Okna i nie tylko... (5) - 7 lat temu


Polska: pierwsze wrażenie (41) - 7 lat temu

Rozbijemy układ! (7) - 8 lat temu

Za Odrą zapłacisz bykowe (1) - 8 lat temu


Układ zamkniętych okien (5) - 8 lat temu


Nie otwierajcie firm w Polsce (25) - 8 lat temu


Odwiedziny z Lichtensteinu (4) - 8 lat temu

Czy warto kupić dom w Anglii? (15) - 8 lat temu


Ciemne strony emigracji (7) - 8 lat temuO interesie Maćka (3) - 8 lat temuWybuchowy Klient (1) - 8 lat temuMaciej ujawnia swój sekret (19) - 8 lat temu


Dziś o życiu w Norwegii (15) - 8 lat temu

Gdzie tanio tankować... (19) - 8 lat temu


Wywiad z Marią i Tomkiem (11) - 8 lat temu


Pierwsza reklamacja (1) - 8 lat temu


Figielka o pracy w UK (9) - 8 lat temu


Polaku uśmiechaj się (11) - 8 lat temu

Wywiad z raperem Junior ER (16) - 8 lat temu
Samochód dojechał - 8 lat temu


Jak działa gospodarka? (5) - 8 lat temu

Pytania do emigrantów (10) - 8 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Fotowoltaika nowy sącz, nowy targ,... - - 20.00
Sklep colway Kolagen - - 20.00
Ubezpieczenia na życie nowy sącz - - 20.00
Jak wysłać fax do Niemiec - - 30.00
Nieruchomości Hiszpania - Torrevieja... - - 20.00
zarabianie przez internet - - 20.00
Praca w sieci przez internet - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt