Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2013-10-27

MLM i inne tematy

Nadający:

Wraz ze słuchaczami odpowiadamy na tematy związane z prowadzeniem małego biznesu.

KOMENTARZE

Maciek 2013-10-28

eco 
Co sądzisz o tej firmie? Ponoć są to naczynia produkowane w Niemczech. Czy tam widziałeś te naczynia? Mają faktycznie atesty? Moim zdaniem nie warto za nie przepłacać. Kosztują po kilka tysięcy, za np. komplet składający się zaledwie z patelni, głębszego naczynia i garnka. Wyglądały na takie o dobrej jakości, ale moim zdaniem ogromną marżę naliczają. Gdyż pokaz jest połączony z występem jakiegoś znanego aktora/komika, np. Cezary Pazura lub Andrzej Grabowski. 
Byłem na pokazie i muszę niestety stwierdzić, że obsługa była okropnie natrętna. Ledwo się odpędziliśmy od nich.

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-10-28

MLM uważam za całkiem fajną ideę, ale jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, gdy oferowany proukt jest warty ceny, za którą jest sprzedawany. Wszystkie MLMy, które znam sprzedają zwykłe buble , przekonując klientów, że są to unikalne i luksusowe towary. Tupper Ware, ściereczki Reipath, dajcie przykład produktu sprzedawanego przez MLM , którego tosunek wartości do ceny jest w miarę przyzwoity. A to znalazłem w necie :: Chciałam ostrzec starsze- nieświadome osoby biorące udział w pokazach garnków fimy P..... Teściowa będąc na takim pokazie została zaskoczona/niby nagrodą po losowaniu/ "okazyjnym" zakupem kompletu garnków+sztućce i kołdra za 5.400,-.Oszołomiona podpisała natychmiast podsuniętą umowę na płatność w 48 ratach.Dostarczając artykuły dołaczyli jeszcze "na siłe" mała patelenkę bez pokrywki za 693,- /wcale nie złota!/- na 36 rat.Potem w nocy (psychotechnicznie)dzwonili,ze odbiorą towar- by rano odwołac-niech sie "baba" cieszy,że ma. Teściowa chciała nam zrobić niespodziankę i kilka dni trzymała to w tajemnicy - na szczęście jeszcze zdażylismy zainterweniować i na własny koszt wysłalismy wszystko do firmy w Warszawie.Na skutek przeżyc teściowa zaniemogła na serce.Sprawdzając dokładnie ceny w internecie identycznych towarów okazało sie, iż było to warte maximum 900złotych. Jak widać można w biały dzień, legalnie oszukiwać biednych , nieświadomych rencistów i emerytów ,bo są wypłacalni...Piszę by ostrzec wszystkich starszych przed tragedią,bo gdyby mineło 10 dni P...... nie przyjał by towaru a staruszka rezygnując z leków lub ogrzewania musiałaby płacic OSZUSTOM do końca życia. 
 
Czytaj więcej na Infor.pl: www.infor.pl

Moneetor 2013-10-29

Kupując elektronika przemysłową kupujesz produkcję małoseryjną, certyfikaty (np. CE), haracz na zielonych i wykonanie. Porównanie do masówki, jaką jest laptop, nie do końca jest trafione. Typowy dzisiejszy laptop to chińszczyzna rozpadająca się czasami w kilka miesięcy. Lepiej to porównywać z laptopem w wersji militarnej. Pompa ciepła to jednak przemysłowa konstrukcja, co determinuje lepsze wykonanie i większą trwałość. Możliwe że to wytrzymuje nawet typowo przemysłowe warunki. Co do sprężarki - wszystko zależy od stopnia sprężania - im wyższe, tym wyższy koszt, rosnący wykładniczo. Odnośnie skomplikowania elektroniki - też nie można porównywać mikroprocesora, będącego produktem masowym, klepanym na zmodyfikowanej kserokopiarce w milionach sztuk, z wyspecjalizowanym scalakiem o niższej skali integracji ale klepanym w tysiącach sztuk. Ten scalak wytrzymuje takie warunki, że niezależnie od pogody, to musi wytrzymać i być bezpieczne. Równie dobrze można porównywać buty Adidasa, z robionym u szewca, na zamówienie przewidzianym na lata.obuwiem. W przypadku Adidasa płacisz głownie za markę i reklamę - u szewca płacisz za wykonanie i materiały.

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-10-29

hej Moneetor piszesz:"Typowy dzisiejszy laptop to chińszczyzna rozpadająca się czasami w kilka miesięcy. Lepiej to porównywać z laptopem w wersji militarnej" 
 
gdyby tak było jak w Twoim porównaniu to nie ma sprawy. Tylko że ten sterownik rozpadł się po niecałych 3 tygodniach i musiał być wymieniony bo zgodnie z wytycznymi producenta nie można go naprawić. Znajomy który naprawia komputery po obejrzeniu powiedział ,że to zwykły prosty układ i że może go naprawić za 100PLN.

Moneetor 2013-10-29

Czyli to jest gorsze od typowej domowej chińszczyzny. Albo miałeś pecha, albo certyfikaty są droższe od tego złomu i na dobre wykonanie i materiały producent pożałował już kasy.

LordBlick 2013-10-29

Moneetor, w dzisiejszych czasach nie ma wyspecjalizowanych scalaków, wszystkie tricki zaszyte są w oprogramowaniu nawet 4-rdzeniowego mikrokontrolera. Z drugiej strony jak ktoś myśli że świat zawojuje, bo będzie coś konstruował w branży przemysłowej za marne tysiąc od sztuki, to ja tylko się uśmiecham, że początkujący... 
Pierwsza wpadka w rodzaju maszyna pociągnie linię w drugą stronę i się nie wypłaci. Elektronika jest zawodna, wrażliwa na wiele rodzajów zakłóceń i celowych dysfunkcyjnych działań ludzkich. Często drobna usterka skutkuje poważniejszą za jakiś czas i to w najmniej odpowiednim momencie. Te kwoty, które wydają się niewyobrażalne dla kogoś, co dopiero się odkleił od etatu, bądź szkoły, to jest coś w rodzaju funduszu na wypadek niekorzystnych sytuacji(producenta musi być stać na zabezpieczenie się - chociażby przykład konieczności wymiany jakiegoś wadliwego elementu w tysiącach wyprodukowanych i jeżdżących aut), do tego koszt zatrudnienie 5 inżynierów projektantów i wcale zysk nie jest taki jak go dzwoniący ze Szczecina maluje. Wcale to nawet nie muszą być jakieś ciężkie regulacje, po prostu wiele atestów jest wymaganych przez firmy ubezpieczeniowe, szczególnie w branży morskiej. Oczywiście dodatkowo dochodzą regulacje UE, międzynarodowe, krajowe itp. 
MLM ? Najbardziej zapadają w pamięć oferty produktów wciskanych przyzwyczajonym do uczciwych intencji, czyli wychowywanych w czasach, gdy nie było tak powszechnej TV i ludzie bardziej się znali i szanowali, starszym ludziom i to jest złe. Inaczej jest, gdy kupujący godzi się świadomie na wysoką cenę, np. trudno w hipermarkecie o solidnie zrobione garnki, które swego czasu były dostępne pod pewną marką, ale za równowartość 4 pensji minimalnych. Teściowa używa już 15 lat. Są też firmy kosmetyczne funkcjonujące sieciowo i raczej nie robią tego na łapu capu, gdyż nie są to produkty, na które by nie było stać przeciętną kobietę, więc muszą funkcjonować z wyliczeniem na wielokrotny zakup. 
Co do sterownika pompy ciepła, to nie ma w Niemczech czegoś takiego, jak rękojmia sprzedawcy ? Nie mogę sobie jakoś wyobrazić samoczynnego "rozpadu". Jest też kwestia solidności/fachowości tego, kto zamontował itd. W moim mieście zauważyłem chyba z 5 firm zajmujących się tym tematem (reklamy na pojazdach), ale szczegółów nie znam, bo nie miałem okazji skorzystać.

prosument 2013-11-01

Panie Macieju czy faktycznie zna Pan wszystkie firmy z mlm które według Pana sprzedają buble? Bo ja kupuje np. od prekursora mlm gdzie jego produkty dostaly laur konsumenta nie wspominając o marce co jest swiatowym liderem w pielęgnacji skory oraz o innej marce co jest sponsorem Ac Milanu

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-11-01

jeśli możesz to podaj nazwy i ceny tych produktów ,będzie można sprawdzić jak dużo jest lepszych i tańszych odpowiedników.

Tomasz 2013-11-03

Jedną z podstawowych idei MLM jest sprzedaż produktów niedostępnych w innym obrocie. To, że możesz kupić Skodę taniej od Audi, nie oznacza, że Audi jest bublem - choć technicznie mogą być takie same to całe nie są tym samym produktem.

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-11-03

zgadza się ,nie są to dokładnie te same produkty ,ale możemy porównać poszczególne parametry i na ich podstawie wyliczyć stosunek jakości do ceny. MLM działa tylko dlatego ,że ciągle są ludzie którzy wieżą ,że są produkty obdarzone "magiczną mocą" których nie można kupić w sklepach ,a sprzedawcy wmawiają im że są wybrańcami którzy mają ekskluzywną możliwość nabycia danego przedmiotu.

Dodaj komentarz...


Maciej Bienert - Dumny ojciec i szczęśliwy mąż, a poza tym pedagog z 11. letnim stażem. Zajmuje się zwykle wieloma rzeczami na raz. Od 3 lat mieszka w Niemczech w raz z rodziną.

Kiedyś urzędnik. Od 11 lat przedsiębiorca wolnorynkowiec, prowadzący działalność z sukcesami i nierzadko porażkami. 35 lat życia nauczyło go, że warto się uczyć i ciężko pracować, ale przede wszystkim być wiernym wartościom i ideom, które wyznaje.

W wieku 31 lat zrozumiał, że w życiu nie chodzi o to żeby siebie "odnaleźć" tylko siebie tworzyć. Po ukończeniu wielu szkół, kursów i uczelni, podjął się kolejnego wyzwania: prowadzenia audycji w Kontestacji.

Prowadzi wiele stron internetowych między innymi:

bienert.biz
care24.pl
deutschland-jobs.eu
fenster.bienert.biz
jazdawde.pl

Inne audycje tego autora:

Niemiecka tarcza antykryzysowa (3) - 8 miesięcy temu

Nieruchomości w Niemczech cz.1 (1) - 10 miesięcy temu

Ile tracimy na dotacjach UE? (3) - ponad rok temu

Spór o kler (7) - 2 lata temu

Powrót po 9 latach (3) - 2 lata temuWięcej audycji...Konflikt Polska - Izrael (1) - 3 lata temuUbóstwo w Niemczech - 3 lata temu

O przetargach - 4 lata temu

Idę na studia (2) - 4 lata temuPlany na 2017 (1) - 4 lata temu

Niemiecka szkoła (5) - 4 lata temu

Pozytywne efekty 500+ (4) - 4 lata temu
Przemoc, mobbing i nękanie (2) - 4 lata temuEmerytury w Niemczech (2) - 4 lata temu


Wakacyjny nastrój (2) - 4 lata temu

Terror w Monachium - 4 lata temu

Jakie są dzisiejsze Niemcy? (1) - 4 lata temu

Terror w Monachium - 4 lata temu


Audycja niedokończona - 4 lata temu

Co łączy wp.pl i Zyklon B (1) - 5 lata temu
Niemcy państwem bezprawia? (3) - 5 lata temu
Polskie materace dla Niemców (7) - 5 lata temuKochajmy się wszyscy! (1) - 5 lata temu


Maćkowa codzienność - 5 lata temu

Maciek ma problemy... (1) - 5 lata temu


Komentarz Maćka... (1) - 5 lat temu
Kto jest lepszym "Polakiem"? (2) - 5 lat temu


Nasza nowa siedziba (5) - 5 lat temuJakich klientów unikać? (2) - 5 lat temu


Wspomnień czas (1) - 5 lat temuCo tu produkować? (4) - 6 lat temu
50 tys. VAT Maćka (1) - 6 lat temu

Okna z Polski (1) - 6 lat temu

Przewaga LTD nad GmbH - 6 lat temu


Dokąd emigrowałby Maciek? (1) - 6 lat temu

Fitblogerka w Kontestacji (1) - 6 lat temu


Niemiecka indoktrynacja (2) - 6 lat temu


O budownictwie w Niemczech (4) - 6 lat temuBytowska policja w akcji (3) - 6 lat temu

Maciej o nazizmie - 6 lat temu

Policja bytowska w akcji (1) - 6 lat temu


Socjal w Niemczech (16) - 6 lat temu

A co, jak przyjdzie kryzys? (1) - 6 lat temu

Maciej nie lubi Mercedesów! (1) - 6 lat temu


Niemcy moich marzeń (5) - 7 lat temu


Niemcy o Polakach... (7) - 7 lat temu

Policjantka lubi gaz - 7 lat temu

Delegacja to nie emigracja (3) - 7 lat temuDrutexomania (3) - 7 lat temu
Mała firma, a cieszy - 7 lat temu
MLM i inne tematy (10) - 7 lat temu
Czy czeka nas drugi Hitler? (2) - 7 lat temu


Rozmowy o emigracji c.d. (1) - 7 lat temuRozmowy o emigracji - 7 lat temu


Zostanę miliarderem! (9) - 7 lat temu

O walucie Euro - 8 lat temu

Okna i nie tylko... (5) - 8 lat temu


Polska: pierwsze wrażenie (41) - 8 lat temu

Rozbijemy układ! (7) - 8 lat temu

Za Odrą zapłacisz bykowe (1) - 8 lat temu


Układ zamkniętych okien (5) - 8 lat temu


Nie otwierajcie firm w Polsce (25) - 8 lat temu


Odwiedziny z Lichtensteinu (4) - 8 lat temu

Czy warto kupić dom w Anglii? (15) - 8 lat temu


Ciemne strony emigracji (7) - 8 lat temuO interesie Maćka (3) - 8 lat temuWybuchowy Klient (1) - 8 lat temuMaciej ujawnia swój sekret (19) - 8 lat temu


Dziś o życiu w Norwegii (15) - 8 lat temu

Gdzie tanio tankować... (19) - 8 lat temu


Wywiad z Marią i Tomkiem (11) - 8 lat temu


Pierwsza reklamacja (1) - 8 lat temu


Figielka o pracy w UK (9) - 8 lat temu


Polaku uśmiechaj się (11) - 8 lat temu

Wywiad z raperem Junior ER (16) - 8 lat temu
Samochód dojechał - 8 lat temu


Jak działa gospodarka? (5) - 8 lat temu

Pytania do emigrantów (10) - 8 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Fotowoltaika nowy sącz, nowy targ,... - - 20.00
Sklep colway Kolagen - - 20.00
Ubezpieczenia na życie nowy sącz - - 20.00
Jak wysłać fax do Niemiec - - 30.00
Nieruchomości Hiszpania - Torrevieja... - - 20.00
zarabianie przez internet - - 20.00
Praca w sieci przez internet - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt