Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
4 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Epicentrum 2013-11-05

Bitcoin - wirtualna waluta

Nadający: Krzysztof Maczyński

Poradnik, a następnie wgłębienie się w tajniki bitcoina, od matematyki po ekonomię, z gośćmi: Maciejem Ziółkowskim, Janem Lewińskim i Lechem Wilczyńskim

KOMENTARZE

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2013-11-05

OGŁOSZENIE 
„Geek cloud” zmienia termin. Na razie na wtorkowy, godz. 20. Prawdopodobnie zostanie tak już na stałe. 
Dzisiaj jeszcze nie będzie normalnego odcinka, tylko insteadparty. Ale pojawią się w nim m.in. goście, którzy byli w niedzielę. Więc prawdopodobnie temat bitcoina zajmie jeszcze dużą część. Jest o czym gadać :-D. 
 
WNIOSEK O DOTACJĘ SZANOWNYCH SŁUCHACZY 
Potrzeba w projekcie 100zł na konkretny cel. Ale jeszcze nie mogę go ujawnić. Natomiast liczy się czas - musi to być dzisiaj, najpóźniej jutro. (Mógłby ktoś, np. z PDAsite, założyć te pieniądze, ale w ogóle sponsoring Gc spadł prawie do zera (zaledwie 0,01BTC wpadło w sierpniu, a od tego czasu nic, wedle mojej wiedzy), więc może to znak, że coś zamiast się rozwinąć, po prostu powinno się dopuścić, żeby zostało utracone i projekt się w pewnym stopniu zwinął. Wy głosujecie portfelami przecież - jak się Wam podoba, to wesprzyjcie, a jak nie, to nie.) 
Strona z opcjami sponsorowania jest tutaj: pdasite.pl 
 
UWAGA TECHNICZNA I PROŚBA 
Nagranie stereo tego odcinka uległo pewnym awariom (stąd też publikujemy później niż się spodziewaliśmy). Krótki kawałek na początku jest więc w mono - dzięki zapobiegliwości takie właśnie nagranie mamy dodatkowo i z niego wziąłem. Jeśli ktoś zauważy (bo nie przesłuchiwałem całości, tylko mniej więcej sprawdziłem), że w dalszej części są jeszcze jakieś niewychwycone usterki spowodowane awarią, to proszę o informację. 
 
LINKI 
atak Finneya i obrona przed nim (link, o którym mówiłem, że wrzucam na czata): bitcoin.stackexchange.com 
witryny, gdzie udzielają się goście odcinka: 
satoshi.pl 
inpay.pl 
mises.pl

Cezary 2013-11-05

Fajnie, tylko ciekawe dlaczego wczoraj z listy sponsorów zniknęli ci, którzy dali bitcoiny.

LordBlick 2013-11-05

@Cezary: Zapytaj Martina, on gospodaruje kodem strony Kontestacji.

Martin 2013-11-05

Aj, błąd jakiś. 
Dlaczego nikt mi nie wyśle maila jak widzi błąd, tylko zamiast tego narzeka w komentarzach? 
 
A co ja się jak głupi pytam - Polacy przecież...

Cezary 2013-11-05

Paradoksalnie Martinie to Ty tutaj najwięcej narzekasz, z czego większość Twojego narzekania to narzekanie na to, że Ci się komentarze nie podobają. Może po prostu usuń możliwość komentowania. Wówczas znikną wszystkie narzekania, w tym również Twoje martinie. 
 
W końcu jak chcemy skomentować Geek Cloud to też może wysłać maila do ByteEatera, prawda?

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2013-11-05

@Cezary, nie do mnie, tylko na [email protected] (kiedyś damist w odcinku podawał [email protected], ale nie wiem, czy działa). Tudzież na geekcloud.pl, gdzie też odcinki lądują (niektórych brakuje, ale damist wziął się za uzupełnianie). I na fanpejdżu: www.facebook.com Chodzi o to, żeby była dyskusja. Bo treści e-maila nie zobaczą inni. 
 
@Martin, ja ten dzisiejszy komentarz Cezarego przeczytałem, gdy w e-mailu zwrócił mi nań uwagę kitor. Miałem zamiar Cię powiadomić (na niektóre zgłoszenia błędów reagujesz). Ale przecież (ewentualnie po czasie) podobno czytacie wszystkie komentarze. Więc na ten sam dzień zawsze się nie spodziewaj. Tym bardziej, że: 
• Do Was można pisać o czymś kilka, nawet kilkanaście razy, i nie spotkać się z żadną reakcją, a czasami z reakcją po tygodniach, czy wręcz miesiącach przypominania. 
• Nie ma jasno podane, z kim się kontaktować w jakiej sprawie. Była taka inicjatywa (nawet sami ją, ustami mniejszego od Was Hetmana Janka Bernata, ogłosiliście wiosną 2011), żeby powołać zespół techniczny od wszystkiego, a inny Hetman Kontestacji, Łukasz Korycki KPK, dorzucił (już w 2012), że powinien być adres [email protected], podany do publicznej wiadomości, z instrukcją, że do tego służy. Ja przez ponad 1,5 roku przykładałem do tego rękę, umawiałem ludzi chętnych, opracowałem prezentację, kontaktowałem się z Wami wielokrotnie. Ale zostało olane. 
 
I wygląda na to, że nie będzie Gc we wtorki. Bo dzisiaj się ze strony (dopiero!) dowiedziałem, że termin wtorkowy mają „Dwie Polski”.

LordBlick 2013-11-05

Cezary, ale twój niedawny problem nie ma się nijak do GeekCloud poza tytułem audycji. Tak szczerze, to tylko się domyśliłem, że chodzi o kontestacyjne wpłaty, bo przecież Krzysztof pisał o pdasite. Jak idziesz do sklepu próbując zapłacić kartą, to masz pretensje do sprzedawcy, że ci ta karta nie zadziałała, czy do banku ?

LordBlick 2013-11-05

@Bajtożerca - Dwie Polski są o 21:00, 20:00 jest wolna...

kitor 2013-11-05

Yep, natomiast ja we wtorki wieczorem koordynuję wykłady z linuxacademy.pl przez co mogę się na punkt 20 nie wyrobić.

Cezary 2013-11-05

@LordBlick: Domyślam się, że Martin czyta komentarze więc wpisałem w komentarzach. Następnym razem mogę w ogóle nie pisać, bo to nie jest tak, że mam jakiś obowiązek zgłaszania błędów. Powiadomiłem o czymś w komentarzu a Martin ma jeszcze do mnie pretensje, że nie raczyłem do jego ekscelencji wysłać maila. Twoim zdaniem to normalne? 
 
Martin uważa, że zamiast w komentarzu powinny iść takie rzeczy w mailu. OK, niech będzie. Tylko dlaczego sam się do tego nie stosuje i zamiast wysłać mi maila z informacją, że nie życzy sobie używania komentarzy do zgłaszania spraw technicznych, płacze w komentarzach, że Polacy itd... Powiem delikatnie - artyści są jednak bardzo ekscentryczni :D

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2013-11-06

No, kitor tak ma do końca semestru (potem przesunięcie tamtego jest w planie). Poza tym najlepiej być albo jako ostatni w ramówce na żywo danego dnia, albo co najmniej 2h przed następną audycją. No i od KonteStacji od 20:19 przyszedł e-mail (po długim oczekiwaniu i spodziewaniu się, że klepnięcie tego to tylko formalność, skoro 3 XI już wcześniej został przez KonteStację wskazany jako ostatnia dostępna niedziela), że wtorek odpada. Jak mówiłem, spodziewajcie się informacji. M.in. w komentarzu tutaj. Oraz na fanpejdżu „Geek cloud”: www.facebook.com 
 
Też się domyśliłem, że chodzi o sponsoring na KonteStacji, co potwierdziłem przez sprawdzenie. I zamierzałem Martinowi napisać. Ale on tego dnia był w złym nastroju (co na Kontestczacie wieczorem też dało się zauważyć) i tutaj odreagował na Cezarym. W każdym razie Twoje założenie, Cezary, było słuszne - przeczytał jednak i się dowiedział tego, co miał. A błąd tego samego dnia przestał występować (prawdopodobnie więc to Martin własnoręcznie naprawił). (W ogóle to rano były też inne błędy, o których pisałem, a wśród adresatów był Martin.)

evilClown 2013-11-06

awantura

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2013-11-06

Dobra, dość, bo nie widzę, żeby coś tu jeszcze miało zostać wniesione (chyba że ewentualnie prywatną komunikacją wpierw, a możliwe, że wyłącznie). 
:-D 
Wracamy do tematu bitcoina. Oraz innych ciekawych i pożytecznych, które tu pasują.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2013-11-06

<awantura> 
może w ten sposób przejdzie…

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2013-11-06

</awantura>

Martin 2013-11-06

Cezary, tym się różnię od ciebie, że ja tu jestem u siebie, a ty jesteś gościem. Pisz adekwatnie do sytuacji. Czapka ci od tego z głowy nie spadnie. 
 
A jak nie potrafisz zmusić się, żeby rozmawiać jak człowiek, bez tego jadowitego tonu, który do niczego nie służy poza inicjowaniem głupkowatych kłótni, to cię zwyczajnie wyrzucę. 
 
Robię to tak często, że prawdopodobnie tego nawet nie zauważę. 
 
Zresztą inni pewnie też. 
 
Są ludzie, którzy są zbyt toksyczni, żeby ich dopuszczać do publicznej rozmowy. 
 
Co do komentarzy - zwykle nie czytam, bo się nie da. Musiałbym być emerytem, żeby czytać każdy komentarz do każdej audycji. 
 
Więc jak ktoś zauważa usterkę to jeszcze raz: będę wdzięczny za mail. Za publiczne narzekanie wdzięczny nie będę.

Cezary 2013-11-06

 
Nie chodzi o miejsce, bo powinniśmy się traktować z szacunkiem, a to gdzie kto jest nie ma tutaj nic do rzeczy. Jak ktoś do mnie wpadnie na chatę w gościnę, to traktuję ta osobę z należytym szacunkiem. 
 
Jeśli mnie oskarżasz, albo wyśmiewasz, to będę się bronił niezależnie od tego czy skończy się to banem czy nie. Nie życzę sobie Twoich ataków personalnych, ani byś sugerował, że "nie rozmawiam jak człowiek". 
 
Jeśli warunkiem pozostania userem Kontestacji jest zgoda na takie traktowania, to ja nie chcę - proste. Myślę, że każdy kto ma jakikolwiek honor uważa tak samo. 
 
Ja ze swojej strony przyjmuję, że nie życzysz sobie rozmawiania na temat samej strony Kontestacji w komentarzach i dla mnie nie ma problemu - mogę to uszanować. Tym bardziej, że słowo daję - nie sądziłem, że brak tych wpisów bitcoinowych wynika z jakiejś usterki. 
 
Na tym może skończmy tą polemikę. Traktujmy się z szacunkiem, to nie będzie więcej takich kłótni. 
 
 
A co do bitcoina, nieustannie dziwi mnie podejście autora bloga "satoshi.pl", który mówi o bitcoinie jako cyfrowym żetonie. 
 
Przecież ludzie nie dlatego tak się zauroczyli bitcoinem, że to drugi PayPal albo żeton do kasyna. Bitcoin to coś więcej. 
 
Od zawsze ludzie mieli problem z przechowaniem bogactwa. Możesz kupić ziemię, ale jesteś zależny od państwa. Możesz kupić złoto, ale gdzie je będziesz trzymał? Pod łóżkiem? Ktoś może Cię okraść. W banku? Jest pokusa, że bank po cichu pożyczy Twoje złoto komuś innemu i zrobi z niego rezerwę cząstkową, a przechowywanie w banku, który nie chce korzystać z depozytu kosztuje. 
 
I tu nagle pojawił się bitcoin! Jest prawie nie do ukradzenia, gdy jest zabezpieczony porządnym hasłem. To jest właśnie w bitcoinie takie wyjątkowe. To pierwsze "coś" co ma wartość, każdy może to kupić, a jego przechowywanie jest zupełnie darmowe. Do tego łatwo podzielne, a rynek jest płynny. 
 
Myślę, więc, że dużo trafniejsze jest nazywanie bitcoina "cyfrowym złotem" niż "cyfrowym żetonem". Problemem są duże wahania kursu, ale w przypadku złota czy srebra też nie jest z tą stabilnością tak różowo.

Martin 2013-11-06

Nie życzysz sobie, to nie przychodź. 
Żegnamy.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2013-11-06

To ja dodam, że wahania kursu złota, bądź srebra, bywają wywoływane sztucznie. Ale tak naprawdę pouczające jest spojrzenie z drugiej strony: to nie złoto szaleje, tylko sterowany przez „starszych i mądrzejszych” dolar. A wraz z nim inne waluty, w mniejszym lub większym stopniu za nim podążające. Natomiast ceny dóbr, wyrażone w walutach fiducjarnych, nie reagują na tyle szybko. Gdyby po jakimś większym wahnięciu zatrzymać ten proces, ceny powoli zmieniłyby się tak, żeby mniej więcej odzwierciedlić zmianę kursu złota. Ktoś z ekonomistów poprze lub zaora ;-)?

mgr inż. BlackEmperor 2013-11-07

Wybrona audycja. Chyba się przekonałem i kupie trochę BTC, tylko poczekam, aż kurs trochę spadnie :) 
Swoją drogą to może być dobra nisza do rozkecenia biznesu. Jeśli trend wzrostu popularności BTC się utrzyma to zaczynając teraz za kilka lat można będzie mieć dobrą przewagę.

Filozofus 2013-11-09

Że niby kurs trochę spadnie? Lada chwila nastąpi kolejne WIELKIE RYPNIĘCIE. Jak ktoś ma to powinien już sprzedawać. Ewentualne kupowanie dopiero po rypnięciu... chociaż moim zdaniem Bitcoin zostanie za jakiś czas wyparty przez inną kryptowalutę.

LordBlick 2013-11-11

No i termina ani widu, ani słychu...

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2013-11-11

Gdznieniegdzie już został podany, ale dobrze, że tu przypominasz, LordBlick. :-) 
 
NOWY TERMIN DLA GEEK CLOUD TO 19:30 W PONIEDZIAŁKI

Rafał 2013-11-13

Dla przykładu, polski program Smart Image Denoiser służący do usuwania szumu z obrazów cyfrowych przyjmuje płatność za licencję w walucie Bitcoin. Więcej na stronie programu smartimagedenoiser.com

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2013-11-13

Snickers - 1,49zł 
tabletki na ból głowy - 8,98zł 
zobaczyć Cezarego wpłacającego na audycję Martina z tytułem sponsoringu zainspirowanym powyższymi - bezcenne 
:-P 
 
Cezary oraz inni, których spotkał lub spotka (choć oby nie stało się już tak) podobny los: sugeruję wypowiadać się tam, gdzie znacznie mniej się wymaga od mile widzianych gości, a wymagania są (według mnie) łatwiejsze do spełnienia i zrozumienia, gdzie leży granica, a także mniej zmienne w zależności od trudnych do odgadnięcia parametrów stanu admina w danej chwili. No i preferowane jest poprzedzanie drastycznych ruchów ostrzeżeniami. 
https://www.facebook.com 
 
A tak wracając do tematu, to kurs bitcoina szybko rośnie ostatnio. Może jest ktoś, kto nie spodziewa się już spadku poniżej 800zł do końca tego roku? A następnego? A 2100?

Dodaj komentarz...

Krzysztof Maczyński

Tę audycję prowadzi Krzysztof Maczyński, któremu możesz wysłać e-maila, a nawet go zaszyfrować przy użyciu poniższego klucza:

-----BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK-----
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=Ftdk
-----END PGP PUBLIC KEY BLOCK-----

Inne audycje tego autora:Futurologia nieruchomościowa (3) - ponad rok temu

Dziwy psychiatrii, część 1 (9) - ponad rok temu

Internet przyszłości (9) - 3 lata temuWięcej audycji...
Hakerskie opowieści - 3 lata temu

Droga do bankructwa (2) - 3 lata temu

Na metadane nie miej wyjebane (2) - 3 lata temu


Co pokona Bitcoina? (1) - 3 lata temu


Nowe technologie XXI wieku (7) - 3 lata temu

Nie słuchaj, bo utyjesz! (4) - 3 lata temuNaga półprawda (3) - 3 lata temu


Odcinek wielobarwny (4) - 4 lata temu

Cyberzbóje i cyberrycerze (7) - 4 lata temuCzym otruć prezydenta? (4) - 4 lata temu


Kryptowalutowy Dziki Zachód (4) - 4 lata temu

Jak oni programują (11) - 4 lata temu


Czy koty są okrutne? (6) - 4 lata temu

Lecą drony z każdej strony! (2) - 5 lata temu


Zawrotne prędkości (2) - 5 lata temu

Po co nam science fiction? (1) - 5 lat temu

Interview with Lyn Ulbricht (1) - 5 lat temuSzachy kontra go (10) - 5 lat temuZagadkowy odcinek (4) - 6 lat temu


Co to jest biohacking? (8) - 6 lat temu
Innowacje w motoryzacji (2) - 6 lat temu

Epicentrum wolności (4) - 6 lat temu

Śmierć Windows XP (7) - 7 lat temu


ARM vs x86 (5) - 7 lat temu


Podsumowanie roku 2013 (7) - 7 lat temu

Gry niezależne (indie games) (13) - 7 lat temuBitcoin - wirtualna waluta (25) - 7 lat temu
FBI zamknęło Silk Road (4) - 7 lat temu

Linóx to ZUO? (4) - 7 lat temu

Gość elektronik: LordBlick (9) - 8 lat temuMagia gier (2) - 8 lat temu

Mobilny 1010fingers (1) - 8 lat temuWywiad z Robertem Partyką (2) - 8 lat temu

Hackerspace odyssey (5) - 8 lat temu

Geeky Afterparty 2012 (3) - 8 lat temuJak nagrywać własne podcasty (14) - 8 lat temu


Urządzenia ponadczasowe (3) - 9 lat temu


Polski tablet czy UMPC? (11) - 9 lat temuUMPC (1) - 9 lat temu

Co z tą innowacyjnością? (3) - 9 lat temu

Wozniak, kafelki i rowery (15) - 9 lat temu

Geek Drags o tabletach (5) - 9 lat temuRozszerzona rzeczywistość (3) - 9 lat temu

Wehikuł czasu nerdów (2) - 9 lat temu
Własne media center - 9 lat temu


Zaoranie HTML5 (4) - 9 lat temu


Wszystko o XML-u (4) - 10 lat temu


Google kupił Motorolę! (3) - 10 lat temu

IRC - technologia do lamusa? (4) - 10 lat temu


Geek cloud: ARM i x86 (9) - 10 lat temu
Cała prawda o Windows Phone7 (2) - 10 lat temu

Mobilny HydePark (1) - 10 lat temu
UMPC i tablety (8) - 10 lat temu
Notebook czy Netbook? (1) - 11 lat temu

Linux w kieszeni (4) - 11 lat temuAudycja Mobilnych - 11 lat temu

Audycja Mobilnych - 11 lat temu

Audycja Mobilnych - 11 lat temu

Audycja Mobilnych - 11 lat temuA dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Antonio - - 65.00
Bierzcie przykład, sponsorujcie! - - 215.00
Rafael from Silesia - - 20.00
Zamiast patronite - - 77.00
nexty - - 10.00
Koczkodan - - 20.00
Piotrek - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt